Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
25961 komentarjev na to temo

#25801 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 17. junij 2022, 13:01

Kaj je prjaznost ?!

 

Je "prjazna" ostarela branjevka koprske stojnice, ki te sredi popoldanske vročice nagovori na nakup navidezno lepih, sladkih, domačih češenj  ... pa ve, da je vsaka druga črviva ... Ob tem pa "prjazno" kramlja s teboj ... in ti zvečer ugotoviš, da so komplet vse za v smeti ...???

 

A je "prjazen" tvoj dragi, ki ve, da se ti že dva dni je črne češnje  ... pa pride prložnost, ko mu jih nekdo od domačih zjutraj šenka in ti jih nato v skodelici prinese ... pa ti reče uno isto ta romantično  "domače s Krka" ... ti pa iz "prjaznosti" do črvov pred tem vsako razpoloviš in ugotoviš, da so bolj bele kot rdeče  ...?icon1_blush.gif

 

A je "prjazen" stric, ki reče, da je češnja doma polna  - pa si pridi nabrat gajbo  ... odvlečeš dragega z nabitim alegirčnim nosom sredi sieste ... vse tja čez dolenjske griče po 30 stopinjah 50 km daleč  ... pa prispeš in si rečeš kako "prjazno", da si jih lahko naberem in jih mljaskam "neumorno" do koščic  ...

... icon1_sneaky1.gif ... pa dlje kt do monooklega črva ne prideš ?

 

... Pi ... kolk "prjaznih" ljudi kr naenkrat  ... in to vse na podlago češnje  ...tongue.png

 

... Češnjofiglni no   ...em45.gif ...

 

 

ewo ...  delim ... "ku jest sem tud prjazna"   ... icon1_redface.gif

 

Rhagoletis_cerasi_02-300x300.jpg

 

Ja, ko so češnje fajn zrele se črvi zelo radi vgnezdijo v sadež.

Včeraj sem prebrala ta tvoj post, pa sem si rekla .... češenj je že vzdavnaj konc. Čudno, da jih še vedno imate na dolenjskem.

No, danes sem šla spet na potep v naravo, pa sem šla na eno lokacijo kamor redkokdaj zaidem. In kaj sem vidla?

 

Priponka  češnje.jpg   49,7K   2 Število prenosov

 

tongue.png

 

Pa sem se spomnila nate in na črva v češnji. icon_smile_dead.gif Malo sem jih porobutala. Bile so dobre. Sem pa iskala murve, a najdla sem gozdne jagode, ki še niso zrele in navadno lesko. Tukaj na mojih koncih sem prvič vidla lesko, pa čeprav je pogosta. Se spomnim, da je imela lesko moja babica pri garaži in jeseni sva s sestro nabirali, trli in jedli lešnike. In na enem travniku sem vidla zelo velike rastline z belimi cvetovi (visoke najmanj pol metra), pa sem se vprašala .... kaj za vraga so te rastline? In sem ugotovila, da je bil tisto smrdljivi bezeg. Pa glih, ko sem nabirala gozdni bezeg sem se spraševala kakšna je razlika med gozdnim bezgom in smrdljivim bezgom in danes sem dobila odgovor .... razlika je že v cvetu in njegova rast je bolj podobna rastlinam kot pa grmom in drevesom. Nekateri pravijo, da je smrdljivi bezeg strupen, drugi pa trdijo, da je zdravilen. Mah ....



#25802 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 20. junij 2022, 15:40

Ja, ko so češnje fajn zrele se črvi zelo radi vgnezdijo v sadež.

Včeraj sem prebrala ta tvoj post, pa sem si rekla .... češenj je že vzdavnaj konc. Čudno, da jih še vedno imate na dolenjskem.

No, danes sem šla spet na potep v naravo, pa sem šla na eno lokacijo kamor redkokdaj zaidem. In kaj sem vidla?

