Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nevarnosti kvazi duhovnosti in zdravilnih tehnik


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
210 komentarjev na to temo

#1 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 23. november 2005, 06:55

Previdnost pri kvazi duhovnosti in alternativnimi zdravilnimi tehnikami !!! Te zdravilne tehnike, ki so prišle z vzhoda so namreč povezane s silami zla. Ko te tehnike izvajate se še bolj odprete tem silam ... sicer je počutje trenutno res dobro (ker hudič da malo vendar veliko vzame) vendar pa potem človekova duša, psiha in živci začnejo naglo propadati ...
Tudi sam sem bil dlje časa v krempljih teh kvazi duhovnosti in zdravilnih tehnik. Ukvarjal sem se z vsem mogočim od reikija, meditacije in odpiranja čaker, bioenergije, ... pa sem se le še bolj odpiral satanskim silam zla ter na koncu skoraj pristal v umobolnici ... Hvala Bogu, da mi je preko gospoda Mladena Goliča in z Božjo pomočjo zopet povrnil zdravje (fizično kakor tudi psihično).
Gospod Mladen zdravi po pravi poti z Božjo pomočjo, z močjo molitve in vere v Boga, s pomočjo narave in zdravilnih zelišč (Božje lekarne). Nič vas ne stane, če ga pokličete po telefonu na in se sami prepričate ...

Poglejte si naslednjo stran:
http://www.eksorcist.com

in naslednji prispevek:

S tem prispevkom ne želim nikomur vzbujati strahu, želim le osveščati ljudi o nevarnostih, ki prežijo na vse okoli nas. Moj namen ni delati zmedo na slovenskem prostoru, temveč razjasniti nekatere dogodke, ki jih imam zabeležene in s podpisom potrjene v mojem arhivu. Previdnost in pozornost morata biti, sploh v današnjem času, ko ljudem pojenjajo psihične moči in s tem razum, na prvem mestu, saj je zavoljo tega marsikdo žrtev spletk, še sploh, če slepo zaupa in se naivno prepušča raznim manipulacijam kvazi zdravilcev in ničvrednih duhovnih učiteljev z degenerirano psiho.


--------------------------------------------------------------------------------

Bolniki pomagajo bolnikom - do groba?

Mnogi ljudje, ki me pokličejo po telefonu in želijo pomoči, so zabredli tako globoko, da se nekaterim od njih že ne da več pomagati. Nekega dne me pokliče učiteljica reikija iz Kranja, ki sprva ni razkrila, s čim se ukvarja. Čez čas mi pove, da je že obiskala psihiatra, ki ji je nato predpisal tablete - antidepresive, vendar so bile brez učinka. Vprašam jo, s čim se ukvarja, ženska pa mi odgovori le, da poučuje. Ženska je verjetno profesorica, sem si mislil in jo dalje vprašal, kaj poučuje. Nekaj časa je bila tiho, nato pa s težko muko pove, da poučuje reiki. Bil sem šokiran, a hkrati niti ne, če samo pomislim, od kod izvirajo njene težave - reiki jo je pogubil za celo življenje, saj sem po intuiciji že prej ugotovil, da se ji ne da več pomagati. Ob koncu pogovora izvem še, da ženska kljub velikim psihičnim motnjam, o katerih je pravila, reiki poučuje še naprej in verjetno tudi ne namerava prenehati s temi nevarnostmi. Nadaljna razlaga primera ni potrebna, saj lahko vsak z zdravo psiho in razumom presodi sam.

Drugi primer. Kličejo me kvazi zdravilci, ki imajo na svojem področju široko dejavnost - od vedeževanja, astrologije, reikija, raznih predavanj, bioenergije itn. Pri prvi osebi sem ugotovil, da ima popolnoma degenerirano psiho, ko je prišla na telefon še druga oseba, sem ugotovil enako. Z veseljem bi jih sprejel v primeru, če bi se dalo še kaj pomagati in razložiti. Ko sem vprašal, s čim se ukvarjajo, sem dobil v odgovor, da sta brez zaposlitve, ker mi nista želeli po telefonu povedati, s čim se ukvarjata. Takoj mi je bilo jasno, da gre za kvazi zdravilce in sedaj se sprašujem, kako je dopustno, da ima človek, ki je že popolnoma uničen, zdravilni center in pomaga drugim ljudem ter jim s tem škoduje. Ena izmed oseb je potem, ko sem dejal, da ni več mogoče pomagati, povzdignila glas in dejala: "Ja kako, da mi ne morete pomagati? Mi nočete pomagati?" Ugotovim, da se s to osebo ne da več pogovarjati naprej. Smilijo se mi ljudje, ki hodijo k takim ljudem. Kaj lahko od njih pričakujejo, presodite sami.

