Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je duhovnost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
280 komentarjev na to temo

#226 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. februar 2006, 00:02

1+1=1....če je svet v svojem bistvu preprost in ENOstaven,ne vem zakaj bi sploh rabili dva ali deset...no, v "duhovnem" smislu mislim...preko dvojnosti, ki nam je dana na tem svetu, iščemo svojo enost z vsem...polovica dvojnosti je ena...enost pa najdemo preko dvojnosti x:)x

#227 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 02:58

Kar nekaj uporabnih misli, smo sestavili skupaj.
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#228 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 10. februar 2006, 10:44

Zato je pomembno uskladit svoj misleljni vzorec, da bo informacije pravilno obdeloval, oziroma spremeniti šolski sistem, da se bo otroke že od majhnega učilo razmišljati, in pravilno uporabljati svoje misli, brez anomalij. Ko si uravnovešen si neverjetno umsko močan. xDDx :palec:.

ufff...to bo pa tezk... k "ves" svet tava v temi, nas pa "celo" zivljenje ucijo (mediji, sola, starsi...), da je ta tema edina luc :sori: Sam sej se pocas, a zanesljivo spuscamo na dno x:)x


S tem ustvarjamo na čustveni ravni ali na telepatski komunikaciji po moje imenovani napačni izračun oz. dvom, kateri se obrestuje ob vsakem odprtju enake teme v prihodnosti oziroma samo asociacije na dogodek, odvisno je od individuma, ali ga želi popravit, oziroma razčistit. Nekateri temu pravijo engram. Ki te ovira v življenju, če je seveda ostal odprt ali zakopan, v vsakem primeru je breme za čustveno inteligenco.

lahko ta engram ocistis tudi z postom, a mors uporabljat dianetiko? post ima itk velik vecji ucinek kot bilokera veja psihiatrije...


Zanimivo, kaj me sprašuješ. Metaforično je mišljeno, da so dogodki označeni kot binarni sistem(stikala), ki je vsako točno na svojem mestu. Če stabiliziraš misli, ti postane vse logično, in temu rečem jaz, da se uglasiš, kot struna na kitari.
Naprimer: Če imaš negativno čustvo, je napačni izračun, ker dogodka nisi prav razumela, zato se moraš vrnit, dogodek obdelat, na koncu se vprašat, zakaj tega nisi prej razumela, da se ti vtisne v spomin, in ga na tak način kategoriziraš(uzavestiš, arhiviraš, memoriziraš, in ga imaš vedno pri roki, kot krajšnice v računalniku). Um je popolen, lahko bi ga primerjal z "računalnikom" vendar je dooooosti močnejši, (če uporabim asociacijo računalnik). Vse je sestavljeno, kot da bi kocke sestavljala, številke, čustva(0,1). Kot stikala, ki se vklapljajo in izklapljajo.

Negativno čustvo ------> 1+1=1 Vrtenje v krogu, brez odgovorov, in čakanje na ostale, da ti bodo nekaj dali.

Pozitivno -----> 1+1=2 Nadgradnja, odgovornost do samega sebe.

Razumeš Kapica?

zanimivo ne, da te to sprasujem. vse ma svoj namen x;)x ! jap razumem ja... cist lepo si napisal. Se pravi, ce gojis negativna custva, je to napacni izracun, zato se mors vrnit in obdelat tisti dogodek... to pomen, da konc koncev sploh dolgorocno ne obstaja 1+1=1, ker je to negativno custvo in je samo "kratkotrajno", ker se slej ko prej mormo vrnit v dogodek in ga se enkt obdelat.

