Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
25959 komentarjev na to temo

#25301 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 5. april 2019, 09:09

Zelišč se SPLOH NE PERE! Ne toliko zaradi izpiranja učinkovin (to bi bilo zanemarljivo), ampak predvsem zato, ker se v mokrem zelišču takoj začnejo razmnoževat bakterije in glivice. Zato se tudi nikoli ne nabira zelišč, mokrih od dežja ali rose. Zelišča se nabira sredi dneva, če je deževalo, počakajte vsaj dan ali dva. Če nabiraš zelišča v čistem naravnem okolju, ni prav nobene potrebe po pranju, če bi jih moral prati, je pa bolje, da jih tam sploh ne nabiraš. Z roko odstraniš morebitne žužke, otreseš ostanke prsti in to je vse. Edina izjema so korenine, ki jih operemo v mlačni vodi, potem pa dobro osušimo s krpo in takoj damo v sušilnik ali na toplo zračno mesto, kjer naj se čim hitreje do konca posušijo, lahko jih postavimo tudi v ventilacijsko pečico, a mora biti temperatura pod 50°C. 



#25302 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 5. april 2019, 09:39

Ja, to povej tistemu folku, ki pere zelišča na video posnetkih!!

 

 



#25303 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. april 2019, 21:48

Na video posnetkih ljudje prikazujejo marsikaj, gor dajejo svašta tudi ljudje, ki o nečem nimajo praktično nobenega znanja, niti omembe vrednih izkušenj. Problem je, da se znajo pokazat in narediti vtis in če nisi iz tega področja, to težko prepoznaš. In tega je čisto preveč, da bi se dalo to lovit po netu in podučevat ljudi, da ga serjejo.Mene pri zeliščih bolj težko napneš (ni pa nemogoče edoom16.gif ), na kakem drugem področju (kaj vem, kako računalništvo ali kaj podobnega) pa zlahka.  V bistvu je ena medijso uveljavljena kvazi strokovjakinja tudi znana Sanja Lončar, ki jo ima večina ljudi za veliko strokovnjakinjo na področju zelišč, v resnici je pa sposobna ekonomistka na področju marketinga. To, kar piše o zeliščih, pa je nabrala z vseh vetrov, včasih sicer posreduje dobre in dragocene info, to je že treba priznat, nima pa nobene biološke osnove in včasih strelja kar debele kozle v svojih zapisih in zna biti kdaj tudi zelo zavajajoča. Pač je treba informacije preverjat pri več virih in tudi preverit reference tistega, ki podaja informacije. Še posebej, če gre za tvoje zdravje. 



#25304 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 9. april 2019, 10:57

Evo, dam koj mušter nedavne oddaje smile.png  ;

S Sanjo Lončar; Kako ohraniti delovanje možganov  -  Zakaj in kako zmanjšati izpostavljenost aluminiju?

06.02.2019

https://www.youtube....6&v=zDffTphfHKU

 

 

Sicer pa še en zanimiv intervju o njej ;  

https://www.sensa.si...anjo-najboljse/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25305 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 9. april 2019, 13:28

Evo, ta je tud uporaben mušter za razmislek in debato;

Kako črevesna flora vpliva na splošno zdravje, možgane in hormone? Sanja Lončar

https://www.youtube....h?v=Maez2rM7-n8


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25306 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 9. april 2019, 13:51

Posejala sem as, pa da vidimo, če bo prišel ven. Lani ni.

Spet smo mislili iti na potep v naravo, pa ne gremo. Dežuje.

 

No, na koncu smo šli na potep, ker se je zjasnilo. Smo šli nabirat šparglje. Hodimo proti vrhu griča, obdani na eni strani z gozdom in se pogovarjamo .... metla, rešeljika in jablana so v cvetu .... pa prijateljica reče, ozrite se nazaj in poglejte .... sredi poti sta stala dva pujsa (mislim, da sta bila samec in samica). Nekaj sekund sta nas gledala, nato pa šibnila v gozd. Pol pogledamo gor proti griču in vidimo srno, ki prečka pot. Pa že zadnjič sem vidla pujse in zdaj spet ....

 

Sem rekla mami, da sem vidla divje svinje, pa je rekla, da če jih sreča jo bo kap. Ja, če jih srečaš, se pač umakneš. Sicer se ponavadi divja svinja umakne, ko začuti človeka v bližini al pa opozori nase, tako da zahrope, tako da se pravočasno umakneš. V mojih primerih … prvič, ko sem vidla svinjo z mladičem, pa začela se je glasno oglašat in sem se umaknila, pol drugič sta se pa svinji umaknili. Jih je presneto veliko.

 

 



#25307 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 11. april 2019, 21:51

Ja, no, o črevesju Lončarjeva ni povedala čisto nič posebnega, je pa seveda zadevo predstavila tako, kot da je odkrila nekaj čisto novega, nekaj, o čemer znanost do sedaj (dokler ni ona o tem podučila ljudi) ni imela pojma. Pa daj no, to je že kar smešno. Na biologiji smo se o tem - torej o simbiotskem odnosu mikroorganizmov s človekom, pa o ekoloških nišah in njihovem pomenu v črevesju (pa še o marsičem drugem) učili pred tridesetimi leti, pa ni nihče tega predstavljal kot neka revolucionarna nova spoznanja. 

Se pa zna neverjetno dobro predstaviti kot strašna strokovnjakinja in dajati vtis, da govori o nečem, kar komaj kdo ve. Zelo rada poudarja, kako so nekatera znanja zamolčana (???), v resnici pa to pozna vsaka vaška zeliščarka in tega prav nič ne zamolčuje. To o kandidi je pa sploh primer, kako učinkovit marketing lahko prepriča ljudi v nekaj, kar ni njihov problem. Nekaj let nazaj je vladala prava kandidomanija, vsak, ki je "kaj dal nase" je moral imeti kandido tako nekako kot AMC posode ali strgane kavbojke ... ja , pa zakisan je moral biti tudi, kakopak  (kar je bedarija in nepoznavanje delovanja človeškega telesa, ampak o tem sem že nekaj pisala, da ne razlagam tu preveč na široko). Kandida je spadala zraven k biti IN in Lončarjeva je seveda prodala na tisoče knjig o kandidi in predavala vsevprek. Zdaj se malo umirilo, kandida je prišla iz mode, zdaj bo Lončarjeva lansirala nekaj drugega (ali je pa že, pa sem zgrešila). To, da trdi, da je glavnina imunskega sistema v črevesju pa pomeni samo to, da še ni ugotovila, kako imunski sistem sploh dela. (ne pa to, da znanost ne pozna delovanja črevesnih mikroorganizmov tako dobro kot ona). Ta video je bil v veliki meri samopromocija. Kar je povedala, bi se dalo skrčiti v 10 minutno informacijo. Ali pa povedati še veliko več zanimivih stvari o tem, kako deluje črevesje in njegove bakterije. 



#25308 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 12. april 2019, 11:00

 smile.png ... Iknee ejga ... si pa faca ...