Tretji primer. Nekega dne me pokliče ženska, ki se kulturno predstavi, pove svoje ime in od kje kliče. Zaupa mi, da je brala mojo internetno stran in ugotovila, da ni šla po pravi poti. Vprašam jo, zakaj, kaj je počela. Odgovori mi, da je končala drugo stopnjo reikija, hodila na jogo, sedaj teka od zdravnikov do psihiatrov, od psihiatrov do zdravnikov. Ljubi Bog, sem vzdihnil, ali zastonj opozarjam na takšne nevarnosti? Pravi, da tega prej ni vedela in da so jo drugi navedli na to pot, ki jo je vodila v nesrečo in trpljenje. Z žalostnim, iskrenim glasom pove še, da ji je žal, da je to počela. Glede na to, kaj sem v pogovoru z osebo ugotovil, sem ji dejal, da je tudi meni žal, ker ji ne morem pomagati. Svetoval sem ji, naj se drži nasvetov zdravnika, hodi v naravo, pije zeliščne čaje, veliko tekočine, moli ter se izogiba ljudi - pijavk, ki bi ji še dodatno jemali energijo. Rekel sem ji, naj me pokliče čez pol leta, da ugotovim, kakšno je stanje.

Posodil mu je denar, v zahvalo pa bil zastrupljen

Prav vse, kar se dogaja in kar imam potrjeno tudi v mojem arhivu, ne smem izdati, kar pa je možno, bom tudi razkril. Poznam osebo, ki je svojemu prijatelju posodila veliko količino denarja, za kar ni vedel nihče drug. Da prijatelju ni bilo treba vrniti denarja, je osebi, ki mu je denar posodila, v pijačo nalil strup, tako da ji je razžrlo želodec. Zdravniki v kliničnem centru so po odprtju želodca ugotovili, da je popolnoma vse razžrto. Pri osebi sem ugotovil, da ji je bila prav tako narejena črna magija, a se žal zavoljo zaužitega strupa ni dalo več pomagati. Čez tri mesece je oseba umrla. Zaradi teh in podobnih primerov sem dal tudi takšnen naslov temu prispevku. Zlovešči prijatelj pa še naprej prosto hodi naokoli in tisti, ki ne vedo, kakšno nedopustno dejanje je povzročil, ga imajo še naprej za dobronamernega, poštenega človeka. Denarja ni vrnil, kar je bil tudi njegov namen.

Daljna sorodnica pride na obisk

Vem tudi za primer, ko je ženica iz tujine obiskala svoje daljne sorodnike v Sloveniji. S seboj je prinesla polno torbo nekih zdravil. Ko je odšla, je pod preprogo v dnevni sobi za seboj pustila črnomagijsko navlako, kar se je ugotovilo mnogo kasneje. Osebe v tem stanovanju so začele zbolevati, najbolj pa je udarilo pri eni osebi (ženski). Hodila je od zdravnika do zdravnika, bila na številnih preiskavah, vendar niso ničesar ugotovili. Vedno bolj je začela hujšati. Čez osem mesecev je umrla, tudi zdravniško potrjeno, brez pravega vzroka. Postavlja se vprašanje, verjeti ali ne, pravočasno poiskati ustrezno pomoč ali ne. Če bi oseba pravočasno začela reševati težave, bi bila danes živa.

Fant stopil na zvarek črne magije

Zdaj bom navedel še primer fanta (25 let) iz mojega arhiva št. 14/05, mesec februar. Če povzamem, kar je zapisal, sledi takole:

