Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je duhovnost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
280 komentarjev na to temo

#26 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. januar 2006, 21:16

Sem kdaj trdil, da sem duhoven? Me sploh ne briga duhoven ali ne-duhoven. Vsekakor je prav vse, kar ti pomaga, da si v praksi boljši človek. Žal nisem uspel premleti kaj veliko teorije, kar sem že nekje omenil. Imam pa navado, da vsak trenutek izkoristim za prakso. Tudi hoja po ulici je lahko praksa. Važen je odnos in ne veličastne besede. Je zanimivo brati, kar ste do sedaj zapisali. Vsakdo ima glede duhovnosti (jaz raje uporabljam nevtralnejši izraz osebnostna rast) svoj anbor razmišljanj. Vsakdo je notri padel zaradi različnih vzgibov. Vsakdo ima svoj scenarij, katerega je doživel in ga doživlja.




x^x sama uporabljam močnejše izraze....večina nas osebnostno ne raste ampak razpada... x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#27 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. januar 2006, 22:59

pajade, ni da bi se clovek matral prevec a ne. ;) :)

Sevede ne! xyesx Prevelik trud je jasn znak, da nekaj ni v redu.
Srednja pot je najbolša pot, kot je reku Buda (se mi zdi)

(tuki mal strelčevska ležernost govori iz mene, se mi zdi w:Iw )
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#28 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. januar 2006, 23:22

Večkrat sem zapadel v polemike, kaj je sploh duhovnost? Je to branje knjig o različnih področjih duhovnosti? Je to praktično delo na osnovi katere od metod osebnostne rasti?

Kdor neprestano študira pot do Rima na zemljevidih, pa se nikoli ne odpravi na pot, ne bo nikoli prišel v Rim.

Po drugi strani pa je dobro imet avtokarte, in še pred potjo mal pogledat, preden se odpraviš na pot.


Duhovnosti ne ločujem od sebe, ker sebe dojemam kot duhovno bitje. Kot bi me vprašal: 'Kje je tvoja roka?'... in jaz bi ti odgovorila: 'Tam, kjer sem jaz.'

"Bližje sem vam kakor vaše roke in noge"
(kar tko, ena asociacija, ki mi je padla lih v glavo. Se mi zdi, da je citat iz Lorberja)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#29 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 5. januar 2006, 23:40

"talkin' is cheap, we must do!"-Bruce Lee


ja, pa una možačasta, joškasta, blond policjotka pri policijski akademiji je isto rekla, pa ga je napadla tistga kitajčka x:Dx x:o)x
honor and respect

#30 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 6. januar 2006, 00:23

Men se recimo zdi, da tale Kabalist sploh ni tok duhoven, kot bi rad bil oz. se rad prikazal, ker če bi delal na sebi, ne bi mel tok časa za razlaganje drugim, kako zelo mim so in na kaki podstopnji živijo.
Imam tak zoprn filing, da je požrl tone teorije, nima pa niti grama prakse :o|o: . Sicer se lahko motim, sam po njegovem pisanju (zadnjega, rečmo, slabe pol leta), ne morem priti do drugačnega zaključka :sori:
Kar me blazotno moti in prav živc ven potegne je to, da se tako zelo sklicuje na kabalo saj s tem škodi kabali in kabalistom samim. Ker to kar on razlaga/pametuje, je waaaaaaaaaaaaaay stran od kabale.
Ne vem, zakaj skuša ustvarit vtis oh in sploh in ck in zk poduhovljeno-razsvetljenega pametnjakoviča? Sej mogoče (skor prepričana sem) je kot tak, sam,(brez te besedične teorije) čist kul, sam za božjo/whatever voljo, nej mal ustavi konje in neha solit pamet (Stane, anytime, te že kr mal pogrešam x:o)x x:Xx ).


Nasprotje duhovnosti je tudi plitkost razmišljanja.
Men pa "živc ven potegne takole", sory Kuki, zaplankano razmišljanje.
Najbolj "pametni" so tisti ki najmanj razumejo.
Znaš ti razen kritiziranja kaj povedat?
Ne se pa samo jezit na tisto česar ne razumeš?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#31 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 6. januar 2006, 00:31

Kdor neprestano študira pot do Rima na zemljevidih, pa se nikoli ne odpravi na pot, ne bo nikoli prišel v Rim.