Moraš vedet, da si v veliko boljši izobrazbi glede tematike kot povprečen vsakdanji človek, ki se ne ukvarja z zeliščarstvom, biološko znanostjo itd ... zato je to zate bolj nezanimivo kot za ostale.

Komot pa bi tudi tebe poslušala in gledala v kakšni oddaji, če bi ti sama tako hotela ...

No, mejbi se tebi ne zdi zaradi česa v lajfu izpostavljat svoje znanje medijsko ... 

 

Sanja pač se je odločila na svoj način prispevat širše ... logočno pa je, da mediji ne bodo povabili v sodelovanje nezanimive ljudi, ki ne znajo pritegnit  ... Recimo nekdo je lahko velik strokovnjak  - pa nima tistega "in" v nastopu ...

Sanja ima pač svoj stil -  kdo drug bi imel spet drugačnega - meni niti ne deluje naduto.

Seveda je vedno tudi samopromocija - tudi v takšnih oddajah ... no, to dandanes poslušalci in gledalci itak vemo in vzamemo v zakup, če je na splošno tematika koristna.

 

Verjemi pa tudi, da več kot pol ljudi iz lajfa s katerimi se pogovarjam in imajo probleme - ne vedo napr., da kava zakisa organizem, nakar šele z mlekom in sladkorjem, da umetna sladila povzročajo štalo v črevesju ipd ... vsakdanje male reči so to, ki bi jih morali upoštevati  v kombinaciji ravnovesja.

Ne vedo. Ali pa se ne zavedajo, da je pomembno spremeniti navade. V toku dneva jih odnaša tisti mini čas na razpolago, pa niti ne razmišljajo o tem dokler ni že kaj narobe z zdravjem.

In prav je, da so tu tudi takšne oddaje, ki odpirajo problematike in skoncentrirajo na easy vse te tematike, o katerih bi se sicer stroka z znanjem lahko malo bolj vklopila v vsakdanjost ljudi ali pa se jim posvetila na svojem znanstvenem področju.

Opazujem in poslušam  - ni več človeka, ki ne bi imel probleme napr. z zgago, z gerbom ipd ... In znajo svetotovat samo antacide, pa zaviralce protonske črpalke ... juhej sam da farmacija laufa ...Whatever_anim.gif

Nekaj je narobe - veliko bolj kot si mislijo tudi tisti iz stroke. Očitno se premalo posvečajo temu.

In hvala bogu potem za neko Sanjo Lončar, ki poskuša na tem področju pomagat.

Ne vidim, da bi jo glede na vse bilo potrebno spljuvat.

Mene zato nič ne moti tudi, če kaj že vem in še enkrat slišim ... in če zna to kdo na svoj način izvorno povedat in prikazat je lahko to samo plus v pomnjenju informacije ... Vsakič nekaj novega lahko dodaš v mozaik znanja ...

Ponavadi se sploh ne ukvarjam s samo osebo na veliko ( men se itak težko kaj marketinškega podtakne ... nič ne bom kupila, če se mi ne bo zdelo, da res kaj rabim) ... icon1_blush.gif

Če je pa tematika na splošno koristna pa vsaj prešvrknem in sprejmem ob razmisleku kakšen dober nasvet mimogrede.

 

Napr. v prvem linku sem tam, ko je govora o kopičenju aluminija v telo zaradi nepravilne rabe v stiku z živili (kislo, vroče, mastno, slano itd) ... sem se prav namuznila, ker sem sama od nekdaj imela odpor zavijat živila v alufolijo in če sem to storila sem predhodno res tudi sama zavila napr. sendvič najprej v papirnat sarvet in šele nato v folijo,  ...

... To so takšne malenkosti, ki jih je Sanja podala mimogrede in se mi zdijo koristne ...

Tisto kar pa že veš  - pa nobene škode tudi, če slišiš za gratis ... ali pa nato v odziv poveš, javiš, napišeš, da nekaj ne drži.

Lej, raj vmes, ko posodo pomivam ali jem - poslušam sproti takšne ljudi ... kot pa napr. tiste zares lažnive gumplne iz WD faktorja  sorry.gif  goodwitch.gif

 

Sam ta kandida pa  ... vem, da si enkrat že o tem pisala ... In fajno da si ... icon1_thumbup.gif

Je pa tudi res, da imam kar nekaj primerov okrog sebe - ki pa glede kandide tole drži ... najbrž ne boš verjela  - ampak ljudje si res s tem ali onim kdaj porušimo ravnovesje. Napr. sem tudi sama imela neke probleme z njo, ko sem letos trikrat zapored jemala antibiotike ... In če si ne bi takoj pomagala s probiotiki, prebiotiki in vedela kaj naj distanciram v prehrani zaradi porušenega ravnovesja   ... bi še zdaj imela določen mater v nadaljevanju ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25309 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. april 2019, 11:42

 smile.png ... Iknee ejga ... si pa faca ...

Moraš vedet, da si v veliko boljši izobrazbi glede tematike kot povprečen vsakdanji človek, ki se ne ukvarja z zeliščarstvom, biološko znanostjo itd ... zato je to zate bolj nezanimivo kot za ostale.

Komot pa bi tudi tebe poslušala in gledala v kakšni oddaji, če bi ti sama tako hotela ...

No, mejbi se tebi ne zdi zaradi česa v lajfu izpostavljat svoje znanje medijsko ... 

 

Sanja pač se je odločila na svoj način prispevat širše ... logočno pa je, da mediji ne bodo povabili v sodelovanje nezanimive ljudi, ki ne znajo pritegnit  ... Recimo nekdo je lahko velik strokovnjak  - pa nima tistega "in" v nastopu ...

Sanja ima pač svoj stil -  kdo drug bi imel spet drugačnega - meni niti ne deluje naduto.

Seveda je vedno tudi samopromocija - tudi v takšnih oddajah ... no, to dandanes poslušalci in gledalci itak vemo in vzamemo v zakup, če je na splošno tematika koristna.

 

Verjemi pa tudi, da več kot pol ljudi iz lajfa s katerimi se pogovarjam in imajo probleme - ne vedo napr., da kava zakisa organizem, nakar šele z mlekom in sladkorjem, da umetna sladila povzročajo štalo v črevesju ipd ... vsakdanje male reči so to, ki bi jih morali upoštevati  v kombinaciji ravnovesja.

Ne vedo. Ali pa se ne zavedajo, da je pomembno spremeniti navade. V toku dneva jih odnaša tisti mini čas na razpolago, pa niti ne razmišljajo o tem dokler ni že kaj narobe z zdravjem.

In prav je, da so tu tudi takšne oddaje, ki odpirajo problematike in skoncentrirajo na easy vse te tematike, o katerih bi se sicer stroka z znanjem lahko malo bolj vklopila v vsakdanjost ljudi ali pa se jim posvetila na svojem znanstvenem področju.

Opazujem in poslušam  - ni več človeka, ki ne bi imel probleme napr. z zgago, z gerbom ipd ... In znajo svetotovat samo antacide, pa zaviralce protonske črpalke ... juhej sam da farmacija laufa ...Whatever_anim.gif

Nekaj je narobe - veliko bolj kot si mislijo tudi tisti iz stroke. Očitno se premalo posvečajo temu.