"Septembra 2004 me je začela boleti noga, nato pa se je na prstu odprla rana. Bila je gnojna in se ni uspela zaceliti. Bolečine so bile takšne, da sem težko hodil. Obiskal sem zdravnika, ki mi je predpisal antibiotike ter previjanje rane. Dejal je, da je to verjetno od udarca. Na prstu je sledila operacija, kjer pa so dejali, da je ozeblina. Sledilo je slikanje ožilja, kjer so postavili diagnozo, da gre za Börgerjevo bolezen. Zdravnik je povedal, da pri 40. letih ostanem brez noge. Težave so se nadaljevale. Začelo me je stiskati v prsih, zbadati v srce, poleg bolečin v nogah, ki so postale hladne, so se začele tudi bolečine v križu, nespečnost, strah in jok, glede na to, kakšna prognoza je bila postavljena. Noga je bila zatečena, začele so nastajati modrice, dlake na njej so odpadle. Potem sem začel iskati pomoč. Pred Mladenom sem obiskal gospoda Josipa, zeliščarja, od katerega sem dobil določene čaje. Čeprav je bila prekrvavitev nekoliko boljša, se rana ni začela zaceljevati. Sledi obisk pri zdravilcu Gerry-ju, kamor sem prišel trikrat. Nisem vedel, kako naprej. Svojo mater sem prosil, naj pokliče g. Mladena in ga povpraša za mnenje. Dejal je, da ga moram sam osebno poklicati in če ugotovi, da mi lahko pomaga, se lahko srečava."

Fant me je poklical po telefonu. Pomoč je bila možna. Prišel je do mene, kjer sem ugotovil vzrok, zakaj ima že pol leta odprto rano na nogi. Začela sva s terapijami, ki sva jih redno izvajala. V aprilu 2005 dobim povratno informacijo: "Po neobremenjujočih terapijah se počutim umirjen, koncentracija se je izboljšala, osvobojen sem strahu. Rana se je na sredinskem prstu zacelila, nohti so začeli normalno rasti, leva noga je dobila naravno barvo in otekline so izginile. Počutim se dobro in zdravo. Mladen se mi zdi zelo v redu, prijazen in pripravljen pomagati."

Bioenergetik pravočasno prišel do spoznanja

Avgusta 2004 je k meni prišel moški, ki je bil poleg svoje redne službe dolga leta bioenergetik, ukvarjal se je tudi z radiestezijo. Zašel je tudi v neko sekto, s katero je sodeloval. Po telefonskem pogovoru sem ugotovil, da je pod črno magijo ter da so psiha in živci že načeti. Dogovorila sva se za razgovor, opravil sem svoje delo, sam pa je upošteval navodila, ki jih je dobil. Nisem ga spodbujal, naj opusti svoje aktivnosti, temveč, naj bo pri njih zelo previden. Po devetih terapijah, kar nakazuje na to, da je bil potreben velike pomoči, se je stanje popolnoma popravilo. Čez čas slišim, da se je po mesecu dopusta in razmisleka prenehal ukvarjati z bioenergijo in radiestezijo, saj je, hvala Bogu, nazadnje sam od sebe spoznal, da ni na pravi poti in da ima opravka z zelo nevarnimi stvarmi, s katerimi je uničeval sam sebe.

Podobnih primerov je še veliko. V 16. letih delovanja sem tudi preko ustnih izročil znancev in prijateljev zvedel za razne primere, kako je nekdo zbolel zaradi neznanega vzroka, si vzel življenje ipd. Moja dolžnost in odgovornost je osveščati ljudi, saj je veliko dobronamernih, ki so že krepko nastradali zaradi svoje neprevidnosti, s kom imajo opravka itn. Želim, da se ob navedenih primerih zamislite, osvestite in ste bolj previdni, saj je takrat, ko je človek že popolnoma uničen ali pa je že pristal v grobu, prepozno. Pri raznih kvazi zdravilcih ljudje zapravljajo ogromne vsote denarja, ti pa jim ne znajo razložiti, za kaj v resnici gre. Govorjenje, da je problem v nekih čakrah, je npr. popolno blefiranje, saj tu rešitve ni pričakovati. Zavedam se, da toliko ljudi, kot sem jih sprejel do sedaj, v bodočnosti ne bom uspel, saj se staram in temu primerno bom tudi pomagal po svojih najboljših močeh. Ravno zato je moja želja, da bi bili ljudje o teh stvareh osveščeni, saj je boljša preventiva kot kurativa. Vsem želim veliko sreče, uspeha in zdrave pameti, ki pa se jo ne doseže pri kvazi duhovnostih, ki v tem času prodirajo od vsepovsod.

