Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moški in ženske - kdo je podrejen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
161 komentarjev na to temo

#1 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Ali je ženska podrejena moškemu? Ali je moški podrejen ženski? Ali sta enakopravna?

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Kombinacija Podrejenosti Vsega,če si privoščita tolerantno razumnost Vsega.
g.Podložnik : morda sprejeti skupnost v tem, ali želeti bit kot par socialnadružba ali kot par nagonskega porekla .
g.Tlačan : dobrina´,ki se pusti poniževati samo, da preživi .

g.Kljuka : kaj želeti s tem povedat__ ?


pokowc

#3 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Mislim, da je enakopravnost stvar vsakega para posebaj. Vpliv pa ima tudi kultura. Glavno je, da se oba dobro počutita. Kdo je podrejen? Kdo ni?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#4 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Tu gre za stvar vlog, ki jih partnerja igrata v odnosu. Tako sta oba podrejena in nadrejen (mislim, da ni pomembno kdo je kdo) odgovorna, saj igrata vsak svojo vlogo. Je pa vprašanje kdo je kdo, včasih se zdi da je moški nadrejejen pa vidiš, da ga žena kar lepo drži v šahu z domačimi zadevami.

Stavr je v samozavesti, če si dovolj samozavesten si ne dovoliš biti podrejen in hkrati tudi nimaš potrebe podrejati druge.

andrej

#5 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Svet res ni tako črnobel, kot ga opisuješ tule, Kljuka!
Ne se ustrašit, te ne kritiziram - dobro je tole vprašanje...

Se popolnoma strinjam z vami, ki pravite, da podrejenost v odnosu ni odvisna od spola, bolj od karakterja ali vzgoje in seveda od tega, kako visoko je nekdo razvit kot duša.
Če pa že hočemo govoriti o enakopravnosti, mora biti v istem hipu zraven tudi RAZLIČNOST. In to je tisto, kar moramo spoštovati. Pri vseh ljudeh, ne samo moški/ženske.
Bom izkoristila priložnost in povedala, kar me že dolgo časa zelo moti, tudi tukaj na forumu: to nakladanje v stilu jaz pa ne maram ovnov, al pa bikov, ker so taki pa taki, jaz pa ne devic, ker so cinične, jaz pa obožujem strelce, jaz pa ribe, ker rade plešejo.... Kako lahko govorimo o enakopravnosti, ko včasih kar zradiramo koga zaradi spola, ali pa podobnih zadev (recimo nebesnega znamenja), ki jih on sam ni kriv??? Ko sem bila noseča, mi je moj dedek zaželel, da rodim fantka, "ker so boljši"!

#6 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Podrejen je tisti, ki si želi/dovoli biti v podrejenem položaju.
Nadrejen je tisti, ki si želi/dovoli biti v nadrejenem položaju.

Če se srečata 2 osebi, ki imata različni želji - eden željo po podrejenosti in drugi po nadrejenosti - lahko to funkcionira čisto normalno. Dokler ta želja živi v obeh...

Takšen odnos pa verjetno v "idealnih razmerah", opisanih zgoraj, za nekega (ne)pristranskega opazovalca pomeni kršenje človekove svobodne volje ali kaj vem česa. Ne vpraša pa se, če ni tudi on sam/a v isti situaciji...

Alena, vsi smo "žrtve" tega, da smo nekje, nekako drugačni. Vem, da je to mene včasih izredno prizadelo. Sedaj pa sem prišla do zaljučka in se začela zavedati, da pravzaprav... smo vsi enakovredni. Nihče kot oseba, človek ni nad ali pod menoj. Skušam to tudi dati čutiti ljudem, s katerimi sem v stiku.

Konec koncev smo pa vsi Eno.

Pa še tole, Alena, prosim lepo, ne vzemi zgoraj napisanega kot napad ali soljenje pameti. Želela sem le izraziti svoje mnenje.

Hvala!

