Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
25961 komentarjev na to temo

#25876 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. februar 2023, 13:42

Končno nekdo ki je v novinarstvu kliknil in dal v javnost ta zapis ter razlago  ... upam da bodo temu sledili ostali mediji  ...

Povdarek je na upam ... ker bi se ta razprava in pretres morala že dogajati ... icon1_exclaim.gif icon1_exclaim.gif icon1_exclaim.gif ...

Zanimivo je, da te informacije v Sloveniji najdejo pot le v kakšni petorazredni brani reviji  ... huh.png ...

 

Pri razsulu v našem zdravstvu, kjer več kot sto tisoč ljudi niti osebnega zdravnika nima, se le malokdo ukvarja s tistim, kar se dogaja na višjih ravneh. Pa bi se morali.

Hudič je v podrobnostih: Bolni nameni organizacije za zdravje - WHO

https://novice.svet2...cije-za-zdravje

 

Bo namesto vlade epidemijo v Sloveniji lahko razglasila kar Svetovna
zdravstvena organizacija? Bo lahko zbirala podatke iz naših zdravstvenih kartonov, odločala o ukrepih in zahtevala digitalne potne liste?

Bo odločala o predpisanem zdravljenju, karanteni in tem, koliko zdravil bo na voljo za nas?

Bo pri tem lahko prezrla človekove pravice in dostojanstvo?

 

Da, če bo Slovenija podpisala novi Mednarodni zdravstveni pravilnik v obliki, kot je zapisan zdaj.

 

Že lanskega maja jo je dal v javnost prvopodpisani odvetnik Domen Gorenšek, a odziva vlade doslej ni bilo. Januarja je zato na vlado in medije naslovil javni poziv, v katerem piše: »Od vlade Republike Slovenije državljani zahtevamo jasne odgovore, kaj natančno se dogaja v zvezi s pogajanji s Svetovno zdravstveno
organizacijo glede priprave novega pravilnika IHR. Z njim se pripravlja državni udar, s katerim bodo, če bo pravilnik v takšni obliki sprejet,
državljanom Slovenije poteptane ustavno zagotovljene človekove pravice in temeljne svoboščine, obenem pa bo zrušena državna ureditev, ki jo določa Ustava RS.«

 

A hudič je v podrobnostih. Posebej teh, ki jih prinaša prenovljeni pravilnik. V Zavodu Cisp – Civilni iniciativi slovenskih pravnikov
– opozarjajo na daljnosežne posledice, ki iz njega izhajajo. S
predlaganimi spremembami bi, pravijo, spremenili splošno vlogo SZO iz
svetovalne organizacije, ki daje zgolj priporočila, v upravni organ,
katerega razglasi bi bili pravno zavezujoči. S tem bi se države
odpovedale svoji suverenosti ne le na področju zdravja, ampak tudi z
njim povezanih človekovih pravic. Zakaj bi sicer v novem pravilniku
črtali »spoštovanje dostojanstva, človekovih pravic in temeljnih
svoboščin ljudi«, ki so bili zapisani v starem? Generalnemu direktorju
SZO bi po novem omogočili nadzor nad proizvodnimi sredstvi s pomočjo »načrta dodeljevanja zdravstvenih proizvodov«,
ki bi od razvitih držav pogodbenic zahteval dobavo proizvodov za
odzivanje na pandemijo v skladu z navodili. SZO bi imela pooblastilo, da
lahko zahteva zdravniške preglede, dokazila o preventivi, dokazila o
cepljenju ter izvaja sledenje stikom, karanteno in zdravljenje. Uvedli
bi sistem svetovnih zdravstvenih potrdil v digitalni ali papirni obliki,
vključno s potrdili o testih, cepljenju, izvajanju preventive, potrdilu
o ozdravitvi, obrazcih za lociranje potnikov in zdravstveno izjavo
potnika. To bi seveda vodilo v razkritje osebnih zdravstvenih
podatkov. SZO bi po novem imela tudi veliko večjo moč in pravico do
cenzure informacij, za katere bi precenila, da so napačne in škodljive –
beri: kritična mnenja bi še lažje utišali. Novi pravilnik predvideva
tudi, da bi države morale zagotoviti infrastrukturo IHR na vstopnih
točkah. Poleg nacionalnih odborov to lahko pomeni tudi točko na meji,
kjer bi preverjali vaš digitalni zdravstveni potni list. Med pomembnimi
novostmi je tudi ena, ob kateri se še posebej dvignejo obrvi tistim, ki
SZO očitajo, da že dolgo ne gre več toliko za zdravje ljudi kot za
zaslužke korporacij. Po novem pravilniku bi namreč lahko preusmerili
neopredeljene milijarde dolarjev v farmacevtski bolnišnično-industrijski
kompleks za nujne primere.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25877 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 17. februar 2023, 00:54

