Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#2576 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. julij 2012, 14:26

torej zakaj moramo mi služiti bogu?

ker smo od njega in on je naš

#2577 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. julij 2012, 14:30

ker smo od njega in on je naš



tudi prav.....

#2578 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. julij 2012, 17:48

tudi prav.....

ja.

Nitai Gour

#2579 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. julij 2012, 22:01

Objavljena slika
Possible—but highly unlikely.

#2580 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. julij 2012, 22:09

hahahahahahaha

#2581 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2012, 22:12

Objavljena slika
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2582 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. julij 2012, 22:20

hahahhahahahaha

#2583 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2012, 22:26

x;)x x:o)x

Objavljena slika
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2584 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2012, 11:06

... zdaj še bolj lahko razumem, zakaj nekateri tako zelo težijo k Bogu... da je že skoraj nekako *krčevito*...
ker mi ostali, ki smo v normalnem stiku z *Njim*, smo v tem stiku sproščeni, se ne potrebujemo prepirati okol tega, nikogar siliti v nič, nikomur nič razlagati...
pač samo (ga) čutimo...
tisti ki pa skoz ga imajo na jeziku, pa si bržkone to predvsem želijo.
ker če nekaj že imaš, si za to ne rabiš prizadevati. :)

in morda so katere zadeve res tako.... hm, tako pretežke za človeka, da jih lahko 'preloži' edinole na Boga (oz. mu lahko 'samo Bog pomaga').

Ker me je begalo; zakaj tak upor proti na eni strani, in zakaj tako silno in vneto 'zavzemanje 'zanj''...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2585 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. julij 2012, 11:14

majhen popravek :

ker smo del njega ... in smo on
pravzaprav nismo on ... on je mi

itak.

Nitai Gour

#2586 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2012, 11:22

ves čas že imaš to ... si to ...

res je.
ves čas že imaš to, ravno to je bil moj point.

in da si torej lahko sproščen, celo izza zaves. :)

to je posledica religij , ki nam v glavo vceplajo, da smo ničvredne gnide

meni se to k sreči ni zgodilo oz. dogajalo, je pa res, da se vedno najde kdo, ki te skuša prepričati v kaj takega... xyesx
lahko je tudi *družba*, splošno (recimo si čefur, cigan, kaj jaz vem...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2587 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 16. julij 2012, 14:09

mu.

#2588 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2012, 14:40

om. x:)x x;)x

(.um x:px)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2589 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 17. julij 2012, 17:30

http://en.wikipedia....i/Mu_(negative) x:Dx

zanimivi se zdijo preobrati. ko se premnogi trudi, na navidezno najrazličnejše načine zgolj uveljaviti svoj prav,
zna biti branje precej utrujajoče.
ko pa npr naenkrat verski fanatik postane znanstveni fanatik oz. obratno, ali karkoli drugega,
npr goreči mormon se prelevi v samozaljubljenega scientologa... no, potem je tu akcija, hehe.
jaz sem sam pri sebi uspel opaziti, seveda skozi daljši tok časa, nekaj tovrstnih sprememb...
posledično je vse to zgolj učvrstilo moje verovanje v to, da nimam pojma.

#2590 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2012, 18:26

http://en.wikipedia....i/Mu_(negative) x:Dx

xDDx

Hmm... hecno.
na nek način skor mal podobno Oshovi razlagi karte (zanimivo!) Papež - V :
Praz(nič)nost. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2591 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. julij 2012, 20:36

moje izkušnje so pa drugačne....leta in leta sem delala po cerkvah imela veliko stikov z župniki, a veste da nisem srečala niti enega srečnega župnika(ta ki je najbližji bogu). kakšna nuna sm pa ke je bila srečna.....


Jest pa poznam enga, župnika v naši vasi. To ti je res eno srečno bitje. Iskren nasmeh, toplina, smisel za humor, totalno skromen in iskreno vesel in hvaležen za vsak trenutek življenja. Pa v hribe hodi kar naprej, v cerkvi rola res super diase iz hribov. Jaz sploh ne hodim v cerkev (razen takrat, ko grem gledat tiste njegove prekrasne fotke x:px - ga imam na sumu, da ima on tud boga bolj v hribih kot v cerkvi), ampak to njemu ni nobena ovira, da me ne bi vsakič lepo pozdravil in malo pokramljal, tako kot z vsakim drugim drugim vaščanom. Ne da bi hodila v cerkev (uradne religije me odbijajo),sem se od njega ogromno naučila, taka duhovna inspiracija mi je. Ta človk je res eno globoko duhovno bitje, in v tem primeru mi je prav vseeno, če je katoliški duhovnik, zaradi mene bi bil lohk tud budist al pa šaman al pa nič od tega.

