Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pot, Cilj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#26 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Bom še jaz malo o moji drugačnosti. Čeprav je to čisto nova in zanimiva tema bom pa tukaj bolj na kratko.

Doooolgo sem se trudil sprijazniti se s svojo drugačnostjo na večih področjih (konkretno mogoče kdaj drugič). Vedno sem se počutil kot kukavičje jajce v svoji družini. Imel sem to lastnost, da sem se vedno zaprl in naredil ščit okoli sebe in se me ni nič prijelo. To pa pomeni da se me ni nič prijelo ne dobrega, kar je slabo pa tudi nič slabega kar pa je bilo dobro. Kakor koli, sam sem moral vse skupaj predelati.

Kar pa se mi zdi pomembno pa je to, je sicer že zelo izrabljeno vendar iz izkušenj vem da je resnično. Ko sprejmeš sam sebe te sprejme tudi okolica. To je prav čudežno.

andrej

#27 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Andrej, izgleda, da te danes "lovim" po forumu... ...

Ustavila sem se pri delu, ko govoriš o "izkusiti na lastni koži". Ja... Saj je krasno in čudovito, ker se res in dejansko naučiš toliko, da je noro! Po drugi strani pa: pa zakaj bi morala se vse učiti zgolj in samo iz lastnih "napak"...?
Rada imam stranske ceste - tako v Življenju, kot pri popotovanjih. Vendar si včasih lahko privoščim "avtocesto". Od tega, da si to "smem" privoščiti pa do tega, da to tudi naredim je pa še kak korak vmes - evo, sedaj korakam!

Pa še Volkcu imam željo odgovoriti: "hoja na visoki gorski vrh" me vleče še in še in še naprej. Se ustavim, zajamem sapo, a to ponavadi ne traja prav dolgo. Življenje gre naprej in prav hudega počitka si ne morem privoščiti, če si želim uresničiti sanje. Ne silim in ne težim sama sebi v tolikšni meri, kot sem znala, še vedno pa od sebe pričakujem precej veliko.
Moje sanje se nekaterim zdijo velike, drugim normalne, tretjim pa malodane mičkene. Meni: moje sanje živijo. Sedaj jih moram samo še uresničiti...

Pa malce off-topic: nisem ravno redno na tem forumu in iskreno povedano nisem prebrala celega (naj mi bo odpuščeno vsaj pol, ker sem priznala...) in ne vem, če se kdaj dobite/srečate ali ne.
V danem trenutku imam željo, da vaju spoznam. To ne pomeni, da preostalih udeležencev foruma ne želim! Gre le za to, da sem nekako na poti "poglobljenega" sprejemanja moških. Pot sovraštva in preostalih precej negativnih pritiklin je za menoj. Vendar še nisem prišla do tistega, kar si želim. Zato je želja povezana predvsem z vama: v nekaterih "točkah" se srečamo.
Hvala...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

quote:

Bom še jaz malo o moji drugačnosti. Čeprav je to čisto nova in zanimiva tema bom pa tukaj bolj na kratko.
Doooolgo sem se trudil sprijazniti se s svojo drugačnostjo na večih področjih (konkretno mogoče kdaj drugič). Vedno sem se počutil kot kukavičje jajce v svoji družini. Imel sem to lastnost, da sem se vedno zaprl in naredil ščit okoli sebe in se me ni nič prijelo. To pa pomeni da se me ni nič prijelo ne dobrega, kar je slabo pa tudi nič slabega kar pa je bilo dobro. Kakor koli, sam sem moral vse skupaj predelati.
Kar pa se mi zdi pomembno pa je to, je sicer že zelo izrabljeno vendar iz izkušenj vem da je resnično. Ko sprejmeš sam sebe te sprejme tudi okolica. To je prav čudežno.
andrej


no prav fajn, da si mev moznost, da si v miru zadeve predihav...
nekateri pa jih nimajo, ker so 'pahnjeni' v svet in odnose in
postane v njih zmeda strah... ja, res si mev privilegij ane?

#29 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Veš kaj Free tole me vedno malo razjezi, da sem imel privilegij. Veliko krat slišim ja ti lahko imaš srečo zato in zato. Ni res, vsak ima možnost, le delat je treba. Včasih je zelo težko in tisti, ki imajo še težje preizkušnje imajo v bistvu še več "sreče", ker je šola močnejša in lahko postanejo še močnejši.

Mi je prav všeč da si tole napisal, ker me to že nekaj časa muči in jezi. Imam srečo ja, srečo da si upam. Tudi jaz sem pil pahnjen v svet, ki mi ni bil všeč in me ni podpiral, ampak izbira je bila moja in samo moja.

andrej

#30 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Suzi, sem pozabil, za začetek je tule zgoraj en kvadratek z mojim mejlom, vedno se veselim spoznati take ljudi kot so tule na forumu. Je pa poglobljeno razumevanje in sprejemanje nasprotnega in tudi lastnega spola zelo zanimiva tema.

andrej

#31 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Andrej, hvala! :)))

Sem vesela, da je povabilo (napol ;)))) sprejeto! In ja, se strinjam s teboj - itak pa je v vsakem od nas ying in yang... ;))

Cmokci,

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#32 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Suzi, sploh ni na pol, samo imam že tako toliko obveznosti, da ne morem bolj konkretno. Če pa si slučajno na obali, kjer živim in delam pa kar pokliči, za kavo imam vedno čas. Če mi sporočiš preko mejla, kam ti lahko sporočim moj telefon ti povem. Ne bi pa glih tukej moje telefonske številke.

andrej

#33 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Andrej, poslala sem ti mail. Upam, da ga boš prejel! ;)

Imej se krasno in hvala za vse!

