Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Reiki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
421 komentarjev na to temo

#76 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 8. julij 2004, 06:38

, iluzije se brišejo

Ce se na reikiji zgodi samo to.. potem se ze splaca tja iti..

Me pa mocno zanima, kaj konkretno povzroci to, da se brisejo iluzije. Sem mislil, da lahko to povzroci le razumevanje.. ne razumem najbolje, kaj na reikiju, bi lahko povzrocilo brisanje iluzij.
Ce kdo pozna reiki.. bi bil vesel odgovora..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#77 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 8. julij 2004, 08:46


, iluzije se brišejo

Ce se na reikiji zgodi samo to.. potem se ze splaca tja iti..

Me pa mocno zanima, kaj konkretno povzroci to, da se brisejo iluzije. Sem mislil, da lahko to povzroci le razumevanje.. ne razumem najbolje, kaj na reikiju, bi lahko povzrocilo brisanje iluzij.
Ce kdo pozna reiki.. bi bil vesel odgovora..

Tjazi se je res to to, reiki pomaga širiti razuemvanje in s tem gredo tudi iluzije. No jaz strokovnaj na tem področju nisem, malo vem o teh stvareh, bolj jih doživljam kot razumem.

Mogoče je to čisto moja fora.
Jaz sem šla na reiki, v času, ko je bil Saturn na mojem asc in ko smo se skupina pogovarjali kaj hočemo od reikija, sem jaz rekla, da bi se rada ozemljila. Drugi so govorili, da bi radi pomagali drugim jaz pa sem takrat že slutila, da bom našla drugačen način pomaganja in da z reikijem ne smem služiti, to sem čutla v sebi.
No prva dva dni po iniciaciji sta bila grozna, bila sem v popolni megli, so me policaji ustvaili, pa jih še vidla nisem, bla sem res v megli in bilo mo je slabo.
No potem se je to postopoma spremenilo in s časoma sem postala res bolj stvarna.
Še vedno deluje reiki predvsem na spodneje nivoje pri meni. Imam več energije, sem bolj seksualna, vesela.
Včasih je energija močnejša in imam občutek pa pravi potoki tečejo preko mene, preko podplatov, dlani in preko solarnega pelksusa se širijo žarki na hrbtni strani ven iz mene. Vendar to je samo včasih, v glavnem mi pomaga samo pri tem, da v vsako stvar, ki jo počnem vložim več zbranosti, da sem bolj stvarna, da sem manj čustvena in bolj objektivno pogledam na situacijo. Meni je všeč, ne glede kaj še prihaja v življenje, vse kar si želim je da bi ohranila tak način doživljanja in to objektivnost, ki sem jo dobila s pomočjo čiščenja in rekija.
Vendar se še vendo čistim.
Prvo se je intenzivno čistila prva in druga čakra, sedaj že več kot pole leta druga in tretja, pa se stvari sporostijo, pa imam spet ogromno energije in sem zelo samozavestna, potem pa se čez nekaj časa spet začne močan proces čiščenja. Moram priznati, da sem sedaj sredi močnega čiščenja, in grem čez podobna čustva in težave kot včasih, vendar je moj odnos do tega drugačen, me ne odnaša... Vem in razumem.
In to je časovno povezano z rekijem.
Pri reikiju je po moje pomembna ponižnost, in zavest, da je energija univerzalna in da si je ne lastiš. Pa tudi , da poslušaš svoj notrnaji glas, ki te vodi. Jaz imam že ves čas občutek, da ne smem napredovati prehitro in grem res bolj počasi, korak za korakom.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. julij 2004, 08:57

Lepo pisete, Sanci, Vesna in Mihela, fino je, da imamo tole na tak nacin.
Sanci, super ker si se prikljucila v tole temo. x;)x :palec:

Zelo lepo si napisala, Mihela, na koncu: "Pri reikiju je po moje pomembna ponižnost, in zavest, da je energija univerzalna in da si je ne lastiš. Pa tudi , da poslušaš svoj notrnaji glas, ki te vodi. " :palec:

Tole - "Jaz imam že ves čas občutek, da ne smem napredovati prehitro in grem res bolj počasi, korak za korakom." - jih/nas pa vec pozna - to je po eni strani podzavestno zaviranje svoje osebne rasti, ker slutis, da z novim znanjem in novo stopnjo ne bos vec stari jaz in po drugi uzitek v spoznavanju vsake posamezne faze. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 8. julij 2004, 10:43

Kako pa poteka ta iniciacija?

