Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mačke


  • Prijavi se, če želiš komentirati
164 komentarjev na to temo

#1 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 22. januar 2006, 21:17

Opazujem mojo mačko..že cel teden jo osvajajo mačkoni in danes je zaljubljena.. xDDx vidi se to po spremenjenem mijavkanju..ha,ha kako je zanimiva...čisto aut je...pa mrrr mrr dela in sploh ji ni do hrane,tudi "obraz" je tak drugačen :2src:
Živi in pusti živeti!!!

#2 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. januar 2006, 22:20

obožujem jih, ...elegantne so, vzvišene, samostojne, mehke, čudovite.... :2src: x:o)x ko bom imela pogoje, si bom nabavila eno lepotičko... :o|o: hmmm ne vem pa kako bo če bom ful potovala (kar si želim), ...mačko v košaro in pod roko z njo?...zelo jih imam rada, pa nekako nimam sreče z njimi... okoliščine me prisilijo, da se jim odpovem. . . :o|o:

enega malega toplega mucka zame, lepo prosim , ...nekoč :inocent:
Objavljena slika

Točno tko x:)x

Se da, če mucka od malega navadiš.. Jaz Tristana vozim vsepovsod s sabo, če le grem kam v naravo ali kaj... (tko, če grem na obiske al pa v lokale al to ne.. zgleda glupo, pa še Tristi ni preveč navdušen nad kupom tujih ljudi, ki lezejo vanjga :vragec: )

Sem razmišljala prejle, da je tko kot dojenček tole.. Te prisili, da se prilagodiš.. kar se tiče časa, ki ga preživiš doma, pa potovanj.. sam se tud on lahko mal tebi.. kompromisi pač.. Če bom šla poleti čez počitnice delat v tujino, gre z mano... Bomo že ščarali nekak..
Pa tud, mačke glede tega ful lažje, kot pse po moje.. Mačka pustiš dva dni samega doma brez problema, pes po moje umre od vsega hudega... x?x


(hmmm.. posebna tema za mačke? x:o)x )
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#3 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. januar 2006, 22:45

Hehe, jaz te nimam zaenkrat x;)x
Ga pa pustim pri starših (poleti, ko je lahk zunaj, drugač se tepe z domačima dvema) al pa varianta, ki sem jo zadnjič pogruntala - ponudim stanovanje prijateljici za en teden, pride v LJ mal na počitnice in ima faks bližje in vse, pa mačka pazi zraven.. (pa še stanovanje u nulo pospravi x:o)x )

To tele kratke variante, enotedenska potovanja.. tko rešujem.. Do dve noči ga pustim samega.. Za več (mesec ali kaj, to kar mam malo zdaj v mislih), ga bom pa najverjetneje res s sabo vzela.. Sam moram se pozanimat glede telih potovanj čez mejo.. nekaj so me strašili v enim mesecem karantene v živalskem hotelu.. No way!! :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#4 zaspanko

zaspanko
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 23. januar 2006, 00:38

... x:D x8Dx x8Dx x8Dx x8Dx ..
jest pa sem mislu da se bo tle pisalo o MAČKAH ... iz šoubiznisa in politične scene....


x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :-)

#5 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 23. januar 2006, 10:14

mmmmm..Dianca.Spet sexi slikca :palec:

Jest sm mel mačko 10 let, nakar mi je poginila.Razloga še danes ne vem.To je blo natanko eno leto nazaj.Kr naenkrat je začela hujšat in nč jest.Če pa je že poskusila je nardila dva tri grižljaje in nato nehala.Itak sem jo peljal veterinarju nato pa se je začelo(prekleti drekači).Bomo zobe popilil, ker ima zobni kamen, bomo dal mal infuzije da is opomore,bomo dal antibiotikov....račun 30 tisoč sit..po 4 dneh pa brez rezultatov.Vsak dan sem ga vozil tja na injekcije pa infuzije da je bla bigca nakonc že vsa prešpikana.Jebem ti take veterinarje.Sam keš jih je.Ko sem jih pa prašov naj mi res povejo a je sploh kakšna šansa sm pa vidu uno hladnost v njih:češ kva se sekiraš za enga navadnga mačka.Mater mij navrel...mal mn da nism kanto bencina šu iskat pa zažgal ordinacijo...barabe iskoriščevalske...kruh naj grejo pečt če se jim ne da z žvalmi ukvarjat.Kuj bi mi rekl da ni šanse pa bi dal mačko uspavat da se ne bi matrala...prekleti debili....še zdej sm jezen

