Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in zvestoba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
464 komentarjev na to temo

#451 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. november 2009, 12:53

Aurobindo je rekel, da bolečina ni nič drugega kot nakopičena slast.


Eh. Samo zato, ker je nekej domačga. Ker je varna. Ker je to nekej, kar poznam od prej, ker, tud če boli, to poznam od nekdaj, je znano, je domače.

Samo zato je bolečina lahko slast. Za tistga, ki mu je domača. Od prej.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#452 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 11. november 2009, 13:03

Mogoče bi bilo bolje rečeno, da ne želi žalostiti. Dejstva so pa sicer drugačna. In nikoli ne moremo reči, da nekdo drug ne ljubi prav tako oz. najbolj kot zmore, če tega ne izraža kot bi želeli videti mi.


Način ni neki problem. Mislim da je posledica reprezentativna - če nekdo ljubi nekoga ne dela stvari ki imajo za posledicu da drugega zlorabi... x:Ix

#453 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 11. november 2009, 13:21

:palec:
Fajn Minnie

Trpljenje z ljubeznijo res nima veze in prava ljubezen drugmu res ne povzroča bolečin.

Če pa trpiš ko ljubiš, je pa smiselno se vprašat zakva.
Tle sem opazu, da se navezanost v ljubezni smatra kt nekej slabga. Pa je res? Če gre za navezanost, ki od druzga pričakuje, da me bo skoz potrjeval, pol to ni dobr, ker to pomen, da sem vzvode za svojo srečo/nesrečo dal v roke drugmu. Če pa navezanost pomen, da zmorem tolk poguma, da sem pred partnerjem to kar sem, se prav ranljiv, odprt, pol je pa to dobra navezanost in en od izkazov ljubezni, ker, mislm, kako drgač pa sploh bit z nekom si bliz a ne. Če partner to mojo bližino, odprtost in ranljivost in zaupanje, da me ne bo ranu, izda, izrabi, je cajt za vprašanja. Seb in njemu. Kako in zakaj tega nisem opazu prej in mu vseeno zaupal? Kva je še v men nerazrešenega, da sem si izbral glih tacga partnerja? Ali je partnerjeva ljubezen res taka, kt sem si al pa si domišljam? Pa tko.
Ja, izdaja boli. Ampak se zgodi z namenom, ki pa je dober. Nekej nardit, da se to ne bo ponovil.

x:)x xsrcx


Zaupanje v vezi je bitna stvar in biten temelj za kvalitetnu vez. Če je ljubezen obostrana, ne vem zakaj bi odprtost partnera v smislu v katerem govoriš bila nekaj slabega ker prava ljubezen gleda samo na srečo drugega, in to poplnoma. x:)x
Izdaja za mene ima samo en znak, da je vezi prišel kraj (ki nujno ne mora biti slab).

#454 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. november 2009, 13:53

Zaupanje v vezi je bitna stvar in biten temelj za kvalitetnu vez. Če je ljubezen obostrana, ne vem zakaj bi odprtost partnera v smislu v katerem govoriš bila nekaj slabega ker prava ljubezen gleda samo na srečo drugega, in to poplnoma. x:)x
Izdaja za mene ima samo en znak, da je vezi prišel kraj (ki nujno ne mora biti slab).


O Minnie

Me nisi dobr razumela. Odprtost partnerja /in moja seveda/ je, vsaj zame, pogoj za nekej tacga, kar naj bi bla ljubezen in se popolnoma strinjam, da je zaupanje v zvezi temelj dobre zveze.

Izdaja je pa znak, da v zvezi nekaj ni tako kot bi naj bilo. Kaj pa to je, je pa za ugotovit. Ni pa izdaja že sama po sebi znak, da je zveze konec, lahko je tudi začetek. Sicer konec nečesa, kar je blo prej morda napačno smatran kt dobra zveza in začetek tistga, kar naj bi dobra zveza bila. Ali pa konec. Ali pa karkoli vmes. Odvisno od izdanega. Odvisno od izdajalca.

x:)x xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#455 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. november 2009, 16:17

Verjetno se zahvaljujes samemu sebi ane xDDx

Jaz pa pravim hvala tistemu,ki mi je to povedal in razložil. Hvala tistemu ki me je nekaj naučil o tem in ki me še uči. xDDx



#456 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. november 2009, 17:55

Verjetno se zahvaljujes samemu sebi ane xDDx

V mislih sem imel "Hvala swami". Čeprav je rekel tudi "Aham brahmasmi",ampak tega se še ne zavedam. Zato bom trenutno ostal pri zgornji izjavi. Ko se bom pa tega zavedal se bom pa v bistvu zahvalil tudi sebi. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#457 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 11. november 2009, 20:57

O Minnie

Me nisi dobr razumela. Odprtost partnerja /in moja seveda/ je, vsaj zame, pogoj za nekej tacga, kar naj bi bla ljubezen in se popolnoma strinjam, da je zaupanje v zvezi temelj dobre zveze.


