Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mačke


  • Prijavi se, če želiš komentirati
164 komentarjev na to temo

#51 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 17. september 2007, 22:27

Dejte mucke sterilizirat, no, ker je muckov več kot preveč. Pa pazite pri oddaji malih kepic, nekateri vzamejo žival le zato, da se nad njo izživljajo. Mucki so pa itak zakon. Eden izmed mojih je takšen kot kuža x:o)x

#52 Apogej

Apogej
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 18. september 2007, 11:47

Po 12 letih kar sem imel psa, mi je sestra lani prinesla muca, ki ga je pravzaprav rešila iz obcestnega jarka. Ker itak obožujem živali sem poskrbel zanj, tudi veterinar ga je pregledal, je pa muc v stanovanju, njegova avantura je že obisk balkona in tam je zanj nov svet. Karakterno je pa precej boječ, izbirčen pri hrani :sori: ampak takšni pač so, a ne?! :palec:

Honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere. -
- "Pošteno živeti, drugega ne prizadeti, vsem pa dati to, kar jim pripada."


Objavljena slika

#53 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 18. september 2007, 12:12

Apogej, ti pa tvoja sestra sta res zlati dušici. Moja dva sta tudi notranja muca, na balkon pa sploh ne upata, če ni mene zraven :) Skozi vhodna vrata ju pa niti sam hudič ne zvleče :D Sta pa drugače zelo pogumna mačkončka :)

#54 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 11:50

mucki hmmm men so muc neki ful luškanga...

Dejte mucke sterilizirat, no, ker je muckov več kot preveč. Pa pazite pri oddaji malih kepic, nekateri vzamejo žival le zato, da se nad njo izživljajo. Mucki so pa itak zakon. Eden izmed mojih je takšen kot kuža x:o)x



Mi smo našo dal, pa ni kej preveč koristl... :C: :C: :C: k je čez en mesc dam pršla zastruplena...

:cry: :cry: :cry: :V: :V: :C: pa je umrla smrk smrk

Po 12 letih kar sem imel psa, mi je sestra lani prinesla muca, ki ga je pravzaprav rešila iz obcestnega jarka. Ker itak obožujem živali sem poskrbel zanj, tudi veterinar ga je pregledal, je pa muc v stanovanju, njegova avantura je že obisk balkona in tam je zanj nov svet. Karakterno je pa precej boječ, izbirčen pri hrani :sori: ampak takšni pač so, a ne?! :palec:

pri hrani je izbirčen?? kaj si mu dal za jest??? v hrano za mačke dajo en tak velk shit, da je mačkam sam še ta hrana všeč... to je blo pr naši je sam še Whiskas jedla...

#55 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 6. oktober 2007, 12:04

Mi smo našo dal, pa ni kej preveč koristl... :C: :C: :C: k je čez en mesc dam pršla zastruplena...


Sterilizacija je koristna za preprečevanje mladičkov, ki jih je res več kot preveč. Povoženih, bolnih, zastrupljenih, utopljenih, živih zažganih ... Zavetišča pokajo po šivih. Pa še pred spolno prenosljivimi boleznimi se jih na ta način zaščiti. Pred strupi pa žal res ne koristi. Žal mi je za tvojo mucko :(

Whiskas je pa eden največjih "shitov". Vsebuje preveč soli in veliko muc zboli zaradi odpovedi ledvic. Saj obstaja druga kvalitetna in okusna hrana x:)x

#56 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 12:21

Sterilizacija je koristna za preprečevanje mladičkov, ki jih je res več kot preveč. Povoženih, bolnih, zastrupljenih, utopljenih, živih zažganih ... Zavetišča pokajo po šivih. Pa še pred spolno prenosljivimi boleznimi se jih na ta način zaščiti. Pred strupi pa žal res ne koristi. Žal mi je za tvojo mucko :(

Whiskas je pa eden največjih "shitov". Vsebuje preveč soli in veliko muc zboli zaradi odpovedi ledvic. Saj obstaja druga kvalitetna in okusna hrana x:)x



maš kr prav...

pri nas je blo na vrtu takrat ko se je naša muca gonila vsaj 10 mačk eden je bil velik ko tele...

