Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uroki in čarobne formule


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
337 komentarjev na to temo

#1 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. avgust 2006, 13:05

Pravkar sem prebrala članek Marjetke Jeršek: Uroki in čarobne formule za prijetno spreminjanje življenja.

Morda bi bilo fino, če bi si vsak zase izmislil kakšno čarobno formulo in jo tukaj delil z ostalimi. Stvar deluje podobno kot afirmacije, le da se zavaruješ z belo svečo:
"Preden se lotimo coprnij, prizgimo belo sveco za zascito in izgovorimo zascitni urok: Sveca luci, zascita beline, strah, ki gori, naj hitro me mine, bela me sveca s svetlobo varuj, z vso svojo mocjo mi varnost daruj."

Vse kar je potrebno drugega, je, da si izmisliš urok, po možnosti v verzih, ki ti bo pomagal doseči določen cilj (ne sme pa škoditi nikomur drugem!).

"Izgovarjanje uroka naj spremlja podrobna vizualizacija, predstavljanje ze dosezenega cilja v domisljiji.

Uroke izgovarjajmo trikrat na glas, trikrat sepetaje in trikrat v mislih."


Pa prijetno čaranje! xwizardx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2006, 13:07

fajn si tole nasla in ustimala. x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. avgust 2006, 13:22

:love: Hvala Marsa!

Jaz bom s temle urokom pustila preteklosti da gre:

Veter zapiha, prinese spomine.
Odpuščam jim zdaj in ni jih nazaj.
Spet diham lahkotno, skoz' življenje poskočno.


:hepko: :love:
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2006, 13:26

fajn! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2006, 14:39

Magija, magija in magija... To je prav popularno, skoraj v vseh časih. :xx!:

Ker nočete zares delati na sebi in odpravljati nepravilnosti, se raje zatekate k magijam in urokom?! Mogoče kratkoročno kaj malega deluje, a dolgoročno je totalen poraz s pripadajočim nezadovoljstvom nad življenjem.
Possible—but highly unlikely.

#6 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. avgust 2006, 15:41

Magija misli na nas deluje prav v vsakem trenutku. Zakaj ji ne bi malce pomagali, da se usmeri v pozitivno smer? Tudi to je resno delo na sebi - namreč to, da verjameš, da si zaslužiš najboljše in to prikličeš v svoje življenje.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#7 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2006, 16:01

Magija misli na nas deluje prav v vsakem trenutku. Zakaj ji ne bi malce pomagali, da se usmeri v pozitivno smer? Tudi to je resno delo na sebi - namreč to, da verjameš, da si zaslužiš najboljše in to prikličeš v svoje življenje.

Ja, ogromno magij deluje na nas vsak trenutek: še največ politične magije, magije oglaševanja, verske magije ipd. Verjetje, da si zaslužimo najboljše, je začetek, usmeritev. :palec: In najboljše pride k nam z delom, s pravilnim ravnanjem (po življenju). Magija je le pripomoček za manjše rezultate in mogoče je kdaj komu res potrebna; a če sebe ne spremenimo, kaj nam pomaga vso čaranje o boljšem in podobno, če pa bomo z našim starim načinom vedno znova vse uničili ali kako drugače pokvarili?
Possible—but highly unlikely.

#8 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. avgust 2006, 16:23

Se čisto strinjam s tabo. :palec: So pa včasih pozitivne misli v katere verjamemo pomoč na lastni poti spremembe ...

*Spreminjam se zdaj, na poti v raj.* x:Dx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#9 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:06

Magija misli na nas deluje prav v vsakem trenutku. Zakaj ji ne bi malce pomagali, da se usmeri v pozitivno smer? Tudi to je resno delo na sebi - namreč to, da verjameš, da si zaslužiš najboljše in to prikličeš v svoje življenje.


kje pa j zapisan, da tisto kar je zate lepo in sprejemljivo velja tudi za drugega....ne kukica...zelo narobe razmišljaš, vsak mora sam po svoji poti in nihče mu pri tem ne more z magijo pomagat...magija je prepreka in dodatna ovira k pravi rešitvi......prav tako kot vedeževanje in jasnovidske napovedi.....sam v sebi moraš zbrati svojo moč, premagati strah in razčistiti tisto, kar te muči, edino to velja in edino to bogati univerzum...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#10 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:09

Se čisto strinjam s tabo. :palec: So pa včasih pozitivne misli v katere verjamemo pomoč na lastni poti spremembe ...

