Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je duhovnost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
280 komentarjev na to temo

#251 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 2. april 2009, 20:18

strelka, maš prou... negativa rast zavira, je pa ne ustavi x;)x mislm, da je negativa samo še ena stopnica na poti navzgor. ampak tega dostikrat ne vidimo takoj, ker ne gledamo na "big picture" x^x

#252 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 2. april 2009, 21:03

ja, iz slabega se nekaj naučiš, narediš korak naprej... iz slabe žetve spoznaš, da si slabo sejal x:Dx torej, na cilju spoznaš, da so bile ovire nujno potrebne, da si napredoval... se zdj zastopiva? x:px

xDDx

#253 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 2. april 2009, 21:24

ja itak da se ...sam jaz sem tu in zdaj ..ti pa že v drugem življenju x;)x x:Dx


men se vedno nekam mudi... x:px x:Dx

#254 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2009, 23:40

Vidav sta glih za skupi. Pravijo, da je srednja pot edina prava! x;)x

#255 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. april 2009, 05:13

Duhovnost je po mojem mnenju vse, če pogledaš iz aspekta, da kozmična zavest vpliva in praktično prežema vse. Je vseprisotna. Zato se tamle gor strinjam, da je tudi delo s krompirjem v bistvu duhovnost. Ne vem po kateri logiki bi morali duha ločiti od fizike- vsaj v trenutnem življenju ne, ker potem ostane samo še duh in takrat bi malce težje govorili o duhovnosti. Morda je duhovnost ravno povezava s fizičnimi-zemeljskimi potrebami in dogajanjem z tistim nezavednim v nas ali pa s kolektivno zavestjo, oziroma z univerzumom. Torej zavedanje, da je poleg krompirja in Jožice -fizično, v nas samih in drugih še kaj, kar ne pošlatamo in to oboje integrirati. Poskušati, da ne bo pomote.

Kar se pa tiče dela na sebi, ni neka modna muha, morda je le izraz malce mim. Pač pogledaš v svojo globino, imaš dostop do samoanalize v okviru vzajemnosti z podzavednim.Torej z vzročno sfero našega fizičnega bivanja. Obenem pa tudi posledično...čemu,kaj, kam?? Morda je delo na sebi le iskanje odgovorov na ta vprašanja- kar je seveda hvala Bogu subjektivno, ker objektivne že tako imamo v analitični-racionalni zavesti. Se seveda strinjam s tistim-tukaj in sedaj, pa še kako. Vendar, odnos /dojemanje/ med nami in tistim tukaj in sedaj je lahko tako različen... in potem posledično seveda tako tudi živimo in delujemo. Delo na sebi v okviru duhovnosti ? Kaj pa vem, pogledati bit človeka iz druge perspektive in to dojeti ter postaviti rezultate v harmonijo z fizićnim življenjem. Morda kaj takega....

Lepo bodite xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#256 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 3. april 2009, 06:51

duhovnost - vsak ima svojo varianto

vsaj po mojem mnenju je namen duhovnosti postati boljši človek v tem življenju = izpolniš naloge ki so ti dane in se naučiš iz izkušenj

vse kar ti pride nasproti ima namen

#257 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. april 2009, 12:49

Siddharta - Hermann Hesse

"Kadar kdo išče," je dejal Siddharta," tedaj se lahko zgodi, da njegovo oko vidi le še stvar, ki jo išče, in ni sposoben ničesar najti, se v nič spustiti, ker venomer misli samo na iskano, ker ima cilj določen, ker je od cilja obseden. Iskati pomeni: imeti cilj. Najti pa pomeni: biti prost, ostati odprt, ne imeti cilja. (…) " (str.122)

#258 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. april 2009, 13:06

Siddharta - Hermann Hesse

"Kadar kdo išče," je dejal Siddharta," tedaj se lahko zgodi, da njegovo oko vidi le še stvar, ki jo išče, in ni sposoben ničesar najti, se v nič spustiti, ker venomer misli samo na iskano, ker ima cilj določen, ker je od cilja obseden. Iskati pomeni: imeti cilj. Najti pa pomeni: biti prost, ostati odprt, ne imeti cilja. (…) " (str.122)


x:Dx

Ja, lahko se zgodi, da iskati pomeni oslepeti za vse drugo, gotov da lahko pomen to. Ampak, prav tako pa lahko najti pomeni /kar je v praksi še blj pogosto/ oslepeti za čist vse, ne samo za vse drugo.

:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#259 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 16:00

duhovnost je sranje v vaših glavah , če je nebi blo bi bli svobodni , in svoboda je jarem vaše glave , če je nebi blo bi bili resnični

in bog in ljubezen sta sranje v vaših glavah , če jih nebi bilo bi jih občutili

#260 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 16:11

pomisliti na jaz , je biti daleč od njega , ta resničen svet si prevajate v izmišljeno abecedo pa matematiko pa ničesar ne vidte , sam uničujete svet ker ne znate plavat s tem kar je , ustvarl ste čas pa se ujel v njega , čas spada k telesu , poglejte ga kdaj

#261 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 16:19

kdor ima v glavi jaz , tega ni , ta je ego - ujetnik svojih pasti

#262 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 16:53

in tisti ki je igral igro je postal igralec , vzburila ga je minljivost

#263 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 18:40

to za kar je jezus šol na križ je smisel življenja ki nam ga je kazal pa ga ni treba oskrunjat s komentiranjem

#264 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 18:57

sami s sabo se pogovarjate , tako izgleda vaš jaz ki išče sebe , še ko mislte da ste v največji tišini

#265 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 2. maj 2009, 19:09

s sabo ki ste ga sami oblikoval in je dežnik na soncu

#266 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 2. maj 2009, 19:39

Penitentiam agite! Mundus senescit, vi pa še kar v zablodi! In veritas circulus est circulus vitiosus. Pomnite: extra ecclesia nulla salus x!x
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#267 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 2. maj 2009, 19:49

Duhovnost je v bistvu naš vsak trenutek,vsakdan.Naj ne bi bil nek odmik od sveta,kar ponavadi je.Je potovanje od znotraj navzven,kot cvet ki vzcveti in potem ovene.Človeško bistvo,predvsem pa duhovnežev,je dajanje in samo dajanje,v tem je bogastvo.Od znotraj navzven.Na žalost je malo takih,večina dandanes kasira,veliko je napačno razumljene duhovnosti.Seminarji,objemanje,smejanje,...določeno,...ni nujno tako.Mislim,da je bistvo spoznati samega sebe,se prebiti skozi sebe do sebe in potem to širiti,spontano,nehote,v milosti,iz srca.Z ozaveščanjem in srcem.
To je to,enostavno,direktno,globoko in uspešno.

#268 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 2. maj 2009, 22:17

Še nekaj,..res dobro povedano:
Moojiji

#269 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. maj 2009, 04:53

Duhovnost je v bistvu naš vsak trenutek,vsakdan.Naj ne bi bil nek odmik od sveta,kar ponavadi je.Je potovanje od znotraj navzven,kot cvet ki vzcveti in potem ovene.Človeško bistvo,predvsem pa duhovnežev,je dajanje in samo dajanje,v tem je bogastvo.Od znotraj navzven.Na žalost je malo takih,večina dandanes kasira,veliko je napačno razumljene duhovnosti.Seminarji,objemanje,smejanje,...določeno,...ni nujno tako.Mislim,da je bistvo spoznati samega sebe,se prebiti skozi sebe do sebe in potem to širiti,spontano,nehote,v milosti,iz srca.Z ozaveščanjem in srcem.
To je to,enostavno,direktno,globoko in uspešno.


in...opravljati svoj namen in iti po poti osebnostne evolucije tako na fizični, kot tudi na duhovni ravni ter skozi sprejemanje, razumevanje, sočutje, dobroto, ljubezen in mir-tudi to dajati....
xloveyx xloveyx xloveyx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx

Lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#270 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. maj 2009, 19:21

in...opravljati svoj namen in iti po poti osebnostne evolucije tako na fizični, kot tudi na duhovni ravni ter skozi sprejemanje, razumevanje, sočutje, dobroto, ljubezen in mir-tudi to dajati....
xloveyx xloveyx xloveyx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx

Lepo bodi

Matjaž

Kaj pa tema? Soočanje z vsemi vsebinami, ki jih nosimo s seboj?
Possible—but highly unlikely.

