Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Olja za nego kože


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#1 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 14. januar 2006, 18:52

Živjo!
Kupila sem si mandljevo olje (namesto kreme za telo) in bi si ga rada izboljšala z eteričnim oljem. Ali kdo ve, katero je najprimernejše za nego suhe kože in koliko kapljic je treba kapniti v 100 ml? Hvala!

#2 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 14. januar 2006, 19:27

Eterična olja in koža

Za nego suhe kože ---ROŽNI LES


Rožni les priporočajo za suho, krhko, razpokano kožo. Umirja in uravnava rast celic.

Potem lahko dodaš EO limona...ta krepi tanko in vitalizira suho (vendar s tem oljem previdno)

...

koliko kapljic ....če dodajam kremi jih dodam največ 2-4 kapljice (približno 50ml...pa se mi včasih zdi da bi bilo dovolj dve kapljice)


Tole je pa iz knjige v SVETU DIŠAV....avtorja Dr.med. Beate Rieder in Fred Wollnerja.


MASAŽA
Večino eteričnih olj ne smemo neposredno nanašati na kožo. Zmešamo jih z nosilnim oljem (jojoba, mandljevo, avokadovo olje ali druga čista, hladno stisnjena rastlinska olja...). Za 10 ml nosilnega olja navadno zadošča 3-5 kapljic eteričnega olja.
KOPELI
Večina olja je netopna v vodi, zato jih zmešamo z naravnim emulgatorjem - najbolje z morsko soljo. Mešajo se tudi z medom, smetano, mlekom, naravno glino in osnovnimi olji. Za kopel uporabimo od 10 - 15 kapljic eteričnega olja. V kopel jih z emulgatorjem dodamo tik pred kopanjem, da ne izhlapijo.
OBLOGE
Hladne obloge pri akutnih obolenjih (vročina, udarnine, pretegnjene mišice ali kite), včasih z dodakom alkohola.
Tople obloge pri kroničnih obolenjih - parna obloga.
Obloge lahko naredimo namesto z vodo tudi z mešanico vode in zdravilne gline.
V 1 liter vode navadno kanemo 3-6 kapljic eteričnega olja.

To samo za info.....

#3 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:36

Super! Najlepša hvala za napotke! Bom preizkusila! Lep pozdrav.

#4 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:50

men so pa ravno par dni nazaj prnesli 100% karitijevo maslo iz Afrike...
yesssssssss...kakošno lepo kožo bom mela x^x :palec:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2006, 12:04

super Strelka, hvala za link in napotke! :vio: :palec:
(*sem mislila da mamo vec tega)

Super mana, karitejevo maslo je dbest, tud jaz ga ze kaksno leto uporabljam. :)

Zivjo Atem in dobrodosla! :palec: :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 23. januar 2006, 19:15

Hvala! :flowers:

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2006, 19:53

x:)x :vio:

sem vidla, da ni kaj dost, razen Strelke, ki je velik napisala.. :palec:

no jaz tud maram rozni les in ga dajem tud v kreme za obraz..

recimo dam razmerje: 3k pomarance, 1 k cajevca, 1 k nageljnovih zbic in 1 k roznega lesa... dam najvec 8 kapljic na cca 100 ml.

za body pa lohk z mandljevim zmesas mal olivnega (ce te ne moti vonj) in dodas olja, ki ti sedejo in ki so primerna tud za nego kozhe.
Pomarancno etericno olje dajes sam v dnevne kreme, pa fajn jo je dost hitro porabit, se prej kot druga olja.

jaz mam rada tud kamilicno olje, tako v kremah za obraz kot v vseh pripravkih za body.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. januar 2006, 21:37

bom tule dala, ker je ravno tema o oljih za masažo

ne mešam sama olj, sem jih pa nekaj sprobala od naše lunatke Tine in so res čudovita xyesx x^x :palec: ... ko je bila mama na Golniku sem ji tam vsak dan masirala stopala z oljem za masažo stopal in si je mama res kar neverjetno dobro opomogla. Poskusila sem Tinina olja za masažo stopal, pa olje za telo, s katerim sem si masirala ledveni del, nad krasno je evkaliptovo olje (s katerim se tud mama zdaj ves čas masira, jaz pa sem se med pljučnico) in olje iz iglavcev ... tako da - za take, ki ne mešamo sami olj, toplo priporočam x^x :palec:

#9 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. januar 2006, 19:43

x:px jst mam pa danes mandljevo pa kapljico ali štiri jasmina....mi je močno dan polepšalo x:Ix


***

ponavad pa jojoba pa po 2 -3 Ylang-Ylang,pa Geranije tak isto :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:05

tale zima mi daje vetra...tako in drugače....ima katera nasvet za suho in pekočo kožo po telesu?

nikol imela teh problemov....letošnji mraz, veter in suh zrak ji pa zgleda ne pašeta.....ves čas me peče in špika....po celem telesu.... :o|o:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:13

jaz tud cist izsusena letos. :\\\

od afrodite so dobri bodymilki vsi, pa niso dragi, to si nabavi.

zelo kul je Favnov asensil losion, vendar ne vem, ce ga imajo v prodaji... je s cajevcem in umirja vneto kozho, jee prav za obcutljivo.

sicer pa das v olivno ali kero drugo olje, ce ga mas, kako kapljico cajevcevega olja ali kamilice...

naredi si kopel in notri dodaj kamilicni caj (ali par cvetkov kamilic kar v kopel, lohk jih das v kako gazico) in recimo pol limone not stisni...
pol nic zajfat tega dol, sam narahlo obrises, pol pa s kakim hranljivim bodymilkom.

ce pa sama kaj packas, pa zmixaj not karitejevo maslo ali cebelji vose3k.

sicer si oglej tud ponudbo iz medovih izdelkov, je zelo koristen zdajle med, torej ce so kaki bodymilki bolj naravni z medovimi izvlecki, je tud kul.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:14

jest lohka povem za svojo; mešanica osn olj; makadamijino, olivno, avokadovo, malenkost baraginega - laho nadomestiš s svetlinovim,(k sem že mal starejša),....not dam, pa et.; rožni les, tonko, bosvelijo sakro.
Tok se na pamet spomnim.

....lahko mažeš kot olje,.....lahko pa kot kremo,...vmešaš v kakovovo maslo, ali mešanico kakavovega in karitee masla (le-ta je dražji, pa tudi bolj pomemben pri koži obraza, tak da lohka spustiš)

Lahko pa preprosto probaš samo z olivnim oljem,.....tudi deluje zelo dobro sam po sebi.
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:15

Oj silki - kje dobis makadamijino olje in kok stane? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:26

Oj silki - kje dobis makadamijino olje in kok stane? :8):


V Kalčku v Btc-ju, ali pa na Trubarjevi v Lj. Zdej majo res kr veliko izbiro olj na zalogi,...preje so mi pa dostikrat posebej tud naročil, da mi ni blo treba ven letat. Tudi karitee maslo zadnje čase naročajo malo več, in se ga dobit,....so pa kvalitetna Primaverina olja.
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:49

uf, punce, najlepša hvala.

vidim pa, da si bom mogla dopust zrihtat za prit v lj sam po to. pr nas se namreč teh čistih eteričnih olj sploh ne dobi....imajo samo taka za v čajne lučke. da o raznih oljih sploh ne govorim....nekaj se najde (kakšno olivno, laneno, mandljevo, jojobino, pšenične kalčke....pol je pa že konc).....

sem pa glih včeraj razmišljala, da moram it v lekarno pogledat, če imajo kakavovo maslo....sam zna bit, da ga držijo sam poleti.....bom preverla dans popoldan.....

tele nasvete si moram pa skopirat....pa spravit v fajl....

...res hvala

ps: silki, a ne bi ti razmislila in začela delat tud izven lastne porabe?......

x:Xx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#16 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:54

xideax x:(x xredx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#17 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 25. januar 2006, 10:58

zakaj pa to? :eek:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#18 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 11:05

zakaj pa to? :eek:


..za rumeni pripis,.....v vezi tega no,.....pa sej itak veš..... x;)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#19 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 25. januar 2006, 11:06

ja po moje bi, pa si ne upa x;)x

jaz sem tudi izsusena po obrazu letos, ne vem zakaj, imam celo zivljenje mastno kozo, tako, da sem zdaj cisto zmedena...kaj se uporablja za suho?!
kaksna krema? telo ze se gre ( afrodita, ja) ampak obraz?! prej sem imela od clarinsa ( menda) ylang ylang, ampak ga ne rabim zdaj, ocitno,
rabim nekaj za suho kozo.
jaz ne bi ravno s temi etericnimi packala, ker niso zame za kozo, me pece...tudi ce zmesam...sem poskusila enkrat z baziliko, pa je bilo hard.
ali so kaksna specijalna za kozo? ker tista v kalcku itd so za druge stvari, kot vem, za kurit itd... ?
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#20 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 25. januar 2006, 13:55