Kolikor vem, je za iniciacijo potrebno mnogo let.. ali zivljenj. V bistvu je mozna iniciacija, sele takrat, ko si ociscen oziroma ko sprejemas, ne da bi sodil. Indikator za to stanje, so zelje in vprasanja. Dokler nekaj zelis in sprasujes,. se ni cas za iniciacijo.
Ce nekdo tezko caka na iniciacijo ga je skoraj nemogoce iniciirati.

A pri reikiju pa kar vse po vrsti inciirajo? in to kar takoj? A je morda potrebno tudi placat za tole?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#80 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 8. julij 2004, 11:28

Kako pa poteka ta iniciacija?

Kolikor vem, je za iniciacijo potrebno mnogo let.. ali zivljenj. V bistvu je mozna iniciacija, sele takrat, ko si ociscen oziroma ko sprejemas, ne da bi sodil. Indikator za to stanje, so zelje in vprasanja. Dokler nekaj zelis in sprasujes,. se ni cas za iniciacijo.
Ce nekdo tezko caka na iniciacijo ga je skoraj nemogoce iniciirati.

A pri reikiju pa kar vse po vrsti inciirajo? in to kar takoj? A je morda potrebno tudi placat za tole?


A nisi prebral prvih strani, dej preberi kaj je napisal Andrej?
Vsak se lahko iniciara, inicira te mojster reika.
Preberi si vse kar so napisali, boš videl ni povsem enostaven, če nisi pripravlje na spremembe bo težko.
Mi vsi smo ljudje in ne vem če realno obstaja človek, ki si nič ne želi in se nič ne sprašuje.
Popolnost je nam preprostim ljudem prej pot, kot stvarnost.
Mogoče se motim, naj ti odgovori še kdo drug.

Po moje je glavni indikator za reiki želja po spremembi, po tem, da bi se odpru in se počasi spremenil, očistil zavirajočih vzorcev.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#81 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 8. julij 2004, 11:41

kar se tice iniciacije....

jaz sem imela najprej nekaj seans, celostnega ciscenja caker in odstranjevanja blokat, ker sem imela (in imam se, vendar manj in delam na t em, da bolj skrbim zase) precej blokat. potem mi je mojster reikija priporočil da pri njem opravim iniciacijo in jo imam cez 5 dni x:)x .........

tako da takrat lahko napisem kaj vec o tem



Tjazy: osebno bom mogla placat za iniciacijo 15000sit, sicer pa je odvisno od posameznega mojstra reikija koliko zaracuna, ceno lahko prilagodi tudi posamezniku, ce nekdo res nima veliko denarja in si res zeli iniciacijo, mu to lahko opravi tudi ceneje.


soncen dan vsem x:)x

#82 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 8. julij 2004, 12:32

Vedno manj razumem.. x:px

Ce se lahko iniciira vsak.. potem to ni iniciacija. Ali naj ti mojstri reikija ta svoj obred imenujejo kako drugace.. ali pa naj bolje razlozijo kaj pocnejo. Lahko se izvede lazno iniciacijo, ki je tudi koristna, ker clovek misli, da je iniciiran in tako pospesi svoje ciscenje.. ampak dokler se izvaja ciscenje.. po mojem do iniciacije se ni moglo priti. Da se iniciiras.. mora obstajati zelo cist prehod.. to je nekak sorodna metoda kunduliniju.. Pri obeh potrebujes cist prehod.. ki je nekako pogoj. Veliko ljudi dela kundulini.. zelo malo ljudem, pa uspe realizirat kundulini.. Veliko prej ga realizira tisti, ki se nikoli ni slisal za kundilini in tudi inicirati je lazje tistaga, ki pojma nima o tem. Ker kadar je prisotno vedenje.. z razlogom se razvijati.. potem je vedenje obremenitev.. umazanija.. potem je najprej potrebno ocistiti vedenje..
Ce obstaja vedenje.. brez razloga.. brez zelja.. potem vedenje ni v napoto. Kakorkoli ze.. najprej je potrebno odstraniti zelje.. in hotenja in nato delovati v smeri kundulinija ali iniciacije ali kaksne sorodne metode. To je prva stvar.. odstraniti zelje, ampak jaz ne vem kako.. in to lahko vcasih traja neskoncno dolgo.. med tem lahko sicer naredis cirka 1.345.643 inciacij in 2.453.567 kundolinijev in se enkrat toliko drugih metod.. ampak se vedno si pred isto pregrado. ZELJE!

