Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Reiki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
421 komentarjev na to temo

#351 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. november 2006, 06:27

Tisto o sporu med razumom in obcutkom velja ravno za zaracunavanje in sicer tako, da razum primerja glede na ostale zdravilce ali pa avtomehanike, obcutek pa je izven tega, v takih primerih je zaracunana cena nizja od razumske in se ozira na opravljeno delo in financno stanje cloveka. Moj namen ni bil zavijat in skrivat, le povedat glede na izkusnje. x:)x
Ce pa ze govoriva o grdobijah, imas prav, ego je ena zapletena rec, tezko ga je spregledat, se tezje, ce gre za obcutljivo temo, kot je pomoc drugim. V teh letih sem se velikokrat spraseval, zakaj to pocnem, je to denar-ne, pomembnost-ne, zelja pomagati-ne, zakaj pa potem, vem le to, da je nekaj zadaj, kar doloca vse, in da so vse besede, ki jih pisemo brez pomena, mogoce je to moj in tvoj nacin raziskovanja zivljenja ali pa se eno umno delo EGA.
LP


ego je morda res zapleten, vendar je /skoraj/ vseprisoten...toda je tudi nujno potreben..brez njega..??!!Mislim, da je še najbliže temu- ne glih želja- razumska - pomagati, temveč dati nekaj, kar imaš, pa lahko daš nekomu , ki tega nima, ali se pa ne zaveda...verjetno je pa tudi nekakšen zapis v nas-vsaj pri sebi tukaj ne bi vmešaval kaj dosti ega..ker ne poznam zavestnega zadovoljstva, ko nekomu nekaj dobrega storim ali dam...je bolj duševna spokojnost, nekakšen lep občutek , ki pa prihaja neodvisno od našega zavedanja...saj pravim- vsaj pri meni je tako...Naš um pa je tko bolj na taki stopnji, da je marsikaj zanj nerazložljivo in neznano.No ja- kakor kdo komu...mislim, da je sreča tisti faktor in občutki vzporedni in ujeti v njo tisto, kar človeka usmerja..če se lahko tako izrazim- z besedami, ki pa so res skromne..toda skoraj edine..kaj češ...
fajn bodi
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#352 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 12:14

lep pozdrav vsem xDDx sem "nova" na tem forumu xrolleyesx
poznam Reiki in se ukvarjam z njim, zato mi je to področje dokaj dobro poznano. Tudi sama ne odobravam teh cen, čeprav je izobraževanje zeloooo drago, odvisno od učitelja/mojstra, ki predava na tečajih in seveda od stopnje.Vsaj dve stopnji že moraš imeti, če hočeš komu pomagati, to pa je že cca 25.000 za dva predavanja in potem še iniciacija, kot jo imenujejo. Ta denar moraš nedvomno "dobiti nazaj", tako je povsod, v vseh poklicih. Čim višja je stopnja, tem dražji so tečaji. Zraven je treba računati tudi pot, izguba dneva, kako hrano tudi moraš pojest itd. Skratka stroški izobraževanja niso tako nizki. :fiju:

#353 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 27. november 2006, 17:52

"Dobiti nazaj"- to me spominja na zakon o vzajemnem učinku od Newton-a. Ma v bistvu se da izenačit neki kot je pomoč drugim in delo za zaslužek? Vprašanje je tudi kaj giblje človeka k temu da nekomu pomaga. Verjetno si se odločila napravit tiste tečaje iz lastnega veselja in želje.

#354 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. november 2006, 18:57

"Dobiti nazaj"- to me spominja na zakon o vzajemnem učinku od Newton-a. Ma v bistvu se da izenačit neki kot je pomoč drugim in delo za zaslužek? Vprašanje je tudi kaj giblje človeka k temu da nekomu pomaga. Verjetno si se odločila napravit tiste tečaje iz lastnega veselja in želje.


