Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

POROKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1212 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Podobna tema:
Zakon - nekaj svetega?

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

... ali se je treba porociti, ali je dovolj, da zivis skupaj?...


Hoj alena

Ni dovolj, da živiš skupaj!
Še manj je dovolj, da se poročiš. Tako kot je rekel Pokowc - to so družbene norme. Družba nas želi imeti v oblasti, da smo "pridni" in da na nas lahko računa kot na osnovo družbe - torej družba (zdaj več ali manj država - ki ima od tega koristi) želi imeti kontrolo nad našim življenjem.

Menim, da bi se moral par "poročiti" vsak dan posebej.
Torej vsak dan posebej naj bi bil tak kot takrat, ko se imamo najbolj radi, ko najbolj ljubimo in želimo partnerja imeti pri sebi, skupaj z njim sanjati in doživljati trenutke, ki so tu in se ves čas spoznavati - zavestno!

Prav lep pozdrav.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#53 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 3. april 2003, 15:07

lahko se astrolishki izrachuna kdaj se pa ( ne ) porochiti;) puck.dhs.org

#54 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 4. april 2003, 22:33

Jaz sem pristaš poroke. srebrna poroka je za nama, še vedno se imava rada. Nakateri se ne poročijo tudi zato, da so samohranilci ali samohranilke, zato je vrtec za otroke bolj poceni pa še kakšne ugodnosti morda, pač vsak po svoje!

#55 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. april 2003, 11:24

Vsi se morate poročit, bemti sveca...........

Zakaj bi se vam bolje godilo kot meni!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. april 2003, 11:26

xg:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. april 2003, 01:45

:vragec:


poroka?

ma jebesh poroko

use pichke je treba dol dat

:vragec: ma vas vse rad (pichke she posebi)

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. april 2003, 12:19

:vragec:

prerokba pravi:
PRVI BODO ZADNJI IN ZADNJI BODO PRVI

:vragec: ostaja vragec
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 6. april 2003, 14:22

Nisem za poroko... nima smisla.. ce se ljubiva, se pac ljubiva in zato ne rabiva papirja...
OK, pomisleki: * vsa darila, ki jih dobis ob poroki.. x;)x
* kot je ze Andrej omenil - ful problemov kar se tice ugodnosti, ki jih imajo zakonci (krediti ...)


Ma ja, vcasih je bilo drugace, ko so imeli otroci probleme, ce so bili 'nezakonski'... takrat si se ze v dobro otrok odlocil za poroko... Zdaj pa noben vec ne vprasa.. Recimo...

Ne, jaz sem kar se naprej proti.. Po 10 letih ugotovis, da nimata vec skupnih interesov, da se ne ljubita vec... in je tisti papir samo ena stvar vec, ki te na silo drzi skupaj.. se sploh ce je cerkvena poroka...
Ker ce bi se ze sla poroko, bi se sla cerkveno... gremo do konca...pa vsaj filing je... na magistratu je pa kr neki...


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#60 Lizzy

Lizzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 6. april 2003, 17:09

[COLOR=purple] x:o)x x:o)x Dragi moji, z praktičnega vidika poroka pomeni: če greš nekoč s partnerjem narazen, ti ni treba dokazovati izvenzakonske skupnosti in ti po zakonu pripada pol premoženja; nasprotno, če nisi poročen, lahko to izpodbijaš oz. tožiš bivšega ljubega (ali ljubo), da je ekonomska skupnost prenehala že davno in potem povabite na sodišče vse sosede, prijatelje in sorodnike ,ki bodo, seveda, govorili v korist enega ali drugega, odvisno s kom govorijo in s kom ne, vidva pa ki sta v premoženje vlagala, bosta trpela, poslušala monade in se spraševala, čemu vse to. Iz principa nihče od vaju ne bo popustil in na koncu (verjemite mi) se eden zagotovo pod nosom obrišem. Če si poročen, je delitev premoženja 50 % - 50 % (po zakonu), če pa nisi je to velikokrat 40 %- 60 %, ali 30 % - 70 %, itd... Pa odgovarjanje na tista vprašanja: kdo je več zaslužil, kdo je kuhal, kdo je skrbel za otroke... :O: :O: GROZA! Torej, če gledamo življenjsko ( in ne samo ljubezensko in "oh" in "ah") je poroka lahko tudi koristna stvar... da je nov začetek lažji. Sploh, če so vmes tudi otroci. xsrcx :2src: :2src: CIAO in ljubite se čimdlje in čimbolj, ampak zapomnite: PAPIR JE LE PAPIR! xsrcx xsrcx

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. april 2003, 17:22

:vragec:

papir je tut na WC-ju :eek: x:Dx

:vragec: ma vas rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 Lizzy

Lizzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 6. april 2003, 18:14

:xx!: xcivx Nema ti spasa! :2src: :2src:

#63 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. april 2003, 18:15

:vragec:

upam

:vragec:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#64 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. april 2003, 20:39

"CARTA PARLA", pravijo Italijani.
(Papir govori.) To je menda hotela Lizzy povedati. A ne?

