Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....

• Prijavi se, če želiš komentirati
25413 komentarjev na to temo

#25401 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 748

Objavljeno: 29. avgust 2019, 22:41

Ja, imamo jih na Gorenjskem smile.png , še više gor ob Savi - med Savo in Stolom so.

#25402 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 113

Objavljeno: 25. september 2019, 17:12

Karto imam. Tako, da jutri gas v Stožice. partyy.gif icon1_onfire.gif ylsuper.gif

Frenda me je prosila, da če lahko pogledam v karto, da kaj pravijo planeti, da kdo bo zmagal v Lj.

Najprej nisem hotla pogledat. Pol sem si pa rekla … ajde bom pogledala.

Karta pravi, da bo zmagala Poljska. Naši bodo brez energije, utrujeni. Borili se bodo za bron. Bomo vidli.

#25403 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 076

Objavljeno: 27. september 2019, 12:49

... matr ... icon1_rolleyes1.gificon_smile_blackeye.gif ...

Poslušam spet to moteče tuljenje po našem nebu, gledam te rise zapraševanja in se vprašam -( kot tolikokrat ob pojavu letos) ; 

"Kuga zaboga spet zaen žur nad našimi glavami ?!" mad.gif

... Me razpiči in grem raziskovat na stran "kao Slovenske vojske"  ... in bingo !!! ; sorry.gif

Mednarodna vojaška vaja elektronskega motenja Stražar neba 2019

Od ponedeljka, 23., do petka, 27. septembra, bo v Republiki Sloveniji potekala mednarodna vojaška vaja elektronskega bojevanja Stražar neba (angl. Ramstein Guard 2019). Na vaji sodelujejo enote in poveljstva, vključena v Natov integrirani sistem nadzora in kontrole zračnega prostora, na območju odgovornosti združenega poveljstva s sedežem v Španiji, v območju katerega deluje tudi 16. center za nadzor in kontrolo zračnega prostora Republike Slovenije.

Aktivnosti so usmerjene v pravilno ukrepanje in boj proti elektronskim motnjam v realnih pogojih. Namen vaje je urjenje enot v prepoznavanju elektronskih motenj, zmanjšanju njihovega vpliva ter delovanju v pogojih elektronskega motenja radarjev, komunikacijskih sredstev ter sistemov poveljevanja in kontrole.

Na vaji sodeluje 15. polk vojaškega letalstva, in sicer 151. helikopterska eskadrilja s helikopterjem Cougar AS AL 532, 152. letalska eskadrilja z letali Pilatus PC-9M Hudournik ter 16. center za nadzor in kontrolo zračnega prostora z radarji kratkega in dolgega dosega na Ljubljanskem vrhu in Ledinekovem koglu. Na vaji poleg enot vojaškega letalstva sodeluje tudi rodovski bataljon 1. brigade z radarskim sistemom Giraffe in lahko baterijo zračne obrambe.

Aktivnosti bodo potekale tudi na Osrednjem vadišču Slovenske vojske Postojna in osrednjem delu zračnega prostora Republike Slovenije na višinah do 5.000 metrov. Izvedbo vaje bo podpiralo tudi zavezniško letalo Falcon FA20, ki bo skupaj z letali Pilatus PC-9 delovalo v osrednjem delu zračnega prostora Republike Slovenije. Na vojaškem vadišču bo vajo elektronskega bojevanja podpiral helikopter Cougar AS AL 532.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

P.s.

V marsikakšni temi sem že pisala o tem glupem igračkanju neodraslih lulčkov ... da ne rečem v povezavi z Nato depešami in megamelonskim denarjem, ki se izgublja v malhi za takve in onakve vojne operacije, ko gre za bedarije kupčkanja orožja  ...

Jebela ... in spet je imela " stranka Levica" prav, ko je pred nekaj tedni na seji za obrambo razlagala to novo spisano resolucijo, ki so jo vladni prodanci in Natove oprode raznih strank podpisale ...

Ma kot pri norcih no, kaj vse se lahko skriva pod imaginarnim sodelovanjem z Nato blagajno  ?! ...Whatever_anim.gif

Ne zastopim neodzivnega folka po Sloveniji, da dopušča te bedarije (Belokranjce pa še najmanj, da so spregledali kaj jim podtikajo v pokrajino) ...  ewo ne zastopim, da se lahko dobesedno bobna in serje po glavah ... pa se nobenemu ne zdi - poskočit kt Slovenc ???icon1_redface.gif

... A znamo to res samo na nekih euforičnih tekmah jebela cesta, no ??? !!! icon21.gificon1_sneaky1.gif icon_smile_clown.gif ...

