Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
25961 komentarjev na to temo

#25426 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 18. maj 2020, 15:21

Ja, res je. Nedavno sem odkrila čudovit tolmun na peš razdalji od doma! Majhen slap, čisto bele skale in voda, da ti kar srce zaigra... tak magičen kotiček, kjer si lahko čisto sam in takih je poln ta naš čudovit košček sveta. Vedno bolj sem hvaležna, da lahko živim tukaj, nikamor drugam na svetu nočem.

love.gif

Iknee prav čutim vse kar si napisala ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25427 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. maj 2020, 18:25

Ja, res je. Nedavno sem odkrila čudovit tolmun na peš razdalji od doma! Majhen slap, čisto bele skale in voda, da ti kar srce zaigra... tak magičen kotiček, kjer si lahko čisto sam in takih je poln ta naš čudovit košček sveta. Vedno bolj sem hvaležna, da lahko živim tukaj, nikamor drugam na svetu nočem.

 

Jaz preko tistega članka sem ugotovila, da poznam bolj malo Slovenijo, ker grem vedno v tiste klasične znane kraje (Bled, Bohinj, Lipica, Ljubljana itn) in sploh nisem vedela, da imamo toliko lepih kotičkov.

Iknee, ti si mi vedno dajala občutek, da živiš v sozvočju z naravo. 



#25428 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 1. junij 2020, 18:33

Sem morala izbrisat svoj zadnji post, ker ni bil za nikamor... kljub temu, da sem zatrjevala kako mam Vse rada  ..  huh.png tako bolj na daleč v percepciji realnosti... če pa lahko s kom bluzim in blodim so nebesa. večkrat folk ni takšen, da lahko vse poveš... se učim.

 

konec epidemije... so že bolj veseli... meni je prav fajn prišlo skrivanje za masko inno.gif zdaj pa vsi vidijo mojo zadrego šmrk.... delam na tem!

 

danes sem ful migala tudi zlagala drva... icon_smile_blush.gif bila v gozdu eno uro... zame je to bolj v izy... kakšen hrib fajn pride... 

 

 

lepo se imejte! ylflower.gif clover.gif up.gif



#25429 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. junij 2020, 19:16

Pozdravček, danes sem z mojo kužko šibala v hrib, dve uri kolesarila in počela tudi kaj bolj konkretnega. Med hojo se rada pogovarjam po telefonu in sem zalaufala en projekt nujen za osebno zadovoljstvo in eksistencialni problem..

 

fjuuu... lepo se imejte in se veliko smejte :D grem preden butnem kakšno zmešano ven...:)ylflower.gif biggrin.png clover.gif up.gif partyy.gif



#25430 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 3. junij 2020, 22:39

 grem preden butnem kakšno zmešano ven...smile.pngylflower.gif biggrin.png clover.gif up.gif partyy.gif

 

Samo da nebo povezano s politiko..  smile.png

ker je itak samo še politika vsepovsod..  ylflower.gif


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#25431 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 7. junij 2020, 18:31

Jaz ne vem nič... bom prodala tudi bon za dopust pol si lahko misliš kakšna je situacija nimam s kom delit ga biggrin.png

 

Zato bom pa lahko vsaj doma brala v miru, če bo vse po sreči. S paralelo skup in željo iti v astral. No pa sem povedala vse. biggrin.png

 

Love u guys, maybe we are best friends in paralel world biggrin.png



#25432 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 9. junij 2020, 11:15

Koronsko dopustovanje biggrin.png

 

https://www.youtube....eature=emb_logo

 

Ampak res ...tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25433 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 11. junij 2020, 16:30

 

Znanstveno ovrednotenje nevarnosti 5G za človeka in za vse žive organizme


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25434 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. junij 2020, 17:40

Nabrala solato na vrtu... jeee... jo je ful.. jee

 

Dober dopust domoljubka jee

 

uživajte!!!tongue.png ylflower.gif



#25435 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 13. junij 2020, 18:16

danes pa dva sprehoda to je po urco pa ful miganja. Ob soči srečala frendico... ona vse v izy, jaz pa na obratih, pa nekaj vmes. Lolica ni hotela plavat, ker je pametna, je pa en stric skočil v vodo. Jaz sem bolj Lolo gledala, če bo šla za niim ali ga savsnila. Pa je čudovita bila kot vedno !