#65 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. april 2003, 20:47

Jaz pa bi bila za poroko, pri kateri poročni list preteče - kot npr. preteče osebna izkaznica, potni list, vozniško dovoljenje... Tako bi se po preteku določenega roka (5 let, 10 let...) partnerja odločila, ali podaljšata veljavnost poročnega lista, ali ne...
x:Dx :fool: xg:Dx

Kaj mislite, koliko srebrnih in zlatih porok bi potem še imeli? x;)x

#66 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 6. april 2003, 21:43

ja, nemorem kaj da tudi jaz ne dodam svojega mnenja x:Dx .Mislim, da je vse odvisno od tega kaj kdo od poroke pričakuje, kaj mu pomeni in kaj z njo želi pridobiti. Imam že 15 let istega partnerja, s katerim se odlično razumeva in kljub razlikam dopoljnjujeva. Po trinajstih letih skupnega življenja "na koruzi" sva se odločila, da se poročiva. Ker nisem ravno pristaš velikih "ohceti" (se mi zdi vse skupaj preveč neosebno) sva se odločila za poroko v ožjem družinskem krogu (45 ljudi) ter jo okronala v cerkvi, katere oltar je odet v steklo, tako da imaš praktično občutek da se vse dogaja v gozdu in da stojiš sredi narave...ČUDOVITO...ko sem prvič videla to cerkev sem se odločila, da če se kdaj poročim, bo to tam....in tako je tudi bilo...in tako kot sem brala komentarje so se sorodniki čudili in spraševali zakaj vraga se po tolikih letih poročiva, ali sem mogoče noseča (nisem še imela nobenega otroka) in kaj je narobe.....Nič ni bilo narobe, samo hotela sem imeti moža in okronati razmerje s poroko ter mu s tem pokazati na nek način pripadnost....po poroki sem zaradi bolezni nekaj časa veliko hodila okrog zdravnikov in bolnic, in takrat mi je bilo prav všeč, da sem lahko dejala, da bo mož prišel pome, šel na konzilij....kot če bi dejala da pride fant...Ne rečem, da sem se poročila zato, da sem "dobila moža", sem malce konzervativna in tudi otrok nisem želela imeti v izvenzakonski zvezi. Mislim, da se je najin odnos po poroki še bolj poglobil, pa naj zveni še tako oguljeno. Je pač moja izkušnja o poroki in mogoče bo komu prišla prav.....pozdravček .....AYA :2src:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#67 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. april 2003, 22:25

ja in to naj bi dosegu tisti,ki vidi vizijo tako,ane x^x

#68 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. april 2003, 23:59

Poroka ja zapor. Človek je živo bitje in nihče ga nima pravico z papirjem vezati nase.
www.rael.org

#69 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 00:05

:vragec:

sicer pa....
ni recheno, che si prvi v vrsti na glavnih vratih, da si tudi prvi na vrsti....
VIP je pri zadnjih vratih... x:Dx

:vragec: je lohk tut strupen (che se kdo glih sprau provocerat)
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#70 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 7. april 2003, 13:07

Važno, da je žur, pa da se jede in pije x:px x:px x:px
Glej naprej, če se le da,...

#71 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. april 2003, 13:20

Važno, da je žur, pa da se jede in pije x:px  x:px  x:px

x:)x x:)x Hja to pa je fina izjava, mi je všeč . Pride pa najbolj prav vodnarjem in strelčkom. In tebi je to napisano na kožo.

#72 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 9. april 2003, 08:07

:palec: :palec: :palec: x:Dx x:Dx Jaz x:Dx sem pa rada na porokah -tujih. je pravi zhur. Pa tud na rojstnih dnevih, obletnicah in drugo. Se na sedminah.

Kao skorpijoni smo zelo druzinski in domachijski. Ha,ha. Sem bla zelo proti porokam in sem se vedno.
Ista stvar ali se boljs, ce dva samo zivita skupaj in se imata rada. Papir - je pa vedno zaradi drugih. Sorodnikov, uradov, otrok.

Tisti misticni obcutki - pa niso vezani na samo poroko, ampak na obcutek, da si nasewl svojo duso dvojcico.

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#73 yoko

yoko
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 183

Objavljeno: 14. april 2003, 18:45

Ma veste kaj, meni je pa všeč, da si s človekom, ki ga ljubiš, poročen.
Verjetno sem gledala preveč starih filmov x;)x , vendar mislim, da je prav v poroki nek čar.

Lep pozdrav,
Yoko

#74 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. april 2003, 19:21

x^x

#75 sweetangel

sweetangel
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 20. april 2003, 19:59

Jaz ne čutim nobene potrebe po poroki.. se mi zdi da zna biti tudi na koruzi lepo... Res da je papir le papir, ampak ali ni to že malo zgrešeno, da se človek poroči z mislijo... kako bo lahko po ločitvi pobiral njegove oz. njene stvari in si "zavaroval" in olajšal ponovno samsko življenje .... x?x

Jaz pač mislim, če imaš željo se poročiti, potem se daj... če ne... uživaj na koruzi... še vedno se mi zdi najbolj pomembno da se imaš lepo s tistim, ki si si ga izbral za življenjskega sopotnika... x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0