dvomim da je temu tako-glede na to , da "mora" dobiti denar nazaj. Kaj takega nisem nikoli še slišal...vsaj na področju takšnih zdravljenj ne...Lep primer "pomagati " ljudem....
xegox

lep pozdrav vsem xDDx sem "nova" na tem forumu xrolleyesx
poznam Reiki in se ukvarjam z njim, zato mi je to področje dokaj dobro poznano. Tudi sama ne odobravam teh cen, čeprav je izobraževanje zeloooo drago, odvisno od učitelja/mojstra, ki predava na tečajih in seveda od stopnje.Vsaj dve stopnji že moraš imeti, če hočeš komu pomagati, to pa je že cca 25.000 za dva predavanja in potem še iniciacija, kot jo imenujejo. Ta denar moraš nedvomno "dobiti nazaj", tako je povsod, v vseh poklicih. Čim višja je stopnja, tem dražji so tečaji. Zraven je treba računati tudi pot, izguba dneva, kako hrano tudi moraš pojest itd. Skratka stroški izobraževanja niso tako nizki. :fiju:


Mislim, da tebi še marsikaj NI dobro poznano -recmo osnovna reiki načela, usmerjenost in kaj to sploh je....
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#355 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 21:02

Prav s hladnim tušem sta me polila x:Ox
Zepo:veselje in želja me nista vodila, ker je bilo to zame popolnoma nepoznano področje, pač pa veliko zanimanje, saj tovrstne literature takrat ni bilo toliko.
Lyassi: besede "dobiti nazaj" in "pokrivanje stroškov" sem poslušala na svojem prvem, drugem in vseh nadaljnih predavanjih vedno znova s strani svojih predavateljev. Samo komentirala sem to, kar sem poslušala na svojih predavanjih, nikjer pa nisem navedla, da tako delam in zaračunavam sama.
Nasprotno, to svoje pridobljeno znanje s pridom uporabljam samo na sebi in na svojih najbližnjih. Nikoli pa znanja o tem ni dovolj. Vedno znova se dodatno izobražuješ.

#356 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. november 2006, 06:42

Prav s hladnim tušem sta me polila x:Ox
Zepo:veselje in želja me nista vodila, ker je bilo to zame popolnoma nepoznano področje, pač pa veliko zanimanje, saj tovrstne literature takrat ni bilo toliko.
Lyassi: besede "dobiti nazaj" in "pokrivanje stroškov" sem poslušala na svojem prvem, drugem in vseh nadaljnih predavanjih vedno znova s strani svojih predavateljev. Samo komentirala sem to, kar sem poslušala na svojih predavanjih, nikjer pa nisem navedla, da tako delam in zaračunavam sama.
Nasprotno, to svoje pridobljeno znanje s pridom uporabljam samo na sebi in na svojih najbližnjih. Nikoli pa znanja o tem ni dovolj. Vedno znova se dodatno izobražuješ.


ma dobro, potem je tole zate izključno znanje, brez želja, čustvenih nabojev, brez veselja, ne vem no, kam bi te vtaknil...malce mi je to čudno...in zate je reiki izobraževanje, kot nekakšen seminar..ok- pa naj bo - vsakomur svoje..prav zanima me uspeh- posledice takšne pomoči drugim...ker si zže iz osnove zgrešila "zanimanje"..
pa vseen - lepo bodi še naprej.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#357 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 28. november 2006, 10:03

Lyassi: besede "dobiti nazaj" in "pokrivanje stroškov" sem poslušala na svojem prvem, drugem in vseh nadaljnih predavanjih vedno znova s strani svojih predavateljev.


Iluzorna izmenjava energije

Uvod
To besedilo je sestavni del mojega priročnika za 1. stopnjo Reikija in moram reči, da mi najprej sploh na misel ni prišlo, da bi bilo potrebno to temo na tečajih obravnavati. Vendar sem se tudi sam v letih poučevanja veliko naučil. O čem bo tekla beseda? O naših zablodah, nevednosti in naivnosti. Na žalost.

Iluzorna izmenjava energije
Koncept izmenjave energije zajema idejo, da mora vsakdo, ki sprejme Reiki (bodisi kot eno urno seanso, zdravljenje na daljavo ali pa uglasitev) za to plačati. Tak pristop je bil dodan poučevanju in zdravljenju z Reikijem po prihodu sistema na zahod. Ga. Takata je po prihodu na zahod spoznala, da učenci ne cenijo Reikija dovolj, zato je postavila zelo visoke cene za usposabljanje. V Ameriki je še danes cena usposabljanja za Reiki mojstrstvo 10.000 $ (prib. 2 miliona SIT).. Tak pristop je seveda povzročil odtujevanje med mojstri Reikija in celo privedel do uveljavljanja blagovnih znamk za določene šole Reikija (!).