Ko treba iti na letališče v Benetke ob 19-tih zvečer po mamo in pol nazaj domov. Za nazaj klepetava in padeva v meglo in greva skozi tunel. Pa že to mi je bilo sumljivo, ker, ko sem šla proti Benetkam, nisem šla skozi noben tunel. Ampak sem si rekla .... ok greva dalje in pol se počasi začnem ozirati okrog sebe in vidim alpe, pa si rečem ..... pa kje sva pizda? Tukaj nekaj ne štima. Pa še slabo se je videlo, ker je bila megla in tema. In mami reče ..... sva nekje u rovtah. Ko sem videla okrog sebe alpe, moja prva misel je bila, da greva proti Avstriji bemumast. In zagledam pred seboj tablo Tarvisio/Trbiž in mi je takoj postalo jasno, da sva blizu Slovenije. Ampak na napačnem koncu. Pol sem najdla odcep za proti Trstu in sva šle domov. Sva prišle domov okrog 23-tih. Sem bila presenečena, da kako vozijo Italijani. Oni ponavadi divjajo. Zdaj pa so vsi vozili počasi in previdno. Noben ni divjal (morda zaradi teme in megle). Lahko noč! sleeping.gif



#25878 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 17. februar 2023, 14:42

Hm  ...ja Čebeli ... kdaj se zgodijo takšne nenavadne stvari ... Zdaj človek bi najverjetneje realistično to razložil s trenutkom nepozornosti ali kaj podobnega   ... se pa tudi sliši zgodbe kako so angelčki varuhi pomagali, da smo bili nenavadno "na pravem mestu ob pravem času"  ... wink.png ...

 

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Drgač pa, da ne pozabim - ena čisto druga svetovna tematika in ta nam bi tole rad povedal  ... 

 ... in nam bi tole moralo bit pametno slišat ...  kratko in jedernato excl.pnguhar.gif ...

 

https://www.facebook...CIAz7GOLqJcKyb0


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25879 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 17. februar 2023, 16:58

Eh, jaz včasih zaidem, ko grem na dolgo pot .... 



#25880 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 17. februar 2023, 21:26

Mi vsi smo zašli  ... in dolga pot je zdaj še pred nami  ...

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

No, takih poslancev pri nas nimamo  - tako se to pove  !!!

 Marin

 

https://www.facebook...715308716723453


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25881 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. februar 2023, 15:05

ZA OHRANITEV NAŠE SUVERENOSTI- IZSTOP IZ SVETOVNE ZDRAVSTVENE
ORGANIZACIJE (WHO)
 
SZO s predlaganimi spremembami Mednarodnega zdravstvenega pravilnika (IHR) in novim
pandemičnim sporazumom poskuša prevzeti suverenost držav podpisnic in tako odločati
o zadevah, ki so v pristojnostih držav ter segajo nad ustavo.
SZO je v Ustanovni listini zapisala, da je njeno osnovno vodilo služiti zdravju ljudi; da je
potrebno spoštovati državno suverenost in vladavino prava ter da mora biti v celoti
spoštovana samoodločba narodov, od česar bi se z novimi predlogi popolnoma oddaljili.
Z upoštevanimi spremembami IHR in novo pogodbo bi se neobvezujoča priporočila SZO
spremenila v pravno zavezujoča, ki bi jih morale upoštevati vse države podpisnice. Z
neupoštevanjem človekovega dostojanstva, človekovih pravic in temeljnih svoboščin,
ki jih želijo črtati iz IHR, bi bili pripravljeni pogoji za popolno diktaturo SZO nad našimi
življenji.
 
V priloženem dokumentu so opisane poglavitne spremembe, ki nam jih poskušajo vsiliti. Ker
je edini način, da preprečimo njihove poskuse, izstop iz SZO, vas prosimo, da izpolnite
priložen obrazec, kjer navedete z VELIKIMI ČRKAMI vaše podatke ter se podpišete.
 
Obrazec pošljete na naslov:
CD NAŠA SUVERENOST
poštno ležeče 1292 Ig
Kopiran obrazec nato pošljete kot dodaten dokaz sodelovanja na elektronski naslov
nasa.suverenost@gmail.com.
 