Po drugi strani pa je dobro imet avtokarte, in še pred potjo mal pogledat, preden se odpraviš na pot.



x:Dx :palec: :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. januar 2006, 00:33

Sevede ne! xyesx Prevelik trud je jasn znak, da nekaj ni v redu.
Srednja pot je najbolša pot, kot je reku Buda (se mi zdi)

(tuki mal strelčevska ležernost govori iz mene, se mi zdi w:Iw )

o glej ga emanuel!
heh in se z aastro povezuje, no smo te prepariral al kaj? x;)x :vragec:
tebe je fajn mal zezat vcas. ;)

Kdor neprestano študira pot do Rima na zemljevidih, pa se nikoli ne odpravi na pot, ne bo nikoli prišel v Rim.

Po drugi strani pa je dobro imet avtokarte, in še pred potjo mal pogledat, preden se odpraviš na pot.

zdaj pa ne zezam xDDx, je 'resen' komentar.
po eni strani: :palec:
sam po drugi pa, glej, to je pa 'razlika', med tabo in mano, recimo... ali med nekom drugim, ki tko fura, kot si napisal <v 2. odstavku>, in mano...
namrec, jaz grem sam v rim... :)
pa pridem... brez zemljevidov..
prvic ker vem, kam grem, drugic ker mam super orientacijo, tretjic ker se dobro znajdem, cetrtic ker sem komunikativna pa vprasam ce ne vem (ceprav ce se le da, ne, ker sem v enih bedastocah blazno trmasta xDDx) in petic, ker mam vero - me sam pripelje pot in ck, sem tam... to ni lapanje, to se mi je vedno znova dogajalo...
vsi so mel pildke, plane, zemljevide... men se je pa *sam zdel*, da bi blo fajn it tamle, pa se je prislo. x^x

kajti: na poteh ni fajn vedno slediti glavnim cestam, je fajn se mal izgubiti, lajf ni obrazec, pac pa.... vsak trenutek... :)

*

aja emanuel, ko sva glih na zvezi (ceprav ne pase morda sem in sory): a ves da sem parkrat pomislila nate in na tvoj ocitek, da pridigam in tedaj nisem 'priznala', nisem si mislila, da je to to... ...
no sam... a ves da sem nekajkrat se zalotila (ko sem brala recimo kak svoj post za nazaj), da pa pridigam res tud.... zal... :|||
no sam tolk, sem ti 'morala' to *priznat*. xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 6. januar 2006, 01:12

Saj imamo že kar nekaj te o duhovnosti, prav, pa dajmo še tule mal čvekat.
Če ima kdo kaj novega za povedat o tem.
Al pa nadrugačen način.
Sam mislim, Kabalist da ta tema ni bila potrebna, ampak če je že tukaj...
Duhovnost JE osebna rast, s knjigami ali brez njih. Jaz jih ne berem več, sem jih pa kar nekaj. Pa nočem zdaj povedat da sem pa pobral že vse znanje in se naučil vsega... x:Dx x:Dx x^x
Iz knjig ki sem jih prebral sem dobil znanje in ZAVEDANJE da je v meni in SAMO v meni moč da spremenim sebe, da osebno zrasem, da se izboljšam.
Bral sem Castanedo, bral sem Dalaj Lamo... ja, Kabalist, tud o Kabali sem nekaj prebral ampak takoj povem da premalo da bi o njej lahko kaj pametnega debatiral.
Dve knjigi, samo dve pa sta ki sta se me zares dotaknili. Sem ju že omenjal nekje...
Norman Vincen Peale: Moč pozitivnega mišljenja
in
Leo Buscaglia: Živimo ljubimo se in učimo
Prva ki mi je pokazala kakšna je moč pozitivnega razmišljanja(delitev na pozitivno in negativno mi je sicer tuje ampak drugače se ne znam izrazit)
Kakšna je pravzaprav moč naših misli
Druga ki mi je pokazala ali povedala kakšna je moč ljubezni.
Do sebe, do svojih bližnjih, do Boga, do življenja...
UČIMO SE, pravi Buscaglia. Sami sebe, nihče drug nas ne more ničesar naučiti.
Ne vem kaj osteli razumete pod duhovnostjo. Če se komu ljubi mi lahko razloži, če pa ne pa tud prav.
Zame je duhovnost to da ne postavljaš na najvišji oltar materialnih dobrin, da iz življenja ne narediš tekme za uspeh, za bogastvo.
Živeti dobro, imeti kaj lepega, to ja...
Duhovnost je zame to da se znaš veseliti vsega lepega, sonca, dežja, snega, listja, trave
Da znaš sprejemati, vse, tudi tiste s katerimi se ne strinjaš
Tud to da se znaš skregat s kom(kvalitetno in "na nivoju... x:Dx x:Dx x:Dx )
Pa koga ozmerjat... x:Dx :vragec:
Al pa objet... xsrcx
Da znaš ŽIVET...
Znam vse to?
Ne še...sem se pa začel učiti xsrcx