#271 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 3. maj 2009, 20:14

tema bo zginla skupi z namišleno ljubeznijo v glavi ko bo človek postal tisto kar ima telo pa se bo odprla brezpogojnost ki je življenje ljubezen svoboda brezmejna inteligenca vse v enem , takrat ko vaš pogojni jaz , ki so misli , nebo več zakrival vaše abstraktne narave ku nima ničesar s čim takim kot je jaz , ampak je resnična neomejena zavest , nemorš rečit več jaz ker si brezmejnost , jaz pa je ena velika prva in zadnja meja , pa ne se bat de neboš več zmožn komunicirat kot osebnost , problem je sam v tem da besede ne morejo izrazit niti kančka resničnosti pa se neda drugač povedat kot tak neumno da nisi jaz , sicer pa vam sploh se nesme ničesar govorit , stvari so izven vas , vse je samo po sebi , brez vašega znanja , šele brez razmišljanja bote vidl odgovore pa nič drugač , kamen je tist kar vidiš , predmet ki se izraža sam po sebi , beseda kamen je pa izmišljen zvok za komunikacijo ki te slepi. pa pa

#272 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 3. maj 2009, 22:47

tema bo zginla skupi z namišleno ljubeznijo v glavi ko bo človek postal tisto kar ima telo pa se bo odprla brezpogojnost ki je življenje ljubezen svoboda brezmejna inteligenca vse v enem , takrat ko vaš pogojni jaz , ki so misli , nebo več zakrival vaše abstraktne narave ku nima ničesar s čim takim kot je jaz , ampak je resnična neomejena zavest , nemorš rečit več jaz ker si brezmejnost , jaz pa je ena velika prva in zadnja meja , pa ne se bat de neboš več zmožn komunicirat kot osebnost , problem je sam v tem da besede ne morejo izrazit niti kančka resničnosti pa se neda drugač povedat kot tak neumno da nisi jaz , sicer pa vam sploh se nesme ničesar govorit , stvari so izven vas , vse je samo po sebi , brez vašega znanja , šele brez razmišljanja bote vidl odgovore pa nič drugač , kamen je tist kar vidiš , predmet ki se izraža sam po sebi , beseda kamen je pa izmišljen zvok za komunikacijo ki te slepi. pa pa


Se še nisi dokončno zanikal ?

Za nekoga, ki ne verjame v besede, jih kar pridno natepavaš ;)

Kaj pa tema? Soočanje z vsemi vsebinami, ki jih nosimo s seboj?


A to je, po tvojem, téma ? Da je duhovnost "soočenje z vsemi vsebinami itd.." ?

Duhovnost je v bistvu naš vsak trenutek,vsakdan.Naj ne bi bil nek odmik od sveta,kar ponavadi je.Je potovanje od znotraj navzven,kot cvet ki vzcveti in potem ovene.Človeško bistvo,predvsem pa duhovnežev,je dajanje in samo dajanje,v tem je bogastvo.Od znotraj navzven.Na žalost je malo takih,večina dandanes kasira,veliko je napačno razumljene duhovnosti.Seminarji,objemanje,smejanje,...določeno,...ni nujno tako.Mislim,da je bistvo spoznati samega sebe,se prebiti skozi sebe do sebe in potem to širiti,spontano,nehote,v milosti,iz srca.Z ozaveščanjem in srcem.
To je to,enostavno,direktno,globoko in uspešno.