#2 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 23. november 2005, 07:06

Oglejte si tudi naslednjo oddajo na RTV Slovenija:
http://ava.rtvslo.si...mediaId=1905900

Za ogled te oddaje potrebujete REALPLAYER. ČE ga nimate nameščenega na svojem računalniku si ga lahko zastonj namestite iz tega naslova:
http://www.real.com/

#3 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 23. november 2005, 08:53

Je treba pazit ja, samo to kar ti opisuješ je že res extrem, ampak tudi ta možnost ni popolnoma izključena.

O podobnem je že blo govora na tem forumu.

#4 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 23. november 2005, 09:14

Oglejte si tudi naslednjo oddajo na RTV Slovenija:
http://ava.rtvslo.si...mediaId=1905900



hehe x;)x

#5 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 23. november 2005, 10:23

In Jezus je rekel nekje : In delali boste celo vecje cudeze, kot jih delam jaz in lahko boste zdravili s polaganjem rok.


Ampak Jezus ni sam zdravil. Bog je zdravil preko njega. In tako ne more noben človek sam zdravit lahko zdravi samo Bog.

On se je poplnoma prepustil Mogočni prisotnosti JAZ SEM in zato mu je bila dana takšna moč.

#6 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 23. november 2005, 10:47

Mantis... :palec: Se strinjam s teboj. Je pa res, da moraš biti izredno pazljiv, ko se ukvarjaš z mejnimi vedami in duhovnostjo. Pač postaneš zanimiv ljudem ki se ukvarjajo s temnimi silami, tudi sama sem imela takšne izkušnje. Dobro da takoj prepoznam te zadeve in se jih znam ubranit :palec: x;)x



#7 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 23. november 2005, 12:06

Ja v bibliji ne piše, da je Bog zdravil, ampak Jezus...
To pa zaradi svete trojice...vsi trije so eno (oče, sin in sveti duh)
Torej, če je zdravil Jezus to pomeni, da je zdravil bog...a ne?
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#8 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 23. november 2005, 12:09

Podobnih primerov je še veliko. V 16. letih delovanja sem tudi preko ustnih izročil znancev in prijateljev zvedel za razne primere, kako je nekdo zbolel zaradi neznanega vzroka, si vzel življenje ipd. Moja dolžnost in odgovornost je osveščati ljudi, saj je veliko dobronamernih, ki so že krepko nastradali zaradi svoje neprevidnosti, s kom imajo opravka itn. Želim, da se ob navedenih primerih zamislite, osvestite in ste bolj previdni, saj je takrat, ko je človek že popolnoma uničen ali pa je že pristal v grobu, prepozno. Pri raznih kvazi zdravilcih ljudje zapravljajo ogromne vsote denarja, ti pa jim ne znajo razložiti, za kaj v resnici gre. Govorjenje, da je problem v nekih čakrah, je npr. popolno blefiranje, saj tu rešitve ni pričakovati. Zavedam se, da toliko ljudi, kot sem jih sprejel do sedaj, v bodočnosti ne bom uspel, saj se staram in temu primerno bom tudi pomagal po svojih najboljših močeh. Ravno zato je moja želja, da bi bili ljudje o teh stvareh osveščeni, saj je boljša preventiva kot kurativa. Vsem želim veliko sreče, uspeha in zdrave pameti, ki pa se jo ne doseže pri kvazi duhovnostih, ki v tem času prodirajo od vsepovsod.


Me veseli, da ti je g.Izganjalec pomagal. Torej, ti verjames v boga. Kaj pa tisti, ki ne verjamejo?
Ker si svojega zdravitelja opisal kot resitelja, naredi se antireklamo in napisi KDO te je v tako stanje spravil, da si rabil njegoco pomoc. Sam ali drugi?
Ozavesanje se zacne pri konkretnih dokazih. Jih imas?
Ta tvoja izjava ima toliko teze, kot ce jaz napisem, da ljudje ne bi smeli posiljati otrok k verouku, ker se jim lahko zgodil, da bodo posiljeni. V krsanski veri je s strani dusebriznikov narejenih toliko napacnih svari, da bi bilo svarilo cisto na mestu.