 

attachicon.gifčešnje.jpg

 

tongue.png

 

Pa sem se spomnila nate in na črva v češnji. icon_smile_dead.gif Malo sem jih porobutala. Bile so dobre. Sem pa iskala murve, a najdla sem gozdne jagode, ki še niso zrele in navadno lesko. Tukaj na mojih koncih sem prvič vidla lesko, pa čeprav je pogosta. Se spomnim, da je imela lesko moja babica pri garaži in jeseni sva s sestro nabirali, trli in jedli lešnike. In na enem travniku sem vidla zelo velike rastline z belimi cvetovi (visoke najmanj pol metra), pa sem se vprašala .... kaj za vraga so te rastline? In sem ugotovila, da je bil tisto smrdljivi bezeg. Pa glih, ko sem nabirala gozdni bezeg sem se spraševala kakšna je razlika med gozdnim bezgom in smrdljivim bezgom in danes sem dobila odgovor .... razlika je že v cvetu in njegova rast je bolj podobna rastlinam kot pa grmom in drevesom. Nekateri pravijo, da je smrdljivi bezeg strupen, drugi pa trdijo, da je zdravilen. Mah ....

 

... Ti kr navadnega potem raje nabiraj ... (tegale pa imej izoliranega za smrtne sovražnike ) ... icon1_blush.gif

Smrdljivi bezeg - Klinična slika zastrupitve: slinjenje, slabost, bruhanje, bolečina v trebuhu, znojenje, rožnata koža, omotica, glavobol, dispneja, epileptični krči, hipotenzija, nezavest ...

Latinsko ime: Sambucus ebulus
Slovensko ime: smrdljivi bezeg
Strup: cianogeni glikozidi
Strupeni deli rastline: cela rastlina
 

Ampak, ko pa si rekla gozdne jagode ... pa sem kar tist okus dobila v ustih ...yuma.gif

Obožujem jih.

V bistvu vse kar je na ime jagoda ... (no ja, razen čokolade in takšnih predelanih bedarij) ...

 

Že dolgo se nisem potrudila zjutraj ... ob obronek gozda, z rosnimi Vilami obiskat gnezdišče tega božanskega sadeža ...

Pred mnogimi leti sem se ob pol šestih zjutraj tam potikala z bosimi nogami  ... naredila nekaj dihalnih vaj in asanov  ... pozdravila stvarstvo, zapela sklop 3 manter, opravila jutranjo zahvalo in za zaključek tako sproti v kozarček nabrala jagode za slasten začetek dneva  ...

 

Vidiš, včasih ljudje kar ne vem že zaradi česa ... opustimo dobre prakse  ...

No ja, pa sej v bistvu kar vem  zakaj  -  zjutraj zdaj raje izkoristim do konca spanec ... ker ni več toliko energije, da lahko ponočujem ... in potem še zgodaj vstanem iz dneva v dan ... icon27.gif...

... ahahah ta moja "žurerska avtoimunka" me je naučila, da je včasih brez veze se premetavat po postelji - in raje potem kaj počnem, poslušam, še delam, ... dokler me pač tako ne premaga utrujenost, da pozabim, če me kaj raztura ... pa vseeno zaspim ...

 

No, zdaj sem pridna v kolikor sem jaz sploh lahko pri zauživanju nečesa kontinuirana in vztrajno kapljajm 5% CBD konopljine kapljice ...

Imam tudi konopljino 20 % smolo - ampak tole bom kasneje dodajala, ker mi že kapljice pomagajo ... pa ne bom brez veze plezala z dvojno zadevo ali dozo ...

V bistvu pri mojih avtoimunkah so mi v protibolečinski ambulanti nakalemali neka zdravila - radi reda sem sicer poslušala ... malo prežvečila vse skupaj  in se odločila, da bom raje najprej še probala in jemala kaj naravnega ...

Naj bi prvotno te kapljice vzela zato, da bi mi pomagale za boljši spanec  - no, ampak meni, stari sablji z nočnim bioritmom - to ravno ne efektira kot opažam tongue.png - so pa mi nenapovedano te CBD kapljice pomagale pri drugih simptomih, ki so pri le- teh v uradni medicini obravnavani z zdravili, ki imajo pa res še kakšne druge škodljive stranske učinke.

Zdaj jih jemljem že kakšen mesec - in ja ... presenečena opažam, da mi je tole zakon.

Še malo bom beležila in spremljala efekt - potem pa bom javila tem mojim "zdravniškim preprodajalcem farmacevtskega narkokartela " - da ni potreba, da zastrupljajo ljudi in začnejo upoštevati to - kar jim mnogi zeliščarji že dolgo dopovedujejo ...wink.png ...