Ko si ociscen.. ne mores zacutiti iniciacije in podobnega.. ceprav nekateri hrepenijo ravno po tem, da bi cutili neke blazne energije. Cutis jih lahko samo takrat, ko so prisotne tudi blokade. Cevelj, ki se odlocno prilega tvoji nogi. ne cutis ravno kej prevec.. oziroma kar pozabis nanj.. vse je v redu z njim. Ce pa ti je premajhen.. ali prevelik ali pa ce ima kaksno spicko kje.. ki te zbada.. pa ne mores pozabiti nanj.. vedno te spominja, da je tam.. in da neki ni v redu z njim.
Tudi na srce in pljuca in zile.. kar pozabis, ko je vse v redu.. ko pa te nekaj boli.. takrat cutis..
Ce je s temi zadevami tako.. mora biti tudi z energijo enako..

15.000 za iniciacijo. V redu. Zakaj? Ker mora on tudi od necesa ziveti? Je to placilo zaradi tega..? Ali je to placilo, da bos ti bolj verjel, da si iniciiran? Ce je zanj.. potem je prevec.. ne mores iz tega delat biznis.. Ce je zate, potem je premalo, ne mores verjeti za 15.000 oziroma odvisno od posameznika. Ampak placilo se prilagodi.. OK.

Vesna.. kako si vedela, da si prej imela veliko blokad, in kako ves, da jih imas zdaj manj? Kaj pocnes, da jih imas zdaj manj?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#83 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 8. julij 2004, 17:03

sploh ne dvomim lia, da boš inicirana...bo že pravi čas napočil,
saj te bo občutek vodil kdaj

Mihela lepo, da to tako doživljaš, upam, da grem tudi po tej poti nekoč...
:) Naj bodo z vami dobre energije in dobre vibracije
Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#84 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. julij 2004, 17:11

Tjazy, slovar tujk pravi za inicijacijo [lat. initiatio iz "inire" začeti]
1. začetek ali začetna stopnja kakega procesa (npr. karcinogeneze) 2. obred sprejemanja posameznikov v skupnost (npr. mladih med odrsale.

Tako je tudi krst inicijacija, sprejem med katoličane in vidiš, tudi za to inicijacijo je treba plačat. Lahko pa se tudi sam inicijiraš, potem pa ti ne bo treba nič plačat. REzultat bo pa povsem enak.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#85 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. julij 2004, 20:19

Mateja :palec: jaz sem prvo stopnjo anredila, da pomagam hčerki, in sem ji uspešno, vsekakor sem verjela v to, da lahko bronhitis na tak način premagamo... pa da bi videli kakšen madež je imela od klopa, kot majhno dete, so zdravniki jo kao s sprejem malce "pošpricali" in odslovili, bomo jutri videli, ne kaže slabo... je prejela reiki od prijateljice, mojstrice, na daljavo, zjutraj pikica drobna, moj ni mogel verjet in takrat se je prepričal... ni mi važno kaj deluje, važno je da deluje in za to sem hvaležna...
me pa zanima glede na to, da sem 1.stopnjo naredila že precej let nazaj in da sem imela takrat orng čiščenje pismo sem cel teden jokala, me zanima, a bi blo to fajn ponovit... hm, xrolleyesx

#86 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. julij 2004, 08:58

Tjazy, slovar tujk pravi za inicijacijo [lat. initiatio iz "inire" začeti]
1. začetek ali začetna stopnja kakega procesa (npr. karcinogeneze) 2. obred sprejemanja posameznikov v skupnost (npr. mladih med odrsale.

Tako je tudi krst inicijacija, sprejem med katoličane in vidiš, tudi za to inicijacijo je treba plačat. Lahko pa se tudi sam inicijiraš, potem pa ti ne bo treba nič plačat. REzultat bo pa povsem enak.


Noo ce iniciacija pomeni.. zaceti.. potem sem se ravno vceraj ORNK iniciiral x:Dx x:Dx

"Je tako udobno...v tej svoji iluziji,,,, A ne, tu je vse tako domače...greš pa na nov teren ... pa v trenutku koplji temelje.....hišica iz kart se pa sesuje....."
Lia.. in tocno to se mi je zgodilo.. brez reikija.. x:Dx x:Dx

Torej to ni sorodno kunduliniju.