#9 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 23. november 2005, 13:01

Zdravilec je tisti ki zdravi zaradi svoje potrebe, ker čuti da mu je to dano in da mora to uporabit za nemene drugih in sebe.....ne un k doma z tem povni krožnike.... x;)x

#10 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 23. november 2005, 15:16

Mantis...sem napisala svojo izkušnjo, je tudi v Sloveniji nekaj ljudi, ki se žal ukvarjajo s črno magijo.
Sicer me pa ne poznaš... in kaj če imam tudi jaz odprto tretjo oko? x;)x



#11 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 23. november 2005, 18:35

Ikorosec
Pa komu ti SPLOH lahko pomagaš?
In s čim? Na kakšen način?
Brez zamere ampak TAKO enostransko gledanje kot je tvoje in navajanje nekih "primerov" brez dokazov pri meni zbudi vtis da gre za moteno osebo ki je sama potrebna pomoči.
"Sile zla" ki jih omenjaš so izmišljotina katoliške cerkve za strašenje ljudi in utrjevanje svoje moči in oblasti s tem da je ponujala rešitev pred temi silami
Ma daj...
Saj nismo v srednjem veku.
Bog je eden, v to verjamem. Ampak mislim da razume VSAK jezik, vsako dobroto, vsak dober namen, pa naj bo to izraženo ali storjeno na kakršenkoli način.
Enega(eno) izganjalca hudiča smo že imeli tu na forumu pred časom.
Pa nibil(bila) preveč uspešna... x:Dx x:Dx :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#12 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 24. november 2005, 09:43

Te zdravilne tehnike, ki so prišle z vzhoda so namreč povezane s silami zla

Prijatelj, saj se v mnogočem tudi strinjam s tabo, vendar ne na tvoj način. Vzhodne tehnike NISO in NE MOREJO biti povezane s silami zla, temveč so nastale v drugačnih okoliščinah in so vsled tega drugačne. Sedaj so moderne, ker temeljijo na begu, ne pa soočenju. Njihov temelj je ovinek okoli srčike težave in izogib taiste težave. Zapisal sem, da je eden večjih problemov scene, ker ni urejena. vsakdo se lahko razglasi za zdravilca in psihobio in bog ve kakakšnega terpaveta. Vendar ne moreš vseh metati v isti koš.
Napisal si, s čem vse si se ukvarjal in kako ti je začelo škodovati. Vsakomur bi! čemu mešaš vse z vsem? Zakaj si se z vsem tem ukvarjal? Si hlepel po moči, nadmoči? Osebnostni razvoj je proces, ki te vodi do Boga. Vzameš tehniko, ki ti odgovarja in ji slediš do konca. Katera tehnika je prava? Nekaj časa samo iščeš in božja previdnost ti servira pravi kažipot. Imaš se za vernega, a nisem zasledil, da zaupaš božji previdnosti. Nespametno!
V Boga verjameš na napačen način. Bog ni ne dober, zloben, temveč je popoln in iz vsega je v vsem.
V LN Magazinu si preberi moj članek, kjer s pravo mero analiziram duhovno sceno. Gotovo si krščanski vernik, ki se precej dobesedno drži nauka svoje interpretacije Krščanstva. To ni zdravo za primeren odnos do sveta. Meni osebno smrdijo dogme, ki omejujejo duhovno smer vsakogar od nas.

Zašel je tudi v neko sekto, s katero je sodeloval. Po telefonskem pogovoru sem ugotovil, da je pod črno magijo ter da so psiha in živci že načeti.

Se ti sploh sanja, kaj je črna magija? najbrž ne, sicer ne bi pisala takšnih lapsusov.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#13 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. november 2005, 19:33