In hvala bogu potem za neko Sanjo Lončar, ki poskuša na tem področju pomagat.

Ne vidim, da bi jo glede na vse bilo potrebno spljuvat.

Mene zato nič ne moti tudi, če kaj že vem in še enkrat slišim ... in če zna to kdo na svoj način izvorno povedat in prikazat je lahko to samo plus v pomnjenju informacije ... Vsakič nekaj novega lahko dodaš v mozaik znanja ...

Ponavadi se sploh ne ukvarjam s samo osebo na veliko ( men se itak težko kaj marketinškega podtakne ... nič ne bom kupila, če se mi ne bo zdelo, da res kaj rabim) ... icon1_blush.gif

Če je pa tematika na splošno koristna pa vsaj prešvrknem in sprejmem ob razmisleku kakšen dober nasvet mimogrede.

 

Napr. v prvem linku sem tam, ko je govora o kopičenju aluminija v telo zaradi nepravilne rabe v stiku z živili (kislo, vroče, mastno, slano itd) ... sem se prav namuznila, ker sem sama od nekdaj imela odpor zavijat živila v alufolijo in če sem to storila sem predhodno res tudi sama zavila napr. sendvič najprej v papirnat sarvet in šele nato v folijo,  ...

... To so takšne malenkosti, ki jih je Sanja podala mimogrede in se mi zdijo koristne ...

Tisto kar pa že veš  - pa nobene škode tudi, če slišiš za gratis ... ali pa nato v odziv poveš, javiš, napišeš, da nekaj ne drži.

Lej, raj vmes, ko posodo pomivam ali jem - poslušam sproti takšne ljudi ... kot pa napr. tiste zares lažnive gumplne iz WD faktorja  sorry.gif  goodwitch.gif

 

Sam ta kandida pa  ... vem, da si enkrat že o tem pisala ... In fajno da si ... icon1_thumbup.gif

Je pa tudi res, da imam kar nekaj primerov okrog sebe - ki pa glede kandide tole drži ... najbrž ne boš verjela  - ampak ljudje si res s tem ali onim kdaj porušimo ravnovesje. Napr. sem tudi sama imela neke probleme z njo, ko sem letos trikrat zapored jemala antibiotike ... In če si ne bi takoj pomagala s probiotiki, prebiotiki in vedela kaj naj distanciram v prehrani zaradi porušenega ravnovesja   ... bi še zdaj imela določen mater v nadaljevanju ...

 

 

Seveda bom verjela, saj to o ravnovesju biologi že od pamtiveka vemo. Razumevanje ravnovesij je vendar eden od temeljev razumevanja živega sveta in seveda tudi biologije. Tisti, ki delujemo na obeh koncih te palice (t.i. "alternativa" oz. tradicionalni postopki in sodobna znanost, farmacija) in vidimo oboje celostno kot povezan kontinuum, tudi vidimo, koliko je nerazumevanja, neznanja, predsodkov, celo direkt zavajanja z obeh strani, tako orto alternativcev ala Lončarjeva kot seveda tudi orto farmacije in medicine z drugega konca. 

Se čisto strinjam z večjim delom tvojega posta. Tudi sama sem priznala Lončarjevi, da velikokrat postreže z dobrimi informacijami. Nikakor pa se ne strinjam s tem, da mora biti informacija podana na njen način, da je zanimiva in pritegne. Zelo se mi upira njen stil (nekako tako kot tebi zavijanje živil v alu folijobiggrin.png, btw. meni tudi). Praviloma vedno poišče nekega sovražnika, (farmacijo, uradno medicino, neko skrivnostno entiteto, ki nam prikriva informacije, da jih lahko potem ona odkriva ipd.), da vzpostavi dramsko napetost in se ona lahko postavi v vlogo reševalke, dobrotnice, vseznalke - skratka velika Sanja Lončar v vlogi herojke (in seveda lažna skromnost, ker pravim, etičnim herojem kajpak pritiče skromnost). Evo, in imaš takoj dramo, ki ljudi privlači na čustveni ravni. Nezavedno precej bolj kot preprosto podana, morda veliko boljša informacija. In mediji se napajajo s takimi dramami. Tako to deluje. Drama, pa čeprav to pomeni pretiravanje, iskanje sovražnika, čeprav to morda sploh ni in izmišljevanje ali predstavljanje slabo podprtih "resnic" ima vedno večjo privlačno moč kot preprosta resnica. Ne, hvala, Sanja Lončar, jaz pa ne rabim drame, popolnoma mi zadostuje preprosta, ja, mogoče komu dolgočasna resnica. Pri meni je prva stvar, ki jo naredim, ko iščem kake informacije, da zavestno očistim vso dramo. Ne boš verjela, od Sanje Lončar in podobnih potem včasih ostane bolj malo. To učim tudi svoje dijake. V poplavi dram in zavajajočih ali celo lažnih informacij sodobnega sveta je to ključnega pomena. Takole jim rečem: "Če želite dramo, pojdite v gledališče, poglejte film, preberite roman. In boste vedeli, da je to, kar sprejemate, drama. Ko iščete informacije (o čemerkoli, ne nujno zdravje) pa jih nujno zavestno oklestite drame in ignorirajte igranje na vaša čustva." 



#25310 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 13. april 2019, 17:02

...

. Praviloma vedno poišče nekega sovražnika, (farmacijo, uradno medicino, neko skrivnostno entiteto, ki nam prikriva informacije, da jih lahko potem ona odkriva ipd.), da vzpostavi dramsko napetost in se ona lahko postavi v vlogo reševalke, dobrotnice, vseznalke - skratka velika Sanja Lončar v vlogi herojke (in seveda lažna skromnost, ker pravim, etičnim herojem kajpak pritiče skromnost).

 

smile.png

Pa lej Iknee ... OK.

Tvoje doživljanje je takšno verjetno v razliki z nami ostalimi ravno zato, ker ti pač verjetno z znanjem takoj - ko slišiš informacijo te vrste, predelaš lahko v določen rezultat .

Pri nas ostalih je to daljšnica in mejbi, da se lahko s to dramo kdaj celo prej poistovetim, če se mi karkoli od tega kar Sanja razlaga tudi v resnici dogaja. S tem, da najbržda nisem edina v državi ... človeških dram kolkor češ ...

 

Evo pred nedavnim je bilo nekje v dnevnih poročilih mimogrede navrženo kako po raznih trgovskih centrih nepravilno shranjujejo razna živila. Napr. oreščke, moko ... Eto pa so tu škodljive plesni. Ok. Drama je to, da jih uživamo in se tega ne zavedamo.

Pa ta afera z uvoženim  Poljskim mesom  - res katasrofa kako potem ves naš inšpektorat z ostalimi pristojnimi službami in stroko dela svoj posel  ... ???

Drama ... kaj drugega kot nova drama na vidiku.

