Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in zvestoba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
464 komentarjev na to temo

#401 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 19. september 2008, 09:18

...sicer pa, oboje lohk - si prizges cik in se das dol. men je vseen. x;)x


Ne se jezit Marsa,...kvari užitek ob prvem dimu (joke), pa tud enmal resno. x:)x
Jh, sej men tud dol visi, dokler mi ne gledajo v mojo škatlico in štejejo nožice v mojem spalnem ambientu x:Dx , kokr kdo če,...sam če že kej počneš, pol to počni z guštom ne pa z jamrom,....jh, jamr je res nacionalni šport,....tle imamo res dober složen kolektiv,... :vragec: x:Dx
Sicer mi je pa tu všeč pojem "občasno",....res prikladno uporabljiv x:px ,...mislim da, Collinska enkrat izjavila,...da je načeloma nekadilka oz. kadi samo občasno,..po sexu,...dve škatlice na dan,...ne več x:Dx :palec:
...moja "občasnost" je manj razbohotena... x:px x:Dx

:fiju: x:Dx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#402 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. september 2008, 09:19

cemu pa misls pridt 'do konca' z umom?
se nikol nisi in nikol ne bos.
sicer pa, oboje lohk - si prizges cik in se das dol. men je vseen. x;)x

(hm, sam kaj ste nardil s temi zakoni svinjskimi diskriminatornimi


ko sem leta 2003 pisu, da je um jama brez dna.. si me peglala.. da lahko samo skozi um.. zdej spet kontra.. x:Dx x:Dx A ti je koncno um presedu?

pa nism vedu da kadis.. zato pac ta banalna primerjava.. lahk se zmislis tudi kaksne druge primerjave..
s primerjavo sem hotu povedat.. da neki.. kar si skodis.. in je cist samo razvada.. je ok.. noben te ne obsoja.. nisi bednik in ne vem kaj vse.. pa tko simpl je se temu upret.. pac tok simpl.. pa se ne.. a ne??? x!x

po drugi strani.. ce se zgodi.. mal zmede na partnersko-seksualnem podrocju pa so vsi takoj took pametni.. in majo tolk za povedat.. in obsojat.. in je velik tezje.. vse to shendlat.. ni tko.. kot bi pac čik vrgu stran.. in gotovo.. (od tukaj ta primerjava)

********

Smo naredil z zakonom? x:Dx

Ejjj jst ne hodim na volitve.. si pozabla? x:Dx x:Dx Ze 10 let nagovrjam folk.. da naj ne pocne teh neumnosti.. x:Dx

Vi ste v bistvu si izvolil taksne, ki so vam pol to naredil.. :sori: Mislim, da sem se najmanj vpleten v to.. pa ceprav ne kadim.. ker pac nobenga taksnega nism volil.. in ne bom.. x:o)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#403 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. september 2008, 09:42

Ne vrli dečko, niso oni izvolil takšne, tisti, ki niso šli na volitve so jih izvolil.
x8Dx


Ja.. s tem so vas napumpal.. da bi sli na volitve.. ampak to je samo teoreticno tko..

kaj pa ce bi vsi tisti, ki niso sli.. volili tistega ki je zmagal?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#404 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2008, 09:50

ok ok, priznam, popizdla sem mal, mi mal pritisk naraste ob takemle. x:Ix
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#405 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. september 2008, 09:54

Bomo rajs kje drugje tole.. ja..

ok ok, priznam, popizdla sem mal, mi mal pritisk naraste ob takemle. x:Ix



ampak kot moderator si velik boljs..da si provoscit tud popizdit.. :palec: in pol priznas.. :palec: ker najhujs je tisto, ko vedno dobis hinasko dober in 'pravilen' - moralno... odgovor.. pa ceprav ves, da v drugmu v bistvu vre.. ampak morala mu veleva.. da pokaze drugace..

fuj pa tak folk.. vedno hinavsko nasmejan.. in premisljen.. zamaskiran :xx!: ne zvest sebi.. kaj sele drugmu.. x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#406 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. september 2008, 12:43

brez kondoma nikamor. Še na kavo ne. Zakaj ne na kavo? Ker je seks z ljubimcem veliko bolj nepredvidljiv šport kot seks s stalnim partnerjem in nikoli ne veš, kdaj in kje se ti lahko zgodi.

