Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige, ki so nam vsec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
2102 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. julij 2002, 01:00

*
POPULARNO

V tej temi lahko nizamo knjige, ki so nam všeč, ki pa ne sodijo v področje duhovnosti ali astrologije in jih tako tja nismo navedli.
.. kajti podati knjigo "Prezir" v forum astrologija je morda hecna izbira ... :)
To so lahko kriminalke, ljubezenski romani, drame, zgodovinski romani, pesmi... ... ...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. julij 2002, 01:00

Neverjetno mi je všeč knjiga "Prezir" Alberta Moravie.
To knjigo sem parkrat celo vzela s sabo na morje in jo brala tam - kar je morda za nekoga hecna in celo neprimerna izbira.
Večini mojih frendic se je knjiga zdela dolgočasna, sama pa sem se ob njej vsakič pravzaprav celo zabavala, vsekakor pa me je zelo pritegnila cela paleta do potankosti in prepričljivo opisanih čustev.

Potem sem sistematično goltala Moravio. Zelo všeč mi je bila tudi Rimljanka (pa tudi Rimske zgodbe) - a nobena tako kot Prezir.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. julij 2002, 01:00

Meni pa mogoče Dekameron, k ti res da vedet tiste primere k so se dogajali že v zgodovini, davno0o pred nami,zato to ni nič novga,da se človek mau nasiti tut drgače:)

pokowc

#4 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Ravno sem predlagal kriminalke v forum knjige, pa bom še tukaj nakratko

Vsa dela angleške avtorice Minnet Wallters

andrej

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Meni pa so všeč tudi kriminalke - sploh mi je všeč Agatha Christie - tudi če me ne prepriča toliko razplet, uživam v njenih opisih ljudi.
Po mojem sem jo po dolgem in počez prebrala vsaj 10X (lahko berem večkrat eno knjigo, tudi če že poznam razplet).

Všeč mi je tudi knjiga "Nikoli več na svidenje" Raymonda Chandlerja.

Veliko sem brala tudi Kinga - poleg knjige "Mačje pokopališče" mi je bila najbolj všeč knjiga "Hujšaj" (=čisto nekaj posebnega in jo nadvse priporočam), lani ali predlani pa sem odkrila neko njegovo "novejšo" knjigo (ali je pač samo kasneje prevedena), mislim, da je naslov "Knjižničar".

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Bobnar, pa razumeš knjige o dKastanede? Jaz sem jih prebrala vse, celo tiste vaje sem nekaj delala. Pa so mi bili eni odlomki čisto mimo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Nadvse imam rad ZF, mislim da sem prebral že kar večino opusa prevedenega v slovenščino pa še nekaj v angleščini.

Naprimer Isac Asimov on je zakon, če pa je v navezi s Silverbergom pa še toliko bolj.

andrej

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Tudi jaz prebiram rada Castanedo (sem ga pa navedla drugje pri knjigah).

Zelo rada sem brala SF - me je zdajle Andrej spomnil.
No, zakon tule je jasno Štoparski vodnik (ki ga je, mislim da Alena, navedla v drugi temi), sicer pa mi je bila včasih še bolj zakon Menjava duha.
Cel kup sem jih prebrala v SR/HR, še zdaj jih imam najbrž veliko nekje v kleti.
ŠOLT je nekoč izdal knjižico različnih avtorjev ZF - rdeča barva, neka zbirka... Tisto bi rada dobila, če se morda nekdo spomni (bila je ena zgodba o prostoru, kako so si ga fajn raztegnili, pa ena o boleznih, ki so si jih v bistvu izmislili zdravniki... pa tko - a to je bilo 20 let nazaj, pa se ne spomnim točno). Če ima kdo kakšen podatek, bi bilo dobrodošlo).

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Še ena knjiga mi je bila zelo všeč.
"Naključni popotnik" - avtorice Ann Tyler.
Po knjigi so kasneje posneli film z Williamom Hurtom, Kathleen Turner in Geeno davis in ne vem, če ni Geena Davis dobila za to vlogo celo Oskarja... Do filma sem bila najprej malo kritična, ker sem si like že malo oblikovala sama v glavi.
No, tudi film mi je bil všeč - a vseeno mi je bila knjiga neprimerno bolj.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Sama se navdušujem nad m. Craightonom, in Johnom Grishamom. Pa ne le zato, ker so po njunih knjigah posneli uspešnice, ki so me vse milo rečeno razočarale, ampak zaradi načina pisanja.
človek si v glavi poustvari in oblikuje like po svoji podobi, potem pa...
Zase bi lahko rekla, da sta mi najljubši knjigi Prišlo je deževje in Noč v Bombeyu - Luisa Bromfielda.
Pa še vse od M. Waltersove...
pozdrav