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#34 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 31. julij 2003, 09:14

Poti, ja. Jaz si svojo pot predstavljam kot neko posebno, svetlo gozdno pot,ki se včasih spremeni v pot ob cvetočih travnikih,.... Na težave ki se pojavljajo v življenju sem se naučila zares gledati kot na darila, priložnosti, prav vsaka taka situacija me je obogatila in vsaka mi je dala spoznanje, da se mi ni treba nobene preizkušnje bati, da vsako lahko premagam, kajti poslane so mi točno tiste zadeve, ki jih v danem trenutku rabim.

Na vsako stvar gledam s stališča kaj mi prinaša lepega in na koncu ugotovim, da so vse situacije lepe in priložnosti in sem že prispela do tja, ko se mi stavek Življenje je lepo ne zdi samo fraza :D . Vsak dan je moj dan, ker se mi vedno zgodi kaj lepega, prav tako kot vam, samo videti je treba.

Pot je pa moja samo ena, sicer je večkrat kakšno križišče, ampak moja intuicija vedno izbere zame najboljšo smer :P

#35 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 31. julij 2003, 11:11

Proti visokim ciljem po strmi poti naravnost dol.





uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#36 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 31. julij 2003, 13:04

:vragec:

CHE ZHE TONEMO TOVARISHI, POTONIMO S PLAPOLAJOCHIMI ZASTAVAMI


:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#37 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. maj 2004, 12:44

Večna tema, v bistvu osnova na nek način. Sem prebrala eno lepo misel v zadnjem času.

Ni pravih in ni napačnih poti. Pot samo je. Vsak ima pravico izbrati si svojo lastno in vsak mora svoje lekcije osvojiti sam. Če namesto nekoga obdelate neko lekcijo, bo pogrnil na njej prvič, ko bo spet naletel nanjo.

Ljubite vse ljudi takšne kot so, dovolite jim potovati na njihov lastni način in vedite, da bodo napredovali na svoj lasten način. Lahko ste brez skrbi, vse kar potrebujejo za svoj napredek je že v njih, samo na pravi trenutek čaka x:)x x:Xx :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#38 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. maj 2004, 12:57

yesssss janjak :palec: x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#39 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 14:30

Ljubite vse ljudi takšne kot so, dovolite jim potovati na njihov lastni način in vedite, da bodo napredovali na svoj lasten način. Lahko ste brez skrbi, vse kar potrebujejo za svoj napredek je že v njih, samo na pravi trenutek čaka

janija, si napisala že, te bom tokrat uspešno citiral x^x
poizkušam jaz, pa ne znese vedno xDDx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#40 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. julij 2004, 13:47

Na poti se bomo izgubili le,
če pozabimo njen cilj.

(Francois Fenelon)


#41 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. julij 2004, 14:37

Najprej moraš sam hoditi po pravi poti, preden lahko učiš druge.

#42 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:00

Večna tema, v bistvu osnova na nek način. Sem prebrala eno lepo misel v zadnjem času.

Ni pravih in ni napačnih poti. Pot samo je. Vsak ima pravico izbrati si svojo lastno in vsak mora svoje lekcije osvojiti sam. Če namesto nekoga obdelate neko lekcijo, bo pogrnil na njej prvič, ko bo spet naletel nanjo.

Ljubite vse ljudi takšne kot so, dovolite jim potovati na njihov lastni način in vedite, da bodo napredovali na svoj lasten način. Lahko ste brez skrbi, vse kar potrebujejo za svoj napredek je že v njih, samo na pravi trenutek čaka  x:)x  x:Xx  :palec: .

:palec: :palec: :palec:

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#43 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:13

Težava na katero naletimo, stremeč proti cilju,
je najkrajša pot do njega.



Gibran

#44 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:19

vse je odvisno od cilja, torej je pot pogojena s tem, največkrat se nam naredi, da želja po cilju naredi ta cilj veliko lepši in boljši, kakor je takrat, ko ga dosežemo in ugotovimo, da je samo nek cilj....takrat se zgodbica ponovi...je to cilj ????

sedaj se pa nekaj časa ne bom oglašal, grem malo kosti pregret

lepo se imejte Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#45 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:26

Cilj je doseči srečo, notranji mir, vse ostalo so samo postanki, ki ti dajo trenutek ugodja in veselja.
Uživaj Tomaž :palec:

#46 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:37

hvala...

cilj je Črno morje, vam povem kak je bil...cilj mislim...drugače se strinjam z tabo, pa tudi z vsem pred tabo..je pač tako naše učenje, zato pa smo na svetu...samo sedaj bom tisto uporabil, kot si napisala "postanki" za nekaj dni....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#47 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 4. julij 2004, 18:49

Budisti pravijo: "Pot je cilj".

Andrej, v zvezi s tvojimi "prednostmi" pa naslednjo misel, ki sem jo pred kratkim prebral:

"Če verjameš, da si nečesa sposoben, imaš prav.

Če verjameš, da tega nisi sposoben, imaš tudi prav".
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#48 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. julij 2004, 19:34

Pot navzgor in navzdol je ena in ista.


Heraklit

#49 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. julij 2004, 07:59

"Če verjameš, da si nečesa sposoben, imaš prav.
Če verjameš, da tega nisi sposoben, imaš tudi prav".

x:)x :palec: Bigm

kajti tvoje misli ustvarjajo rezultat in naprogramiraš se na to kar misliš.

Selene tudi tvoja misel mi je všeč in se z njo strinjam.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#50 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:06

x:)x ja, Pot in Cilj , to smo mi sami...
ko se odpravimo na potovanje vase , k sebi , k večnosti v nas ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0