Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imate kaj casa?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
114 komentarjev na to temo

#101 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:43

Ne govori : Bom videl, ko bom imel čas; kdo pravi,da ga boš imel?

#102 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. februar 2004, 08:05

Janja, ti dam tudi jaz popolnoma prav. Tjazyjeve teorije se prav lepo berejo, žal pa za dejansko življenje niso praktične.

Saj meni osebno je Tjazy zelo simpatično bitje, razmišlja na zanimiv način, na tak prav poseben, Tjazy način. Vedno me spravi v položaj, da skušam razumeti v mojem jeziku njegove misli, pa to, da se dostikrat ne strinja, oz. ne razume kaj odgovarjam me tudi sili v ubesedenje mojih misli in razmišljanj,kar je zelo zelo dobra zadeva. Pripravi me razmišljati o zadevah, o katerih ne, na način, na kakršnega običajno ne in je eden od simpatičnih učiteljev. x:)x :palec:

Med drugim je tudi odličen letnik (isti kot jaz x:Dx x:Dx x:Dx :palec: ).

#103 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. februar 2004, 08:11

Tjazy, si igrivo bitje a ne? No pa se igrajva Janja ne jezi se.  x;)x

Izoblikovala me je preteklost - po Tjazyjevo ZDAJ, ki je minil. Vse kar sem kadarkoli doživela, se me je na nek način dotaknilo in vsi ti ZDAJi so me oblikovali v takšno kot sem ta trenutek. pa tudi tale ZDAJ ki se ravnokar dogaja, se me dotika in me spreminja v Janjo, ki bo ZDAJ enkrat v prihodnosti.

x:)x  x;)x


Daj mi malo tistega ZDAJ, ki te oblikoval, prosim.

Lej sej v principu se strinjam.. ce se tko na mimogrede pogovarjas.. pol je OK.. ampak ce ze o tem debatiramo.. potem to preprosto ni res.
Ni te izoblikovala preteklost, ker ce bi te preteklost izoblikovala, bi ti zdaj imela moznost preteklost spremeniti. In niti nic se ne bi spremenila.. ker preteklost ne spreminja.. je le spomin. Resnicno se izoblikujes.. ta trenutek.. nobenega drugega izoblikovanja ni! Lahko se potem spomnis, da se je nekaj dogajalo.. ampak kaj ima to veze s casom?

Bigm.. dobis placo.. in potem si spet suh.. seveda.. samo ni mi jasno, zakaj tukaj zraven cas meses.. Kaj ima to s casom veze?
ZDAJ jem.. v redu.. JEM!.. in telo se spreminja.. prebavlja.. nekaj pocnem.. in ZDAJ sem lacen.. Kje je kaksne drugi cas, kot ZDAJ?

Jutro in noc se zdita narazen.. pa nista.. ZDAJ je jutro.. ker se zemlja vrti in pac ravno v taksnem polozaju, da se zdi, da sonce vzhaja.. cemur recemo jutro.. in ZDAJ je zemlja v taksnem polozaju, da se zdi da sonce zahaja.. v resnici, pa je le polozaj planetov, ki se stalno spreminjajo.. taksen, da se potem zakrije svetloba.. in se zdi, kot da pride drugi dan.. pa j v resnici skoz isti dan.. oziroma sploh dan ne obstaja. Polozaj planetov se spreminja.

Ura je zanimiv mehanizem, ki ima lastnost, da se kazalci vrtijo skoz z isto hitrostjo... in kadar je to usklajeno s hitrostjo vrtenja zemlje.. je to dober pripomocek za vozni red avtobusov in podobno.. Ne zanikam tega.. pravum, da to nima nic veze s casom!!

Ce cas obstaja.. potem se mi obeta strasen dolgcas.. A se zavedate kaj je to vecnost? Ne mores je izmeriti.. Ne bom zivel v tolazbi, da si bom v tej vecnosti ze pac nasel kkasno zaposlitev.. ker to bi bil nesmisel.. ker teh zaposlitev ne bo nikoli konec.. vecno bojo.. Vecno???!!!! Halo!!!

Sicer pa.. vas bom cez kaksnih 100 let vprasal na kaksnem drugem foromu.. kako in kaj je s tem casom..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#104 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. februar 2004, 08:22

Preteklost je na določen način vplivala name, odnosi s starši v otroštvu vplivajo na vse nas skozi celo življenje, vsak odnos nas oblikuje, dobimo določene izkušnje, določen pogled na dogodke in odnose. Tule boš ziher kaj pripomnil - tako posebno kot ti znaš razmišljati (simpatično). Naj ti opišem npr. mojo osebno zgodbo. Ločitev staršev je vplivala name, najprej v smislu čustvene odvisnosti, zdaj kot izkušnjo, da otrok lahko v taki zadevi trpi in jaz tega ne bi. Najprej je vplivala na določen način, zdaj pač drugače gledam na te zadeve, vplivala pa je name, kakorkoli obrnem.