Sam sicer razumem in lahko sprejmem take poglede. Vsakdo ima svobodno voljo. Vendar pa se mi postavljajo naslednja vprašanja: Je srčnost in odprtost (kar je najpomembnejše pri uporabi Reikija) res merljiva v denarju? Mora posameznik z bajno vsoto denarja dokazati, da bo Reiki vzel resno in ga iskreno prakticiral? (visoke cene naj bi namreč zagotovile spoštovanje Reikija.)

Sploh pa, kdo je lastnik Reikija?
Komu pripada?
Mar moram res sam skrbeti za ravnovesje v vesolju, ki da naj bi bilo porušeno, če ne dobim nič v zameno za Reiki? Menim, da je za ravnovesje v vesolju že poskrbljeno in da nam ni potrebno z našimi malimi in nepomembnimi ego igricami skrbeti za to.

Še več! Če bi bilo zares potrebno paziti na tako ravnovesje, bi o tem prav gotovo govorili vsi veliki učitelji človeštva. Sam sem osebno srečal že kar nekaj zares duhovnih ljudi, prebral veliko materiala o vseh večjih religijah in niti enkrat še nisem zasledil, da bi kdo govoril o potrebi po izmenjavi energije. Vsi govorijo le o ljubezni, dajanju, milosti, sočutju in brezpogojnem spoštovanju.

Sam imam tudi precej izkušenj z drugimi metodami samorazvoja in moram priznati, da Reiki pravzaprav ni ne vem kako učinkovita tehnika. Ker je pač energija, se pokorava našim miselnim tokovom, in deluje le na eterično telo in kot tak ni učinkovit kot, recimo, katerakoli mentalna tehnika. Še en argument, ki dokazuje da so cene za Reiki dejansko previsoke. Vzemimo na primer Kriya yogo. Ta tehnika je več tisočkrat bolj učinkovita in močnejša od Reikija (kar ne pomeni da je z reikijem karkoli narobe). Naučite se jo lahko za zelo nizko ceno ali pa celo brezplačno. Vidite nesmisel visokih cen Reikija?
Osebno menim, da v večini Reiki šol sploh ne gre več za zdravljenje, iskrenost, ljubezen ampak za konkurenčnost, donosen posel in druge ego igrice.

No, kar je dobro da razumete in po možnosti tudi sprejmete je, da Reiki že je v vas samih. Nihče nima pravice zaračunavati zanj. Reiki ne pripada nikomur. Dopustite, da Reiki svobodno teče in da neovirano pomaga čimveč ljudem.
Menim tudi, da ljudje sedaj potrebujemo pomoč bolj kot kadarkoli prej. In Reiki nam dejansko lahko precej pomaga. Zakaj bi sami sebe omejevali in postavljali pogoje za učenje Reikija?

To je tudi edini razlog, da sam postavljam nizke cene za tečaje Reikija in prvo stopnjo dajem za simbolično ceno. Ponovne iniciacije pa nudim brezplačno. V primeru druge in mojstrske stopnje zaračunavam svoj čas na tečaju, najem prostora in dolge, predolge ure sedenja za računalnikom in pisanja priročnikov. Cena za mojstrske stopnje je za vsaj 70% nižja od povprečne pri nas in vsaj 30-krat nižja od tiste na Zahodu.

Active Reiki Portal


Preberite tudi:
- Iluzije o Reikiju
- Mojster reikija vs. Duhovni Učitelj
- Brezplačne iniciacije

:)

#358 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 28. november 2006, 13:44

Lepo napisano, sicer pa js težko komentiram ker se ne spoznam na Reiki. x:)x

To kar bom sedaj napisala ne opisuje nobenga od vas (vsaj upam da niste taki).
Je pa zanimivo, kako nekateri strmijo k temu da bi dosegli neko stopnjo "razsvetljenja", pa ne opazijo da je treba začet pri osnovi - vprašanju kaj sploh jaz rabim za živet? Igrajo se neko duhovnost ker je pač to "moderno", niso pa sposobni svoje življenje preusmirit z materialnih tirov, napuha in egoizma. Parkrat se mi je zgodilo da sem bila na kšnem srečanju in nekateri niso bili sposobni premostit miselnosti, kaj so oni, zakaj bi nekdo pozdravu in se pogovarjal z nekom ki ni tega "vreden", rajši se igrajo igrico slabovidnosti. :xx!:
Pri egoizmu še takšna želja po duhovnosti ne pomaga, če nismo sami dovolj zreli gledat druge z spoštovanjem in jim pripravljeni pomagat tudi če nimamo istih mnenj in prepričanj. xokx xrosex :love:

