Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
25961 komentarjev na to temo

#25751 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 10. april 2022, 21:31

Češnja je v polnem cvetu in končno je vreme ugodno in cel teden bo lepo. Skozi brenči okrog češnje. Je polno čebelic. Čist vsako leto, ko cveti češnja je mraz, dež, veter in čebelice ne pridejo in pol nimam nič češenj. Moja češnja cveti aprila in ravno april je ponavadi deževen in hladen. No, letos bi morala imeti češnje .... razen, če ne pride do kakšnega mraza, ko se bodo pojavili plodovi. Upam, da ne! Šcccc, šcccccc mraz! escoba-06.gif

Jutri grem nabirati regrat, ker bom naredila regratov sirup in nekaj cvetov bom posušila za čaj. wink.png

 

P.S. Ciao Nataly, lepo, da si se oglasila na LNFju.



#25752 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 12. april 2022, 10:16

... Tole res za preposlušat ; OK-thumb.gifuhar.gifexcl.png !...

 

POGOVOR IN SREČANJE Z G. ANTONOM KOMATOM - 1.DEL

https://www.youtube....h?v=A1UPEPxPg5o

 

 

POGOVOR IN SREČANJE Z G. ANTONOM KOMATOM - 2.DEL -who

https://www.youtube....igi90HJI&t=170s

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25753 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. april 2022, 13:11

Danes sem sanjala, da sem božala zeleno ptico. Lepe sanje!

Že, kar neki cajta rišem to, kar sanjam. In pol malo razmišljam v kakšnem obdobju se nahajam in, kaj mi sporoča podzavest. In pol slike zažgem.

Včasih se mi iste sanje večkrat ponovijo in takrat se še malo bolj globje zamislim ....



#25754 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 21. april 2022, 14:38

Danes sem sanjala, da sem božala zeleno ptico. Lepe sanje!

Že, kar neki cajta rišem to, kar sanjam. In pol malo razmišljam v kakšnem obdobju se nahajam in, kaj mi sporoča podzavest. In pol slike zažgem.

Včasih se mi iste sanje večkrat ponovijo in takrat se še malo bolj globje zamislim ....

 

 

Zakaj pa zažgeš risbe ?icon27.gif

 

Sama sem pred leti risala podobe iz kavinega talona na papir  ....

 

Včasih pa sem poslušala neko glasbo ... in risala poteze po ritmu ...

 

Zanimive zadeve so to bile.

 

Sedaj pa sem orientirana na oblake.

 

Obliko, barve ... ma to so kar celotne pravljične zgodbe in podobe.

Škoda, da takrat, ko  opazim sporočila največkrat nimam časa kaj zabeležiti, fotografirati ...

Fajn bi bilo, ko bi znala tako dobro risati tudi po spominu ...

Ahahah bi nastali iz tega komot kakšni filmi kot so Hobit, Gospodar prstanov ipd.

Zdi se mi kot, da sem zaznala ali pa razvila nekakšno intiucijo - kaj se takrat odvija v vesolju in kaj mi podobe govorijo ...icon_smile_shy.gif

 

Kdaj v tem opazovanju zagledam vesoljske ladje, poleg varuhe, ki se borijo s temačnimi silami ... drugič zelo intezivne slike podob živali v nekem početju - dinozavre, velikanske ognjene zmaje, ogromnega zajca, slona, meč, boj, potovanje likov v bližino sonca, lune ... ipd ...

Hec je da so to tako zanimivi ... včasih prav hecni liki ... in jih res kot take nisem še nikoli poprej videla niti v pravljicah.

 

Pred kratkim sem ozrla nekega ostarelega gospoda, nekoliko sključenega, oprtega na palico v kateri se je prelivala mavrična svetloba ... takšnega s sivo brado in šiljastim klobukom ...

Hec je bil potem, da sem stopala po asfaltu, zaradi neenakega terena gledala v tla ... in se ustavila pri čisto isti podobi izrisani na asfalt ... mokre sence, ki so se vtisnile v isto podobo ... natanko ista podoba kot v oblakih na nebu  - le da ni bila v barvah ...

 

Sem šla potem raziskovat in odkrila, da je šlo za veliko podobnost z mitološkim čarovnikom Merlinom ...

 

volshebnik-merlin-opisanie-istorija-lege

 

 

 

P.S.

Skratka življenje nikoli ni pusto ... in vedno nam sporoča danosti ... vprašaj je le, če smo pozorni in to želimo prepoznati ... hypnodisk.gif ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25755 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 28. april 2022, 22:08

Pa ne želim imeti na tone papirja po predalih. Odveč mi je.

Kar mi je v napoto dam stran.

 

Očitno ti dela intuicija 100 na uro hehe. hypnodisk.gif Aha, pol ti tudi rada rišeš.  

Jaz včasih rišem z ogljem, včasih rišem z akvareli in včasih pa uporabljam samo svinčnik.

Moja nečakinja je čist nora na risanje. Ko je pri meni skozi rišemo. A njena mami sovraži risanje hehehe. Morda je to po meni dobila, da rada riše.

