Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uroki in čarobne formule


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
337 komentarjev na to temo

#76 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. september 2006, 19:53

:vragec:

juzhna metoda uroka:
marsh u kurac, jebemti majku...etc x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#77 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 15. september 2006, 16:16

Veza, to je samo varnost. Magija je silno učinkovit sistem, vendar učinkovitost gre z roko v roki z zahtevnostjo in posledicami ob nestrokovni uporabi. Močnejše, kot je orožje, več nadszora potrebuje - to je stara resnica. Za moči, izhajajoče iz magijskega dela je potreben izjemen etični nadzor in tega se vrhunski čarovniki in čarovnice zavedajo. Izkušnje temu pritrjujejo, saj je zahodni okultizem kljub temu poln samozvanih bogov, ki jih je požrl razkroj norosti. Mogočnejše tehnike so dostopne samo učencem in učenkam, ki gredo skozi ustrezen nabor začetnega dela. Ne moreš klicati nadangela Mihaela, dokler ne do popolnosti obvladaš dihanja, koncentracije ipd.
Kuvrtat je to lepo napisal. Posledice so lahko strašne. Niti nekaj let tretmana v lokalni blaznici ne more odstraniti posledic magije. Shizofrenija, depresija v vseh okusih ipd. psihične radosti so še blaga posledica zlorabe magije.
Vsekakor je treba ločiti pravo psihično magijo od hokus pokusa, opisanem v različnih "knjigah urokov", katere spišejo razni duhovitneži, ki so povohali samo del osnov in že mislijo, kakšni mojstri za izdelavo urokov so postali. Skoraj vsak, ki se ukvarja z magijo ima svoj lasten nabor tehnik, kateri je prilagojen njegovi duševni individualnosti. Sam za meditacijo uporabljam svoj lasten nabor Tarot adutov. Pa ne zato, ker bi bil boljši, temveč zato, ker je moj in je zame najboljši. To pa ne pomeni, da bo dober za koga drugega. Tako je z vsem pri magiji in urokih. Več, kot vložiš lastnega dela, inovativnosti in iniciative, večji učinek dosežeš.

xokx super napisano, sam Nadangela lahko prikličeš, ni pa nujno da bo zaznal tvojo željo in slišal tvojo prošnjo, če boš tak, kot da bi nekomu govoril: Ja prosim te pridružui se mi pri tem obredu, verjetno morš mal izgovorjavo trenirat, predvsem svetih imen, da zaznajo tvojo vibracijo. Ja no, glede posledic, mam izkušnje, od depresije, npr. včeraj kar ob polnoči se vstanem in zčnem histerično jokat, dobro da sem v dijaškem sam v sobi, mah ne vem, pa vedno sem depresivne volje, včasih me kaj zgrabi in sem vesele, in zdaj se tolčem po glavi, kake bedarije sem delal, sej sem si že davno boljubil, da čaral nebom za nekaj brezveze, če pa že bom bom pa vsaj kot se spodobi!

Nisem bral vseh postov, zanima me pa nekaj v zvezi z magijo.
Zaradi cesa in s kakim namenom se ljudje ukvarjajo/mo z magijo?
Ali j e magija zgolj vzporeden pojav duhovnega razvoja ali pa je bolj samostojen cilj?
Kaj se smatra kot najvisji dosezek magije?

Jah, lej, jaz sem se začel z magijo ukvarjat pri 12, tedaj sem mislil da bom nevemkaj vse lahko delal, no, čez nekaj časa pa ugotovim da to ni samo čarat pa se važnega delat, ampak ima pač nek višji pomen, nadgrati sebe, se razvijat fizično in psihično. Enako vprašanje bi lahko zastavil npr.doktorju: Zakaj se 6 let matraš pa učiš, če pa imaš pol itaq nevemkako plačo? Sej, princip je enak.


Pa se eno vprasanje se mi je pojavilo. Ali sta magija in Ljubezen kaj povezana med sabo?