Koliko časa so ljudje preden so izvedeli vsakodnevno uživali za telo škodljive substance ... in kje ter kdaj bo izmerjena škoda? Eno je salmonela, ki se kmalu pokaže v reakciji organizma  - nekaj drugega pa je napr. počasno zastrupljevanje z zakonsko obidenemi pesticidi ipd ...

Kako naj ljudje zaupamo samo stroki, če prav ta ustvarja dramatične okoliščine, ker popušča profitu ?

 

A znanost zares raziskuje zakaj množično ljudje verjamemo tudi po testih dokazljivo, da imamo problem s porušenim stanjem organizma glede razrasta kandide, škodljivih plesni in bakterij, zakaj toliko demence, alzheimerjeve bolezni, avtizma, avtoimunskih bolezni - celikaje ipd ... ???

A veš zato se mi zdi, da Lončarjeva povdarja to dramo, ki pa je v bistvu nastala že v času preden se je sama o tem izjasnila.

Govori o pojavih in posledicah, ki jim tudi stroka ne posveča javno skrb .

Saj si ne izmišlja res nove primere težav.

Nekateri ljudje se še dandanes ne zavedajo, da ne govori o abstraktnih zadevah ...

 

Tudi stroka noče govoriti o tem zakaj prihaja do raznih bolezni in življenjskih dram.

Največkrat se zadovolji s svojim dobro plačanim delovnim mestom, je lojalna kapitalu in je lepo tiho ...

Potem pa kot, da ni problema, ki bi se moral drugače reševati ... Seveda saj bi ob tem, če bi še stroka in znanost zagnala dramo okrog neprimernega skladiščenja in transporta živil, izvora živil, neprimernega embaliranja, neprimerni ponudbi iz uvoza, dovoljenih škodljivih pesticidih, pojavnosti raka in ostalih bolezni - sprožila vojno med potrošniki in kapitalom ...

In iz preverjenih podatkov je že slišat kako se stroka in znanost prodajata za mnogo keša ...

 

A vidiš  - to je pa meni večja drama kot nato ena Sanja Lončar, ki opozarja na to ...

 

Tudi jaz se sicer z večino napisanega s tvoje strani lahko strinjam  - sploh v tem kako učiš dijake . In ja - saj to je pravi pristop ... najprej z znanjem in nato s preverjanjem ... icon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gif

Ostaja pa le še vprašanje v čem se Lončarjeva Sanja od obstoječih tem, ki jih podaja  - tako zelo moti oz. kaj je pretirano marketinškega od tega kar razlaga ??? Če so napr. dognali, da je pri nekaterih zaradi neznanja uporabe embalaže, pripomočkov  in živil 200x več aluminija v telesu kot pri drugih, bi znala bit to pa res prava drama, če resno ne začnemo raziskovati.

 

Sama imam kot veš avtoimunsko, ki zajema med drugimi simptoni tudi zagon gerba .

Ravno pred dnevi sem bila pri gastroenterologu na Bledu - in ko sem vprašala že leta tam delujočega specialista kaj bi lahko povezala z zagonom le tega ... mi drugega kot nadaljno jemanje zaviralcev protonske črpalke ni znal svetovati . Češ avtoimunsko imam in zdaj - sprijazni se z dejstvom.icon1_rolleyes1.gif

Potem sem mu samodejno začela "dramatizirati", da opažam, da pa ta revmatološka bolezen ni tako daleč stran od reakcije na določene vrste prehrane ... Pa še zmeraj ni bilo nekega zanimanja in aktiviranja z njegove strani. Je rekel, da tudi nekakšna dieta ne bi pomagala ...

Eh; Dr. tega pa ne vemo, ane če se sploh ne vprašamo in ne raziščemo ?

Prosim za preiskavo v alergološki ambulanti, v ambulanti, kjer ugotavljajo obliko neželenih reakcij na živila ! ...

 

A veš, vprašaj, če bi človek sploh vedel, da lahko to zahteva - če ne bi poslušal tudi kdaj kakšno Sanjo Lončar v lajfu ?!icon1_blush.gif

Zna bit, da so me te oddaje in pogovori s temi alternativci kdaj bolj prepričale kot tile nezainteresirani in neangažirani strokovni odgovori, ki so namenjeni bolj kot ne samoumevnemu napuhu požegnane znanosti, ki noče delovati  ...

 

Praktično iknee ... bi šla pa po dramo raje v gledališče ... sam mi ni lih treba ... wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25311 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. april 2019, 19:21

Ok, bom naštela nekaj dram in pretiravanj in zavajanj (samo v pogovoru o črevesju):

- bakterij v človeškem telesu ni bistveno več kot celic, tam-tam nekje se giblje številka in če upoštevamo, da so za velikostni razred 100x manjše, to spet ni neka gromozanska količina. Itak so povsod, njihove ekološke niše so tako zunaj kot znotraj organizmov in celo na ledu in v vročih vrelcih.

- v pogovoru je izvedla celo dramatiziranje s "strašnimi " bakterijami, ki naj bi se blazno ekspresno namnoževale in celo nazorno je coprala z nekimi posodami in kakopak je črna posoda simbolizirala sovražnika. V resnici se večina teh strašnih bakterij razmnožuje približno enako hitro kot simbiontske, poleg tega morajo od nekod priti, tako kot simbiontske. Če s širokospektralnimi antibiotiki uničiš velik delež mikrobiote, bo seveda na voljo prostor za patogene - a enako tudi za simbionte. In telo preferira simbionte, proti patogenim pa deluje še obrambni sistem. Tako da razen izjemoma ni tako, da prazen prostor v hipu zasedejo le škodljive bakterije, kot je prikazala Lončarjeva. Je pa zagotovo zelo priporočljivo narediti vse, da se simbiontska mikrobna kultura čimprej spet vzpostavi. To je vnos teh kultur (probiotiki, fermentirana hrana). Pa tudi nahraniti jih je treba. In tu Lončarjeva sploh ni povedala nečesa najbolj pomembnega: ker se simbionti (za razliko od patogenih) hranijo s sestavinami rastlinskih celičnih sten, ki so za človeka neprebavljive, je treba jesti čimveč surove zelenjave in celozrnate hrane, razne nepolirane kaše so super (ajdova, prosena, riž, rž). To je bistveno bolje od katerih koli t.i. specialnih prebiotikov. Črtajte škrobna živila brez ovojnic zrn in enostavne sladkorje (no, to je res povedala, se mi zdi), če ste mesojedci, je dobro je tudi vsaj začasno zmanjšati vnos živalskih beljakovin.  

- simbiontsko mikrobioto sestavljajo predvsem bakterije, deloma tudi glive - ampak predvsem enocelične. Ni res, da naše črevo prepletajo nitke hif, kot pravi Lončarjeva, niso vse glive v obliki hif, simbiontske niso. Če se naselijo npr. Aspergillusi, ki tvorijo hife, je pa res že cela štala (predvsem pri bolnikih z močno oslabljenim imunskim sistemom npr. HIV, nekateri tumorji, normalno pa ne!). Preseneča me, kako zlahka ti ljudje kar pripovedujejo, kar jim pade na pamet, ne da bi preverili, ali je to, kar se jim zdi, tudi res, važno je, da naredi njihovo zgodbo atraktivno.

