Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Eterična olja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
258 komentarjev na to temo

#226 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 10. avgust 2008, 13:10

Eterično olje sandalovine:

10 ml 20,40 €
20 ml 38,40 €
30 ml 54,00 €
50 ml 76,80 €


www.arstrade.si

pošljejo po povzetju (do 50 €) plačaš poštnino.

#227 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 10. avgust 2008, 16:55

Cena eteričnega olja sandalovine je res visoka. To je posledica pomanjkanja surovin. Koncem prejšnjega stoletja so ogromno sandalovine posekali in prodali na črnem trgu. Tako je sedaj sandalovina praktično povsod zaščitena in pod kontrolo države. Tako, da ni pričakovati padca cen eteričnega olja.

#228 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. avgust 2008, 07:09

Kdor kupuje, preko "paypal & ebay, ... transakcij", kupuje ugodno;

Sandal Wood Pure Essential Oil:
200 ml / US$ 120 [79.6068 €] + stroški pošiljanja:
http://www.balineses...-vco-lulur.html

ebay ponudba
http://shop.ebay.com...fromZR40QQ_mdoZ

Blago do 150€ [s stroški pošiljanja vred] je prosto carine pri uvozu iz držav nečlanic EU.

Za zgornji nasvet nemotivirane, nezmožne ufurat se v "paypal & ebay, ..." transakcije in jih izpeljat varno;
So nakupi pri SI ponudniku: http://www.arstrade.si/
drugih ponudnikih ugodni.

Sandal Wood Pure Essential Oil Shopping:
http://www.google.co...amp;output=html
Cene USA, drugih ponudnikov nekaterih so brez davka [VATa], prišteti pa je potrebno še stroške pošiljanja.
V zvezi s kvaliteto se prvo naroči manjši "vzorec". Ko se prepričamo o kvaliteti, kupujemo po želji & potrebah, kar se količine tiče.
V kolikor nas kvaliteta zadovolji. Treba pa poznat blago, katerega kupujemo [kakovost, cene ponudnikov, količinske rabate, stroške dobave, prodajne davke/DDV, carinske stopnje, ...].

#229 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. avgust 2008, 09:18

Nabaviš 1 - 3 litre naenkrat. Ko si stestirala vzorec. Uveljavljaš kak dogovorjen rabat količinski.
Se zmeniš, da ti pošljejo na več naslovov pakirano količinsko po do "150€ s poštnino vred".
Priloženo fakturo. Da ne presežeš 150€ [carine prosto].
Prepakiraš v manjše stekleničke. In razdilaš po svojih kanalih, v kolikor jih imaš ...
Zaslužiš in greš na Bali, kamorkoli uživat za nekaj časa. S seboj spet kaj prineseš, narediš kaka multimedijska potovanjska predavanja po knjižnicah, ... [plačana]. Spet služiš.
Kupuješ, hodiš okoli in služiš. :)

#230 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. avgust 2008, 09:24

Rekel sem ti; začni furat posel. Za zraven.
Greš kam, prineseš kaj, oz. online nabaviš kaj, razdilaš ... Plačano potovanje, žuranje, pa še kaj cekina pade za zraven.
Se imaš cool, se dogaja, se zabavaš, zraven še kaj zaslužiš/služiš.
Enjoy

Paypal, ... v kolikor še nimaš, ti lahko naredim na "ključ" preko net komunikacije. Z verificiranim accountom. Za max zaupanje paypal, ebay uporabnikov [ponudnikov, uporabnikov].

#231 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. avgust 2008, 09:43

Ponudba http://www.arstrade.si/
za SI konkurenčna [varna].
Vsi nimajo volje, želje, motivacije "gimnasticirat" po "alternativnih" nabavnih kanalih.

#232 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 27. september 2008, 14:47

si nabavla ta teden eo geranije, rožnega les in nerolia.
mami čisto navdušena nad rožnim lesom, jaz tudi
geranije še nisem sprobala.
neroli je pa :2src:
grem zdaj dalje brati knjigo o eo x^x
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#233 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 21. januar 2009, 14:16

danes sem si po dolgem cajtu spet ubodla eno eterično olje. tokrat čokolada-vanilja. x:px niso imeli kokosa, pa sem tega. Primavera ma fajn olja. :palec: čokolada vanilja bo pa za piling za telo (olivno olje, sladkor, eo). x:px
pa kamilico bi ful mela, da bi zmešala z mandljevim oljem (za nego kože po depilaciji), pa je ful drago. za 5 ml okoli 15 evrov ali več celo.

