Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Energetska intenzivnost kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
100 komentarjev na to temo

#26 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. avgust 2006, 11:33

jaz bi rada vedela katere nove kamne imaš! :hepko:
Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#27 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 21. avgust 2006, 10:13

Objavljena slika

jup, delfinček, lepo, da vsaj nekdo misli name...

imam 2 nova kamna:
- hawlit,
- snežni kamen.


s hawlitom sem (energijsko) povezovala prvo čakro in noge, pa se mi zdi, da niti pod recimo na "vžge"/energizira tako kot čadavec na nogah.. (drugače pa v rokah hawlit ful čutim, bolj kot čadavec).

snežni kamen pa so imeli kao v Ahatu prvič (vsaj tako so mi rekli, pa je bil poceni, pa sem rekla; o.k. potem bom pa ga imela.. in zdaj je moj (lalala)).


pikica, danes ti pošljem OS.. (mam ful gužvo in
zate bi si rada vzela malo več cajta).

pa ti imaš kakšne nove kamenčke?

Objavljena slika

#28 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 21. avgust 2006, 10:20

ja, sem si zadnjič kot majhen obesek kupila smaragd in rubin (neobdelana, seveda)
ampak sta moja zvesta spremljevalca kar par moqui marbles - mi povesta, kdaj me imata dovolj in rabita počitek x:o)x ), drugače pa je z menoj vedno angelit, ki ga pa tudi občasno puščam doma (baje, da če ga preveč nosiš zavira duhovno rast - ne vem, no...jaz nimam tega občutka :o|o: ) kakorkoli en kamenček je zmerom z menoj xDDx

ful lepa slikca xsrcx

no, pa si vzemi čas in mi napiši OS, ko boš imela čas xDDx

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#29 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. avgust 2006, 12:03

imam 2 nova kamna:
- hawlit,
- snežni kamen.

js mam pa snežni kamen že ene tri leta, sem ga enkrat kupla v eni trgovini...sam zsej sem pozabla kje ga mam :fiju:

moja zbirka pa tud veselo raste..morem kar daleč naokol ahata it x:o)x

drugače sem pa končno naredla mir z roževcem in si nabavla čudovit obesek x:px pa nihalo iz(v ahatu sorekl da je ametist, pa ni x:Dx x:o)x ker ima rumene vključke x^x ) ametrina in rumenega kalcedona xsrcx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#30 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 13:57

Objavljena slika



imam 2 nova kamna:
- hawlit,
- snežni kamen.


Prav je howlit.

In kaj naj bi bil snežni kamen? Kakšna Ahatova trgovskoimenska skovanka? Verjetno kar kremen, a?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#31 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. avgust 2006, 14:02

ja je kremen..to si že lepo v eni temi razložu..sam ne vem al je blo to pred napadom crackerjev al po xrolleyesx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#32 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 14:23

ja je kremen..to si že lepo v eni temi razložu..sam ne vem al je blo to pred napadom crackerjev al po xrolleyesx


Verjetno je bila slikca. Sem že mal v letih in se res ne spomnim. (starostniradost.com x:o)x x:o)x x:o)x )
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#33 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. avgust 2006, 14:33

blo je brez slikce..itak pa je kamenček čisto snežno bel..brez kakršnega koli vzorca :palec:

v ahatu mi je rekla, da ma kao podobno energijo kot oniks x:o)x x:Dx res so face te babnce..taka fajn štacuna a one nimajo pojma o kristalih :xx!: :o|o: x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#34 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 21. avgust 2006, 16:56

ja, sem si zadnjič kot majhen obesek kupila smaragd in rubin (neobdelana, seveda)

ojla,
kok si pa dala? a ful?


par moqui marbles - mi povesta, kdaj me imata dovolj in rabita počitek

ma, ta 2 kamna si kupujem že 100 let. potem se mi zdita vedno ful draga, in ju ne vzamem..

angelit
veš, da ga sploh ne poznam...



kukuc!

našla sem eno slikico (zdaj ne vem, če je to to.. )

Objavljena slika

In kaj naj bi bil snežni kamen? Kakšna Ahatova trgovskoimenska skovanka? Verjetno kar kremen, a?