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Kot ste že povedali - te vloge se razdeljujejo glede na želje in interese dveh v odnosu - če je obema kul, je vse dovoljeno.
Vendar pa bi rada opozorila na nek apsekt: včasih je sicer res, da nekdo v odnosu na prvi pogled dominira, vendar če imamo bolj pretanjeno oko ali če dovolj dobro poznamo situacijo, recimo vidimo, da je tisti, za katerega smo mislili, da v odnosu pravzaprav dominira, v bistvu v podrejenem položaju.
Oni, ki je tih tihcen, spravljiv, umirjen, strpen, ljubeč... pa morda na svoj tihi način (+ s kančkom venomer v hipu zbujene slabe vesti, ki nam jo uspe navesiti) vodi tole "igro".
Tako pravzaprav v odnosu dominira slednji - čeprav velika večina - tudi bolj posvečenih v njun odnos - vidi njuni vlogi ravno nasprotno.
Kdo torej domimira?
Tisti, ki je dominanten navzven (npr. moški) ali tisti, ki "komandira" iz ozadja?? ;))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Ja, v odnosih med partnerjem je tako. Kaj, kako pa je v poslovnem svetu? Kdo je podrejen ali pa drugače: Kako se počutimo, če je "šef - ica" drugačnega spola? Se moški počutijo drugače kot ženske?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Ja, imate popolnoma prav, ko pravite, da je enkrat eden zgoraj in drugi spodaj in pol na levi, pa na desni in vse te kombinacije pač kakor komu kdaj paše, pa včasih tudi ko ne paše.
Ampak jaz sem vas hotela opozoriti na aspekt duhovne zrelosti. Na neki stopnji se ljudje pač nehamo igrati to večno igro pod in nad. In pol s(m)o vsi notri (v srcu).

#10 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Še tole za Susi:

#11 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Stvar je res tudi v duhovnem razvoju, če se trudiš in se razvijaš si prej ko slej rečeš DOST MAM

andrej

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

...seveda, dost mam se prilagajat drugim; sedaj sem še jest na vrsti:)

pokowc

#13 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Dragi sodelujoči tej temi.

Vesel sem bil odgovorov. Če vse skupaj pogledam, je napisano tako, kot je življenje. Prepričan sem, da je med večinoma parov več dominantnosti iz ženske strani. Spoli različno razmišljamo. Navsezadnje ženske mislite z dvema polovicama možganov. Temu pojavu pravim "tisti nenadkriljivi ženski instinkt". Kolikokrat se mi je že zgodilo, da sem opazil kakšno luštkano bitje(npr. v avtomobilu pred seboj) in si rečem:"Res si dobra bejba" pa se takoj začne "rihtat". Pa je nemogoče, da bi me slišala, videla v retrovizorju. Mogoče, bi lahko to namenil tudi srečni lastnosti, da človeku vidim v dušo. Predvsem ženski svet tako jemljem. Namreč po duši. Pač, žensko delovanje in mišljenje je namenjeno njeni funkciji v družbi.

Ženska naj bo ženska, moški pa naj bo moški. To zveni idealno, vendar v življenju po navadi ni tako. Kolikokrat sem slišal od žensk, ki so dopolnile 30 leto: "Kljuka, sedaj sem pa že toliko pametna, da vem, da rabim zaščito." Tukaj, se pa pojavi vprašanje o kvaliteti partnerskega odnosa. Če se v paru nekaj dogaja, kar je v nasprotju z samo naravo enega od njiju.

Da končam. Med moškim in žensko NI ENAKOPRAVNOSTI! Ženska je podrejena moškemu, vendar je enakovredna. Tista oseba (mislim predvsem na XX), ki dojame ta stavek je bogato nagrajena z bogatimi orgazmi in srečo v življenju. Pa tudi zaupanje in nadgradnja sebe in drug drugega mora obstajati. Je pa tudi res, da mora oseba zelo veliko pretrpeti, da pride do tega spoznanja.

Lep pozdrav!



Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

ja je enakovredna, če te zna spoštovati!

pokowc

#15 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 20. julij 2002, 01:00

Moj oce se je zmeraj pohecal, kadar moski obvlada zensko, pomeni da je ze obvladan.
Ja sam ka mali pao s lipe

#16 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. julij 2002, 01:00

Spoštovanje ni pogoj enakovrednosti! Je pa dojemanje enakovrednosti eden izmed pogojev za spoštovanje. Spoštovanje si moraš pridobiti.

Pa tudi ne gre za to, kdo bo koga obvladal.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#17 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. julij 2002, 01:00

Tole od Kljuke sem moral kar dvakrat prebrati, seveda se ne morem strinajti moški in ženska sta enakopravna, enakovredna in sploh človeka. Lahko komu paše da je podrejen, čeprav dvomim da je srečen enako mislim za nadrejenega.

