Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#2551 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2012, 08:28

Mislim, da je čas, da se naučiš malo razliovat vzhodnjaško in zahodnjaško miselnost. Zahodnjaki smo preveč pod vplivom RKC ...

mislim da to -vsaj tu- ni res, pravzaprav je ravno nasprotno; zelo *moderno* je vse, kar je vzodnjaško, predvsem skozi te perspektive se deluje.

meni je pa ravno to všeč tu, ker se tu ta dva svetova stikata.
obstaja razlog (za vse obstaja razlog, saj se spomnimo?), da smo se rodili ravno sem - in ne v indijo ali avstralijo, ali kanado oz. južno ameriko. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2552 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. julij 2012, 09:59

mislim da to -vsaj tu- ni res, pravzaprav je ravno nasprotno; zelo *moderno* je vse, kar je vzodnjaško, predvsem skozi te perspektive se deluje.

meni je pa ravno to všeč tu, ker se tu ta dva svetova stikata.
obstaja razlog (za vse obstaja razlog, saj se spomnimo?), da smo se rodili ravno sem - in ne v indijo ali avstralijo, ali kanado oz. južno ameriko. xyesx


Jap vzhodnjaške zadevce so moderne, je treba pa tudi te zadevce jemat z zdravo kmečko pametjo...Evropa je pa na srečo nekje "između" zahoda in vzhoda...nima glih ameriškega zahodnjaškega lifestylea in ne preveč vzhodnjaškega. To je v bistvu dobro.

Jap, gre se za sintezo vzhoda in zahoda...xyesx V bistvu je to kao naslednji korak, ki ga mora narediti človeštvo...Tehnologijo in odkritja zahodnega sveta je treba malo združiti z miselnostjo in modrostjo vzhoda in svet bo boljši. Kar pa še ne pomeni da modrosti nimamo na zahodu, se pač ne izraža v tako veliki meri kot recimo joga in stvari povezane z njo (vzhodnjaške zadevce). x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2553 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 10:24

Mislim, da je čas, da se naučiš malo razliovat vzhodnjaško in zahodnjaško miselnost. Zahodnjaki smo preveč pod vplivom RKC in nimamo glih dobrih izkušenj z besedo "služenje"...zvuči kao gospodar- hlapec...Bolj bi palilo sodelavec ali kooperant. Pri nas je treba uporabljati drugačno terminologijo in izražanje. Kraju in času primerno...In kot sem že omenil to je pot mistikov in ni glih za vsakega. Ni edina pot...x:)x



sej naši župniki pa nune služijo bogu no celo poročeni so z bogom.
mene je stavek zmotu k je reku da ˝Če pa hoče bit kdo srečnejši kot mu to uspeva brez Boga, pa ga naj služi.˝
ker je veliko nesrečnih ljudi ki služijo bogu.....

#2554 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 11:22

sej naši župniki pa nune služijo bogu no celo poročeni so z bogom.
mene je stavek zmotu k je reku da ˝Če pa hoče bit kdo srečnejši kot mu to uspeva brez Boga, pa ga naj služi.˝
ker je veliko nesrečnih ljudi ki služijo bogu.....

ja, ker so različne stopnje služenja Boga in s tem sreče/nesreče. in moje izkušnje so, da kokrkol že nekdo služi Boga, je srečejšni kot če ga ne.

#2555 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2012, 11:54

ja, ker so različne stopnje služenja Boga in s tem sreče/nesreče. in moje izkušnje so, da kokrkol že nekdo služi Boga, je srečejšni kot če ga ne.

xyesx :palec:

(tudi moje izkušnje so take)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2556 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 12:17

ja, ker so različne stopnje služenja Boga in s tem sreče/nesreče. in moje izkušnje so, da kokrkol že nekdo služi Boga, je srečejšni kot če ga ne.



moje izkušnje so pa drugačne....leta in leta sem delala po cerkvah imela veliko stikov z župniki, a veste da nisem srečala niti enega srečnega župnika(ta ki je najbližji bogu). kakšna nuna sm pa ke je bila srečna.....