1+1=1....če je svet v svojem bistvu preprost in ENOstaven,ne vem zakaj bi sploh rabili dva ali deset...no, v "duhovnem" smislu mislim...preko dvojnosti, ki nam je dana na tem svetu, iščemo svojo enost z vsem...polovica dvojnosti je ena...enost pa najdemo preko dvojnosti x:)x

:palec:

kot alef trdi, da je binarnem sistemu 1+1=10, v gibljivih stevilkah je pa posredno duhovno mozno tud 1+1=3, 1+1=4, celo 5, 7, itd... lahk pa tud 1+1=1 al pa 0. pac....
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#229 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 10. februar 2006, 14:55

Zanimive misli... x:Dx
Mislim da je v duhovnosti al pa nasploh v življenju, če poskušamo to izrazit v binarnem sistemu
1+1 0 ALI 1

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#230 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:24

ufff...to bo pa tezk... k "ves" svet tava v temi, nas pa "celo" zivljenje ucijo (mediji, sola, starsi...), da je ta tema edina luc :sori: Sam sej se pocas, a zanesljivo spuscamo na dno x:)x
lahko ta engram ocistis tudi z postom, a mors uporabljat dianetiko? post ima itk velik vecji ucinek kot bilokera veja psihiatrije...


Engram lahko rešuješ v vsakem momentu tvojega življenja, časovno neomejeno skratka. To pomeni, da stalno nekaj tolmačiš, vse povsod te spremljajo asociacije in s tem, odvozlaš nerazčiščene informacije. Prav tako kot deluje povezava v tem momentu, ko imava komunikacijo, razčiščujeva na primer realne točke. Ali skupne, kot želiš. x:Dx

Vedi samo to, da um je perfekten, če postane zmeden je to naša krivda. (napačna dojemanja, ali nasprotja besed z čustvi(telepatijo), spori,....napačne vere,...skratka oddaljevanje od realnosti)

To desetletje je odkrivanje velikih resnic, ki so bile zakopane na dnu naše podzavesti, smo nekako čutili, da so, vendar nismo bili sigurni. x:Ix

Seveda, vsako nihanje od ravnovesja je vrtenje v krogu. Napreduješ samo takrat ko si miren, in samozavesteno spremljaš svoje podvige.

Človeški um udejanstvi, točno to kar verjame. Če popolnoma verjameš, da bo posijalo sonce v tvojem življenju, se bo to pričelo dogajat, in ti boš zraven doživljala najlepše izkušnje v tvojem življenju. x;)x

Če bi razrešili našo podzavest, ne bi bili več vodljivi ampak popolnoma samostojni.
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#231 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:24

kot alef trdi, da je binarnem sistemu 1+1=10, v gibljivih stevilkah je pa posredno duhovno mozno tud 1+1=3, 1+1=4, celo 5, 7, itd... lahk pa tud 1+1=1 al pa 0. pac....

Glih si mi snela s prstov! Predvsem 1+1=3 ali več, ko sta delovanji v sinergiji
xDDx :palec: x:o)x

Sem čakal, kdo bo kot rešitev napisal tudi 11. Pa nič.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#232 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:29

Glih si mi snela s prstov! Predvsem 1+1=3 ali več, ko sta delovanji v sinergiji
xDDx :palec: x:o)x

Sem čakal, kdo bo kot rešitev napisal tudi 11. Pa nič.


Sej si lahko ti prvi in zatem tudi manifestiraš svoje misli.... x:)x


Ah še nekaj moram dodati k prejšnem postu:

Biti jaz je včasih težko vendar popolnoma normalno.

Ponavadi se ljudje ukvarjajo z vsem okoli sebe, samo ne s samim seboj, radi straha, pravice, dvomov,...
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#233 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:35

kot alef trdi, da je binarnem sistemu 1+1=10, v gibljivih stevilkah je pa posredno duhovno mozno tud 1+1=3, 1+1=4, celo 5, 7, itd... lahk pa tud 1+1=1 al pa 0. pac....




možno je vse...0,1,2,..3,5,7.....kako si pač zamisliš....samo ne vem kaj si bomo s tolikimi številkami v duhovnosti pomagali...če pa bi se že ukvarjal z "računanjem" duhovnosti, bi se omejil le na tri vrednosti: 0, 1 in neskončno...vrednotit duhovnost z več številkami je itak brezpredmetno...tu ni point stvari zakomplicirat, ampak poenostavit...bolj enostavno gledamo na stvari, jasneje, razumneje in bolj logično jih vidimo...v končni fazi pa se nam bo itak to razglabljanje smešno zdelo...1 je samo stičišče niča in neskončnosti...ko preko niča in neskočnosti najdeš svojo enost...z vsem in ničem se je potrebno samo sprijazniti x:)x



I HATE WORDS

#234 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:42

Poenostavljanje življenja je pot k osvoboditvi vsakega človeka.