Mateja.. ne zelim dokazovati, da je to nategavscina.. samo ne vem, ce je potrabno toliko razlicnih imen za isto zadevo.. imao Reki, pa 1000 variant Tao pa Tai.. pa ogromno tega sploh ne poznam.. in vse to je igra energij. Ker nekoc ni bilo komunikacije se je na razlicnih podrocjih razvilo isto ime za isto zadevo.. ampak zdaj, ko pa je nekako jasno, pa bi se dalo tole malo zdruziti.
V vecini primerov pa ravno ti mojstri se nikakor ne odrecejo tej ideji, da bi se zdruzili in porusili delitve.. imena.. religije.. iluzije.
Ja v bistvu me zanima reiki.. mene itak vse kar disi po okultnem strasno privlaci. In zelo me privlacijo vrata rojstvo-smrt.. In za vsakic ko slisim, da je nekdo umrl.. se mi to zdi naravnost neverjetno.. Potem pa slisim to se po radiu.. in nikakor ne dojamem, zakaj neki, po radiu povejo samo ce je kdo umrl. Zakaj ne povejo ko se kdo rodi?! To je vsaj toliko pomembno, kot smrt.. ce ne se bolj. Mogoce zato, ker je smrt boljsi biznis?
Veliko ljudi se strinja z religijami, da umre samo telo.. ampak ravno okoli tega telesa imajo potem toliko posla. Zakaj ne bi telo preprosto zakopali nekam in konec polemike. Tisto kar vsi tako cenijo itak se vedno obstaja, cemu si beliti glavo z necim, kar je bilo itak samo v najemu??
Polno je paradoksov med nauki in dejanskim pocetjem.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#87 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 9. julij 2004, 10:32

Kolegica ima narejeno 2. stopnjo, moja mama ima šele prvo. Moram rečt da mi je zelo pomagalo. Delale smo predvsem na srčni čakri (s kolegico). Takšna razlika je zdej! Skoz sem optimistična, dobre volje, v meni pa kot da bi šele zdej stekla življenjska energija... x:Dx
sanci_cat

#88 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 9. julij 2004, 11:05

to da zaracunajo za iniciacijo se mi zdi cisto fer. saj vsaka stvar, storitev, obred, pocetje,...kakor koli pac ze imenujemo je placana.
tudi tudi sam mojster reikija porabi veliko casa in energije, da spozna svet reikija in prenasa drugim. zakaj se nam potem zdi tako samoumevno ce placamo npr. profesorju za instrukcije? zakaj ne bi potem tudi mojstru reikija? tudi on na nek nacin poucuje.

glede meje koliko denarja je zadosti, koliko prevec/premalo bi se dalo zelo razpravljati. vsaka meja omejuje, tako tudi denarna. je pa bistvo, da ko enkrat opravimo iniciacijo jo imamo, smo povezani z univerzalno energijo in z njo zivimo, placamo pa samo enkrat. torej ce razporedimo tisto vsoto na vsa leta zivljenja gre za zelo majhno vsoto. je pa res, da vsak ko slisi nekaj duhovnega, je asociacija na to, da gre za brezplacno, ker kao prihaja od bozjega.

zapletene stvari so to....ampak vseeno koristne


lep dan!

#89 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. julij 2004, 12:24

In kaj boš zdaj ....

počakal da te mine.....pa te prime...pa te mine......

x;)x  si mi kar malo podoben  x:Dx


Kaj češ, uboga zemlja, k more naju nosit? Najslabš je to ko malo bi, malo ne bi... Pol se pa ne more kaj dost realizirat, a ne de....

Če iščeš resnico, jo je treba znat tudi prenest...to nam pa ponavadi najbolj ne paše. Resnica ni najbolj prijetna.In če se nama na reikiju odpre pa pol pogruntava, da nama to sploh ni všeč, kaj pa pol?

Kaj bom zdaj.. Nic.. zivim naprej x:Dx x:Dx

Vcasih me tkole prime, da bi sel h komu.. cist iz firbca.. Recimo kaksnemu reikiju ali pa tistim ki neke kromosome odvozlajo, pa raznim cistilcem avre in podobno. Ampak jaz ne vem po kaj naj grem tja, zato ne grem tja.
Pridem k reikiju in kaj naj recem? Nimam mu kaj povedat.. Da sem prisel iz firbca?