Imunski sistem in črevesje sta res povezana. Ne pa tako, kot ona misli. Črevesje je en zanimiv organ zato, ker je v bistvu zunanjost organizma, ne notranjost. Sluznica je ena posebna vrsta krovnega tkiva, ki sicer gradi tudi kožo. In tako kot koža, je tudi črevo pomembna obrambna linija. In tako kot preko kože komuniciramo z okolico, na nek način komuniciramo tudi preko črevesa. Okolica so v tem primeru snovi in organizmi, ki prihajajo v prebavilo. Zgornja plast sluznice debelega črevesa je prilagojena tako, da je domovanje simbiontov. Spodnja plast sluznice pa je praktično sterilna in neprepustna, snovi lahko kontrolirano prehajajo le preko posebnih absorbcijskih celic sluznice. Notranjost telesa je za razliko od prebavila zelo kontrolirano okolje (ki ni zakisano, razen v zelo hudih bolezenskih stanjih - to, kar Lončarjeva govori o zakisanju, ne drži vode).  Simbiontske bakterije so izjemno zanimiva bitja med drugim tudi zato, ker z izločanjem posebnih snovi komunicirajo z imunskimi celicami znotraj telesa, ki imajo nalogo varovati notranje okolje (kri, same celice). Imunske celice (razen nespecifičnih makrofagov) ne nastajajo v črevesju, ampak v limfnih tkivih in kostnem mozgu (velika večina imunskega sistema je kljub pomembni vlogi črevesa še vedno vezana na kri in limfo in ne na črevo, kot trdi Lončarjeva). V odziv na signaliziranje simbiontskih bakterij pa imunske celice, ki se nahajajo neposredno pod sluznico, izdelajo protitelesa proti patogenim in jih "vsidrajo" v sluznico. Druga pomembna vloga simbiontov pa je izdelava vitaminov (tudi o tem Lončarjeva nič, čeprav ravno pomanjkanje vitaminov povzroči veliko težav, kadar je poškodovana mikrobiota). Izdelujejo vitamin B12, vitamin K, nikotinsko kislino, pantotensko kislino, folno kislino, vitamine skupine B. Ti vitamini so najlažje in najbolj zanesljivo dostopni, ker ne gredo preko celotne prebave, ampak se takoj po nastanku absorbirajo v kri preko sluznice debelega črevesa. Pa še marskikaj zanimivega bi se dalo povedat. Za tiste, ki imajo radi konkretne informacije. Tisti, ki jim je to dolgočasno in imajo raje drame, pa naj berejo drame. Ampak z zdravjem pa drame nimajo nič opraviti, samo dodaten stres povzročajo, to je pa tudi dobro vedet in izničijo večino dobrih učinkov alternativnih pristopov k zdravljenju. Ogromno ljudi, ki konzumira zdravstvene drame raznih Lončark, je še kar naprej bolnih in samo drvijo od ene bolezni in alter pristopa do drugega. Lončarjevi še dolgo ne bo zmanjkalo posla, hehe.



#25312 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. april 2019, 19:39

Hojla Iknee, kva si pa ti tolk huda, pa tko lep dan je /a veš da je edini in najlepši dons/?

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25313 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 13. april 2019, 20:46

Res je lep in najlepši.

Najlepši so tko tisti, ko pobereš kake take zanimive in prave informacije, namest prodajanja megle srcoci.jpg


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#25314 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 14. april 2019, 00:03

Ok, bom naštela nekaj dram in pretiravanj in zavajanj (samo v pogovoru o črevesju):

- bakterij v človeškem telesu ni bistveno več kot celic, tam-tam nekje se giblje številka in če upoštevamo, da so za velikostni razred 100x manjše, to spet ni neka gromozanska količina. Itak so povsod, njihove ekološke niše so tako zunaj kot znotraj organizmov in celo na ledu in v vročih vrelcih.

- v pogovoru je izvedla celo dramatiziranje s "strašnimi " bakterijami, ki naj bi se blazno ekspresno namnoževale in celo nazorno je coprala z nekimi posodami in kakopak je črna posoda simbolizirala sovražnika. V resnici se večina teh strašnih bakterij razmnožuje približno enako hitro kot simbiontske, poleg tega morajo od nekod priti, tako kot simbiontske. Če s širokospektralnimi antibiotiki uničiš velik delež mikrobiote, bo seveda na voljo prostor za patogene - a enako tudi za simbionte. In telo preferira simbionte, proti patogenim pa deluje še obrambni sistem. Tako da razen izjemoma ni tako, da prazen prostor v hipu zasedejo le škodljive bakterije, kot je prikazala Lončarjeva. Je pa zagotovo zelo priporočljivo narediti vse, da se simbiontska mikrobna kultura čimprej spet vzpostavi. To je vnos teh kultur (probiotiki, fermentirana hrana). Pa tudi nahraniti jih je treba. In tu Lončarjeva sploh ni povedala nečesa najbolj pomembnega: ker se simbionti (za razliko od patogenih) hranijo s sestavinami rastlinskih celičnih sten, ki so za človeka neprebavljive, je treba jesti čimveč surove zelenjave in celozrnate hrane, razne nepolirane kaše so super (ajdova, prosena, riž, rž). To je bistveno bolje od katerih koli t.i. specialnih prebiotikov. Črtajte škrobna živila brez ovojnic zrn in enostavne sladkorje (no, to je res povedala, se mi zdi), če ste mesojedci, je dobro je tudi vsaj začasno zmanjšati vnos živalskih beljakovin.  

- simbiontsko mikrobioto sestavljajo predvsem bakterije, deloma tudi glive - ampak predvsem enocelične. Ni res, da naše črevo prepletajo nitke hif, kot pravi Lončarjeva, niso vse glive v obliki hif, simbiontske niso. Če se naselijo npr. Aspergillusi, ki tvorijo hife, je pa res že cela štala (predvsem pri bolnikih z močno oslabljenim imunskim sistemom npr. HIV, nekateri tumorji, normalno pa ne!). Preseneča me, kako zlahka ti ljudje kar pripovedujejo, kar jim pade na pamet, ne da bi preverili, ali je to, kar se jim zdi, tudi res, važno je, da naredi njihovo zgodbo atraktivno.