Tu je pomembna uravnoteženost moškega in ženskega principa pri moškem in ženski. Veliko je žensk, ki je uspešnih v poslu in so nadrejene mnogim in to zelo uspešno, vendar sem ugotovil, da ima večina teh žensk zanemarjen ženski princip. Tu sploh ne gre za spol, če hočeš biti zares uspešen, srečen in če hočete prilubljen pri podrejenih (mislim zgoj kot delovna hirarhija) moraš imeti oba pola uravnotežena. En pol predstavlja levo polovico možganov (ženski) in drugi desno. Eden moč-akcijo, drugi intuicijo in premislek. Oboje mora iti z roko v roki. In v pravem oz. dobrem in srečnem partneskem odnosu imata oba uravnotežena oba principa, tako noben ni ogrožen in sta lahko enakopravna in se do konca spoštujeta in sprejemata.

Ta aspekt moškega in ženskega principa se mi zdi zelo pomemben v življenju in tudi duhovnem razvoju.

andrej

#18 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 22. julij 2002, 01:00

Dragi andrej,

te bom drugače vprašal. Kaj misliš, da ima moški take pravice kot ženska Ali ima ženska take pravice kot moški

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#19 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Kljuka, tvoja razmišljanja razen drobnih izjem so mi všeč. Ne razumem pa stavka:Ženska je podrejena moškemu, vendar enakovredna. Jaz menim, da je bistvo v sprejemanju samega sebe. Kako se sprejemaš in kakšno mnenje imaš o sebi. Če ga sploh nimaš, se ne moreš postaviti v nadrejen položaj. Tale ženska podrejenost, mislim da izhaja iz tvojega moškega ega. Ha,ha, je res ali ni? Najlepše je če se oba partnerja dobro počutita, pa naj bosta pod ali nad. V vsakem odnosu pa sigurno eden prevlada na nekem področju, drugi pa na drugem.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#20 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

teja,

zelo dober odgovor. Najbrž ji še precej mlada ali neizkušena. Bom odgovoril na koncu debate in verjetno s tem sprožil novo. Rad bi slišal mnenja o tem. Zato še ne bom odgovoril.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#21 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

ja, kljuka, no. malo te človek pohvali, pa že neumnosti pišeš. Kaj ne bereš vseh postov? Ničesar te nisem spraševala, zato mi ne rabiš odgovarjat. Sem se preveč pohecala s tistim o egu? Ti že nisi tak, ki bi bil v podrejenem položaju.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#22 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Kljuka, apsolutno mislim tako!

Edina razlika je tista, ki jo je zakrivila mati narava! Bi pa tudi jaz želel, da malo bolje razjasniš tvojo trditev ženske so podrejene moškemu, vendar enakopravne. V kakšnem smilsu so podrejene in kako so potem enakopravne? Kaj s pravnega stališča ali kako?

andrej

#23 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

heja teja,

veš, ob tvojem odgovoru sem dobil asociacijo. Predstavljaj si skupino, ki je zbrana v krogu, ljudje gledajo v zrak in vsak govori svoje o določeni temi. Ko nekdo to vidi, ugotovi:"Ti so pa res na tripu." Ker mislim dati odgovor na to temo, sem ti to tudi napisal. Mi je pa všeč, da s pogovarjam z ljudmi, ki znajo misliti!

Ta prejšnji stavek velja tudi za tebe, andrej.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#24 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

quote:

zgleda, da smo predvsem ženske tiste, ki menimo, da sex oz. kdo je boljši nima nobene zveze z narodi. Tudi jaz sem tega mnenja, ker je povsod kakšna izjema. (teja=forum=SEX-kdo najboljše)

Kljuka


To je teja zelo dobro povedala (glej kaj sem napisal v forumu LJUBOSUMNOST in sicer kako poteka in zakaj dinamika ljubosumnosti). Če ne bi bila ženska podrejena moškemu, bi izginili narodi. Izginila bi različnost! Posledično temu bi izginila možganska dejavnost in razvoj človeštva. V končni fazi bi se lahko vrnili na stopnjo enoceličarjev.

Pa še nekaj je tukaj pomembno: Rod se lahko določi samo po nekem genu, ki je v Y kromosomu. Moški BRANI rod!

Obstaja še veliko drugih znakov iz same družbe in telesnih značilnosti, vendar o tem kasneje.

Zapomnite si, ženska je enakovredna moškemu vendar enakopravnosti med spoloma ni.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#25 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Moški je nadrejen ženski zaradi kromosoma??? Ne kupim.
In mimogrede: Y kromosomu MANJKAJO nekateri geni, ki jih X kromosom vsebuje. KAJ PA ZDAJ?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0