Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naše prehranjevalne pregrehe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
279 komentarjev na to temo

#251 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 20. oktober 2006, 16:30

Jaz bi pa zdele gibanico jeduuu... x:px :inocent:

#252 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2008, 20:45

Študija

Koliko hrane vržete v smeti vi?
Nova študija prinaša zanimive ugotovitve: britanski potrošniki naj bi odvrgli kar tretjino vse hrane, ki jo kupijo. Vas zanima, koliko je to v številkah? Deset milijard funtov oziroma 12,7 milijarde evrov!


Glede na ugotovitve raziskave akcijskega programa za ukvarjanje z odpadki in viri (Wrap) povprečno britansko gospodinjstvo vsako leto v smeti odvrže za 420 funtov hrane, v tistih, kjer so še otroci, pa ta številka naraste na 610 funtov. Pri tem je vključenih 1,3 milijona neodprtih jogurtovih lončkov, 5500 celih piščancev in 440 tisoč pripravljenih obrokov.

Večini hrane, ki jo odvržejo Britanci, je sicer potekel rok uporabe, potem ko so jo imeli predolgo v hladilnikih, čeprav za nekaj hrane velja, da bi jo še bilo mogoče uporabiti, še ugotavlja študija. Britanska ministrica za okolje Joan Ruddock je ob tem opozorila, da so te ugotovitve zastrašujoče, še zlasti, ker ponekod po svetu danes primanjkuje hrane.

Kako ekonomični pa ste pri nakupu hrane vi? Se tudi med vašimi smetmi valjajo celi jogurti, zelenjava in sadje, da o mesu ne govorimo? Bodite torej tudi sami bolj premišljeni pri nakupu hrane.


Objavljena slika
Pomislite, s čim ga boste napolnili! © Istockphoto
vir >>>

#253 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2008, 16:21

Imagine inviting yourself to dinner with 30 different families... in 24 countries. Imagine shopping, farming, cooking and eating with those families... taking note of every vegetable peeled, every beverage poured, every package opened.Well that's what photographer Peter Menzel and writer Faith D'Aluisio did for their new book, Hungry Planet: What the World Eats.
The husband-and-wife team wanted to see how globalization, migration and rising affluence are affecting the diets of communities around the globe.
Each chapter of their book features a portrait of a family, photographed alongside a week's worth of groceries. There's also a detailed list of all the food and the total cost.

Statistika leto 2005:

Objavljena slika
The Aboubakar family of Darfur province, Sudan, in front of their tent in the Breidjing Refugee Camp, in eastern Chad, with a week's worth of food.
$24.37

The Mendoza family and a servant in their courtyard in Todos Santos Cuchumatán, Guatemala, with a week's worth of food.
Food expenditure for one week: 573 Quetzales or $75.70

USA: The Revises of North Carolina
Food Expenditure for One Week: $341.98

China: The Dongs of Beijing

Food Expenditure for One Week: 1,233.76 yuan/$155.06 USD

Germany: The Melanders of Bargteheide

Food Expenditure for One Week: 375.39 euros/$500.07

Objavljena slika


VEC >>>
iz knjige >>>



#254 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2008, 16:34

Najbolj zanimivi pa so ob tem odpadki! :o|o: Proizvodnja teh odpadkov itn.

#255 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. november 2008, 13:00

Js se kar ne morem najest Brokolija v Sirovi omaki :D tole je moja aktualna pregreha, danes si bom privoščil pa še svežo solato, :P Ampak to bo res vrhunec pregreh... zdej od kar nimam nutele.... je življenje čisti dolgčas... pol pa take traparije jem in grešim:)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#256 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 10. november 2008, 13:49

jst pa čips z okusi. Ob desetih zvečer. S pivom. Bravo... :o|o::sick :
Objavljena slika

#257 kyllah

kyllah
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 564

Objavljeno: 10. november 2008, 23:33

x:Ix pomlatila, kot vroča burja po krasu po naši kuhinjci in vzela pest mannerjev z mlekom, dva brioša in malo mueslyja. x^x

sej rajši ne povem, da imam 11 dnevno dieto od jutri- starting tomorrow- za katero sem plačala- mojih ne povem kil, za 3-4 EUR x:px ti pošljejo smsje - da te drži disciplinirano vsaj nekaj, ker je lažje stresno pojesti preveč, kot :D en klic sem odložila, ker se ta tip tut zaje...zdaj sem se javla,. ok...pride po sobo, jeee.

jutri mam za kosilo (zajtrk preskakujem, ker sem se prejedla zdaj) pol skodelice tune, en prepečenec in kavo :D

dieta kemičnega razkroja.