Tko da mi je bogica umrla v rokah doma.Res je bla posebna. :V:

Mački so mi všeč ker ne jebejo nobenga.Moja je bla drgač lider v svojem leglu tko da je bla sploh na sistem:kdo pas ti???Jest sm carka...hehe...še zdej k se spomnem mi gre na smeh.Je kakšen nov pršu k nm n obisk pa itak: ooooooo kakšen lep muc...bucu..buci heheh meček se postav 3 cm od njega in ga sam negibno gleda.K da ga je ta oseba hotla pipnt pa renčanje....he he...maček je prov renčov...Zato mi je bil všeč.....Res ses mogu potrutd da si ga lahk božov pa daj h tem pršu pa se ulegu zravn...to so dosegl sam uni k majo res radi mačke...glumci so pa dobil ene 2 avtoceste na rokah...hehe

Sam maček je tak.Fučka se nemu za vse.Če mu ti nauš dau za jest bo šu pa drugam...

Drgač sm hotu met psa,sam sm mišljenja da psi niso za v blok.Kakšnega nemškega ovčarja.
Mah men so itak vse žvali the best in se kuj ujamem z vsako.

Muci hvala ti za vse, res si bla the best. xsrcx

#6 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 23. januar 2006, 11:36

indigo...tudi pri nas imamo podobno zgodbico.

Tudi midva z očetom sva našega mačota vodila k veterinarju. vendar moram reči, da je bil zlo fer in nama zadnje dve flaši ni zaračunal.
Pa še sedaj vem, da je vedel da z našim mucom ne bo nič...pa se mi zdi da sem se mu jaz bolj zasmilala ko sem mojaga muca stiskala k sebi ...pa vse prepričevala, da mu bo ratalo..čeprav ja podganji strup ...ni pomoči. Mi je pa še sedaj hudo, ker ni bilo zazdržat, kako je ta muc jokal. Potem smo ga peljali nazaj...da mu dajo inekcijo in ga rešijo muk. Pa je po poti poginil. mene ni bilo zraven....ampak točno vem kdaj je odšel....

se mogoče čudno sliši...ampak telepatija deluje.

Ta maček je bil nekaj posebnega ( pa ne zato, ker je bil naš xDDx ), ampak dejansko, ko sem mu rekla pojdi v škatlo je enostavno šel. Me je ubogal...
ptiči ga sploh niso zanimali...na miši ja to pa mu je bila igra...samo da je ujel..potem pa miške moje živite dalje...imam raje kakšno salamo, pa sosedove kurja jajca... xDDx

bil je luštkan...

No sedaj imajo pri nas mačko. To pačisto nekaj drugega. Ta muca je "begunka"...so jo še malo spustili. Revčko sem opazovala, ker se nikakor ni hotela pripbližati hiši....splezala je pa v veliko hruško (pri naši stari hiši). Kaj je bila smešna po svoje pa zelo ponosna...če pomislim na tisto pozo. xDDx

Kasneje sva se nekako zmenile...čeprav me je krepko opraskala po roki (od strahu)...da se strinja da jo pripeljem k nam.

Imela je 3x mladiče...je vse sama porihtala. Razen zadnji porod...to bi ji bilo pa najbolj vešeč, če bi povrgla kar v kaki omari.