 

Danes sem šla nabirati cipresasti mleček za bradavice. Ja vem, da je rastlina strupena. Ampak za bradavice je zakon. Deluje! Morala bi probati tudi z mlečkom od regrata in od fige, če deluje. Krvavega mlečka pa tukaj pri meni ni. Jaz ga še nisem videla na primorskem. Pa čeprav sem brala, da raste po vsej Sloveniji in, da se rad pojavi ob robu kakšnih starih vrtov in okrog starih zapuščenih hiš, cerkev in v kakšnih starih škarpah. Bom šla preveriti. Glog je že v cvetu. Moram preveriti, če že cveti medenika, ki deluje kot melisa.

 

Pa še nekaj, če se slučajno odločite za cipresasti mleček pri odstranjevanju bradavic .... pol ga morate obvezno nabirati z rokavicami, ker cipresasti mleček ob stiku s kožo povzroča dermatitis. Jaz sem ga nabirala brez rokavic in sem staknila vnetje na koži. Če mi ga bo zmanjkalo, naslednjič bom vzela s seboj zaščitne rokavice!

 

Cvetovi od črne jeseni mamljivo dišijo. Naši J sosedi pravijo, da je zdravilen.

20220428-192509-1.jpg



#25756 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 30. april 2022, 14:00

Danes sem sanjala, da je imela soseda vrata odprta od garaže in okno nad garažo je bilo tudi odprto. Bila je noč in v garaži je bila čista tema, malo me je bilo strah, pa sem si rekla ..... poglej, ki so pozabili vrata zapreti, pa okno je tudi odprto, morda imajo okno odprto, ker jim je vroče in ne morejo spati. Moram malo na netu prečekirati, kaj pomeni sanjati odprta garažna vrata in okno odprto. Morda mi sanje govorijo, da sem na pragu, da zaključim cikel in me je strah vstopiti v novega, ki je rebus.

 

Garage Doors Opening/Closing: To see garage doors means opportunity. If it is opening, you are close to realizing your goals. To see it closing means the opportunity may have passed, or you are choosing not to utilize the opportunity to its fullest potential. You may also wish to explore the meaning of a gate dream symbol.

 

Hmmm scratchchin.gif



#25757 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 30. april 2022, 23:01

Danes sem šla na sprehod v gozd samo z namenom, da končno najdem ta jebeni krvavi mlečnik. Že lani sem ga iskala in ga nisem najdla. Sem si rekla, če piše, da raste po vsej Sloveniji, pol mora biti tudi na primorskem. wink.png Najprej sem šla do stare zapuščene cerkve, kjer mi trava seže do kolen. Tam je en kup rumenih travniških cvetic. Ampak ni krvavega mlečnika. Gledala sem ob zidovih in nič. Ob poteh nič. Pol sem šla na britof in tudi nič. Od daleč sem videla stare zapuščene hiše, pa sem šla do tja in tudi okrog zapuščenih hiš nič. O krvavemu mlečniku ne duha ne sluha. Pol sem se spomnila, da sem brala na spletni strani od zeliščarja Jožeta Majesa, ki je car, da krvavi mlečnik ima rad senco in vlago in, da mu vročina ne ustreza. Pa sem si rekla, moram gledati proti severu in tam, kjer ne pride sonce. Sem se spomnila še na eno zapuščeno bajto in sem šla še do tja .... grem okrog bajte in zagledam krvavi mlečnik v kotu v senci, na severni strani ob zidu stare zapuščene bajte (prikazan na spodnji sliki). Pa sem si rekla, pa to ne moreš verjeti, kje ta rožica raste ..... izgleda kot plevel. Pa sem jo najdla! smile.png Zdaj vsaj vem, kje raste. Naslednjič jo bom malo nabrala za čajno mešanico. Vem, da je fajn tudi za utrujene oči. Razmišljam, da bi rastlino izpulila in presadila, ker jo je težko najti in je ni veliko. Tukaj pri meni je cipresastega mlečnika na tone, a krvavega mlečnika je pa malo. Bom nadaljevala zdravilno kuro za bradavice s cipresastim mlečkom in, če se mi bo še kdaj pojavila bradavica, pol bom pa uporabila krvavi mlečnik. Sem čitala, da krvavi mlečnik ne pomaga vsakemu. Morda ga niso uporabljali dovolj cajta, da bi učinkoval.

20220430_185423-1.jpg



#25758 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 3. maj 2022, 12:39

Ko greš s prijateljico na pijačo in se nama pridruži še prijateljica od prijateljice.

 

In čvekamo in jaz poslušam in gledam prijateljičino frendo in misli mi malce uidejo k planetom, pa ji rečem ..... ti imaš sigurno venero u aspektu z jupitrom.

 

Najprej me malo čudno pogleda, ker sem to izstrelila kot iz topa in ni imelo nobene veze s temo, ki je bila v debati hehehe. tongue.png

 

Ona: astrologija, po čemu pa to sklepaš?

Jaz: pa ne vem .... tako energijo izžarevaš, čutim jo. 

Ona: kakšno energijo izžarevam?

Jaz: pozitivno, optimistično in imam občutek, da zajemaš življenje z veliko žlico.