To temo je popravil/a Lyassi: 28. november 2006, 13:45


#359 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. november 2006, 14:51

Lepo napisano, sicer pa js težko komentiram ker se ne spoznam na Reiki. x:)x

To kar bom sedaj napisala ne opisuje nobenga od vas (vsaj upam da niste taki).
Je pa zanimivo, kako nekateri strmijo k temu da bi dosegli neko stopnjo "razsvetljenja", pa ne opazijo da je treba začet pri osnovi - vprašanju kaj sploh jaz rabim za živet? Igrajo se neko duhovnost ker je pač to "moderno", niso pa sposobni svoje življenje preusmirit z materialnih tirov, napuha in egoizma. Parkrat se mi je zgodilo da sem bila na kšnem srečanju in nekateri niso bili sposobni premostit miselnosti, kaj so oni, zakaj bi nekdo pozdravu in se pogovarjal z nekom ki ni tega "vreden", rajši se igrajo igrico slabovidnosti. :xx!:
Pri egoizmu še takšna želja po duhovnosti ne pomaga, če nismo sami dovolj zreli gledat druge z spoštovanjem in jim pripravljeni pomagat tudi če nimamo istih mnenj in prepričanj. xokx xrosex :love:


skoraj povsem se strinjam....-pravzaprav povsem...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#360 shtrukeljchek

shtrukeljchek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 9. december 2006, 13:42

No naj povem, še za en pripetljaj ki se mi je zgodil.. Po moji zgodbi, ki sem vam jo zaupala se je zgodilo še kar nekaj pripetljajev. Namreč od kolegice mama je enkrat povedala temu "mojstru" moje probleme (po tem ko nisem tja prestopila praga)- da pač nimam denarja in da mi je 15 tisočakov velik strošek (okej to je itak moj problem in itak nisem pričakovala da bi mi kdo kaj dal zastonj), nakar sta se on in njegova ženska odločila da mi bosta naredila iniciacijo zastonj povrh tega pa dejala da je cena kvazi zato tako visoka da folk zna potem to cenit- večje bedarije v življenju nisem slišala, in folk dejansko to verjame, sama veliko bolj cenim stvari, ki so mi podarjene iz srca, ampak pustimo to. Jst vsa vesela, da sem se mogoče pa le motila in je čist uredu človek, privolim in sem hvaležna- celo kupim skromno darilo. Nakar dan pred to iniciacijo "mojster" pokliče in sporoči da nama s kolegico tega ne bo naredil (čeprav je ona bila pripravljena plačat) ker sva kao neresne in ker se ne udeležujeva tistih skupnih sestankov, kjer to zgleda nekako takole: midve sediva ko kupi nesreče in gledava kako folk sedi okrog neke osebe in ima na njem roke in se pogovarja, mogoče nama sem pa tja kak negativc zateži da se ne smeva pogovarjat- medtem ko se oni lahko!!!!, več od tega ne razumeva. Torej zakaj je tako pomembno se tega udeleževati dokler nimaš 1. stopnje in nimaš blage zakaj se gre? Zato da plačaš tistih 400 tolarjev? Sama hodim tudi v večerno šolo in imam ravno takrat ko je un sestank pouk- večkrat sem ga tudi v svojo škodo prešpricala. No in zdej je on kao užaljen???? :eek: Mislim a je to normalna reakcija od nekoga ki naj bi ga prevevala ljubezen in ne ego? Skratka zdej nama bo nekdo drug naredil iniciacijo in to popolnoma zastonj brez da bi ga zato prosili. Sej drugač ni fora v tem al je zastonj al ne, fora je samo v odnosu, ker jst sm pač takšna da če nimam denarja pač tistga kar želim ne bom imela in bom počakala na dan ko ga bom imela, sej mi nikamor ne bo nič ušlo. In tale človek ki sem ga spoznala je tok pozitiven in nice da ne znam opisat- res mojster k mu je neki jasn- čist drug svet. Itak je to ena pozitivna izkušnja in pa seveda še en dokaz da moram svojim občutkom bolj zaupat, ker konc koncev se glede na precenjevanje ljudi zelo redko zmotim- kar mi gre včasih kr mal na živce.

