Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Česa sem se danes naučil/a?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
318 komentarjev na to temo

#26 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 15. marec 2006, 21:58

Kaj pa je potrebno, konkretno ?

meni je zadoščal že dolgi sprehod...
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#27 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. marec 2006, 22:48

ZNATI UPORABLJATI V PRAKSI

Natanko tako. Praktično delo je v primerjavi z branjem duhovne literature nekaj čisto drugega. Literatura je uporabna toliko, da pridobiš določeno splošno znanje in / ali navodila za praktično delo. Izobrazba je potrebna, kajti delujoča duhovna pot te pelje po stezi različnih stanj zavesti, od katerih so mnoga precej neobičajna za slehernika, ki se ne poda na pot prakse. Lahko je razpredati o silnem angelskem svetu ipd, a vse se konča pri resničnih doživetjih. takrat je nujna tista komponenta splošne izobrazbe (ne samo duhovne). Bogastvo znanja ti omogoča, da vsaj približno razumno intepretiraš izkušnjo. Osebno imam težave pri opisovanju različnih duhovnih stanj. Razum je precej nemočen. Šele sčasoma se povezave v glavi uredijo in takrat lahko podaš vsaj približno razumno in konsistentno "reportažo".
Nadalje je uporaben tudi sledeči nauk: KO SE PODAŠ NA POT, HODI VES ČAS PO IZBRANI POTI IN NE POSKUŠAJ STOPITI MED HOJO NA VRH NA DRUGO POT.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#28 Lipi

Lipi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 141

Objavljeno: 16. marec 2006, 00:03

Lekcija danes:
-znam ze vec kot sem mislila
-znam veliko manj kot mislim
-noben te ne more naredit za manj, kot si, ce sam to ne dovolis
-ni vsak bav-bav (sefica) tko grozen, ce le ne reagiras na provokacije

Hja, kr solidno je blo dans... v takih razmerah bi se se dalo delat, pa marsikaj naucit (mislim, kar se foha tice.. no ja, pa druzga seveda tut) :)
We've arrived at the place where they open the hearts and fill them up with love. TT

#29 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 16. marec 2006, 05:40

ja, saj vem - najprej dojeti in potem sprejeti darilo, ki ga prinaša moj (negativen) odnos s šefico (no, saj ga imamo vsi - nisem edina), ker, takoj ko bom sprejela to darilo, bom lahko prešla na naslednjo lekcijo. saj se strudim. in vem, da mi bo kmalu uspelo. saj ni ona kriva in veliko sočustvujem z njo, pomagati pa ji žal ne morem, ne more dojeti, da je prestara za vse to (74) in potem mi dop... in moram ven spraviti preko pisanja, pogovarjanja o tem itd, ker drugače se lahko zgodi, da bom en dan samo eksplodirala in še komu kaj preveč rekla (ali pa naredila, hi hi x;)x ). ampak pisker pa lahko kdaj pa kdaj malček spraznim, no zadnje čase moram to kar pogosto počet :sori:

pa hvala za dobre misli... xsrcx mi bodo pomagale xyesx xcrossfingx

pjotra


Tudi meni se je to dogajalo, še ne dolgo nazaj, mogoče leto dni.........
pa sem še vedno v isti službi...
veš kaj sem naredila, samo zamenjala sem prostor v pisarni, od enega zateženega tipa, ki misli, da vse zna in vse ve, čeprav se sploh ne pogovarja s folkom,
sem se presedla na drugi prostor, bližje moji skupini sodelavk , malo sem se umirila in delam bolj na izy, a ne slabo zaradi tega......in vsako jutro pridem par minut preje v službo ( zato sem zdajle že vstala ), ko pridejo sodelavke pa skupi eno kavico, tud za direktorco...ikol ni pila kave z nami zdaj pa jo..pet min čvekamo..in je vse lepše........
tako da, trenutno še nebi menjala službe....in trudim se v človeku videt dobre lastnosti, tiste si ponavljam in slabe zbledijo.........
xsrcx


Da da, dejavno, namrec, vso duhovitnisko "kramo" (zdaj citiram Kabalista) ZNATI UPORABLJATI V PRAKSI : tu se zdaj pokaze resnica o pravem znanju... Ko bi se lahko samo razjokal pa nic drugega. Pa ni treba nic vec govorit.
Vse stvari iz knjig pa - zaenkrat naj ostanejo tam, kjer so - v knjigah.
Sreca moja bo, ce nobenega tud sama ne posljem nekam - tega pac ne znam za zdaj - ker se prevec zjezim : naucit se bit zdravo agresivna, mogoce... brez posledic, da bo kaj nekam priletelo. In nobene knjige ne bom iskala Kako zabiti skodozeljneza v petih korakih, Kako vrniti milo za drago ... mi to ne gre in mi nikol ni slo prevec.