Jap, ljubezen pa je najmočnejša magija sveta, in le izkušen visoki svečenik jo lahko pretrga, pa še to verjetno z muko(to uz visokimn svečenikom sem mislil, da moraš met veliko koncentracije, energije, volje in svega!!
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#78 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 15. september 2006, 16:31

Kako zanimivi pogledi. Nekaj časa me ni bilo pa sem skoraj zamudila debato.

Vsaka stvar ima svoj namen, včasih v em trenutku izgleda slaba....potem se pa čez čas pokaže, da je bilo to najbolje za nas. zakaj potem uporabiti nekaj, kar nam lahko škodi, nekaj kar ne obvladamo in ne vemo kakšna je cena? Kot bi šli v trgovino in metali stvari v voziček, na blagajni bi pa doživeli šok, ko i izvedeli koliko smo dolžni....ja nekako tako, le da v trgovini trgovec reče, vse morate tukaj pustiti in mi odidemo samo z slabim občutkom.....pri izvajanju magije (pa ne glede na metode) se pa cena plača. O tem koliko je za nas nekaj pomembno pa odloča vsak sam.

Mogoče samo misel v razmislek - poskušati živeti svoje življenje in dopustiti drugim, da živijo; kar je pa včasi težko, ker ego pušča sledi.

lp

#79 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 15. september 2006, 18:05

Kako zanimivi pogledi. Nekaj časa me ni bilo pa sem skoraj zamudila debato.

Vsaka stvar ima svoj namen, včasih v em trenutku izgleda slaba....potem se pa čez čas pokaže, da je bilo to najbolje za nas. zakaj potem uporabiti nekaj, kar nam lahko škodi, nekaj kar ne obvladamo in ne vemo kakšna je cena? Kot bi šli v trgovino in metali stvari v voziček, na blagajni bi pa doživeli šok, ko i izvedeli koliko smo dolžni....ja nekako tako, le da v trgovini trgovec reče, vse morate tukaj pustiti in mi odidemo samo z slabim občutkom.....pri izvajanju magije (pa ne glede na metode) se pa cena plača. O tem koliko je za nas nekaj pomembno pa odloča vsak sam.

Mogoče samo misel v razmislek - poskušati živeti svoje življenje in dopustiti drugim, da živijo; kar je pa včasi težko, ker ego pušča sledi.

lp

no ja, v trgovini lahko pustiš vse stvari, z magijo pa plačaš, pa če hočeš ali ne :D
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#80 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 15. september 2006, 18:21

no ja, v trgovini lahko pustiš vse stvari, z magijo pa plačaš, pa če hočeš ali ne :D



Točno to sem mislila, :palec: , to je poanta x;)x

#81 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 16. september 2006, 08:14

Vidim torej, da je magija drago "razvedrilo".

Se sploh "splača" na tako po nepotrebnem težavno pot? xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#82 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. september 2006, 09:04

Vidim torej, da je magija drago "razvedrilo".

Se sploh "splača" na tako po nepotrebnem težavno pot? xrolleyesx

Ja glej, saj ne sledijo vsemu posledice, pač, nekateri ki so še novi v tem pač mislijo da je to igračka in izzovejo energije, ki se potem obrnejo proti njim, npr.prosijo elemnte in elementarna bitja naj jim pomagajo, a so pa tako glupi da se jim niti ne zahvalijo, kaj pa da bi clo kaj darovali xrolleyesx Najprej je najbolje začet usmerjat in obvladat svojo energijo, mislim, kako pa bom druge obvladal in usmerjal, če še svoje ne veš xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx :xx!:

Potem pa ni čudno da nekateri se znajdejo v nortz hous, drugi pa imajo uničena življenja :o|o:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#83 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 16. september 2006, 09:05

Pred vsakim uporabnikom magije se v dolocenem trenutku pojavijo preizkusnje.
Opravljen test vodi naprej, padec na testu pa nima popravnih izpitov.

Najtezji test, ki se pojavi pred magijskim ucencem je izpustitev magijskih bergel, ko je cas za to.
Slisi se enostavno, vendar, ko si pred testom izgleda malo drugace in malokdo prepozna preizkusnjo.