#2557 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2012, 12:28

jaz sem mislila drugačen stik (mislim da je to jasno in da je tvoj komentar pikrič provokacije), mislim pa, da je tudi Mgd mislil drugače. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2558 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 12:34

moje izkušnje so pa drugačne....leta in leta sem delala po cerkvah imela veliko stikov z župniki, a veste da nisem srečala niti enega srečnega župnika(ta ki je najbližji bogu). kakšna nuna sm pa ke je bila srečna.....

ja, ker stopnja služenja Boga ni odvisna od vrste telesa. in moja opažanja so, da kdorkol že služi Boga, Krišno, je eventuelno srečnejši kot tist, ki ga ne.

#2559 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 12:55

jaz sem mislila drugačen stik (mislim da je to jasno in da je tvoj komentar pikrič provokacije), mislim pa, da je tudi Mgd mislil drugače. :)



ne nisem nič provcirala, jaz sem povedala svojo izkušnjo. oprosti nisem te razumela ni mi jasno kakšen drugačen stik, govorili smo o ljudeh ki služijo bogu in da so srečnejši kot tisti ki ne služijo bogu. torej kje sem zgrešila, kje nisem razumela.... kakšen drugačen stik. jaz nisme krščena torej ne morem biti srečna... ne verjamev v krišnjo kot v boga, torej ne morem biti srečna, ne verjamem v alaha torej ne morem biti srečna, ne verjamem v budo torej ne morem biti srečna....hočete me prepričati da nisem srečna, ker ne verjamem v bogove....
vse moje žvljenje so mi govorili da so duhovniki najbolj duhovni ljudje in najbližje bogu torej.....

#2560 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2012, 14:21

jaz nisme krščena

jaz tudi ne.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2561 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 14. julij 2012, 14:22

Verovanje ni pogoj za srečo prav tako ne nekakšno služenje.Vse sorte ljudi je na svetu in veliko je tudi takšnih ki so srečni pa nikoli niso služili nikomur. Sicer je pa to "služenje" zastarelo in je bilo popularno kje v srednjem veku ,zato se mi zdi žalostno da se danes ko naj bi bili v neki moderni dobi ali pa vsaj malo bolj duhovno razviti kot pred 500 leti ponuja sreča pod pogojem da nekomu služiš.
Sreča sama je brezpogojna in ko si srečen si enostavno srečen . Človeka pa lahko osreči marsikaj od ideje o služenju bogovom do denarja ali pa samo nasmeh ,sončni žarek in modro nebo .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#2562 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 15:50

ne nisem nič provcirala, jaz sem povedala svojo izkušnjo. oprosti nisem te razumela ni mi jasno kakšen drugačen stik, govorili smo o ljudeh ki služijo bogu in da so srečnejši kot tisti ki ne služijo bogu. torej kje sem zgrešila, kje nisem razumela.... kakšen drugačen stik. jaz nisme krščena torej ne morem biti srečna... ne verjamev v krišnjo kot v boga, torej ne morem biti srečna, ne verjamem v alaha torej ne morem biti srečna, ne verjamem v budo torej ne morem biti srečna....hočete me prepričati da nisem srečna, ker ne verjamem v bogove....
vse moje žvljenje so mi govorili da so duhovniki najbolj duhovni ljudje in najbližje bogu torej.....

sej ne da ne morš al pa da nis, ampak eventuelno ne morš bit tolk srečna kokr bi rada bla, če ne boš vsaj verjela v Boga. in vera v Boga ni odvisna od veroizpovedi in stana. niti Bogov ni več, je en in edini, različni ljudje pa ga različno dobro poznajo in drugim različno podrobno opisujejo. btw. zakaj pa ne verjameš v Boga?