Ona: zna biti, da imaš prav. Mislim, da imam venero v kvadratu z jupitrom, nisem pa ziher.

Jaz: imaš 100%.

Ona: bom pogledala, ko pridem domov in ti bom povedala.

Jaz: Ok.

 

No, pol mi je tudi povedala, kaj je po horoskopu, v katerem znaku ima asc in kje ima luno.

 

Ja npr, ko vidim, da ima določena oseba zelo lepo pisavo .... si rečem pri sebi, ampak ne rečem na glas .... waaaaa, ta ima pa najbrž merkur v konjunkciji s svetilom, ali pa z venero.

 

Ali pa, ko vidim, da je en človeček fenomenalen pri ročnem delu, pa si rečem .... tale ima pa najbrž močan uran.

 

Ja, mi pridejo čez dan astrološki prebliski. partyy.gif Sam jih zadržim zase.



#25759 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 3. maj 2022, 15:02

Skratka - ta pogovor med dr.Fuellmichom in mag. Gregorjem Kosom se ne sme izgubiti excl.png excl.pngexcl.png

 

Znotraj tega pogovora veliko koristnih informacij ... o pomenu Gibanja neuvrščenih nekoč pa do prakse in možnosti poneverjanja rezultatov volitev danes, o ameriški korporaciji v tajnem podpisu s Slovenijo 2018 leta, Marjanu Šarcu v Davosu in kasnejšemu odstopu njegove vlade itd.itd ...

 

 

Pogovor pri dr. Fuellmichu o Sloveniji z Gregorjem Kosom

 

https://www.youtube....eature=emb_logo

 

 

 

Dodajam še en dober video z Gregorjem Kosom ; hypnodisk.gif

 

Pogovor z Gregorjem Kosom o aktualnih vprašanjih Slovencev in Slovenije

https://www.facebook...314427754129964

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25760 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 3. maj 2022, 16:40

Danes sem šla na sprehod v gozd samo z namenom, da končno najdem ta jebeni krvavi mlečnik. Že lani sem ga iskala in ga nisem najdla. Sem si rekla, če piše, da raste po vsej Sloveniji, pol mora biti tudi na primorskem. wink.png Najprej sem šla do stare zapuščene cerkve, kjer mi trava seže do kolen. Tam je en kup rumenih travniških cvetic. Ampak ni krvavega mlečnika. Gledala sem ob zidovih in nič. Ob poteh nič. Pol sem šla na britof in tudi nič. Od daleč sem videla stare zapuščene hiše, pa sem šla do tja in tudi okrog zapuščenih hiš nič. O krvavemu mlečniku ne duha ne sluha. Pol sem se spomnila, da sem brala na spletni strani od zeliščarja Jožeta Majesa, ki je car, da krvavi mlečnik ima rad senco in vlago in, da mu vročina ne ustreza. Pa sem si rekla, moram gledati proti severu in tam, kjer ne pride sonce. Sem se spomnila še na eno zapuščeno bajto in sem šla še do tja .... grem okrog bajte in zagledam krvavi mlečnik v kotu v senci, na severni strani ob zidu stare zapuščene bajte (prikazan na spodnji sliki). Pa sem si rekla, pa to ne moreš verjeti, kje ta rožica raste ..... izgleda kot plevel. Pa sem jo najdla! smile.png Zdaj vsaj vem, kje raste. Naslednjič jo bom malo nabrala za čajno mešanico. Vem, da je fajn tudi za utrujene oči. Razmišljam, da bi rastlino izpulila in presadila, ker jo je težko najti in je ni veliko. Tukaj pri meni je cipresastega mlečnika na tone, a krvavega mlečnika je pa malo. Bom nadaljevala zdravilno kuro za bradavice s cipresastim mlečkom in, če se mi bo še kdaj pojavila bradavica, pol bom pa uporabila krvavi mlečnik. Sem čitala, da krvavi mlečnik ne pomaga vsakemu. Morda ga niso uporabljali dovolj cajta, da bi učinkoval.

20220430_185423-1.jpg

 

 

Ojla ....

 

... M. je zadnjič odšel na lasersko odstranitev bradavic ...

Zelo hitro in kmalu se zaceli ...

Do zdaj se mi zdi, da bi lahko to bila najboljša in najhitrejša opcija

Poprej se je sam neki zezal pa mazal z raznimi arcnijami domačimi in takvimi kupljenimi ... pa je trajalo in ni bilo kot bi moralo ...

 

In če ne gre za kaj specialnega in sumljivega ... tud ni mus, da je poprej  dermatolog - če gre za običajne bradavice zna bit tud kak lepotilni salon, kjer to obvladajo ok.  ... lahko pa tudi kakšna privat dermatološka ambulanta ...

 

Okrog 100 € je plačal ... tako, da če ni problem v tem ... bi laser lahko bila dobra odločitev ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25761 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 3. maj 2022, 17:04

Danes sem sanjala, da je imela soseda vrata odprta od garaže in okno nad garažo je bilo tudi odprto. Bila je noč in v garaži je bila čista tema, malo me je bilo strah, pa sem si rekla ..... poglej, ki so pozabili vrata zapreti, pa okno je tudi odprto, morda imajo okno odprto, ker jim je vroče in ne morejo spati. Moram malo na netu prečekirati, kaj pomeni sanjati odprta garažna vrata in okno odprto. Morda mi sanje govorijo, da sem na pragu, da zaključim cikel in me je strah vstopiti v novega, ki je rebus.

