Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#126 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:02

Ateisti takisto verujejo in to v svoja čutila. Ni vprašanje vera, temveč objekt vere. Bog je in čisto vseeno je, kako in koliko kdo verjame vanj (njo). Boga se prav nič ne dotika naša vera ali nevera. To je naš osebni problem in naše osebno spoznanje oz. odločitev.
O nastanku sveta je nešteto teorij in v vsaki je nekaj resnice. Nekako pa je vsem skupna ideja velikega poka. V trenutku velikega poka se je razodel dejavni svet s svojimi štirimi gibali (energija, čas, prostor, gibanje) in vse je nastalo iz medsebojnega delovanja teh gibal. Ta shema je logična, ima potrditve v znanosti in ne zanika božjega porekla stvarjenja.


to je jasno kot beli dan... vsaj dokler ne razrešijo vprašanja prvega povzročitelja vzroka... the cause of the cause

Tudi Darwinova evolucijska teorija ni v nasprotju z nobeno religijo oz. svetim pismom...
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#127 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:02

S tem se pa ne morem strinjat. Bog je večen, materija pa ne. kar ima svoj začetek, ima tudi svoj konec. In kot taka materija oziroma materializem simbolizira končnost oziroma smrt.


Mi poveš za eno stvar v materiji, ki se je začela, končala, in ni samo cikel energijske pretvorbe?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#128 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:05

Samo človek ima potencial popolne svobodne volje in postati Bogu podoben. Vse ostalo je zgolj pot stvarjenja človeka.
kar pa še ni dokaz, da je kaj narobe s temi zapisi, kot hoče dokazovat anarhist!


s tem se ravno ne strinjam. samo Bog imam popolno svobodno voljo, mi pa imamo relativno svobovno voljo.

primer: Bog lahko ta trenutek uniči ali ustvari 1000 novih vesolji. mi pa še v Maribor ne moremo v tem trenutku. tja moramo iti npr. z avtom, za kar bomo porabili 2 uri (iz Lj seveda). se pravi maribor je naša svobodna odločitev, vendar relativna, zato ker moramo iti tja z nekim prevoznim sredstvom in se lahko na poti še zaletimo (prometna nesreča) in potem nikoli ne bomo prišli do maribora, ampak bomo pristali v celjski bolnišnici na urgenci. .....

ne ni nujno, da je kaj narobe s temi zapisi, samo razlagat si jih ne moreš, če nimaš pravega spirituanega znanja,da bi razumel, kaj je bilo s tem zares mišljeno. potem pa s špekulacijo naumiš svojo iluzijo.

primer zapovedi ne ubijaj. jaz misli, da tukaj ni mišljeno samo ljudi, ampak tudi živali. seveda, tako jaz mislim, en mesar/lovec bo pa razmišljal drugače.

to je pač pravica posameznika :)

#129 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:08

Si gotov, da je zemlja edini planet v vesolju, na katerem obstaja življenje?

Nikjer nism trdu, da je zemlja edini planet, na katerem obstaja življenje :eek:
Zakaj potem postavljaš takšna vprašanja?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#130 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:08

Točno tako je z vesoljem. Ne razumem, zakaj je težko dojeti, da je vesolje večno, za njegovega stvarnika pa smo vsi tako prepričani?


vesolje ni večno, energija ki sestavlja vesolje je večna. večna zato, ker je del Boga. vesolje se pa lahko pretvori v novo vesolje, če se Bogu tega zahoče.

#131 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:10

Mi poveš za eno stvar v materiji, ki se je začela, končala, in ni samo cikel energijske pretvorbe?

Že to, da se vse, kar je iz materije - pa naj bo drevo, planeti ali sonca - konča in kot tako propade, simbolizira minljivost.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#132 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:15

Tista razčlenitev me ne zanima, ker je gotovo prepisana s kakšnih duhovnih knjig. Človek in miš se ne ločita po duši, ampak po telesu. Človek kot vrsta živega bitja, je razvrščen po telesu, ne duši. Materialno telo je človek.


ni prepisana :) ni pa tudi na mojem zelniku zrasla :) kaj misliš, da moram odkrivat toplo vodo? :)

duša v človeku in miši je enaka, se strinjam. telesi imata pa različni, se tudi strinjam.

okay, potem pa razloži to.