...pa to ni pisalo v knjigah, do te ugotovitve sem sama prišla....manj ko bereš teh zadev, lažje ti je, več ko prebereš, bolj si zmeden, KER ali znaš v poplavi vse podatkov ( tud mediji, časopisi, revije...) vedno uporabiti ali narediti točno pravi zakljček, najti pravi odgovor??
zaupaj vase in svoji intuiciji........
nikoli ne počni tistega kar ne želiš, da drugi storijo tebi...in to je to........
res na izy, ane? xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#30 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. marec 2006, 08:12

nikoli ne počni tistega kar ne želiš, da drugi storijo tebi...in to je to........
res na izy, ane? xsrcx


Ne.. to pa niti malo ni izi... in tole je zame osebno stavek, ki se nikoli na tem svetu ni bil resnicen..
Nekdo ga je nepremisljeno ven vrgel in ljudem je postal vsec, ker jih varuje pred njihovimi ranami in zato so ga sprejeli in zdaj ga ponavljajo.. pa je totalno nesmiseln..

A si zelis, da bi komar lacen umrl? Verjetno ne.. ker tega ne smes.. ker pol.. bo morda drazja vstopnica za v nebesa.. ali pa tezje naslednje zivljenje.. ali pa kaj podobnega..

Torej ne mahni komarja, ki ti pije kri.. lepo pocakaj ,da se napapca in bo potem sam odsel.. a ne?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#31 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 16. marec 2006, 08:48

Nisem lačna, sem se fajn najedla in zato grem, OKI x:Dx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#32 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 16. marec 2006, 12:42

[quote name='Tjazy' date='16. Mar 2006 ob 08:13' post='655898']
Ne.. to pa niti malo ni izi... in tole je zame osebno stavek, ki se nikoli na tem svetu ni bil resnicen..
Nekdo ga je nepremisljeno ven vrgel in ljudem je postal vsec, ker jih varuje pred njihovimi ranami in zato so ga sprejeli in zdaj ga ponavljajo.. pa je totalno nesmiseln..

quote]

O Tjazi

A bi se ti zdel blj smiselno, če bi blo tkole:

Ne.. to pa niti malo ni izi... in tole je zame osebno stavek, ki še nikoli na tem svetu ni bil neresnicen..
Nekdo ga je nepremisljeno ven vrgel in meni ni vsec, ker me ne varuje pred mojimi ranami in zato so ga nisem sprejel in zdaj ga ne ponavljam.. pa je totalno smiseln..

butl
xsrcx
x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#33 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. marec 2006, 17:20

xsrcbumx Naučila sem se ŽIVETI xrosex TUKAJ in ZDAJ.... xsrcx pišem,berem,LJUBIM..., živim.... :onfire: xracx in zdaj grem nardit nekaj za svojo dušo... xlove2x xcheersx

#34 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. marec 2006, 17:28

Principesa, jaz sem pa mislila, glede na tvoje spise, da ti ze vse ves in znas, pa tud to :eek:

x:o)x ja sorčy sm spregledala tisto "# DANES " JA priznam,da se vsak dan kaj novega naučim, in vsak dan se dogajajo čudeži... ne bit pikolovska... x;)x x:Dx x:o)x vedno znova se presenečam.. xwizardx lp x:)x

#35 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 16. marec 2006, 18:35

:xx!: da niso vsi to, kar pravijo ali pišejo
xDDx da je iskrenost vrlina in ne slabost
xsrcx da so moški možgani zaradi testerona nemi in gluhi, moški večinoma imajo erekcijo in ne morejo zbrano milsiti...pogosto, ko ugotovijo, da je odnosa že konec, da so zaljubljeni, in potem popravljajo za nazaj xsrcx
x:Xx da pa obstajajo ljudje, ki me znova in znova pozitivno presenečajo xDDx
x:Dx vsepovsod je lepo, doma je najlepše x:Dx se mi dogaja itak vsak dan xsrcx


aja, še vedno drži PREGOVOR:
ko stopiš človeku na žulj, ta zavpije..........

imejte se radi......ljubezni je za vse dovolj xsrcx xsrcx xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#36 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2006, 19:52

.....da je treba najprej vsakemu dat šanso kljub nasprotjem, konfliktom, kakšni manjši zameri.......če ti to uspe se velikokrat "najdeš" tud s tistimi za katere se ti zdi, da se nikakor ne bi mogu (se mi dans zgodl)
.....da se mal nelagodno počutim sam v prostoru z 9 ženskami (haha, tud dans zgodl, saj blo fajn, sam mal smotkan) x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#37 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 17. marec 2006, 14:39

Na tole modrost pa čimprej pozabi x;)x

sori "sestlica" ampak dogodki me prepričujejo ravno to

#38 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 18. marec 2006, 09:04

danes sem spoznala, da se srd in nezadovoljstvo do moje šefice spreminja počasi v sočutje. kljub temu, da bom verjetno še naprej imela občasne napade besa, ker enostavno ne pridemo nikamor z njo - jo razumem zakaj je takšna.

tale post pa si bom zdaj naprintala, in si ga hranila, da kadarkoli bom imela napad egota, preberem to sporočilo in se spomnim, da jo na nek način razumem....

pa še nekaj:
z minuto jeze si zapraviš šestdeset sekund sreče.
tudi to bo moje vodilo

z ljubeznijo
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#39 ID-ka

ID-ka
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 19. marec 2006, 02:07

z minuto jeze si zapraviš šestdeset sekund sreče.