Sem bil enkrat pri enemu tipu, ki kao uci meditacijo.. x:Dx pa cakre odpira.. pa raznes stose pocne.. 3 krat sem bil pri njemu.. in trikrat mi je tezil zakaj sem prisel. Kako naj vem, zaakj sem prisel.. zanima me pac to.. In prvic mi je zmeril cakre.. in rekel , da so cist zaprte.. OK.. pa zaprte.. Pridem drugic.. pa pravi da so ze 50% odprte.. Tretjic pa kar 90%. Pa mi je nakladal, da cez 3 leta ne bo vec bank in tega sistema.. in sem upal, da se bo to uresniclo.. pa se ni.. Baje so to njemu neki angeli povedali. Zdaj je ze 4 leta mim..

Potem sem bil v LJ pri eni.. ki mi je najprej zatezila zakaj sem tam.. In ji nisem mogel razlozit, da me samo zanima to.. in da nimam posebnega razloga, da sem prisel. In niti ne vem, kaj bi zdaj pravzaprav rad.. Pa je predlagala ,da bo auro spucala.. In sem reku.. fajn. Pol pa je neki carala in segrevala neki svinc in najdla neke misi.. ki jih je odstranila.. in rekla, da sem zdaj cist..
In na koncu ji nisem smel rect HVALA.. ampak 3 jurje sem ji pa lahko dal.. in iz tega se je seveda razvila debata.. ker ona je rekla, da to ni dobro, ce za taksno delo deceh hvala.. pa ne vem.. cudno je to..

In zdaj naj grem k reikiju.. ki me bo najprej vprasal po kaj sem prisel, kakse so moje tezave? Samo ne vem, po kaj naj bi sel tja?!?

Ni v tem problem.. da mal bi.. mal ne bi.. ampak.. ok recimo, da se iniciiram.. in zdaj? Jaz sem prisel, da bom zivel.. se ucil, ne pa da bom neke stopnje reikija ali pa Tai Chi ja dosegal. Kaj mu poucnega nudi iniciacija?
Bolj si vesel.. ok.. sam ce pa se ne spomnim, da bi bil kdaj zalosten.. zaradi ceser koli drugega kot kaksne svoje storjene neumnosti.. Kako mi lahko pomaga tuki iniciacija? moras biti najprej zalosten, da si lahko potem vesel.. drugace ne mores bit..
Bolj si seksualen... je rekla Mihela.. Fino... Krasno.. samo x:Dx x:Dx ne vem ce bi v to smer kej prevec.. x:Dx x:Dx
Optimizem dobis.. tega mi itak nihce ne more vzet.
Povezan bi bil z univerzalno energijo?! Tole mi je strasno nejasno.. oziroma me zelo zanima, s katero energijo sem pa zdaj povezan? A je sel Jezus k Reikiju? Ali je tudi on bil prikrajsan za univerzalno energijo..

Ampak ok.. ne glede na vse.. mi zilica ne da miru.. Bi sel tja. Mi lahko kdo pove za naslov, stevilko.. karkoli.. od enega reikija.. Po moznosti cim blize NM. Hvala!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#90 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 9. julij 2004, 12:54

Bolj si vesel.. ok.. sam ce pa se ne spomnim, da bi bil kdaj zalosten.. zaradi ceser koli drugega kot kaksne svoje storjene neumnosti.. Kako mi lahko pomaga tuki iniciacija? moras biti najprej zalosten, da si lahko potem vesel.. drugace ne mores bit..


Tjazy, ljudje se pac razlicno odzovejo na iniciacijo. tud ce bi sedaj izvedel moznosti kaj se lahko spremeni po iniciaciji bi morda ti potem obcutil nekaj cisto drugacnega, samosvojega, saj pac drugace gledas na stvari kot nekdo drug. je pa nesmiselno pricakovat da bo po opravljeni iniciaciji "prislo" veselje, optimizem, konec strahu, seksualnost. vedno znova ljudje stopamo v nove, neznane izkusnje, ki nas lahko pahnejo spet nazaj v zalost, strah, pesimizem,... pri tem pa lahko pomaga iniciacija in boljse poznavanje nacel reikija, ki nam pomaga lazje predelati in se soociti z novimi izkusnjami.


ocitno si res naletel na ljudi, ki niso dobri psiholoski terapevti. men se zdi ze samoumevno, da ne mores vprasat tako direktno zakaj si prisel, kaj bi rad. morda nekaj pogresas pa ne ves se tocno kaj, ne znas povedat z besedami.
ko sem sla prvic k reiki mojstru je najprej naredil celostno zdravljenje in je dejansko ze sam vedel kje kaj ne stima, potem pa sva se se pogovorila. ni takoj se zaletel z vprasanji, kar mi je blo zlo vsec. tko da....tezko je metat reiki v isti kos, odvisno kdo ga izvaja in s kaksno predanostjo in zavestjo.