če je materialno telo človek, a bi ti potem rekel, da je materialno telo brez duše tudi človek? to je primer, ko duša zapusti materialno telo?

človek je živo bitje se strinjaš? a je bitje še vedno živo, ko ga duša zapusti? ne to je samo truplo človeka..... oz. bivši človek.

se pravi. človek je lahko samo človeško telo + subtilna telesa + duša.

ne more biti drugače ...

:)

#133 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:16

Š xnckrivx e vedno mi ni jasno, kaj te tako moti pri tem, da Bog ustvarja človeka po svoji podobi


Jah.. nč morm napisat....
Emanuel gre za to, da mislim, da ni ustvaril človeka po svoji podobi, gre za to, da si ljudje to domišljamo.... je zdaj kaj bolj jasno???

#134 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:18

Nikjer nism trdu, da je zemlja edini planet, na katerem obstaja življenje :eek:
Zakaj potem postavljaš takšna vprašanja?


Si že pomislil, da bi lahko v kakšni drugi galaksiji živelo bitje, razvito bolj kot človek? Od kje torej ideja, da je človek edini, ki lahko ima "enovito dušo" in je edini ustvarjen po božji podobi? (tudi Kristus, božji sin je bil človek)

vesolje ni večno, energija ki sestavlja vesolje je večna. večna zato, ker je del Boga. vesolje se pa lahko pretvori v novo vesolje, če se Bogu tega zahoče.


Tukaj nečesa ne razumem. Kaj je razlika med vesoljem in energijo, ki sestavlja vesolje? Vesolje JE energija.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#135 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:20

S tem se pa ne morem strinjat. Bog je večen, materija pa ne. kar ima svoj začetek, ima tudi svoj konec. In kot taka materija oziroma materializem simbolizira končnost oziroma smrt.



dobro, ti lahko razmišljaš tako, to je tvoja pravica.

ampak jaz še vedno trdim, da je materija od Boga zunanja energija. in vse energije Boga so večne. tako je potem tudi materija večna, ampak ne njene različne oblike.

vesolje tako ni večno, energija ki ga sestavlja pa je.

kaj praviš?

:)

uuu....vidim, da še kr filozofirate o nečem kar ne potrebuje besed....svaka vam čast, da se vam še da x:)x


malo se nam še da, dokler ne bo konec šihta :)

#136 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:21

Že to, da se vse, kar je iz materije - pa naj bo drevo, planeti ali sonca - konča in kot tako propade, simbolizira minljivost.


Drevo ne izgine, ampak odmre in se pretvori v novo obliko energije.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#137 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:22

Ne zanikam nič, verujem v Boga in še zdaleč nisem ateist. Razlika med mano in teboj je v interpretaciji Boga. Saj se v enem stavku trikrat zapecljaš... npr. v zadnjem stavku, kjer praviš, da je Bog nekaj kar presega človekovo dojemanje (ponižno sklepam, da me imaš za človeka in sebe za ne nadčloveka x:px) po drugi strani ga pa moraš dognati, če veš da je to njegovo delo, da je on Stvarnik. :eek: Če je Bog nedojemljiv moramo mi biti tiho in tele teme sploh ne bi smelo biti.

jaz govorim o personifikaciji... če si ti ne znaš Boga predstavlajti drugače, kot osebo, po možnosti moškega spola, je to tvoja hiba in ne moj napuh x;)x

Po moje ne gre za vprašanje tega, da nekdo rabi stvarnika nad sabo, ampak za zavedanje, da ima vsaka stvaritev svojega ustvarjalca. In če nekdo to dojema, ti pa mu očitaš, da pač rabi enega nad sabo... :o|o:

Nism pa napisu, da je Bog nedojemljiv, nasprotno, ljudje si moramo prizadevati Boga vse bolje dojemati, to je potem človekova duhovna rast.