Zelo dobra misel! :8):
History must repeat itself because we pay such little attention to it the first time.
Blackie Sherrod

#40 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 19. marec 2006, 12:20

Najboljše je, kadar postaviš v center svojega življenja druge. Služba drugim. xyesx

Kadar postaviš v center svojega življenja sebe, je to najboljši recept za depresijo.


Hvala, Matej. xokx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#41 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 19. marec 2006, 16:58

Najboljše je, kadar postaviš v center svojega življenja druge. Služba drugim. xyesx

Kadar postaviš v center svojega življenja sebe, je to najboljši recept za depresijo.

Marsikdo se ne bi strinjal s to izjavo, predvsem s tem drugim delom x;)x

Drgač sem pa danes ugotovil zakaj mi je tok noro všeč goa trance :listen:

--==[ x X x ]==--


#42 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 19. marec 2006, 17:26

Sej tko bo do konc življenja ane, v primerjavi z njimi bom vedno nevidna xrolleyesx pa ne, nism vprašala, vidm k nism slepa!
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#43 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 19. marec 2006, 17:50

Da se grejo eni lahko cel dan jogo, pa poduhovljenje, pa so na koncu dneva še vedno gnoj :o|o: :vio:

To sem se danes naučila x!x
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#44 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 19. marec 2006, 18:26

Da se grejo eni lahko cel dan jogo, pa poduhovljenje, pa so na koncu dneva še vedno gnoj :o|o: :vio:

To sem se danes naučila x!x

Ne boš verjela, tut jst sem se to že naučila, čeprov nebi ravno tiste besede uporabla, ki si jo ti xrolleyesx joga je 3 much nadcenjena - ne rabm nobenga vdihavanja in izdihavanja na biljon pravih načinov pa meditiranja, če sem na konc dneva še zmeri "boljši človek" od tistih ki to počnejo. Gre samo za to, da eni dejansk odnesejo neki od joge pa vejo, zakaj to počnejo. Eni se pa sam nosjo s tem, da jo delajo pa nikol ne bodo imeli tistih kvalitet, ki bi jim jih joga dejansk mogla podarit, skrajne žalostno :o|o: :xx!:
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#45 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 19. marec 2006, 18:26

Najboljše je, kadar postaviš v center svojega življenja druge. Služba drugim. xyesx

Kadar postaviš v center svojega življenja sebe, je to najboljši recept za depresijo.


Hvala, Matej. xokx

jah, to nedvomno drži, vendar šele, ko dosežeš vibracijo čiste ljubezni do vsega, ko dosežeš Enost z vsem, sprejemanje vsega in vsakogar....dokler pa ločuješ na "dobro" in "slabo", dokler predalčkaš, izražaš dvojnost...takrat pač nisi sposoben resnično in predano služiti xrolleyesx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#46 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 19. marec 2006, 18:35

...ce se noces kregat je boljs pustit pijanega fotra pri miru...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#47 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 19. marec 2006, 18:53

Ne boš verjela, tut jst sem se to že naučila, čeprov nebi ravno tiste besede uporabla, ki si jo ti xrolleyesx joga je 3

Jaz sem mislila na eno določeno osebo, ki pa je gnoj x!x

Pa ful se neki dela, da je :sick:

ji bom ob priložnosti, dala direkt vedt kaj si mislim o njej...ampak je že zlo dooolg nisem ne vidla ne slišala...naj tako tudi ostane
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#48 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 19. marec 2006, 22:54

Danes sem se naučila, da ne smem odganjati ljudi stran od sebe, še posebej če so popolni.

To sem si dopovedovala dolgo dolgo časa. In danes sem dojela!
Objavljena slika

Tres tres chic.


#49 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 20. marec 2006, 07:06

VEM da moram odpustit, to mi je jasno... sam nevem kako...
:flowerface:


Mogoce sem se pa to naucil.. Ko ugotovimo KAJ moramo stroriti.. pridemo do tezave, ker ne vemo KAKO..
In KAKO je mnogo tezje od KAJ..
In ko bomo ugotovili KAKO.. bo ziher neko drugo vprasanje.. ki bo morda se tezje....
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#50 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. marec 2006, 09:30

ce ne prej, pa u penziji x:Dx

... da sem šele na začetku svoje duhovne (karmične, ezoterične) poti... VEM da moram odpustit, to mi je jasno... sam nevem kako...
Razumsko vse štekam... vem kaj moram storiti (že dolgo)... sam čustva so tista k me držijo v primežu...
Verjamem, da mi bo še vse uspelo... saj sem vendar na začetku... in imam voljo, moč in energijo za alkimiranje čustev... :vio:
Čez deset let bom k rožca :flowerface:



jst sem pred dnevi razmisljal o razlicnih vprasanjih... in ko sem prisel do vprasanja 'zakaj sem tu' in si odgovoril, mi je zaradi odgovora veliko vprasanj postalo nepomembnih, ker je odogovor vseboval presezek vprasanj, kot nekaksen skupni imenovalec.
odgovor mi sedaj vakodnevno pomaga presezti dogajanja v glavi.

lep dan zelim vsem x8Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0