 

Pa Njica je spet v mojem lajfu, zdaj sta obe njeni kužici upam, enako ljubljeni. Ker ta male ta nove ni marala. To je bila taka bolečina zame, da sem se komaj opogumila vzpostavit stik. In zdaj se baje igrata obe na postelji in razmetavata po bajti. Upam, držim pesti za Megico... heartpump.gif ker je bilo res hudo.  Njica je živc bolj slab. Jaz pa ahilovo peto za živali.

 

OBSESSION.

 

Uživajte! (Pri nas so Italijani navalili pa en nov okužen. Danes pa bo znan obraz... v tej sezoni sem navijala za več njih, samo David Amaro je tak srčekinno.gif

 

love3.gif



#25436 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. junij 2020, 20:27

Včasih se vprašam, .... .... če, ko mi kaka misel iz x razloga ošvrkne LNF...

le kaj je z vsemi ljudmi, za izmišljenimi profili, s katerimi smo si tukaj gori izmenjavali.... ma ni da ni...

 

da skrajšam....

prav vse vas imam na način, kot ga pač zmorem, nekako rad in vsem res želim, da uspešno hodijo po poti, kakeršnakoli že in zaradi fakin useen česa že... ni lahka.

no, tolk od mene.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25437 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. junij 2020, 21:21

jah... nč....

lahko noč :-)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25438 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 17. junij 2020, 22:48

Love u guys, maybe we are best friends in paralel world biggrin.png

 

prav vse vas imam na način, kot ga pač zmorem, nekako rad in vsem res želim, da uspešno hodijo po poti, kakeršnakoli že in zaradi fakin useen česa že... ni lahka.

 

Tko ja, malo toplih čustev..    ylflower.gif

 

Imeti rad - povzročati/sprožati (nekomu) radost..    ali da tebi (nekdo) povzroča/vzbuja radost..   

ljubiti      - povzročati/sprožati (nekomu) ljubezen..  ali da tebi (nekdo) povzroča/vzbuja ljubezen..

 

love3.gif


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#25439 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 19. junij 2020, 16:55

Juhuu...lele:D

 

jaz sem tu. pišite na fb.

 

btw, to so res muke kar doživljam vsak dan trying to better myself... nekateri pa samo plavajo. mi ni lahka:) to so vse vzorci mogoč, verjetno karmični.. jaz bi skoz uživala, pa je vesolje proti:D ali moja karmična vest. skratka. pekla ni. pekel je stanje miselnosti. vse od*t stran... nekako.

 

všeč mi je anita rehar edinole od zdraviteljev, ker bi me mogoče ona prav vsmerila. ampak si ne obetam preveč od avtoritet. vsi rabmo ljubezen in jaz tudi ogromno. vse moje bazira na tem.

 

moja lolica je bila dva krat na walkiju, dobila paštetko in sem šla pol v lidl po konzervice. je dobila govejo konzervico, ker je tolk športala.

 

my dear earthlings... jaz res ne morem več podpirat ta krog ubijanja za užitek. z lolo bo verjetno krog zaključen, pol pa mogoče, zajčka ali kokoš, da laufa po dvorišču... bi jo imela rada kot otroka. to bi bila najbolj ljubljena kokoš na svetu. obe bi jedli enako. samo v teh kužkih in muckah je nekaj posebnega. vsaj v mojih... smo kot gobe... odvisne od ostalega bivanja in tu je skupna točka dušnega razvoja, ... 

 

ko se sprehajam sama je mir in tišina. obožujem živalce. strah me je.

 

delam eft... 

 

če bi prišel ville valo na moj prag so zadeve rešene ... ne rabmo kužkov in muck več. oba bi sprehajala to mojo kokoško Aumo.. sori moj svet ni najlažji, rada se hecam. vedno. jaz sem nora na humor... :)

 

pa neki strički so ful prijazni z mano, ko sem z lolico na pohodu... rastem.