namrec, jaz grem sam v rim... :)
pa pridem... brez zemljevidov..
prvic ker vem, kam grem, drugic ker mam super orientacijo, tretjic ker se dobro znajdem, cetrtic ker sem komunikativna pa vprasam ce ne vem (ceprav ce se le da, ne, ker sem v enih bedastocah blazno trmasta xDDx) in petic, ker mam vero - me sam pripelje pot in ck, sem tam... to ni lapanje, to se mi je vedno znova dogajalo...
vsi so mel pildke, plane, zemljevide... men se je pa *sam zdel*, da bi blo fajn it tamle, pa se je prislo. x^x

kajti: na poteh ni fajn vedno slediti glavnim cestam, je fajn se mal izgubiti, lajf ni obrazec, pac pa.... vsak trenutek... :)


Ampak če ne bi NIKOLI v življenju pogledala na zemljevi ne bi niti približno vedela kje je Rim...
Ja, saj vem, kljub temu bi ga lahko našla, bi pa trajalo...
Aja, tud jaz potujem(hodim, vozim...) po občutku in orientaciji
ZMERAJ pridem na cilj.
Skoraj vedno se pa zgubim če poskusim sledit karti... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#34 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 6. januar 2006, 02:07

xDDx ,Mama mia,kako sem se nasmejala! Ubogi kabalist...kako si napaden(sheet..).
Booo,vsak ima pač res svoje razlage za duhovnost.Štos je v temu,ker je toliko raznolikih ponudb,da se lahko včlaniš.Vse imamo,kar si poželimo...si predstavljate,da bi živeli v srednjem veku,saj bi nas sežgali na grmadi...Ahhh,kako je svet lep :ptički pojejo(nekateri tudi pozimi),rožice cveto(nekatere tudi pozimi),sonce zasije(tudi pozimi) in dež pa sneg pada,kar je tudi lepo. Kabalist,jaz občudujem Madonno,je taka frajerka,ševedno pri teh letih in še s kabalo se ukvarja.. xwizardx

:2src: hm,zanimivo in ravno zdaj poje madonna na radiu...
Živi in pusti živeti!!!

#35 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 6. januar 2006, 02:57

Zanimivo, kako večina ter manjšina gleda na duhovnost ! xscratchx

Kaj je duhovnost in kako sploh pridet do tega ?! :o|o:

Najprej bi povedal eno mojo zgodbico, ko sem bil še mičken, moj pogled na duhovnost, pa vse do danes...kar po mojem sem to dosegel 'Duhovnost in osebno rast' ! x:)x