 

Garage Doors Opening/Closing: To see garage doors means opportunity. If it is opening, you are close to realizing your goals. To see it closing means the opportunity may have passed, or you are choosing not to utilize the opportunity to its fullest potential. You may also wish to explore the meaning of a gate dream symbol.

 

Hmmm scratchchin.gif

 

Tole ti bo še ratalo nekako dešifrirat ... ampak te svoje sanje pred nekaj dnevi pa nikakor v celoti ne seštukam  :::

 

... Sanjala sem, da je bila na okenski polici oranžno bela muca ... takšna z lepo, malo daljšo, gosto dlako ...

Je objemala mladega črno- belega laboda in ga pazila ...

Ko sem se približala, da bi ga bolje videla - je zaščitniško zaprhala in mi dala za vedeti, da ne smem drezat v njen kotiček.

Prav videla sem tisto zaščitniško držo in njeno tačko, ko je stegnila kremplje in laboda še bolj stisnila k sebi v objem .

Seveda sem se še bolj približala in jo nagovorila, da se ne rabi bati, da sem prišla samo od blizu pogledat ...

Ko se je še vedno zaščitniško postavljala, pa je v obratu pokazala pod trebuhom še mladičke ...

Sprva sem mislila, da so mačji mladički  ... pa sem z bolj podrobnim pogledom ugotovila, da gre za mišje mladičke.

in sem ji rekla; Ja muci koga pa ti vse paziš in neguješ ... kaj pa ti z mišjimi mladički pd trebuhom?

Malo me je nejevoljno spremljala in odgovarjala z mijavkanjem ... vendar sem opazila, da me že bolje posluša in sprejema.

 

Nazadnje mi je dopustila pobožat laboda ... in kot da bi z menoj človeško komunicirala, mi je sporočila, da mora laboda in miši prenesti po daljši poti do gradu, h nekšnemu kralju ...

(Prisežem, da nisem brala pravljice pred spanjem ...biggrin.png )

Tako sva se podali na pot z labodom in miškami ...

Če se dobro spominjam sem podila stran prišleke in laboda nosila sama ... na koncu sva z muco uspeli ...

 

Eeeee, kaj pa naj to zdej pomeni ?

Ok  - ta muca bi lahko imela nekakšno moje razmišljanje - le da sama nisem oranžna  ... ahhah sem brinetka ...

Sem pa res med prvomajskimi prazniki s seboj na počitnice vzela različno druščino ( človeško icon_smile_tongue.gif ) ... in vsi so bolj ali manj nekako bili pod mojim okriljem in organizacijo ...

Morda gre tole nekak z razlago mačka z miškami in labodi  ...

 

Ostalo pa ne bi znala povezat ... lahko pa, da so sanje imele še kak drugoten pomen ...icon_smile_shy.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25762 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 4. maj 2022, 23:16

Jaz sem si lani odstranila dve bradavici s cipresastim mlečkom. En dan sem si dala dol obliž in ni bilo več bradavic. Če vidim, da deluje po naravni poti, pol grem raje po naravni poti.

 

Domy, ne vem kaj pomenijo tvoje sanje. Ni jih lahko dešifrirati. Sam to so skoraj že bajke.

 

Imam dolge lase do riti in čez ..... v pon se grem ostriči k frizerju. Luna bo v levu, kar je po mojem najbolje, ko se gre k frizerju. Glih čakala sem, da pride luna v lev. Ja, luna vpliva tudi na lase. Sonce je v eksaktni konjunkciji z uranom v biku. Otroci, ki se rojevajo v tem času.... hm, bodo imeli kar dobre oziroma odlične ročne spretnosti.



#25763 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 6. maj 2022, 11:18

... hja Čebelca, sicer imaš prav ... Tudi sama sem pristaš naravnih poti ... in se zelo težko šaltam na "sintetične" korekture ...


Sem pa opazovala pri M-ju kako je to z laserjem bilo res enostavno. Se mu pa poznajo še pikice, ker ima občutljivo kožo ...
 

 Pa vedno se vprašam tudi to, če je ta laser res tako neškodljiv kot razlagajo  ... od strokovnjakov, ki ga uporabljajo ne boš ravno analitičnega mnenja slišal ...
 

Je imel več tistih drobnih bradavic ... in morda je za takšne bradavice laser res bolj praktičen ...

 

Je pa boljše, če to delaš pozimi - je manj vroče, koža se manj poti, tudi sončni UV žarki niso ravno plus ...
 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Se spomnem ene tvoje slikice na forumu  ... lepa rdečelasa pupa, če se ne motim ?

... In dolgi lasje ... praviš do pasu in čez ... divja lepotička ...


Bi te bilo lepo videt še enkrat ...smile.png ...
 