Prosimo vas tudi, da z katastrofalnimi spremembami, ki nam jih poskušajo vsiliti in bodo
botrovale poseganju te neizvoljene mednarodne organizacije v naše ustavne pravice,
seznanite družino, prijatelje, znance, sosede, torej vse, ki jih poznate.
K zbiranja podpisov so se pridružili naši številni razumniki. Posneli smo pozive dr. Tomaža Mastnaka, dr. Karl Gržana in Antona Komata. Prisluhnite jim.
SKUPAJ SMO NEPREMAGLJIVI!
 
NA SPODNJIH POVEZAVAH DOBITE RAZLAGO, FORMULARJE IN VSO DOKUMENTACIJO ZA ZBIRANJE PODPISOV!!!

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25882 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 18. februar 2023, 15:19

Malce pozna sem z objavo  ... ampak če je kdo iz Lj in se nima kam dat do 20 h zvečer, gre lahko danes še na srečanje ; crossfingers.gif

 

Vabljeni na ljudsko srečanje


Ljudsko srečanje za izstop Slovenije iz svetovne zdravstvene organizacije; Hotel Mons, 18. 2. 2023

 

Izstop Slovenije iz (WHO ) - Svetovne Zdravstvene Organizacije - (SZO) je temelj za
preživetje slovenskega naroda. Srečanje bo potekalo 18. februarja 2023
od 15. do 20. ure v hotelu Mons Four Points.

 

Program;
  • 15:00 Srečko Šorli, pozdrav udeležencem
  • 15:00 Anton Komat: Nova renesansa
  • 15:20 pater Karel Gržan: Prebujeni iz hipnotičnega stanja uma
  • 15:40 dr. Biserka Ilin: Nova pogodba WHO – pot v medicinsko tiranijo?
  • 16:00 Srečko Šorli izstop Slovenije iz WHO je temelj našega preživetja
  • 16:20 odmor in druženje
     
  • 17:00 Gorazd Rejc in Marko Vene: Povežimo se v skupno informacijsko bazo
  • 17:20 Maja Zakotnik in Esmeralda Vidmar razvoj podatkovne baze necepljenih krvodajalcev
  • 17:40 Srečko Šorli ustanovimo svoj medij ki bo govoril za Slovence

    in Slovenijo in proti globalizmu, WHO in WEF, medij ki bo stal na strani

    zdrave pameti, in znanosti
  • 18:00 odmor in druženje
  • 18:30 dr. Tomaž Makovec: Iatrogena medicna in odvajanje od psihiatričnih zdravil
  • 18:50 dr. Živan Krevel: Renesansa medicine bo vključevala duha
  • 19:10 Mateja Žlogar: Delo in povezovanje na terenu
  • 19:40 druženje, izmenjava telefonskih številk, grupiranje po pokrajinah, ustanovitev delovnih skupin
  • 20:00 konec/odhod

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25883 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 20. februar 2023, 19:51

Pridem in vidim, da je nekdo parkiral na mojem parkirišču, ki ga plačujem jaz.

 

Pa si rečem, morda ima pa goste .... ga pokličem in vprašam in reče, da ne. In začnejo se kletvice .... utripičkematerine

 

Ok slikam registracijo in grem na policijo in povem, kakšna je situacija, pa mi rečejo, da oni tukaj ne morejo ničesar in, da naj se obrnem na advokata in, da naj tožim tisto osebo.

 

Pa sem si mislila .... jebeš advokata, ne mislim zapravljati denarja zaradi tega in moram nekak pogruntati, da kateri mona parkira na mojem parkirišču.

 

Grem u štrcuno nakupit stvari, se odpravljam domov in vidim, kako ena šjora z avtom zapušča moje parkirišče in stopim po gasu in ji zaprem pot.

 

Stopim ven iz avta in rečem ..... kdo ste vi ime in priimek? Tisto je moje parkirišče in jaz ga plačujem. Nobene pravice nimate, da zasedate moje parkirišče.

 

In se začne neki zagovarjati, da so ji dali napačno številko in blablabla.

 

To mene ne zanima, zdaj pa pojdite, da vas ne tožim.