Imunski sistem in črevesje sta res povezana. Ne pa tako, kot ona misli. Črevesje je en zanimiv organ zato, ker je v bistvu zunanjost organizma, ne notranjost. Sluznica je ena posebna vrsta krovnega tkiva, ki sicer gradi tudi kožo. In tako kot koža, je tudi črevo pomembna obrambna linija. In tako kot preko kože komuniciramo z okolico, na nek način komuniciramo tudi preko črevesa. Okolica so v tem primeru snovi in organizmi, ki prihajajo v prebavilo. Zgornja plast sluznice debelega črevesa je prilagojena tako, da je domovanje simbiontov. Spodnja plast sluznice pa je praktično sterilna in neprepustna, snovi lahko kontrolirano prehajajo le preko posebnih absorbcijskih celic sluznice. Notranjost telesa je za razliko od prebavila zelo kontrolirano okolje (ki ni zakisano, razen v zelo hudih bolezenskih stanjih - to, kar Lončarjeva govori o zakisanju, ne drži vode).  Simbiontske bakterije so izjemno zanimiva bitja med drugim tudi zato, ker z izločanjem posebnih snovi komunicirajo z imunskimi celicami znotraj telesa, ki imajo nalogo varovati notranje okolje (kri, same celice). Imunske celice (razen nespecifičnih makrofagov) ne nastajajo v črevesju, ampak v limfnih tkivih in kostnem mozgu (velika večina imunskega sistema je kljub pomembni vlogi črevesa še vedno vezana na kri in limfo in ne na črevo, kot trdi Lončarjeva). V odziv na signaliziranje simbiontskih bakterij pa imunske celice, ki se nahajajo neposredno pod sluznico, izdelajo protitelesa proti patogenim in jih "vsidrajo" v sluznico. Druga pomembna vloga simbiontov pa je izdelava vitaminov (tudi o tem Lončarjeva nič, čeprav ravno pomanjkanje vitaminov povzroči veliko težav, kadar je poškodovana mikrobiota). Izdelujejo vitamin B12, vitamin K, nikotinsko kislino, pantotensko kislino, folno kislino, vitamine skupine B. Ti vitamini so najlažje in najbolj zanesljivo dostopni, ker ne gredo preko celotne prebave, ampak se takoj po nastanku absorbirajo v kri preko sluznice debelega črevesa. Pa še marskikaj zanimivega bi se dalo povedat. Za tiste, ki imajo radi konkretne informacije. Tisti, ki jim je to dolgočasno in imajo raje drame, pa naj berejo drame. Ampak z zdravjem pa drame nimajo nič opraviti, samo dodaten stres povzročajo, to je pa tudi dobro vedet in izničijo večino dobrih učinkov alternativnih pristopov k zdravljenju. Ogromno ljudi, ki konzumira zdravstvene drame raznih Lončark, je še kar naprej bolnih in samo drvijo od ene bolezni in alter pristopa do drugega. Lončarjevi še dolgo ne bo zmanjkalo posla, hehe.

 

Ma men ni nič odveč, če se kdo zjezi in ima dober namen . smile.png

 

Čeprav ; 

1. To, da je bakterij v človeškem telesu več kot celic  ni rekla Lončarjeva  - ampak Jasmina - voditeljica .

Je pa res, da je ta podatek zaslediti in se mi ne zdi po pregledanem nič napačen ;

÷ V našem črevesju prebiva okrog 1014 (sto tisoč milijard) bakterij, kar je približno desetkrat več, kot je v telesu človeških celic.

- http://zasrce.si/cla...vju-in-bolezni/

÷V enem centimetru debelega črevesja je več celic bakterij kot v celotnem telesu.

https://www.zrss.si/...-biom-cadez.pdf

itd ...https://www.google.c...ij kot je celic

 

 Bi torej kar je voditeljica povedala celo držalo .

 

2.  To, da se škodljive bakterije razmnožujejo hitreje kot simbiotske je Lončarjeva razlagala v konceptu že porušenega ravnovesja zaradi tega ali onega;

   Če praviš, da se simbiotske bakterije razvijajo enako hitro kot škodljive - možno, da se teoretično lahko pojasni  - sam praktično pa po mojem iz svojih izkušenj to zelo težko upam ... Evo od zadnje doze antibiotikov je minil že cel mesec - pa s stanjem nisem še čisto popucala ... pa se celo zelo trudim  ...

Če bi nekdo napr. dva tedna užival neprestano neuporaben shit za telo - napr bi zaužival skozi ves dan velike količine sladkorja, pil sladkane gazirane pijače, jedel ocvrta škrobnata, mastna živila ... ali pa jemal antibiotike, ali bil v močnem stresu - s tem porušil zdravo stanje v črevesju  - potem pa bi po 14 dnevih želel vzpostaviti normalno stanje - mu to v nadaljnih štirinajstih dnevih garant ne bi uspelo.

 

Ne znam tako znanstveno razložiti kot ti - je pa to zame dokaz, da so škodljive bakterije kot izgleda trdovratnejše kot si misliš, tudi velikokrat  bolj od simbiotskih (mejbi tudi zaradi naših slabih navad ali že bolezenskega stanja ) in bi iz tega sledilo, da so tiste dark bakterije iz Sanjinega kozarca res prežeče bakterije in jih vsa ta sluznica o kateri razlagaš, da ima sicer preventivno vlogo nekako zato ne ščiti preveč uspešno, če si tudi sami obvezno ne pomagamo  - ker kot zgleda ta naš obrambni sistem ni tako vsemogoč kot si misliš ali je določila znanost. Praksa danšnjih tovrstnih težav človeka je drugačna od teorije.

Kar pa je v bistvu to kar razlaga tudi Lončarjeva. To, da je sluznica spremenjena zaradi tega ali onega - to, da naš imunski sistem načet in šibak zaradi tega ali onega - to, da smo zaradi svojih napak ali načina nezdravega življenja podvrženi tem pojavom neravnovesja .

( To ali ono je lahko neprimerno zaužita hrana, kajenje, alkohol,  kot tudi stres, zdravila ali druge bolezni- sladkorna, okužbe, vnetja ipd. )

- In ni rekla, da ni prostora za simbiotske bakterije - nasprotno, nazorno je povedala to, da če luknje ne nadomestimo s koristnimi bakterijami - bodo prevladale škodljive .

 

3. Ne vem Iknee zakaj ti Lončarjevo tako slišiš - meni se ne zdi, da bi le- ta strašila ali coprala smile.png

Ko jo jaz poslušam se mi ne zdi, da je pojasnjevala škodljive bakterije na dramatičen način - nekih strašnih bakterij - ampak je samo pojasnila kako se v stanju, ki je porušeno zaradi bolezenskega stanja v črevesju uniči količino koristnih bakterij in se lahko tam hitro naselijo škodljive bakterije.

 In ali kandide ne tvorijo nitaste hife ? Torej tudi tu Lončarjeva misli na stanje, ko se ravnovesje že poruši in znano je kot berem (tudi druge avtorje ne samo njo), da se hife candide celo zelo hitro tvorijo ...

Kandida  se spremeni v obliko hife – dolgo nitko, in tako se s površine sluznic vrine v tkivo ter začne preraščati notranjost organov. Tvori nekaj podobnega, kot so miceliji pri gobah. S svojimi izločki oslabi črevesno steno in jo naredi porozno.

 

- Tudi o pomembnosti črevesne mikrobiote, uživanju zelenjave, vlaknin  in izdelavi vitaminov za telo je že govorila - je  bilo v preteklosti marsikaj razloženega v ta namen ...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 Si mi pa v tej svoji razlagi dala eno dobro iztočnico s to zaščitno sluznico črevesja za prečekirat .