#57 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. oktober 2007, 12:50

Pri nas imamo tri! Dva črnobela in enega črnega. Kar srce mi zapoje, če izvolijo spat v stanovanju vsi trije naenkrat, tok so lepi :2src: . Najbolj fejst je tanajmlajši (tanajvečji), ki ima lepo navado spat po omarah. Včasih me preseneti rep, ki kuka iz kakšnih priprtih vrat. x:)x . V glavnem, super so. Pa kok nas ponucajo, ko služinčad. Škoda da ne znajo govort! Se mi zdi, da se naše skoz pritožujejo, nas prezirajo in zavijajo z očmi xrolleyesx .x:Dx x:Dx Gosposka... x;)x
Objavljena slika

#58 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 12:51

V soseski je mačka z mladičem (že odstavljenim).

Nima lastnika. Ljudje jo hranijo/hranimo.

V letu dni je imela 4x mlade (fenomen).

Za sterilizacijo hoče veterinar 100 EUR - ov.
Je kje cenejša možnost?

DPŽ/društvo "za svoje koristi z od države dobljenim denarjem"; "prijateljev " Živali:

"NE moremo pomagat. Pojdite na občino, ...."
Jim naj muco dostavim osebno v pisarno. In jim rečem, bila najdena...
Sterilizirajte. In jo vzame gospa. Katera sama NIMA denarja (kar je res).

Zakaj bi mi dajali denar (načelo moje). Ko ga pa "prijatelji" Živali v te namene dobijo od države.

In še. Ali je kje kak cenejši veterinar, za manj kot 100 EUR - ov.
Čez 2 meseca pa bo treba sterilizirat ša ta malo mucico (mladiča). LP


naredte dobrodelno zbiranje v soseski dokler ne pride 100€ a ne... Sj bo šlo...


veliko sreče pri tem
Kar se tiče ostalih dveh mladičev pa nevem... mogoče ji je treba navadt na ljudi pol pa oddat

Iztok :wOOt:

#59 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 13:00

se mi mal smilijo te nebogljene živalce in vse kar se mi smili, bi rad imel in pazil in negoval in tko naprej :2src:



ej z mao je tud tko sam mačke brez dlak pa ne bi mel :vio: xcivx








Iztok :wOOt:

#60 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 13:19

Denar z naše strani NI problem. Dali ga pa kar tako iz načela NE bomo.
Zato so DPŽ. V te namene dobijo naš davkoplačevalski denar!!!
V lokalnem DPŽ ga držijo pri sebi.

In se muce, živali BREZ lastnika otepajo.

V ta namen imajo oni med drugim tudi odobrena sredstva za sterilizacije, cepljenja.

Da se živalim potem išče lastnika.
Naj POŠTENO opravljajo svoje poslanstvo.

Ali pa NEHAJO delovat in "NATEGOVAT" ljudi.



Ja pol se pa prtožit

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. oktober 2007, 16:27

:vragec:

moja Flora (labradorka) je obozhevala muce
s sprehoda je zmeri shla s krvavim gobcem... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 6. oktober 2007, 19:17

V soseski je mačka z mladičem (že odstavljenim).

Nima lastnika. Ljudje jo hranijo/hranimo.

V letu dni je imela 4x mlade (fenomen).

Za sterilizacijo hoče veterinar 100 EUR - ov.
Je kje cenejša možnost?

DPŽ/društvo "za svoje koristi z od države dobljenim denarjem"; "prijateljev " Živali:

"NE moremo pomagat. Pojdite na občino, ...."
Jim naj muco dostavim osebno v pisarno. In jim rečem, bila najdena...
Sterilizirajte. In jo vzame gospa. Katera sama NIMA denarja (kar je res).

Zakaj bi mi dajali denar (načelo moje). Ko ga pa "prijatelji" Živali v te namene dobijo od države.