Praktično sem odraščal dva metra od cerkve in že, kot otrok sem imel to prirojeno 'Duhovnost' (kar pomeni, da to imamo čisto vsi-človek), žal s časom večina to izgubi oz. se oddalji od tega (materializem, sovražiti, nespoštovanje...) ! No, da povem naprej, kako se je meni dogajalo. Veliko krat sem stopil v cerkev, ker me je fasciniralo vse skupaj 'Duhovnost' in, kot (po mojem) eden redkih kjeri sem enega dne rekel staršema, da si želim vključit k verouku ter dojet to (Duhovnost), pač me je mikalo v to smer. Glede nato, da moja starša sta pravoslavca...in, ker v naši bližini tistih časov ni bilo pravoslavne cerkve, sta pristala na to, da se jaz končno vključim v nekaj pametnega, kar je tud njih malce šokirala moja reakcija nad cerkvijo (saj sem bil velik "problematik"-živ, kot poper x:px ). Sem se vključil v ta program 'verouk' in s časom sem dojemal, da tukaj o duhovnosti nimajo tri čiste... :o|o: sam nakladanja o nekem bogu, Jezusu, kako se moli, pa kr neki o grešnikih...itd. v glavenm mi ni več dišalo, ker tukaj se človek težko spozna, začuti tisti JAZ, zakaj sploh živim ! Tam pa sem imel občutek, kot da nam tupijo...'mi smo sužnji boga' ! xrolleyesx V glavnem kr neki. Sem pa veliko krat po in pred tem zahajal v cerkev k maši...kar pa me je najbolj fasciniral tisti Jezus v krsti (njegova podoba-kip), ko je tam ležal ves krvav, in se veliko krat spraševal, kdo je ta človek, kaj je on res ta Bog ali pač sin, kakor koli že... x:)x
Nato je prišel velik šok v mojem lajfu...VOJNA :V: Takoj v začetku te vojne leta 91 sem izgubil strica šele 22. let starega ! (Na srečo živim v Slo. od rojstva, kljub temu sem vse to začutil potem folka, s kjerim sem odraščal ter medijev ipd., nato so prihajali še begunci in njihovo sovražštvo do drugačne vere), :V: In od takrat sem začel tudi jaz sovražit vero, človeka ter njegovo neumnost, kretenizem ! Kljub temu nisem nikoli sovražil navadne smrtnike iz različnih ver, saj sem dojel, da oni so le ovce tega sistema, tako kot jaz ter jim z upanjem dopovedoval, da smo vsi enaki, smo vsi ljudje ! A veliko krat sem jih tudi dobil po nosu, hrbtu in celo sem bil napaden od enih fantov iz različne vere z noži, ker so me sprejeli, kot Srba, neglede nato, da sem jim vedno kazal drugačno plat mojega duha, ne pač tisto, kar so moji starši...pač vera! :V:
nato sem začel se ukvarjat z duhovnostjo in osebno rast, kar pomeni edini in pravi vir Borilne veščine ! x:)x Pa ne zato, da bi koga ogrožal, obratno zato, da bi lahko sebe zaščitil !
Veliko od tukaj prisotnih vedo s čim se ukvarjam (borilne veščine), kjere so me tudi pripeljale do ene meje spoznanja duhovnosti in osebne rasti, pa to ne, da so me trenerji kaj naučili, ker niti oni po večini o tem niso imeli blage veze, ker še zdaj lahko zatrdim, da danesdan ne vedo nič in, da je veliko teh, kako bi jih imenoval, 'prevarantov' pa ne samo v borilnih vešč., so tudi tej kao o nekih Thai Chi , Jogi itd., kjeri so marsikaj predelali iz knjige a na lastni koži prav nič niso dosegli...pol pa so nakladali o neki duhovnosti, kako moreš to, kako ono... xrolleyesx v glavnem sem začel brat knjige o tem ! x:)x In verjeli ali ne, prva knjiga, kjera mi je veliko dala, je bila prav ta od Brucee Lee-ja (Kung Fu-kar prevedeno pomeni-samoobramba), zgodba njegovega življenja...Hočem povedat, da nisem bral knjige, kjere naj bi le govorile, kako je on to dosegel itd. amak zanimalo me je to kako je on živel ! Potem knjig in raznih posnetkov (ne filmov, ker obstajajo posnetki o njegovih teorijah ter seminarjih ipd.). Kar je veliko krat povedal, 'ne obstaja pravilne teorije, vsaka teorija je pravilna' ! Stvar je v nam, kako jo bomo začutli in seveda koliko bomo sposobni dojeti ! Česa smo pripravljeni se odreč za dosežt nekaj nam še neznano 'Osebna rast', spošotvanje do različnih, drugačnih !?
Ostala mi je ena teorija v mislih od Bruce-a, kjera mi je dala veliko v življenju ! (Ne obstajajo pravila, sami si postavljamo ta) ! Primer; Veliko krat, ko sem treniral v različnih šolah, mi ni bilo jasno, zakaj trenerji vedno težijo, da roka, ko udari more it po tej poti, ker je tako pravilno, če ni tako ni pravilno ali noga naprimer...kar nima veze no ?! :o|o: Vedno sem dokazal, da kljub njegovi teoriji sem z mojo teorijo 'stil' dokazal obratno, da se da, saj sem vedno obdelal naspotnika, pa čeprav je imel več izkušenj od mene ! x;)x
V glavnem z mojo teorijo dakazujem, da se moja pot bliža mojemu cilju...kar pomeni, postat eden najboljših borcev na svetu ! :vragec:
Nato pa se bom še več posvečal 'duhovnosti ter osebni rasti' !

