Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zlato


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
62 komentarjev na to temo

#1 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 10:49

Mene pa zanima od kdaj (zgodovinsko) ima zlato tako visoko ceno in zakaj???

Ima zlato kaksno funkcionalno vrednost ali gre zgolj za estetiko na ravni simbolne (barvne) povezave s soncem??Kakxne so zdravilne aplikacije uporabe zlata kot rudnine???

Nekje sem slisal, da naj bi zlato pridobilo na ceni sele s pojavom Sumercev (katerih izvor je sila misticen-pojavili so se out of nowhere in bili najbolj razvita civilizacija tistega casa)... baje naj bi bil njihov izvor izvenzemeljski oz. naj bi bili vsaj v stiku z nezemeljskimi civilizacijami, katere naj bi uporabljale zlate za izgradnjo mikrocipov oz. matrice zemeljskega zivljenja... me zanima ce kdo ve kaj vec o tej tematiki.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. december 2005, 12:18

Dbest tema! x^x :palec:

Samson, saj ze ce gledas zgolj simbolno - zlato, sonce, ogenj, moc... simbol vladarjev itd., celo bozanski.
Zlato je pa poleg moci tudi simbol nesmrtnosti, na kitajskem (al kje) so ga dejansko dajali celo v zdravila.
Tud zdaj se pojavi recimo v sampanjcih... kot znamenje prestiza....

Jaz pa maram zlato Mystica (saj ce hocem nosit nakit, mi ne rpeostane drugega, ker sem alergicna na 'navadne' kovine oz. ne dovolj ciste zlitine).
Vcasih sem marala samo belo zlato, zdaj pa maram tud rumenega, vendar skoz pa nosim okol vratu obicno verizico (brez obeska, taka minimal, drobckana) iz belega zlata.
Mi ful sede zlato in mi je tud vsec.
Sicer mene kovine tud prevec ne privlacijo... no vcasih pa tud, recimo jeklo mi je vsec, nozhi, rezila...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 12:45

Tud zdaj se pojavi recimo v sampanjcih... kot znamenje prestiza....

Sicer mene kovine tud prevec ne privlacijo... no vcasih pa tud, recimo jeklo mi je vsec, nozhi, rezila...

..haha, mene tut nozi pa meci fascinirajo... sco scena:palec: :palec: ... drgac nakita sploh ne nosim, razen ure (iz cist funkcionalnih vzrokov)....

A zlato dajejo v sampanjec???Samo to verjetno cist minimalne doze?? :eek: :eek:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#4 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 12:49

Pr 17 sem se skoraj 3 dni nahajala v stanju blazenosti. Obcutek psihicnega uzitka se je stopnjeval v stalno mocnejso sreco, ko sem ze mislila, da ne more bit vecje...takrat mi je telo odpovedalo, povsem jasne misli sem imela...je slo v "totalko" in visek obcutja enosti in zaustavljanja casa se je zgodil, ko sem vidla, da se nam od povsod priblizuje zlata barva, vse bolj zajema in prežema vse obstoječe in ko me je prežela, se je cas ustavil, mene kot da mene ni blo vec, ceprav moja zavest je vse okrog jasno opazovala, vendar se je lahko cutila samo kot del te zlate svetlobe- Ljubezni in kot eno z vsem okrog, razdrobljena v kosckih in hkrati zdruzena.

...verjetn ni nakljucje, da to obcutje "bozanske praznine" oz. blazenosti, kot jo ti imenujes, imenujejo SUNjata... od tod tut povezava z zlato barvo ne preseneca...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#5 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 13:47

Sam mantis, jst pa prav dobro ne štekam kako si prišla v to stanje... (droga?) :inocent:

...ce mas tolk mocnga neptuna, kokr ga ma mantis, ze v radixu, ti je to veliko prej dostopno kokr drugim...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#6 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 13:57

radix je natalna karta... ce je nek planet vladar sonca (pri mantis), vsekakor je mocan... lahko pa je planet mocan tudi v drugih primerih (vladar asc., vladar drevesa dispozitorjev, na kotnih tockah etc.)
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#7 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 14:40

Drugace pa Samson, ceprav je Neptun res odgovoren za vizije, sanje, domisljijo, prevare in iluzije, se ne strinjam, da kaj podobnega lahko izkusi samo nekdo z mocnim Neptunom. Poznam eno Kozoroginjo, ki je vec takih cudovitih stanj spoznala skozi askezo in meditacije in vendar ima na Ascendnetu strogega Saturna v Strelcu! kaj ves, od cesa to pride tud sicer, ko clovek ne ubere duhovne poti.

... o izkljucnosti nisem govoril... vsekakor pa so to vrata...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#8 banana

banana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 65

Objavljeno: 17. december 2005, 15:11

črno zlato-haha

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. december 2005, 15:44

Mene pa zanima od kdaj (zgodovinsko) ima zlato tako visoko ceno in zakaj???