Ta stavek je nekoliko čuden, saj v tej situaciji nimamo več stalnega partnerja.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#407 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. september 2008, 13:06

Vprašanje je ali danes sploh kdo lahko ve, kako je biti s stalnim partnerjem. Paradoksalno je primerjati avanturo s stalnim partnerjem medtem, ko se le-ta dogaja, kajti staknega partnerja ni. Pa tudi vnaprejšnje dopuščanje možnosti, da se avantura kdaj zgodi, pomeni, da partnerja pač ne smatramo za stalnega. Ali kdo potem sploh ve, kako je seksati s stalnim partnerjem?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#408 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 13:10

Morda bi lahko uvedli izraz "trenutni stalni partner" x:Dx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#409 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. september 2008, 13:12

Vprašanje je ali danes sploh kdo lahko ve, kako je biti s stalnim partnerjem. Paradoksalno je primerjati avanturo s stalnim partnerjem medtem, ko se le-ta dogaja, kajti staknega partnerja ni. Pa tudi vnaprejšnje dopuščanje možnosti, da se avantura kdaj zgodi, pomeni, da partnerja pač ne smatramo za stalnega. Ali kdo potem sploh ve, kako je seksati s stalnim partnerjem?


:vio:

Ja, jst vem.

In nč ni paradoksalnega v primerjavi. In dopuščanje možnosti, da se avantura zgodi, ne pomen, da partnerja ne smatramo za stalnega.

xnckrivx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#410 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. september 2008, 13:21

Zerkalo :palec: xDDx

Mhnja, morda bi bilo res bolje reči edini kot stalni.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#411 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 13:24

Mhnja, morda bi bilo res bolje reči edini kot stalni.


Na koncu koncev imaš lahko več stalnih x:Dx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#412 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. september 2008, 13:28

Zerkalo :palec: xDDx

Mhnja, morda bi bilo res bolje reči edini kot stalni.


x:Dx

Tud ne gre skoz. Ker jih je velik, ki so z edinim partnerjem v določenem trenutku. Ni pa rečen, da je en in isti skoz vedno.

:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#413 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. september 2008, 13:30

x:Dx

Tud ne gre skoz. Ker jih je velik, ki so z edinim partnerjem v določenem trenutku. Ni pa en in isti skoz vedno.

:vio:

Zato pa ni edini.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#414 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 13:33

Kaže, da je imel Antoninus prav. Nihče niti ne ve kaj stalni partner pomeni,
kaj šele da bi vedel kakšen je seks z njim.... x;)x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#415 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. september 2008, 13:40

Zato pa ni edini.


Ja, je. V danem trenutku edini. Glih zarad tega se mi zdi tole premetavanje besed brez veze. Tud tale debata o partnerstvu in nezvestobi je nikol končana zgodba. Ker si vsak pod partnerstvom in nezvestobo predstavlja nekej svojga. In vsak ma po svoje prou...zase. In prepričevat enga, kako je njegovo pojmovanje tega napačno je tud brezveze. Glih zato.

xsrcx

Kaže, da je imel Antoninus prav. Nihče niti ne ve kaj stalni partner pomeni,
kaj šele da bi vedel kakšen je seks z njim.... x;)x


:eek:

Ja, jst vem. Zase. In to je dost. Zame.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#416 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. september 2008, 13:47

Na koncu koncev imaš lahko več stalnih x:Dx



... dokler ne vejo, da jih je vec..

hjeh... ego pac.. x:Dx x:Dx

in v bistvu je zensk vec kot moskih.. tko da je to tud nekak potrebno.. za ravnovesje.. x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#417 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. september 2008, 13:49