#234 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 21. januar 2009, 22:38

ja, sem naredila piling, ampak nič ne dišim po čokoladi. x:Dx bi lahko prej pomislila, da vonj olivnega olja prevaga. x:Ix

#235 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. januar 2009, 17:26

Ne morem in ne morem mimo zadnjih dveh objav.

Eterično olje čokolada-vanilija. Razlikovati moramo med naravnimi eteričnimi olji in pa tako imenovanimi esencami. Naravno eterično olje čokolada ne obstaja. Medtem ko je naravno eterično olje vanilije običajno v infuziji kokosovega olja. Cena absolutnega naravnega eteričnega olja vanilije dosega ceno eteričnega olja vrtnice. Je pa na trgu kar nekaj vrst esenc čokolade in vanilije, ki so cenovno zelo dostopne. Moramo pa se zavedati, da esence nimajo nikakršnega zdravilnega učinka na telo oziroma kožo, prej obratno. Primerjava med esencami in naravnim eteričnim oljem je samo v vonju.

Pri pripravi peelingov vam odsvetujem uporabo esenc. Za pripravo kokosovega peelinga priporočam naravno hladno stiskano deviško kokosovo olje. Dodamo nekaj mletega kokosa, sladkor ali sol in imamo odličen peeling. Samo deviško kokosovo olje ima zelo specifičen vonj po kokosu.

Kokosovo eterično olje ne obstaja. So pa na trgu esence kokosa.

Za izdelavo olja po depilaciji predlagam, da si ogledate spletno stran [url="http://%20<a%20href="http://www.arstrade.si"%20target="_blank">http://www.arstrade.si</a>"] http://www.arstrade.si[/url] tu najdete tako olje po depilaciji, kot tudi posamezne surovine.

#236 anamarija

anamarija
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 25. januar 2009, 16:50

samo za informacijo: odprla sem masažni studio ALEIRA GANA v Mariboru na Pobrežju (Železnikova ulica 4) in prodajam 100%eterična olja od firme arstrade. In ja, kar dosti sem morala iskat po slovenskem trgu, da sem našla sploh 100%eterična olja. večina olj na slovenskem trgu je parfumskih

To temo je popravil/a anamarija: 25. januar 2009, 16:52


#237 marjetka*

marjetka*
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2009, 11:47

To je res, da so večinoma parfumska ...
Imaš pa tudi v Slo že veliko izbiro, ne samo naravnih, ampak tudi ekološko pridelanih eteričnih olj. Jaz kupujem pri nas od Provide Organics (v eni spletni trgovini), so mi cenovno in glede na kvaliteto najboljša. Sicer so odlična tudi od Primavere, ampak cene so pa :sori: ,.

#238 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. december 2009, 22:51

ALI STE VEDELI:


KATERA SIVKA NAS ZARES POMIRJA?

Obstaja več vrst sivke. Eterična olja pridobivajo tako iz hibridne kot tudi iz nežne sivke.
Hibridna sivka deluje poživljajoče, osvežuje in veča koncentracijo. Je odlično obrambno sredstvo proti komarjem in moljem.
Nežna sivka pa nas pomirja, deluje proti depresiji, razbremenjuje pri stresu, nas uravnovesi in poskrbi za dober spanec. Za dobro spanje nakapamo 1 do 2 kapljici na robček in ga položimo na blazino.


Preberite več o eteričnih oljih in ostalih izdelkih, ki se uporabljajo v aromakulturi.

vir: kalcek

Objavljena slika



#239 shanti.olja

shanti.olja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 7. januar 2010, 16:40

Pozdrav vsem skupaj

Danes sem naletel na vaš forum in bi vam rad sporočil,da se tudi sam ukvarjam z eteričnimi in aoc olji, ki jih uvažam sam direktno od proizvajalca z družinsko tradicijo v pridelovanju rastlinskih oljnih ekstraktov.

Res je, da na tržišču lažje najdemo cenene različice vseh vrst olj, iz lastnih izkušenj pa vam povem, da je le redko kdo pripravljen plačati za kvalitetnejša olja .
Nikakor ni res, da v Sloveniji ni dobrih olj!!! Imamo celo nekaj domačih proizvajalcev z olji vrhunske kvalitete, nekatera izmed slovenskih olj so celo tako kvalitetna, da jih lahko zaužijemo tudi oralno.