Če se lotiva kakšne bolj otipljive zadeve. Tisti zdaj, ko si se v osnovni šoli učil črk, vpliva tudi prav v tem trenutku, ko tipkaš post, ker ti tisti zdaj pomaga izbirati črke na tipkovnici, da lahko zapišeš svoje misli.

Sem prav radovedna, kaj mi boš odpisal. MG, fino je klepetati s teboj x:)x x;)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#105 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. februar 2004, 09:44

Saj s tem se strinjam.. tega ne zanikam.. ampak to nima nic veze s casom. Ce debatiramo o tem, da tisto kar se naucis potem lahko uporabljas.. potem je to ena tema..
Ce debatiramo o casu, pa je to druga tema.. neodvisna od te.

Vzemi si za primer iluzijo, ki ji recemo na zemlji ena minuta.. Zapomni si trenutek, ko se kao zacne ena minuta.. in potem stopaj to minuto.. in zdaj si zapomni ta trenutek? Kaj se je spremenilo? In zakaj se je to spremenilo..
Mogoce je oblak zakril sonce.. pa ne zaradi casa.. ampak zaradi potovanja oblakov. Zaradi svobode oblakov.. Ampak cudno, da zblojeni politiki se od oblakov ne zahtevajo pasusa.. Verjetno se jim sploh ne bi zdelo cudno, ko bo to na sestanku nekdo predlagal. Po mojem se kaksnemu grizliju.. ali kaj ze je tisti nas vojskovodja, ki je grozil, da bo zenske poslal v vojsko.. sam pa se se ni prijavil.. ne vem kaj caka... tudi Rode se ni v vojski.. ki je govoril o tej dobri ideji.. tudi za njega na vem kaj caka.. torej temu grizliju se ziher kaj takega mota po glavi.
Potem mogoce bi v tem cakanju zaznala.. lakoto ali pa zejo.. ki je sicer samo obcutek.. in to nima nic s casom.. ampak s porabljanjem kalorij.
Kaj je casovno v tej minuti drugace? Nakaj stvari se je spremenilo.. in ti si malo blizje smrti..
Ali pa poizkusi dolociti kaj je preteklost in kaj sedanjost.. ali kaj je preteklost.. Ne mores.. kadarkoli dolocis tocko, se ta ze premakne.. zato je mozno samo dvoje.. ali trenutek ne obstaja.. ali pa je skoz isti trenutek. Pustimo tisto, kar s nam ZDI.. o tem ne debatiram..

Reka tece.. in poiskusi stopiti v reko.. na eno tocko.. Ne mores.. ker ko se noga dotakne zgornje vode.. je spodnja ze naprej.. ko stopis v reko... stopis v celoto.. ali pa nisi v reki. Reka je kot cas.. ali si v njem kot celoti.. ali pa te sploh ni. Delitve nas bojo pokopale.. navajeni smo deliti.. ni je stvari, ki je ne bi delili.. delimo celo dogodke.. na dobre in slabe.. delimo celo zivljenje.. na tukaj in tam.. torej zivim.. in mrtev sem.. Se sebe razdelimo in to na telo, um in duso.. in vse to zaradi omejenosti uma. Ce si om nekaj pac ne more predstavljati.. si razlozi po svoje.. ker zanj zadeva mora biti logicna.. Um je logika.. ce zadeva ni logicna.. um ne more obstajati.. pojavi se zmedenost.. Ce vidis cloveka, ki hodi po stropu.. si zmeden.. eni bi padli na kolena.. drugi bi zraven iskali vesoljsko ladjo.. redki bi se nasmehnili in sli mimo, ker v bistvu to ni nic posebnega. kaj je to posebnega, ce se nekdo odloci, da hodi po stropu? Samo nenavadno je.. clovek je presegel navade.. to je vse.
Pa sploh ni potrebno da hodi po stropu.. dovolj je ce se gol sprehodi po ulici.. in ze se mu bo druzba, navezana na um.. mascevala.. in ga zaprla.. in mu ukradla nekaj denarja.. In to vse zaradi odlocitve nekoga, da pac ne bo prenasal taksne vrocine ali pa ker nima denarja za obleke.. tisto ono, ki jo ima pa je umazana ali pa se susi.

A ni nekdo govoril o svobodi??

Ampak veliko govoris o preteklosti.. ker se je spominjas.. dejva kaj reci o prihodnjosti.. Kako te prihodnjost izoblikuje?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#106 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. februar 2004, 09:57

Janja, ti dam tudi jaz popolnoma prav. Tjazyjeve teorije se prav lepo berejo, žal pa za dejansko življenje niso praktične.