Ja, je. V danem trenutku edini. Glih zarad tega se mi zdi tole premetavanje besed brez veze. Tud tale debata o partnerstvu in nezvestobi je nikol končana zgodba. Ker si vsak pod partnerstvom in nezvestobo predstavlja nekej svojga. In vsak ma po svoje prou...zase. In prepričevat enga, kako je njegovo pojmovanje tega napačno je tud brezveze. Glih zato.

xsrcx

To, da je, bi veljalo, če bi bili ljudje zgolj telesnost in nič drugega. Se pa strinjam, da je bolj modro zamolčati, da v modernih družbah ne moremo izkusiti tega partnerskega ideala.... :shsh:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#418 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. september 2008, 13:58

To, da je, bi veljalo, če bi bili ljudje zgolj telesnost in nič drugega. Se pa strinjam, da je bolj modro zamolčati, da v modernih družbah ne moremo izkusiti tega partnerskega ideala.... :shsh:


Ne zastopm.
xnckrivx

Če si s tem mislu, da noben odnos ne gre mim brez posledic in da si že zarad tega še zmerej v odnosu, pol to velja tud za telesnost in se strinjam s tabo. Konc koncev, vsak odnos s komerkoli pušča sledi, ne le partnerski. Ampak, temu se tud reče tud rast, osebnostna recimo, al pa, življenje samo a ne. In ja, ko sem z novim partnerjem, sem verjetno mal drugačen tud zarad prejšnjega partnerja. Kaj si pa mislu o zamolčanju partnerskega idela v moderni družbi, se mi pa tud sanja ne.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#419 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 19. september 2008, 14:08

"Antoninus way":
guru-shishya tradition [or parampara]
http://en.wikipedia....ishya_tradition
The word Sikh is derived from the Sanskrit word shishya. It is related to the Brahmacharya.
[Bhakti yoga tradition [Hare Krishna]

Brahmacharya [brahmačarja]:
"ena od niyam; gibati se, učiti se in živeti v višji realnosti; preusmeritev spolne energije v spiritualno ali meditacijsko prakso; spolna abstinenca, celibat; stalno bivati v Brahmanu"
Source:
http://www.satyanand...si/slovar_b.php

Mimogrede, če človek spolno ne občuje, ne masturbira, ne izvaja mool bandhe & ashwini mudre, ali jelenske vaje, ali keglovih vaj [za moške]
mu prostata atrofira. Je zelo boleče lahko, ko se gre na vodo.
Z leti se lahko razvije rak na prostati, prostata postane zadebeljena, zatrdi, ...

Antoninus, kako to presegaš, v kolker ne počneš nič od navedenega?

Je pa bila oddaja na rtv-slo.si, ko je predstavnik Hare Krishna [iz Žibertove takrat] rekel,
da med seksom, ko mu prihaja ponavlja, recitira sveto ime Krishna. Da spolno občujejo z ženami, da plodijo otroke [ne iz užitka].

Antoninus, kako je s tem skozi Tvoj pogled [pok. Dr Rugelj se je prizanesljivo nasmihal takrat] ?

Brahmacharya = Antoninus kaj za Tvoj pogled?
Kako to zgleda v praksi real Tvojega konkretnega lajfa?

#420 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. september 2008, 14:33

Je pa bila oddaja na rtv-slo.si, ko je predstavnik Hare Krishna iz Žibertove takrat se mi zdi rekel,
da med seksom, ko mu prihaja ponavlja, recitira sveto ime Krishna. Da spolno občujejo z ženami, da plodijo otroke [da ne iz užitka].


Ucinkovitu mu je bila vcepljena krivda.. xrolleyesx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#421 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 19. september 2008, 14:39

Hare Krishna predstavnik je za zgled celibata takrat navedel izumitelja Nikolo Teslo,
da je bil med drugim tudi zato toliko uspešen, ker je leta živel celibatno življenje.
Transformiral spolno energijo v raziskovalno delo.