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

Včasih vzamem v roke kakšno oknigo, ki sem jo brala v mladostniških letih, pri desetih. Kakšno otroško detektivko. Se spomnite koliko je bilo tega? Ali pa kakšno pravljico. Tako, čisto za preklopit misli.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

Joj, Teja - saj res!!!
Absolutno! Zelo rada berem otroške knjige.
Sem že hotela podati sem nekaj, pa ni knjiga, ampak ena sama zgodba, pa sem bila tiho.. :)
Pravljice - ful!!! Še zdaj najdem veliko povezav s tem v vsakdanjem življenju.
Zelo veliko sem brala tudi otroških detektivk, kot npr. Črna marela, brala pa sem knjige, kot je Sinjebradec itd... Pa malo grozljive. Kot majhna sem brala Drakulo in strašila z zeleno baterijo v faco od spodaj sestrično. :)))

Sicer pa mi je bil všeč tudi Dahl, a predvsem Matilda.
BLAZNO všeč mi je od nekdaj knjiga ČARODEJEV KLOBUK avtorice Tove Jansen (ki je tudi avtorica ilustracij) - dbest knjiga!!!! Zelo priporočam!!! Takih knjig je vedno premalo - sploh so mi všeč skandinavski avtorji...

Večkrat pa berem tudi Skrivni dnevnik Jadrana Krta (morda Sue Townsend?) - neznansko se zabavam zraven in se na glas smejem. Res mega knjiga!

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

... vseeno podam tisto zgodbo.. ne morem se zadržat.. ker mi je tako duhovita in fajn...
Gre za "Zgodbo o podgani, ki se je poboljšala" - izšla je v zbirki takih odštekanih zgodb oz. pravljic, ki jo je napisal (meni) dosti neznan avtor Hans Falada. No, te zgodbe so vse malo odštekane, prav zares všeč pa sta mi poleg "Podgane" samo še kakšni dve (npr. zgodba o Cekinu).
Ta o Podgani pa je res mega!! Gre za to, da se podgana naveliča živeti po rovih in ima dosti preganjanja in takšne obravnave, pa ponudi deal gospodarju... in potem so totalne vije-vaje! :))))
In zelo je duhovito napisano. Podgana je ful zvita in ima dobro logiko. :)))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Bobnar: ne razumem, kaj si hotel s tem povedati.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#15 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Ko mi je v roke prišel GOSPODAR PRSTANOV, me je knjiga popolnoma prevzela, "požrla" sem jo v nekaj dnevih, kar pri njenem obsegu ni majhen dosežek .

Ja, pa Agatha Christie je cool, njene kriminalke lahko prebiram kar naprej.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Spomnila sem se dveh simpatičnih knjig, ki sem ju včasih zelo rada prebirala in to večkrat:

Igra v rži avtorja Johna D. Salinger-ja (mislim, da je postala to nekakšna kultna knjiga in da so jo celo malikovali in vlačili s sabo raznorazni atentatorji ipd...) - a je zelo simpatična knjiga s prav posebnim čustvenim slogom.
Zelo priporočam!

Prav tako zelo pa mi je bila všeč dokaj neznana knjiga dveh avtorjev, sestre in brata (mislim, da Ernestine in Frank B. Gilbreth - ali Gilberth) - Na ducat ceneje.
Zelo srčna knjiga in s polno humorja opisan življenjski stil nekoliko nenavadne družine.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

In včasih smo zelo radi brali tudi Peno dni - Borisa Viana.
Precej odštekano, eterično domišljijsko, a umetniško in z občutkom in s humorjem.

Uh - in večkrat sem seveda prebrala tudi Bulgakovovega Mojstra in Margareto.
To pa je zabavno branje! ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Pa res - ali ni še nihče podal Harryja Potterja??!?