Upam, da boste dojeli lekcijo !
p.s.mal zakomplicirano...kljub temu na štiri oči bi povedal dosti bolj logično ! x:Dx
Pa še to ! Prebral sem veliko knjig kar se tiče psihologije, filozofije in o duhovnosti, pa še kr nekaj o astrologiji (pač astrologija me je vedno fascinirala na svoj način, zvezde pač, nekaj nam še neznanega-človeku) ! x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#36 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 6. januar 2006, 03:37

x:Dx Dokler sem še v fazi...bi rad odgovoril na tisto od G. Kabalista ! x:)x

Kaj pomeni osebna rast ter duhovnost !

Kadar človek doseže tisto, ko te nič ne more iztirti-jeza, ko trpljenje postane milina, kadar te zaboli glava in z eno samo mislijo odstraniš ta bol, ne pa s tableto ipd...to pomeni dosežt tisto duhovnost. Ko bol ni več bol ampak z misli to odstraniš in pretvoriš v nekaj lepega, užitnega, ne čutiti ! Si naredit, tako da ti je vedno lepo, uživaš v tistim "vsenemogočnim" ! x:)x

Nekaj kar, žal jaz nisem še dosegel, kar si pa želim to dosežt s časom in vem, da bom ! x:)x
Prišel sem do te stopnje, ko treniram...lahko ne čutim, postavim svoje misli na onstran vesolja, ko je moj duh nekje drugje telo pa tam kjer pač je, ko dela, trenira, trpi in v istem času uživa ! xangx x^x

Zame to pomeni duhovnost, morda še več, kot tisto v kar ste večina prepričani...! :8):

Zdaj pa grem spat...ker komaj gledam, kaj šele tipkat ! x:Dx :sleeping:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#37 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. januar 2006, 08:42

namrec, jaz grem sam v rim... :)
pa pridem... brez zemljevidov..
prvic ker vem, kam grem, drugic ker mam super orientacijo, tretjic ker se dobro znajdem, cetrtic ker sem komunikativna pa vprasam ce ne vem (ceprav ce se le da, ne, ker sem v enih bedastocah blazno trmasta xDDx) in petic, ker mam vero - me sam pripelje pot in ck, sem tam... to ni lapanje, to se mi je vedno znova dogajalo...
vsi so mel pildke, plane, zemljevide... men se je pa *sam zdel*, da bi blo fajn it tamle, pa se je prislo. x^x

No ja, saj tko in tko že star rek pravi, da vse poti vodjo v Rim. Pol je čist normalno, da v Rim tud prideš. :o|o: x:o)x
Vprašanje je sam, kolk cajta kolovratš tko okol :vragec:

P. S. Prispodob ne smeš tko dobesedno jemat, pa jih grist, sam smisu se ven potegne.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#38 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 6. januar 2006, 08:43

ja, pa una možačasta, joškasta, blond policjotka pri policijski akademiji je isto rekla, pa ga je napadla tistga kitajčka x:Dx x:o)x


Men je bil najboljši tist prizor, ko je šel kitajček v njeno stanovanje. In ona tam trenira bicepse z kr pošteno težo ne. In ko zasliši trkanje reče "Who is it" al nekaj tagega in spusti uteži da vse zagrmi okol nje.

Čist agresivno .. napadalno. xDDx

#39 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. januar 2006, 08:46

no sam... a ves da sem nekajkrat se zalotila (ko sem brala recimo kak svoj post za nazaj), da pa pridigam res tud.... zal... :|||

Zakaj "žal"
če je dobronamerno.
Če ti rečm, da si rojena pridigarka x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#40 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. januar 2006, 09:00

a ves da sem parkrat pomislila nate in na tvoj ocitek, da pridigam

Saj ni bil očitek. Sam izraz "pridiganje" tko negativno jemleš.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#41 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. januar 2006, 11:39

[quote name='Marsa' date='5. Jan 2006 ob 18:18' post='611436']
men se pa zdi, da kar je, men se zdi pa srcen kabalist pa kul, to da je pa tak resen pa mal zapet, pa me skor kvecjemu zabava mal. :)
jaz pa mislim, da ni tone teorij pa nic praxe, ker pol bi ble njegove besede puhle, prazne, tko pa niso oz. vsaj meni se ne zdi.:)[/quote]