Meni pa zadnji dve leti lasje zrastejo največ do ramen glede na avtoimunko, ki jo cincam in vpliva na te zadeve  ... niso več tako kvalitetni kot so bili včasih ...sad.png ...

... Tudi sama upoštevam lunin koledar za striženje  ...

 

Grem gledat še jaz za ponedeljek kot praviš, da je luna v levu, ker moram špice postriči ... ampak samo za največ en noht ... kot pravi Ana Kolmanova ... so lasje antena za univerzum ... da ne izgubim podatke ...tongue.png ...
... Za kakšen utrinek pomladi pred striženjem ... da ne bomo samo o politiki ... dodajam v duhu tegale časa malo trenutnega pozdravčka kar v to temo ... doker mi je blu  ... smile.png ...

 

 

L.P. ylflower.gif

 

 

Priponke (datoteke)


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25764 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 6. maj 2022, 16:58

Domy, kaj to si ti? smile.png Lepo, da si se pokazala. Deluješ topla in prijetna.

Jaz imam svetlo rjave lase, bolj na blond vlečem. Moram še malo premisliti za koliko si bom skrajšala lase. Nisem se še odločila. Po eni strani bi se rada postrigla čist na kratko, rada bi naredila totalno spremembo, po drugi strani pa bi rada ohranila daljše lase, da si jih lahko še vedno spnem v čop. V čemu imaš avtoimunko?



#25765 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 6. maj 2022, 18:24

Domy, kaj to si ti? smile.png Lepo, da si se pokazala. Deluješ topla in prijetna.

Jaz imam svetlo rjave lase, bolj na blond vlečem. Moram še malo premisliti za koliko si bom skrajšala lase. Nisem se še odločila. Po eni strani bi se rada postrigla čist na kratko, rada bi naredila totalno spremembo, po drugi strani pa bi rada ohranila daljše lase, da si jih lahko še vedno spnem v čop. V čemu imaš avtoimunko?

Ahahah ja ...  sem se mal na kratko pokazala po dolgem času, ko sem lih tebe omenila, da se te spomnem ...

(Tak, da hvala enako zate - glede komplimentov)

 

Ponavadi rada gledam sogovorniku v oči ... tle na virtuali pa prešvercamo te osnove komunikacije ...  ampak Ok. ... sej se da kdaj s kakšno slikco popravit, skajpom ipd ...

 

Glede kratkih las pa takole.

Tiste, ki imate dolge lepe lase - nikar še na kratko.

Dokler ni nuje in sitnih let še ... bodi ponosna nanje ... ker meni so dolgolaske vedno sinonim za žensko lepoto ...

 

Morda si skrajšaj do sredine hrbta ... več ne ...

Drugačno obliko se itak da narediti s striženjem spredaj ... ali pa z navijanjem na raznorazne načine ... vsekakor pa s spenjanjem ob raznih prilikah ...

Tako kot praviš - več možnosti in včasih tudi bolj praktičnih  - daš v raznorazni čop in je frkotno .

Pa čučke - pa je elegantno in hitro ...

Ni da ni ...

 

Sej tudi kratkolase so lahko top ... ampak moraš imeti res primerno obrnjene in močne lase ... pa še mora se ti dat ves čas k frizerju hodit obliko delat ... in šmenta, prej se naveličaš ene in iste fore ... (za prerast lase do želene dolžine -  pa moraš potem še čakat primerno doooolgoooo ) ...

Tak, da ne preveč krajšat dokler ti gostota služi ... za kratke bo še čas ...se mi zdi da si še v lepih letih ... tak da - nek se vidi razkoš !!!....

 

(Avtoimunke pa so kar tri  ... ena dama od sistemske,  pa dva gospoda sindroma, ki generalno pomagata delati štalo ... ma jst jim pa kontriram  ...tongue.png ...  bom ti ob priliki mejbi povedala v zasebca  )

 

P.S.

Aja - sam še to powem, ko sva bli zadnjič lih pri sanjah ...

... da se zadnje čase vsako noč astralno družim s celim živalskim vrtom ...tongue.png

 Danes sem pa sanjala tri mlade nagajive pume, ki  sem jih futrala  ... Isto oranžkaste barve  - podobno kot zadnjič muca, ki je bila sicer še mal z belo zmešana  ...

 

prav takele biggrin.png  ... So vztrajno letale okrog stanovanja ... mlade so ble pa kar nagajive in opasne ...

 

adorable-orphaned-puma-kittens-finally-f


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25766 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. maj 2022, 20:51

Domy, jaz sem že stara. wink.png Sam nekaj vem in sicer to, da imam sedaj čist preveč dolge lase in, da moram iti k frizerju. smile.png

 

Ja pri dolgih in kratkih laseh so plusi in minusi.

 

Na koncu boš res sanjala ZOO hehe.

 

Za avtoimunko sem te vprašala, ker sem ti mislila dati en nasvet.

 

******

Še kako drži, da se ljudje učimo preko izkušenj .... mediji pa naj svetujejo in blebetajo utripizdematerine.

 

finger_nnwnd1vz.gif



#25767 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 8. maj 2022, 13:30

Eh ja ... če razmišljam po sebi ... si star toliko kot si zdrav in imaš ohranjeno voljo po življenju ...