Mag, ki se ne prikloni pred Ljubeznijo, pade in izgubi vse.
Sveceniki, ki so mocnejsi od Ljubezni? Niso opravili testa in so jim vrata naprej zaprta.
Skozi ta vrata lahko vstopi samo clovek, ki ima cisto srce.
Tezko je izpustiti vse pridobljene "moci". Vendar le tako gres naprej.

Resnica te osvobodi.

#84 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. september 2006, 14:26

Na zahodu se uporabljajo tehnike, ki so mocnejse od svojih vzhodnih razlicic.

Tako je. Highlander, se strinjam s tabo. Nekje sem že omenil, da so zahodne metode izsšle iz naše zahodne dediščine, katero so krojile za nas specifične geografske, klimatske, socialne in politične okoliščine. Naš zahodni svet deluje drugače, simboli našega nezavednega so drugače kombinirani. Naše zahodne metode so odlično prilagojene naši zahodni zavesti. Mi drugače razumemo in dojemamo svet kot ga na Vzhodu, dasiravno je moč najti mnoge skupne stvari. Kolektivno nezavedno je pri vseh enako, razlika je pač v formiranju individualno nezavednega, kar je ključna razlika. Kar je za nas moralno, za Hindujce morebiti predstavlja višek nemorale in obratno. Naši odzivi na okoliščine so drugačni in zato so tehnike za naš osebnostni razvoj drugače urejene. Naše metode so brutalnejše, neposrednejše, a vzhodne finejše, vendar manj nepsoredne.

Kaj pa južne in severne metode?

Pač morebiti ne poznaš osnov antropologije religije in recimo Jungovega spoznanja o simbolih.

jaz sem se začel z magijo ukvarjat pri 12

Sam si odgovoril na vprašanje. 12 let stara oseba pač ni primerna za magijo in tvoj odnos do magije je najbrž ostal na tej ravni. Tako se stvari ne streže.

ni pa nujno da bo zaznal tvojo željo in

Nadangel nima svoje volje, temveč vedno deluje kot avtomat - na določen sistem vhodnih signalov lahko dobiš pričakovan odziv. Naj dam primer. Danes dfenar dvigujemo na bankomatu.
Oseba št. 1: Ime: Duhovitnež Prosjačko. Potek:
Stopi do bankomata, vstavi jkartico, odtipka naključne številke in prosi: "Dragi vsemogočni Bankomat, daj mi denar." To počne in počne. Seveda skoraj nikoli ni učinka (in hvala bogu, da ga ni). Če pa slučajno zadene kodo, pa potem skače od veselja.
Oseba št. 2: DuhovnO Resnodelnež. Potek:
Vtakne v ustrezno režo bančno kartico, vtipka geslo, željeno vsoto in dvigne denar. Brez mistificiranja, samo natančno razdelan postopek.
Tako je s tem.

pri izvajanju magije (pa ne glede na metode) se pa cena plača

Nič ni na svetu zastonj. Ampak duhovitneže je na smrt strah magije, ker jim vlada strah pred odgovornostjo, strah pred spremembo in kot veste, strah je res velik gospod. Raje se gredo igrati obujanje čaker, dvigovanja kundalinija, to malce zmešajo s prosjačenjem vnebovzetih mojstrov in angelov in pri globokem dihanju mislijo, da meditirajo. Saj s tem ni nič narobe, a ni napredka, razen v občutkih, ki radi varajo zaradi udobja ega. Stara pesem...

Se sploh "splača" na tako po nepotrebnem težavno pot?

težavna je zaradi tega, ker ne daje potuhe lenuhom in strahopetcem. Magija zahteva od človeka resno in odgovorno delo in učinki so v sorazmerju z vloženim trudom. Brez muje se še čevelj ne obuje. Na srečo magija strahopetce in lenuhe, boječe sprememb, itak odvrne že ob sami misli na magijo. Tako je tudi prav. Nekoč mi je en dober mag rekel: "Magi smo elita tišine."

Pred vsakim uporabnikom magije se v dolocenem trenutku pojavijo preizkusnje.