Lep večer želim vsem

Saj nisem vedel ali naj napišem kakšno svojo skromno izkušnjo na to temo ali ne. Vidim, da ste vsi zelo podkovani in suvereni na teh področjih in da se niti slučajno ne morem primerjati z vami. A vseeno.
To kar je avtor uvodnega prispevka napisal, bi se tudi meni pred nekaj leti zdelo vsaj nerazumljivo, če že ne smešno in skregano z zdravo pametjo. To je bilo takrat, ko sem mislil, da vse vem. Potem mi je življenje odstranilo plašice in rožnata očala, potem pa... Saj ni pomembno.
Danes se, izhajajoč iz svojih skromnih izkušenj, s tem avtorjem v dobršni meri strinjam. Tudi sam sem iskal svoj notranji mir po raznih poteh, skozi razne tehnike, filozofije, guruje itd. Mnogokrat sem bil prepričan, da je to to, pa ni bilo. Pridobival sem znanje, vedenje, izkušnje, ne pa miru. Vsak korak naprej me je stal dva koraka nazaj. Življenje mi je razpadalo dobesedno pred očmi. Preobrat je sledil, ko sem srečal človeka, ki mi je pokazal, da med mano in Bogom ni nikogar in ničesar. Jaz in Bog. Brez posrednikov. Posredniki niso zastonj, hehe. Mislim, da je to želel sporočiti avtor uvodnega prispevka.
Odnosi v družini so se popravili, z zdravjem ni nobenih problemov več, sin se je iztrgal iz krempljev droge. Skupni imenovalec je ljubezen skozi Njegovo ljubezen. Kako danes gledam na prehojeno pot. Vsak učitelj se je pojavil, ko sem ga potreboval; skozi reiki, šamanizem, paleto gurujev. Mogoče sem imel srečo /saj vem, da to ni sreča/, da sem šel naprej, ko ga nisem več potreboval, ko sem začutil, da me ovira, zadržuje, da sem ga prerasel /sploh ne, da bi vedel več kot on, le ni bil več del moje poti/. Če bi se vezal nanj, bi obstal v svojem razvoju, to je to. Vezava na kogarkoli živega ali mrtvega je resna ovira /vsaj zame/ na poti in raznorazne iniciacije /sploh osebne/ so vezava.
Da ne obstaja le ta merljivi snovni svet, vem zdaj tudi sam, razen če je vse, kar se mi dogaja, naključje. Ma jih je malce preveč...naključij mislim.

butl x:)x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 24. november 2005, 19:45

Preobrat je sledil, ko sem srečal človeka, ki mi je pokazal, da med mano in Bogom ni nikogar in ničesar. Jaz in Bog. Brez posrednikov.
butl x:)x



:palec: :palec: :palec: x;)x

#15 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. november 2005, 14:45

Preobrat je sledil, ko sem srečal človeka, ki mi je pokazal, da med mano in Bogom ni nikogar in ničesar. Jaz in Bog. Brez posrednikov.butl x:)x


In zakaj si prej iskal posrednike?
Mislim da je težava mnogih prav v tem - v različnih duhovnih tehnikah vidijo REŠITEV za razne težave.
In to je zmota.
Rešitev je vedno v nas samih.
Saj obstaja en pregovor ki pravi - pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal... xsrcx
Kako prideš do njega ni pomembno, Bog razume vse kar je storjeno z dobrim namenom, način ali tehnika sama ni pomembna.
Samo namen .
In Bog te bo razumel.
In nič slabega ali zlega ne more do tebe če ti ne dovoliš.
:palec: :palec: xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#16 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 26. november 2005, 14:59

Ikoronosec, jaz imam par vprasanj zate. Pod zle tehnike si navedel tudi astrologijo in vedezevanje. In zelo verujes v Boga. Toda v Stari zavezi sem prebrala od nevemkaterega preroka (pa ko je vendar polna nasilja), da je vedezevanje koristno, ker vedezevalec tolazi ljudi.
Tudi ppez je rekel, da se ljudje ne bi smeli oklepat astrologije, ker to ni pot k Bogu. A rekel je tudi, da pekel v obliki ognja sploh ne obstaja in celo ateisticen clovek pride po smrti v nebesa, ce je bil za casa zivljenja dober in posten.

In navsezadnje, Nostradamus, ki je bil goreče veren, je bil astrolog in jasnovidec.

Reikija in bioenergije ne bi komentirala toliko v smislu, da je pozitivna, ker vem, da vcasih lahko prevodnik v bolnika zanese tudi negativne zadeve in to nevede. Toda zelo uspesnim bioenergetikom se to ne dogaja, poglej realno: ce ljudje ne bi ozdraveli, se ne bi vracali novi in novi k njim po pomoc, kajne, ker bi se slab glas razsiril.

Tudi za raznorazne meditacije vem, da clovek scasoma ne samo, da umiri um, ampak lahko preide vcasih na astralno raven z nizjimi energetskimi bitji, ki so slaba in prevzame kaksno entiteto nase.

Spostujem tvoj trud in zapažanja in ker si se odlocil povedat, a vseeno se mi zdi, da malo pretiravas.
Pa ravno vceraj je bil v oddaji Preverjeno prikaz cudezev v Sveti Foški v Reki. Ljudje v tej cerkvici padajo v transe, jih vrtinci zdravilna energija in celo vstanejo z invalidskih vozickov.