Ok. Tukaj se strinjamo. x:)x


Izdaja je pa znak, da v zvezi nekaj ni tako kot bi naj bilo. Kaj pa to je, je pa za ugotovit. Ni pa izdaja že sama po sebi znak, da je zveze konec, lahko je tudi začetek. Sicer konec nečesa, kar je blo prej morda napačno smatran kt dobra zveza in začetek tistga, kar naj bi dobra zveza bila. Ali pa konec. Ali pa karkoli vmes. Odvisno od izdanega. Odvisno od izdajalca.

x:)x xsrcx


Tukaj se ne strinjam. Problemi v vezi se rešavaju na drugačen način. Domnevam da je človek dovolj snažen da može kontrolirati svoje nagone. Drugač pa tudi mogu misliti da z vsakom novom težavom mogu pričakovati novu prevaru v bilo kakšnem obliku. x:Ix

#458 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. november 2009, 21:42

Tukaj se ne strinjam. Problemi v vezi se rešavaju na drugačen način. Domnevam da je človek dovolj snažen da može kontrolirati svoje nagone. Drugač pa tudi mogu misliti da z vsakom novom težavom mogu pričakovati novu prevaru v bilo kakšnem obliku. x:Ix


Hja, to je tvoj pogled in tvoja pričakovanja in tvoje doživljanje pravega partnerja in prave partnerske zveze in je čist ok. Da se razumeva, jst razmišljam enako kt ti.

Ampak, eni pa nimajo enakega pogleda, enakih pričakovanj, enakih doživljanj. Poglej okol sebe. Ziher poznaš en kup zvez, kjer on pije, ona pa kao trpi zraven in mu najeda. Zakaj ga ne pusti? Veš kva se clo zgodi. Če se nardi čudež in on neha pit, se velikrat zgodi, da ga pol ona zapusti. Zakva? Sej to pa ja ni logičen. Pa je. Sam najt je treba razloge, pravzaprav zakonitosti, zakva je sploh z njim. In te zakonitosti obstajajo in k jih poznaš, vidiš, v čem je keč. On je s svojim pijančevanjem najblj idealen partner /in ona s svojimi lastnostmi zanj seveda/, da razpuca rane iz preteklosti. Ko on neha pit, ni več taprav, razen, če v tem cajtu tud ona nekej nardi. Pol lahko nadaljujeta, sicer taka zveza propade. Ziher poznaš pare, kjer je on al pa ona notorični varalica, pa sta kr skupej. Zakva. Enaki razlogi. Ker sta en in drug glih taprava. Kva pa ti? Kteri so tvoji kufri iz preteklosti, ki definirajo tvojga idealnega partnerja. Zate. Za eno drugo bi bil pa mrbit totalno nezanimiv.

Vsak ma prou. Vsak. Problem je drugje. Problem je, če jima ne rata vzpostavit funkcionalne zveze. Zveze, v kateri sta oba zadovoljna. Če se strogo omejim samo nanj in nanjo a ne. Če jima rata, mislm, je čist useen, a se pretepata, varata, ranjujeta, dokler sta oba za, dokler oba zadovoljujeta svoje potrebe v zvezi in dokler sta oba zadovoljna. A je to res? Ja, zgleda da je, ker eni so zadovoljni. In to je v redu. Zanje. Za funkcionalno zvezo ni enotnega recepta, ki bi veljal za vse.

Ja, ko pa en ni več zadovoljen v taki zvezi kot jo ima, pol je pa cajt za delo. Mislm, za recepte, za učenje, za spoznavanje, spreminjanje, delovanje, sprejemanje odločitev. Za delo skratka.

Tko da, ja, cenim tvoj pogled na partnersko zvezo, ki je, vsaj glede na to, kar sem dosedaj prebral iz tvojih komentarjev, enak al pa zlo podoben kt moj, ni pa univerzalen in taprav za vse.

x:Dx
:2src: xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#459 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 11. november 2009, 22:14

x:)x
Butl, ne povedam da vsi morajo misliti kot jaz. Spoštojem drugače mišljenje. Ampak, kaj se odnaša na vezo, predpostavljam da ljudje ki imajo podoben način ramišljanja (vsaj v bitnim stvarima) in ki so kompatibilni po naravi na koncu bodo skupaj.