 

love u... pišite... zdaj bo pa dr nowzaradanov pacient chillas, ki je ful debel... ima pa fajn pupo, ki mu pomaga in tri njene otroke. svet je surov, jaz sem sama svoj žarek sonca večinoma:) 

 

 

pa pa



#25440 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 20. junij 2020, 17:37

Fak je vse skupaj... Jaz tud imam psičko in sem zaradi njenih alergij prešla na kupovanje surovega mesa, divjačine. Po nekaj letih vegetarijanstva, zdaj od letos jem meso kot nora... Ne vem, vdala sem se..., ker je bilo preveč šizofreno živet tako. Nisem nobeno duhovno bitje lol, crknila bom na najhujši možni način..kot one reve živali, ki jih jemo... Why bother...Edino pa je bad ker tolk free pa nisem da bi uživala v tem.. Sanjam o sebi, kakšna sem bla, ko sem še mela neko osebno moč...Nekje sem močno zajebala, pa ne vem kje.... Preveč sem v zosu, sem mislila da bom shendlala....Žrtvovala sem se, odrekla vsemu, v čemer bi uživala [ali iz občutka krivde ali česa, ne vem, ker sem mislila, da bom pol svobodna. Pa sem ugotovila, da se ne znam igrat, da sem preresna, pretoga, prežalostna najbrž. To, da je treba žrtvovati sebe.... je bila moja največja napaka v moji miselnosti. Pa ne znaš ven in se vdaš, ne vem, sedaj sem kot ostali brezbrižni in zasužnjeni. Ovca. Ne jagnje, čistost srca mi je nedosegljiva. Je še kaj upanja zame?


Mayan draga ... to je življenje na zemlji ...

Glede na vse kar si kdaj napisala se mi niti najmanj ne zdiš ovca ...

Včasih človek niza mnogo različnih izkušenj naenkrat  - in takšni, ki so zbombandirani s količino  ... so morda najbližje končnemu razsvetljenju celo tu v tem življenju .

Ne obupat.

Enkrat je medijka Lana razlagala o tem, da v nas živi kar nekaj različnih bitij, ki zorijo z našo prvobitno atmo.

In zanje smo pomembni - da je navezava karmičnega pomena .

Napr. dobršni del življenja počnemo nekaj kar se nam zdi, da je sestavni del nas ; Napr. da radi hodimo na športna tekmovanja  ...

Nato pa v nekem delu življenja čutimo, da nas to totalno več ne pritegne, nas ne zanima  ... pa se posvetimo čisto nečemu drugemu .

Pravi, da je v nas lahko prebivalo bitje, ki nas je gnalo v to početje, ker je samo moralo dozoreti s pomočjo naše izkušnje. Da ni vse striktno naša atma.

In ko je prišlo do dolečene faze razvoja  - nas je to bitje zapustilo. Da moramo biti subtilni do tega dela bitja.

 

V bistvu je to razložila prav na primeru vegetarijanstva.

Napr. naša bit se zave, da ne želi absorbirati mesno hrano, ker se zaveda trpljenja bitij, ki jim ga zato povzročamo ob naših potrebah ali željah.

Pravi pa še, da imamo znotraj sebe lahko bitje v razvoju, ki se pa tega še ne zaveda - in ima veliko potrebo po tovrstni hrani . Smo pa pomembni za njegovo osvoboditev.

In če zaviramo karmično sodelovanje z njim - delujemo tudi proti sebi in lastnemu telesu .

Velikokrat se to lahko odrazi na zdravju, anemičnosti itd ...

In celo pravi, da naj ne delujemo na silo v vegetarijanstvu - proti notranjim silnicam - saj morda s tem delamo nasilje širši univerzalni povezavi programa...

Torej kar se dela na silo  - ni Ok ... vzrokov je za to lahko več .

Ni pa rečeno, da s tem ne boš kdaj zopet čutila drugače.

Morda takrat, ko se to bitje osvobodi.

 

Jaz sama čeprav sem vegi že drugo desetletje se ne obremenjujem s tem, da moram nujno bit vegi.