Bila je zelo skrbna mamica....zelo negovala svoje mladiče, samo ko pa je prišel tisti čas...pa alo otroci moji od hiše stran tako kot jaz...najdite si hišo.

sedaj smo jo dali sterilizirat.

jah so zanimive te mačke...vse živali.

#7 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 23. januar 2006, 17:45

Ko sem bila 16 sem dobila muco in jo imela 16 let. No, proti koncu sem se jaz že odselila, ona pa je ostala pri mojih starših še kar nekaj let. Nisem jo hotela vzeti s sabo, ker sem se selila v pritličje hiše ob eni najprometnejših cest in že tako vidim na cesti preveč povoženih muc...
Doma je bila v pritličju v bloku in je prosto hodila ven in noter ter imela ogromen rajon (zraven je velik farovški vrt). Bila sem zelo navezana nanjo in še danes so mi mačke najboljše živali (kot domače živali). Imeli smo peripetije: dvakrat mlade, enkrat je pojedla strup za podgane, pa smo pravočasno opazili in so jo glih komaj rešili z injekcijami kalija.... Potem je imela bule po seskih in smo mislili, da ima raka in so jo na koncu nesli uspavat, ker je bila že boga... (preko 16 let). Meni so povedali šele naknadno, bila sem na dopustu....

Sicer pa danes pravijo, da muca, ki hodi "ven", preživi le 3-4 leta maksimalno, ker je toliko okužb in raznih bolezni. Zato je bolje, da je kar noter, kar je pa spet hudo po svoje... Brat ima vedno kakšne mačjke- vedno se mu pritepejo, in skrbi zanje in ko se jih navadi, se jim kaj zgodi in mu je durh nekaj hudo.... Zbolijo ali izginejo ali jih kakšen pes...
V glavnem so bolj divje in se niti ne pustijo vse prijet, da bi jih nesel k veterinarju. Tudi on pravi, da jih raje kar ne nese in počaka, da se "zližejo"- če se, ker jih veterinarji najraje kar usmrtijo- češ ima to in to bolezen... ne bo nič....
Potem ima vedno občutek, da bi se morda zlizala... ker nekatere se ozdravijo...

Sedaj imam psičko, podedovano po mami, zelo jo imam rada, a še vedno se mi toži po moji muci ali katerikoli muci... Je čisto nekaj drugega, ravno zate ker je samosvoja, pes pa ponižen in ubogljiv....
Ko gledam reklamo za Whiskas - tamalo sivoprogaasto muco, se mi kar milo stori...tako je cort.. Evo jo mojo....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#8 AirSim

AirSim
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 23. januar 2006, 20:03

Oh ja, znane zgodbice. xsrcx

Tole je pa moja kraljična na zrnu graha.



Ona rula. Sama si izbere kateremu človeku bo zaupala in komu ne. Pomaga pa če se ji dobrikaš in jo razvajaš, tako kot jaz.
Popolno oblast ima nad mano in mojo sobo. Odkar imam tapison po tleh se povsod vala, tako da moram večkrat na dan pobirati njeno dlako. Če se spomni ponoči da je lačna ali pa da želi iti ven, se postavi pred moj obraz in začne milo mijavkat. In jaz se ponižno vstanem, ker vem da ne bo odnehala. Težko sem jo tudi odvadila, da mi ne hodi po tikovnici ali pa po rokah, medtem ko delam na računalniku. Njena nova pogrutavščina pa je, da se uleže na ekran, tako da ji gobček gleda čez rob in me opazuje. x:o)x
Vsak zakaj ima svoj zato.

#9 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 23. januar 2006, 20:39

Za pse dajejo tablete prot glistam pri letnih ceplenjih prot steklini. Je pa treba dat tud mladičem, ko so stari par mesecev.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#10 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 24. januar 2006, 14:24

Takole je pa šla u lajf iz balkona.