#258 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 3. december 2008, 13:06

Ferrero Rondnoir :yumy:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#259 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 3. december 2008, 14:10

Ja, meni so 1A, ker imam raje temno čokolado. Je pa res, da jih ne bom redno kupovala, ker so ena izmed tistih sladic, katerih preprosto ne morem nehat jesti. xrolleyesx
Tistih tipičnih mlečnih čokolad sploh ne kupujem več (Milka, Kinder...). Navdušena sem nad Gorenjkino 70% s pomarančo (čeprav včasih nisem bila toliko) in Lindtovo 85% (ki pa tako ali tako traja, ker je več kot mali košček na dan ne morem pojesti).
Temna čokolada je zakon! x^x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#260 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. december 2008, 14:17

Dons sem si fest na debel namazal majonezo na bel kruh.

Njami :vio: x:px :Oo:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#261 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. december 2008, 15:08

a dej!! :eek: x:o)x x:Dx
... namrec, opazm da je tale tema aktivirana in sem ze parkrat jo hotla osvezit in napisat, da imam se vedno isto pregreho (:8): xyesx): majonezo. x:px
hecn. xDDx

~

ferrero rocher, to je sladkaraj k ga maram, tud jaz opazla reklamo za tatemno in mi je zadisal, pol sm frendi svetovala nej kup za en darilce, no pa je enga (eno kroglico) se men dala, kao da se js probam.
In jo mam se vedno v hladilniku, nedotaknjeno. xDDx
enkrat mi bo pa zapasala.

drugac pa maram tud raffaelo, kinder bueno in pingui ipd. xDDx
ampak skor nikol ne jem tega.

~~

moja pregreha je pa se vedno tud *nocno prehranjevanje*. :o|o:
to mi pa res ni vsec, a se vcas *ne morem upret*. x;)x
se dobr da nisem nagnjena k debelosti in da mam super prebavo.
sam vsec mi pa ni.

aja in sira mal prevec pojem in zadnje case spijem ful mleka! :eek: x:o)x
jaz mleka zlo mal porabim, zdej sploh, k kave ne pijem, no v zadnjem casu pa sem ga ful porabla - recimo v enem tednu tok k prej v 2 mescih al v mescu in pol. x:Dx

in si nastimam kakao (kakava tud ne furam, mam ga zarad tamalga). recimo ful pozn zvecer. s toplim mlekom.
a spim ful dobr.

drugac pa nimam pregreh. tvorstnih. x:)x

Navdušena sem nad Gorenjkino 70% s pomarančo (čeprav včasih nisem bila toliko) in Lindtovo 85% (ki pa tako ali tako traja, ker je več kot mali košček na dan ne morem pojesti).
Temna čokolada je zakon! x^x

uh jaz pa (in je mam tud se mal, k jo po kosckih jem, k mi je mocna in mam hitr dovolj) maram Lindtovo temno s pomaranco.
(frenda k ve, da maram in ker ma bojda velik Fe, jaz pa morda bi blo dobr da ga mal <vec> dobim, mi je prinesla za darilce oz. mi vcas prinese).

sam jaz tega ne stejem kot pregrehe.
pac nekaj.
raznolika prehrana, (se zlasti temna) cokolada pa je dobra za kri, zivce in tako dalje.

vsaka stvar je (lohk) pregreha, ce tega ful pojes.

tud ce bos vsak dan 5 kil kriha (pa cetud piringa x;)x) pojedel, ne bo gud. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#262 Kylie

Kylie
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 047

Objavljeno: 3. december 2008, 15:18

uh, majoneza ja x:px pregreha na kvadrat
sicer mam pa tudi jaz raje slano, kot pa sladko in tudi full solim, še preden probam
pa sir, tunina argeta pašteta al pa junior
Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.
Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

#263 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 9. december 2008, 11:17

[color="#ff0000"]Koliko hrane vržete v smeti vi?
Nova študija prinaša zanimive ugotovitve: britanski potrošniki naj bi odvrgli kar tretjino vse hrane, ki jo kupijo.