Jst ga pa dojemam kot pridigarja. Pač, moj pogled. Včasih se sicer strinjam z njim, večinoma pa ne. Pa kaj.
quote name='Marsa' date='5. Jan 2006 ob 18:18' post='611436']
je pa res, da znamo bit vcas tecni s furanjem svojih rpepricanj, tud jaz, ne recem pa da vsi.:)[/quote]

Mhm.:palec: [quote name='Marsa' date='5. Jan 2006 ob 18:18' post='611436']

sam po drugi strani pa oni, ki ni bil dost tecen, morda ni dost dosegel, ce je tam skromno sam zase civkal. xcivx xDDx x;)x.:)[/quote]

A se tole mal name nanaša? (joke). Se strinjam.

[quote name='Marsa' date='5. Jan 2006 ob 18:18' post='611436']
pac, govori skozi oci kabale (ja, vem, stekam, glih to tebe tolk moti, ker ti pa gledas iz picek drugacnega zornega kota, sam saj tud vero se fura tko, vsak po svoje, pa je jasnih tistih 10 zapovedi al kolk x;)x x:o)x)..:)[/quote]


Ja, verjetno (kot bi Free rekel), gledam malcek oddaljeno skozi tisto luknjico pa iz drugega zornega kota kot Kabalist.


[quote name='free' date='5. Jan 2006 ob 18:26' post='611439']

sicer pa prav tako mislim, da smo ljudje duhovna bitja.

--------[/quote]

Se strinjam. :palec: xokkx
[quote name='Kabalist' date='5. Jan 2006 ob 19:13' post='611485']
Sem kdaj trdil, da sem duhoven? [/quote]

Tvoje pisanje men to nakazuje. Sicer pa se popolnoma strinjam z Robido, ki je to najlepše povzela: [quote name='Robida' date='5. Jan 2006 ob 16:29' post='611388']
.... Ko se pogovarjam z ljudmi, me sprašujejo razne stvari, pa vidim, da moram biti previdna pri razlaganju, ker velika večina ne razume, kaj jim hočem povedati. Velikokrat je bolje da teh stvari sploh ne razlagam iz mojega zornega kota, ker vem da se jih te stvari niti ne bodo dotaknile. Večina ljudi je zapadla v tekanje za materialnimi dobrinami in niti niso pozorni na okolico, ne vidijo niti partnerja ne otroke....žal je pač tako. Vsak sam mora stopiti na drugačno pot, se odločiti. Nikomur ne moremo pokazati kam naj gre. Če čutim da sem ob nekom, od katerega veje hlad, slaba energija, se raje umaknem in ga pustim da gre svojo pot.

Veliko bi se še dalo pisati, ampak vsak ima svojo stezico v snegu, dve nista enaki.[/quote]

Sploh pa...pomisli na Freejevo alegorijo gledanja skozi luknjico. Tukaj pač nimava enakega gledišča, pa kaj.

[quote name='alef' date='6. Jan 2006 ob 00:24' post='611917']
Nasprotje duhovnosti je tudi plitkost razmišljanja.
Men pa "živc ven potegne takole", sory Kuki, zaplankano razmišljanje.
Najbolj "pametni" so tisti ki najmanj razumejo.
Znaš ti razen kritiziranja kaj povedat?
Ne se pa samo jezit na tisto česar ne razumeš?[/quote]

Kuki je neka druga oseba, Urša imenovana, jst pa sem Cookie (zgolj v jasno razločevanje, lah bi bla Kuki užaljena, lah pa tut ne)
O zaplankanem razmišljanju... bi lahko rekla kako, ampak da ne bom kritizirala :o|o: , kdaj drugič. Morda me boš razumel (no, morda pa spet ne x:Dx :vragec: ) Trenutno bom, po Marsino, raje sama zase skromno čivkala x:o)x (nič slabega, Marsa, sam men je to tok cute, pa še sem paše :palec: ). Tale od Robide, mi je tut všeč: [quote Veliko bi se še dalo pisati, ampak vsak ima svojo stezico v snegu, dve nista enaki.[/quote]

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#42 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 6. januar 2006, 12:18

Cookie, oprosti za napačno imenovanje.
Zaplankanost je zame vsako kritiziranje brez tehtnega pojasnila kaj ti ni všeč, brez da kritiziranemu dovoliš da pojasni svoja stališča.
To ni letel samo nate.
Me pač zbode tak napad na nekoga, jaz namreč nisem tip ki bi mirno čivkal sam zase.
Pa jih zato včasih dobim po buči... x:Dx
Ja, vsak ima svojo stezico v snegu...
Ampak moja je najboljša.
Zame.
Tvoja pa zate. xsrcx
Brez zamere