#91 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 9. julij 2004, 20:29

In niti ne vem, kaj bi zdaj pravzaprav rad..

Če bi k meni prišel s temle, bi ti rekla: 'no, to si tudi dobil.' xDDx x;)x (postregla bi ti s kavico ali čajčkom, morda celo malo počvekcala o vremenu - možno pa, da niti to ne... x:px )


Sicer pa so moje izkušnje z iniciacijami takšne:

Za prvo in drugo stopnjo je trajalo tri dni... če prvi dan nisi vedel, kaj je tvoj namen, zaradi katerega si izbral reiki, si imel čas do drugega dne, da si razčistil s seboj... če do takrat nisi vedel, iniciacije ni bilo.
Za mojstrstvo sem se 'urila' kar nekaj mesecev... veliko 'domačih nalog' je bilo vmes... sicer pa - raznih 'tjazijev' (sori, ker sem si v ta namen sposodila tvoj nick) nimam namena prepričevati v nekaj... vsak naj sam najde tisto, kar z njim resonira... saj je nešteto možnosti danih, zagotovo za vsakega kaj. Reiki simboli so, kakor veliko simbolov, močni in delujejo... so ključ, ki 'odklene' speče sposobnosti, zaradi katerih se začno dogajati spremembe... reiki je bil na moji poti pomembna prelomnica in ga že 4 leta ne uporabljam več. Veliko učinkoviteje danes doživljam EMFbt tehniko... to je samo ena od sprememb, ki mi jih je reiki prinesel... kar je samo ena od dobrih lastnosti reikija - da te ne priveže k sebi, pač pa te 'potisne' naprej :palec:

#92 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. julij 2004, 07:21

Se mi pa kar pokonc lasje postavijo, ko kater reče, da ma vse pošlihtan....Pa obžalujem če si ti svetla izjema, ki potrjuje pravilo - nič osebnega  x:Dx  x:Ix

Ampak vseeno bi pa morebiti...........šla s Tjazijem na reiki, da se iniciiram! x:px

Bye

Noo pri meni se nikoli ni nic bilo poslihtano, vse pride in gre skoraj cist nekontrolirano..
Hotel sem rect, da po druzbenih moralnih merilih ne bom nikoli "poslihtan" vsaj upam... sem pa poslihtan po svojih merilih, ceprav nimam nobenega merila.. Tko kot se zgodi, je itak najbolje. Zato to sploh ne pomeni, da bi imel "vse poslihtano". Ze to, ce mi na morju nihce ne tezi, ce se kjerkoli nudisticno kopam, je zame "vse poslihtano".

OK.. Lia.. pa greva na iniciacijo.. ampak hitr, drugace naju bo minilo. x:Dx x:Dx

Ok.. brez heca.. sem nekako pripadnik tega, da lahko clovek kar se tice energetskih zadev vse naredi sam. Vse kar je po mojih izkusnjah potrebno je to, da nehas dovajat energijo tistemu, cesar se bojis.. ker tem se energija izgublja. In nekako se naravnas tako, da nisi panicen, ko se dogajajo razni dogodki.. ampak samo vleces lekcije ven.. ker ocitno jih rabis ce se ti zgodijo. Torej je v bistvu vse poslihtano. Samo strah je tisti, ki drzi vse religije pokonci. Temelj religij je strah.

Vceraj je bil en zanimiv primer.. Z hcerko (8 let) sva vsak dan ta teden sla zvecer kolesarit.. In ker je bolje kolesarit, ce ni avtomobilov greva po eni makedamski gozdni poti.. dolgi cca 15km. Sam gozd.. nobenega travnika.. nobene hise.. nicesar drugega ni.. kot gozd.. In vceraj greva cetrtic in jaz ravno nikje na sredini te poti predrem gumo. In potem ustavim ravno pri enem avtomobilu, ki je bil tam parkiran.. in vidim prihajti enega tipa z jurcki.. in ga vprasam ce je kej jurckov pa pravi, da je nekaj.. ampak da ne bo vec tukaj nabiral, ker je 400 metrov naprej srecal medveda.. ki se ni ravno prijazno obnasal.. zato raje gre. Jaz pa mu povem, da sem predrl gumo.. ampak ni nic posebno reagiral.. samo skomignil je z rameni in se odpeljal.
Midva s tamalo pa sredi gozda.. s predrto gumo.. in medved v blizini. Sicer se ne bojim ravno medvedov.. ker kao se ti izognejo.. ampak obcutek pa mi v prvi fazi ni bil ravno najboljsi. In nisem imel nobene izbire.. kot pesacit 1 uro in pol po gozdu do prvih his.. in ves ta cas.. sem imel priloznost preucevat strah.. in delat poizkuse.. Ko sem mislil, da te medved lahko napade... sem se zacel ozirat okoli sebe.. in padel v disharmonijo.. in hoja je bila zelo neenakomirna.. Ko sem rekel.. da zaupam zivljenju.. sem bil cist cool.. In itak je bilo vse cool. Vse je v strahu.. ki je iluzija.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#93 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 10. julij 2004, 15:25