Natanko tako. V kabalistični magiji, s katero se ukvarjam, te čakajo krize, katerih narava zahteva drastičen preskok pri delovanju. Najde te izziv, pri katerem se moraš spremeniti ali pa stopicaš na mestu. Naj podam oceno, dobljeno skozi izkušnje. Izmed 20 novincev prvo preizkušnjo uspešno v recimo enem letu premagata največ dva, v naslednjem letu še morebiti dodatna dva, a ostali odnehajo in se gredo duhovitniško igračkanje ali pa iščejo bližnjice. Mnogi pri tem isklanju bližnjic padejo (beri: po domače znorijo). V nobeni duhovnosti ni bližnjic.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#85 Veza

Veza
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 16. september 2006, 16:11

Veza, to je samo varnost. Magija je silno učinkovit sistem, vendar učinkovitost gre z roko v roki z zahtevnostjo in posledicami ob nestrokovni uporabi. Močnejše, kot je orožje, več nadszora potrebuje - to je stara resnica. Za moči, izhajajoče iz magijskega dela je potreben izjemen etični nadzor in tega se vrhunski čarovniki in čarovnice zavedajo. Izkušnje temu pritrjujejo, saj je zahodni okultizem kljub temu poln samozvanih bogov, ki jih je požrl razkroj norosti. Mogočnejše tehnike so dostopne samo učencem in učenkam, ki gredo skozi ustrezen nabor začetnega dela. Ne moreš klicati nadangela Mihaela, dokler ne do popolnosti obvladaš dihanja, koncentracije ipd.
Kuvrtat je to lepo napisal. Posledice so lahko strašne. Niti nekaj let tretmana v lokalni blaznici ne more odstraniti posledic magije. Shizofrenija, depresija v vseh okusih ipd. psihične radosti so še blaga posledica zlorabe magije.
Vsekakor je treba ločiti pravo psihično magijo od hokus pokusa, opisanem v različnih "knjigah urokov", katere spišejo razni duhovitneži, ki so povohali samo del osnov in že mislijo, kakšni mojstri za izdelavo urokov so postali. Skoraj vsak, ki se ukvarja z magijo ima svoj lasten nabor tehnik, kateri je prilagojen njegovi duševni individualnosti. Sam za meditacijo uporabljam svoj lasten nabor Tarot adutov. Pa ne zato, ker bi bil boljši, temveč zato, ker je moj in je zame najboljši. To pa ne pomeni, da bo dober za koga drugega. Tako je z vsem pri magiji in urokih. Več, kot vložiš lastnega dela, inovativnosti in iniciative, večji učinek dosežeš.


Kabalist, hvala za odgovor. Strinjam se, da je za izvajanje vsakršnih energijskih metod potrebna etika, saj lahko ob zlorabi kaj hitro pokasiraš bumerang. Vendar pa sem prepričana, da nekdo, ki ni osveščen v duhovnoetičnem smislu tega sploh ni sposoben napravit, lahko mu le slučajno rata. Kot si napisal, učinkovitost hodi z roko v roki z zahtevnostjo. Vsak, ki se začne ukvarjati z uporabo energij, kaj kmalu spozna, da se mu pričnejo nizat v življenje dogodki, ki postavljajo človeka pred velike preizkušnje. Kdor tega ni sposoben sprejet, ponavadi odneha, kot si omenil. Ne moreš naprej, dokler teh stvari tut ne živiš.
Z vprašanjem, sem želela le opozoriti na to, da je urok vse, kar predamo naprej. Strah konkretno, je eden največjih sovražnikov življenja, zato strašenje začutim kot črno magijo, ki je precej hitrejša in prodornejša od bele, sicer pa sama ostajam pri svetlobi.
V podrobnejše pisanje se v tej temi ne bom spuščala, saj Kabalizem premalo poznam. Dost raje pa bi se s teboj spustila v ustno debato. x;)x
Se beremo še naprej. x:)x

#86 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 16. september 2006, 18:36

pri izvajanju magije (pa ne glede na metode) se pa cena plača

Nič ni na svetu zastonj. Ampak duhovitneže je na smrt strah magije, ker jim vlada strah pred odgovornostjo, strah pred spremembo in kot veste, strah je res velik gospod. Raje se gredo igrati obujanje čaker, dvigovanja kundalinija, to malce zmešajo s prosjačenjem vnebovzetih mojstrov in angelov in pri globokem dihanju mislijo, da meditirajo. Saj s tem ni nič narobe, a ni napredka, razen v občutkih, ki radi varajo zaradi udobja ega. Stara pesem...