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2006, 15:45

he he, sam mi smo zdej na forumu! x;)x a mislta da umo sam telepacko govoril al kaj?? :inocent: pocAs, nismo se tolk dalec no... tko kt sm ze 1x pisu: pol bi dal sam naslov teme, drugo bi se pa fse telepacko zmenl! x:Dx x:Dx x:o)x

eh, kak smo fajn.. vsak ma svojo zgodbo, prepricanje, dojemanje... v sebi pa tako podobna vprasanja.
---------

Natanko tako! :palec:



#44 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. januar 2006, 19:17

sama uporabljam močnejše izraze....

hi, hi, kako sva si enaka. :palec:

Ubogi kabalist...kako si napaden

Tega sem navajen še iz časov, ko smo se družili skupina "duhovnežev", v kateri sem se edini ukvarjal s Kabalo. vedno sem bil "izven pravih" kontekstov. Nič hudega. Vedno sem se spomnil ene komedije, ko je tip rekel: "Brini svoj posao Pajo!" Vendar v tem ne vidim nič slabega. Ko mi nekdo navrže kritiko, vedno razmislim in najdem predvsem v sebi kakšen kamenček, ki se je zataknil med zobnike.
Santos je zanimivo povedal, kako stvari izgledajo iz nejgovega zornega kota.

Srednja pot je najbolša pot, kot je reku Buda

Vsekakor. Izogibanje pretiranemu popuščanju, pasivnosti ali pretirani akciji nikoli ne prinese dobrega rezultata.

Kdor neprestano študira pot do Rima na zemljevidih, pa se nikoli ne odpravi na pot, ne bo nikoli prišel v Rim.

V Kabali rečemo napotkom za osebnostno rast preprosto Navodilo. To je največkrat sistem ustnih in pismenih napotil glede na trenutno stanje.

Nasprotje duhovnosti je tudi plitkost razmišljanja.

Lahko bi rekli tudi linearnost misli. Sledenje neki predstavi brez vpogleda, v kašnem kontekstu je ta predstava.

Sam mislim, Kabalist da ta tema ni bila potrebna

Mogoče res ne, vendar je vsake toliko časa dobro videti, kakšna razmišljanja se pojavijo ob tako zastavljeni temi.

Duhovnost JE osebna rast, s knjigami ali brez njih

V bistvu je oboje. Samo iz knjig postaneš prazen filozof, a brez njih ti pri praksi hitro zmanjka tal pod nogami. Mislim, da morata biti teorija in praksa v ravnovesju in se morata prepletati. Kot je rekel Emanuel - srednja pot!

Madonno,je taka frajerka

Seveda je. Zaradi nje se sedaj veliko ljudi gre Kabalo. Upam, samo, da njena kabala ne bo pristala, kot je joga (Madonna je Stinga uvedla v jogo).

Pač, moj pogled.

Imaš do tega pravico. Mogoče se motim, vendar se mi zdi, da ti je blizu okultizem Zlate Zore in & ali OTO (ako me občutki ne varajo). Verjetno imaš s tem precej izkušenj in tvoja izkušnja je bistveno bolj drugačna od Kabale, izhajajoče iz nekaj stoletij kontinuitete stare židovske šole, ki nikoli ni delovala javno. Vedno je šlo iz učitelja na učenca in vedno je obstajala polna svoboda preureditve sistema. Tudi sam sem slišal iz ust okultista, ki mi je zatrdil, da židje nimajo pojma o kabali. Čakaj malo... narod, iz katerega je izšla kabala, da nima o tem pojma? Da rečeš župniku, kako nima pojma o katoliškem krščanstvu?

Ampak moja je najboljša.
Zame.