 

Tistih črvivih češenj pa sem se zadnjič lotila najprej pri vas v Kopru  ... bila za vikend v okolici malo na dopustu ...

Med drugim obiskala tudi vašo godbo na trgu v Izoli na dan "Oljk, rib in vina" ....flowers.gif ... najbržda sem bila preveč prekrokana še v ponedeljek, ko sem zaharala mimo koperskih stojnic po tiste omenjene češnje ... icon1_blush.gif

Se nisem spomnila, da so češnje morda na primorskem že proti koncu ... ker prej začnete.cool.png

 

Pri nas na dolenjskem pa so še marsikje na drevesih (sam naciljat jih moraš taprave smile.png)... in zorijo ... Ewo tudi sosedova se vidi z okna ...

Sej zdaj ni več problema za moje "big želje"  - me je ravnokar razveselil tudi tast, da imajo na vikendu (ki ima bolj hribovito in senčnato lego ) nekaj nižjih češenj, ki čakajo name ... In moram reč, da so fantastične  ... juhuhu ... tokrat brez dodatkov  ... ahahah ...

 

Sam zdej sem že ponotranjila novo veselje - Borovnice ... pa gor kepico veganskega sladoleda .... smile.png  ....

Ahahah, ko bom pa začela z lubenico pa vem, da bom skinula tistih 4,5 kg, ki so me po dolgem času obdarile čez zimo ...

Ko nastopijo lubenice - pa jst drugega v dnevu ne rabim nič.

Čakam tiste domače iz prekmurja  - malo manjše  ... ampak v toliko bolj sočne  ... pa brez tistih miljonsko nadležnih peščičk ...rolleyes.gif

 

No, ti si si ogledala lešnike  ... s taščo sva pa v bližini oropali dve vreči orehov.

Zdaj delam z dragim orehovo olje za sončanje ... tečno je te zelene, še trde orehe rezat na koščke.

Čaka pa me pravo grško, domačo olivno olje, ki mi ga je zadnjič prišvercal M., ko je bil poslovno v Grčiji ...

Tak, da če še pridemo letos do morja ... bom s tem oljem lepo ter negovalno preobražena v mulatko ...flirt.gif ...

 

... In istočasno se na balkonu v bovlici že sonča orehovc .... biggrin.pngup.gif clover.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25803 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 27. junij 2022, 12:57

Aha si bila na primorskem. Fajn! Oreh je dober za mnoge stvari. Seveda iz plodov oreha se naredi tudi odlično olje za sončenje.

 

Če grem u šumo pozno popoldan srečam srne in pujse, če pa grem dopoldan ..... pol pa srečam zajčke s tistimi velikimi uhlji. Skakal je po suhem travniku. Bojim se, da bo taka suša kot lani in da bo število presušenih plodov zaradi suše. Lani ni bilo nič plodov od drnulj, brina in gloga. Malo sem nabrala prave lakote. Morda grem jutri nabirati lučnik. Rada bi naredila sirup.

 

Včeraj zvečer sem zračla prostore doma in je mačka spihala ven in sem morala dežurati, ker ne želim, da je ponoči zunaj. Ampak sem bila tako zaspana, da nisem vedela kaj narediti ..... al naj jo pustim zunaj al naj jo čakam v nedogled, ker ne morem vedeti, kdaj bo prišla. Sem si rekla, da jo čakam do pol dveh in pol grem. Pa na Silico sem se spomnila, ko je rekla, da je pustila mačko zunaj ponoči in da zjutraj jo je najdla povoženo. Med čakanjem sem zaspala in kar naenkrat se je pojavila pred vrati in me je zbudila, ker je zamjavkala. In sva šle končno obe spati. Tle okrog mene se potika ena sfinga. Ne vem čigava je. Sam to ni dobro, ker take mačke so drage in ljudje jih kradejo in prodajajo naprej, da zaslužijo. Lastniki bi jo morali bolj čuvati in jo imeti doma.