Veliko zmede je že v terminologiji in stranke so upravičeno nezaupljive.

Skeptične stranke najlaže prepričamo z brezplačnimi vzorci, po potrebi za testiranja in analize.

Cene naših olj se gibljejo od 0.07 € za gram eteričnega in 17 € za gram aoc olja.
Olje je certificirano neoporečno in namenjeno terapevtski uporabi, ne vsebuje alkohola,drugih solventov in aditivov.

Če bi navkljub vsemu kdo vendarle še rad preizkusil tudi indijska eterična in aoc olja, Vam z veseljem prinesem/pošljem specifikacije o dotičnih oljih,podatke o destilaciji,kemičnih komponentah in podobno.


Želim Vam veliko lepih trenutkov ob druženju z naravo


Žiga / Shanti.olja@gmail.com

#240 stela2010

stela2010
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 2. avgust 2010, 18:00

Vsem najprej en pozdravček, za vse ki bodo to brali. Ali je kdo že doma izdelal učinkovito čistilno sredstvo s pomočjo eteričnih olj. Ali se to sploh da narediti? Ker po moje eterična olja nimajo takih lastnosti. Jaz sem enkrat imela doma kopijo ene knjige, kjer so bile opisane recepture za vse mogoče stvari, pa je ne najdem več. Zvezdni pozdrav :) stella

#241 davidoff12

davidoff12
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 8. september 2010, 00:50

stella zapelji se do trzina v arstrade tam jest kupujem olja za savno in za boljše počutje v moji sobi, imata odlična naravna olja zelo priporočam, prav tako soli

#242 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. november 2010, 19:57

Vabimo vas, na aromatičen mesec v Kalčku - mesec dišav Primavera

Ime eteričen izvira iz grščine, pomeni pa nebeški, poduhovljen in kaže na njihovo hlapljivost. Eterična olja so bolj ali manj hlapljive tekočine, značilnega in močnega vonja, ponavadi plavajo na vodi in se z njo ne mešajo. Eterična olja so zelo koncentrirana, saj za majhno količino olja potrebujemo ogromno rastlinskega materiala, zato je razumljivo, da kakovostna eterična olja niso poceni. Za 1 kg jasminovega olja potrebujemo do 8 milijonov cvetov. V pridobivanje eteričnih olj je vloženega veliko znanja, izkušenj in dela. Sintetična eterična olja, pridobljena iz umetno pridobljenih sestavin iz nafte, so cenena in nimajo nobene vrednosti za aromakulturo, zato bodite pozorni pri nakupu. V Kalčku lahko izbirate med največjo izbiro ekološko pridelanih 100 % naravnih in čistih eteričnih olj, mešanic eteričnih olj, maščobnih in masažnih olj proizvajalca Primavera.

Zato smo za vas pripravili v mesecu novembru predpraznične popuste na Primaverina eterična olja več na naši spletni strani http://www.kalcek.com/novosti.html

http://www.kalcek.com/dogodki-vsi.html

-

KALČEK IŠČE NOVO LOKACIJO ZA KALČKOVO TRGOVINO

Iščemo do 350 m² prostora za našo novo trgovino, informacije o prostorih nam lahko pošljete s svojimi podatki na info@kalcek.si , za pravo in izbrano lokacijo bomo podelili nagrado 1000 €.

#243 uniqica

uniqica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 13. november 2010, 10:59

živjo, sem nova na forumu, ampak me je pritegnilo ker sem tudi sama začela uporabljati eterična olja in sem zelo zadovoljna. Prebrala sem eno odlično angleško knjigo o eteričnih oljih, tako da mi je dobro poznano tudi terapevtsko in kemijsko ozadje le teh. ta podatek o 100% eteričnem olju me je malo zbodel, ker absolutno eterično olje je tako koncentrirano, da ni dobro za uporabo direkt na kožo (lahko naprimer v primeru inhalacij). sam uporabljam balzame z eteričnimi olji za nego obraza (francoska kozmetika Delarom), katerim so dodani tudi vitamini (E, A) in ostale zdravilne učinkovine. namreč prav eterična olja pomagajo učinkovinam, da dobro prodirajo skozi kožo in dosežejo 3.sloj, saj so drugače lahko še tako učinkovite, a ne pride do delovanja. Paziti je treba tudi na ostale sestavine, saj je naprimer kombinacija eteričnega olja in parabena zelo nevarna. Paraben-dokazano karcinogen.