#2592 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. julij 2012, 10:57

Ena zate, PsicoMagico:

Objavljena slika
Possible—but highly unlikely.

#2593 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 26. julij 2012, 00:54

Ena zate, PsicoMagico:

Objavljena slika


Ja, slaba logika, če je razumevanje poante slabo... Tvoje debelo črevo je polno dreka, je del tebe, zatorej si ti poln dreka (v delu, ki se mu reče "debelo črevo") - ja, popolnoma točno...

Kaj je tako težko razumet, da ni treba posplošit atribut na večjo enoto - Vesolje, temveč je dovolj, da se zavemo, da smo del Vesolja in da je vsaj v tem majhnem delčku (torej nas) zavestno, inteligentno in kreativno... Tako kot je res, da si poln dreka - v svojem črevu, ne pa v želodcu, glavi, itd. ;) Si pa vseeno čisto res poln dreka... x:px Biti poln dreka je tudi tvoja lastnost, pa čeprav samo v črevesju... ne pomeni pa dobesedno, da si v celoti poln dreka - ampak vseeno je tudi tvoja lastnost imeti v sebi drek... ;)
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2594 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. julij 2012, 06:15

Tale primerjava s črevesjem je za moje pojme res malo mimo...kaže samo, da človek nima pojma o osnovni zgradbi človeka oz. anatomiji. Drek oz. blato nastaja samo v končnem delu črevesja, ki je zavit v obliki črke S in prehaja v danko. Če bi se izmerilo črevesje in to izrazilo v procentih recimo, da bi od oka gledano predstavljalo 10 %...kje so pa potem še drugi organi in deli telesa. Tako da tehnično in znanstveno gledano človek ni poln dreka. A ni to primer zmotne logike, besede, ki jo je Alan že kar dostkrat uporabil...:fiju: x;)x

Kolon - Wikipedija, prosta enciklopedija

eZdravje - Osnovne značilnosti prebavil in potek prebave (tiskanju ...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2595 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. julij 2012, 09:38

Ja, slaba logika, če je razumevanje poante slabo... Tvoje debelo črevo je polno dreka, je del tebe, zatorej si ti poln dreka (v delu, ki se mu reče "debelo črevo") - ja, popolnoma točno...

Kaj je tako težko razumet, da ni treba posplošit atribut na večjo enoto - Vesolje, temveč je dovolj, da se zavemo, da smo del Vesolja in da je vsaj v tem majhnem delčku (torej nas) zavestno, inteligentno in kreativno... Tako kot je res, da si poln dreka - v svojem črevu, ne pa v želodcu, glavi, itd. ;) Si pa vseeno čisto res poln dreka... x:px Biti poln dreka je tudi tvoja lastnost, pa čeprav samo v črevesju... ne pomeni pa dobesedno, da si v celoti poln dreka - ampak vseeno je tudi tvoja lastnost imeti v sebi drek... ;)

Zavest je nek pojav znotraj vesolja, ki se trenutno, kolikor vemo, manifestira samo pri bolj razvitih živalih na Zemlji (seveda, vključno s človekom, čeprav so nekateri lunatiki na tem forumu in drugod prepričanja, da človek ni žival). Seveda je vprašanje, kako kaj definiramo: definiramo vesolje kot prostor, v katerem je vse, kar obstaja, ali je vesolje tudi vsa njegova vsebina? Če ga definiraš kot drugo, potem vsaj slovnično tvoja trditev drži, ampak potem je prav tako pravilno reči, da je vesolje vroče, hladno, prijazno, surovo, veliko, majhno, osamljeno, srečno … skratka VSE, kar je spet zaključek debate, ker VSE ne pomeni nič praktičnega (to je seveda zgolj moje mnenje o tem, ko mi nekdo reče "x je vse"). V glavnem, s tvojo argumentacijo se ne strinjam.
Possible—but highly unlikely.