Lepo povedano.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#45 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 6. januar 2006, 20:26

S tem da se ne spuščaš v ekstreme, pri katerih bi pozabil na druge stvari.
Oziroma, da nikoli ne pozabiš, da sta vedno dva pola x:Dx


xsmx xsmx
cosmic dancer

#46 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 6. januar 2006, 22:32

Nisi prebrala vsega - pri spuščanju v ekstreme ne smeš pozabit na vse ostalo x:Dx

xsmx xsmx
cosmic dancer

#47 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. januar 2006, 10:09

Vsekakor. Izogibanje pretiranemu popuščanju, pasivnosti ali pretirani akciji nikoli ne prinese dobrega rezultata

Pardon, zajebal sem stavek (oprostite izrazu).
Pravilno se glasi:
PREPUŠČANJE PRETIRANEMU PREPUŠČANJU, PASIVNOSTI ALI PRETIRANI AKCIJI NIKOLI NE PRINESE DOBREGA REZULTATA.
To pa je, če prehitro pišeš...
Skratka, nobeno pretiravanje ni koristno.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#48 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 7. januar 2006, 10:34

Js pa mislim da je kdaj tudi potrebno it v ekstreme - seveda pa ne na blef in s prepuščanjem, ampak z zavedanjem. Je pa tudi spet odvisno od tega, kaj ima kdo za ekstrem. Pa smo spet pri definicijah..... x:Dx

Ampak, kot sem omenu že, zavedat se je treba vedno, kaj počneš - in se seveda ne slepo zagnat v nekaj.

x:)x x;)x

xsmx
cosmic dancer

#49 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. januar 2006, 12:11

Se strinjam. Problem je v tem, kaj je ekstrem. Najbrž je nemnogoče določiti meje, ker so te pri vsakomur drugačne. Ni absolutne mere, kot ni absolutno lepe ženske. x:Dx
Izogibanje zapadanju v ekstremna stanja je stvar vsagogar posebej. Gotovo je ena od mej izstopanje od tolerance družbe ali še bolje izzivanje pozornosti družbe. Kako se boš razvijal, če si neprestano na očeh ljudi okoli sebe in ti neprestano izzivaš njihove reakcije? Duhovnež (čeprav nerad uporabljam to besedo, a je priročna), ki s svojo duhovnostjo neprestano vzbuja pozornost okolja, najbrž ni na pravi poti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#50 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. januar 2006, 12:47

Duhovnež (čeprav nerad uporabljam to besedo, a je priročna), ki s svojo duhovnostjo neprestano vzbuja pozornost okolja, najbrž ni na pravi poti.

... ja, kaže, da ima res vsak svojo zamisel/predstavo o tem... jaz si recimo težko predstavljam, da bi nekdo, ki je popolnoma zlit v povprečje množične miselnosti, s čim lahko podrl svoj dosedanji okvir in spoznal/odkril nekaj novega (o sebi, življenju)... za to, da se v katerokoli smer razviješ, nekako moraš stopiti ven iz obstoječega... nekateri to naredijo z gromkim bumom, ki odmeva daleč, drugi bolj potiho... če se ozrem na svoje pretekle izkušnje, so prav tiste, ki so najbolj 'tiščale' (da ne bi zbujala pozornosti okolj) bile zame nekakšen poriv, da sem naredila korak ven/naprej in se vsakič malo bolj osvobodila starih omejitev... ne glede na odziv okolja, so bile zame pomembne spremembe in so preusmerile kretnice na moji poti... če pa pogledam ljudi, ki so se zapisali v zgodovino človeštva, pa so bili v bistvu skoraj brez izjeme vsi takšni, ki so 'štrleli ven' (mati Tereza, dalajlama,...), torej zbujali pozornost okolja (in ga še)... prepričanje, da naj ne bi zbujal pozornosti okolja zna, po moje, biti kar velika cokla za sledenje notranjim vzgibom po lastni realizaciji svojih spečih potencialov... seveda gre ves čas za različno dojemanje, kaj duhovnost je in za prepičanja, ki so na to 'prilepljena'... mene pridiganje o duhovnosti niti malo ne pritegne, zelo pa se me dotaknejo konkretne izkušnje ljudi, ki so njih osebno spremenili ... in jih pripovedujejo neobremenjeno z raznimi prepričanji in s sprejemanjem, da je to njihova pot in, da imajo drugi svoje poti... v tem najdem največ srčnosti in 'duhovnosti' v ljudeh... 'duhovnost' je zame tudi pretanjen občutek za sočloveka, za živali, rastline, za bližnjo in daljno okolico... ni potreba po tem, da bi dopovedoval svetu, kakšen bi moral biti, pač pa je globok, srčen, pozoren in sprejemajoč odnos s seboj in z drugimi... in 'duhovnost' je zame tudi sposobnost, skozi humor doživljati življenje...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0