Vsak trenutek, vsakdan, ja. Dajanje IN sprejemanje.
A v bistvu ne damo ničesar, ker ni nečesa, kar bi nam pripadalo.

#273 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 4. maj 2009, 00:25

tema bo zginla skupi z namišleno ljubeznijo v glavi ko bo človek postal tisto kar ima telo pa se bo odprla brezpogojnost ki je življenje ljubezen svoboda brezmejna inteligenca vse v enem , takrat ko vaš pogojni jaz , ki so misli , nebo več zakrival vaše abstraktne narave ku nima ničesar s čim takim kot je jaz , ampak je resnična neomejena zavest , nemorš rečit več jaz ker si brezmejnost , jaz pa je ena velika prva in zadnja meja , pa ne se bat de neboš več zmožn komunicirat kot osebnost , problem je sam v tem da besede ne morejo izrazit niti kančka resničnosti pa se neda drugač povedat kot tak neumno da nisi jaz , sicer pa vam sploh se nesme ničesar govorit , stvari so izven vas , vse je samo po sebi , brez vašega znanja , šele brez razmišljanja bote vidl odgovore pa nič drugač , kamen je tist kar vidiš , predmet ki se izraža sam po sebi , beseda kamen je pa izmišljen zvok za komunikacijo ki te slepi. pa pa


bolj kot berem take zadeve v tem smislu brezmejnosti, onkrajnosti in neskončnosti in ljubeznosti, se mi venomer pojavlja izprijena slika možiclja, ki doseže svoj alfa in omega in nirvano in metallico s palico dinamita in enim močnim mantričnim zvokom, ki ni OM, ampak BUM. Silna ljubezen širjenja v brezmejnem prostoru, ga je poslala na vse štiri konce nebesnega svoda.

Drugače, če se malo vprašate, boga že dolgo ni bilo.Boga išče več kot 1200 religij po celem svetu+sekte.
A vendar, če bi se mi vsi na tem forumu zbrali za eno mizo in bi začeli debatirat, stavim zadnjo plačo bratranca, da bi kaj hitro prišlo do vsesplošnega pretepa.
In z roko visoko v zraku, je unis še zadnjič zariplo zakričal.
>>Ti bom dal Boga<<, je šepnil v jezi, ko je zopet zamahnil proti neprimikajočemu se kosu mesa pod mizo.

Evo ti pičko, pa še indigo, vijola barve od spoznanj ti je videt.
puj jebenti mleko.
protestno masturbira na marsino sliko.

#274 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. maj 2009, 04:23

Kaj pa tema? Soočanje z vsemi vsebinami, ki jih nosimo s seboj?


Ali te moti ? Potem cenzuriraj...v sebi x:Dx x:Dx x:Dx

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Vsak trenutek, vsakdan, ja. Dajanje IN sprejemanje.
A v bistvu ne damo ničesar, ker ni nečesa, kar bi nam pripadalo.


Ne damo- morda bi bilo bolje reči -posredujemo...kar je bilo nam posredovano...morda...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#275 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. maj 2009, 06:31

A to je, po tvojem, téma ? Da je duhovnost "soočenje z vsemi vsebinami itd.." ?

Ne, sem napisal nejasno. Duhovnost je, kakor jo razumem, soočanje z vsemi vsebinami, ki jih nosimo s seboj, in to je predvsem téma. To so vzorci obnašanja, načini postopanja, čustvovanja, misli, ki nam niso všeč, katere si ne upamo pogledati, katere ne prispevajo k rasti, temveč vlečejo v inercijo, otopelost, zaverovanost vase, razna prepričanja itd. in ki so del skupka imenovanega "jaz". Soočenje je le začetni korak, potem sledi odprava in preobrazba teh vsebin. To se pa stori aktivno, z voljo in od-ločitvijo. Seveda to stori le tisti, ki mu je to smiselno in ki to hoče.

Ali te moti ? Potem cenzuriraj...v sebi x:Dx x:Dx x:Dx

Cenzura ni smiselna, saj bi to bila potlačitev.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0