 

Aja skoraj sem pozabila povedati, da predvčerajšnjim smo šle s sestro in nečakinjo na košarkarsko tekmo SLO-ITA v Trst. In vse 3 smo bile oblečene v reprezentančno majico Dončić s številko 77. partyy.gif partyy.gif partyy.gif  Pa še Gogi je igral. icon23.gif Italijane smo totalno razmontirali. Dončić je res magnet za občinstvo.

 

Zadnjič je bil pri meni en hrvat, je tak v redu in sva malo govorila o športu.

Pa reče, vi slovenci imate enega fenomena v košarki ..... žal mi je, da Dončić ne tekmuje za Hrvaško. Ampak vseeno mi je všeč in spremljam njegove tekme.

 

Hrvati nam zavidajo Dončića hehehe. tongue.png



#25804 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 28. junij 2022, 16:57

excl.png BISERKA ILIN, dr. med., spec. psihiater, pedopsihiater, psihoterapevt. Ponovno pove VSE.


Drugo, vaše in naše, so samo odvečne opombe k ...


https://www.facebook...K1C&ref=sharing


 


(Andraž Teršek pa ... zgeda nima več potrpljenja ...  ...mellow.png)


Medicinski teror pod zakonitim novim zakonom ZNB (če bo prišlo do tega) - varovanje našega javnega zdravja z uzakonjenem teh ukrepov nima nič ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25805 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 29. junij 2022, 20:38

Gregor Kos;

Referendumska pobuda proti zdaj sprejetemu ZNB zakonu (zakonu o nalezljivih bolezni)
 
Naš podpis velja le na originalnem obrazcu, ki bo poslan na originalen naslov. 
2500 podpisov - in za te podpise NI potrebno na Upravno enoto - kot rečeno - le podpisane na originalnem obrazcu poslati na naslov 
 
Uspešno zbranih 2500 podpisov v enem tednu  - bo ustavilo ignorantsko vladine konstruktorje tega zakona do jeseni,
ko bomo uspešno morali zbrati še 40 tisoč overjenih podpisov za referendum proti ZNB in le tako bomo lahko prisilili pobudnike who ukrepov, da se temeljito pogovorijo z narodom in neodvisnimi strokovnjaki. 

 

Vsi ki bi podpisali javite maile na mismo@zdravadruzba.si in pošljemo vam obrazec ter navodila
 
 
Gregor Kos - pojasnitveni video


Bojim se, da se je s tem že začela izrisovati meja med všečnim populističnim diskurzom aktualnih vladajočih in njihovimi
dejanskimi namerami ... 1f644.png1f494.png

Uzakonjenje podlage za morebitno represijo nad ljudstvom oz.
nečesa, kar pravzaprav ni potrebno, se ne bi smelo - kljub vsem
opozorilom na nevralgične točke predloga zakona - kar se mora zlepa in le po hitrem postopku zgoditi ...

... To ne daje nič drugega kot pa občutek, da je tudi ta vlada pripravljena na delovanje 'mimo ljudske volje' - volivk in volivcev.

Rdeči alarm za vso pozornost in pa nujen referendum, nujen2763.png

Kjub nekakšni njihovi obljubi, da se v jeseni ljudske iniciative vplete v nadaljnje razpravljanje in sprejemanje ...

Pomemben je trenutek TU in ZDAJ, če smo se lahko že kaj naučili, je pa gotovo to, da odmev všečnih besed in sladkih obljub ne dočaka nujno prihodnosti

...... oz. se zlahka popači, glede na največji interes tistega, ki jih izreka.

Naj štejejo dejanja, v VSEH resorjih/področjih bivanja! Mi pa ostanimo budni ... 1f643.png 270a_1f3fc.png

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25806 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 29. junij 2022, 20:51

pa še pojasnilo od Esmeralde -  od Ljudstva Slovenije

 

https://www.facebook...licit&ref=notif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25807 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 11. julij 2022, 16:07

Jaaaaaa ...... kombinacija barv pismorosno.

Treba izbrati primerne kombinacije barv za ozadje in podlago. Probam vizualizirati barve rdeča/bela za ozadje, podlaga turkizno modra ali oker. Pa si rečem, da kombinaciji rdeča/bela bolj sede turkizno modra, pa mi reče en človeček, da to treba probati, ker samo tako se vidi, kako padejo barve. Pa sem si mislila, ne pametuj.