Sama sem se ga dolgo branila - nekako ne padam na moderne stvari..
Sem se ga pa lotila lani na morju - ko mi je zmanjkalo mojih knjig.
Zelo zelo mi je bilo všeč - pravzaprav sem bila blazno navdušena.
Vendar sem prebrala samo prve tri - 4. pa si šparam za letos (je res totalen špeh) ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Tole vedno hočem dodati, pa vedno pozabim...
Ne maram preveč (razen res zelo izjemoma) biografij.
vendar pa sta dve naredili še poseben vtis name:

Biografija Utrilla - Človek (mož) z Montmartra (pozor-obstajata dve biografiji različnih avtorjev - ona druga je baje "čisto zanič" - vem, ker sva s prijateljico navdušeno predlagali frendu knjigo, ki jo je prebral, a se "mu ni zdela nič posebnega in celo mimo" - Izkazalo se je, da je bral DRUG življenjepis Utrilla)...

Druga pa je biografija Henri-ja de Toulouse-a Lautrec-a - a se žal ne spomnim avtorja, niti naslova, dozdeva pa se mi, da bi naslov lahko bil Moulin rouge. Ta je precej presunljiva. Zdi se, kot bi avtor do potankosti poznal čustva umetnika... Res mi je dala mislit...
To obdobje je meni nekako zelo "blizu" - pa me vsakič presune moja nekakšna povezanost s tem obdobjem - morda sta mi tudi zato bili všeč ti dve knjigi.

Medtem ko se mi je pa življenjepis Picassa zdel precej dolgočasen - mislim, da so prav po njem posneli film - ki pa me tudi ni zelo prepričal.
Podali so gledanje samo "skozi eno okno" - ženske osebe, ki mu je bila blizu. Preveč subjektivno, za moj okus.
Drugo pa je bila neprimerna izbira igralca - čeprav cenim Anthonyja Hopkinsa (Kozorog), si ga seveda kot hladnega in treznega Angleža (kakršen je tudi videti) nikakor ne morem predstavljati v vlogi vročekrvnega in muhastega španskega umetnika (ki je bil seveda Škorpijon/Lev).
Tako da - biografije me ponavadi ne prepričajo zelo - pač - zorni kot nekoga - najverjetneje tako ali drugače vpletenega.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Všeč mi je knjiga Catch 22 - J(oseph?). H(K?)eller
Tudi film mi je bil zelo všeč - čeprav je bil morda celo še bolj odštekan kot knjiga.

Ko smo pa že pri filmski uprizoritvi romanov - všeč mi je bil tudi Let nad kukavičjim gnezdom (čeprav sem si po že gledanem filmu težko Jacka Nicholsona predstavljala kot irskega rdečelasca).
V začetku me je sicer motilo, ker je knjiga pisana v prvi osebi v sedanjiku (to me ponavadi ne pritegne), a sem kasneje padla notri.


mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice". R. Tagore

#21 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Marsa, jaz sem prebrala Harrya. Super zadeva, ki buri domišljijo. Vendar sem ga tudi jaz sprva nekako zavračala, a ker sta ga moja otroka dobesedno požirala (po moje ga zna sin že na pamet), sem začela še jaz... in mož, tako da smo vsi notr padl. Otroka prisegata, da je četrti del najboljši. Ko sem ga jaz brala, sta mi skoraj za vrat dihala in ves čas spraševala, kje sem... No, očitno je nekaj na tem Potterju, kajne?
strelka

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Ja - Harry je mega! kakšna domišljija! Skoraj se kosa z Adamsovo! ;)

Sem se pa spomnila ene zanimive knjige že nekajkrat, pa ker se nisem spomnila avtorja, nisem podajala.
Danes pa sem jo v knjižnici zagledala, pa sem si izpisala avtorja:
Luke Rhinehart - "Mož na kocki" - posebna knjiga, zanimiv pristop - česa takšnega še nisem brala.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Tadeja

Tadeja
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Meni so všeč knjige, ki jih je napisal Roald Dahl. To je najboljši pisatelj. Pred kratkim pa sem prebrala knjigo Usodna ura od V. C. Andrewsa in Poletni sestri od Judy Blume. Zares prima knjigi. Drugače pa so mi zelo všeč lahkotne humoreske in knjige iz zbirke Kurja polt.

#24 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Poter je tudi meni všeč. Vesel sem da imajo otroci takšno knjigo, polno domišljije, naj se naučijo da je vse mogoče, tudi leteti.

andrej

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

začela sem z branjem Prezira.
sicer pa mi je všeč še Enajsta nadloga..
očitno znanstvena fantastika...
vendar se rada poglabljam v napisano. prav tako cenim znanje, ki ga pisec vloži v neko delo.



natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0