Saj meni osebno je Tjazy zelo simpatično bitje, razmišlja na zanimiv način, na tak prav poseben, Tjazy način. Vedno me spravi v položaj, da skušam razumeti v mojem jeziku njegove misli, pa to, da se dostikrat ne strinja, oz. ne razume kaj odgovarjam me tudi sili v ubesedenje mojih misli in razmišljanj,kar je zelo zelo dobra zadeva. Pripravi me razmišljati o zadevah, o katerih ne, na način, na kakršnega običajno ne in je eden od simpatičnih učiteljev. x:)x :palec:

Med drugim je tudi odličen letnik (isti kot jaz x:Dx x:Dx x:Dx :palec: ).


Hvala.. tudi ti si zanimiv ucitelj.. x:)x

Ampak eno pripombo pa moram imeti ne?? x:px JAZ NISEM NOBEN LETNIK!! x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#107 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. februar 2004, 10:47

Ampak veliko govoris o preteklosti.. ker se je spominjas.. dejva kaj reci o prihodnjosti.. Kako te prihodnjost izoblikuje?

Lahko se zadeve tudi na tvoj način vidi, ja. Še najbolj simpatična mi je primerjava z reko, samo določene zadeve niso primerljive. :inocent:

Prihodnost, prihodnost te tudi izoblikuje, ja. Če si tip človeka, ki si postavlja cilje v življenju, potem je večina ravnanj povezana z vizijo doseganja ciljev, če pa že ne stopaš v to smer, potem imaš občutke neugodja, če smatraš, da si ravnal na način, ki te oddaljuje od eljenega cilja.

Tudi če nisi ne vem kako planski tip človeka, če se prepuščaš dogodkom, vseeno vsaj majčkeno pokukaš s svojim ravnanjem v prihodnost. Vsaj npr. toliko, da si vzameš malico s seboj v službo ali pa denar zanjo, ker veš, da bo treba kaj pojesti, ali da vzameš ključe od avta, ker greš z avtom do službe, ali pa mesečno.

Kako pa po Tjazyjevo prihodnost ne vpliva na ZDAj x:Dx x;)x x?x ?
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#108 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 17. februar 2004, 11:49

Časa ima vsak 24 ur na dan. Koliko dni, itak nihče ne ve, zato se ni vredno sekirati. Kaj naredimo s temi 24 urami, je pa naš problem.

Sam imam rad čas zapolnjen, vendar ne tako na gosto, da bi se moral sekirati ali bom pravočasno tam, kjer moram biti. Pravzaprav pa nikjer ne rabim biti. Ker samo sem. Tukaj je v redu, tam je v redu.

Mi je všeč en del nekega napisa v zenovskem samostanu na Japonskem...citiram prosto...

"Smrt je blizu, ukrepaj in ne bodi nemaren v svojih dejanjih."

Ali pa po latinsko...

"Carpe diem!"
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#109 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. februar 2004, 12:20

Kako pa po Tjazyjevo prihodnost ne vpliva na ZDAj


Kvecjemu ZDAJ vpliva na prihodnjost.. drugace pa je to vse ena celota.

Cilji.. To je lahko dvorezen mec.. Cilji ja.. ampak ne za vsako ceno.. in ne pribiti.. zabetonirati.. morajo biti zelo fleksibilni.. Moras biti zmozen vsak trenutek popolnoma spremeniti cilj..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#110 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. februar 2004, 12:58

x:)x x:Dx :palec:

#111 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 17. februar 2004, 20:00

Ne imeti časa, je isto, kot ne izraziti ga. :sori:

#112 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 29. februar 2004, 01:26

Danes sem imel priložnost svoj čas izkoristiti popolnoma tako kot sem ga glede na trenutno splošno situacijo tudi želel...........sam, branje, mjuza,mal tv-ja pa seveda lnf x:)x :palec:...in brez obveznosti....redke in sladke so priložnosti za tak easy day x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#113 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. februar 2004, 09:35

Izbrati čas, pomeniti prihraniti čas.

Bacon

#114 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. februar 2004, 09:50

ker ce bi te preteklost izoblikovala, bi ti zdaj imela moznost preteklost spremeniti..

jaz pa doživljam čarobnost 'stanja' ZDAj ravno v tem, da LAHKO spremeni(š) preteklost! Kajti, tisto, kar ostane od preteklosti, so res OBČUTKI in ravno ti se spremenijo, ko v ZDAJ doživljaš sebe drugače kot si v preteklosti... s tem doživiš preteklost (sebe, situacijo, odnose, druge) drugače ... zato preteklost nikoli ni več taka, kot je bila

:vio: x;)x

#115 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. februar 2004, 10:34

Čas uči ljudi, kako se živi.

Francoski
xegox




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0