In še. Ali je kje kak cenejši veterinar, za manj kot 100 EUR - ov.
Čez 2 meseca pa bo treba sterilizirat ša ta malo mucico (mladiča).
Denar z naše strani NI problem. Dali ga pa kar tako iz načela NE bomo.
Zato so DPŽ. V te namene dobijo naš davkoplačevalski denar!!!
V lokalnem DPŽ ga držijo pri sebi.

In se muce, živali BREZ lastnika otepajo.

V ta namen imajo oni med drugim tudi odobrena sredstva za sterilizacije, cepljenja.

Da se živalim potem išče lastnika.
Naj POŠTENO opravljajo svoje poslanstvo.

Ali pa NEHAJO delovat in "NATEGOVAT" ljudi.

LP
"...In še. Ali je kje kak cenejši veterinar, za manj kot 100 EUR - ov.
Čez 2 meseca pa bo treba sterilizirat ša ta malo mucico (mladiča)."



tantra, iz kje pa si? Brezdome mucke na Gmajnicah sterilizirajo zastonj. Tudi v Trbovljah so imeli pred kratkim akcijo, kjer so opravljali brezplačne sterilizacije. Društva za pomoč živalim pa so prostovoljna in jih nihče ne financira. Vse gre iz lastnih žepov, članarin (kjer pač so) in prostovoljnih prispevkov. http://www.dzzz.si/m...1027fa59b569c15
In muc je res OGROMNO in je žal nemogoče, da bi poskrbeli za čisto vsako muco in vsakega kužka (samo v "mojem" društvu skrbijo za več kot 160 muc). Prijatelji živali nismo vsemogočni in odgovorni za vsa zavržena bitja. Krivi so brezvestni in neodgovorni lastniki, ne pa društva. In če denar iz vaše strani ni problem, v čem je potem problem? Načelo???
Pri sterilizaciji potepuških muc dajo veterinarji ponavadi popust (z nekaterimi se da dogovoriti tudi za plačilo na obroke). Pri nas stane sterilizacija dveh muc 70€.

aakhut, tebe bom jst na gobec x:Dx x;)x

#63 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 20:56

http://www.zavetisce.....TORITI 21.doc


KAJ STORITI, ČE NAJDETE ŽIVAL?

Vsi, ki najdete zapuščeno žival, se najprej obrnite na zavetišče, saj jo mogoče že kdo pogreša. Po zakonu ste dolžni v roku 24 ur obvestiti pristojno zavetišče, kot pravi 5. člen Pravilnika o zaščiti hišnih živali (Ur.l. RS 75/2005)
„... Kdor najde zapuščeno žival, mora najkasneje v roku štiriindvajsetih ur:
1. najdbo živali prijaviti najbližjemu zavetišču za zapuščene živali;...“


1. V primeru, da hočete žival predati v zavetišče

Dolžnost vsake občine je, da morajo poskrbeti za živali, ki so izgubljene in zapuščene, na območju, ki ga pokriva (Zakon o zaščiti živali 31. člen Ur. l. RS 43/2007).
Če ne veste katero zavetišče je pristojno za vašo občino, pa jih pokličite.

Zavetišče mora v roku 24 ur od prejema klica, žival sprejeti, za poškodovane pa v
roku 4 ur, kar narekuje 11. člen Pravilnika o pogojih zavetišča za zapuščene živali (Ur.l.RS št.45/2000).


V poletnih mesecih pa se pogosto zgodi, da je zavetišče polno in takrat se lahko imetnik zavetišča dogovori z najditeljem, da lahko le-ta skrbi za žival, dokler je zavetišče polno ali pa prosi drugo zavetišče za pomoč.


2. V primeru, da hočete žival oddati od doma

Če se odločite, da boste oddajali žival od doma pa vam posredujemo nekaj nasvetov:

2.1. Preveriti morate ali ima žival, kis te jo našli čip?
Pojdite v najbližjo veterinarsko ambulanto, kjer s posebnim čitalcem čipa preveri, če ima žival čip. Po številki, ki se odčita na čitalcu čipa se najde podatke lastnika živali.