[color="#CC0000"]nimam pojma, sem mislila, da boš to ti razložil (lalala).. xcheersx
Objavljena slika

#35 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. avgust 2006, 17:26

snežni kremen - mlečni kamen....
so bile slikce...pa dobre x:Dx ...samo zdaj jih ni več....

Drugače pa kristal spada med kremen .....pravijo da belino povzroča..velika količina vode ...pa CO2 notri....

Drugače pa ga imajo za univerzalni kamen tako kot kamena strela...mislim gorski kristal.....
meni se zdi ta kamen bolj "nežen "...
Ga imam doma.....

meni niso nikoli rekli, da je onix... :eek: ...

beli kamni

xsrcx xsrcx xsrcx

#36 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 21. avgust 2006, 17:31

hej, strelka in Klarus!

pa nimata not v snežnem kamnu nobenih prog, lis, karkoli?

ker jaz sem ravno to čula, da lahko ima ta snežni kamen kao tudi neke proge. tak, da zdaj niti prav ne vem kaj imam.. (v Ahatu so pa res zmedeni, tak da njihove pripombe jemnljem malo z rezervo..)

Objavljena slika

#37 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. avgust 2006, 17:45

tistega, ki ga imam doma ...ne ....
Lahko pa hm...čaki bom mal po netu pobrskala za slikce... :palec:


Objavljena slika

ostalo ne morem pripopat...zaščita x;)x

xsrcx
Tukaj tud ,...ena slika
mlečni kristal

Sicer zdele kamenčka ne morem dober pogledat...je tko no ..belina...nenekaomerna mal bolj belo pa mal manj...joj kako smešno razlagam x:o)x xDDx

xsrcx

#38 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 21. avgust 2006, 22:15

kukuc!

našla sem eno slikico (zdaj ne vem, če je to to.. )

Objavljena slika

jp, to je angelit - sem ga kupila na sejmu v tržiču, cca 5-6 cm velik je tale moj

MM.... ne vem koliko sem dala za par.... ali si mislila za smaragd in rubin? mislim da za vsakega okol 800 ali 900 SIT (sta res čisto mičkena, cca 1.5-2 cm)

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#39 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. avgust 2006, 06:24

tistega, ki ga imam doma ...ne ....
Lahko pa hm...čaki bom mal po netu pobrskala za slikce... :palec:
Objavljena slika

ostalo ne morem pripopat...zaščita x;)x

xsrcx
Tukaj tud ,...ena slika
mlečni kristal

Sicer zdele kamenčka ne morem dober pogledat...je tko no ..belina...nenekaomerna mal bolj belo pa mal manj...joj kako smešno razlagam x:o)x xDDx

xsrcx

tak kot moj..js sem ga celo včeri našla x:Dx zdej ma častno mesto pri orhideji, ki nujno rabi pomoč :sori:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#40 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 22. avgust 2006, 07:09

Pozdravljeni,

takole pa zgleda howlit:

[attachment=11295:attachment]

LP
Branko G

#41 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:27

Pozdravljeni,

takole pa zgleda howlit:

[attachment=11295:attachment]

LP



a ima kdo kašno knjigo pri sebi?

kateri element/i vladajo:

- howlitu?
- belemu kamnu? (vsi štirje?)

Objavljena slika

#42 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. avgust 2006, 14:52

a ima kdo kašno knjigo pri sebi?

kateri element/i vladajo:

- howlitu?
- belemu kamnu? (vsi štirje?)


Nisem se mu nikoli kaj prida posvečal, zato le nekaj na hitro:

Howlit Ca2(BOOH)5SiO4 +Fe,Mn
Trdota 3,5

Je lahek in mehak mineral kredaste barve, v kateri opazimo rjave ali črne žile (zato je priljubljen kamen za ponarejevalce - pobarvajo ga modro in prodajajo kot turkiz). V velikih količinah so ga našli v Kaliforniji. Kljub mehkosti velja za dekorativni kamen in ga v ta namen polirajo.