 

tongue.pngtongue.pngtongue.png



#25884 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 21. februar 2023, 13:09

Ahahah Čbeli .... ma  ti si ena res taprava temperamentna primorka  ....laugh.png

 

ahahahah ... tole je bla akcija kt v filmu   .... zk zk zk  ... ahahah ... icon_smile_big.gificon_smile_big.gificon_smile_big.gif

 

... "Pr nas tle b serklu -  čigavaˇ s pa  ti, a  ? .... icon1_sneaky1.gifuhar.gif  ...

 

.... Sam še da slišim, da s pol še s tistim vašim "vaffanculom"  zaključla  .... pa tasrednji prst pokazala  ... Nema !!! .... taprava bejba  .... OK2.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25885 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 21. februar 2023, 13:56

No zdej pa resna zadeva.

KONČNO !!!!!!

Končno smo dočakali prvo oddajo, prve akterje in prve informacije glede delovanja in apetitov prevzema mafijskega korporacijskega WHO-ja  (Svetovne zdravstvene organizacije ) nad 194 državami sveta.
Pa saj ne morem verjet, da se je zadeva sprožila celo v oddaji Vide Petrovčič... (Sej jo bom navsezadnje šla še na tisto sveto rit kušnt jebela flowers.gif )

Skratka ljudje ,

Včeraj 20. 02.2023 se je (čisto po meri mojih predlogov ), ob 21h zvečer na prvem programu Rtv SLO1 sprožila debata o nujnosti izstopa Slovenije iz WHO-ja, o tem kdo v ozadju financira WHO, kakšne podle načrte sprovajajo s spremembami členov IHR pravilnika in s tem kako WHO in njen direktor pridobivata odločilno vlogo nad svobodo in pravicami človekovih pravic in 194 državami sveta, ki so bile nekoč dobronamerno vključene v to organizacijo ...

Vesela sem, da je v nedeljo civilna družba v hotelu Mont strnila akcijo in pobude, ter uspela zganiti našo glavno medijsko hišo,saj je bil obisk in zanimanje precejšen in da se je v pogovorno oddajo strnila zasedba z dr. Sabino Senčar, dr. Biserko Ilin in odvetnikom Domnom Gorenškom, ki so nekako uspeli razložiti glavni point problema. 

In fajno, da se je prišla pokazat tudi zdaj odgovorna zastopnica vseh direktiv, ki jih bo prenašala na ministrstvo za zdravje  WHO-ja v Sloveniji (predstavnica uradne stroke mag. Vesno Kerstin Petrič kot predsednico izvršnega odbora Svetovne zdravstvene organizacije (WHO).

Skratka ne morem verjet, da so začeli govoriti tudi o posledicah cepiv in cepljenja in o Svetovnem redu, ki nam grozi s totalitarizmom medicinskega fašizma  ...

 

Čeprav na drugi strani z referendumom ožigosana RTV Slovenija  ni svoboden medij .... kar po včerajšnji odločitvi ustavnega sodišča jasno vidimo, da vladarji medijev ne dovolijo voljo ljudstva, informacije ljudstvu ... je Vida Petrovčič  že pred meseci začutila gnev naroda, ko Ladislavu Trohi ni pustila do besede  .... Takrat se je izvršil kar precejšen pritisk ljudstva Slovenije nanjo  ... in je tokrat izpeljala oddajo dokaj korektno  ... ter celo obljubila nadaljevanje informacij o škodljivosti cepljenja in cepiv ...

Upajmo samo, da jo pa tokrat ne bodo linčali in povozile njene gazde medijske hiše  ...wink.png ...

Še enkrat v povzetku in toplo priporočam ogled in poslušanje PRVE tovrstne javne oddaje na slovenskih tleh, kjer se je lahko spregovorilo o dogajanju več kot v dveh stavkih  ... icon1_sneaky1.gifwhistling.gif ...

excl.png

Ali naj Slovenija izstopi iz svetovne zdravstvene organizacije (WHO... SZO)? TV SLO1,Arena,Vida Petrovčič,
https://www.youtube....h?v=y4y3CFlwHLg

 

Ali naj Slovenija izstopi iz Svetovne zdravstvene organizacije, kot predlagajo nekatere civilnodružbene organizacije in posamezniki? Kakšni so razlogi za to pobudo in kaj bi to pomenilo za Slovenijo? Koliko Slovencev s tožbami zahteva odškodnino zaradi cepljenja proti covidu 19? Kaj lahko pričakujejo? Kaj bi dr. Bojana Beović danes storila drugače? O tem v tokratni oddaji Arena voditeljica Vida Petrovčič z gosti: dr. Sabino Senčar, dr. Biserko Ilin, odvetnikom Domnom Gorenškom in predstavniki uradne stroke mag. Vesno Kerstin Petrič kot predsednico izvršnega odbora Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) , doc. dr. Brankom Bregarjem - v.d. generalnega direktorja direktorata za javno zdravje in Majo Jurjevec na istem direktoratu.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25886 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. februar 2023, 21:09

ej dommy...