 

Ti še zdaleč nisi stara ... Se mi zdi da niti 40 leta nisi prešla ...

pa tud v 50, 60 - letih si lahko še vedno mlad ... kot rečeno odvisno kaj imaš za mladost in kako se počutiš ... koliko igrivega ohraniš v sebi ..

 

Ko te berem ... se mi zdi, da si še kako v formi ... wink.png ... 

 

Največkrat nam misel, da smo stari dela okolje in klišeji, ki se v njem pojavljajo.

Sem imela frendo, ko je že pri koncu 20. let ves čas trdila, da je stara ...

Njen videz je bil perfekten ... samo v glavi je vrtela neke filme od doma, ko so ji domači ves čas nabijali na glavo, da je že stara zaradi tega, zaradi onega  ...Whatever_anim.gif

 

Ženska se lahko v primerni družbi in okoliščini, ideji ... razcveti kot mladenka tudi pri 70 letih ...

Ahahah videla to v lastni družini ...

 

Tako da ... za nič pomembnega nisi še stara  ...wink.png ...

 

O avtoimunki ti bom napisala, ko bom imela bolj zic leder .- se mi je čez vikend neki fizika podrla  ... pa grem zdaj lovit malo kisika v bližnji gozd ...

Tako, da rade volje nasvet ... jih kar zbiram zadnje leto v posebnem blokcu ... clover.gif

Huwala  - ti še - puter.gif

 

... Se je sonce pokazalo  ... jupej  ....ylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25768 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 9. maj 2022, 18:34

Pa sem se ošišala do vratu. Juhu! icon23.gif Sem si všeč. flirt.gif Ravno toliko dolge mi je še pustila, da si jih lahko spnem v čop. Me je vprašala, da če želim imeti dolge lase za spomin hehe. Ne hvala! Mi je rekla, da mi bolj pašejo kratki lasje in, da me dolgi postarajo. Zanimivo se mi zdi, da mi je pred kratkim isto rekel moj oče. Kot, da bi slišala njega.

 

Ta teden bo lepo vreme in takoj, ko končam delati .... šibam u šumo. Moram nabrati glog, medeniko, kaduljo in krvavi mlečnik. 

Na enem zapuščenem polju je vse vijola (same kadulje). Je pa malo zajebano priti do tja.

 

Prej sem gledala, če bo kaj češenj in moram reči, da bo kar nekaj češenj. icon1_thumbup.gif Sam, da ne bodo popadale.



#25769 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 10. maj 2022, 11:29

Ko vidiš eno bejbo in na prvo stvar, ki pomisliš je seks, ker izžareva tako energijo.

No, takšna je bila včeraj moja frizerka. biggrin.png Je taka fukiš bejba.

Bila je ultra moderna, na eni strani je bila obrita, na drugi strani je imela daljše lase, imela je črno oprijeto majico in jeans, pa bila je tetovirana na obeh rokah in imela je velike zlate uhane. Pa imela je rjave oči, pegice in precej močne ustnice. Če bi bila dec bi mi bilo malce vroče v njeni bližini hahaha. laugh.png



#25770 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 11. maj 2022, 15:16

Pa sem se ošišala do vratu. Juhu! icon23.gif Sem si všeč. flirt.gif Ravno toliko dolge mi je še pustila, da si jih lahko spnem v čop. Me je vprašala, da če želim imeti dolge lase za spomin hehe. Ne hvala! Mi je rekla, da mi bolj pašejo kratki lasje in, da me dolgi postarajo. Zanimivo se mi zdi, da mi je pred kratkim isto rekel moj oče. Kot, da bi slišala njega.

 

Ta teden bo lepo vreme in takoj, ko končam delati .... šibam u šumo. Moram nabrati glog, medeniko, kaduljo in krvavi mlečnik. 

Na enem zapuščenem polju je vse vijola (same kadulje). Je pa malo zajebano priti do tja.

 

Prej sem gledala, če bo kaj češenj in moram reči, da bo kar nekaj češenj. icon1_thumbup.gif Sam, da ne bodo popadale.

 

Aaaa Čbelca - do vratu praviš ... in še čop bo laufal po potrebi ...

To pa bo korak do sprememb v lajfu.wink.png

Pripravljena si ...in važno, da si si všeč ... tako boš tudi dihala spremembo ...

 

 

Ko vidiš eno bejbo in na prvo stvar, ki pomisliš je seks, ker izžareva tako energijo.

No, takšna je bila včeraj moja frizerka. biggrin.png Je taka fukiš bejba.

Bila je ultra moderna, na eni strani je bila obrita, na drugi strani je imela daljše lase, imela je črno oprijeto majico in jeans, pa bila je tetovirana na obeh rokah in imela je velike zlate uhane. Pa imela je rjave oči, pegice in precej močne ustnice. Če bi bila dec bi mi bilo malce vroče v njeni bližini hahaha. laugh.png

ja normališ.flirt.gif

Tudi bejbe pri bejbi opazimo mimogrede to erotično energijo ...

Pač zna bit to izžarevanje pri nekaterih daleč v okolico ...

