Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Olja za nego kože


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#51 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:53

te "solne"kopeli so super.....soli se lahko dodat tudi soda bikarbona al pa tako imenovana grenka sol, ki se jo dobi v lekarnah. sam ta je precej draga. efekt je super....si pa pol sam še za spat....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#52 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 14:43

Za "mehčanje" vode je fajn dodat žličko do dve (če je kopel) boraksa, super očisti in zmehča kožo.
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#53 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. januar 2006, 21:01

Vsak citrus oz sok je za kožo obraza za redno uporabo in to nerazdredčen preoster.
Jem ga pa jst tud, fuul rada xDDx




:O: včasih je koža hvaležna če ne rabi non stop prenašat naših eksperimentov in tortur x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#54 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. januar 2006, 11:12

:O: včasih je koža hvaležna če ne rabi non stop prenašat naših eksperimentov in tortur x8Dx


moja bi bla zelo hvaležna, če ne bi rabla prenašat te zime..... :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#55 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 27. januar 2006, 17:33

Mene pa zanima ali je dovoljeno uporabljati eterična olja med nosečnostjo.
Zdaj se namreč redno mažem z olivnim oljem, v flaško pa sem dala še par kapljic sivke in olja 131 (mešanica zelišč). Diši mi krasno, občutek je tudi super, sem pa zadnjič prebrala naj se med nosečnostjo ne bi uporabljalo eteričnih olj. Kako je torej s tem?

#56 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 27. januar 2006, 19:31

Mene pa zanima ali je dovoljeno uporabljati eterična olja med nosečnostjo.
Zdaj se namreč redno mažem z olivnim oljem, v flaško pa sem dala še par kapljic sivke in olja 131 (mešanica zelišč). Diši mi krasno, občutek je tudi super, sem pa zadnjič prebrala naj se med nosečnostjo ne bi uporabljalo eteričnih olj. Kako je torej s tem?




:vio: kaj pa parfumi, mehčalec za perilo, razna čistila....ki vsebujejo še kaj hujšega :O:

Po moje je vsak strah odveč....da bi zaradi sivke in olja 131 bilo kaj narobe..... x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#57 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 27. januar 2006, 21:54

Hojla vsem,
v Sanolaborju se dobi skoraj vse, kar ste svetovale ... .
Hrastovo lubje, vsa ziva zelisca, pa etericna olja ( Bergland firma :palec: ), pa sol mrtvega morja, pa Berglandova olja , mandljevo, jojobino itd.... Zelo dobre stvari za nego obraza in telesa ima tudi kozmetika dr. Hauscka, vse naravno, disavljeno z etericnimi olji ( lahko namazes na kruh in pojes ali obraz x;)x ... skratka, vse na enem mestu... se splaca pogledat....


Prijazen pozdrav,

Mojca

#58 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. januar 2006, 17:59

Mojca

Potem pa res nimaš druge šanse od te x:Dx

http://www.proactivs...si/default4.asp

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2006, 19:32

Mene pa zanima ali je dovoljeno uporabljati eterična olja med nosečnostjo.
Zdaj se namreč redno mažem z olivnim oljem, v flaško pa sem dala še par kapljic sivke in olja 131 (mešanica zelišč). Diši mi krasno, občutek je tudi super, sem pa zadnjič prebrala naj se med nosečnostjo ne bi uporabljalo eteričnih olj. Kako je torej s tem?

sivka je super, se bolj kaksen janezh, med nosecnostjo odsvetujejo uporabo brinovega, rozmarinovega in bazilikinega et. olja.

Nekatera sem opisala na LN pri zdravju, pa tudi, komu jih odsvetujemo, posamezna.

izogibaj se tudi mocnih, cutnih vonjev, ki spodbujajo dleovanje spolne cakre.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 30. januar 2006, 14:03

x:Xx poročam...

ker nisem uspela skočit po avokadovo olje, sem se čez vikend mazala samo z olivnim in vam moram povedati, da se tudi enkrat nisem popraskala...pa še tako fino se mi je zdelo, ker sem si malo več časa vzela zase in za svojo kožo xsrcx

Hvala vsem za nasvet in pomoč x:Xx

sončk x:)x
Objavljena slika

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. februar 2006, 14:09

L'Occitane ima en ful dober izdelek, upam da nisem OT x:Ix , nek masažni nektar iz medu, nekega kraljevskega želeja in propolisa. Nectar de massage diši za znoret.

verjamem, saj take kreme in pripravke tud nasi delajo (mamo v slo zlo dober med xDDx)...
gelle royal - maticni mlecek - http://www.lunin.net...Narave/Med/399/
zato se tko rece (kraljevi) ker je to za matico... cist spesl.. in ma svasta not, nad najboljs kar je medenega. xDDx

ja, vecina medovih pripravkov zelo lepo disi... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. februar 2006, 15:31

xokx

jaz tud shizim na med... mislim, ne tok da ga tolk blazno komzumiram, sam ga zlo cenim, mi ni hrana al pa sladilo, pac pa prej nekaksen... dodAtek, zdravilo... in tud v kozmetiki ga veliko uporabljam, vosek je skor vedno zraven v mojih kremah.
zato smo mel pa tud cebelarje tu, zdaj pa redko zaidejo, so si svoj forum ubodl...
tko da, zame je med etc. tud zakon. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 10. februar 2006, 22:16

Potem pa res nimaš druge šanse od te x:Dx

http://www.proactivs...si/default4.asp



Stane, a ti to meni ?
xnckrivx


Ne stekam ....