Tudi ne vrednotim ljudi glede na to izkušnjo .

Imam sicer močno čutenje pri tem, da ne bi želela, da zaradi mene umirajo živa bitja ... Pri tem se spomnem doživetega stavka našega guruja ; Ali boste sami pokopališče za odlaganje mrtvih trupel ?

In takrat pač vizualiziram vse od ljubezni družine živali, klavnice, pa vse kar sem videla na poti transporta do krožnika ...

Nekoč pred leti so mi zadišale pečene ribe ...

Pa enkrat sem sanjala kako so mi sosedovi postregli s pečenko ...

Ko sem nato merila laboratorisjke parametre sem ugotovila pomanjkanje B vitaminov, omg3 mašob in železa .

Pravijo, da te telo ob pomanjakanju snovi samo opozori na to .

Malo sem se nato pomenila s tem notranjim programom in mu razložila kako in kaj s tem svojim prvotnim pogledom in razumevanjem moje odločitve, da sem vegi.

Nato sem bila pozorna na odziv ...

Že naslednji dan sem se s prijateljico nahajala v nekem prostoru, ki je bil opremljen z akvarijem .

Med pogovorm z njo, so te ribice plavale na okence akvarija, me pametno pogledovale, iskale kontakt z očmi ... in čutila sem njihovo bit, inteligenco ...

Takoj sem vedela zakaj mi je stvarstvo poslalo ta kontakt ... nasmejala sem se in se zavedala, da se moram posvetiti preharni ter poiskati alternativo za nadomestek izgubljenih elementov v telesu. 

 

Od takrat velikokrat naprošam stvarstvo, da mi pomaga pri iskanju naravnih rešitev ... Do sedaj se je vedno dobro izšlo.

Je pa res, da če bi me doletelo hudo pomanjkanje, nakakšne ogrožujoče okoliščine ... potem pa ne vem kako bi se za tisti trenutek odločila ...

Morda bi tisti trenutek to zares zahteval in ne bi šlo drugače  ... sem pa prepričana, da zavest znotraj ne bi dopustila poničit vedenja in spremembe ob drugačni priliki.

 

Vprašaj se Mayan - kdo in kaj diktira tvojo izčrpanost ?

Ne obsojaj se  ...  pomagaj z majhnimi koraki.

rainbow.gifheartpump.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25441 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 20. junij 2020, 19:14

Hvala, Domoljubka. Res si lepo vse to napisala, mislim, smiselno mi je.. Hvala da ti je mar 💌
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#25442 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 20. junij 2020, 19:17

Mayan, zame je meso nepotreben luksus... sem jaz res tako spešl, da bi jedla telo drugega bitja... pa sploh ni dober ta čevap, tudi če diši ali misliš da je okusen... v otroštvu bi zbasali tudi kakec v usta, tako radovedni smo bili... zdaj pa imamo možnost izbire v skladu z zdravo pametjo. mi bi radi samo tisti občutek ne vem varnosti, šli v tisti filing naš posvečen, miru, varnosti in blagostanja. pa hrana ni rešitev, je le ne vem odvisnost. zame je hrana nujno zlo in zadetost. gre za energijo ljubezni . jaz to več ne morem, my god v tem je tekla kri. je bolelo. mogoče so trpele in je bila smrt odrešitev nujna. kot bi jedla mojo tijico. če se da preživet kakorkoli drugače. veganske omega kapsule ... olivc je kul, olive, chia semena, vsa semena, zdrav kruh da se razvajamo... to življenje je kratko in se da ne preveč trpet. domoljubka zakoninno.gif hvala za vse!

 

moja zmešana frendica pravi, da upa da ima 66,6 kil kot takrat ko sem živela pri njej in pravi da bi me rada na toliko poredila biggrin.png ampak jaz to razuem. sem ji rekla da postajam vesela in debela. lajf nas itak tepe, najti eno pot, da vsi mi čimmanj se namakamo v negativi. vse skozi, vse sprocesirat... eni si nabijajo mišice s športom. jaz se samo še glupo smejem vsemu vesolju v faco. huh.png frend ki ga kličem oči :D pravi, da se bom med počitnicami družil z mano... ki me imenuje hruška...pa tud če sem hruška, ... lajf je lahko zelo simpl jaz pa tudi.