 

kar se tetovaž tiče ... pa meni te novodobne tetovaže zlasti pri ženskah redko upalijo.

Sama si je ne bi želela.

Sploh na rokah mi niso všeč.

Mejbi,da ima kakšna mali detajlček na bolj diskretnem mestu  ... kaj nežnega, neusiljivega ... pomenljivega - vsebinsko zanimivega ...

 

Pa zabritost pri ženski mi tud ponavadi ni ravno sexi.

 

Ajbg ...sto ljudi- sto čudi pravjo ...biggrin.png ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25771 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 11. maj 2022, 20:56

Tebi so sexi dolgi lasje. Jaz sem bila tudi že skoraj obrita. Sem že imela čist vse možne frizure.

In tudi tetovaže so mi všeč. Že leta razmišljam, da bi si naredila en tatu. Ena moja frenda ima tetoviran prstan v obliki spirale na prstancu. Mi je všeč.

Jaz bi si rada naredila škorpijon, pa čeprav nisem škorpijon.

 

Ko vidim kakšnega dobrega tipa, ki ima tetoviran škorpijon ..... waaaa hudo! Zadnjič me je ena bejba spraševala, da kateri planet predstavlja tatuje?! Hmm ....



#25772 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 12. maj 2022, 14:51

Gloga ni več. sad.png Je odcvetel. Danes sem naredila ocvrte cvetove akacije. viola-sm.jpg Mama moja, kako so dobri in sladki. yuma.gif Sem rekla sis, da naj pride na prigrizek.

 

V gozdu ni bilo nobene žive duše. Čista tišina .... slišati je bilo le ptice in čebele, ki so brenčale okrog akacij in nabirale nektar. Sonce greje, pripeka, žge. 



#25773 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 12. maj 2022, 16:37

Čebelca smešno je ja, da ljudje ob tako vročem dnevu ne najdejo poti do bližnjega gozda.

ahaha, če sem pa malo sebična  - pa moram priznati, da mi polen gozd ljudi ne bi več bil tako idiličen v svoji žrvrgoleči in prikipavejoči tišini ... ki pa je kljub tej tihoti na nek čaroben način polna življenja, ane?

 

P.S

Moram pa povedat še svoje mnenje o škorpijonu kot simbolu tetovaže.

Ojojjjj nikar ...icon1_blush.gif

 Moj bivši partner je bil po znaku škorpijon ... in že tako poln sebe ... si je potem na prsih vtetoviral precej obsežnega škorpijona.

Jaj ...kaj naj ti rečem tako iz izkušnje opazovanja sprememb po vtetoviranju tega znaka ? .

Ko sem nekoč poslušala predavanja o simbolih in je bilo od raznih znalcev tam povedano, da simbol, ki ga natetoviraš nase - ni brez rakcije vesolja.

- Da potem karakterno, vibracijsko tudi odreagiraš na simbol s tetovažo.

To potem tudi privlačiš v svoj lajf.

In da se nobena tetovaža ne da potem dokončno brez popolne škode izbrisati iz površine kože. Je to baje kar mučen in dolgotrajen postopek.

Pa tudi zdravju kože tetovaža ne koristi najbolj.

 

Znak škorpijona pa niti ni tako idiličen v celoti.

Škorpijon je poleg vsega lepega in skrivnostnega tudi destruktivno bitje, samodestruktivno bitje, agresivno bitje, strupeno, napadalno bitje ...

... ahahah pazi zdej Čbelca ... večkrat se zgodi, da po parjenju samica požre samca ...flirt.gificon1_redface.gif

 

Takšne energije iz kozmosa na svoji koži ne bi želela v lajfu ...

Sorry ...sej  ti ne bom uničila idile ... pa vendar povem ...

Moj bivši je znal bit natanko to ...in po tem simbolu na prsih se mi je točno na isti način kot sem opisala zdel zadet od ponosa  ...icon_smile_cool.gif

 

ahaha ja, kar pa ne pomeni, da nam kot ljudem vseeno ni kaj blizu in všeč.

kljub vsemu kar puma zna bit ... bi morda meni bila všeč kakšna tetovirana puma ...  pa niti najmanj ni ravno prijazna, ane?  ...tongue.png

Največkrat pa se mi zdi najbližji simbol OUM ... ali sonce ... ali kak lep, pomenljivi staroslovanski simbol  ... če bi sploh kdaj  ...