2.2. korak: Oglašujte žival!
Imamo nekaj nasvetov, ki vam bodo v veliko pomoč:

- pokličite ali pa se kar zglasite v najbližje zavetišče in povejte, da ste našli žival
- naredite letake s čim boljšim opisom živali (če ima kakšno posebnost, kje in kdaj je bila pogrešana,), še boljše pa je, da na plakat nalepite sliko vaše živali

- pokličite lokalne radijske postaje in jim povejte, da pogrešate živali

- obvestite tudi bližnja društva za zaščito živali

- obvestite čim več veterinarskih postaj. LP

#64 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 21:31

"tantra, iz kje pa si? Brezdome mucke na Gmajnicah sterilizirajo zastonj. Tudi v Trbovljah so imeli pred kratkim akcijo, kjer so opravljali brezplačne sterilizacije."

Tega NI.

Lokalno DPŽ pošilja k veterinarju... Na naše stroške.



Veterinarska ambulanta v Zavetišču Ljubljana je zaprtega tipa.

http://www.zavetisce...arska_ambulanta

To pomeni, da v njej ne opravljamo drugih veterinarskih storitev kot te, ki so namenjene našim trenutnim varovancem.

Po sprejemu živali v Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana, vsako žival veterinarsko pregledamo. Opravimo splošni pregled oči, ušes, ostalega telesa, živali testiramo za različne bolezni, cepimo, označimo, steriliziramo oz. kastriramo, ter jih začasno zaščitimo pred zunanjim in notranjim zajedalci. Več o tem v povezavi Po sprejemu.

Po pravilniku se živali, ki jim ni bilo mogoče najti novega lastnika, lahko evtanazira. V ZZŽL žival evtanaziramo v primeru, ko je neozdravljivo bolna, ko ni perspektive za posvojitev (stara, agresivna...) ali če je ne oddamo daljši čas (leto ali več). Predhodno izpeljemo intenzivno oglaševanje s sredstvi javnega obveščanja in jo poskušamo oddati preko drugih zavetišč. Evtanazijo napovemo 14 dni pred izvedbo. Izjema so primeri živali, ki jih je potrebno izločati po veljavni veterinarski zakonodaji in doktrini. O teh primerih ima avtonomno pravico odločati veterinar sam.

_________

"Zavetišče mora v roku 24 ur od prejema klica, žival sprejeti, za poškodovane pa v
roku 4 ur, kar narekuje 11. člen Pravilnika o pogojih zavetišča za zapuščene živali (Ur.l.RS št.45/2000)."

#65 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 6. oktober 2007, 21:46

"Krivi so brezvestni in neodgovorni lastniki, ne pa društva.

In če denar iz vaše strani ni problem, v čem je potem problem? Načelo???"
Naše lokalno društvo DPŽ so "nategovalci" z besedami.
Živali se pa otepajo.
Denar dobijo od občine, Republike (javni razpisi)

, prispevkov...
DENAR damo, ko drugače NE gre.
Gre za NAČELO.

Lahko NATEGUJEJO ljudi s sladkimi besedami. MENE/NAS NE bodo.

Moj primer NI EDINI !!!
Za te namene državna sredstva so.

Se bo treba obrnit na za - te in druge zadeve zadolženo osebo na občini.

Koga obvestit, kako to delajo...

Oz. jih vprašat, kaj naredit...

V pon. se lotim. :)