Tuki v samo 2. milionski državi (jebela v drugič - to je toliko življa kot je eno mal večje mesto oz. selo  ), pa živi pod pragom revščine že 280 tisoč ljudi, za katere bi vsi skupaj  - s pravo naravnano politiko - (brez desnajzanja) - z lahkoto bili sposobni poskrbeti celo tako, da ne bi imeli niti enega klošerja v deželi.

Pa imamo penzije pod pragom cenzusa, hitlerjevske invalidnine in na stotine otrok ter na tisoče pozabljenih, ki jim moramo ob vseh teh farmacevtskih spomenikih, ki jih imamo - po vsej državi;  Na tekmah, koncertih in gasilskih veselicah - zbirati prispevke za zdravila in zdravljenje !...

(In to taisti ljudje, ki prispevamo na milione evrov zrdavstvenega dopolnilnega zavarovanja zavarovalnicam, farmaciji in zdravniškim lobijem) ermm.gif

... Perspektivno - produktiven narod, dober narod smo ... ampak ne uide tud tista karakteristika odvisništva in njene euforije, v komfortu mlakuženja ... In to v vseh posledicah slepega minusa v katerem spimo - kadar pač euforično ne poskakujemo ...

... In ja, vseeno prispevajmo prosim za Krissa tistih 5 eurov ali vsaj 1euro ... če se le da ; rainbow.gif heartpump.gif

https://www.had.si/b...ov-za-zdravilo/

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

#25404 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 27. september 2019, 20:09

Jaz zelo redkokdaj grem na tekmo. Ampak včeraj sem šla. Bilo je fenomenalno. Magična energija. love.gif Edino, kar nas povezuje je šport. Navijali smo, zmagali in rajali. partyy.gif band2.gif Medaljo smo osvojili, a vprašanje je kakšnega leska bo medalja. Gremo po zlato v Pariz. medal.gif Sem rahlo brez glasu, pa malo me vse boli (muskelfiber), ker sem skozi držala zastavice. Sam ni mi žal, da sem šla. Super je bilo in nepozabno. Res škoda, da ne igramo veliki finale v Lj, ker takšna atmosfera te ponese v višave. Planeti so pa zatajili al kva hudiča. Kazalo je na zmago Poljske. Ravno je v teku tekma Srbija-Francija. Navijam za Srbijo. cool.png Želim gledat derbi bivše Jugoslavije.

#25405 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 8. oktober 2019, 10:58

Ko sem hodila v šolo, nisem marala jeseni. Sedaj pa obožujem jesen, vse mi je všeč: sprehodi po gozdu, jesensko sonce, jesenski dež, spokojna narava, blage temperature, plodovi narave …. 

Šla sem nabirati glog in naletela sem tudi na eno lepotico. wink.png Sem sklenila, da grem po njih naslednji dan. Bom naredila polnjene marele. yuma.gif Ampak čist vedno pozabim pogledat luno, preden grem nabirat rastline, plodove. Luna je naraščajoča v vodnarju, kar mislim, da ni vredu. Plodove se nabira, ko je luna v ognjenem znamenju.

20191007-170446.jpg

#25406 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 658

Objavljeno: 9. oktober 2019, 20:28

A glog je še? Pr nas je že čist kašast, kar ga je še. Mmmm, marele.

Pravjo, da se plodove pobira takrat ko so. smile.png

icon25.gif 

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25407 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 5. november 2019, 14:24

INCREDIBLE UNDERWATER ROCK RUN

https://www.wimp.com...e-oceans-floor/

in

https://www.youtube....h?v=RPOYFCUTmN0

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

#25408 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 20. november 2019, 15:04

Jup, zares je lepo staro Novo mesto  ... a življenja v njem primanjkuje ... Žal ... mestno jedro se kljub obnovi ni razživelo ... le sem in tja kadar se dogaja kakšen projekt ali predstava ... sicer se lokali v njem zapirajo, trgovine propadajo ... s tem se izničuje utrip dogajanja , povezovanja različnih družbenih skupin ... Mladi množično odhajajo ...

Župani po Sloveniji preveč oponašajo z obnovo in zaprtjem za promet mestnih jeder -  tegale evstahija od ljubljanskega Jankoviča ... ne upoštevajoč različne faktorje ; Naravne, sociološke ... možnosti za promet ...... tudi o detajlih prenove bi se dalo debatirat ... le kje smo bili občani, ko se je dogajalo na kandijskem mostu  ...Whatever_anim.gif

Skratka bitkanje sosedovim v zelnik ... se obnese samo kratko obdobje ...

