Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Priprava čaja na star Japonski način


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
13 komentarjev na to temo

#1 mumi

mumi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2006, 17:40

Zdravo. Sem nova na forumi.
Mogoče pa mi boste lahko kako pomagali.
Že nekaj časa iščem recept zo. način kako se po stari Japonski tradiciji pripravi čaj.
Hvala.

#2 mumi

mumi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2006, 19:22

Mislim, da prvi poparek odstranijo (zlijejo stran), drugega pa potem pijejo.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. februar 2006, 21:09

Ojla dobrodosla! :palec: :vio:

a si kaj pogledala v temo Caji?
in morda je clo specificno postavljena tema - japonski ali zeleni caji (al pa kaj tacga)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 mumi

mumi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. februar 2006, 21:15

Marsa hvala za pomoč. Grem takoj pogledat.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2011, 19:16

O hvala, tole je pa videt tolk lepo in fajn, da sem rajš kar zaprla. xDDx x:o)x
(pač si bom 1x posvečeno in s pozornostjo pogledala vse, k je videt nad zanimivo in... lepo). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 9. marec 2011, 20:36

zelo zanimivoObjavljena slika, bi Slovenci lahko tut kj tazga uvedelObjavljena slikaObjavljena slika

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2011, 18:34

xsrcx :palec:

(sem si pogledala v miru, ful lepo, posvečeno.... mi je dal kar mal mislit; ko bi jaz imela picek te umirjenosti in tega, bi blo dbest :8): x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 11. marec 2011, 09:50

Marsa, sj lohk poskusišObjavljena slika, sej veš kaj pravjo nikoli ni prepoznoObjavljena slika

#9 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 13. maj 2011, 20:06

v knjižnici je veliko knjig na to temo,da o internetu ne govorimo x8Dx
prvi poparek ne odlijejo vedno stran,če ga pa že,da pa odlijejo da se znebijo začetnih grenčin.japonci in tudi kitajci so iz pitja čaja razvili pravi obred.kar se meni zdi prav,če se nečemu posvetiš,se posveti 100%,sploh pa nečemu takemu kot je čaj.obrede izvajajo zaradi čaščenja človeške nepopolnosti,oziroma temu,kar nam čaj lahko nudi po naši poti do popolnosti.človek je nepopolno bitje kateremu (med drugim) primankuje harmonije,kar nam čaj lahko nudi :2src:

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#10 penzo

penzo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. junij 2011, 21:00

Kadar govorimo o pripravi čaja "po stari japonski tradiciji", govorimo o pripravi Matcha čaja - čaja v prahu (npr. mleta Sencha). Priprava takšnega čaja se seveda razlikuje od klasičnih načinov priprave, saj čaja ne "namakamo", temveč ga le prelijemo z vročo vodo, zmešamo in spijemo. Spletna čajnica Zisha.si je pred časom objavila video, kako pripraviti Matcha čaj, ki si ga lahko ogledate na spodnji povezavi:



#11 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. junij 2011, 21:04

Najbolj zdravilne rožice za čaj so tiste, katere rastejo v našem okolju.

Ni vse dobro, kar se uvaža iz drugih kontinentov.........

#12 penzo

penzo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 24. junij 2011, 08:09

Tudi rožice, ki rastejo v našem okolju, niso vse zdravilne (onesnaženje, itd.). Enako velja tudi za prave čaje - če čajevec raste v kvalitetni zemlji, polni zdravilnih mineralov in v neonesnaženem okolju, nekje daleč od civilizacije in je predelan na kvaliteten način, potem je lahko zelo zdravilen. Enako velja za "slovenske rožice". Pri izbiri je pomembna kvaliteta ..

#13 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 23. julij 2011, 11:58

Najbolj zdravilne rožice za čaj so tiste, katere rastejo v našem okolju.

Ni vse dobro, kar se uvaža iz drugih kontinentov.........


se strinjam.seveda gledano z energijske strani.

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#14 Frenkie

Frenkie
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. december 2011, 07:56

Japonci so zame res carji in dejstvo, da v povprečju živijo dlje kot kdor koli pove veliko. Del njihovega življenja je vsekakor dnevni obred pitja čaja. Če ste že odvisniki od kofeina potem naj bo to preko čaja in ne preko kave.

Pa tut Matcha čaj ni potreben za to, je veliko drugih čajev, ki prav tako niso slabi, npr. Sencha čaj. Tako, da ni treba dopusta vzet:)
___________________________
Te zanima, kaj počnemo čebelarji? Poglej -> Čebelarska družina.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0