 

No, pa sem šla v akcijo, probala sem turkizno modro in oker in sem imela prav. Turkizno modra je lepša.

Sem probala narediti razne kombinacije še z drugimi barvami ....

Na koncu sem se odločila za kombin turkizno modra/bela, podlaga oker.

 

Ozadje sem naredila na steni, za podlago sem si pa pomagala z raznimi pripomočki. Se mi je pa dogajalo med delom .... kletvice so padale, ker mi je najmanj 2x padel selotejp po tleh in pol ga nisem mogla povleči, ker nisem najdla začetka ..... pa ozadje mi je tudi padalo po tleh, ker sem ga slabo pritrdila, pa nisem najdla stativa .... po mojem, če bi me kdo gledal, bi se smejal .... komedija! Svak me je prosil, da če mu lahko naredim eno lepo refleksivno fotografijo za delo, ker on nima cajta. Pa sem rekla ok, zakaj pa ne ....

 

Lahko bi to naredila čist preprosto. Sam sem se odločila za drugo smer.

Moram reči, da je slika nastala še lepša kot sem si mislila. Meni je všeč. Bomo videli, kaj bo rekel mož od moje sis. Ni je še videl.

 

Že dober teden nisem bila na pohodu v naravi, ker imam druge opravke in nimam cajta. Moram iti pogledat, če morda cveti mak. Rada bi naredila makov sirup.



#25808 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 12. julij 2022, 12:27

Oooo Čebelca ustvarjaš ...icon1_thumbup.gif

Ko praviš, da nimaš časa se pa meni zdi, da kar veliko različnih zadev ujameš v dnevih ...

Ti vsaj "kleješ" pri delu ... ko ustvarjaš rolleyes.gif ... jst pa "klejem", ker sem skoz neki z ljudmi, ki mi čas odnašajo obkrožena in so situacije, ki so kao nujne - da ne uspem delat tistega kar bi si želela ...

To me v zadnjih tednih čedalje bolj mršči  ... da se sprašujem kdaj bo  ... icon1_bomb.gif ...

Tudi več razmišljam, da si bom zelo kmalu morala nek red pri tem spet narediti ... je malce ušlo kontroli ... ampak saj veš kdaj tisto našo od tehtnic, ki prevlada, ko težko prizadeneš koga in bi raje galantno zvozil, da bi bilo za vse prav in bi bilo čim bolj v harmoniji ... potem pa traja in vmes sam zahebeš kaj pomebnega zase ... nema onda - yinyang.gif

O jaaaa kakšen makov travnik ob jutranjem svitu v bližini - z bistrim godznim potočkom, bi tudi mene pomiril ....wizard.gif ... povej, če ti sirup rata in če ima pomirjevalni učinek ... smile.png ...

 

Jutri sem želela imet en tak svoj dan v divji naravi z meditacijo.

Vem, da je pomemben dan 13.8 - polna magična luna, ko nas podpirajo naši višji varuhi, zaščitniki božanske zavesti ...

Je tudi Gurupurnima ... ki je zelo pomemben praznik, zelo pomemben za duhoven razvoj ter realizacijo. Gurupurnima je dan razsvetljenja, ko se je svetloba sonca prvič dotaknila zemlje in je dan inkarnacije Bhagawan Ved Vyasa, ki je napisal Vede. Gurupurnimo praznujemo v njegovo čast in čast njegovih naslednikov, vseh božanskih mojstrov in naše duhovne linije.

No glede Yoghe in molitev na ta dan bi si res želela en tak mir ...

Že danes pa vem, da ne bo mogoč ...

Čaka me pakiranje za dopust, potem peljem hčer na en zdravniški pregled v drug kraj, vmes moram spisat eno zadevo in jo oddat ... eh ni da ni ...

Včasih veš kaj te podpira - pa ne gre ... ker si vezan na druge, ki te potrebujejo ...

In folk pač ne spremlja istega kot ti - pa te ne zastopi v tem kar sam zase rabiš ...

Čeprav smo ljudje partnerska bitja  - je včasih prav lepo živeti sam  ...icon1_blush.gif ...

Mir ...

hvala Bogu, da znam priklicat ta mir vsaj v sanje ali v občasno meditacijo.