Kabalist tu se pa ne stinjam s teboj. Ne moreš trditi, da je nekoga strah magije. Mene je ni strah, pa se kljub temu tega ne grem. Preprosto, ker imam drugačen pogled na vse, ker priznavam višjo silo dobrote, lahko temu rečeš vesolje ali Bog ali karkoli, ki vedno da tisto kar potrebujem. Zame je duhovnost, moja osebna rast, spreminjanje sebe, spoznavanje svojig globin, ne pa pridobivanje željenih stvari/ciljec/subjektov. Na tej poti je bilo kar nekaj preizkušenj, vem tudi da imam kar nekaj moči in ne boš verjel, ne želim jih uporabljati in sem vesela, da jih ne rabim uporabljati. Živim pač preprosto življenje, delam na sebi, pustim druge živeti in hodim po svoji poti. Ob tem sem se naučila ene izjemno velike lekcije - sprejeti stvari takšne kot so in ne boš verjel, v tem je velik čar, ne pa tekati za nečem, kar si "pač" želiš. Kot bi šel vsak mesec na novo lepotno operacijo, ker vedno najdeš nekaj na svojem obrazu kar ti ni všeč.

Srečno.

#87 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 16. september 2006, 18:40

težavna je zaradi tega, ker ne daje potuhe lenuhom in strahopetcem. Magija zahteva od človeka resno in odgovorno delo in učinki so v sorazmerju z vloženim trudom. Brez muje se še čevelj ne obuje. Na srečo magija strahopetce in lenuhe, boječe sprememb, itak odvrne že ob sami misli na magijo. Tako je tudi prav.

Nobena resna pot ne daje potuhe lenuhom in strahopetcem.

Nekoč mi je en dober mag rekel: "Magi smo elita tišine."

Si sploh lahko stal zraven človeka s tako velikim egom?! x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#88 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 17. september 2006, 09:13

pri izvajanju magije (pa ne glede na metode) se pa cena plača

Nič ni na svetu zastonj. Ampak duhovitneže je na smrt strah magije, ker jim vlada strah pred odgovornostjo, strah pred spremembo in kot veste, strah je res velik gospod. Raje se gredo igrati obujanje čaker, dvigovanja kundalinija, to malce zmešajo s prosjačenjem vnebovzetih mojstrov in angelov in pri globokem dihanju mislijo, da meditirajo. Saj s tem ni nič narobe, a ni napredka, razen v občutkih, ki radi varajo zaradi udobja ega. Stara pesem...
Kabalist tu se pa ne stinjam s teboj. Ne moreš trditi, da je nekoga strah magije. Mene je ni strah, pa se kljub temu tega ne grem. Preprosto, ker imam drugačen pogled na vse, ker priznavam višjo silo dobrote, lahko temu rečeš vesolje ali Bog ali karkoli, ki vedno da tisto kar potrebujem. Zame je duhovnost, moja osebna rast, spreminjanje sebe, spoznavanje svojig globin, ne pa pridobivanje željenih stvari/ciljec/subjektov. Na tej poti je bilo kar nekaj preizkušenj, vem tudi da imam kar nekaj moči in ne boš verjel, ne želim jih uporabljati in sem vesela, da jih ne rabim uporabljati. Živim pač preprosto življenje, delam na sebi, pustim druge živeti in hodim po svoji poti. Ob tem sem se naučila ene izjemno velike lekcije - sprejeti stvari takšne kot so in ne boš verjel, v tem je velik čar, ne pa tekati za nečem, kar si "pač" želiš. Kot bi šel vsak mesec na novo lepotno operacijo, ker vedno najdeš nekaj na svojem obrazu kar ti ni všeč.