Še ena..
Bila je velika mačka, postave velikih mačk (ozek dolg trup in močne noge... kot kak panter ali lajuar), imela pa je 5 kg

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#11 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:24

Opazujem mojo mačko..že cel teden jo osvajajo mačkoni in danes je zaljubljena.. xDDx vidi se to po spremenjenem mijavkanju..ha,ha kako je zanimiva...čisto aut je...pa mrrr mrr dela in sploh ji ni do hrane,tudi "obraz" je tak drugačen :2src:

Aha, po domače bi rekel takole: Tvoja mačka se goni.
Se da pa vsak in vsakdanji človeški in ne-človeški dogodek pogledati s stališča duhovnosti.


(Moram malo pobrstaki, kaj sploh nakladam, ker nisem prepričan, če imam enako predstavo o pojmu duhovnosti kot tu drugi pišoči. Niti ne mislim konkretno na to temo, ampak na vseh 18 strani z naslovi tem v tem forumu.)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#12 prav

prav
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 25. januar 2006, 18:57

macke hmm sem moski mi naj bi bli sicer bolj mahnjeni na pse x;)x imam tri macke crno carlija moj cuvar
belega macka pokija pride dvakrat na dan pojest in se pocarltlat,sivega mladicka muco pikico cudez narave njen najboljsi prijatelj je pes se disi po njemu rad jih mam osebno mislim da so zelo intelegentna bitja x:)x

#13 tantrica

tantrica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 25. januar 2006, 21:10

ja macke so res nekaj posebnega.. najbol mi je kul pri nih to, da so tak kul.. ono, easy-going.. kaj bo pa bo.. samo da je nim lepo.. v glaunem, macke od vseh domacih zivali najbol spostujem..
zato kr recimo pes se naveze na tebe, brez tebe ne zdrzi.. macek pa ni tak.. macku se pa mors ti podredit, da te jebe pol.. kr ce ne te sploh ne uposteva.. ko da te ni..
mybe mam jas kaj po teh mackih ja..
pa se simpaticne so ful..
me sploh ne cudi, da so jo meli stari egipcani za sveto..
je pa res, da sem mela v svojem lajfu samo eno macko..in bi takoj mela se kako, ce bi mi cas dopuscal..eh, bom pa mela eno ko bom vlka..
hehe

ajdek :2src:
ce zacne clovek mijavkati, zato se ni macek.. :)

#14 untitled

untitled
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 080

Objavljeno: 25. januar 2006, 21:18

čim dalje od mene pa se bomo vsi meli radi x;)x x:Dx

#15 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 25. september 2006, 11:36

Katere muce maš zdej ti v mislih.... x:)x :8): xcivx

Ja Egipčani so že pred tisočletji vedli kira žival je glavna x:Dx x:)x :palec:
cosmic dancer

#16 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 25. september 2006, 11:51

Itak....da so meli že takrat knjigo mrtvih.... x:Dx :vio:

Ampak s tem zahajam nekam stran iz teme...se bom raj ustavil x:Dx
cosmic dancer

#17 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 25. september 2006, 12:22

v glavnem...drugače sem bolj v aziji doma js x:Dx
cosmic dancer

#18 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 08:40

Ja...js mam najraje dolgodlake pa temne....groza je recimo pogledat tisto mačko brez dlake - ne vem kako se ji že reče.... x:)x
Recimo ris je tako simpatičen, s čopki na ušesih pa temno rdečerjav (zdi se mi da je ameriški tak) x:)x :8):
cosmic dancer

#19 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 09:31

Tibet? Sej tigri ne živijo v Tibetu :inocent:
cosmic dancer

#20 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 09:36

Mislim da ne...ne vem točno kaj misliš?
cosmic dancer

#21 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 09:54

Sem mel na sumu da misliš to. Ampak to je na Tajskem, kolikor vem x:)x x;)x
cosmic dancer

#22 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. september 2006, 10:05

Če se prav spomnim, sem to videl - ta reč je v nekem gozdu/zelenju. Tega pa v tibetu skoraj ni...poleg tega so uni menihi oranžno oblečeni - to pa je barva theravada budistov (Tajska, Burma, Laos, Sri lanka, v glavnem južni del vzhodne azije)....tibetanci so pa ponavadi v temno rdeče in nekaj rumene oblečeni...oni so mahayana budisti...evo, je dovolj razlogov? x:Dx x;)x x:)x
cosmic dancer