LP



tantra, ne vem za katero tvoje oz. vaše lokalno društvo gre, vem pa, da se vsa trudijo po svojih najboljših močeh. In če se "otepajo" muc, se jih zato, ker za njih ne morejo poskrbeti, ne da nočejo. In še kako verjamem, da tvoj primer ni edini. Ampak tole NAČELO, NE DAM, ker "me nategujejo", ne bo nikomur koristilo, še najmanj pa mucam. Navsezadnje se gre za njih, ne za društvo. In društva niso zavetišča (katera so dolžna poskrbeti za zavržene živali, ker SO za to plačana, društva NISO). Občine financirajo ZAVETIŠČA, ne društva. Vse, kar počnejo, počnejo zato, ker želijo pomagati, ne ker so dolžna. Lovijo brezdome muce, jih hranijo, vozijo na sterilizacijo/kastracijo, operacije, v začasne domove, ... ne bi verjela, koliko daj(m)o samo za vožnjo in tel. (IZ SVOJEGA ŽEPA), jim skušajo najti nove domove. In ni realno pričakovati, da bodo pomagali vsaki živali, ker jih je preveč. Žal ne gre. Veliko muc po sterilizaciji spustijo nazaj v okolje, ker nimajo kam z njimi. V zavetišču jih ogromno evtanazirajo.
V mojem kraju ni nobenega društva, sama sebi sem svoje društvo. A ko sem reševala življenje nekemu kužku, mi je priskočilo na pomoč društvo iz povsem drugega konca in mi pomagalo, brez da bi jih prosila. Misliš, da je bilo enostavno? Prava kalvarija je bila, živčna vojna za vse nas. Stroški, ki so nastali v zvezi z njim, sem krila jaz, forumovke in dekleta iz društva, iz svojega žepa.
Jaz ima trenutno na skrbi "le" 5 brezdomčkov in če mi nekdo prinese še enega, kam ga naj dam? Že zaradi teh sem v minusu. Pa sem članica nekega društva. Pa me bo sedaj sosed obsojal, ker ne poskrbim za njegove mačke? "Sej si v društvu, pa pomagaj, ane. Zato pa si tam!" "Pa tam so še trije mucki, pa ti, k si v društvu, poskrbi še za te!" WTF??? Jaz nisem dolžna pomagati nikomur, nisem dolžna reševati živali nekih kretenov, ki jim je vseeno zanje. To ni moje delo. Pomagam, ker jih imam neizmerno rada in ko lahko pomagam. Tako kot verjetno tudi ti in še mnogo drugih. Naše možnosti pri tem pa so žal zelo omejene :sori: .
Dobiš kasneje ZS x:)x

#66 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 22:07

Sam bom ukrepal pri "za te stvari" odgovorni osebi na občini...

In NADZIRAL dogajanje v MUCINO dobro.

:)

LP

#67 Gost_Mačona_*

Gost_Mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 6. oktober 2007, 22:13

Mačka zna s suhim listom zaigrati lov na miško - dokler kakšen neumen človek ne reče: "Ubij jo, ubij miš!" Takrat zaničljivo pogleda: "Miš? Za božjo voljo, a ne vidiš, da je suh list!"
Pam Brown

Kot maček od mojega prijatelja ... Pridem na obisk, pojem grozdje in potem mu vržem pecelj na tla .. Najprej ga voha, gleda, če je to to, če je dovolj suh, pol ga pa meče po luftu, igra z njim hokej po hodniku in nosi v gobcu kot miško. x:Dx

#68 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. oktober 2007, 23:04

mater, res! naša muca (edina bejba med fanti) mi vse poletje nosi mlade ptičke in miške v spalnico. Ponoč, itak.
Zadnjič celo mladga netopirčka :O: vsako noč sem mela urgenco...ampak, ko vstanem je sploh več ne zanima plen, kao: na tle maš malco, stara, jst bi pa rajš brikete xrolleyesx . Ampak kaj češ, to je Narava.
Objavljena slika

#69 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 6. oktober 2007, 23:10

"tantra, iz kje pa si? Brezdome mucke na Gmajnicah sterilizirajo zastonj. Tudi v Trbovljah so imeli pred kratkim akcijo, kjer so opravljali brezplačne sterilizacije."
Tega NI.


O, je je x:)x

Akcija sterilizacij in kastracij muc - DPMŽ Trbovlje

#70 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 23:14

Kontaktna oseba DPŽ Trbovlje kolegici pred mesecem (nekje) te akcije po telefonu/GSM NI omenila.

Pošiljala jo je k veterinarju na lastne stroške.

Je pa iz okolice Trbovelj...

Kolegica je muco peljala k veterinarju na svoje stroške.