Telo je omejeno, časovno in prostorsko.

Um pa je totalno prost, kot ptica, neskončen, nesmrten, itd itd. Ljudje pa ga približujejo materialu(materializirajo)? Avtomatsko, če si ustvarajo navidezne meje.(to nemorem, tisto je težko, tega nisem sposoben, uni tam mi preprečuje, to je dokazano da ni res...) MA KAJ? SAMO VI VPLIVATE NA ČAS IN PROSTOR V KATEREMU ŽIVITE, kar vam manjka je samozaupanje in samozavest. To je svoboda uma. Ker se ne zaustavljaš pri nepomembnih razlagah in nemogočih zvijačah, ki so v nasprotju z tvojim čutom realnosti(zaznavami). Če česar neveš, pojdi sam raziskat, ne pa gledat TV zato, ali učbenike. Človek ko se rodi ima vse pri sebi, prav tako navodila za uporabo. Če bi nadaljeval, bi prišel do tega, da nobeden ne potrebuje šole, če ima stik z svojim višjim jazom. Samo razvoj. Na našem planetu, je 90% neskladnih podatkov z našimi čustvi. Skratka to kar slišimo po modijih, se ne sklada z realnimi podatki.(um vse zazna, samo zaupanje vase zgubi s tem, ko človek začne verjeti v sistem in ne vase.)-. :o|o:
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#235 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:56

Če bi človek prepoznal istovetnost med okolico in njegovimi čustvi, bi bil popolnoma zamozavesten in bi imel vse svoje čute uglašene z realnostjo. To pomeni, da bi imel popolno zavest in kontrolo nad prostorom(3d). Stopiti na višje vibracije. Podzavest bi kontroliral skozi dogodke, skratka bi zajemala 5% zavesti. Povečane percepcije bi imel za 500% in zaznave prostora in časa.

Uhh...nebom vas preveč obremenjeval s tem... xsrcx


Uglavnem koncept je izražen.

možno je vse...0,1,2,..3,5,7.....kako si pač zamisliš....samo ne vem kaj si bomo s tolikimi številkami v duhovnosti pomagali...če pa bi se že ukvarjal z "računanjem" duhovnosti, bi se omejil le na tri vrednosti: 0, 1 in neskončno...vrednotit duhovnost z več številkami je itak brezpredmetno..


Hehe...se razume. S tako idejo rasteš, z ostalimi pa kompliciraš in se vrtiš v krogu :palec:
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#236 AmonRaa

AmonRaa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 220

Objavljeno: 10. februar 2006, 16:04

Hehe...Grem jst, zunaj pred hišo me čaka "duhovnost", za posprevljat, in pucat avto. x:Dx

Lepo se imejte še naprej.

Vedno rad pokramljam z vami. x;)x
Resnica je samo ena, vse ostalo je iluzija.

#237 flow

flow
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 14. februar 2006, 19:44

Vsi smo že razsvetljeni, samo ne zavedamo se tega, ker nas zavira ego.
Preprosta je pot do tega spoznanja, a jo je dojelo le zelo malo ljudi (tudi jaz še ne).
Ne berite knjig, če nočete, ne ukvarjajte se zavestno z duhovno rastjo ali meditacijo, če nočete.
Ničesar ne počnite na silo, preprosto bodite.
Počnite kar vas veseli v vsakem trenutku obstajanja.
Ne uničujte sami sebe.

#238 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. februar 2006, 10:48

Vsi smo že razsvetljeni, samo ne zavedamo se tega, ker nas zavira ego.