Recesija jih še ni zadela v celoti.

Najprej jaz (želim povedati da to delam jaz in to že nekaj let).
Če iz trgovine prinesete svež kruh in je doma še stari kruh, se naj slednjega poje naprej!
Koliko izmed vas se tega postopka res drži?

Kruh je sveta jed in mi je res velik greh to poslastico metati stran,
čeprav je že dva dni v posodi za kruh in ne diši (ali ni mehak) kot sveže pečeni kruhek.

Enako je z vsemi ostalimi dobrotami.
Če kupiš, potem popapcaj.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#264 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. december 2008, 19:02

jaz hrane praviloma ne mecem v smeti! x^x
(* zlo izjemoma, sam.... ce recimo uletijo kake mravlje <pa cetud se gre cela bajta razne deratizacije, a je blazoten blok in pridejo od povsod>, al ko je kaksno dezevje, pa pol kak <nekvaliteten> kruh splesni itd. - ampak tega je zelo zelo zelo malo).

Jaz itak nisem potrosnik, tko da mam, kar rabim, furam, kar uporabljam, glede na lajfstajl nisem zalogar....
ce pa seveda se zgodi, da precenim potrebo po cem, recimo kruhu, pa potem, predno bi hotu splesnit, ga narezem in dam posusit (in potem sparam za razne konje in kure x:)x).
In podobno.
skratka, mi je greh hrano stran metat.

sam ne bom pa podturila zato konjem etc. plesnivosti.
kar je za stran, je pac za stran. x:)x

~~

moja pregreha je pa vcas tud putr. :8):
ne da ne morem brez, a vseeno ga mam skor vedno (k ze ves lajf ne furam margarin).
vcas mi ful zapase.

aja pa araside obozujem, tud slane, prazene (ampak sam al pa predvsem tuseve, vakuumsko pakirane, ne mors verjet, da so ze 2 let isto dobri... vedno so dobri... k eni majo pa ful zarkih pa takih zraven in potem je pa to res svinjarija)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#265 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 9. december 2008, 19:53

moje pregrehe: pršut, mortadela, suha salama, želodček ipd. specialitete, majoneza, paradižnik narezan in prelit z bučnim oljem, kak sirček, bel kruh. narezek v bistvu. x:px lahko so zraven kaki feferončki, gobice, kumarce, čeprav načeloma ne maram nobene vložene zelenjave (kis :OO!: ), ampak tukaj pa paše zraven. pa olivice. pa čemaž. x:)x

kakšne "postržjače" se tudi fajn najem, ko že je doma sveže pečena ali pa hladna je tudi vredna vsega špeha. x:Dx lahko bi cel dan počasi grickala tole in snedla cel pladenj. maslene štručke, mmm. in sploh svež kruh, sirove štručke, kar je podobnega.

Maxim sladoled - najbolj čokoladen, kar obstaja. čokoladni mousse.

tortilja čips. pomfri, ampak mora biti res dober, najboljši je pravzaprav iz vrečke, kaj čem. je bil od nekdaj moja pregreha. najraje imam nesoljenega.

aha, pistacije, da ne pozabim. x:px

#266 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 9. december 2008, 23:05

moje pregrehe: pršut, mortadela, suha salama, želodček ipd. specialitete, majoneza, paradižnik narezan in prelit z bučnim oljem, kak sirček, bel kruh. narezek v bistvu. x:px lahko so zraven kaki feferončki, gobice, kumarce, čeprav načeloma ne maram nobene vložene zelenjave (kis :OO!: ), ampak tukaj pa paše zraven. pa olivice. pa čemaž. x:)x

kakšne "postržjače" se tudi fajn najem, ko že je doma sveže pečena ali pa hladna je tudi vredna vsega špeha. x:Dx lahko bi cel dan počasi grickala tole in snedla cel pladenj. maslene štručke, mmm. in sploh svež kruh, sirove štručke, kar je podobnega.