Imam ene take res lepe sanje ... ki me popeljejo v neznani kraj, kjer je ogromno barvito jezero, gore, božanske vibre in duh narave tako močan, da se kar v sanjah stopim in smehljam ... heartpump.gif ...

Slika je simbolična - ker vem, da je takšnih krajev, ki jih v Sloveniji še nisem obiskala veliko ... rainbow.gifpresent.gif

 

Bohinjsko-jezero-Slovenija-Bohinj-izlet-


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25809 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 13. julij 2022, 10:22

Jaz sem pa trenutno v obdobju, ko se počutim kot morje, ki zgleda kot olje, brez valov.

Skozi vajo, prakso in delo, ki mi je všeč uresničujem sebe, kot človeka.

Love je tudi v redu .....

 

Zanimivo se mi zdi, da se z njim poznam že ful let. Najprej sva bila le prijatelja. Včasih sva šla na pijačo in na sprehod kot, da bi šla s prijateljico, pa včasih sva se slišala preko tel, pa včasih je prespal pri meni. Sam nikoli ni bilo nič med nama. Vsak je imel svoja ljubezenska razmerja in se je zgodilo, da sva tudi prekinila stike za določeno obdobje, ker najinega odnosa niso sprejeli partnerji. No in zgodilo se je, da sva bila oba prosta in glih takrat mu je mama umrla in se spomnim, da me je en večer poklical in me vprašal, da če lahko pride k meni, ker potrebuje pogovor, ker drugače se mu bo zmešalo. Rad je imel mamo. Pride k meni in jaz sem ga samo poslušala, ničesar nisem rekla .... on je tudi tak člouk, ki ne skriva solz kot to počno večina moških. In od tistega dne dalje sem ga začela gledati z drugačnimi očmi .... pol sem ga neki cajta ignorirala in se nisem odzivala na njegove klice, pa tudi zvonit je prišel na moja vrata in jaz nič, ker nisem vedela, kaj naj naredim in njemu ni bilo jasno, zakaj to počnem?! Najprej je mislil, da to počnem, ker imam morda kakšnega tipa in ne želim imeti težav. No, pol enkrat sem mu odprla vrata in sem ga povlekla notri in ga poljubila. In od takrat naprej sva par. Sam še vedno želim imeti svoj dom zase in želim imeti svoj mir in ne želim, da mi kdo razbija škatle.

 

Ja, ko bom naredila makov sirup, ti bom javila, če sirup deluje pomirjevalno. wink.png



#25810 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 14. julij 2022, 21:44

Spremljam tour de france in sem videla veliko makovih travnikov in sem šla pogledati, da če morda že cveti tudi pri nas in zaenkrat o maku ni ne duha ne sluha. Sem brala, da mak cveti od junija do avgusta in da je odvisno od območja, kdaj začne cveteti?! Spet sem zašla malo v neznano, sem šla iz gozda v gozd in sem najdla travnik, kjer raste zelo veliko prave lakote .... vse rumeno. Nisem mogla verjeti. Moram si zapomniti lokacijo za naslednje leto, ker tle v našem gozdu jo je malo. Mislila sem tudi, da sem najdla koromač, a sem ugotovila, da tisto ni koromač. Ehhhh, škoda. Grozna suša je. Narava komaj čaka dež.



#25811 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 19. julij 2022, 12:13

Ko greš v gozd, da nabereš določene rastline in prideš domov s čist drugimi. Sem šla pogledati, da če bi se dalo malo nabrati prave lakote, a žal je s pravo lakoto konec za letos. Pa sem si rekla, pa ja ne bom prišla domov s prazno košaro jebelacesta. Ampak sem bila v dilemi al naj grem po krajšnjici in direkt domov ali naj grem vse okrog in tam sem se spomnila, da raste rman. Grem vse okrog in zavijem na eno zanemarjeno njivo (zgleda kot travnik) kjer raste rman. Malce zoprno ga je tam nabirati, ker so same vdrtine in luknja pri luknji (rovi?) in če nisi dovolj pozoren, si lahko zviješ gleženj. Se mi zdi zanimivo, da tista lokacija zelo sede rmanu (tam ga je največ). In čudi me, da še vedno lepo cveti. Očitno je fajn trpežen na sušo in vročino. Ko sem napolnila košaro sem odšla. Pa zajčka sem videla in hm, a veste kako se oglašajo pujsi? No, takšen glas sem slišala, ko sem šla proti domu. Bil je precej blizu, a ko me je začutil, da sem nekje v bližini, se je hitro oddaljil. Pujsi so plašni. Mislim, da sem slišala tudi srno. Madonca, še dobro, da na primorskem ni medvedov in volkov, ker drugače ne bi hodila tako pogumno po gozdovih. Drugače pa ja ..... rman se že suši v zabojčkih in zvečer me čaka fajn družba .... gremo plavat. wink.png