Jaz pa ne poznam teh eteričnih olj in teh stvari, ki jih omenjate. xscratchx Jaz uporabljam "navadno"otroško olje po tuširanju. Koža ni tako suha in božansko diši! x:px Seveda to pomaga samo pri suhi koži, za kaj več pa žal ne.
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#21 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 25. januar 2006, 14:22

Tudi jaz imam grozno suho kožo, me vse skbi..se čisto spraskam :xx!:
Lahko si namažem kožo vsak dan po tuširanju...probala že vse žive maže (mleka, olja) pa ni nič bolje...
Ne vem več kaj naj naredim...dermatologi pa mi itak samoEucerinovo mleko svetujejo...pa mi nič ne pomaga...
Edina stvar kar je do sedaj pomagala moji koži je bila morska voda in sonce x^x x8Dx

Lp, S
Objavljena slika

#22 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 14:27

Sončk, samo suha koža in srbi?...al tudi izpuščaji?......in koliko vode piješ čez dan??
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#23 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 25. januar 2006, 14:33

x:Ix

Ojla silki...pijem zeloooooooooo malo, se moram prisilit, ker pozabim :o|o:
Izpuščaji...tudi ja in to samo na določenih predelih...hrbet, zadnjica - to se je sedaj umirilo, sem dobila neko mažo pri dermatologu...ne vem sedaj kako se imenuje...vem samo to, da je moj fant isto dobil pa je imel gljivice po roki. Ko sem s to kremo prakrat namazala so izpuščaji izginili :eek: ...jaz sem pa bila dolgo prepričana da so to mozolji :o|o: .
Skratka teh izpuščajev sedaj ni že več kot mesec dni (se ne mažem več s kremo) suha koža pa je vseeno ostala in zelo srbeča koža :xx!:
Ti veš kako bi lahko to ublažila x?x No to vem, da moram absolutno več piti...se trudim :8):
Objavljena slika

#24 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. januar 2006, 14:53

Sonček ne vem,......res da so tinkture moj hobi,....zeliščar pa nisem. Lohka pa napišem kaj si osebno mislim.....skratka glede dehidracije se boš morala kar prisilit in popit več kot sicer (postavi si kozarec na vidno mesto in vsakič ko greš mimo spij),....tile izpuščaji kot praviš, škoda da ne veš katera krema je bila (mrbit belo-rdeča/Canesten?).....pa to, da si jih imela samo na hrbtu in zadnjici,.....v predelu prepon (najbolj vlažno) pa ne,......si morebiti pomislila na prašek in mehčalec? pa dodatno izpiranje perila? Probaj.
Sicer pa bi jaz poskusila v kopel dat (brez šamponov in....) zvarek hrastovega lubja,.....za mazanje pa olje po 1/2 avokado in olivno, not pa eterično; hrastov lišaj, landanov bršklin,...pa morebiti še par kapljic narde.
Je za poskusit, upam da bo kej pomagalo. V vsakem primeru pa please retro informacija.
lp
xDDx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#25 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 25. januar 2006, 15:05

x:Xx xsrcx Hvala siliki

veš da bom prav pogledala danes doma katera krema je to, pa ti jutri napišem x;)x
Za tole dodatno izpiranje nisem sprobala...ti pa lahko povem da imam prav zadnjico jaz zeloooooo izsušeno, tako nekako zelo mešano kožo tam spodnji del zadnjice ne tako suh zgornji pa zelooo. Na hrbtu pa nekaj srednjega. Noge so pa najbolj izsušene, spodnji del nog posebaj...in stegna zgornji del...tu se zelo praskam in roke tudi zelo srbeče...No pa sva skoraj vse obdelali že, razen obraza, ki ni težaven x;)x

Ti jutri sporočim kaj je to za ena maža bila...

Hvala Silki,

Lp,

S
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0