Glede na sestavo sklepam, da zelo rad prevzema zunanje vibracije, zato ga lahko uspešno programirajo tudi začetniki (že s prepričanjem, da deluje-te vibracije howlit ujame). Glede na primes železa, deluje poživljujoče na krvni obtok, kalcij in mangan v sestavi pa nam povesta, da deluje poživljajoče na možgane, mišice, živce, na finejših ravneh stabilizira delovanje živcev ... Zaradi primesi bora, howlit nekoliko pomaga pri kožnih obolenjih (zlasti pri poškodbah kože z agresivnimi substancami) nekoliko pa tudi raztaplja različne blokade, SiO4 pa tudi govori o poživljajoči in transformacijski funkciji ("ognjena" kristalizacija oz. povezava kisikovih in silicijevih atomov).
Glede tradicionalne uporabe z glave ne vem žal nič.
Prevladuje torej ogenj, najdemo pa v njem tudi vplive drugih elementov; morda še največ vode.

Beli kremen - vsi štirje

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#43 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:34

x:px pikec, hvala za odgovor!

pri howlitu sem računala z zemljo...

Objavljena slika

#44 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:52

x:px pikec, hvala za odgovor!

Pikec? ccc ... x:o)x x:o)x x:o)x

pri howlitu sem računala z zemljo...



Naredva analizo vplivov. Howlit - Ca2(BOOH)5SiO4 +Fe,Mn

Ogenj: vrsta kristaliztacije (zelo velik faktor), prisotnost Fe

Prisotnost bora: voda - zrak
Ca2: zemlja
Mn: zemlja - zrak
OH: voda
barva: vsi elementi

Vidiš, zajeban. Ven štrli ogenj, pol maš pa zraven še vse živo. Kar se ostalega tiče, morda res ne bi smel dati vodi nikakršne prednosti pred ostalim, je pa tudi zoprna odločitev, pripisati belemu kamnu zgolj element ogenj. Je bilo v fazi pisanja knjige še precej takšnelih primerov, ko se je bilo zelo težko odločiti.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#45 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 29. avgust 2006, 15:30

Naredva analizo vplivov. Howlit - Ca2(BOOH)5SiO4 +Fe,Mn

Ogenj: vrsta kristaliztacije (zelo velik faktor), prisotnost Fe

Prisotnost bora: voda - zrak
Ca2: zemlja
Mn: zemlja - zrak
OH: voda
barva: vsi elementi

Vidiš, zajeban. Ven štrli ogenj, pol maš pa zraven še vse živo. Kar se ostalega tiče, morda res ne bi smel dati vodi nikakršne prednosti pred ostalim, je pa tudi zoprna odločitev, pripisati belemu kamnu zgolj element ogenj. Je bilo v fazi pisanja knjige še precej takšnelih primerov, ko se je bilo zelo težko odločiti.


a, tak se to v bistvu določa? veš, da nisem vedla..

jaz sem vsekakor začutila zemljo, ampak ne izrazito..

(res pa je tudi to, da nekako vedno zemljo (podzavestno) poiščem. nekaj cajta sem imela ful fore z ognjem, ampak ko sem se energijsko zbližala z enim res ognjenim tipom (oven/tehtnica/strelec) me je ta apetit hitro minil. še njemu sem v energijskem smislu začela dodajati vodo.. ker je bilo ubitačno..

veliko sreče pri določanju elementov kamnov še naprej.. pa saj potem še preveriš, mislim praktično, ne?- če ne veš točno kam bi ga dal..

a še hujšaš drugače (lalala)?

Objavljena slika

#46 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. avgust 2006, 16:06

a, tak se to v bistvu določa? veš, da nisem vedla..