#2563 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 14. julij 2012, 16:44

Jaz pa sem krščena..verjamem v Boga..,bolj bi rekla, da se ga zavedam..da je povsod , v vsem in v vseh..
ne poimenujem ga..naj bo za ene Alah, za druge Krišna..zame je tudi sosedov Janez..xDDx
ker, dokler ga ne bomo znali videti povsod..da smo del njega tudi mi in vsi..kot so kapljice del oceana..
bodo še vojne, prepiri, kateri je pravi..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#2564 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 17:21

Jaz pa sem krščena..verjamem v Boga..,bolj bi rekla, da se ga zavedam..da je povsod , v vsem in v vseh..
ne poimenujem ga..naj bo za ene Alah, za druge Krišna..zame je tudi sosedov Janez..xDDx
ker, dokler ga ne bomo znali videti povsod..da smo del njega tudi mi in vsi..kot so kapljice del oceana..
bodo še vojne, prepiri, kateri je pravi..

to ja, sam tud sosedov Janez je le del Boga in v katerem je Bog, ni pa Bog osebno, Alah, Krišna.

#2565 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 14. julij 2012, 19:31

to ja, sam tud sosedov Janez je le del Boga in v katerem je Bog, ni pa Bog osebno, Alah, Krišna.


Če je del Boga, potem je tudi Bog osebno..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#2566 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 20:36

Če je del Boga, potem je tudi Bog osebno..

to ja, ampak tako kot sonce (substanca/energetik) in njegovi žarki (potenca/energija) niso eno in isto, čeprav so res nerazdružljivi, tako je tud vaš sosedov Janez le delček energije Boga, ne pa Vsevedni, Vsemogočni in Vseprivlačni On.

#2567 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 21:00

sej ne da ne morš al pa da nis, ampak eventuelno ne morš bit tolk srečna kokr bi rada bla, če ne boš vsaj verjela v Boga. in vera v Boga ni odvisna od veroizpovedi in stana. niti Bogov ni več, je en in edini, različni ljudje pa ga različno dobro poznajo in drugim različno podrobno opisujejo. btw. zakaj pa ne verjameš v Boga?



poglej mogoče vem določene stvari k jih ti ne ali pa jih vidim drugače.enostavno v boga kot ga katerakoli vera opisuje ,sploh pa če pravite da je en sam z različnimi imeni, žal ne ,ne najdem niti enega dokaza obstoja boga.
mi je že bolj domače,če bi mi rekli da nas je nezemljan naredu.

#2568 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 21:11

poglej mogoče vem določene stvari k jih ti ne ali pa jih vidim drugače.enostavno v boga kot ga katerakoli vera opisuje ,sploh pa če pravite da je en sam z različnimi imeni, žal ne ,ne najdem niti enega dokaza obstoja boga.
mi je že bolj domače,če bi mi rekli da nas je nezemljan naredu.

to itak, to ni problem. zanima me pa kaj ti sprejemaš kot dokazni material da lahko nekaj verjameš ali zanikaš? si kdaj npr. vidla IR (infra rdeče) žarke s prostim očesom ko si z daljincem premikala kanale na TV? kako veš, da obstajajo? po efektu, a ne, kanal se je spremenil. pa z določenimi inštrumenti lahko tud vidiš IR žarke. zato me zanima kaj ti sprejemaš kot dokazni material za obstoj/neobstoj nečesa.

#2569 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 22:06

to itak, to ni problem. zanima me pa kaj ti sprejemaš kot dokazni material da lahko nekaj verjameš ali zanikaš? si kdaj npr. vidla IR (infra rdeče) žarke s prostim očesom ko si z daljincem premikala kanale na TV? kako veš, da obstajajo? po efektu, a ne, kanal se je spremenil. pa z določenimi inštrumenti lahko tud vidiš IR žarke. zato me zanima kaj ti sprejemaš kot dokazni material za obstoj/neobstoj nečesa.



pokaži mi en inštrument ki vidi boga?
poglej verjeti ne verjeti je eno in isto jaz sem odprta in iščem, če bom kje na poti srečala boga ga bom pozdravila, ne vidim pa razloga zakaj bi mu služila ali povzdigovala v nekaj več. meni je jasno da ne more biti samo en bog kdo je pa njega ustvaril?