Srečno.

Ja pa je vseeno boljše razvijanje čaker, kot pa se nekaj z uroki igrat xokx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#89 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. september 2006, 10:18

čaw vsi.
pomoje je pa dobr vse, karkoli že delaš na seb. sej če te nkamor ne prpele, pol itak nehaš pa začneš kej drgač. sam tut tist prej je blo nujn, da si pogruntu, da ne gre nikamor. vsaj zate ne. krkol počneš, krkol, pa kamrkol greš, če se zavedaš, da si duhovno bitje, je nujen korak naprej, pa tudi ta prav korak. če se pa tega še zavedaš, pol pa sploh ni teško, pa če se tega zavedaš, nehaš sodit, ker veš da je tko prou, čeprav omejen um to označ za slabo al pa dobr...
pa pozdrav vsem, janko
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#90 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 17. september 2006, 11:04

Nobena resna pot ne daje potuhe lenuhom in strahopetcem.

Ali pa ravno najbolj resne poti dajejo potuho največjim strahopetcem...
Norost je vcasih najvecja modrost…

#91 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. september 2006, 18:48

saj lahko ob zlorabi kaj hitro pokasiraš bumerang

Naj te popravim: VEDNO ga pokasiraš.

zato strašenje začutim kot črno magijo, ki je precej hitrejša in prodornejša od bele, sicer pa sama ostajam pri svetlobi

Ni bele ali črne magije. Obstaja samo magija. To je tako, kot z nožem (moja priljubljena alegorija) - lahko odrežeš kos kruha ali ga komu porineš med rebra. Ni kriv nož (magija), temveč človekov namen. Besedi črna ali bela so si izmislili, da bi vnesli strah med ljudi.

Kabalizem

- Ni kabalizma, temveč je Kabala, če te lahko popravim.

Kabalist tu se pa ne stinjam s teboj. Ne moreš trditi, da je nekoga strah magije. Mene je ni strah, pa se kljub temu tega ne grem.

Se pač ne strinjaš. Še vedno trdim, da ljudje, ki se igrajo duhovnost, mešajo vse z vsem, ne napredujejo. Nisem pa trdil, da je samo magija močna metoda.
Kaj misliš, da magija ne priznava Boga? V Kabalistični magiji je glede tega vse jasno. Bog je vse v vsem in skozi magijo postajaš eno z Bogom. In ta postopek je silno buren, naporen in poln izzivov. Kot sem omenil, magija je naši zavesti blizu, saj je del našega nezavednega. Bistvo magije niso "specialni efekti", ki so nerazumljivi običajni logiki, temveč izboljševanje samega sebe. Vse drugo v zvezi z magijo je tralala neznalcev. Ne moreš pa zaradi nekaj norcev, ki so na poti magije padli v brezno absolutistične samovšečnosti ocenjevati vsega ostalega. Tudi mnogi vzhodni "guruji" so polni masla in še česa hujšega. Ni vzhod nič boljši, je samo drugačen.

Si sploh lahko stal zraven človeka s tako velikim egom?!

Hm, najbrž nisi razumel poante tega stavka. Pravi čarovniki in čarovnice so tišina v svoji vsakdanjosti. Svojo duhovnost držijo zase in jo ne delijo s svetom okoli sebe. Nadalje samo redki pridejo že čez prvo zapreko - razbitje iluzije, kakršno nam čarajo čutila in refleksivni razum. Naj ponovim - ego je orodje in ne osebnost. Uporabljaš ga za fizično preživetje in za delo s čutili in razumom.

Ja pa je vseeno boljše razvijanje čaker, kot pa se nekaj z uroki igrat

Če si neresen, je igra s čakrami vsekakor boljša. Moderno se je v družbi modnih duhovnežev govoriti o čakrah, kundaliniju, mandalah, mantrah ipd. Z magijo pa vsekakor v družbi nisi moderen, takoj vzbudiš sume o lastni norosti ipd. Poznam to sceno.