Rugelj mu je rekel, da to ne bo držalo.
Ker je bil Tesla med srenjo poznan kot masturbator...

Oddaja je izpred let, v arhivu rtv-slo.si bi jo moral imet, v kolker koga to zanima.
Vodil/moderiral jo je Marcel Štefančič jr [bila je na sporedu vsak ponedeljek ob 21. uri zvečer].

Zame osebno je vse to "drekec - pekec", s katerim sekte, religije kontrolirajo, skušajo kontrolirat
spolno življenje svojih pripadnikov.
Poleg tega, da je še zdravju škodljivo. V kolikor se ne poskrbi za zdravje reproduktivnih organov z ustreznimi vajami ...
[prevencija zdravstvenih težav s prostato, ...].

#422 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 15:09

Tole s temi drekci-pekci gre približno takole:
-nekdo izumi tehniko za doseganje česarkoli že, v tem primeru preusmerjanje spolne energije
-ljudje ga posnemajo in čeprav ne vedo točno zakaj so rezultati tu
-spet nekdo to znanje izkoristi za svoje osebne cilje, doda malo mistike in neko
filozofijo (religijo) na katero folk pada in služi s tem...
-in jasno, da se namen razvodeni in neuki Tomaži razumejo ves proces kot drekec-pekec
:xx!:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#423 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 19. september 2008, 15:29

Gre za to, da je človek v celibatu, v kolikor ni poročen.
Tu pa razlaga o partnerstvu skozi pogled svoje religije:
"Antoninus way":
guru-shishya tradition [or parampara]
http://en.wikipedia....ishya_tradition
The word Sikh is derived from the Sanskrit word shishya. It is related to the Brahmacharya.
[Bhakti yoga tradition [Hare Krishna]

Brahmacharya [brahmačarja]:
"ena od niyam; gibati se, učiti se in živeti v višji realnosti; preusmeritev spolne energije v spiritualno ali meditacijsko prakso; spolna abstinenca, celibat; stalno bivati v Brahmanu"
Source:
http://www.satyanand...si/slovar_b.php

To je ta drekec- pekec v mišljenem kontekstu [religiozni pogled religijske pripadnosti]. )

#424 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 15:36

Sicer mi ni jasno, kje vidiš neposredno povezavo med stikom guru-sledilec
in pa brahmacharyo ampak ok....način na katerega je razumljena in izvajana
v 90% primerov (tudi v Indiji) je res en drekec pekec x:Dx
sej maš prov na koncu koncev....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#425 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 19. september 2008, 15:44

Antoninus prav, da mu dan mine v
guru-shishya parampara:
http://en.wikipedia....ishya_tradition
Brahmacharya [brahmačarja] je sestavni del ...
Tukaj interpretira Bhakti yoga tradition [Hare Krishna] poglede.
Zato naj konkretno pove, kako Brahmacharya [brahmačarja] laufa v reallajfu
[brez spolnosti izvenzakonske, brez masturbacije, ...].
Me zanima konkretno.
Kako mu to znese, da prostata skozi leta zdrži brez zdravstvenih posledic, ... )

Tantričen pogled na celibat [prilagojen moji "naravi/nenaravi"] mi je leta nazaj konkretno razložil religiozni vodja
http://en.wikipedia....wiki/Kumbh_mela
Ko je obiskal slovenske prijatelje.

Zdaj bi rad slišal pogled Antoniusa,
sledilca/simpatizerja guru-shishya parampara - Bhakti yoga tradition [Hare Krishna].

Kako Brahmacharyo [brahmačarjo], s celibatom/necelibatom fura konkretno sam.
Brez citiranja "Svetih Knjig", filozofov raznih. V real lajfu. )

V kolikor seveda hoče, treba mu ni ničesar odgovorit. Tudi ok. )




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0