*Spreminjam se zdaj, na poti v raj.* x:Dx


pozitivne misli so eno (kadar spremenimo svoj kocept delovanja v pozitivno smer ... prvo skozi misli, nato skozi besede ter nato skozi lastno delovanje) ... uroki pa spet drugo ...

... in napredek omogočen na podlagi uroka ... ni noben napredek ...


#11 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:15

Urok deluje na nezavedno, t. i. pozitivne misli kot afirmacije tudi, tako da kake posebej velike razlike v njiju ne vidim.
Possible—but highly unlikely.

#12 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:22

Urok deluje na nezavedno, t. i. pozitivne misli kot afirmacije tudi, tako da kake posebej velike razlike v njiju ne vidim.


ja je velika razlika...afirmacije se nanašajo na vse, urok pa na točno določeno informacijo v povezavi z neko osebo....če poznaš kako to deluje v možganih, podzavesti v povezavi z astralom in nazaj v zavedno, ti mora birti jasno, da je vsak urok v osnovi lastni zapis, ki ga bo moral ozavestiti in največ prav uroku sammemu na dolgi rok najbolj škodi, nikoli pa ni v korist, čeprav kratkoročno tudi kdaj tako izpade.......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#13 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:40

Ja, vidim, da imaš prav. Pa vendar ne bi lahko rekli tudi afirmaciji, ki se npr. nanaša na točno določeno informacijo o osebi, prav tako urok? Nekakšen samourok. x:)x

Da bolj natačno razložim mojo prejšnjo trditev: oboje deluje na nezavedno, z zavestjo pa se izniči tako urok kot kakršna koli afirmacija. S tega vidika sem ju enačil.
Possible—but highly unlikely.

#14 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 22. avgust 2006, 23:38

Te stvari pa imajo izjemo visoko ceno, raje biti zelo previdni s tem, da ne bo :C: . Vse kar ni iz božanskega vira je potrebno poplačati na tak ali drugačen način, cena je lahko zelo visoka. Da pa se lahko dobi stvari iz božanskega vira, ki so zastonj pa je potrebno delo na sebi x;)x iskerenost do sebe x;)x .......pa tudi pogled vase in zavedanje svojih takšnih ali drugačnih lastnosti.

No ja, sicer ima pa vsak svojo pot po kateri hodi, če si jo nekdo želi za trenutek navidezno olajšati in zelo zaplesti na malo daljši rok, ja zakaj pa ne, če seveda to tej osebi odgovarja. Saj ceno plača vsak sam.

lp

#15 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 23. avgust 2006, 07:02

mkk, spet si odlično in natančno povedala. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#16 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 23. avgust 2006, 08:07

mkk, spet si odlično in natančno povedala. x;)x


Hvala. x:)x :palec:

#17 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 23. avgust 2006, 13:11

V bistvu se strinjam z vami vsemi. Morda ne sprejemam čisto vsega, kar ste napisali, sem pa blizu. Moj namen pri odprtju te teme je bil drugačen. Vsaj mislim tako, čeprav sem očitno oddala drugačno energijo in bila deležna vseh teh nasprotovanj. Morda pa le moje misli niso bile tako čiste, kot se mi je zdelo?

Tudi jaz ne maram / ne sprejemam / se kar malo bojim magije. Vendar pa sem v tem članku čarobne besede čisto drugače dojela. Kot bi se v meni prebudil otroček, ki bi se rad igral. Tako resnično, kot se igraš, ko si majhen in igra zate predstavlja prav tazaresen svet. In si tako močno zaželiš, da bi te imel nekdo rad, da se v naslednjem trenutku pojavi nekdo, ki te stisne v objem. In kadar se ne počutiš varno se stisneš k svojemu plišastemu levčku, ki oživi in te čisto zares varuje... ko ti je dolgčas pa lahko z njim tekaš prek savan ... in počivata skupaj pod drevesom v osvežujoči senci ... In ti občutki, ki jih povzroča tako imenovana domišljija, so tako resnični, da sprožajo resnične telesne in duševne reakcije. In to me zdravi ...