 

 

love3.gif



#25443 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 20. junij 2020, 19:20

https://vfokusu.com/...letni-solsticij

 

Tradicionalno se je na dan poletnega sončevega obrata častilo vez z naravo in elementalnimi ter duhovnimi bitji, opravljali so se obredi za zdravljenje planeta, vidstva, ljubezni, spolnosti, ustvarjalnosti, sreče, zdravja, želja in zaščite. Poletni sončev obrat je čas praznovanja plodnosti, sposobnosti materinskega aspekta Boginje, da ustvarja. 



#25444 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 20. junij 2020, 19:26

Mayan, domoljubka... lahko plešemo danes :D... praznovanje Boginje.... 

 

Pa Dioniza... vino pa grozdje... .D leže... uživat, jest... naše telo je čudovito...

 

Tudi odbijači (moji) na riti so dobi za "obrambo" ni treba ratat kost ... :) toliko o moji duševni rasti. :D ampak gre naprej... malo noter malo ven



#25445 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 20. junij 2020, 22:30

Fak je vse skupaj... Jaz tud imam psičko in sem zaradi njenih alergij prešla na kupovanje surovega mesa, divjačine. Po nekaj letih vegetarijanstva, zdaj od letos jem meso kot nora... Ne vem, vdala sem se..., ker je bilo preveč šizofreno živet tako. Nisem nobeno duhovno bitje lol, crknila bom na najhujši možni način..kot one reve živali, ki jih jemo... Why bother...Edino pa je bad ker tolk free pa nisem da bi uživala v tem.. Sanjam o sebi, kakšna sem bla, ko sem še mela neko osebno moč...Nekje sem močno zajebala, pa ne vem kje.... Preveč sem v zosu, sem mislila da bom shendlala....Žrtvovala sem se, odrekla vsemu, v čemer bi uživala [ali iz občutka krivde ali česa, ne vem, ker sem mislila, da bom pol svobodna. Pa sem ugotovila, da se ne znam igrat, da sem preresna, pretoga, prežalostna najbrž. To, da je treba žrtvovati sebe.... je bila moja največja napaka v moji miselnosti. Pa ne znaš ven in se vdaš, ne vem, sedaj sem kot ostali brezbrižni in zasužnjeni. Ovca. Ne jagnje, čistost srca mi je nedosegljiva. Je še kaj upanja zame?

 

Je še upanje ja..   vedno!


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#25446 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 21. junij 2020, 21:59

Fak je vse skupaj... Jaz tud imam psičko in sem zaradi njenih alergij prešla na kupovanje surovega mesa, divjačine. Po nekaj letih vegetarijanstva, zdaj od letos jem meso kot nora... Ne vem, vdala sem se..., ker je bilo preveč šizofreno živet tako. Nisem nobeno duhovno bitje lol, crknila bom na najhujši možni način..kot one reve živali, ki jih jemo... Why bother...Edino pa je bad ker tolk free pa nisem da bi uživala v tem.. Sanjam o sebi, kakšna sem bla, ko sem še mela neko osebno moč...Nekje sem močno zajebala, pa ne vem kje.... Preveč sem v zosu, sem mislila da bom shendlala....Žrtvovala sem se, odrekla vsemu, v čemer bi uživala [ali iz občutka krivde ali česa, ne vem, ker sem mislila, da bom pol svobodna. Pa sem ugotovila, da se ne znam igrat, da sem preresna, pretoga, prežalostna najbrž. To, da je treba žrtvovati sebe.... je bila moja največja napaka v moji miselnosti. Pa ne znaš ven in se vdaš, ne vem, sedaj sem kot ostali brezbrižni in zasužnjeni. Ovca. Ne jagnje, čistost srca mi je nedosegljiva. Je še kaj upanja zame?