#244 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 8. januar 2011, 17:21

Halo,
pardon, ne bi prečesala vse teme ter vseh reklamnih zadevščin, me pa zanima kam naj grem kupit kvalitetno eterično olje?
Lekarna? Kakšna specializirana trgovina?
(v Lj, ok, še Go)
Kakšne so pa kaj cene (sivka, čajevec npr.)?

Hvala za potrpljenje z mano x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#245 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2011, 17:32

Ja, v lekarne in razne te Kalčke in druge podobne spec. trgovine. x:)x
Cene so dostopne, najbrž ok. 5€ al kaj podobnega (že dolgo nisem kupovala tega, pa ne vem, samo ni drago, razen če ne gre npr. za vrtnico ipd.), no čajevec je za spoznanje dražji, samo ni sile.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#246 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2011, 18:31

jaz tud al pa -še raje- na kakšen star štumf, ki nima para al pa kej tacga, ker se sicer zna vata prilepit na kaj, tko pa zvijem pa se ničesar ne dotika...

ps - a tolk da so že draga? npr. sivka je torej čist precenjena, saj je je ful (je nisem nikol v teh malih flaškah kupovala, ker smo si to ponavad trockal z raznih Hvarov itd.).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#247 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 8. januar 2011, 18:58

gor mal višje je free dal link ..jaz sem zanč v Provansi kupila deci flaško za 3€ lavandina (hibridne) in ta mini flaško za 5€ lavande .. mal je razlika v vonju, predvsem pa v tem kolk časa katera drži vonj, vsaj tko sem dobila občutek ... kolikor so men razlagal, je tisto, kar večinoma vsi uporabljamo v bistvu lavandin .. ker se ga ful več pridela, več cvetkov ima in bolj trpežen je za vzgajat. lavando dajejo pa bolj v parfume in kake dražje masažne mešanice ..

sam po pravici ... ko sva pa poskušali na poljih ugotovit razliko med lavando in lavandinom (lavandin naj bi imel iz ene vejice še dva mladička na vsaki strani, torej na vsako palčko trije cvetki pridejo), sva našli sam grmičke, kjer je bilo vse malo mešano .. ena vejica je imela 3 cvetke, ena pa eno, na istem grmu .. tko da xnckrivx jaz si nisem čist na čisto prišla kaj je zdaj fora vsega skup ...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#248 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. januar 2011, 20:32

Halo,
pardon, ne bi prečesala vse teme ter vseh reklamnih zadevščin, me pa zanima kam naj grem kupit kvalitetno eterično olje?
Lekarna? Kakšna specializirana trgovina?
(v Lj, ok, še Go)
Kakšne so pa kaj cene (sivka, čajevec npr.)?

Hvala za potrpljenje z mano x;)x



V Sanolaborju, ali kakšni zeliščni lekarni ( Zeliščna lekarna Kamilica Lj- Bežigrad, Dunajska c. 111)
Naravna eterična olja proizvajalca , mislim, da je Bergland. Tam imaš največjo izbiro eteričnih olj, nekatera so tudi zelo draga, sandalovina 50 evrov, ta je najdražji drugače so cene okoli 6-10 evrov
Cena sivke je 6.80 evra
-vrtnica, 12.40
-mandarina, 6.20
-rožmarin, 6.10
-jasmin, 18.10

#249 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 9. januar 2011, 11:37

Hvala vsem! x:)x

Bi mi prosim še kdo na hitro razložil kakšna je razlika - glede učinkov ... - med hibridno in navadno lavando. Se nadejam da najdem Tapravo!


Pa lep dan vsem! :flowers:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#250 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. januar 2011, 13:51

SOS x!x x!x x!x

Dobila eterično olje sivke.

1. zakaj je na steklenički X Xn Zdravju škodljivo ?!
2. Zakaj piše gor: "Vsebuje limonen. zdravju škodljivo: pri zaužitju lahko povzroči poškodbo pljuč; pri zaužitju takoj poiščite zdravniško pomoč ... Pri stiku s kožo lahko povzroči alergijo. Škodljivo za vodne organizme ....?!

A?? :wOOt:
... Say what you mean
And mean what you say ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0