Maxim sladoled - najbolj čokoladen, kar obstaja. čokoladni mousse.

tortilja čips. pomfri, ampak mora biti res dober, najboljši je pravzaprav iz vrečke, kaj čem. je bil od nekdaj moja pregreha. najraje imam nesoljenega.

aha, pistacije, da ne pozabim. x:px


kaj si tole napisala. vsemu temule se izogibam ko hudič križa. to vse ti ješ? pa ti si nora. x:Dx

mislem... zdej ko je recesija, si bom povečini kuhu testenine, za omako bom dau pa olivno olje. za pit mam pa vodo iz pipe z okusom C-vitamina iz citronke. x:px x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#267 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 10. december 2008, 09:36

ce pa seveda se zgodi, da precenim potrebo po cem, recimo kruhu, pa potem, predno bi hotu splesnit, ga narezem in dam posusit (in potem sparam za razne konje in kure x:)x).
In podobno.
skratka, mi je greh hrano stran metat.


Tole je zelo zanimiva iztočnica.
Mati ima nekej enega terena po bližnih krajih, tako da ima opravka z ljudmi.
In ji dajejo kruh za prašiče.

Enkrat je prišla z vrečo s kruhom v kuhinjo, jo odložila in ..... na koncu sem jaz bila lačna in vzamem štruco kruha (videlo se je da ni čisto sveža, pa vseeno dobra).
Odrežem kos, namažem in papcam. Ko se je mati vrnila, je rekla pa ne tega kruha, to je za pujse. Ga je dala ena gospa, ker je en dan star.!!!!!!!!!!!!!!!
Ja halo?

Cele štruce ljudje mečejo stran (vsaj za pujse, kar je prej izjema kot pravilo).
Zakaj kupujejo oz zakaj en dan star kruh zavržejo?

Če pa se že naredi višek hrane, sem pa zagovornik, da imajo tudi živali kaj od tega.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#268 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 10. december 2008, 16:07

kaj si tole napisala. vsemu temule se izogibam ko hudič križa. to vse ti ješ? pa ti si nora. x:Dx

mislem... zdej ko je recesija, si bom povečini kuhu testenine, za omako bom dau pa olivno olje. za pit mam pa vodo iz pipe z okusom C-vitamina iz citronke. x:px x:Dx

xrainbowx

hvala. x^x vem, da sem nora in to je zame kompliment. x:Dx

čuj, raje jem tisto, kar mam rada al pa sploh ne jem oz. minimalno. maaaaah, dobro žret, spat in pit, drugo ni važno. x:Dx

#269 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 10. december 2008, 18:20

hvala. x^x vem, da sem nora in to je zame kompliment. x:Dx

čuj, raje jem tisto, kar mam rada al pa sploh ne jem oz. minimalno. maaaaah, dobro žret, spat in pit, drugo ni važno. x:Dx


prav... ti kar papci x;)x

da boš velka in debela x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#270 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 10. december 2008, 19:29

velka in vitka. debel naj bo kar kdo drug. x:Dx

raje povej, kaj je tvoja prehranjevalna pregreha, kaj ti res zapaše iz lušt ... brez da upoštevaš recesijo, denar, kile, karkoli ... pismo, saj si ja Bik. samo na hrano mislit in povej ... epikurejsko prase. x:Dx