Mojca

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. februar 2006, 22:25

Stane, a ti to meni ?
xnckrivx
Ne stekam ....
Mojca

Sem pogledal nazaj, zakaj sem to bleknil, pa še sam ne vem, oprosti, če sem falil :sori:

#65 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 10. februar 2006, 22:38

Sem pogledal nazaj, zakaj sem to bleknil, pa še sam ne vem, oprosti, če sem falil :sori:




saj ni problema, samo zdelo se mi je, kot da je post priletel iz lune xrolleyesx , pa sem raje povprasala, da ne bo pomote...


Pozdravcek, Mojca

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2006, 00:59

saj ni problema, samo zdelo se mi je, kot da je post priletel iz lune xrolleyesx , pa sem raje povprasala, da ne bo pomote...
Pozdravcek, Mojca

Ne verjamejo :o|o:

#67 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 26. februar 2006, 20:47

Jaz sem v 28. tednu nosečnosti in že dva tedna imam po trebuhu in nogah rdeče pikce, ki srbijo za znoret! Prej sem za mazanje uporabljala Weledino olje z eteričnim oljem arnike pa sem mislila, da je mogoče premočno. Začela uporabljati olivno 100% natur pa ni nič pomagalo. Zdaj sem na Johnsons otroškem olju pa isto nič. Malo ublaži srbenje, ampak pike so še vedno vsak večer na udaru...in srbenje....in posledično tudi nespečnost. Zdravniki ne znajo pomagat...so mi predpisali 3x500mg kalcijevega karbonata na dan, ampak ne sledim, ker se mi zdi huda doza pa itak sem freak na mlečne izdelke tako da ni strahu za pomanjkanje kalcija.

Drugače pa ne uporabljam mehčalca, dozo praška sem znižala na minimum, pazim na hrano in pijem tudi kar dosti.

Jutri grem po sol za slano kopel pa me zanima, če mi kdo lahko priporoči še kakšno mažo za po kopeli!? Ne vem, kakšno olje, ki je še bolj blago.....
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#68 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 26. februar 2006, 20:59

Sem zbrisal, ker sem spet nekaj pisal, brez da bi prej dobro preveril. Jao mene...

#69 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:09

Ej, jaz sem v stanju, ko bi probala tudi svinjsko mast x:Dx , samo da me neha srbeti...
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#70 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:10

Pesha, mrbit boš tole pripombo imela za neumestno, pa vendar,.......sama sem lansko leto doživela podobno,....srbenje za znoret,.......ugotovila vzrok,..naylonke drugega proizvajalca,....nehala uporabljat in zadeva je prešla.
Ne vem, vendar sem takoj na to pomislila,.....srbenje imaš dejansko samo po nogah in trebuhu drugje ne.
Olj, je res celo vrsto, osnovnih in eteričnih, vendar bo vseeno treba poiskat vzrok.......če že, za ublažitev, s tem da ne veš vzroka,....bi morebiti poskusila z makadamijinim,....je eno izmed "lažjih" negovalnih olj, dobrodejno za suho in ziritirano kožo.
lp

...pa javi kako gre.
x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#71 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:15

Evo na to se pa ne bi spomnil. Silki razmišlja pravilno, logično. Bom raje ostal pri moških zadevah... x:Dx

#72 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:22

Ah dej no Sebastjan,......včasih tud pri ženskih zadevah najdeš kako zanimivo reč xDDx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#73 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:30

Silki, sem pomislila tudi na to, ampak nimam ničesar novega zadnje dni pa še ful gledam, da imam v direktnem stiku s kožo bombaž, če se le da.

Najverjetnejši krivec se mi je zdel mehčalec, ampak očitno ni. Mi je pa rekla zdravnica, da v nosečnosti lahko dobiš alergijo na karkoli...tudi na parfum druge ženske, ker ti imunski tako oslabi....

...imam upanje s solno kopeljo, ker sem pred časom to že prakticirala za lepo kožo....seveda pa se opazujem tudi pri hrani, da bi našla kakšen vzrok. Sem pa preverila na forumu nosečnost in ima ful punc take težave.

Bom javila kako mi gre....
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#74 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:48

Lahko ni nič posebnega in bo prešlo,.....namreč v nosečnosti se hormoni "obrnejo na "glavo" in po devetih mesecih ponovno, tokrat v "normalo",....tudi za telo ni to čist enostavno.

Vsekakor javi kako pa kaj ti gre.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#75 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 8. marec 2006, 22:26

Evo, par dni nisem uporabljala nič, da si je koža "spočila". Potem pa sem naredila masažo z grobozrnato soljo in oljčnim oljem...2x. xyesx

Potem sem pa zopet preizkusila Weledino olje z eteričnim oljem arnike in je bilo vse ok, tako da ni krivo eterično olje arnike!
Saj mi je tudi gin. rekla, da najbrž ne gre iskati zunanjega krivca, da bodo kar hormoni krivi.

Za vsak slučaj se pa vseeno ne mažem več dvakrat dnevno, temveč le enkrat na dva dni.

Makadamijinega olja pa nisem kupila, bi ga morala iti iskati v Lj x:Ix
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0