Jaz verjamem, da ima velik pomen pri zelo resnem delu na sebi to, da nehaš biti tako resen, si dovoliš biti otrok in se zabavati in igrati, raziskovati, ... BITI ŽIV. In v svojem življenju si želim tudi kakšne pravljične čarovnije. Čutim, da mi nebo to dovoli in otrok v meni to s hvaležnostjo sprejema.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. avgust 2006, 13:21

ne rabis se opravicevat, saj tema NI o tem (ocitno niso pogledal na link).
zmotila jih je terminologija, ce bi napisala v naslovu pozitivne afirmacije, pa bi blo vse ok.
je pa marjetka tko postavla, ti si pa sam povzela in ker si t(k)o navedla, je vse ok.
je tud tam razlozeno kako pa kaj.
Tem o magiji in o primernosti in vsem tem mamo pa ze velik, tko naj se tle kar nadaljuje na nacin, kot si zacela.
skratka, ne se pustit motit. :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 23. avgust 2006, 15:02

Hvala Marsa!! xrosex

Potem pa le čarovnijam naproti .... xrainbowx ... sem se že začarala xwizardx v pridno študentko in grem pisat diplomo ... x:Dx

Sončka vsem skupaj!
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. avgust 2006, 16:25

saj gre samo za programiranje pac - saj je vsakic poudarjeno (v doticnih "urokih"), da gre za taksno *caranje*, ki se uresnici/izpolni/je uspesno/ucinkovito/... sam tedaj, ko je to dobro za nas.
... in to je zlo pomembno, v bistvu je najpomembnejse.....
zakaj pa si ne privabljat/privabit dobrega.....

za ene je film sam nekaj, kar se vrti na platnu, za nekatere tud igra lastnih misli in vizualij... hocem rect, pa dolocene besede lohk ponazarjajo velik stvari razlicnih.
nekaterih IZRAZOV recimo sploh ne uporabljam, pa sicer to, kar ta beseda ponazarja, uporabljam. xDDx
recimo redko recem, da slikam, navadno recem da risem (pa cetudi tudi slikam).

tako je tudi s 'caranjem'.
kot ga jaz vidim - etiko pa ma pac vsak svojo, pr men je npr. to ze vse zaobjeto in tako ne more bit napake. :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 24. avgust 2006, 11:19

Kukica,

meni je bila pa tvoja tema všeč. Mi je dala misliti in razmišljati. Saj je namen tega foruma (vsaj sama ga doživljam tako), da se izmenjujejo mnenja in če ob tem kdo komu pomaga super, če se nekdo ne strinja tudi super..... x;)x v vsakem primeru pa gre za dialoge in spoznavanja kako zelo smo ljudje različni in kako izredno so besede omejene v izražanju in kaj vse se lahko razume pod posameznim izrazom. x;)x In ravno to razumevanje različnosti in nam vsem lahko veliko pripomore pri naših ostalih stikih, tudi privatnih...saj poznaš temo moški/ženska etc. x;)x

lp

#22 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 24. avgust 2006, 11:44

:eek: jaz sem tudi neki sčarala in začarala :vio: in kaj naj zdaj x;)x

#23 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:17

Kukica,

meni je bila pa tvoja tema všeč. Mi je dala misliti in razmišljati. Saj je namen tega foruma (vsaj sama ga doživljam tako), da se izmenjujejo mnenja in če ob tem kdo komu pomaga super, če se nekdo ne strinja tudi super..... x;)x v vsakem primeru pa gre za dialoge in spoznavanja kako zelo smo ljudje različni in kako izredno so besede omejene v izražanju in kaj vse se lahko razume pod posameznim izrazom. x;)x In ravno to razumevanje različnosti in nam vsem lahko veliko pripomore pri naših ostalih stikih, tudi privatnih...saj poznaš temo moški/ženska etc. x;)x

lp


Meni je tudi všeč izmenjava mnenj. x;)x Samo se včasih, ko me ljudje skritizirajo malo ustrašim. Pomanjkanje samozavesti pač...delam tudi na tem....mogoče bi si morala še za samozavest kašno čarobno pesmico spomnit...tudi to še pride.

Meni so tudi vaši komentarji dali misliti. Vsi. Saj veš ... zrcalce, zrcalce na steni poveej xDDx
Pa hvala za lepe besede.

xwizardx

:eek: jaz sem tudi neki sčarala in začarala :vio: in kaj naj zdaj x;)x


Ups, upam da je bila lepa čarovnija .... če pa ne, te bo pa vsaj česa naučila. Tudi to je nekaj...




xwizardx lp, Urša
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#24 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:29

xwizardx
Ups, upam da je bila lepa čarovnija .... če pa ne, te bo pa vsaj česa naučila. Tudi to je nekaj...
xwizardx lp, Urša



bila bila...........a je prehitro minila xrolleyesx ampak saj jo bom ponovila x;)x

#25 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 28. avgust 2006, 13:23

Ups :inocent: in kaj kej začaraš? xnckrivx x:Dx

xwizardx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0