Ker če je ta zaradi bolezni okvarjena - potem verjetno ne deluje in ne opravlja funkcije, ki si jo nazorno opisala. sssh.gif

 

Thanks iknee za tvoj čas in odgovor ...   OK2.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25315 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. april 2019, 20:47

Reference, ki si jih navedla, niso strokovne. Tovrstne spletne strani zelo pogosto navajajo ene iste informacije, ki kar krožijo naokrog in jih nihče ne preverja. Tole piše v preglednem članku v resnično strokovni reviji s tega področja: "a recently revised estimate has suggested that the ratio of human:bacterial cells is actually closer to 1:1." (Biochem J. 2017 Jun 1; 474(11): 1823–1836.).

Ja, seveda nekaj časa traja, da se ponovno vzpostavi dobra mikrobiota, to ne gre tako hitro, saj gre za kompleksen mikrobni ekosistem. In, ja, se strinjam, pomembno je nekaj ukreniti, da se to čimprej in čimbolje obnovi, ker ima pomembno vlogo v telesu. Ampak če bi se patogene bakterije res takorekoč v hipu tako razmnožile, kot straši Lončarjeva, bi vsak tak človek sral krvave driske ali pa bi imel še kake druge resne probleme, kot je zastrupitev krvi z bakterijskimi toksini ipd. Ampak, kot že rečeno, to se zgodi le v redkih primerih, ko imajo ljudje še kake druge resne zdravstvene težave kot so imunski primanjkljaji. Ženska absolutno pretirava in njene informacije preprosto niso točne, to so pa dejstva. Če jih kdo noče videti, pa tudi prav.

Glede gliv pa sem že povedala, da tiste, ki so del zdravega črevesja niso v obliki hif (itak prevladujejo simbiontske bakterije). Če se razmnožijo patogene glive (npr. že omenjeni Aspergillus in Candida), pa tvorijo tudi hife, ja. Ampak, lej, to je res že cela štala, smrtnost v takih primerih je kar 40%. To ni primer pri ljudeh, ki imajo nekaj težav zaradi jemanja antibiotikov, ampak se zgodi tistim redkim s hudim imunskim primanjkljajem. To so resne zadeve, ki nemudoma sodijo v bolnico, ne pa po nasvet k Lončarjevi, lepo prosim! Enako z zakisanjem. O tem govorim, to je navadno zavajanje, strašenje in katastrofiranje. Nekako tako, kot da bi voznike strašil s tem, da jim bo avto eksplodiral, če ne bodo redno menjali filtra. In jim potem seveda prodaš filter. Brez skrbi, nobene hife se ti ne pletejo po črevesju. In tvoja kri in medcelična tekočina prav gotovo ni zakisana, ti garantiram. Za tvoj prestrašen imunski sistem bi bilo pa bolje, če Lončarjevo skenslaš, čimprej. Ker, Domy, tvoj imunski sistem je predvsem prestrašen in v strahu grize tudi to, česar ne bi smel... Keep cool.



#25316 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 14. april 2019, 21:57

Iknee, eno hitro vprašanje. Kaksno je tvoje mnenje o ciscenju jeter z olivnim oljem, grenivkinim sokom in grenko soljo? Nekateri blazno hvalijo, brala sem pa tudi velike kritike.

Hvala

Life begins at the end of your comfort zone. 


#25317 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 15. april 2019, 12:09

anne, prečitaj tole temo

https://www.lunin.ne...je-jeter/page-1



#25318 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 15. april 2019, 18:15

Iknee, eno hitro vprašanje. Kaksno je tvoje mnenje o ciscenju jeter z olivnim oljem, grenivkinim sokom in grenko soljo? Nekateri blazno hvalijo, brala sem pa tudi velike kritike.

Hvala


Precej brutalna metoda. Grenka sol je odvajalo: deluje po principu osmoze - prepreči absorbcijo vode preko stene debelega črevesja, zato dobiš hudo drisko in tako očistiš črevo, da se snovi, ki so se izločile iz jeter preko žolčnika, lahko hitro izločijo še iz črevesja. Grenivkin sok in olivno olje pa močno spodbudita jetra k izločanju žolča, z žolčem pa se izločijo še nekatere druge snovi, ki so se nabrale v jetrih. Zadeva je lahko težka (povzroči hudo slabost, krče in bruhanje), če imaš občutljiva prebavila ali pa težave z žolčnimi kamni, ker se jih lahko naenkrat preveč izloči. Je pa učinkovito in je potem počutje občutno boljše. Nekateri to prenašajo brez večjih težav, medtem ko drugi prisegajo, da zadeve ne bodo več ponovili. sick.gif Če maščobe tudi sicer težko prenašajo uporabi polovično količino in po nekaj dneh kuro ponovi.
Sicer pa jetrom zelo pomaga pri tem, da se zaščitijo in prečistijo sama po biokemijski poti pegasti badelj (semena) in čaj iz regratove korenine.



#25319 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 15. april 2019, 19:40

Hvala za odgovor. Pred 10 leti sem planirala, a mi ni uspelo. Kasneje prebrala, da naj bi tisti kamencki bili samo olivno olje in kot sama predlagas, da je pegasti badelj manj agresiven in isto ucinkovit. Res pa sem vsaj od ene osebe slisala, da je bilo pocutje po tej metodi super.

Nekajkrat sem naredila klistir s kavo, ki naj bi tudi cistil jetra, a sprememb nisem cutila.

Ta petek je polna luna in podaljsan vikend. Pa mi je padlo na idejo, ce bi mogoce koncno izvedla. Ampak v petek se ne morem iti sadnega dneva, pa malo neumno se mi zdi potem potico, jajca in sunko povrh;)

Life begins at the end of your comfort zone. 


#25320 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. april 2019, 20:46

Klistir se ne dela s kavo..



#25321 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 15. april 2019, 21:38

Reference, ki si jih navedla, niso strokovne. Tovrstne spletne strani zelo pogosto navajajo ene iste informacije, ki kar krožijo naokrog in jih nihče ne preverja. Tole piše v preglednem članku v resnično strokovni reviji s tega področja: "a recently revised estimate has suggested that the ratio of human:bacterial cells is actually closer to 1:1." (Biochem J. 2017 Jun 1; 474(11): 1823–1836.).

Ja, seveda nekaj časa traja, da se ponovno vzpostavi dobra mikrobiota, to ne gre tako hitro, saj gre za kompleksen mikrobni ekosistem. In, ja, se strinjam, pomembno je nekaj ukreniti, da se to čimprej in čimbolje obnovi, ker ima pomembno vlogo v telesu. Ampak če bi se patogene bakterije res takorekoč v hipu tako razmnožile, kot straši Lončarjeva, bi vsak tak človek sral krvave driske ali pa bi imel še kake druge resne probleme, kot je zastrupitev krvi z bakterijskimi toksini ipd. Ampak, kot že rečeno, to se zgodi le v redkih primerih, ko imajo ljudje še kake druge resne zdravstvene težave kot so imunski primanjkljaji. Ženska absolutno pretirava in njene informacije preprosto niso točne, to so pa dejstva. Če jih kdo noče videti, pa tudi prav.