Ji tega raje NE pokažem. Sta si z županom dobra. In bi naredila kako škodo...

NE stojijo za svojim besedam. Žal:


"Datum: 03.09.2007 12:35:

!!!!!!!!!
Po zadnjem štetju 45 mačjih damic in gospodov nima več licence za razmnoževanje :) in vsi so popolnoma OK, pridno papcajo, se redijo in morda celo razmišljajo o tem kako se bodo razmnoževali....ampak na našo srečo o tem lahko samo še razmišljajo:

no malo sem pretiravala 35 je prava številka...seveda si pa želimo da bi bilo čimprej 45 :)"


Comments:

...p res smo super :) Če pa je kje kdo iz Zasavja, ki bi bil pripravljen pomagati pri samem ulovu, prevozu ipd... pa lahko kontaktira društvo, ali pa direktno mene - 041 430 565 (Klavdija). Seveda so dobrodošle tudi kakšne infomracije o lokacijah.

LPK


Kimi mene pa zanima na kakšen način označujete že sterilizirane oz. kastrirane mačke, da se ne ulovi ponovno istih?


Odreze se jim koscek uhlja, da je ze na dalec vidno, da je bil muc ze st. oz kastriran.



Samo še opomba glede označevanja - vem da se tale košček uhlja sliši prav grozno in vsak, ki mu to omenimo je zgrožen. To res ne zgleda, niti ni prav nič grozno. Po mojem mnenju to opazimo samo tisti, ki smo bili opozorjeni na to in ki smo to že videli. U glavnem mucev to ne 'skazi' in jih ne moti in ne boli...saj vem da ste to vedeli ampak sem morala še enkrat povedati :) :)


Seveda smo odprti za nove ideje in predloge kako oznaciti zivali. Ampak vse do zdaj znane so se izkazale za neprimerne. Povsod po svetu.

_________


DPMŽ Trbovlje Sterilizacija

http://med.over.net/....php?44,4218848


AKCIJA STERILIZACIJ IN KASTRACIJ ZAPUŠČENIH MAČK

DPMŽ Trbovlje poleg sodelovanja z ljubljanskimi živalovarstveniki v akciji sterilizacij ter kastracij zapuščenih mačk na področju Mestne občine Ljubljana izvaja tovrstno ločeno akcijo tudi na področju Zasavja – akcija trenutno intenzivno poteka v Zagorju ob Savi.
Glavni poudarek v izvajanju akcije oziroma projekta je v delu aktivistov prostovoljcev – hraniteljev živali, ki delujejo po posameznih lokacijah na terenu. Namen izvajanja akcije je predvsem preprečitev nepotrebnega razmnoževanja zapuščenih prostoživečih mačk ter vzdrževanje njihovega števila na sprejemljivem nivoju. Na ta način se najuspešneje omeji ali celo prepreči siceršnja posledična problematika, obenem pa gre tudi za najbolj praktično obliko reševanja problematike do okolja in tudi za najhumanejšo ter zdravstveno gledano ugodno rešitev do samih živali.
Sama akcija kot takšna poteka v sodelovanju društva, izvendruštvenih aktivistov, veterinarske ambulante Trbovlje in Občine Zagorje ob Savi.

Akcija se izvaja po določenem ter dogovorjenem protokolu; to med drugim v praksi pomeni ulov živali, veterinarska triaža, sterilizacije in kastracije, oddaja živali (pri katerih je socializacija in oddaja še možna ter smiselna) ali vračanje za oddajo neprimernih živali po posegu sterilizacije/kastracije nazaj v okolje, kjer so bivale.
Občina Zagorje financira posege sterilizacij in kastracij, ostalo (delo, drugi stroški, hrana,…) je stvar sodelujočih izvendruštvenih aktivistov ter društva. Izvendruštveni aktivisti ter društvo svoje delo opravljajo prostovoljno in brezplačno. Društvo pomaga tudi s hrano za živali in delnim kritjem finančnih stroškov za veterinarsko oskrbo živali, kolikor je pač možno.

