Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#76 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:52

Kako bo nekdo častil in spoštoval Boga, če ga ni spoznal, samo na podlagi neke zapovedi, ki mu jih vsiljujejo, češ da je to božja beseda? Sami moramo priti do božje besede -- potem bomo lahko vedeli, kateri zapisi iz zgodovine so resnični, kateri pa laž. A argumentov za to ne bomo imeli, ker to ne bo razumsko-logično spoznanje na podlagi dejstev, temveč bivanjsko spoznanje.

Pri človeku, ki živi po zapovedih, je postopno vse svetlejše, in v tej svetlobi človek tudi spozna resničnost božje bedsede.
Kdor pa v svojem življenju stalno krši zapovedi, ne more priti do bivanjskega spoznanja.
Pri zapisih so pa največji problem manipulativne, oblastiželjne razlage, in ne zapisi sami.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#77 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 28. avgust 2006, 13:01

Ja, saj res, kao ga pa misliš "častiti". :eek: Si boš izmislu neke nove častilne ceremonije x:o)x

Vera, ljubezen ter spoštovanje zapovedi kot odraz ljubezni do soljudi in Boga so resnično duhovno čaščenje in molitev!

Se strinjam. Bivanje v naši pravi naravi, ki je ljubezen, je spontano čaščenje Boga.

Po moje je v KONČNI fazi to edini izhod. S tem ne mislim, da so ostale duhovne poti slabe, ampak na koncu mora pač vsakdo razumeti, kdo je bil Jezus iz Nazareta!

Ni edini izhod. V končni fazi se uvidi, da so Jezus in ostali mojstri prinesli enako sporočilo, ki se ga tudi doživi.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#78 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 13:15

Eno od mojih spoznanj je bilo to, da ni nič večjega ali manjšega, razlike nastanejo v glavi. Ne verjamem, da obstaja karkoli bolj božanskega od mene, kar bi moral častiti (aja, ko govorimo o bogu kot stvarniku, to kar je, je bilo, je in bo. Stvaritev je iluzija.)
Če častiš boga, ko ga spoznaš, se mi zdi v redu, čeprav ne vidim razloga. Napaka pa je, da večina duhovnih ljudi časti božanstvo, brez da bi karkoli izkustveno spoznali.
Jezus je bil pa prav toliko božanski kolikor sem jaz.


če imaš ti tako spoznanje, potem dopusti, da je morda še nekaj več od tega, kar si ti spoznal.


če je stvaritev iluzija, potem sva ti in jaz popolna iluzija in tudi kar si zdaj napisal je potem popolna iluzija. potem je prav vse iluzija..... kar pa seveda ni res. stvaritev je resnična in Stvarnik tudi.

kaj misliš, da je svet spontano sam nastal iz velikega poka?

se pa strinjam, da je častiti nekaj na suho zelo težko. ko dobiš neke pristne izkušnje se ti pa zdi zelo smiselno.....

in Jezus je na nek način ravno tako božanski kot ti, po drugi strani pa je vseeno neka razlika. predvsem vajino delovanje se močno razlikuje. on ne bi pisal po takem forumu na tak način, kot mi zdaj počnemo. pisali bi iz pristnih izkušenj oz. bi pisal iz čiste ljubezni do Boga, svojega očeta.

spet samo moje mnenje, se samo pogovarjamo seveda :)

#79 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 13:36

Se strinjam. Bivanje v naši pravi naravi, ki je ljubezen, je spontano čaščenje Boga.
Ni edini izhod. V končni fazi se uvidi, da so Jezus in ostali mojstri prinesli enako sporočilo, ki se ga tudi doživi.


to se tudi jaz popolnoma strinjam. naša prava narava je da spontano iz ljubezni, častimo Boga.

in Jezus Kristus je dal izhod, katerega je izkoristilo zelo malo duš. ni pa edini, ki je podal spiritualno
znanje. v tem trenutku se nahaja na tem planetu vsaj nekaj takih, kot je bil Jezus Kristus in ti
lahko nudijo enako znanje, mogoče malo drugače podano, vendar vseeno enako znanje.