#2596 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 26. julij 2012, 14:32

Zavest je nek pojav znotraj vesolja, ki se trenutno, kolikor vemo, manifestira samo pri bolj razvitih živalih na Zemlji (seveda, vključno s človekom, čeprav so nekateri lunatiki na tem forumu in drugod prepričanja, da človek ni žival). Seveda je vprašanje, kako kaj definiramo: definiramo vesolje kot prostor, v katerem je vse, kar obstaja, ali je vesolje tudi vsa njegova vsebina? Če ga definiraš kot drugo, potem vsaj slovnično tvoja trditev drži, ampak potem je prav tako pravilno reči, da je vesolje vroče, hladno, prijazno, surovo, veliko, majhno, osamljeno, srečno … skratka VSE, kar je spet zaključek debate, ker VSE ne pomeni nič praktičnega (to je seveda zgolj moje mnenje o tem, ko mi nekdo reče "x je vse"). V glavnem, s tvojo argumentacijo se ne strinjam.


Alan, Vesolje je definirano kot vse kar obstaja - pa naj vemo za to ali ne - zakaj bi to bilo nepraktično? Je pač VSE... še zmeraj lahko raziskujemo posamezne delčke... In seveda je vesolje vroče, hladno, prijazno, surovo, itd. Vse to... pač vprašanje je ali je namerno ali se je "kar zgodilo" oz. ali je zavestno... skozi nas - oz. v nas je...

The universe is commonly defined as the totality of everything that exists or is known to exist.[1] This includes all matter and energy; planets, stars, and galaxies; and the contents of intergalactic space
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2597 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. julij 2012, 15:55

Alan, Vesolje je definirano kot vse kar obstaja - pa naj vemo za to ali ne - zakaj bi to bilo nepraktično? Je pač VSE... še zmeraj lahko raziskujemo posamezne delčke... In seveda je vesolje vroče, hladno, prijazno, surovo, itd. Vse to... pač vprašanje je ali je namerno ali se je "kar zgodilo" oz. ali je zavestno... skozi nas - oz. v nas je...

The universe is commonly defined as the totality of everything that exists or is known to exist.[1] This includes all matter and energy; planets, stars, and galaxies; and the contents of intergalactic space

Kul, hvala. Gre za to, da pač vsak razume malo po svoje, zato sem sploh omenil vprašanje definicije. Bog je tudi točno definiran, pa se že stoletja kregamo, katera definicija je prava.

In kar se je zgodilo, ni bilo zavestno, kolikor pač do sedaj vemo o vesolju. Ostalo so špekulacije, ki morda kdaj pripeljejo do kakšnega rezultata … ali pa ne.
Possible—but highly unlikely.

#2598 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 31. julij 2012, 21:27

Bog Je Večen Objavljena slika

#2599 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 4. avgust 2012, 15:28

Jest pa poznam enga, župnika v naši vasi. To ti je res eno srečno bitje. Iskren nasmeh, toplina, smisel za humor, totalno skromen in iskreno vesel in hvaležen za vsak trenutek življenja. Pa v hribe hodi kar naprej, v cerkvi rola res super diase iz hribov. Jaz sploh ne hodim v cerkev (razen takrat, ko grem gledat tiste njegove prekrasne fotke x:px - ga imam na sumu, da ima on tud boga bolj v hribih kot v cerkvi), ampak to njemu ni nobena ovira, da me ne bi vsakič lepo pozdravil in malo pokramljal, tako kot z vsakim drugim drugim vaščanom. Ne da bi hodila v cerkev (uradne religije me odbijajo),sem se od njega ogromno naučila, taka duhovna inspiracija mi je. Ta človk je res eno globoko duhovno bitje, in v tem primeru mi je prav vseeno, če je katoliški duhovnik, zaradi mene bi bil lohk tud budist al pa šaman al pa nič od tega.



super več jih bi moralo biti takih.....

#2600 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 4. avgust 2012, 17:39

Jaz se tudi od dlje časa sprašujem o Bogu. Sicer sem bila nekako ''uvedena'' že v družini v religijo, to mi ni bilo nikoli preprečeno in to spoštujem.

To pa ne pomeni, da si ne zadajam veliko vprašanj. Na splošno, ne bom rekla da dvomim, ampak nimam čisto jasne slike. Objavljena slika

Osebno me najbolj vznemirja izjava Papeža, ko se je enkrat obrnil na mladino v Vaticanu in rekel: ''Ne bojte se iti proti toku''. Ali, še bolj, ko je izjavil: ''Ne bojte se trpljenja''. Kot, da v bistvu ni ustvaril On Svet. Drugače pa se sprašujem, proti čemu pa naj bi šli? Sigurno nečemu večjemu, ki prevladuje. Pa če je On ustvaril Svet ali, bolje, če smo mi ustvarjeni po njegovi podobi...to je hudo! Objavljena slika Se počutim kot ovca brez pastirja. Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0