Ali pa ravno najbolj resne poti dajejo potuho največjim strahopetcem...

Ne da bi vedel.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#92 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 17. september 2006, 23:12

Kabalist, sem prebrala kar si napisal. Ne vidim razloga, zakaj bi prepričevala prepričanega. Ne sodi, ker me ne poznaš in ne veš kje sem v stopnji duhovnega razvoja - lahko veliko višje kot si misliš, kot si predstavljaš.

Če ti to ustreza počni, mislim, pa da ni potrebno toliko prepričevanja, saj če sam misliš, da je ok, zakaj potem prepričevati nas, ki se ne strinjamo s teboj. Nima pomena. Uživaj v svojem početju in če ob tem čutiš da postajaš boljša oseba, da si bolj poln svetlobe, da je vsak dan lepši in lažji (kajti višje ko potuješ po poti duhovnosti, svetlejša je svetloba, bližje si Bogu) potem je ok, če ne pa se sam odloči ali je to prava pot ali ne.

Svoje mnenje sem povedala in za njim trdno stojim. Tebi pa želim veliko sreče in velik božji blagoslov v bližnji in daljni prihodnosti, ker ju boš potreboval.

lp

#93 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 18. september 2006, 06:12

Naj nam bo jasno, da za mnenjem vedno stoji ego. Ko ega ni vec, tudi mnenja ne potrebujemo.

#94 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 18. september 2006, 07:57

Naj nam bo jasno, da za mnenjem vedno stoji ego. Ko ega ni vec, tudi mnenja ne potrebujemo.


To je pa ena najkrajših in najbolj zgoščenih izjav zadnje čase...razen tega pa še 100% pravilna... x:Dx :palec:
cosmic dancer

#95 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 18. september 2006, 19:12

Naj nam bo jasno, da za mnenjem vedno stoji ego. Ko ega ni vec, tudi mnenja ne potrebujemo.

Razen. seveda, če kdo vpraša zanj..... x?x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#96 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. september 2006, 15:17

ne veš kje sem v stopnji

Saj nisem trdil na kakšni stopnji si ali nisi. Če si se morebiti nezavedno prepoznala v kakšen ne ravno ohrabrujočem kontekstu, se pač opravičujem, če nisem izrecno napisal, da govorim na splošno (to vedno počnem, razen če nekoga neposredno ogovorim). Zatorej tvoja trditev ni ravno na mestu.

Naj nam bo jasno, da za mnenjem vedno stoji ego. Ko ega ni vec, tudi mnenja ne potrebujemo

Vsaj v mnogočem je tako. Morebiti bi te dragi prijatelj popravil. namesto "Ko ega ni več" bi napisal "Ko ego več ne igra boga" ali kaj podobnega. Ego je pač nujno potreben element fizičnega preživetja, je vezni člen med dušo in otipljivo vrečo špeha in vode, kateri rečemo telešček. Vsekakor pa razumem poanto. x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#97 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. september 2006, 15:21

:vragec:

http://www.english.uga.edu/~ego/
x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#98 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. september 2006, 19:57

aakhnut, kar dober štos! :palec: x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#99 ROTI

ROTI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 5. oktober 2006, 07:26

Magija in čaranje že dragi moji vse je dobro in lepo, ko je vse skupaj usmerjeno na pozitivni ravni.Vemo da deluje dobra želja,vprašajte se kaj boste naredili takrat ko vam bo gdo zavidal vašo srečo?Predstavljajte si ,da ste v službi komu v napoto.

x!x x!x x?x
MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV

#100 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. oktober 2006, 08:17

Magija in čaranje že dragi moji vse je dobro in lepo, ko je vse skupaj usmerjeno na pozitivni ravni.Vemo da deluje dobra želja,vprašajte se kaj boste naredili takrat ko vam bo gdo zavidal vašo srečo?Predstavljajte si ,da ste v službi komu v napoto.

Mhm :o|o: story of my life :sori: pa sploh ni rožnat...sam foušija ne pozna meja :xx!:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0