In cigavo delo je potem to, da se doloceni osebi odpre tretje oko in vidi preteklost in prihodnost in tudi energetski svet na drugih ravneh, ne samo tega snovnega? Jaz dvomim, da hudicevo. Tretje oko se namrec odpre samo, ko je Ljubezen ali Bozja iskra v nas toliko prebujena.

In Jezus je rekel nekje : In delali boste celo vecje cudeze, kot jih delam jaz in lahko boste zdravili s polaganjem rok.

Tvoj komentar?


Lep pozdrav mantis

Kaj je ali kaj ni, ne vem. Poznam /kolikor jih pač znam razložiti/ le svoja občutenja in svoje izkušnje. In oziraje se nanje, se strinjam s tem, kar si napisala. Mogoče bi dodal le to. Bistvena je povezava z Bogom. Tehnike so drugotnega ali še nižjega pomena. Kadar je moje srce čisto /karkoli že to pomeni/, mi ni problem vzpostaviti stik z njim in stvari se mi dogajajo. Ko začne dvigovati glavo moj napuh, občutek večvrednosti, moje obsojanje...jih dobim po glavi tik tak. Tako da če je nekdo dober bioenergetik ali kaj podobnega, to ni nekaj trajnega ali zagotovljenega. Recimo hipnoza je taka viklvakl zadeva, kajti med hipnozo sem odprt, brez zaščite. Zdej, če jo dela hipnotizer, ki je v stiku, potem bo poskrbel za ustrezno zaščito, če pa ni, mi pa lahko navleče marsikaj. Druga zadeva so pa prakse, ki se ukvarjajo z duhovi, recimo šamanizem. Je zelo močna vezava, a žal ne z Bogom. Moja izkušnja, vaša je mogoče drugačna.

butl
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#17 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 26. november 2005, 15:10

In zakaj si prej iskal posrednike?
Mislim da je težava mnogih prav v tem - v različnih duhovnih tehnikah vidijo REŠITEV za razne težave.
In to je zmota.
Rešitev je vedno v nas samih.
Saj obstaja en pregovor ki pravi - pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal... xsrcx
Kako prideš do njega ni pomembno, Bog razume vse kar je storjeno z dobrim namenom, način ali tehnika sama ni pomembna.
Samo namen .
In Bog te bo razumel.
In nič slabega ali zlega ne more do tebe če ti ne dovoliš.
:palec: :palec: xsrcx


Posrednike? Pravzaprav nisem iskal posrednikov. Iskal sem način, kako se počutiti vsak dan...hm...dobro, lepo, kako premagati situacije, občutke, krize, ki me niso osrečevali, kako živeti vsakdanje Življenje z veliko začetnico, kako najti smisel v marsičem, zaspati z zahvalo za minuli dan in se zbuditi z zahvalo za ta dan. Take reči...vsakdanje, a ne. Mogoče kdo ve že kar takoj...jaz pač nisem. Me zanima, ali le jaz nisem že na začetku vedel, da je rešitev v meni samem x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#18 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. november 2005, 15:12

Posrednike? Pravzaprav nisem iskal posrednikov. Iskal sem način, kako se počutiti vsak dan...hm...dobro, lepo, kako premagati situacije, občutke, krize, ki me niso osrečevali, kako živeti vsakdanje Življenje z veliko začetnico, kako najti smisel v marsičem, zaspati z zahvalo za minuli dan in se zbuditi z zahvalo za ta dan. Take reči...vsakdanje, a ne. Mogoče kdo ve že kar takoj...jaz pač nisem. Me zanima, ali le jaz nisem že na začetku vedel, da je rešitev v meni samem x:Dx


:palec: :palec:
:o|o: madoniš tok pametno pišeš, zakaj maš tak čudn nickname....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#19 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. november 2005, 15:46