Nisem pa se nič zapecljal, sem napisu, da glede na tvoje poste sklepam, da težko sprejemaš, da ima tudi stvarstvo svojega Stvarnika, nism pa trdu, da ljudje na splošno tega niso zmožni dojeti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#138 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:25

Tukaj nečesa ne razumem. Kaj je razlika med vesoljem in energijo, ki sestavlja vesolje? Vesolje JE energija.


glinena posoda in atomi, ki sestavljajo posodo niso eno in isto. se strinjaš?

atomi sicer niso večni, so pa sestavljeni iz energije, ki je večna.

vesolje pomeni oblika, energija pa še ne pomeni oblike.

vesolje je sestavljeno iz energije, ni pa energija sama.

vesolja so različna in se lahko pretvorijo v drugačna vesolja. pomeni, drugačna oblika. ampak energija/gradnik vesolja, je isti.

zdaj bolje razumeš? :)

#139 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:26

ni prepisana :) ni pa tudi na mojem zelniku zrasla :) kaj misliš, da moram odkrivat toplo vodo? :)

duša v človeku in miši je enaka, se strinjam. telesi imata pa različni, se tudi strinjam.

okay, potem pa razloži to.

če je materialno telo človek, a bi ti potem rekel, da je materialno telo brez duše tudi človek? to je primer, ko duša zapusti materialno telo?

človek je živo bitje se strinjaš? a je bitje še vedno živo, ko ga duša zapusti? ne to je samo truplo človeka..... oz. bivši človek.

se pravi. človek je lahko samo človeško telo + subtilna telesa + duša.

ne more biti drugače ...

:)


Življenje nima nasprotja. Vse je živo, vse ima dušo. Štos je v tem, da ob smrti um odpove in se bitje preneha zavedati. Ampak telo je še vedno človek, na pogrebih truplo vedno nazivajo z Tonetom, Herbertom, Francijem, Mickaelom Jacksonom itd. Tu ne vidim problema.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#140 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:28

Jah.. nč morm napisat....
Emanuel gre za to, da mislim, da ni ustvaril človeka po svoji podobi, gre za to, da si ljudje to domišljamo.... je zdaj kaj bolj jasno???

Po moje pa je namen stvarstva ravno to, da Bog ustvarja človeka po svoji podobi - se pravi duhovni razvoj človeka - in se s tabo ne strinjam. Po moje je zapis točen. x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#141 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:29

glinena posoda in atomi, ki sestavljajo posodo niso eno in isto. se strinjaš?

atomi sicer niso večni, so pa sestavljeni iz energije, ki je večna.

vesolje pomeni oblika, energija pa še ne pomeni oblike.

vesolje je sestavljeno iz energije, ni pa energija sama.

vesolja so različna in se lahko pretvorijo v drugačna vesolja. pomeni, drugačna oblika. ampak energija/gradnik vesolja, je isti.

zdaj bolje razumeš? :)


Tukaj gre za poimenovanje. Dokler gledaš z umom, obstajajo oblike. Ko samo bivaš, ostane energija. Jaz govorim o vesolju kot o energiji, ki zaradi zgoščenosti tvori oblike. Oblike so minljive, energija večna. Se zdaj strinjava?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#142 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:32

Življenje nima nasprotja. Vse je živo, vse ima dušo. Štos je v tem, da ob smrti um odpove in se bitje preneha zavedati. Ampak telo je še vedno človek, na pogrebih truplo vedno nazivajo z Tonetom, Herbertom, Francijem, Mickaelom Jacksonom itd. Tu ne vidim problema.

Po moje bi blo bolj točno, če bi rekli, sedaj bomo pa pokopal Tonetovo truplo, in ne, da pokopavajo Toneta :vragec:

Itak pa, kot uči krščanski nauk, mrtvi naj pokopavajo mrtve.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#143 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:33

Po moje pa je namen stvarstva ravno to, da Bog ustvarja človeka po svoji podobi - se pravi duhovni razvoj človeka - in se s tabo ne strinjam. Po moje je zapis točen. x:)x


Emanuel tudi prav, če tako misliš, imava pač različne poglede.... hehehehe tudi to je del stvarstva, kajne.... x;)x

#144 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:33

vesolje tako ni večno, energija ki ga sestavlja pa je.

kaj praviš?