Težko reči. Verjetno je to povezano s simboliko; namreč - čar zlata je v tem, da ves čas ohranja sijaj (ne oksidira). Zelo hitro so ga zato na vseh koncih sveta, razen zahodne Afrike, "spremenili" tudi v plačilno sredstvo oz. mero za bogastvo.
Ima zlato kaksno funkcionalno vrednost ali gre zgolj za estetiko na ravni simbolne (barvne) povezave s soncem??

Ima. Ravno zato, ker ne oksidira in ker je odlično kovno (iz grama zlata lahko narediš žico dolgo do 2 km. Uporabljajo ga največ za zelo občutljive kontakte v elektro in vojaški industriji, precej pa ga porabi tudi kemijska industrija. Ker pa je zelo mehko, bi se hitro obrabilo, zato mu dodajajo primesi (največkrat baker in srebro). Karat pa je mera, ki nam pove, koliko je v zlatu primesi, oz. kako čisto je.
Kakxne so zdravilne aplikacije uporabe zlata kot rudnine???

Pospešuje pretok energije v telesu, zdravi poškodbe kosti in tkiva, deluje proti depresijam in strahovom.


Nekje sem slisal, da naj bi zlato pridobilo na ceni sele s pojavom Sumercev (katerih izvor je sila misticen-pojavili so se out of nowhere in bili najbolj razvita civilizacija tistega casa)... baje naj bi bil njihov izvor izvenzemeljski oz. naj bi bili vsaj v stiku z nezemeljskimi civilizacijami, katere naj bi uporabljale zlate za izgradnjo mikrocipov oz. matrice zemeljskega zivljenja... me zanima ce kdo ve kaj vec o tej tematiki.


Kdaj točno je pridobilo na ceni ne vemo, zihr pa zelo kmalu in skoraj povsod. S temi špekulacijami okoli sveta in nezemeljskih civilizacij se pri nas bavi Ivan Mohorič. Če se ne otim, je o tem pisal v svoji prvi knjigi "V zvezdi piše vse". Čigava je ta teorija originalno, žal ne vem.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. december 2005, 19:51

v zadnjem letu je cena zlata neverjetno zrasla...

...vem ja... zato tut studiram knjigo o zlatu od R. Merrimena... x8Dx ..good shit!!:palec: :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#11 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 19. december 2005, 20:54

komaj kakšno leto me je prevzelo zlato na svoj način... pred tem sem nosila samo srebro, potem postopno belo zlato nakar sem začela dobivat darilca v zlatu, ki so prvo okrasila moj vrat (prečudovit medaljon) nato je sledila mojo leva roka in kasneje desna.
ampak nekak postopoma je prihajalo do tega in na zelo nezaveden način. Sedaj uživam v zlatu in z veseljem bi si nabavila kakšno krono v obliki kobre in jo nosila na glavi ... pa kaj če bi me vsi čudno gledali x:Dx


#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. december 2005, 02:33

ne bi te cist usi cudno gledali.

#13 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 21. december 2005, 16:33

x:)x

#14 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 22. december 2005, 22:26

kako, da še nisem zašla v to temo? :eek:
načrtujem nakup zlate verižice z obeskom- levom. x:)x kasneje za dopolnitev še kakšen obesek z opalčkom. x:)x
zlato mi je pisano na kožo, medtem ko srebra videti ne morem. :o|o:
rada pa imam filigran. :palec:

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2005, 00:02

kako, da še nisem zašla v to temo? :eek:
načrtujem nakup zlate verižice z obeskom- levom. x:)x kasneje za dopolnitev še kakšen obesek z opalčkom. x:)x
zlato mi je pisano na kožo, medtem ko srebra videti ne morem. :o|o:
rada pa imam filigran. :palec:


Pa srebro ni švoh - ima funkcijo razstrupljanja, tako kot baker. Včasih je bil znan rek: "Če si žejen, naletel pa si na vodo, za katero sumiš, da je oporečna, vrzi vanjo srebrnik in pij čez pol ure."