#361 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 10. december 2006, 11:23

In tale človek ki sem ga spoznala je tok pozitiven in nice da ne znam opisat- res mojster k mu je neki jasn- čist drug svet. Itak je to ena pozitivna izkušnja in pa seveda še en dokaz da moram svojim občutkom bolj zaupat, ker konc koncev se glede na precenjevanje ljudi zelo redko zmotim- kar mi gre včasih kr mal na živce.



Reiki mojster vs. Duhovni Učitelj

Sanjate tudi vi?

Dandanes se reikija drži kar precej "zanimivih" konceptov o položaju te tehnike, oziroma, če smo bolj natančni, o njeni vsemogočnosti. (vabim vas, da si na to temo preberete tudi ta prispevek, Iluzije o Reikiju >> )
Ampak v primerjavi s predstavami, ki jih imajo nekateri ljudje (t. i. "učitelji" ter "učenci") o svojem lastnem položaju, so te iluzije o reikiju pravzaprav zelo nedolžne.

Nekateri reiki mojstri/ce živijo namreč v prepričanju (sam temu rad rečem, "sanjanje"), da so pravi Guruji, Razsvetljeni posamezniki (kot je Buddha, recimo) oz. pravi pravcati Duhovni Učitelji.(!) Se s tem gredo igro "slepec vodi drugega slepca"?

Po drugi strani pa je še bolj žalostno to, da nekateri takim samozvanim "duhovnim učiteljem" dejansko naivno nasedajo. Ti ljudje v bistvu kupujejo iluzije in kažejo svoje lastno pomanjkanje zdrave pameti in izkušenj. V svoji zmedi postavljajo reiki mojstre na prestole vsemogočnih Duhovnih Učiteljev, v stilu:
naivno-nekam-zelo-new-age-rabim-nekoga-ki-me-bo-vlekel-za-nos.


Takim ljudjem praviloma manjka pravih duhovnih (nematerialnih) izkušenj, samih izkušenj z Reikijem in seveda prizemljenosti in zdrave kmečke pameti.

Če ste torej eden izmed tistih, ki jemljejo navadno človeško bitje (reiki mojstra/co) za popolnoma in pravilno Razsvetljeno, potem bo morda ta članek za vas verjetno kar mrzel tuš.
Če pa ste eden izmed tistih, ki so se sami sebe naivno okronali za Duhovnega Učitelja/co in sami sebe postavljate ob bok Mahavatar Babajiu, Ramana Maharshiju, Srila Advaita Prabhuju ali Buddhi recimo (ta bitja SO RESNIČNI DUHOVNI UČITELJI), potem vas morda zanimajo nekatere lastnosti resnično osvobojenih Duhovnih Učiteljev, navedene spodaj...

Pravi/a Duhovni Učitelj/ica:

- je popolnoma in pravilno osvobojen/a.
Kaj to pomeni?
Pomeni, da je realiziral/a dokončno in Absolutno Resnico vsega, kar obstaja. Direktno je spoznal/a, skozi lastno intimno izkušnjo, Sahaja Nirbikalpa Samadhi, stanje zavesti zaradi katerega je fizično nesmrten/a, za vedno (primer tega stanja je Mahavatar Babaji). - na dosegu roke ima Absolutno Moč, Modrost in Ljubezen .
To pomeni, da lahko ozdravi slepe, pohabljene in od mrtvih obudi vsakogar. Pomeni tudi, da omili trda človeška srca le s svojo prisotnostjo (to je počel Ramana Maharshi).

- lahko in tudi dejansko uporablja t.i. Siddhije.
On/a lahko izgine, se ponovno pojavi, postane zelo majhen/a, pomnoži svoje fizično telo. Lahko hodi po vodi, zraku in skozi trdne stene. Lahko postane oz. je vseveden/a, vseprisoten/a in vsemočen/a. (kot Mahavatar Babaji, denimo).

- vodi vse svoje učence/ke glede na njihove potrebe.
Resničen/a Duhovni Mojster/ica za poučevanje ne potrebuje priročnikov in delavnic, saj uči od znotraj, skozi naša srca. Nikogar nikdar ne sili in manipulira v karkoli. In najpomembnejše, za svoja dejanja ne zahteva denarja.