Upoštevajoč, da je društvo nepridobitna, dobrodelna, nevladna in prostovoljna organizacija in da je tovrstna akcija vsesplošno koristna ter vsekakor tudi potrebna, društvo potrebuje tudi finančno pomoč darovalcev.
Če želite kakorkoli priskočiti na pomoč skladno s svojimi zmožnostmi in pripravljenostjo, bomo vsake pomoči nadvse veseli.
Darovana denarna sredstva so potrebna za kritje stroškov veterinarske oskrbe za živali, pri katerih je smiselno ter potrebno. Sredstva so namenska in pod v nadaljevanju navedeno oznako namenjena prav za to akcijo.

Če želite finančno pomagati v tej akciji, lahko to storite s finančnim prispevkom s poštno nakaznico na naslov društva Društvo proti mučenju živali Trbovlje, p. p. 67, 1420 Trbovlje, s pripisom namena nakazila »za akcijo – mačke Zagorje«.
Zaradi ločene evidence od siceršnjega društvenega finančnega poslovanja, v izogib dodatnim administrativnim stroškom društva ter zaradi lažje in enostavnejše evidence se je društvo odločilo za obliko zbiranja namenskih prostovoljnih prispevkov nakazil s poštno nakaznico.
Sredstva bodo kot navedeno porabljana namensko v sklopu te akcije.

Vsem darovalcem iskrena hvala za pomoč.

DPMŽ TRBOVLJE

#71 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 6. oktober 2007, 23:25

Mogoče je pozabila, ni vedela, ... ne vem. Akcija se je začela 14. 8, objave so bile na na netu, kako dolgo pa je akcija trajala, pa res ne vem. Da bi tajila, nima smisla. Muca je sterilizirana in samo to je pomembno. Super tale tvoja kolegica :palec:

#72 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 23:50

Akcija = bila kolegici ZAMOLČANA.

To je REALNOST.

"J" tale "dobrodelna društva". Ista "funkcionarska klošarija" povsod.

Na "100 starih SIT". "99 SIT" funkcionarjem, za režijo... "1 SIT" za konkretno realizacijo...

Pa volunterji, kateri delajo zastonj. Nemalokrat na lastne stroške...

LP

#73 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 7. oktober 2007, 00:21

Akcija = bila kolegici ZAMOLČANA.

To je REALNOST.

"J" tale "dobrodelna društva". Ista "funkcionarska klošarija" povsod.

Na "100 starih SIT". "99 SIT" funkcionarjem, za režijo... "1 SIT" za konkretno realizacijo...

LP


Realnost je, da tale dobrodelna društva (kot celota, pusti sedaj posameznike :)) naredijo veliko dobrega za živali. Žal pa ne za vse, ker to ni mogoče. In če je že potrebno koga obsojati in kritizirati, to niso društva (ki so nepridobitna, dobrodelna, nevladna in prostovoljna organizacija), ampak tiste, zaradi katerih sploh pride do takšnih situacij. Društva pač niso odgovorna za vse te zavržene živali, mar ne? Zavetišča ravno tako niso kriva, da so polna in da morajo zaradi tega pobijati živali.
"J" tiste, ki producirajo nove in nove mladiče, pa tiste, ki jih zavržejo, mučijo, ubijajo ...

#74 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 7. oktober 2007, 01:04

Realno sem podal sliko "nekaterih dobrodelnežev; funkcionarjev, katere poznam". In nasplošno...

Delo nevladnih organizacij poznam...

Iz prakse poznam načine, kako do ... preko potnih nalogov, ...

Verjemi. Tega ni tako malo.

NISEM konkretno imel v mislih zgolj "ljubiteljev Živali".

Sam NE "J" več NOBENEGA.

Pomagam izključno konkretnemu pr. V kolikor se mi zdi.

Organizirani "dobrodelneži - kateri odločajo in imajo gl. besedo" me niso z dejanji prepričali.

Sladki na besedah. In čim bolj v lastno korist. LP :)

#75 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 7. oktober 2007, 01:07

OK, samo da pomagaš x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0