#460 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 16. november 2009, 14:06

x:)x
Butl, ne povedam da vsi morajo misliti kot jaz. Spoštojem drugače mišljenje. Ampak, kaj se odnaša na vezo, predpostavljam da ljudje ki imajo podoben način ramišljanja (vsaj v bitnim stvarima) in ki so kompatibilni po naravi na koncu bodo skupaj.


:palec:
Pravzaprav ne na koncu, ampak na začetku...bodo skupaj. A bodo skupaj tudi ostali, je pa že druga stvar.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#461 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 16. november 2009, 15:36

:palec:
Pravzaprav ne na koncu, ampak na začetku...bodo skupaj. A bodo skupaj tudi ostali, je pa že druga stvar.

xsrcx



Pa, morda iskanje za svojom boljšom polovicom ni tako enostavno kako se na prvi pogled zdi. x:)x

#462 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 16. november 2009, 22:33

Jaz se glede parterskih vez strinjam z Butlom z njegovim komentarjem. Kar poglejte res okrog sebe, kolk je pijancev, ki imajo ob seb ženo, ki mu vse to tolerira.Če bo nehal pit, si bo pa druzga pijanca poiskala, ker ob seb rab nekoga točn takga, razn seveda če ne bo počistila svojih vzorcev iz otroštva najbrž. Zato vam predlagam, da se sploh ne poročate, preen te stvari pri seb ne počistite, ker jim ne bosta mogle uiti. Če ne pa mal preberte knjigo Ženske, ki preveč ljubijo, pa vam bo marsikaj jasno. Sem to dala že vse skoz, pa sem rajš sama, kot pa da bi morala iti še enkrat skoz. To gre tako, dedc se ga napije, pa doma vpije pa zmerja, zjutraj pa on nič ne ve za to, trezni del družine pa mora vse to prepucat pri seb pa počistit. Na koncu pa bolje prej kot slej prideš do spoznanja, da si v bistvu vse to sama dovoljevala, ker ga nisi že prvo leto nekam poslala. Ja, tako, najprej je treba delat na seb, pol si pa partnerja poiskat. Kar se pa zvestobe tiče, pa sem bla skoz zvesta, on se je pa s prjatli okrog fural, tako da nanjo ne dam nič. Za vsak poklic je treba met šolo , za zakon pa kot telički skačemo vanj, na koncu pa vidiš da si osel bil cel življenje. Saj ne rečem, saj so tud idealni zakoni, samo kolker jih jaz poznam, jih je bolj mal. Ampak, skoz se sopolnjujeta-on pije, ona to prenaša, če je en len, mora bit drugi tolk boljši, saj veste rek, da vsaka lopata svoj štil najde. Kljub slabim izkušnjam pa še vedno verjamem v pravo ljubezen , v zvestobo, v pozornost, romantiko....čeprav je je v realnem lifu bolj mal- je pa v pravljicah, pa v lepih filmih, pa knjigah. Samo še toliko, moški naj bi se pred poroko ločil od svoje mame, šele potem naj se ženi. LEP DAN

#463 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. november 2009, 10:39

Pa, morda iskanje za svojom boljšom polovicom ni tako enostavno kako se na prvi pogled zdi. x:)x


xnckrivx

Ne vem, kaj si hotla povedat Minnie; a da je problem boljšo polovico sploh najt, al da je problem ugotovit a ostat s trenutnim al iskat dalje.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#464 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 17. november 2009, 11:02

xnckrivx

Ne vem, kaj si hotla povedat Minnie; a da je problem boljšo polovico sploh najt, al da je problem ugotovit a ostat s trenutnim al iskat dalje.

xsrcx


Domnevam da eno gre z drugim. Koliko sem brala na internetu, v Hrvaškoj se na primer zruši vsaki peti brak. Razlozi ki se pogosto navajajo so, med ostalima, tudi neujemanje naravi in naruššeni medčloveški odnosi.

#465 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. november 2009, 12:05

Domnevam da eno gre z drugim. Koliko sem brala na internetu, v Hrvaškoj se na primer zruši vsaki peti brak. Razlozi ki se pogosto navajajo so, med ostalima, tudi neujemanje naravi in naruššeni medčloveški odnosi.


x:Dx Pri nas gre pa baje skor vsak tretji zakon narazen, od tistih parov, ki pa ostanejo skupaj, jih pa več kot pol živi en mimo drugega ali v podrejanju en drugemu ali v nasilju ali pa v bežanju iz zakona v varanje, alkohol, droge, delo, šport...

Zakaj je tako?

Mislm da tale link kr dobr razloži in vzroke in potek zveze. Če tisti drugi del ne uspeva, pol se ponavad zveza konča al pa se oba zatečeta v razne zasilne izhode, če pa drugi del uspe, pol se pa zveza razvije v dobro zvezo. Ponavad.

evo link

:vio:

x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0