- je milostljiv/a, nežen/a, ljubeč/a, oster/a in popolnoma nenavezan/a.
To pomen, da ga/jo ničesar ne prizadene, vrže iz tira in skali njegov/njen notranji mir, čistost in jasnino...

- živi v skladu s svojim učenjem.
To očitno pomeni, da ne zaznava nikakršne razlike med tem, kar je v njemu/njej in kar počene v tem svetu. Je živeč primer tega, kar uči.

- se nikoli ne postavlja kot Duhovni Učitelj.
Če sem bolj natančen, o svojem položaju sploh ne razmišlja, saj nima ego-zavesti (ego zavesti o samemu sebi), saj je v Enosti z vsem, kar obstaja. To pomeni, da je popolnoma nesebičen/a.


Osebno poznam veliko reiki mojstrov/ic, tudi takih, ki se imajo za prave Duhovne Učitelje (kakor pač hočejo, vsak ima svobodno voljo). Vendar niti eden med njimi (z mano vred) niti od zelo zelo zelo zelo daleč ne dosega resničnih Duhovnih Učiteljev...

Poznam tudi precej oseb, ki naivno verjamejo v vzvišeno pozicijo same energije reiki in posedično tudi v reiki mojstre kot prava Duhovna Bitja. Ti ljudje plačujejo visoko ceno za svojo zmedenost in naivnost. Žalostno toda resnično...

Za konec:

"Noben svetnik ni brez preteklosti in noben grešnik ni brez prihodnosti..."
- Sri Babaji

Active-Reiki Portal

#362 shtrukeljchek

shtrukeljchek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 10. december 2006, 13:16

Mislim če se lahk med terapijo prepirajo, in opravljajo pol dvomim da bi bilo moteče če midve res šepetaje klepetamo, lih tok naglas da noben ne more slišat o čem teče beseda. Problem je sam v eni starki k je tok negativna da s takšnimi forami pridobiva na moči...

Sej itak je vseen. Jst od teh "mojstrov" ne pričakujem samo to da to kar učijo tudi sami živijo- ne prenesem pa dvojnih meril. Vem da noben ni brez preteklosti in da obstaja redko keri mojster ki mu je dejansko nekaj jasno. Tut nisem naivna glede teh stvari in ne postavljam ljudi na visoka mesta če tega niso vredni. Še vedno smo vsi samo ljudje. Priznam da sem pod "mojstre" predalčkala ljudi ki naj bi bili polni ljubezni, pozitivne energije, modri- pa me je moje prepričanje vodilo za nos... Želim si pa da bi takšni ljudje dejansko obstajali oz. da bi jih bilo več.

#363 shtrukeljchek

shtrukeljchek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 10. december 2006, 14:21

Aha. Pol se moram začet spraševat zakaj hudiča mam pol tok pozitivnih in luštnih ljudi ob sebi ki mi dejansko nekaj pomenijo, me imajo radi in me spremljajo že vrsto let, če sm sama takšna kot osebki ki sem jih mela priložnost "spoznat", ki niso niti najmanj podobni mojim ljubim osebam. Kdo torej v tem primeru sem? x:)x

#364 shtrukeljchek

shtrukeljchek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 10. december 2006, 16:21

Jst se reikija sploh ne udeležujem, od tistega dne ko sem odprla tale topic. Fora je sam da si un skos neki zmišljuje- pa bi nama naredil iniciacijo spet drugič je ne bi in je kr neki užaljen- od frendice mama pa je ubistvu kontakt in se ona za vse meni z njim in z nama. Midve nimava z mojstrom nobenih stikov razn tiste 3x ko sva prišle na skupne ure- pa še to naju je 1. samo pozdravil in še to kot da mu je vse odveč od takrat nismo spregovorili niti besedice. That's it. Mi gre pa v nos ker je izjemno nesramen- pa ne do mene ampak do svojih "učencev" in kako vse daje v nič, reiki pa poveličuje in po njegovem mora biti človek vreden da lahko pride v njegovo skupino... In nikakor nisem hodila tja da bi ocenjevala kakšni ljudje se zbirajo tam, predvsem sem odšla tja zarad sebe da bi iz sebe neki naredla in mogoče kaj novega spoznala- mi pa je padel odnos v oči, ker tazga folka nisem še nikol spoznala in si tut ne želim bit v takšni družbi.

Tko da si mal narobe sklepala...