:)

No ja, to bi pa šlo.
x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#145 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:33

Morda pa je človek ustvaril boga po svoji podobi, ha?...Kaj pa če je bogu za te podobe
čisto vseeno oziroma ni vezan na katerokoli?
Saj veš - kako nemogoče je egu dojeti da ni najpomembnejši! Še celo v navezavi z bogom... x;)x :palec: x8Dx x;)x



Tole se mi zdi zelo smiselno- vsekakor smo dovolj domišljavi, da se smatramo za najvišja in najpopolnejša bitja živeča na zemlji , da smo / so -tisti ko so pisali sveto pismo/ ga naredili podobnega nam./po logiki, če je človeka ustvaril po svoji podobi / -seveda naša predstave potrebuje vizualizacijo - če že ne materiala .
Pa sploh ne vem - glih ustvaril- mislim, da je več kot preveč dokazov ,da se je človek kot človek razvijal skozi dolgo dobo, kot večina živih bitij. ...dvomim , da je mamute lovil en takle osebek , kot hodimo sedaj po cestah...Mislim , da je treba takele knjige , kot sveto pismo brati- razumevati z spoznanji in dognanji , ki obstajajo in , ki niso kar izmišljena.
Jaz verjamem v določene stvari, imam pa tudi nekaj razuma, tako da ne bi glih vzel vsako pisano zadevo v celoti zdravo za gotovo...Napačno sem se izrazil- zaupam nečemu, častim pa nikogar in nič, ker nihče,niti tisto, po čigar zaslugi obstajam ,ne potrebuje mojega čaščenja . Pa tudi mislim, da če bi vsi /ki povdarjate svojo ljubezen do boga/ ljubili soljudi v isti meri, bi bilo na svetu mnogo lepše ...pa več miru ..pa še kaj.. / velika večina teh, ki pošiljajo ljudi v smrt-ali pa je pošiljala, -zvečer moli in čuti globoko ljubezen do boga/
Pa tudi ne vem , če je ta ljubezen / ponavljanje in povdarjanje/ tako pomembna, če to komu ali čemu pomaga. Mislim ,Jonardan, je kar pravilno , da imaš sebe rad... xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#146 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:34

Tukaj se zlo motiš. Duša je stalno razvijajoča se entiteta. V mineralnem, rastlinskem in živalskem svetu se duše združujejo in kot take razvijajo na vse vičje nivoje vse do človeka, ki ima nato enovito dušo s popolnoma svobodno voljo.


tukaj se pa jaz ne strinjam s tabo :)

duša se ne razvija, zato ker je vedno enaka. duša je večna, zato se ne spreminja. lahko pa napreduje iz telesa v telo....

napreduje iz rastline v žival in iz živali v človeka. če človek potem ne naredi ničesar v duhovnem smislu, pade nižje, v žival ali rastlino.

ko pa duša napreduje iz rastline naprej proti človeku, pa ne more padet nižje, zato ker žival ni sposobna duhovno prakticirat.

to je mogoče le v človeškem telesu.

tako jaz to razumem no :)

#147 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:41

tukaj se pa jaz ne strinjam s tabo :)

duša se ne razvija, zato ker je vedno enaka. duša je večna, zato se ne spreminja. lahko pa napreduje iz telesa v telo....

napreduje iz rastline v žival in iz živali v človeka. če človek potem ne naredi ničesar v duhovnem smislu, pade nižje, v žival ali rastlino.

ko pa duša napreduje iz rastline naprej proti človeku, pa ne more padet nižje, zato ker žival ni sposobna duhovno prakticirat.

to je mogoče le v človeškem telesu.

tako jaz to razumem no :)


Kako se razgovorimo, ko razlagamo nekaj, o čemer nimamo pojma.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#148 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:53