 

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25774 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 14. maj 2022, 13:34

Čak čak, pol so ti všeč moški s tatuji, če je bil tvoj bivši tetoviran. Jaz sem tehtnica. Ampak škorpijonska energija mi ni tuja. Imam zelo močno osmo hišo, ki je povezana s škorpijonom. Osma hiša je težka, naporna, skrivnostna, mračna, globoka in kaže na zanimanje za onostranstvo, za okultno in na ekstrasenzorna zaznavanja. Že v zgodnjem otroštvu so me zanimale vse tematike, ki so povezane s smrtjo in sem mislila, da nisem normalna, ker ostali otroci so brali duhovite otroške stripe, jaz sem pa brala o smrti. Ko sem se začela učiti astrologijo sem ugotovila, da je to značilno za ljudi, ki imajo močno osmo hišo. Pol s časom ta interes zbledi. No, včasih me še vedno potegne na stare tirnice, ampak ne traja dolgo .... so le hitri prebliski. Škorpijonska skrivnostna in destruktivna energija mi ni tuja. Poznam to energijo. Mene so včasih tetovaže asocirale na kriminalce, delikvente, ujetnike. Nekoč so si ljudje sami delali tetovaže in so jih imeli bolj na skritem mestu, kjer jih ni bilo videti. Zdaj pa so postali tatuji velik modni hit. Časi se spreminjajo. Nekateri se tetovirajo zaradi estetike (venera), drugi se pa odločijo za tatu zaradi kakšnega globjega pomena (pluton). Jaz spadam v drugo kategorijo.

 

Nekaj razmišljam o nabiranju zdravilnih rastlin .... a veš, da tle v mojem kraju na primorskem (živim blizu gozda) močno upada nabiranje rastlin. Vedno manj ljudi nabira rastline in plodove. Recimo zdaj je vse v polnem cvetu in noben ne nabira ničesar. Al se folku ne da, al nimajo cajta, al so nehali verjeti v moč rastlin, pa morda se nekateri bojijo nabirati rastline, ker jih ne poznajo, al jih ta stvar ne zanima itn. Morda so pa začeli gojiti rastline na vrtu. Malo bolj živahno je bilo v gozdu, ko so bili šparglji, pol so pa vsi poniknili. Zdaj ne vem kako je na gorenjskem, štajerskem, dolenjskem itn.

 

Moram si rezervirati apartma. Ne smem pozabiti!



#25775 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 17. maj 2022, 00:55

Ne,ne ,ne,  ne ... ko sem ga spoznala ta moj bivši še ni imel tetovaže škorpijona ...

 

Čak to zgodbo moraš slišat ...tongue.png ... ;

 

Ahahah ... je pa imel tetovirano na prsih ime svoje prve punce s katero se je zaključilo razmerje, še ko je bil v vojski.

Sam jst sem bla takrat še zelo strpna in pridkena .... in sem ga pustila osvajat me in se matrat polne tri mesce naokoli z majico ... tako, da dokler se nisem potem malo bolj zaljubila, tega odspodaj niti nisem vidla  ...Whatever_anim.gif

Lahko pa si misliš pol zakaj so se mi skoz lajf takrat tatuji tako priskutili ... biggrin.png

Ni blo fajno srečat, ko sem tako ležala na njegovi levi - tist napis njenega imena, ki mi je vsakič, ko sem se malo bolj k njemu nagnila, butnil v levo oko  ...blink.png

Ok. Ljubezen in leta so sčasoma potihnila ego ... kasneje tega nisem niti opazila več icon_smile_tongue.gif ... ahahah dokler se potem čez mnogo let nisva razhajala in si je potem za nov teren moral kaj bolj pametnega izmisliti ....icon1_blush.gif

Veš, da ne bi izgledalo, da bi pol čist novo bejbo osvajal z imenom na prsih, ki niti od frišne bivše ne bi blo - kao tam nekje iz praveka ena xyz, ane ...icon_smile_big.gif

Pa si je izmislil tega svojega megamelonskega strupenega škorpijona  ... s katerim je pol ponosno rušil lastne rekorde v postavljanju nove pubartete  ...icon_smile_tongue.gif

 

... In spet si lahko zdej misliš zakaj so se mi še v drugič tatuji lahko zamerili ... ahahah sploh pa škorpijoni ... sorry.gif

Tak, da če si takrat nisem v kontro prpopala kakšno pumo ... si je najbržda tud ne bom več .... ali pa ....kdo ve  .....blush.png

Pa še ena zanimivost se je od takrat prikradla v moj lajf  ... če srečam kkšnega fajno desca ga lahku tud takoj z majce stresem ... zdej al sem vroča al odbita ne vem ... vem pa da bom pri naslednjem škorpijonu kar tebe poklicala ...flowers.gif(sej se hecam )

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Drgač pa tud jst rada berem te onostranske ... Bog ga vedi kaj vse imam v hiši ....rolleyes.gif

 

Pri nas na dolenjskem pa generacija moje tašče še pridno nabira gobe, regrat, kostanj, grozdje, divje sadje, šipek, orehe, lešnike ... iz morja vedno prinesemo lovor, rožmarin, sivko ...

Kot praviš generacije zdej se izgubljajo raje po nakupnih centrih popoldan, ali hodijo po fitnesih, bulijo v računalnike, tv-je  ...

Jaz tudi nisem neka velika znalka ... še  ...napram tebi, ki si kot berem kar prava Zelda ... mejbi imaš tud metlo, ko te ni nič strah sami sredi gozda ...wizard.gif

 

Letos še nisem nabirala čemaža ... ker so ves čas eni zapleti že s čim  ... pa vem, da bi ga v tistem globokom gozdu še potavhala  - ga do junija najdem tam ...

Se pa od danes že pripravljam na maraton jagod in na histaminsko motnjo ... ne odstopam od namere ...icon_smile_approve.gif  ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0