#80 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 28. avgust 2006, 13:54

če je stvaritev iluzija, potem sva ti in jaz popolna iluzija in tudi kar si zdaj napisal je potem popolna iluzija. potem je prav vse iluzija..... kar pa seveda ni res. stvaritev je resnična in Stvarnik tudi.

kaj misliš, da je svet spontano sam nastal iz velikega poka?


kaj pa je iluzija x?x A je fatamorgana iluzija x?x Ko se vročina "ohladi" cesta ne izgleda več mokra, ampak a je tisto kar vidim res cesta sama po sebi x?x Od kje ti veš, da je stvaritev resnična :eek: in Stvranik x?x x?x x?x Kdo je Stvarnik x?x Zakaj ne veliki pok x?x Zakaj potrebuješ nekaj personificiranega nad seboj, da se počutiš varno x?x To so stare navlake :xx!:

Količina energije v vesolju je konstantna, samo spreminja obliko. In če je bila pred velikim pokom skoncentrirana na NIČ in mi tega ne poznamo (fizikalno, znanstveno) še ne pomeni, da je nemožno in da je vse sprožil nekdo (ne nekaj) kar mi tule kličemo Stvarnik. Kaj za hudiča je zate S T V A R N I K x?x

Ti jaz povem: kolektivna psihoza :eek: x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#81 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. avgust 2006, 14:52

Malce me moti izraz častiš .Kako pa to zgleda, če častiš nekaj ali nekoga? In kakšni odnosi so to ?
Jaz marsikaj verjamem, tudi verujem v marsikaj/ imam zaupanje/ pa tudi spoštujem, da bi bilo pa v redu, da bi koga častil??!! - čemu ?? in kako se bi potem najina relacija - mene in tistega , ki bi ga častil , uskladila ? Pa kaj bi čaščeni od tega imel?. Mislim , da je dovolj , če nekaj priznaš/ ali spoznaš/ , če poskušaš prisluhniti pravilni usmeritvi in urejati odnose po poštenih poteh/ poštenost menda vemo kaj je / . Ne vem pa v čem je smoter slavopetja in čaščenja nekoga ali nekaj .Zelo mi diši po navadni hinavščini in klečeplazenju pa primitivizmu ...xegox
Veliko hvalnic je bilo slišati, videti pa nikogar, ker vredno videti ni bilo. Če stalno ponavljamo svojo majhnost, podrejenost, se mi zdi, da nas lepega dne več ne bo./tako mičkeni bomo/ xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#82 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 19:19

Kaj za hudiča je zate S T V A R N I K x?x

Ko nekdo vidi lepo in zanimivo novo stavbo, se ne sprašuje, če jo je ustvaril kakšen arhitekt, ampak se vpraša, kdo je arhitekt, ki jo je ustvaril. In ne blodi o tem, da je količina energije v vesolju pač konstantna, ki samo spreminja obliko. Za stavbo stoji načrt, ustvarjalna energija. S svojim malim umom pač lahko dojameš, da je stavbo najprej izrisal arhitekt, veličina stvarstva pa je prevelika, da bi lahko dojel veličino Stvarnika. Ker pa tega nisi sposoben dojeti, pač misliš, da ga ni. In tvoje razmišljanje je pač pogled nekoga, ki zanika vse (mogoče iz napuha), kar presega njegovo dojemanje, in vpije, da tistega, česar on ne more dojeti, pač ni.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#83 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 28. avgust 2006, 19:30

če imaš ti tako spoznanje, potem dopusti, da je morda še nekaj več od tega, kar si ti spoznal.
če je stvaritev iluzija, potem sva ti in jaz popolna iluzija in tudi kar si zdaj napisal je potem popolna iluzija. potem je prav vse iluzija..... kar pa seveda ni res. stvaritev je resnična in Stvarnik tudi.

kaj misliš, da je svet spontano sam nastal iz velikega poka?

se pa strinjam, da je častiti nekaj na suho zelo težko. ko dobiš neke pristne izkušnje se ti pa zdi zelo smiselno.....

in Jezus je na nek način ravno tako božanski kot ti, po drugi strani pa je vseeno neka razlika. predvsem vajino delovanje se močno razlikuje. on ne bi pisal po takem forumu na tak način, kot mi zdaj počnemo. pisali bi iz pristnih izkušenj oz. bi pisal iz čiste ljubezni do Boga, svojega očeta.

spet samo moje mnenje, se samo pogovarjamo seveda :)