#271 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 10. december 2008, 20:38

velka in vitka. debel naj bo kar kdo drug. x:Dx

raje povej, kaj je tvoja prehranjevalna pregreha, kaj ti res zapaše iz lušt ... brez da upoštevaš recesijo, denar, kile, karkoli ... pismo, saj si ja Bik. samo na hrano mislit in povej ... epikurejsko prase. x:Dx


hehe, prav tista pregreha mi je čokolada in sladkarije. temu se ne morem upret. če se sam spomnem baklav. onih tapravih. ko sem zasadil not zobe se mi je slina kar usula v usta, vsa koncentracija usmerjena v sprejemanje občutka sladkobe. pa tega nikol ni dovolj. ne v količin ne v sladkosti. takrat mi je vseen. zenice se razširjo, serotin preplavi možgane. zlati šus. če reče ne vem kolko evrov za kilo... ma, nema problema. x:px
sam morm rečt, da se zavedam te svoje grešnosti in skušam bit bolj skromen. zadnje čase hodim brez večerje spat in nasploh skušam jesti čim manj. tudi če grem kam jest imam raje nekaj malega pa to bolj okusnega ali pa kaj eksperimentiranja (afnanja) kot pa tisto pol kile krvavic, zelje, krompir in gremo na polno. x:Dx prenažiranja ne maram. to kaže na šibkost.
je pa res, da dajemo ljudje velik pomen hrani. nonstop jemo. takrat ko ne jemo pa razmišljamo o tem kaj bomo jedli. hrana, seks, oblast. obstaja celo ena knjiga, ki govori o tem, kako ženske z vzvodom palice in korenčka pri kuhanju (hrani) uporabljajo svoj superioren položaj zaradi specifičnega znanja (kuhanja). ljubezen gre skozi želodec, je rekel franc kalan. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#272 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 10. december 2008, 20:43

hehe, prav tista pregreha mi je čokolada in sladkarije. temu se ne morem upret. če se sam spomnem baklav. onih tapravih. ko sem zasadil not zobe se mi je slina kar usula v usta, vsa koncentracija usmerjena v sprejemanje občutka sladkobe. pa tega nikol ni dovolj. ne v količin ne v sladkosti. takrat mi je vseen. zenice se razširjo, serotin preplavi možgane. zlati šus. če reče ne vem kolko evrov za kilo... ma, nema problema. x:px
sam morm rečt, da se zavedam te svoje grešnosti in skušam bit bolj skromen. zadnje čase hodim brez večerje spat in nasploh skušam jesti čim manj. tudi če grem kam jest imam raje nekaj malega pa to bolj okusnega ali pa kaj eksperimentiranja (afnanja) kot pa tisto pol kile krvavic, zelje, krompir in gremo na polno. x:Dx prenažiranja ne maram. to kaže na šibkost.
je pa res, da dajemo ljudje velik pomen hrani. nonstop jemo. takrat ko ne jemo pa razmišljamo o tem kaj bomo jedli. hrana, seks, oblast. obstaja celo ena knjiga, ki govori o tem, kako ženske z vzvodom palice in korenčka pri kuhanju (hrani) uporabljajo svoj superioren položaj zaradi specifičnega znanja (kuhanja). ljubezen gre skozi želodec, je rekel franc kalan. x;)x

xrainbowx

xsmx

gre, gre. en od načinov, kako mamica pokaže otročku naklonjenost (pa tudi če je pretirana x:Dx :o|o: , mislim, ko silijo otroka, naj poje svašta in ful) že od začetka je hrana. ni čudno, da nam je tako pomembna. ne samo, da nam je po okusu dobra, pomeni nam varnost.

#273 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. december 2008, 20:31

Totalno šizim na dateljne. x:px
Uničujem jih na kile. Ne moren se zadržati.
Ne maram tisih v banjicah politih z glukozo :xx!:
Rajši jih smukam sušene z vejice. Ampak vrhunec perverzije je, da jim vzamem ven koščico
in nato v odprtino vtaknem košček masla :inocent: x:px

Vitka in visoka. x^x

#274 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. december 2008, 08:50

Ves meden [med + teran -); 2 - 3 dl 2x dnevno v veselem decembru, pol do maja nič -)].

#275 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 27. december 2008, 14:00

jaz pa šizim na baklave (narjene by myself), pa na mafine, pa razne piškote: ingverjeve...

pa čoookolaaaaaaaadaaa, od tiste 70% naprej.......






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0