Ne vem, kako to počbnejo drugi. Določanje zgolj po barvi je itak veliko premalo, nimam pa pojma, kako je to počel Scott Cunningham, kultni ameriški ezoterični avtor. Strinjava se cca 80%, v nekaterih primerih pa se z njim prav izrazito ne strinjam.

veliko sreče pri določanju elementov kamnov še naprej.. pa saj potem še preveriš, mislim praktično, ne?- če ne veš točno kam bi ga dal..

Kadar določam pred kakšno resnejšo objavo (npr. knjiga), pač preverjam na vse načine, ki se jih spomnim.

a še hujšaš drugače (lalala)?


Še, vprašanje pa je, kolk sem pri tem uspešen x:o)x x:o)x . Mam zjeban metabolizem, ker sem se veliko let ukvarjal z dviganjem uteži in še nekaterimi težimi športi (npr. veslanje). Telo se tako nauči max izkoriščat hrano in rabim blazno malo. Veliko manj, kot pa mi paše, tudi če se nazaj držim. x^x

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#47 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 29. avgust 2006, 16:51

Še, vprašanje pa je, kolk sem pri tem uspešen x:o)x x:o)x . Mam zjeban metabolizem, ker sem se veliko let ukvarjal z dviganjem uteži in še nekaterimi težimi športi (npr. veslanje). Telo se tako nauči max izkoriščat hrano in rabim blazno malo. Veliko manj, kot pa mi paše, tudi če se nazaj držim. x^x

lalala


pri katerih kamnih se to ne strinjata, če se kaj od oka spomniš?

aja, veslal si tudi? ful dobro.. kje pa a na Savi? tam pri vas?

no, ja, če hočeš lahko greš z mano laufat. jaz sem zdaj tako not padla, da bom počasi začel šprintati maraton.. jesti pa mi več sploh ne diši.. ful fajn, prej bi se kar nekaj sladkala..mem se zdi, da sem od tega teka tak malo zadeta.. verjamem pa, da imaš ti druge probleme in in ti želim, da boš te tudi rešil. lalala

Objavljena slika

#48 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. avgust 2006, 17:06

Ja, pri tebi so se začeli sproščati/ med in po teku/ določeni hormončki, ki skrbijo za feeling good , pa tudi do zasvojenosti lahko ščasoma pride . Pa tole ni šala, kar sem napisal . xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#49 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. avgust 2006, 00:04

pri katerih kamnih se to ne strinjata, če se kaj od oka spomniš?

Sončni kamen npr. Pravi, da je ogenj, pri meni je pa zemlja-zrak (ko pogledaš njegovo sestavo, je jasno, da je ognjeno le ime x:Dx x:Dx x:Dx )

Al pa obsidian npr. Tudi tega je uvrstil k ognju. Ni šans, saj vsebuje celo vodo (H2O), od številnih primesi pa bi lahko dal k ognju le železo. Pri meni je zemlja-voda

aja, veslal si tudi? ful dobro.. kje pa a na Savi? tam pri vas?

V vojski - bil v mornarici - celo tekmovalno.

no, ja, če hočeš lahko greš z mano laufat.

Čudovita ideja. Se pravi - pripejem naj se v Lj, da bom lahko s tabo laufu. Ql. :palec: x:o)x

verjamem pa, da imaš ti druge probleme in in ti želim, da boš te tudi rešil. lalala


Pravzaprav ničesar, kar se mi trenutno dogaja, ne uvrščam v kategorijo problemov.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#50 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 30. avgust 2006, 19:11

Ja, pri tebi so se začeli sproščati/ med in po teku/ določeni hormončki, ki skrbijo za feeling good , pa tudi do zasvojenosti lahko ščasoma pride . Pa tole ni šala, kar sem napisal . xegox :palec:



ma, zepo, prepozno.. sem že zasvojena. še pol ure po teku sem v totalnem transu (druga dimenzija)

Pravzaprav ničesar, kar se mi trenutno dogaja, ne uvrščam v kategorijo problemov.

lalala


ma, lucky man...
ma, jaz pa. pojavi se en tip in mi podre cel sistem. fak, pa kako mu to uspe?
:C: :C: :C:
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0