Stvaritev ni mogoča, samo pretvarjanje. Če malo opazuješ življenje, slej ko prej vidiš, da nič ne nastane, nič ne izgine, ampak se samo spremeni v drugo obliko. Glede vesolja sicer nimam pojma, mislim pa, da je bilo, je in bo. Če bi ga kdo ustvaril, kdo bi torej ustvaril stvaritelja?
O Jezusu vem bore malo, ne spomnim se, da bi ga kdaj spoznal, in menda je že pokojni. Za njega pravijo, da je edini božji sin, zato, ker je bogu rekel oče. S tem se ne strinjam. In tudi če so najine metode različne, kaj ima to opraviti z najino božanskostjo?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#84 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2006, 19:33

Ko nekdo vidi lepo in zanimivo novo stavbo, se ne sprašuje, če jo je ustvaril kakšen arhitekt, ampak se vpraša, kdo je arhitekt, ki jo je ustvaril. In ne blodi o tem, da je količina energije v vesolju pač konstantna, ki samo spreminja obliko. Za stavbo stoji načrt, ustvarjalna energija. S svojim malim umom pač lahko dojameš, da je stavbo najprej izrisal arhitekt, veličina stvarstva pa je prevelika, da bi lahko dojel veličino Stvarnika. Ker pa tega nisi sposoben dojeti, pač misliš, da ga ni. In tvoje razmišljanje je pač pogled nekoga, ki zanika vse (mogoče iz napuha), kar presega njegovo dojemanje, in vpije, da tistega, česar on ne more dojeti, pač ni.

Tu se z veseljem podpišem. x^x :palec:

Kdo je božanski in kdo ni... Hja, že res, da je vse božansko, a razlike je v tem, če nekdo v polnosti to živi, je torej v stalnem stiku z Bogom in samim seboj, prosvetljen; ali pa nekdo drug, ki ima samo idejo o tem. Ki je sicer v redu in na nek resnična, vendar ni resnična, če človek ne živi v Božanskem.
Possible—but highly unlikely.

#85 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. avgust 2006, 19:59

Ateisti pravijo: "Verujem kar vidim"

Ateisti takisto verujejo in to v svoja čutila. Ni vprašanje vera, temveč objekt vere. Bog je in čisto vseeno je, kako in koliko kdo verjame vanj (njo). Boga se prav nič ne dotika naša vera ali nevera. To je naš osebni problem in naše osebno spoznanje oz. odločitev.
O nastanku sveta je nešteto teorij in v vsaki je nekaj resnice. Nekako pa je vsem skupna ideja velikega poka. V trenutku velikega poka se je razodel dejavni svet s svojimi štirimi gibali (energija, čas, prostor, gibanje) in vse je nastalo iz medsebojnega delovanja teh gibal. Ta shema je logična, ima potrditve v znanosti in ne zanika božjega porekla stvarjenja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#86 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 20:29

Glede vesolja sicer nimam pojma, mislim pa, da je bilo, je in bo.

Vesolje ima svoj začetek, pred cerka 15 miljardami leti. Zato ne moreš reči, da je vedno bilo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#87 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2006, 20:39

Vesolje ima svoj začetek, pred cerka 15 miljardami leti. Zato ne moreš reči, da je vedno bilo.

Mogoče pa je samo eden izmed začetkov. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#88 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 20:52

kaj pa je iluzija x?x A je fatamorgana iluzija x?x Ko se vročina "ohladi" cesta ne izgleda več mokra, ampak a je tisto kar vidim res cesta sama po sebi x?x Od kje ti veš, da je stvaritev resnična :eek: in Stvranik x?x x?x x?x Kdo je Stvarnik x?x Zakaj ne veliki pok x?x Zakaj potrebuješ nekaj personificiranega nad seboj, da se počutiš varno x?x To so stare navlake :xx!:

Količina energije v vesolju je konstantna, samo spreminja obliko. In če je bila pred velikim pokom skoncentrirana na NIČ in mi tega ne poznamo (fizikalno, znanstveno) še ne pomeni, da je nemožno in da je vse sprožil nekdo (ne nekaj) kar mi tule kličemo Stvarnik. Kaj za hudiča je zate S T V A R N I K x?x

Ti jaz povem: kolektivna psihoza :eek: x;)x


imam občutek, da si bil jezen, ko si to pisal, lahko se pa seveda motim.

saj se samo pogovarjamo kajne? :)

jaz pravim, da je iluzija predvsem to, da se mi ljudje motimo kdo smo. to je edina iluzija. in vse naše špekulacije o tem svetu so iluzija. zakaj bi špekuliral, ko pa lahko vse zveš.

stvaritev in Stvarnik sta resnična. to je zadosti, da ti povem. karkoli ti bi še napisal, ti ne bo nič pomagalo pri razumevanju te teme.