#2570 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 22:26

pokaži mi en inštrument ki vidi boga?
poglej verjeti ne verjeti je eno in isto jaz sem odprta in iščem, če bom kje na poti srečala boga ga bom pozdravila, ne vidim pa razloga zakaj bi mu služila ali povzdigovala v nekaj več. meni je jasno da ne more biti samo en bog kdo je pa njega ustvaril?

Božja ljubezen, ki odpre tvoje oči ljubezni, ga lahko vidi.

ker Bog je neki več kot ti :) in da ga služiš je zate neki najbl naravnega in prijetnega

noben ni ustvaril Boga, On večno je, tako kot ti, le da ti, če se obrneš stran od Njega lahko na svojo večno naravo pozabiš, s čimer si svojo srečo omejiš. ampak lahko se spet obrneš nazaj k Njemu.

#2571 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 22:41

Božja ljubezen, ki odpre tvoje oči ljubezni, ga lahko vidi.

ker Bog je neki več kot ti :) in da ga služiš je zate neki najbl naravnega in prijetnega

noben ni ustvaril Boga, On večno je, tako kot ti, le da ti, če se obrneš stran od Njega lahko na svojo večno naravo pozabiš, s čimer si svojo srečo omejiš. ampak lahko se spet obrneš nazaj k Njemu.




pol mi pa pokaži božjo ljubezen.....
kakšen odgovor pa je to on večno je , dej rabim malo več da te razumem, povej mi prosim kaj to pomeni ....

#2572 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 22:52

pol mi pa pokaži božjo ljubezen.....
kakšen odgovor pa je to on večno je , dej rabim malo več da te razumem, povej mi prosim kaj to pomeni ....

sama se ti že skos kaže, jz ti je ne morm pokazat. lohk ti edin pomagam, da jo opaziš, če si pripravljena odpret oči.

nč druzga kot to, da Bog večno je. noben ga ni ustvaru. bil je že prej, zdej je in vedno bo.

#2573 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2012, 23:06

sama se ti že skos kaže, jz ti je ne morm pokazat. lohk ti edin pomagam, da jo opaziš, če si pripravljena odpret oči.

nč druzga kot to, da Bog večno je. noben ga ni ustvaru. bil je že prej, zdej je in vedno bo.



in to ti je bog povedal ali drugi.on je kar nastal in pol je ustvaril nas, poglej kako to da pol ni mogoče da je še kdo drug kar ustavril samga sebe in je enak bogu?
ma to je kr neki nobenega pravega odgovora sam vrtenje v krogu. tako kotena od teorij; pravijo da smo se mi razvili iz opic, kako to da pol opice še obstajajo oziroma kako to da skozi evolicijo nismo še srečali kakih drugih ljudi.

#2574 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. julij 2012, 23:53

in to ti je bog povedal ali drugi.on je kar nastal in pol je ustvaril nas, poglej kako to da pol ni mogoče da je še kdo drug kar ustavril samga sebe in je enak bogu?
ma to je kr neki nobenega pravega odgovora sam vrtenje v krogu. tako kotena od teorij; pravijo da smo se mi razvili iz opic, kako to da pol opice še obstajajo oziroma kako to da skozi evolicijo nismo še srečali kakih drugih ljudi.

ne ni kar nastal, Bog že skos je. niti nas ni ustvaru, tud mi že skos smo.

#2575 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. julij 2012, 09:56

ne ni kar nastal, Bog že skos je. niti nas ni ustvaru, tud mi že skos smo.



torej zakaj moramo mi služiti bogu?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0