Tjazy, v nečem pa bi ti dal kar prav. Pred časom sem se precej zanimal za rei ki, pa bioenergijo, tai chi ipd. O teh temah imaš zlasti v angleščini pravo vesolje materiala. Tako sem naletel tudi na nekega ?energetika in njegovo izvajanje se mi je zdelo še najbolj sprejemljivo. Razlagal je, da gre za univerzalno energijo, pa naj jo imenujemo rei ki, tai chi, bioenergija ali magari še sto drugih imen. Enačil je tudi vse mogoče znane tehnike in dopuščal vsakomur, da sam ustvari svojo lastno tehniko. Privzemanje že znanih tehnik je le stvar udobja. Pri vsaki tehniki pa moraš biti vztrajen, saj le z vajo pridobiš sposobnost, da univerzalno energijo, ki je sicer navzoča vselej in povsod, usmeriš na željeno mesto.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#94 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. julij 2004, 16:30

fantje in punce...fenomenalno dobra debata x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2004, 16:32

Se strinjam. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2004, 18:23

Kar se pa tiče reikija pa tole: -če nečesa ne poznaš in ne obvladaš, še ni rečeno , da ne  O B S T A JA  ALI DA NE DELUJE......

:palec: :palec:
zelo dobro si povedala. x^x

... vseeno pa dodajam:
to, da si nekaj imenoval, ni predpogoj za obstoj (ali delovanje) slednjega. :palec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#97 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. julij 2004, 08:08

da veš, da mora vsak zase poskrbet in za svoje mladiče...

Nisi napisal, ampak, če sem prav razumela, TIPA SPLOH NISI PROSIL ZA POMOČ.....

Kar se pa tiče reikija pa tole: -če nečesa ne poznaš in ne obvladaš, še ni rečeno , da ne  O B S T A JA  ALI DA NE DELUJE......

Vidim ljudi okoli sebe, ki čakajo, da se bo kaj zgodilo,ne iščejo in so sprijaznjeni z življenjem in si sprememb ne želijo.....kar nekaj časa sem že na svetu.....in VELIKO SEM JIH VIDELA ODITI  ne da bi karkoli dočakali....

Moj stil je bol Marsovski, bojevniški, kar pa ugotavljam da tud ni najboljša pot...
Boj je nenehna bitka,polna odkritih in prikritih udarcev, čakanja v zasedi, izvidnic.....In izvidnica v reiki se še ni vrnila v bazo, tak da ne mene čakat.

Saj veš, malo bi, malo ne bi......šla s teboj na reiki. x;)x  :inocent:

Vem pa, da če bom šla, bo to Mira Omerzel in njen Karuna Reiki.

Tak da upam, da je vredi, pa da nisi kaki škorpijon, da bi kaj zamero.....  xrolleyesx xrolleyesx

Saj sem poskrbel zase in za svoje mladice. Pocasi sva odkorakala ven iz gozda.. in nisva srecala niti zajca.. kaj sele medveda.
Tisti tip ni bil takrat tam zato, da bi meni pomagal, ampak da ustvari situacijo, ki meni koristi.. Ja no sej v bistvu mi je na nek nacin pomagal. Pustil me je sredi gozda in povedla, da je v blizini medved. Potem je odsel. Nikoli ne bi obcutil tega obcutka, ko sva pripesacila do prve vasi.. Sicer je bil to le zadovoljen EGO.. ampak vseen je bilo fajn.
Ce bi me tip odpeljal ven.. bi imel same tezave.. nazaj bi moral po kolesa.. Ce bi se peljal po predrti feltni, bi ziher kaj unicil.. tko da se mi to ni zdel prevec fajn.. ker je slo le za strah.