tole zdej ne bo kompliment, ampak nekako zahvala...

in beseda supporta.

sej absolutno ne spremljam vsega, kar objaviš, ampak upam, da vse to objaviš še kje...

ker verjamem, sa imaš špuro, kateri tudi sam pripadam.

to seweda ne pomeni, da se v vsem slepo strinjamo...

ampak vseeno

da gredo teli tvoji linki in teksti med čim več ljudi.

in zato ti res hvala.

sam na tem podroćju absolutno ne blestim.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25887 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 3. marec 2023, 16:29

Ahahah Čbeli .... ma  ti si ena res taprava temperamentna primorka  ....laugh.png

 

ahahahah ... tole je bla akcija kt v filmu   .... zk zk zk  ... ahahah ... icon_smile_big.gificon_smile_big.gificon_smile_big.gif

 

... "Pr nas tle b serklu -  čigavaˇ s pa  ti, a  ? .... icon1_sneaky1.gifuhar.gif  ...

 

.... Sam še da slišim, da s pol še s tistim vašim "vaffanculom"  zaključla  .... pa tasrednji prst pokazala  ... Nema !!! .... taprava bejba  .... OK2.gif

 

Sem imela neverjetno srečo, da ravno takrat, ko sem odhajala proti domu, je glih una šjora odpeljala s parkirišča in sem jo videla.

 

Kakšna sreča, pa to ne moreš verjeti.

 

Če jo ne bi videla, pa ne vem, kako bi prišla do te osebe.

 

Bi najela detektiva, da jo izsledi. tongue.png

 

Pa ni to prvič, ki se mi je to zgodilo. Folk parkira tam, kjer je prosto in jih ne briga čigavo je.

 

Sredinca, pa že dolgo nisem nobenemu pokazala. Se je pa to v mladih letih, kar dogajalo. laugh.png  



#25888 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 3. marec 2023, 16:40

 ... Janko pr teb sem se naučila, da ne smem na dolgo in široko ... smile.png  ... pa ti bom rekla sam hvala za zahvalo pa hvala, ker si človek, ki si zraven ...

Cenim ljudi, ki jim je mar, ki si upajo in znajo razmišljati, če je potrebno biti tudi solo svetilka in poslat vse kar ni - srčno nekam v maloro ...

... ahahah in ti se mi zdi, da to narediš kar večkrat v lajfu  ... s tekstom najbržda - v katerem prav blestiš ... in se te zelo zapomnijo ...blush.png ...

Se še spomnem vsega tvojega črnega humorja in vsega ostalega kar si kdaj objavil ...love.gif

 

In ja  ... fajno, da se sicer podpremo in gradimo prepotrebno kritično maso ... Smo koščki močnega mozaika, ki se še sestavlja  ... mali koščki  - ampak nismo nepomembni.

Nobene celote ni brez teh majhnih delčkov  ...

Res, samo, da ne obupamo in da poskušamo dokler dihamo!

...  pomembno, da se odzivamo na prfuklarije v svetu  ...

(Sama izkoristim kar nekaj prilik za odmev - tako mimogrede ... včasih tud, ko sem na wc- u natipkam kakšnemu parlamentarcu kaj v 3pm )...  icon1_redface.gif

 

P.S.
Sem in tja se kdaj vprašam kaj počnejo naše nekdanje forumske glavce, kako preživljajo te zblojene čase, kaj se jim je dogajalo, kaj se jim dogaja, že penzije - ja ali ne, kako njihovi otroci, vnučki z maskami ali brez, kraljevski jedilniki, vrtovi, koze, drva, ozvezdja, bassetti dekce raznih barv ...

 

partyy.gif

Zato ob 21. obletnici foruma v spominih lepo pozdravljam ... mrščenje razsvetljenega diktatorja Mirandolla, fajno bi blo slišati kako kaj Boudika, Silvija, Silver, Ceres, Iknee, Nat, Upoštevanka, Jeti, Cookie, Silica, Strelka, Enja, Butl, duo - Gold and Shamann, Brezo, None, Glas, Fixi, Damjan, Mgd, Krokodil ... pa kako  Mayita, Mayan, Mihaela, Zalaja, Aliana, Pinka, Cipcipilonika, Rožica, Lia, ... in vsi ostali, ki se že peto leto zdravijo od abstinenčne krize odvisnosti LF ... biggrin.png ...