#25812 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 20. julij 2022, 11:12

a kdo kej ve, če se pri nas tut kej pripravlja?

https://www.bitchute...o/ut2VxwdjORFJ/

 

ali zaenkrat razne subvencije še držijo kmetom oči zaprte... in kasneje vrtičkarjem... in kasneje "lastnikom hišnih ljubljenčkov"... ect... do tam, ko naj ne bi posedovali ničesar in bili srečni?

morm rečt, da si srečo predstavljam mal drgač kot tisti, ki mislijo namesto mene in skrbijo zame.

jebi ga... sem pač med manj razgledanimi al kuko je že rekla spoštovana piiiiiiiiiiip (avtocenzura) hypnodisk.gifflirt.gifylflower.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25813 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 28. julij 2022, 13:56

https://jessicadavid...nct-north-node/



#25814 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2022, 15:20

https://reignitefreedom.com/sl/


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25815 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 4. avgust 2022, 12:16

Danes sem šla preveriti, če so drnulje že rdeče in zgoraj so, spodaj pa malo manj. Sam, če še malo počakam, pol bodo vse suhe. Lani jih ni bilo nič, letos jih je pa, kar nekaj.

Jutri jih grem nabirati in bom naredila drnuljev sok. Pa ne smem pozabiti vzeti eno staro rjuho, ki jo bom dala okrog drevesa. Pol bom drevo fajn stresla, da bodo drnulje popadale dol. Si bom probala malo olajšati nabiranje. Sicer pa jutri se bo začela packarija. Ampak iz packarije bo nastala ena dobrota. Pri drnuljah je treba imeti veliko potrpljenja, odstranjevanje koščic je tečna zadeva.



#25816 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 18. avgust 2022, 14:22

Sem naredila drnuljev sok in moram reč, da je odličen. yuma.gif Predlani sem ga tudi naredila. Ampak letošnji je boljši.

Letos sem ga kuhala, predlani sem ga pa samo zmiksala in se čuti razlika po okusu.

 

Razmišljam, da bi začela kupovati izdelke direktno pri pridelovalcu in čim manj v štrcunah. Mesne in mlečne izdelke, med, olje, jajca, tudi kruh. Bi plačala direktno človeku; brez posrednikov. Zanima me, kako bi pol to čutila moja denarnica? A kdo to počne? Moram se malo pozanimati, kje so kakšne kmetije na obali. Spoštujem delo kmetov, sirarjev, čebelarjev .... imam pa občutek, da je ta način dražji. Vem, da ena soseda hodi po jajca k eni gospej, ki ima kokoši in jo moram vprašati, da če mi lahko da njen naslov. Pravi, da je razlika kot noč in dan med jajci v trgovini in med tistimi, ki jih ona kupuje pri tisti gospej. Pravi, da se čuti, da so jajca domača.

 



#25817 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 22. avgust 2022, 22:43

Brr  večer ...  po malo daljši pauzi prebrala vmes in prišla do compa  ... nadaljevanje sledi ob priliki, če bo comp zdržal ...smile.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25818 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 30. avgust 2022, 13:58

... Čist tako sproti, da ne zaspimo in da imamo ves čas v mislih, ko se bo ponovno začela propaganda ...
... Farmaciji ne smemo dajati prosto pot, da se izživlja nad nami ... wink.png ...

 

Kaj prihaja v letu in pol ... je odvisno od nas. Bomo sužnji ( svetovni zdravstveni organizaciji ali ?) ...