Je pa res da bi lahko mnenje obdržala zase.

Have a nice day. xsrcx

#365 Louise

Louise
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 26. marec 2007, 14:44

Pozdravček,

no, jaz sem pred 14. dnevi naredila prvo stopnjo reikija.
Zanima me, kje je v tujini-ciljam recimo na Tajsko, Indijo....dobra šola,... kje so najboljši učitelji reikija?
Rada bi namreč naredila ostale stopnje pri njih, ker imam namen potovati v te dežele v prihodnosti.
Na dopustu se sprostiš, prideš v nek popolnoma nov svet in že tako mene vsako potovanje spremeni in dopolni, zato čutim, da moram preostale iniciacije opraviti tam.

Hvala za predloge, nasvete itd.
L*

#366 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 23. september 2007, 07:57

Meni draga oseba se je odločila za zdravljenje z reikijem. (Pri zelo prijazni gospej, ki zaračunava zelo sprejemljivo tarifo).
Ker sem sama nejeverni Tomaž, sem si mislila, no, vsaj škodit ne more. : :eek:eek: :eek: Pa še kako je škodilo! Po treh tretmajih (ali kako se temu reče), se pravi tri mesece po en teden na mesec in pacient je popolnoma razsut, moral je celo v bolnišnico, prejšnje slabo stanje je porazno slabše. Zdaj (po treh tednih od zadnjega reikija) komaj malo prihaja k sebi. Kako je to mogoče? Ne verjamem, da je gospa Reiki delala kaj narobe, že dolgo se ukvarja s terapijami, je pozitivna in dobronamerna, za to roko v ogenj....ampak
Objavljena slika

#367 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. september 2007, 11:40

"Kako je to mogoče?"

_________

Lahko so reakcije na tretma. Lahko kaj drugega...

Kaj konkretno je diagnoza Tebi drage osebe? LP

#368 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. september 2007, 08:58

Meni draga oseba se je odločila za zdravljenje z reikijem. (Pri zelo prijazni gospej, ki zaračunava zelo sprejemljivo tarifo).
Ker sem sama nejeverni Tomaž, sem si mislila, no, vsaj škodit ne more. : :eek:eek: :eek: Pa še kako je škodilo! Po treh tretmajih (ali kako se temu reče), se pravi tri mesece po en teden na mesec in pacient je popolnoma razsut, moral je celo v bolnišnico, prejšnje slabo stanje je porazno slabše. Zdaj (po treh tednih od zadnjega reikija) komaj malo prihaja k sebi. Kako je to mogoče? Ne verjamem, da je gospa Reiki delala kaj narobe, že dolgo se ukvarja s terapijami, je pozitivna in dobronamerna, za to roko v ogenj....ampak


Pozdravljena vranja
Iz tega / kar si napisala/ je težko kaj določenega povzeti. Dajanje reikija se sicer naj ne bi zaračunavalo / nekakšno osnovno etično pravilo/ , je pa tudi res , da vseh ljudi/ vseh bolezni/ ne moreš / ne smeš / zdraviti z reikijem ....tole- 3 tedne v treh mesecih-je pa že orenk poseg ,ne vem sicer- je že tantra vprašal- za kaj je sploh šlo in kaj sploh je/ diagnoza/ ....če bi malce več povedala ??....
Tebi dragi osebi pa želim vse najlepše... xvrtcx xvrtcx xsrcbumx
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#369 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 25. september 2007, 06:28

Kaj konkretno je diagnoza Tebi drage osebe? LP
[/quote]
Pozdrav!
Meni ljuba oseba je naša babi (da se ne bo tako neumno slišalo...), njena diagnoza pa je trajna okvara ravnotežnega aparata. Pomeni- huda vrtoglavica, včasih do slabosti in bruhanja. xhypnox Po terapijah trajajo ves dan, kak teden ali dlje, potem se spet umirijo "na normalno" stanje: tako kašne tri štiri ure popoldan se ji vrti malo manj. (groza)
Uradna medicina dvignila roke, še to moram povedat.
Hvala za dobre želje xflowx , verjetno to bolj pomaga :sori:
Objavljena slika

#370 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. september 2007, 10:32

"...njena diagnoza pa je trajna okvara ravnotežnega aparata. Pomeni- huda vrtoglavica, včasih do slabosti in bruhanja..."