recimo samo toliko. Stvarinik je oseba. Ni tak, kot sva midva in midva nikoli ne bova taka kot je On. nobena duša nikoli ne bo taka kot je On. On je izvor vsega, prav vsega kar si lahko zamisliš in še neskončno več. je popolnoma neomejen v vseh pogledih, od vedno je obstajal in vedno bo tako ostalo. vsa energija celega stvarstva emanira iz Njega. materialni svet je le majhen del celega stvarstva (mislim za naju neomejeno vesolje). najlažje mu je reči Bog, čeprav bi On sam raje videl, da imamo dugačen odnos do Njega. od nas želi samo Ljubezen in nič drugega. vendar se ne vtikuje v našo svobodno voljo, zato pa je tako stanje na tem planetu in samo še slabše bo.

to je seveda moje mnenje, ti pa imaš lahko drugačnega.


:)

#89 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 06:48

Stvaritev ni mogoča, samo pretvarjanje. Če malo opazuješ življenje, slej ko prej vidiš, da nič ne nastane, nič ne izgine, ampak se samo spremeni v drugo obliko. Glede vesolja sicer nimam pojma, mislim pa, da je bilo, je in bo. Če bi ga kdo ustvaril, kdo bi torej ustvaril stvaritelja?
O Jezusu vem bore malo, ne spomnim se, da bi ga kdaj spoznal, in menda je že pokojni. Za njega pravijo, da je edini božji sin, zato, ker je bogu rekel oče. S tem se ne strinjam. In tudi če so najine metode različne, kaj ima to opraviti z najino božanskostjo?


na nek način se strinjam. :)

vendar ne popolnoma :)

primer glinen lonec. glinen lonec je sestavljen iz gline. glina so pa v osnovi atomi. nekdo mora narediti glineni lonec, da mi lahko z našim vidom prepoznamo to kot glineni lonec. vendar če ta glinen lonec vržemo na sonce (če imamo tako moč :)) potem ta glinen lonec ne bo več glinen lonec , saj bo zgorel (uničen). res je, energija ne more iti v nič, lahko se samo pretvori,.... vendar glineni lonec mora en še vedno narediti, da je potem to lahko glineni lonec.

Bog ustvarja vesolje in vse kar v njemu obstaja, iz svoje energije.

vesolje ni večno, zato ker je to glinen lonec. enkrat bo Bog ukazal, da se ta svet uniči, vendar to ne pomeni, da bo uničena tudi Njegova energija, ki sestavlja to vesolje. pretvorila se bo samo v novo vesolje. Njegova energija je tako večna.

in potem bo ukazal, da se vesolje spet sestavi. :)

in tako pride nov veliki pok, če že kdo hoče temu tako rečt. vendar veliki pok je zelo nedifinirana zadeva in še zdaleč ne naključna :)

dobro jutro :)

#90 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 06:55

Mogoče pa je samo eden izmed začetkov. x;)x


tako je začetkov je bilo že neskončno.... to pomeni, pomnoži teh netočnih 15 miljard let z neskončnostjo :)

#91 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 07:10

Ateisti takisto verujejo in to v svoja čutila. Ni vprašanje vera, temveč objekt vere. Bog je in čisto vseeno je, kako in koliko kdo verjame vanj (njo). Boga se prav nič ne dotika naša vera ali nevera. To je naš osebni problem in naše osebno spoznanje oz. odločitev.
O nastanku sveta je nešteto teorij in v vsaki je nekaj resnice. Nekako pa je vsem skupna ideja velikega poka. V trenutku velikega poka se je razodel dejavni svet s svojimi štirimi gibali (energija, čas, prostor, gibanje) in vse je nastalo iz medsebojnega delovanja teh gibal. Ta shema je logična, ima potrditve v znanosti in ne zanika božjega porekla stvarjenja.


atesiti lahko verujejo samo v svoja čutila, to je njihova pravica, ki jim jo ne more noben vzet. čeprav bi jaz ateistom povedal, da so njihova čutila neskončno preomejena, da bi lahko z njimi kaj zares zaznali. in ateisti imajo ravno tako dušo, ki je popolno teistična... :) če njihov zmotni ego pravi, da Boga ni, kaj čmo zdej naredit. nič. pustiš jih pri miru, če to tako želijo.