Glede gliv pa sem že povedala, da tiste, ki so del zdravega črevesja niso v obliki hif (itak prevladujejo simbiontske bakterije). Če se razmnožijo patogene glive (npr. že omenjeni Aspergillus in Candida), pa tvorijo tudi hife, ja. Ampak, lej, to je res že cela štala, smrtnost v takih primerih je kar 40%. To ni primer pri ljudeh, ki imajo nekaj težav zaradi jemanja antibiotikov, ampak se zgodi tistim redkim s hudim imunskim primanjkljajem. To so resne zadeve, ki nemudoma sodijo v bolnico, ne pa po nasvet k Lončarjevi, lepo prosim! Enako z zakisanjem. O tem govorim, to je navadno zavajanje, strašenje in katastrofiranje. Nekako tako, kot da bi voznike strašil s tem, da jim bo avto eksplodiral, če ne bodo redno menjali filtra. In jim potem seveda prodaš filter. Brez skrbi, nobene hife se ti ne pletejo po črevesju. In tvoja kri in medcelična tekočina prav gotovo ni zakisana, ti garantiram. Za tvoj prestrašen imunski sistem bi bilo pa bolje, če Lončarjevo skenslaš, čimprej. Ker, Domy, tvoj imunski sistem je predvsem prestrašen in v strahu grize tudi to, česar ne bi smel... Keep cool.

 

Iknee pa sej mi Lončarjeva nič noče  - in tudi noben slab nasvet škodljiv mi še ni dala.

S čim bi me lahko prestrašila - z nasveti ? ... smile.png

Vse kar izboljša stanje prebave, želodčne in črevesne sluznice ne more škodit .

Zelenjava, vlakanine, fermenitirana hrana, zdravilne tinkture, manj sladkorja  itd.-  tole kar svetuje na stanje, ki ga zares kdaj ljudje čutimo, ( zdravniki pa kot, da ne slišijo, ne preverjajo ) - ne more nobenemu škodit.

Lončarjeva še celo sama večkrat pove;  Ne se vojevat - ampak samo podprite dobro !

 

Nekaj ljudi poznam, ki jih je leta pestila utrujenost, brezvoljnost, napihnjenost trebuha po hranjenju, cmok v grlu, zasluzenost, bolečine v mišicah, vretencih, slaba koncentracija, glavoboli, izpuščaji, srbečica, velika želja po sladkem itd. Zdaj, če bi s temi simptomi prišel k zdravniku ti nikoli ne bi rekel niti svetoval nobene diete, itak bog ne daj, da jim omeniš vprašaj glede kandide napr .

Ok. izraz zakisanost je lahko oznaka za skrajno in redko stanje kot si ga opisala zgoraj in je res kot tako prepoznavna pri težjih obolenjih - vendar pa tudi stroka odreagira, ko je že skrajnoma vse narobe in skoraj umiraš in so znaki res očitni. Zato potem tudi izpade, da se govori o zakisanosti lahko samo takrat ...

 

A valda pa so še vmesna stanja, ko se okoliščine peljejo k temu, ko se organizem postopoma seseda in to tudi ni vredu, človek to občuti v obliki raznih simptomov ... in če jih prešvercamo, se ne zavedamo pa pridemo do teh skrajnosti - resnejših obolenj. Jaz sama razlage "ala Sanje Lončar"  razumem kot tiste opise v vmesnem stanju - kot opozorila, v povezavi s tem, da se nekateri simptomi že kažejo ... se nekako že začne dogajati v smeri okvar ... in si lahko še pomagaš . Dobro je prepoznati kam se nagiba vzrok težav .

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Me pa nekaj zanima pri kandidi - ko praviš naj bom brez skrbi, da napr. ne dela hife po črevesju ?

Meni pa se ne zdi to tako nemogoče.

Če se lahko razmerje kandide poruši v ustih, v ženski nožnici ( vsaka je že vsaj enkrat v lajfu to doživela - in to celo medicina uradna priznava ) ... menim, da tudi črevesje ni neka posebna izjema mar ne ?

Kot sem že zadnjič omenila ... kar so ljudje pri raznih bioresonančnikih, alergologih  ali podobnih tradicionalnih zdravilcih malo izven uradne stroke že zdravili v pozitivni izid  - bi lahko bilo tudi predmet debate.

Imam frendo, ki so ji iz teh vrst prfočkali porušeno ravnovesje glede kandide. Se je držala približno eno leto njihovih navodil in so vsi simptoni izginili. Če se pregreši napr. pri prehrani za daljše obdobje, pa se ji ti simptoni radi ponovijo.

Veš kaj mi je žal ? ... Da pri nas stroka bolj z roko v roki ne sodeluje z alternativo  ...

Redki so napr. zdravniki, ki sploh kaj komentirajo na alternativne vire ... kaj šele, da bi skupaj delali na nekem zdravstvenem pojavu ...( No na onkologiji sem že slišala, da se je že kakšen dr. začel zgledovati po ruski medicini, kitajski medicini itn. )

 

Hvala Iknee za dober link (Biochem J.) ... in ja, glede svoje diagnoze pa nekak res kar cvikam - nima neki dobre prognoze ... To pišarijo, ki so mi jo prfočkal ima približno 3 na / en milion ljudova  ...

Pri nas je še dokaj neraziskana ... Skorda se trudim, da jo zanikam ... bucktooth1.gif

Cvikam pa najbolj zato, ker do specialista prideš v povprečju samo enkrat letno  ... birokracije kot boga  ... zdravila in zdravljenje v Sloveniji šparajo na navadnih smrtnikih ... vmes se pa dogaja  ... band2.gif...

Tak da Lončarjeva je kt svetnica v primerjavi s tem ...biggrin.png ...

 

L.N. flowerface.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25322 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 16. april 2019, 20:39

Ko človek hodi na preiskave po bolnicah, ker čuti bolečine, pa zdravniki rečejo da ni možnosti za ozdravitev.
Pol se obrne na eno zdravilko, pa ji reče … lahko probam, a ne obljubim ničesar.
4x je šla k njej na terapijo in ne čuti več bolečin …. izvidi so vredu.

 

Baje, da tale teta že po glasu vidi, kaj človeka boli in kje je problem …. jaz ne vem kako je to možno.



#25323 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 19. april 2019, 21:22

Po zaključenem delu sem šla spet tja pohajat v naravo. Cipresasti mleček je na vsakem vogalu. Nabrala sem glog, pa ob gozdni potki sem vidla, da raste ajda. Pa sem se ustavila sredi poti in jo nabrala. Da sem prišla do gloga sem mogla splezat čez kamnit zid jebemu svet .....

 

Ja, zdaj pa glavo na off in gremo za nekaj dni na lepše. ylflower.gif Želim vam lepe in vesele velikonočne praznike.

 

 

 



#25324 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 20. april 2019, 11:06

Enako Čebelica  rainbow.gifflower.gif 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25325 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 28. april 2019, 18:05

Včeraj sem mislila iti na festival vrtnic v NG, pa sem prišla prepozno.

Pred nosom so mi zaprli vrata. Ehhhhh ..... 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0