 

www.youtube.com/watch?v=TUfTPE-Du2M

 

 

 Kakšenen je v resnici krasni novi svet ali Brave New World
(... kontra od NWO ...)
https://www.youtube....h?v=Ul19Qh3Odnc


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25819 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 5. september 2022, 21:57

Poletno vroče v sozvočju z naravo, sredi zelenja. hypnodisk.gif rainbow.gif love3.gif icon25.gif flirt.gif Ja spet sem se malo potepala po številnih poteh. Zame ni večje lepote kot je narava! clover.gif

 

20220905-160422-1.jpg



#25820 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 9. september 2022, 00:49

... Še malo nadaljevanja ;

 

Poglej preden izbrišejo. Resnica, ki šokira, a osvobodi

 

Damjana Bakarič

 

1. https://www.youtube....h?v=x0dBuFyzTL4

 

 

Predlagane vsebine OK-thumb.gif 1book.gif

2. https://www.youtube....h?v=GrNq_XsRnls

 

.................................................


 

( vseeno malo bližnjice ...pa da vidimo ...  bucktooth1.gif - iskani dokumentarni video )

 

    MONOPOLY - Who owns the world

https://rumble.com/v...d-must-see.html


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25821 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 9. september 2022, 11:54

... pa dejmo mal zapojčat v dan ...smesko.gif...sing.gif ...

 

rainbow.gif hypnodisk.gif Krishnabai & Jai Sahaja! — Sita Ram

https://www.youtube....h?v=Vqa-_XbmF5g


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25822 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 11. september 2022, 20:12

Kakšni prekrasni jesenski dnevi, zdaj je najlepše, pa čeprav še vedno sonce pripeka, a se čuti da izgublja moč. Ja nič ..... iščem gobe in plodove, pa delam sokove, sirupe, marmelade, čaje,.... sušim, kuham, režem, mixam, polnim kozarce in steklenice itn. Sem šla malo pogledati, kako je z lešniki.... niso še ta pravi.

 

Leta in leta sem se borila s tem nadležnim prhljajem. Probala sem že vse možno, pa tudi do dermatologa sem že šla in mi je pripisal en močan šampon, ki mi ni pomagal in mi je sušil lasišče in pol me je glava še bolj srbela. Obup! Pol sem probala tudi z zelišči in ker nisem videla učinka, sem hitro prenehala (napaka), ker zelišča, da učinkujejo rabijo čas in treba vztrajati. Pol sem še enkrat probala z zelišči in tokrat sem vztrajala (uporabljala pa sem čaj iz lovorjevih listov) in sem si ga vmasiravala v lasišče vsak dan in pol sem ga imela vedno manj in pol je izginil. To sem počela najmanj en mesec, morda še več. In med tem časom sem nehala uporabljati tudi balzam, ker mi je povzročal prhljaj in vsakič, ko grem k frizerju si rečem.... spet mi bo dala packarije na lase. dry.png



#25823 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 22. september 2022, 19:36

Ko grem v gozd in zagledam te plodove. smile.png Jutri akcija, ker pol bo cel teden dež.

 

20220922-163451-1.jpg



#25824 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 26. september 2022, 17:45

Neki me hočejo prepričati, da bi šla na gobarjenje na Pokljuko ta konec tedna. Baje, da je Pokljuka prava zakladnica gob. Pa, da bi šli pol še na en pohod in na kosilo in pol domov. Eeeeeeeeeeh, pa ne vem, če sem pri volji. Pokljuka ni ravno blizu. Nabrala sem dve košari gloga, kar je super. Čist dovolj za čaj in sirup. Za kosilo sem naredila palačinke in glogov sirup sem uporabila kot preliv. Njamsi! Čas je večerjo .....    

 



#25825 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 9. oktober 2022, 18:44

na pop-u sem pogledal prispevek o volitvah.

kakšni smradi so.

vse so pokazali na bowlingu, med starkami.... in vsi so povedali nekaj stavkov.

no, sabino senčar pa samo fotografijo za nekaj sekund in brez, da bi lahko kaj rekla v eter.

me zelo razpizdi in hkrati veseli, da se jo očitno resno bojijo, ko jo poskušajo omejevat kjerkoli morejo.

me zanima, če bo narod to prepoznal.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0