se strinjam, Bog je. res je, Bog je popolnoma zadovoljen in ne rabi tega, da kdo veruje v Njega. Boga se res ne dotika naša vera oz. nevera. dotika se ga pa naša Ljubezen, potem je Bog popolnoma drugačen do nas. kar ne pomeni, da dela potem razlike.... rad ima vse enako. kako lahko to skombinira? saj je neomejen v svojem znanju, vedno naredi tako, da je za vse prav :)

okay potem pa rečmo temu veliki pok, ...... booom :)

#92 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 07:22

atesiti lahko verujejo samo v svoja čutila, to je njihova pravica, ki jim jo ne more noben vzet. čeprav bi jaz ateistom povedal, da so njihova čutila neskončno preomejena, da bi lahko z njimi kaj zares zaznali. in ateisti imajo ravno tako dušo, ki je popolno teistična... :) če njihov zmotni ego pravi, da Boga ni, kaj čmo zdej naredit. nič. pustiš jih pri miru, če to tako želijo.

se strinjam, Bog je. res je, Bog je popolnoma zadovoljen in ne rabi tega, da kdo veruje v Njega. Boga se res ne dotika naša vera oz. nevera. dotika se ga pa naša Ljubezen, potem je Bog popolnoma drugačen do nas. kar ne pomeni, da dela potem razlike.... rad ima vse enako. kako lahko to skombinira? saj je neomejen v svojem znanju, vedno naredi tako, da je za vse prav :)

okay potem pa rečmo temu veliki pok, ...... booom :)


Ma ne vem zakaj se toliko obremenjujemo s tem bog je bog ni, pa naša ljubezen do boga pa njegova do nas, pa ....
Meni se zdi, da smo vsi skupaj malce domišljavi, namreč, če gre verjeti zapisom svetega pisma je bog (od živih bitij) najprej ustvaril rastline , nato živali, človek (ki si domišlja, da je ustvarjen po božji podobi) pa je bil ustvarjen na koncu (da ne rečem kot en tak stranski produkt...). Torej je precej logično, da so rastline ustvarjene po božji podobi, torej bi morali kot boga častiti rastline... koneckoncev (če vzamemo v čisto znanstvenem smislu)smo od njih odvisni... če uničimo rastline, je konec z nami, mar ne....

#93 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 10:38

Ma ne vem zakaj se toliko obremenjujemo s tem bog je bog ni, pa naša ljubezen do boga pa njegova do nas, pa ....
Meni se zdi, da smo vsi skupaj malce domišljavi, namreč, če gre verjeti zapisom svetega pisma je bog (od živih bitij) najprej ustvaril rastline , nato živali, človek (ki si domišlja, da je ustvarjen po božji podobi) pa je bil ustvarjen na koncu (da ne rečem kot en tak stranski produkt...). Torej je precej logično, da so rastline ustvarjene po božji podobi, torej bi morali kot boga častiti rastline... koneckoncev (če vzamemo v čisto znanstvenem smislu)smo od njih odvisni... če uničimo rastline, je konec z nami, mar ne....


dobro si napisal :)

čeprav rastline niso ustvarjene po božji podobi, so pa vsekakor, tako kot mi, od Njega. zato jim je treba dat pravilno spoštovanje. ravno tako živalim. do vseh živih bitji je potrebno imeti popolno sočutje. (na pravilen način vsekakor)

ma ne vem, jaz se ravno ne obremenjujem, če Bog obstaja, zato ker sploh ne morem niti pomislit, da ga ni. tudi Njegova Ljubezen do mene tako sploh ni vprašljiva. edin problem je moja Ljubezen, ker imam zaenkrat še najraje sebe. to je moj največji problem. v teoriji vem zelo veliko, praktično pa zelo malo. dobro, saj ne morem rečt, da ne gre na bolje. :) zato sem hvaležen vsem, še posebi Njemu, ker je tako milosten do mene.

sem pa tudi en tepček, da sem tukaj kjer sem :(

#94 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 29. avgust 2006, 10:43

Tole je malo podobno razpravljanju ali žnj obstaja ali ne. Če je nekdo
trenutno v stanju dojeti, da ima vsa energija v vseh oblikah in pojavnostih
skupno zavest, da smo vsi del enega bitja, potem so razlage odveč. Itak je
vse v zvezi s tem nemogoče razumeti kot samo človek. Če pa ne, potem pa so
debatiranja o tem ali je zemlja okrogla ali ploščata, morda kaj tretjega zanimiva, ja.....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#95 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:03