Ego nas pri ničemer ne ovira. Ego je samo orodje zavesti za bivanje v dejavnem svetu. proces osebnostne rasti je proces iskanja svojega mesta in svoje vloge. Razsvetljenje je samo stranski produkt tega iskanja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#239 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 15. februar 2006, 10:55

Stranski produkt... vse luknje za iztrebljanje so na telesu samo spredaj in zadaj, nobene ni ob strani.
Vseeno pa ne kupujte ventilatorjev!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#240 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. februar 2006, 11:49

...kolk enga racionaliziranja, utemeljitev, truda in garanja...resnosti strašne....ma ne morem pomagat (tud nočem :inocent: x^x )...mene vse skup spominja na eno vzhodnjaško zgodbo....en starec sedi pod drevesom v lotosovem položaju in meditira in meditira...in tako že leta....pri sosednjem drevesu pa mladenič z lutnjo pleše okrog, igra in poje....pa pride božji odposlanec in vpraša modreca, če hoče odgovor na eno vprašanje...modreca ful zanima, kdaj bo doživel razsvetljenje....sel odbrzi , pride nazaj in pove, da še 6 življenj meditacije....starec se ful zasekira, ker se mu to zdi dosti.....pol pa sel mladca vpraša, če ga zanima odgovor na isto vprašanje, pa pravi mladec, da ga sploh ne zanima. pa je bil sel radoveden in je šel po odgovor kar sam.....pride nazaj in pove mladcu, da toliko življenj, kot je listov na drevesu....mladec se je veselo nasmejal in začel še bolj peti in se veseliti življenja....sel je bil čist šokiran in ga vpraša, da kaj mu je....pa pravi mladec: a sploh veš, koliko je dreves na svetu....mene pa čaka samo še toliko življenj, kot je listov na tem drevesu.......in v tistem trenutku je bil razsvetljen.........

mal sem zabluzila...al pa tud ne.... x;)x ....se mi zdi tale zgodba en tak lep primer naših različnih pristopov k življenju in tudi tistemu, čemur pravimo duhovnost......eni na resen in sistematičen način....drugi z veseljem in izražanjem radosti do življenja...ali kot so včasih rekli: peti hvalnico stvarniku in stvarstvu.....vsak po svoje....nič ni narobe in nič ni prav....le naši pristopi so različni in vsi slej ko prej pripeljejo na isto pozicijo.....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#241 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 15. februar 2006, 14:05

Miška Amis-ka :palec: :palec: :palec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#242 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. februar 2006, 00:02

e naši pristopi so različni in vsi slej ko prej pripeljejo na isto pozicijo

:palec:
Tako je. dasiravno na goro hodimo po različnih poteh, se na vrhu srečamo in končna izkušnja je enaka.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#243 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 17. februar 2006, 11:49

...kolk enga racionaliziranja, utemeljitev, truda in garanja...resnosti strašne....ma ne morem pomagat (tud nočem :inocent: x^x )...mene vse skup spominja na eno vzhodnjaško zgodbo....en starec sedi pod drevesom v lotosovem položaju in meditira in meditira...in tako že leta....pri sosednjem drevesu pa mladenič z lutnjo pleše okrog, igra in poje....pa pride božji odposlanec in vpraša modreca, če hoče odgovor na eno vprašanje...modreca ful zanima, kdaj bo doživel razsvetljenje....sel odbrzi , pride nazaj in pove, da še 6 življenj meditacije....starec se ful zasekira, ker se mu to zdi dosti.....pol pa sel mladca vpraša, če ga zanima odgovor na isto vprašanje, pa pravi mladec, da ga sploh ne zanima. pa je bil sel radoveden in je šel po odgovor kar sam.....pride nazaj in pove mladcu, da toliko življenj, kot je listov na drevesu....mladec se je veselo nasmejal in začel še bolj peti in se veseliti življenja....sel je bil čist šokiran in ga vpraša, da kaj mu je....pa pravi mladec: a sploh veš, koliko je dreves na svetu....mene pa čaka samo še toliko življenj, kot je listov na tem drevesu.......in v tistem trenutku je bil razsvetljen.........

mal sem zabluzila...al pa tud ne.... x;)x ....se mi zdi tale zgodba en tak lep primer naših različnih pristopov k življenju in tudi tistemu, čemur pravimo duhovnost......eni na resen in sistematičen način....drugi z veseljem in izražanjem radosti do življenja...ali kot so včasih rekli: peti hvalnico stvarniku in stvarstvu.....vsak po svoje....nič ni narobe in nič ni prav....le naši pristopi so različni in vsi slej ko prej pripeljejo na isto pozicijo.....