Me zanima, ali le jaz nisem že na začetku vedel, da je rešitev v meni samem x:Dx


Ne boj se, nisi bil edini. Vsak je šel skoz ta proces iskanja sebe in Boga v sebi, vsak ki je seveda to hotel.
Kako pa prideš do tega?
Lahko sam, lahko s pomočjo učitelja, literature, raznih tehnik... kakorkoli.
Vse je v redu dokler se zavedaš da nobena religija, noben nauk, nobena tehnika duhovnosti ne more biti rešitev ampak samo pomoč.
Njivo lahko prekoplješ z motiko ampak s traktorjem jo hitreje in lažje preorješ...
V neki temi( x:Ix xDDx ne spomnim se v kateri...) sem napisal da živimo v družbi kateri je temelj krščanstvo.
In v krščanstvu imamo vse kar nekateri iščejo v raznih vzhodnjaških tehnikah.
Samo malo se je treba potrudit in poiskat.
In prepoznat predvsem.
Tako da razne vzhodne tehnike same po sebi ne morejo biti nevarne in škodljive.
Škodljivo je lahko samo tvoje dojemanje teh tehnik.
Kot tudi krščanstva. xsrcx

Aja še to, butl... x:Dx
Se strinjam z Lio, tvoj nick ne odgovarja temu kar pišeš(al pa obratno... x:Dx )

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#20 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. november 2005, 16:15

se niti slučajno ne morem primerjati z vami

Zakaj se ne bi mogel primerjati. Sicer pa... zakaj bi se moral s kom primerjati? Komu mar. če imaš o neki stvari svoje mnenje in se nihče z njim ne strinja? Slediš svojo pot in svoje argumente...

Tako da razne vzhodne tehnike same po sebi ne morejo biti nevarne in škodljive.
Škodljivo je lahko samo tvoje dojemanje teh tehnik.
Kot tudi krščanstva.

Se strinjam. Nikoli ni kriv nož, ki je s konico končal v srcu sočloveka, temveč je kriv človek, ki je ta nož uporabil. Tudi vzhodne tehnike niso slabe, lahko so slabi zgolj nameni, s katerimi se (zlo)rabljajo.
Tako z vzhodnimi tehnikami, kot zahodnim okultizmom, wicco ali krščansko mistiko ni nič narobe. Vse so to delujoči koncepti osebnostne rasti, če so uporabljani za svoj namen - samorazvoj. Problematični so ljudje, ki se poslužujejo teh tehnik in predvsem tisti, ki jih poučujejo. Večkrat se dogaja, da slep slepega vodi do prepada. Ni recimo Aleister Crowley kriv, če nimaš vseh kolesc na mestu.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#21 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 28. november 2005, 16:22

Zakaj se ne bi mogel primerjati. Sicer pa... zakaj bi se moral s kom primerjati? Komu mar. če imaš o neki stvari svoje mnenje in se nihče z njim ne strinja? Slediš svojo pot in svoje argumente...

Se strinjam. Nikoli ni kriv nož, ki je s konico končal v srcu sočloveka, temveč je kriv človek, ki je ta nož uporabil. Tudi vzhodne tehnike niso slabe, lahko so slabi zgolj nameni, s katerimi se (zlo)rabljajo.
Tako z vzhodnimi tehnikami, kot zahodnim okultizmom, wicco ali krščansko mistiko ni nič narobe. Vse so to delujoči koncepti osebnostne rasti, če so uporabljani za svoj namen - samorazvoj. Problematični so ljudje, ki se poslužujejo teh tehnik in predvsem tisti, ki jih poučujejo. Večkrat se dogaja, da slep slepega vodi do prepada. Ni recimo Aleister Crowley kriv, če nimaš vseh kolesc na mestu.



:palec: :palec:
Če mal ponenostavim vse skupaj:
Za vse kar se nam zgodi v življenju, dobro ali slabo, je kriv tisti ki sedi na našem stolu.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#22 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. november 2005, 14:43

Za vse kar se nam zgodi v življenju, dobro ali slabo, je kriv tisti ki sedi na našem stolu.

x:Dx :palec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#23 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. november 2005, 14:54

Za vse kar se nam zgodi v življenju, dobro ali slabo, je kriv tisti ki sedi na našem stolu.

To! :palec: Brcn unga, ki sedi na tvojm zicu, dol in rati gospod svojga stola in se ustoliči! x:o)x x:Dx xcivx
(Humorist.Kobal press)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#24 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. november 2005, 15:09

To! :palec: Brcn unga, ki sedi na tvojm zicu, dol in rati gospod svojga stola in se ustoliči! x:o)x x:Dx xcivx
(Humorist.Kobal press)


:palec: :palec: Pa še kako prav maš! x:Dx :vragec: x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#25 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. november 2005, 15:47

Se strinjam. še bolje je, da pri tem tipčina misli, da je zmagal. Naj kasira brco z nasmehom! :vragec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0