Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hujšanje z Luno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
696 komentarjev na to temo

#651 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 30. januar 2006, 19:07

Koki a je šlo?
x:)x


Seveda, sploh ni bilo problem zdržati.....
xokx
Smisel življenja je največja sreča

#652 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. januar 2006, 19:51

Jap. Moram pogledat, če je naslednja tudi ob tako fajn uri x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#653 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 30. januar 2006, 20:36

Jap. Moram pogledat, če je naslednja tudi ob tako fajn uri x;)x

Opomni me, ker jaz na takšne stvari ponavadi pozabim.... x:Ix ......Se ti pa vsekakor pridružim.... x^x :palec:
Smisel življenja je največja sreča

#654 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 4. februar 2006, 19:18

Jap. Moram pogledat, če je naslednja tudi ob tako fajn uri x;)x


Kdaj začneva???? :inocent:
Smisel življenja je največja sreča

#655 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 4. februar 2006, 19:46

13. februar 5.45.
I'm out. Imam izpit iz matematke, morm zauzit prej o.hidrate x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#656 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 12. februar 2006, 12:23

Mene pa zanima ali je enodnevni post ob polni luni primeren tudi za nosečnice. Počutim se totalno zabasano in prenasičeno z vsem možnim, ne bi pa rada ogrozila bejbija. Kaj naj pijem - samo vodo, zelenjavne sokove, sadne sokove, čaje, ...?

#657 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 15. februar 2006, 21:32

13. februar 5.45.
I'm out. Imam izpit iz matematke, morm zauzit prej o.hidrate x;)x


Mišelka, se moram pofočkat, da sem zdržala.....me je imelo, da bi še kakšen dan podaljšala, pa me je možek na valentinovo presenetil z dobrim kosilčkom....in seveda, nadaljevanje je odpadlo..... x:px x:px x:px

p.s.. Izpit ti je šel?

Smisel življenja je največja sreča

#658 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. februar 2006, 12:11

Ni slo, kot sem omenila v dnevniku, bo to prvi izpit na tem faksu, k ga bom res fejst pogrnila x:px :vio:

Drugac pa superca, da si zdrzala xsrcx
Bom jaz pogledala, kdaj bo naslednič :vio:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#659 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 19. februar 2006, 21:27

Bom jaz pogledala, kdaj bo naslednič :vio:


xDDx Vsekakor bom vztrajala s teboj....... :palec:
Smisel življenja je največja sreča

#660 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 15. marec 2006, 17:56

a je danes polna luna?
Sem takšen, ker sem živ.

#661 B :)

B :)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 15. marec 2006, 23:17

Živjo vsem skupaj!
Moj prvi post tukaj! Pa naj bo za začetek cela zgodbica:
Ja, Matic, danes je polna luna... Kdaj, pa ne vem točno. Na setvenem koledarju mi piše, da ob 23.35.
In ravno zaradi tega koledarja sem se odločila, da poskusim hitri post.
V bistvu me je zanimalo, kateri dan moram pognojiti rožice, da si bodo malo opomogle.
Videla sem, da je danes polna luna in seveda je tudi meni znana zgodba s hujšanjem.... Problem je le, da sem vedno mislila, da se je treba postiti 12 h prej in 12 h potem. In tako sem se po jutranji kavi brez sladkorja (a z bonbončkom :) ) odločila, da je mogoče danes "tapravi" dan... čas imam, voljo tudi...
Odločitev je padla dopoldan, ravno ko sem se vrnila iz trgovine s potrebščinami za gibanico!
Sem bila karakter, pa je nisem naredila. In tako je bilo vse OK do cca 15h, ko sem si zaželela vsaj en bonbonček... In sem ga - ampak KAKO!
1 žele bonbon sem si razdelila za 8 koščkov in jih lepo grizljala in lizala enega po enega. Nikdar si ne bi mogla misliti, da lahko en bonbon jem več kot 1 uro - ampak fora pa je bila, ker sem si ga privoščila 8x po malo, vmes sem non-stop nekaj delala in tako sem bila 2 uri srečna kot kak otrok! Zaradi enega bonbona mislim da ne bi smel post v vodo padit. pa itak sem zdajle ravno iz aerobike...
No, pa da zgodbo skrajšam... Po setvenem koledarju je luna ob polnoči : 12 ur prej, 12 pol - to bi šlo.
Ko sem na hitro preletela tele vaše strani se mi je zdelo, da sem videla napisano, da je luna danes ob 0:37. Kar je OK z vaše strani, ker pravite, da se je treba nazaj držat LUNA+24 h. Po tej varianti sem v bistvu že konec !!!
AMPAK; POVEJTE MI; KATERE URE NAJ SE DRŽIM; ČE SE HOČEM DRŽATI PRAVIL? VAŠIH OBJAV ALI NPR OBJAV UR POLNE LUNE V SETVENIH KOLEDARJIH ipd.?