Kar se zlata tiče mi je pa mimo nošenje pretirano masivnih zlatih keten, zlasti pri tipih. So praviloma tud karakterno neprebavljivi in to na enak način. Sam mam eno relativno diskretno zlato verižico, pa se mi zdi, da jo že vsaj tri leta nisem nataknil nase.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 09:03

ja, ampak srebno meni ne paše niti glede na barvi tip niti me ne pritegne. že od malega me privlači zlato. x:)x

meni so tudi tipi z debelimi ketnami okoli vratu xrolleyesx :xx!: . mislijo, da so privlačni, pa so odbijajoči! :o|o:

#17 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 09:41

ma če eni Levinji taki niso všeč, keri ženski pol sploh bojo? xrolleyesx Kozoroginji pa res no way. xrolleyesx

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2005, 09:44

ja in?
pac nosijo to. eni. pa kaj.

enim je pa kar nekaj mimo, kar se jih sploh ne tice. :|||

kaj pa pirsing?
je pa dbest al kaj (in seveda not je pa nikelj al kaj! xrolleyesx x:o)x)
enim prav tko ni vsec in se jim zdi ta folk 'cist mim'.

res pa je, da to (tele ketne) nosi cist en tocno dolocen tip folka. x;)x xDDx x:px

men je pa MIM blazoten nakit sploh, ene ga boste pa z veseljem nosile, 6 centimetrske opale boste dale not, nek se vidi, ampak zlato na ketnah, ki jih nosjo tipi, ki 'mislijo da so privlacni', to je pa cist of.

x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 09:50

xrolleyesx
kaj morem, jaz jih tako vidim no. xrolleyesx mam pač predsodek, da so mačo meni. pa nisem še nobenga pobluiže spoznala, torej moj predsodek temelji na neznanju.
in ne navlečem kar neky nase, če že mam nakit. obožujem ga, a nosim kvečjemu uhane+zapestnico ali uhane+verižico ali zapestnico+verižico. nimam polne prste rink ali kaj, če si me predstavljaš. poleg ljubezni do nakita in blišča mam tudi devičino pravo mero in tehtničino ljubezen do estetike. xyesx

#20 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 10:26

heheh, prav mela bi ene zlate viseče ogromne uhane. sam mi ne bi pasali k obrazu. :o|o:

#21 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 10:34

ups, lažem, en srebrn prstan mam, ki mi nekaj pomeni, spomine na eno določeno obdobje. kupila sem si ga na morju 7 let nazaj in ima jin jang znak.
redkokdaj ga nosim, pa vseeno ga ne bi dala stran! xsrcx

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2005, 10:42

men je pa ful vsec srebro in ga ful nosim (sam mora bit recimo 900 ali vsaj 850), pa ni mi vsec cist tanek srebrn nakit, ker mi cheap zgleda...

belo zlato pa je lohk cist drobceno, eno mam skor vedno okol vratu, verizico, ki je tanjsa od enga mm al je pa tolk. :)

Ni mi vsec, da je nekomu nekaj, kar ma kdo rad, 'ogabno' in taksno.
to so vse sam predsodki.
in to nas mori, ne onega, oni ki ma zlato ketno, se ma fajn, misli da je jack, folk se pa vznemirja in jezi, ocitno, ce uporabljajo besede ogabno.

men je namrec cist vseen, kwa ma kdo za vratom. :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2005, 10:46

spet vidim, da se moram skulirat. take nerodnosti bojo z leti izginile, vsaj upam. x:Dx ja kaj, saj vem, da sem jaz tudi komu bila prav bedna s pirsingom v nosu, dredi in army hlačami. ena fancy vzvišena sošolka (Levinja kajpak) mi je rekla, da sem kot klošar. pa me ni prizadelo, ker sem bla tud jaz ponosna nase kot ona na svoje fensi šmensi cunje. x8Dx
saj je cool. :palec:

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2005, 10:51

men je namrec cist vseen, kwa ma kdo za vratom. :P

x:Dx x:px se clo ko je imel Barry posusenega netopirja na uhanu, me ni ganilo (glih zato - ker se pac ni mogel zaletavat pa v mojo sobo pridt za postlo past) x:o)x x:Dx

Macona xokx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2005, 11:53

ce imajo ze misli moc, kako je ne bodo imele besede...
pa se nekaj rece brez veze... kar ene besede nekaj v svet letijo...
zakaj?

jaz obozujem olive, enim so pa ogabne. torej ko bom naslednjic jedla olive, boljs da jih doma, pr seb, v intimi, da me ne bo kdo zgrozeno in z gnusom gledal, kok jaz uzivam v taki ogabi, pac pa bo on jedel plasticen hamburger in bo men lohk bljek.

al pa ma ena tko in tko in je to zdaj bljek. to je grdo, naj ma, kar ce - a mamo mi kaj manj zato?

mislim ze tko, itak, se skoz nekaj z drugimi ukvarjat..

Pazi, ko obsojas, ker ti bo hit sojeno.

pa pol 'nisem tko mislil', 'sem sam rekel' pa taksno. ja, VEM. xyesx

sam vseen, to so skodljivci, ki se jim je kul izognit, kajti jeza ne skoduje onemu, v katerega je naperjena (razen ce ne dobi kake sklede rizote v glavo :D), pac pa temu, ki jo fura.
med drugim ze zato, so pa se drugi dejavniki.

govorim seveda splosno, ker sem se glih *razvnela*. ;) :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0