 

rainbow.gif  love3.gif ... pa kjerkoli že ste  ... hypnodisk.gifylflower.gif ...

 

Pa sewede vse pohvale naši Marsi, ki je roko na srce ustvarila najboljši forum forever ... čeprav je za luno ... up.gifclover.gif ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25889 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 4. marec 2023, 15:35

Kakšna gužva je v Izoli. Noro!

 

Sem morala čakati pred spuščeno rampo, ker so bila vsa parkirišča zasedena.

 

In še lokali so nabito polni in tudi restavracije. In še čakali so, da se kakšna miza sprazne za jesti.

 

Z dragim sva komaj našla eno prosto mizo. Vikendaši so navalili na primorsko.

 

 



#25890 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 4. marec 2023, 16:47

Vikendaši, izletniki, zaljubljenci, kofetarji  ....icon1_blush.gif  ... zna bit, zna bit, da navalimo  ...rolleyes.gif ...

 

Tud mi včasih tako en večer prej, če vidimo, da bo vreme lepo in nam dojadi tuki ... zjutri vstanemo in pohitimo na morski optimizem ...

Ravno danes sva z M-jem razmišljala, da ste Primorci verjetno v povprečju boljše volje, bolj optimistični kot mi med temi hribi, ko se nam megla vse prevečkrat zabija v nos ...

... Bljak ... sorry.gif ... tisti hladni mraz, ki zna it do kosti  ... 

No, danes sem prav jezna nase, ko sem podlegla lenobi ostalih članov ... sama sem bila že kar jutranja ... in res lep dan se je naredil tudi pri nas na Dolenjskem  ...

... Potem pa neke obveze do obiskov  ... in je šel dan v maloro  ....em45.gif...

 

rainbow.gifuživajte na svetlobi 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25891 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. marec 2023, 11:56

Pozdrav vsem Lunatikom,

mal se prebujam iz zimskega spanca, k en mali medvedek biggrin.png biggrin.png



#25892 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 7. marec 2023, 14:09

ahahah Gold  ... sem se ravno nazadnje, ko sem harala tam po Primorskem spomnla na vas delfinote  ...

Se je en takšen premetaval tam po zimskem morju  ... sem si rekla Boh ga vedi, če tulele Gold ribe ne lovi ?

No zdej, ku si medvedke omenu   ... pa vidim kaku se ti čist drugje motaš kt jst mislim ... biggrin.png

 

https://www.youtube....h?v=PLDr22yVZjA

 

Še mal pa bo prvi pomladanski dan  ... do takrat se bomo valda vsi vsaj petkrat že pretegnili in na zadnje noge postavili  ... ylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25893 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. marec 2023, 14:17

Medvedov sicer še ni tle dol, razen ruskih in ukrajinskih biggrin.png

sicer pa večkrat opazujem delfine in njihov ples svobode,

jim kr mal zavidam goldfish.gif goldfish.gif



#25894 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 7. marec 2023, 15:52

 smile.png

jup ...  lepa, skrivnostna bitja  ...

... vseobsežna ljubav delfinov, ane  ... probaj tako kot Jasmina  ...love3.gif

 

https://www.youtube....h?v=1FOc_tjCFMA


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25895 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. marec 2023, 15:27

uffff mi gredo te p.... žličke od praznikov že na žnj ...

A ma člowk kdaj kkšen dan sploh še out od kkšnga komercialnega cirkusa ?!

Zame je 8. marec, ko lahko brez, da se mi kdo ali kaj lepi na auro ... ko se lahko v miru usedem na štor ob obronku gozda, se nafilam z razgledom po naši zeleni rečni lepotici  ... medtem, ko mi rahli vetrič prinaša balzam ptičjega petja na ušesa ... izklopljen telefon in knof za pričakovanja vseh, ki bi nekaj kupovali, jedli, nekam šli ... zato ker ... ma hebo folk no te vaše rutine, umetne besede veličin ... ne da se mi sodelovat ...

Dejte si mir ... dejte drugim mir ... ma dejte men mir ... ermm.gif

 

Ohmmmmmmm ....