Informativno:

...Ravnotežje = povezano v shiatsu tretmanih, akupunkturi, makrobiotiki... z ušesi.

Ušesa so povezana z ledvicami.

Meridian ledvic (z meridianom mehurja) pogojuje mentalno stanje, vitalnost človeka..., kvaliteto okostja...


V shiatsu tretmanu se prvo osredotoči na postopno prehajanje na ph bolj

uravnoteženo prehrano.


Nauči kako enostavno relaksacijo s tonifikacijo meridiana ledvic...

Za več življenske simpatije...


Točka za prvo pomoč proti vrtoglavicam...: Kidney 1 (meridian ledvic; začetek na podplatu)...

More info: uporabi google.


Kidney 1; druga slika (točka na podplatu):

http://www.yinyangho..._meridian_1.gif

Načinov stimulacije K-1 točke je več... LP

#371 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. september 2007, 10:53

Zakaj plačevat Reiki.

Ko so pa delavnice cenovno bolj ugodne. In človek se še veliko več lahko nauči zraven:

http://www.lunin.net...t...st&p=890016

#372 ninamalina5

ninamalina5
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 19. oktober 2007, 11:24

Hojla,
zanima me ali ima kdo od vates morda kakšno informacijo, kje in kdo v Celju je mojster Reikija. Oz. kje bi se dalo narediti prvo stopnjo Reikija?
Hvala in lep pozdrav!
Nina Malina
---------------
Ni nam lahk!

#373 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2007, 11:32

Evo:


Vabim vas na tečaj prve stopnje Reikija, ki bo potekal v soboto, 27. oktobra od 10.00 do 18.00 ure. Tečaju bodo sledile vaje, ki bodo v soboto, 17. novembra, začeli bomo ob 10.00 uri, zaključili pa po dogovoru, najverjetneje okoli 16.00.

Tečaj bo potekal v Novem mestu, maksimalno število udeležencev je 8.
Vodila ga bom Tina Ogorevc.
Cena tečaja je 80 evrov, za vaje pa prostovoljni prispevek, ki ga namenimo Drušvu za zaščito živali Novo mesto.

Več informacij si lahko preberete na http://www.maat-cent...1...&page_id=89



Lep dan še naprej!

#374 d-omen

d-omen
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 98

Objavljeno: 17. februar 2010, 17:44

lepo pozdravleni
zanima pa me ali ima kdo izkušnje s to metodo zdravljenja
dobre strani slabe strani...itd.
jaz sam nisem reikist sem pa brez iniciacije aktiviral simbol cho-ku-rei to je prvi simbol
ne vem kako ampak uspelo mi je aktiverati simbol
seveda ni delovalo za vedno je pa za kakšno minuto potem sem zgubil koncentracijo...
sedaj me pa zanima vse o tej metodi zdravljenja...?!

fajn se imejte
Domen

#375 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. marec 2010, 06:35

Lepo pozdravljeni

Ta teden je izšla knjiga Aktivni reiki Usui do . Avtor sem sam. Knjiga bo na voljo le v knjižnicah in pri meni - v prostoru društva na Brezovici. Vsebinsko se knjiga malce razlikuje od ostalih pri nas izdanih o isti tematiki v samem pogledu na reiki ter uporabo. Gre za aktivno obliko reikija, v bistvu za izvorni Usui do, iz katerega so kasneje razvili pasivni reiki -npr.-Usui shiki ryoho, ki je bolj proizvod Hayashija kot pa Usui-ja. itd. Je priročnik za reikiste, tudi za učitelje reikija,med drugim so opisane tudi starejše japonske tehnike ( 28), kotodame simbolov, jumoni, načini dihalnih tehnik, razne meditacije, teate tehnike,ezoterična anatomija, delo na čakrah, kolikor toliko korektna zgodovina razvoja reikija in tudi namen, ki ni ravno v skladu s tem, kar se večinoma poučuje danes. Knjiga ima 190 strani . Če koga zanima, jo lahko naroči pri meni po tel- 031/232-741 in jo pošljem ali pa jo kupi v prostoru na Brezovici pri Ljubljani -Tržaška 513 b - 1. nadstropje. Lahko me tudi kontaktirate na OS, pa tudi na moj mail - matjaz@teate-reiki.com. Se opravičujem, ker povezava e-maila vsaj meni tukaj ne deluje.

Lepo bodite xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0