V soboto sem zaflikal gumo.. in sva sla se enkrat skozi gozd.. Sva se pogovarjala.. Ali greva po glavni cesti.. ali skozi gozd? In je na koncu zmagal gozd. Spet nisva zagledala medveda.

Ja glede tega.. če nečesa ne poznas.. ni nujno da ne obstaja.. se seveda strinjam.. samo se vedno sprasujem, cemu je potrebno to ime.. reiki.. In zakaj so nekateri mojstri tako navezani na ime reiki. Poznam energije.. pa to nima nic s kaksno posebno tehniko ali metodo ali kar koli.. Energije pac..
Vsa te imena religij in tehnik in cutenje pripadnosti do tega.. povzrocajo vojne, ker ne vem zakaj, neka organizacija hoce podrediti cel svet.. posebno to velja za krscanstvo.
Strinjam se, da so ti mojstri lahko v veliko pomoc.. vcasih. Ampak ce mojstres nato pove cloveku, da mu je pomagal z reikijem, ni pravi mojster.. ker s tem ko cloveku poves s cim si mu pomagal.. kar je v bistvu nemogoce.. ampak se tko dogaja.. mu hkrati skreiras tudi neko odvisnost. Potem je resil eno tezavo in ustvaril drugo.
Vcasih lahko kaksen katoliski duhovnik pomaga doticnemu.. ampak ziher pa en pozabi na nagovarjanje, da si tisti prikljuci tej religiji. Tako mu naredi vec skode, kot koristi.. To je lazni mojster, ki bi moral najprej pomagati sebi.
Resnicni mojster, ti bo ustvaril situacije, ki ti bojo pomagale.. ampak ne bo rekel.. to sem naredil z zenom, reikijem, tai chijem meditacijo, molitvijo.. bla bla.. ker dobro ve, da samo zaradi tega se ni zgodilo nic... poleg vsega pa ni pohlepen.
Verjetno pa na zacetku lazni ucitelji naucijo vec, kot resnicni.. zato tudi obstajajo.. in "vse je poslihtano".

Pravis.. veliko jih oddide, ne da bi kaj docakali.. x:px Logicno.. Ko nekdo postane pripadnik necesa.. misli da je to dovolj za vstopnico za nebesa. Kristjan samo hodi k spovedi, moli, se pritozuje, tarna in teoreticno kot papiga posnema Jezusa.. ker misli, d aje to dovolj, da se resi trplenja.. in ne vem zakaj ne vidi, da vse tole kar se imenuje zivljenje.. sploh ni trplenje.. ampak je v bistvu njegovo nesprejemanje.. razlicnih dogodkov.

Moj stil ni ravno Marsovski.. bojevniski.. ampak cisto nenacrtno delujem tako, da poiskusam rusit vsakrsna prepricanja.. in VSE razne organizirane religije in vse kar se je naselilo v clovekovem umu, kot posledica branja ali poslusanja. Ce je vedenje prislo kot posledica intelektualnega delovanja, je skodljivo, ce je prislo iz zivljenja.. potem JE.. in je zame nedotakljivo.

Mira Omerzel.. Ok.. Hvala! Iz kje pa je? Koruna.. ?! Hmmm?!

Ne nisem skorpijon.. ceprav mi je Marsa rekla, da sem v ASC skorpijon.. ampak meni to ne lezi prevec.. Te planetarne zadev meni drugi postimajo. Zdaj tudi ze vem, da imam nekaj v sedmi hisi.. pa sem ze pozabil kaj tocno.
Tko da.. nic se bat..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#98 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 12. julij 2004, 11:53

Odkar mi je kolegica naredila reiki, ima moj fant težave-na wc skoz hod, pa prebavo v p... A je pol to tud nanjga učinkovalo? x?x
sanci_cat

#99 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 12. julij 2004, 12:10

Zanimivo.. xrolleyesx Ne bi jaz vedel tega.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#100 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 12. julij 2004, 12:16

Reiki energija prihaja iz coocoon (jajca?;)

torej iz blizhine ("aura"=ni dober opis)

torej chlovek je jajce energije


()------[]


navezano povezano z energy pack, energy body...

seveda reiki "mojstri" nimajo pojma o tem kaj je energija,

gre se za navadno sploshno new wage goljufanje

saj to vsak domeva

...

reiki mojster pO5tanesh kar na hitr brez "techaja" z:

"Jaz sem reiki mojster".

Tole pochistish od negativne energije pa si zhe mojster.

http://ghettobox.dhs.org/pucklist /slo /o5 /pcs




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0