Življenje nima nasprotja. Vse je živo, vse ima dušo. Štos je v tem, da ob smrti um odpove in se bitje preneha zavedati. Ampak telo je še vedno človek, na pogrebih truplo vedno nazivajo z Tonetom, Herbertom, Francijem, Mickaelom Jacksonom itd. Tu ne vidim problema.


nima vse duše, obstaja živa in neživa materija. betonski steber ni živo bitje, človek pa je.

telo brez duše se komot lahko zažge (ni kaznjivo), če pa bi zakuril živega človeka (potem pa imaš lahko velik problem z zakonom).

in zakaj se telo takrat neha zavedati? zato ker je duša zapustila to telo.

telo takrat ni več človek, ampak samo kup mesa in kosti. ex človek.

ljudje se prepoznavamo po zunanjih telesih. recimo en Franci zgleda debel in nemaren. ampak Franci vseeno ni to telo, ki ga pred sabo vidiš, Franci je v bistvu duša, ki se nahaja v telesu.

zato ker v naslednjem lifu bo ta duša v drugem telesu in jo bodo klicali John. John bo pa maneken in se bo tuširal trikrat na dan.

na pogrebih bi morali govoriti. v tem telesu se je nekoč nahajal Franci, ki je veliko jedel in se ni nikoli umival.

ma saj jaz tudi ne vidim problema, saj se samo pogovarjava kajne? :)





Kako se razgovorimo, ko razlagamo nekaj, o čemer nimamo pojma.


:)

mogoče pa imamo nekaj pojma, pa se delamo, da ne vemo nič :)

:)

jaz itak ne vem nič, pišem, pa kot da bi veliko vedel....


------------


nekaj vem no, zato tudi pišem po tem forumu.

:)

veliko iz teorije, nekaj pa tudi iz prakse.

-----------

in tudi če imam nekaj zrealizirano v praksi, bom raje pisal, kot da vem to iz teorije. bolje za mene, bolje za vse ostale :)

#149 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 14:09

Tukaj gre za poimenovanje. Dokler gledaš z umom, obstajajo oblike. Ko samo bivaš, ostane energija. Jaz govorim o vesolju kot o energiji, ki zaradi zgoščenosti tvori oblike. Oblike so minljive, energija večna. Se zdaj strinjava?


tukaj se gre predvsem za premetavanje z materialnimi besedami.

z materialnim umom ne moreš nič razumet, to se strinjam.

ko razmišljaš z materialnim umom, si lahko predstavljaš samo materialno. ko pa deluješ iz pravega jaza, potem pa vidiš vse, tako kot je.

materialne oblike so minljive, energija ki jih sestavlja, je pa večna :)

in če deluješ iz pravega jaza, lahko to večno energijo vidiš, vidiš pa tudi obliko, ki jo gradi.

a je cool?

jaz grem zdaj domov, tako da jutri nadaljujem.

drugače pa zanimiv pogovor :)

v bistvu podobno razmišljamo, vsaj jaz tako vidim. se pa vseeno ne strinjamo, zato ker delujemo iz materialnega uma in inteligence.

nimaš kej, saj bo bolje :)

največji problem je pa zmotni ego, kot pri vseh pogojenih dušah....

byebye





No ja, to bi pa šlo.
x;)x



super :)

#150 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 15:41

nima vse duše, obstaja živa in neživa materija. betonski steber ni živo bitje, človek pa je.

Lahko je potegnit mejo med človekom in betonskim stebrom.
Ampak obstajajo organizmi, za kater se ne more z gotovostjo reči, ali so rastline, ali živali.
Prav tako se ne da potegniti jasne meje med mineralnim in rastlinsim svetom. Meje so zgolj okvirne.
Ni treh kraljestev; mineralnega, rastlinskega in živalskega sveta, ampak zgolj eno kraljestvo stvarstva.
Koralni greben je istočasno mineral, rastlina in preprosta žival. Kako boš potem potegnil mejo.

Kot pravijo indijanci, kamni so naši predniki. In zavest se razvija od najnižjih oblik zavedanja.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0