3.-Katere_vrste_meditacije_poznamo.jpg


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25896 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. marec 2023, 13:04

No, preživela ... biggrin.png ... zdej pa prosim naj me ta rutina preskoči z veliknočnimi jajci, s slavljenjem čričkov v vege burgerjih, tist ubrisani licemer od župana naj se ogne, ker že slišim, da bo maja zatežil in zaprl mesto s tisto pobruhano podgursko cvičkarijo icon1_sneaky1.gif, pa ne mi težit tud s tistimi črnimi petki, nočnimi nakupi - lepo prosim, da res ne ...

 

Saj ne da 8 marec ni pomemben dan - ampak jezi me res ta komercialni cirkus nakljukan že čisto na vse  ...

Prav fajno se je zavedat, da te manj živcev košta, če sam skočiš v naravo ... in mami, ženi, prijatelci nabereš nekaj zvončkov in kronic, mačic - kot pa stojiš v tistih črevastih vrstah po cvetličarnah  ...

Zaenkrat mi ta ne pokvari vzdušja le za 1. maj  (čeprav ka flek - še tu laufa komerciala turizma icon1_rolleyes1.gif  ) ... pa dan upora proti okupatorju, - ki pa je edina rutina, ki jo sprejemam ob tem, da dedku, junakom NOB-ja prižgem svečo pred spomenikom ...

 

 Dela prosti dnevi so ok ... če pa koga zanima debelina prštoflna - si pa lahk reklame in te rutine mal naštudira ...tongue.png

 

Dela prosti dnevi v letu 2023

 

– 2. JANUAR: NOVO LETO (PONEDELJEK)
– 8. FEBRUAR: PREŠERNOV DAN, SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK (SREDA)
– 10. APRIL: VELIKONOČNI PONEDELJEK
– 27. APRIL: DAN UPORA PROTI OKUPATORJU (ČETRTEK)
– 1. MAJ: PRAZNIK DELA (PONEDELJEK)
– 2. MAJ: PRAZNIK DELA (TOREK)
– 15. AVGUST: MARIJINO VNEBOVZETJE (TOREK)
– 31. OKTOBER: DAN REFORMACIJE (TOREK)
– 1. NOVEMBER: DAN SPOMINA NA MRTVE (SREDA)
– 25. DECEMBER: BOŽIČ (PONEDELJEK)
– 26. DECEMBER: DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI (TOREK)

 

Prazniki v 2023, ki padejo na konec tedna

 

– 1. JANUAR: NOVO LETO (NEDELJA)
– 25. JUNIJ: DAN DRŽAVNOSTI (NEDELJA)
 

https://n1info.si/no...a-prosti-dnevi/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25897 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. marec 2023, 12:41

Še en mal mojga monologa ... prav res moram no ...flirt.gif  ...

 

Saj ne da si mislim, da naši ljubi moški pod vsemi pritiski tega sveta ne zaslužijo svoj dan ... Oooo ja, pa še kako si ga zaslužijo  ... ja, ... in vse te gajbe butičnega pira, karte za koncerte, športne dogodke s prijateljem, perilčka, nogavice, spečena domača pecivčka, crkljanje, masažice ... še kako jim to privoščim in ni odveč  ... res ni  ...love3.gif

 

https://www.bibaleze...-mucenikov.html

 

Ampak  ... eto no ...  pa hebote, če je pa to normalno ...biggrin.png ... 72.png

Dragi MUČENIKI! > SAMO ZA VAS DANES DODATNI 20 % popust na označeno obutev >https://www.alpinash...7/dan-mucenikov

FB_1080x1080_DAN_MUCENIKOV_si_post.jpg


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25898 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 14. marec 2023, 15:50

Vikendaši, izletniki, zaljubljenci, kofetarji  ....icon1_blush.gif  ... zna bit, zna bit, da navalimo  ...rolleyes.gif ...

 

Tud mi včasih tako en večer prej, če vidimo, da bo vreme lepo in nam dojadi tuki ... zjutri vstanemo in pohitimo na morski optimizem ...

Ravno danes sva z M-jem razmišljala, da ste Primorci verjetno v povprečju boljše volje, bolj optimistični kot mi med temi hribi, ko se nam megla vse prevečkrat zabija v nos ...

... Bljak ... sorry.gif ... tisti hladni mraz, ki zna it do kosti  ... 

No, danes sem prav jezna nase, ko sem podlegla lenobi ostalih članov ... sama sem bila že kar jutranja ... in res lep dan se je naredil tudi pri nas na Dolenjskem  ...