Hvala za odgovore in SREČNO!
Kako se bo moj post zaključil, pa sporočim naslednjič; čeprav sem se v bistvu tako hitro odločila za hujšanje, da se niti stehtala nisem prej :)

#662 B :)

B :)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 16. marec 2006, 10:22

Ker vas očitno moje postenje ne zanima, si kar sama odgovarjam na svoj post (objavo), da bo zadeva vsaj v arhivu imela rep in glavo.
Torej, kar se tiče ure pričetka polne lune sem preverila še na nekaj mestih in ugotovila, da ima moj setveni koledar napisano napačno uro.
V zvezi z mojo dilemo, ali se postiti 12 ur prej in 12 ur po luni, ali 24h po luni => združila sem obe varianti, tako, da bo čez nekaj minut 40 ur posta.
Mislim, da se počutim vedno bolj lahkotno in vedno manj lačna, ampak mi zdrav razum pravi, da je bolje, da kaj lahkega pojem (npr čokolado ali pomfri :) ) , saj moram priznati, da mi že malce zmanjkuje moči. V zadnjih treh dneh sem imela namreč generalno pomladansko čiščenje (če so pa vremenarji 14 dni nazaj napovedovali, da bo zdaj pomlad!!!), no in ob takem čiščenju mislim, da bi bila tudi brez posta že kar utrujena, pol pa še šport zraven...

No, če se bo v 14-ih dneh kdo tu pojavil, se lahko gremo skupinsko postenje, čeprav sem rahlo v dvomih, če bo naslednja luna zame ugodna, ker namreč ravno praznujem :)

Ostanite v cvetju!

#663 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 16. marec 2006, 10:52

preberi si se kaj na luninem netu. tam mislim, da vse jasno in natancno pise. pa tudi, ce preberes vseh 23 ali koliko ze strani, bos marsikaj izvedela. x;)x


pa kdo je rekel, da nas tvoj post ne zanima. a zato, ker si prvi post napisala pol polnoci zvecer in do sesetih nihce ni nicesar odgovoril.
potrpljenje, mala, bi rekla varuska iz knjige o francu (Nostlinger).x:Dx x:px

#664 B :)

B :)
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 16. marec 2006, 21:31

Oprosti lea za mojo nevljudnost... nisem nič slabo mislila. To je ena mojih najboljših (oz. najslabših) lastnosti, da povem vse, kar mislim...
Če pa se prav spomnim, pa sem pričakovala odgovor od maticml-ja, ker se je tudi sam nekaj javljal glede hujšanja... Za njegov odgovor pa sem res šla zjutraj nekajkrat pogledat...
Sem imela problem, k se nisem mogla odločit, katero uro bom prekinila post.... odločila sem se za 12.00. Torej sem se postila dobrih 40 ur, glede kg se mi pa zdi, da je z mojo tehtnico nekaj narobe: Sreda zj: 71,6 kg; sreda zvečer: 70,4 kg :) Čet zj: 71,4 :( čet sredi dneva 70,2 in danes pod večer 69,8 kg... :) :) :) IN TO SPODBUDNO NOVICO SEM ODKRILA RAVNO; KO JE BILA GIBANICA PEČENA... :(
Je pa lepo, da sem končno po dolgem času videla cifro pod 70 in ljudje, povem vam, tole hujšanje ob luni je super!
Kdo je za skupinsko hujšanje čez 14 dni?
LpB

#665 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 29. marec 2006, 06:47

a ima post kdo v nacrtu danes :irs:

#666 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. marec 2006, 07:45

Mislim, da jaz...upam, no..

Astra
Per aspera ad astra

#667 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:12

Dons je...kdo se gre?

Jaz se kr bom...
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#668 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:19

a ti se postiš vsakih 7 dni?

joj, meni ne gre niti enkrat na mesec, ker sem prešvoh karakter. :o|o:

#669 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:24

Dons je...kdo se gre?

Jaz se kr bom...

jaz ne. te dni bi se najraje prepuščala hedonizmu. se vidi, da nisem preveč stabilna. x;)x
se niti spomnila nisem na luno. pa še ni niti prazna niti polna, za to pa itak nisem zmotivirana. ampak, da ne bom zbijala entuziazma ostalim, raje grem.
srečno vsem, ki imate post :palec:
----------------
sicer pa vem, da je pomlad letos pomladi izvedla večdnevni post. se ne spomnim 10 ali 12 ali 14 dni, tako, da je njej najbrž tole mimogrede. x;)x

#670 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:24

Ja zdej se drugič :o|o: x:Dx

Mal me skrbi, ker se bom mogla v soboto v neopren spravt :C:
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#671 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 21. november 2006, 10:59

no, po dolgem času sem se spet odločila za en post. bom videla, koliko dolgo bo trajal, ampak enodnevni bo sigurno. pridno pijem čajčke zaenkrat.

#672 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 22. november 2006, 07:15

xokkx

#673 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. november 2006, 10:12

xcrossfingx Na uspeh! in prevsem duševni preporod. xsrcx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#674 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 22. november 2006, 10:17

hvala xsrcx !
no, mogoče je zgornji palec izzvenel kot, da post nadaljujem, pa ga ne. imela sem ga do včeraj zvečer, potem sem pa pojedla dva mali jabolki. pa vse skupaj res ni bilo nič posebnega. res. še na fitnes sem šla in pretekla 5 km.
no, pa še 1x hvala za podporo. :palec:

#675 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. november 2006, 10:24

Super! :palec:
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0