 

Če je bilo prej shizofreno, ko si bila vegi, potem predvidevam, da je tudi zdaj ko ješ meso..   smile.png   (ker meso ješ, ampak uživati pa ne moreš v njemu - kot praviš)

 

Drugače stanje, ki ga opišuješ, je povezano s popolnoma drugimi življenjskimi področji..  neka globoka neizpolnjenost (ali v odnosih, ali še kje na drugih življenjskih področjih), in te globoke neizpolnjenosti, ti sedaj ne dovolijo da realiziraš te površinske duhovno/prehranske cilje..  po načelu "kakor znotraj, takor zunaj" ti ne more biti dovoljeno zunanja izpolnitev, če nisi izpolnjen tudi v svoji notranjosti..     mogoče si te duhovno/prehanske cilje zadajaš tudi zato, ker bi rada nadomestno zapolnitev, tega kar je ostalo neizpolnjeno..

lahko tudi čisto nevede, to počneš..  

Skratka vsa življenjska področja, so v človeku med sabo narazdružno povezana..  Če samo eno področje preveč zanemariš, ti lahko nato to eno področje zruši celo življenje, samo da dobi tvojo pozornost..  wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#25447 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 22. junij 2020, 11:42

Glas, mišljeno je bilo - razcepljeno - zaradi tega, ker sama nisem mesa jedla, sem pa ga kupovala, rezala in kuhala za bližnje ter psa. Sedaj pa je resda nezadovoljstvo, ker to ni to, saj spoznavam in dozoreva vse skupaj v odločitev, da se bom vrnila k brezmesni prehrani. Saj lažje s sabo živim tako kot prej, kot sedaj (čeprav izgleda lažje sedaj). 


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#25448 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 22. junij 2020, 15:52

Glas, mišljeno je bilo - razcepljeno - zaradi tega, ker sama nisem mesa jedla, sem pa ga kupovala, rezala in kuhala za bližnje ter psa. Sedaj pa je resda nezadovoljstvo, ker to ni to, saj spoznavam in dozoreva vse skupaj v odločitev, da se bom vrnila k brezmesni prehrani. Saj lažje s sabo živim tako kot prej, kot sedaj (čeprav izgleda lažje sedaj). 

 

Jup Mayan.

Se kdaj smejem nekomu, ki vsak dan pravi - Jst sem disciplinirano na pravi poti .

Vstajam vedno ob pol petih zjutraj  ... pa meditiram, naredim joga vaje, pranajamo ... si naredim za pojest zdravo prehrano ... in grem tako pripravljen v svet. 

Pravi frenda zadnjič  - sem imela 5 dni maune (tišine - brez govorjenja )

Ja super ane - sej ti ni težko ... sej si sama in se komot lahko tako odločiš, če si splaniraš ...biggrin.png

 

Drugače je, če imaš različne člane familije ...

Pa da tile niso vegetarijanci ...

Partner pa napr. še vedno meni, da bo jedel meso ... potem je tu tudi skupna odločitev za otroke - da je napr. prepričan, da je meso zdravo, da ga otrok v obdobju rasti mora zauživat ... in tako meni vsa družina - babice, dedki, tete, strici ...

heba je potem tole ... če sam na svojem bregu stremiš naprej ...

Sam pa naprimer nočeš silit v svoj način razmišljanja nikogar .... živiš v skupnem gospodinjstvu ...

Morda nimaš primernega prostora ločiti stvari za kuho ...

Vse je odvisno od zrelosti, strpnosti članov, okoliščin, časa .... Jah ni zmeraj to tako enostavno ... wink.png

 

Sama sem imela srečo, da so mi člani kmalu sledili, čeprav nisem nikomur postavljala ultimate  ... ker tudi prav ne bi bilo - če bi jih ane. Vsak ima svojo stopnjo zavedanja ... rasti ...

Sem pa velikokrat kdaj odpirala debate v to smer, kaj prebrala na glas, opozorila na kak dober video, na kaj aktualno resničnega v svetu  ... poštimala, da smo šli na kakšen izlet - pa mimogrede nato še na seminar h guruju malo poslušat ...