Zelo lepo povedano :palec:
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#244 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 18. februar 2006, 09:48

xwizardx Čisto preprosto kaj je zame Duhovnost- je Budnost, ki je rezultat ravnovesja vseh vidikov mojega bitja. Vzpostavitev zaupanja, ki mi omogoča sprejetje lastnega življenja kot igre, ki me osredišči in dovolim si premik pozornosti v center sedanjosti … v trenutek, ki dogaja. Rodi se pogum, potreben za sproščeno dopuščanje in brezpogojno sprejemanje dejstev … in … zavem se … dovolim si, upam si biti to, kar v danem trenutku sem. Je pa tudi Budnost v vsakem trenutku , ki je edini način, da si dovolim spoznavati se … občutiti se ... izkušati se … doživljati se …. In v stanju budnosti se rodi izkušnja … izkušnja, ki je izkušnja neskončnosti … izkušnja, ki zahteva popolno ravnovesje duha, uma, čustev in telesa … in potem besede zbledijo v izkušnji …
Duhovnost je torej lahko igra … igra resnic. Ko dovolj zaupam, da sprejmem vsa dejstva ... ko dopustim vsakemu lastno izbiro ... ko obsojanje zbledi v razumevanju - takrat se začne igra. Spoznam, da sem v svoji osnovi nič in v svojem bistvu neskončnost. Spoznam, da je edini namen utelešenja doživljanje mene same. Počasi prevzamem odgovornost za vse izbire, ki trenutno doživljanje pogojujejo … začnem izražati trenutne občutke z vidika, ki ga želim izkušati … in sčasoma izbira postane moja trenutna resnica … in spomnim se, da je moja večna resnica vseobsegajoča ljubezen , ki jo čutitm..…doživljam. … izražam in … izkušam....tukaj in sedaj......
Kajti duhovnost je v svojem najglobljem bistvu edino in samo - izkušnja xwizardx xsrcbumx xpresentx xrainbowx :detelca: xegox

#245 jupiter

jupiter
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 19. februar 2006, 18:40

Duhovnost je zlitje resnic v eno in edino življenje tukaj in zdaj...
Vedno sledi svojim sanjam z ljubeznijo v srcu...

#246 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. april 2009, 00:15

Duhovna kultura se začne,
ko stopimo čez meje svojega sveta in
razširimo svoja obzorja,
ko globlje razumemo sebe in druge.


Pravo znanje in razumevanje je tisto, po katerem živimo.

vir >

#247 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. april 2009, 09:56

kašna debata??? :eek:
a mi loh prosm kdo powe, če je sploh možn karkoli nardit, pa da to ne bo duhowna rast???
in okol tega še modrowat...mislm... kwa se pa vam dogaja :o|o: x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#248 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 2. april 2009, 17:38

men se zdi, da je branje knjig ravno toliko duhovno kot pobiranje krompirja... s tem, da ti krompir zapolni želodec in da šanso, da s polnim trebuhom knjige bereš x^x


kašna debata??? :eek:
a mi loh prosm kdo powe, če je sploh možn karkoli nardit, pa da to ne bo duhowna rast???
in okol tega še modrowat...mislm... kwa se pa vam dogaja :o|o: x:px x:Dx


točn! vse kar delamo pripomore rasti :palec: upam, da ne obstaja tud "negativna rast" x:o)x x:Dx

#249 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 2. april 2009, 17:43

ne. negatiwna rast je loh samo korak po zalet x^x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#250 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 2. april 2009, 19:37

aja, matr... velik zalet sm si vzel x:px x:Dx pol je prou, ko govorim, da sem rojen za velike stvari x:px hehe x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0