... Potem pa neke obveze do obiskov  ... in je šel dan v maloro  ....em45.gif...

 

rainbow.gifuživajte na svetlobi 

 

Ja, jaz ne vem, kakšne temperature imate v povprečju tam na Dolenjskem čez zimo. Kolikokrat gre pod 0?

Ja, morje daje neko pozitivno vibro. hypnodisk.gif clover.gif rainbow.gif Včasih se grem usesti na pomol, zaprem oči, prazne misli in samo uživam ob vonju morja in šumenju morskih valov. Morje pomirja ...

Če pomislim, da tujci naredijo preko 1000 km, da pridejo na morje, a primorci ga pa imamo vsak dan pred nosom in nekateri nočejo uživati in plavati v morju.

 

Recimo jaz imam rada morje in sneg. Oboje! Mislim, da mora biti užitek iti na sprehod po zasneženem gozdu. Ko ti snežinke padajo po obrazu, vonj po snegu, rdeča lica in pravljično zimska narava.

Je pa zagotovo kaos v prometu, ko sneži in žlobundra. dry.png



#25899 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 16. marec 2023, 15:40

Ja, jaz ne vem, kakšne temperature imate v povprečju tam na Dolenjskem čez zimo. Kolikokrat gre pod 0?

Ja, morje daje neko pozitivno vibro. hypnodisk.gif clover.gif rainbow.gif Včasih se grem usesti na pomol, zaprem oči, prazne misli in samo uživam ob vonju morja in šumenju morskih valov. Morje pomirja ...

Če pomislim, da tujci naredijo preko 1000 km, da pridejo na morje, a primorci ga pa imamo vsak dan pred nosom in nekateri nočejo uživati in plavati v morju.

 

Recimo jaz imam rada morje in sneg. Oboje! Mislim, da mora biti užitek iti na sprehod po zasneženem gozdu. Ko ti snežinke padajo po obrazu, vonj po snegu, rdeča lica in pravljično zimska narava.

Je pa zagotovo kaos v prometu, ko sneži in žlobundra. dry.png

Pa različno Čebeli ...

Zna bit januarja, februarja tud do - 15 °C pod ničlo ... podnevi okrog -5 °C  ... se pa še spomnem časov tudi  - 23 °C ... in je naša Krka bila čist zaledenela ... pa debeli, veliki kapniki sveč so viseli iz dreves ...

No ja, zadnje zime so bolj mile ... pa vendar, če je že nekaj minusa - ga sama kar dobro čutim ...

Sploh, ker je NM v kotanji in se tista mrzla megla vleče čezenj ...

Meni seže do kosti ... zaradi Raynaudovega sindroma sem kmalu čist bela in otrpla v okončnine ...

Najbolj zoprni so mi dnevi ko ta meglica prši naokoli  ...

Res se ves čas tresem ...  me pomrzava  ...

 

Ja nasprotno pa učinkuje sneg ...

Takrat pa kot, da telo kljub mrazu tega ne čuti toliko  ...

Ok.

Moram biti oblečena, ... pa vendar - kot praviš ...

Zlasti v gozdu je takrat kot iz pravljice ...

Tista tihota lahnih snežink, ki se spreminja v klepet kapljic prelivajočih se skozi pokrajino ... ta neskončna celotna belina poti skozi rumbo snežink  ... tvoje samotne stopinje in tam v bližini pogled pozorne, umirjene srne  ... hypnodisk.gif ...

 

Ampak sem vesela, da se narava že nagiba v pomlad ...

Prvi zvončki, žefran ... ptičke pojejo ...

... Le ni mi jasno zakaj so v mojem gozdu od lani drevesa tako osušena, padajo ... veliko je sečnje   ... meni pa je vsako drevo tam kot mnoga leta mojega življenja  ...ermm.gif ...

761643.jpg

 

 

No ja  ... če je potrebno je  .. potem ja  ... je pa marsikje tudi še kaj gratis v neumnih odločitvah   ...
https://old.delo.si/...ih-minutah.html


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25900 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 16. marec 2023, 15:50

No, drugače pa tole modrost od Mance Košir ... res rada podelim ...love3.gif

V tem norem, materialističnem svetu izgubljamo uvid kaj je pomembno ...

 

rainbow.gifhypnodisk.gifheartpump.gif

 

Moja največja učiteljica -- smrt: Manca Košir
https://www.youtube....h?v=8n96zjgT4dE
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0