Tole je malo podobno razpravljanju ali žnj obstaja ali ne. Če je nekdo
trenutno v stanju dojeti, da ima vsa energija v vseh oblikah in pojavnostih
skupno zavest, da smo vsi del enega bitja, potem so razlage odveč. Itak je
vse v zvezi s tem nemogoče razumeti kot samo človek. Če pa ne, potem pa so
debatiranja o tem ali je zemlja okrogla ali ploščata, morda kaj tretjega zanimiva, ja.....


to stanje enosti je mene minilo že kar nekaj časa nazaj. hvala Njemu :)

se pa strinjam, da z materialno inteligenco Boga ni mogoče razumeti, pa če
poznaš vse svete spise na pamet in če špekuliraš na milijone let.

mislim pa, da se je vseeno bolje pogovarjati v taki temi, pa četudi
si v zmoti, kot pa da se pogovarjaš o vremenu, denarju, ženskah, forumuli, košarki..... itd.

vsak pa seveda svojo pozornost usmerja tja, kjer se mu zdi najboljše :)

#96 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:11

Tole je malo podobno razpravljanju ali žnj obstaja ali ne. Če je nekdo
trenutno v stanju dojeti, da ima vsa energija v vseh oblikah in pojavnostih
skupno zavest, da smo vsi del enega bitja, potem so razlage odveč. Itak je
vse v zvezi s tem nemogoče razumeti kot samo človek. Če pa ne, potem pa so
debatiranja o tem ali je zemlja okrogla ali ploščata, morda kaj tretjega zanimiva, ja.....


Ja se strinjam, saj nekako tako sem hotel tudi napisat, vse je bog, vsa živa snov vsa energija, in najbrž še marsikaj, kar sploh nismo sposobni dojeti, moti me samo ta del (ki si ga je najbrž zmislil človek), da je bog naredil človeka po svoji podobi.... halooo ...

#97 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:17

to stanje enosti je mene minilo že kar nekaj časa nazaj. hvala Njemu :)

se pa strinjam, da z materialno inteligenco Boga ni mogoče razumeti, pa če
poznaš vse svete spise na pamet in če špekuliraš na milijone let.

mislim pa, da se je vseeno bolje pogovarjati v taki temi, pa četudi
si v zmoti, kot pa da se pogovarjaš o vremenu, denarju, ženskah, forumuli, košarki..... itd.

vsak pa seveda svojo pozornost usmerja tja, kjer se mu zdi najboljše :)


Ja, bolje je kakršenkoli odnos z bogom kot pa nikakršen :palec:


Ja se strinjam, saj nekako tako sem hotel tudi napisat, vse je bog, vsa živa snov vsa energija, in najbrž še marsikaj, kar sploh nismo sposobni dojeti, moti me samo ta del (ki si ga je najbrž zmislil človek), da je bog naredil človeka po svoji podobi.... halooo ...



Morda pa je človek ustvaril boga po svoji podobi, ha?...Kaj pa če je bogu za te podobe
čisto vseeno oziroma ni vezan na katerokoli?
Saj veš - kako nemogoče je egu dojeti da ni najpomembnejši! Še celo v navezavi z bogom... x;)x :palec: x8Dx x;)x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#98 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:26

Ja se strinjam, saj nekako tako sem hotel tudi napisat, vse je bog, vsa živa snov vsa energija, in najbrž še marsikaj, kar sploh nismo sposobni dojeti, moti me samo ta del (ki si ga je najbrž zmislil človek), da je bog naredil človeka po svoji podobi.... halooo ...


jaz bi raje rekel, da je vse od Boga, kot pa da je vse Bog. tako jaz menim no :)

mogoče je Bog sam enemu človeku rekel, da ga ja ustvaril po svoji podobi. ta človek je moral biti tako zavesten Boga.

čeprav to po svoji podobi si lahko vsak po svoje predstavlja. mi smo podobni Bogu v kvaliteti, v kvantiteti pa nikakor.

IMHO

#99 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:28

Morda pa je človek ustvaril boga po svoji podobi, ha?...Kaj pa če je bogu za te podobe
čisto vseeno oziroma ni vezan na katerokoli?
Saj veš - kako nemogoče je egu dojeti da ni najpomembnejši! Še celo v navezavi z bogom... x;)x :palec: x8Dx x;)x



hehehehe, ja :palec:

#100 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:41

jaz bi raje rekel, da je vse od Boga, kot pa da je vse Bog. tako jaz menim no :)

:palec: Vse je iz Boga, in ne Bog iz vsega!
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0