Sej ... županovanje ne bo večno in koga briga, ko bodo osebni budžeti in lastne koristi od-orgazmirale  ...flirt.gif

Sicer pa lep nov video  18.11.2019 ;

https://www.youtube....UhUd4cilzcl2b08

ahahah  ... talele mi pa še več pove o Novem mestu biggrin.png

https://www.youtube....h?v=u9MUsoJqKL8

#25409 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 28. november 2019, 09:31

Fajn preposlušat hypnodisk.gif ... Razpolovimo svojo razpoložljivost ... in podvojili bomo svojo razpoloženost ... OK-thumb.gif

Zvezdana: Kako izgoreti

https://4d.rtvslo.si...zdana/174653307

Zvezdanin gost je Aljoša Bagola, eden najvidnejših predstavnikov
slovenskega oglaševanja. Bagola pripoveduje o osebni izkušnji
izgorelosti, ki ga je na pragu štiridesetih popeljala do novih
življenjskih spoznanj.

Zvezdanin gost pravi, da je izgorelost v njegovo življenje prišla, da ga
preobrazi in ne porazi. Smisel življenja ni v tem, kaj pustiš za seboj,
ampak v tem, kaj življenje pusti v tebi, še zatrjuje kreativni
direktor, ki je prepričan, da gre v primeru izgorelosti za sistemsko
epidemijo. Pridružite se Zvezdani in sogovorniku pri njuni »javni
meditaciji«.

P.S.

Zelo dobro je dojeti kar pravi mojster predstavnikov slovenskega oglaševanja glede ozadja in namena socialnih omrežij, sodobne tehnologije po norosti sreče  ... kot so FB, žvenketanje obvestil emailov ... internetu ... zahteva nenehno našo pozozornost, energijo, osebno potrjevanje  ...  s tem ožetost excl.pngexcl.pngexcl.png

#25410 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 530

Objavljeno: 25. december 2019, 18:57

lepe praznike vsem :-)

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25411 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 5. februar 2020, 17:18

VETER PO SLOVENIJI DANES; 05.02.2020

in spet so tukaj ...

vaja ameriško slovenske  vojske -Lipicanec

ttps://siol.net/novice/slovenija/skupna-vaja-slovenske-in-ameriske-vojske-ni-sla-po-nacrtih-video-517932

Na Počku so že šesto leto zapored pripravili usposabljanje 260 naših in
280 ameriških vojakov. Letos usposabljanje prvič izvajajo
integrirano, kar pomeni, da sta v vse naloge vključeni obe vojski

... in še ena vzporedna vaja  od 3 - 6.2. 2020 ameriški in  slovenski piloti ...

Pri usposabljanju se upoštevajo zakonska določila in
ostali predpisi, ki urejajo letenje z vojaškimi letalniki. Med
izvajanjem aktivnosti se bodo piloti v največji možni meri izogibali
nizkemu letenju nad večjimi naselji.

... (pa jade .... pri nas spet tuli  - kot da smo že v vojni ) Whatever_anim.gif

#25412 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 369

Objavljeno: 17. februar 2020, 08:22

Svasta, domoljubka fura forum. Jaz grem danes v ljubljano mogoce bo padel film judy. Ful sem se osamila, a vsaj tega nisem skenslala prjatlja hmm... Pa se fobiva. Nimam nobenih prjatljev, ker en hoce globlji odnos, ta baba butasta pa grdo ravna s psicko. Se mi je vse uprlo ker so zame zivali nekaj najlepsega na tem svetu. Bi mela tudi kokosi. Hisko in ful dvorisca za moje zivali. Ljudi itak ne maram. ;D

#25413 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 369

Objavljeno: 17. februar 2020, 08:28

Bojante kje siii.... :D moj tel je 070 464 252 plis javi se. Te pogresam. Bova skupaj molila. Jaz na sprehodih ponavljam ocenas materi naravi. Ker se ne stekam s tipi:D

#25414 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 19. februar 2020, 08:38

Pa lej biggrin.png  ...  ne wem če ga lih furaam  ... se pa držim tega, da se ma člowk rad takrat,  ko se zna najprej sam s seboj menit  ... tongue.png ...

Vadim, vadim  ... flirt.gif

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0