Pa tudi na kakšne hare krishna večere ... čisto tako - neobvezno ... recimo na kirtane ... Hare krishnovci pa imajo itak vedno dobro hrano ...flirt.gifup.gif

Tako, da so tudi tile moji takrat še mesojedci že kmalu sami dognali, da obstaja alternativa mesni hrani ...

Partner je nekako leto za menoj še jedel ribe potem mu pa tudi to ni bilo več  ... hčer je pa že naslednje leto sama odločno sklenila, da mesa ne bo jedla ...

... tako je že v drugo desetletje ...

Je pa res potem čisto drugače, ko si z vsemi na isto - saj je lažje usklajevati urnik prehrane, kuhinjo, nakupe  ...

Pri nas je vseeno tako kdo skuha - s tem si ne belimo glave ... kdor pač utegne pripravi še za drugega ... pusti za drugega, če ga ni ...

Okus imamo usklajen ...

Ko sem pri partnerju imela muco  - pa itak, da sem ji dajala mesno hrano ...

 Prehranjevalno verigo živali je potrebno upoštevati  ... na silo ni Ok forsirat nič nikomur ...

Tako se je odločilo stvarstvo  - zakaj bi mi nekaj na silo spreminjali in se kremžili ob tem ...

Sem pa pri tem, ko sem odpirala kakšno mesno konzervo zmolila kakšno mantro smile.png  ... čisto tako za mir med bitji ... love3.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25449 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 24. junij 2020, 19:40

Ko sem pri partnerju imela muco  - pa itak, da sem ji dajala mesno hrano ...

 Prehranjevalno verigo živali je potrebno upoštevati  ... na silo ni Ok forsirat nič nikomur ...

Tako se je odločilo stvarstvo  - zakaj bi mi nekaj na silo spreminjali in se kremžili ob tem ...

Sem pa pri tem, ko sem odpirala kakšno mesno konzervo zmolila kakšno mantro smile.png  ... čisto tako za mir med bitji ... love3.gif

 

The best!

 

Moja lola je danes jedla tuno v olivcu in kos kruha... pasje konzerve ignorirala... moja Lola je zakon. Še malo pa bova obe veganki... je v redu, se je celo zredilčkalav zadnjih letih. Aja, dobila je tudi surovo kost. 

 

Zdaj spančka tu pri meni, torej ni nič groznega...torej ribe so ok tudi za kužke, spet blodim..

 

Zdaj grem gledat dr Nowzaradana na TLC... pri njem so tudi na dieti...

 

Ful zanimivo.



#25450 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 24. junij 2020, 19:47

Če je bilo prej shizofreno, ko si bila vegi, potem predvidevam, da je tudi zdaj ko ješ meso..   smile.png   (ker meso ješ, ampak uživati pa ne moreš v njemu - kot praviš)

 

Drugače stanje, ki ga opišuješ, je povezano s popolnoma drugimi življenjskimi področji..  neka globoka neizpolnjenost (ali v odnosih, ali še kje na drugih življenjskih področjih), in te globoke neizpolnjenosti, ti sedaj ne dovolijo da realiziraš te površinske duhovno/prehranske cilje..  po načelu "kakor znotraj, takor zunaj" ti ne more biti dovoljeno zunanja izpolnitev, če nisi izpolnjen tudi v svoji notranjosti..     mogoče si te duhovno/prehanske cilje zadajaš tudi zato, ker bi rada nadomestno zapolnitev, tega kar je ostalo neizpolnjeno..

lahko tudi čisto nevede, to počneš..  

Skratka vsa življenjska področja, so v človeku med sabo narazdružno povezana..  Če samo eno področje preveč zanemariš, ti lahko nato to eno področje zruši celo življenje, samo da dobi tvojo pozornost..  wink.png

 

 

Je težko porihtat še druge, da ti dajo mir.... poleg tega še živali, dušo, vse skupaj... pa še cel svet... ampak meso res ni dobro ali okusno, je grozno. 

 

 

Če nehamo jest meso, bodo ostali imeli več hrane. Pa živali manj trpele. Mislim multiplikacija dobrih odločitev pri vseh skupaj. 

 

We love animalslove3.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0