#23 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 27. september 2006, 08:28

xyesx , pol pač na Tajsko, še vmes kako masažo poknemo, a ne ? x;)x


Lahko tudi, čeprav ni nujna... x:)x rajši tigre božam x:Dx
cosmic dancer

#24 jarilo

jarilo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 27. september 2006, 10:20

Jest sem tudi muco dubla, pred parimi dnevi.
Ko sem šla iz službe,me je moj fant čakal in ko pridem ven zagledam en rep tam, ko se zvija po avtu.
Muuuuuuuc,sem takoj vedla.
Je en tak mali lepi wiskas tigrasti. se je par dni motal tam okol službe in je šel k nama v avto,ker ga je zeblo.pa tok je srčkan,sva ga ene pol ure božkala pa klicala moje pa njegove,če ga lahko mam. pa sploh niso dovolil-bedni.
pa sva šla na benzo mu kupit tisto omakco junior wiskas,jo je tko zmazal,boga lačna muca.
sva ga še ene pol ure božala in se s težkim srcem poslovila.
sva šla proti domu in kliče mojga en kolega,če ga loh nekam pele,do moje službe,da je z enim zmenen in sem rekla evo usode,me čist briga za tastare kva bojo rekl(so lih za vikend nekam šli in prišli v pon zvečer).

pa sem ga popokala muca,mu vse kupla takoj pa tako luškano ovratnico z obeskom,kjer piše kdo je pa čigav.
pa k veterinarju sem ga pelala,da ga je pogledal,k je mal kihal pa je dubu neki proti bolham eno ampulo pa ene tablete.

in je toook pridn,srčkan pa sem ga že naučila,da gre tja v pesek,je pameten takoj dojel,parkrat sem ga tja gor postavla pol je pa že sam šel. pa rože sem popoprala,ker je ene ideje mel,da bi šel tja not opravt svoje.

starim sem pa ultimat dala,da bom protestno spala v avtu,tamala pa,da ne bo šla v šolo in sem dosegla svoje.je muc
že vedel h komu more it najprej,se je takoj k fotru naguzil pa začel prest,mami se je takoj zalubla vanjga.


in zdaj sem čist zmešana že par dni, k mam tako lepo pametno žvalco doma,prav to sem rabla enga tazga srčka,da mi
dušo futra.

bom poslala slikco,ko bom utegnila.

Sem mu dala ime Bast(upam,da Bast ne bo jezna) po egipčanski mačji boginji Bastet


zdej mi je sonček še bol posijal v življenje s tem malim hvaležnim bitjem.

lalalalala xsrcx

#25 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 1. oktober 2006, 21:14

Jaz sem imela črno mucko, ko sem bila mlajša. Imeli sva pa nekakšen love-hate odnos. Nekako je nisem prenesla, obenem pa sem jo imela zelo zelo rada.
Enkrat sem bila jezna in je nenadoma padel lonček s police z rožami. Padel je na tla in se razbil. Ko je mami prišla domov, sem rekla, da je mucka splezala na polico in vrgla lonček na tla.
Naslednji dan mi je ta ista mucka zrušila na tla novoletno jelko. :inocent: Prvič in zadnjič, da je kaj zrušila.

Drugače sem jo imela pa kar rada. Spala je pri meni, ampak sva se vedno borili za prostor. Bili sva ljubosumni druga na drugo.

Mačke niso zame. Nekako se ne ujemamo. Če bi imela mačko, bi imeli verjetno podoben odnos kot sem ga imela s svojo prvo mucko.
Nekako mi niso všeč. Ko vidim kakšno, jo samo hladno pogledam in grem naprej. Nekako me ne ganejo.
Objavljena slika

Tres tres chic.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0