Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#151 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 15:49

tukaj se pa jaz ne strinjam s tabo :)

duša se ne razvija, zato ker je vedno enaka. duša je večna, zato se ne spreminja. lahko pa napreduje iz telesa v telo....

napreduje iz rastline v žival in iz živali v človeka. če človek potem ne naredi ničesar v duhovnem smislu, pade nižje, v žival ali rastlino.

Saj sem vedu, da se tukaj ne boš strinjav. Ker je očitno, da slediš vshodnjaški šoli, mi je blo čist jasno, kaj boš napisu x;)x

Jest osebno bolj verjamen Lorberjevem podajanju Jezusovega učenja. (da še enkrat citiram :) )

"Pogosto ste že slišali o selitvi duš. Daljna jutrova dežela še dandanes trdno veruje v to. Toda ta vera je pri njih zelo omadeževana, ker naj bi se po njihovem človeške duše vračale v živalsko meso. Ampak še zdaleč ni tako.

Večinoma sem vam že povedal, da se duša človeka s tega sveta zbere iz mineralnega, rastlinskega in živalskega kraljestva in se povzpne do človeške duše, in tudi, kako se to v ustaljenem redu dogaja. Toda vzratno ne potuje več nobena še tako nepopolna duša, razen v duhovnem srednjem kraljestvu po zunanji pojavnosti, da bi se ponižala in potem morebiti poboljšala. Ko se to zgodi do določene stopnje, čez katero se potem zaradi pomanjkanja višjih sposobnosti ne more nadaljevati, lahko takšna duša preide zgolj v blaženost ustvarjenih bitij na kakšnem drugem svetu, se pravi v njegovem duhovnem delu, ali pa, če hoče, še enkrat stopi v meso ljudi te zemlje, si po tej poti morda pridobi višje sposobnosti in z njihovo pomočjo doseže celo Božje otroštvo.

Tako potujejo tudi duše z drugih svetov v meso ljudi te zemlje, da bi si v njem pridobile tiste neštete duhovne lastnosti, ki so potrebne za dosego resničnega Božjega otroštva.

Ker pa je ta zemlja takšna šola, jo tudi obravnavam s toliko potrpljenja, uvidevnosti in potrpežljivosti. Kdor od vas zmore to razumeti, naj razume; toda to naj obdrži zase, ker ne bo dano vsem, da bi razumeli vse skrivnosti Božjega kraljestva. Če pa vendarle najdete koga, ki je otrok kar se da pravega duha, temu lahko postopno odkrivate eno skrivnost za drugo, toda tudi tedaj samo zanj; kajti Jaz hočem, da si pravi človek vse to pridobi z lastno prizadevnostjo po mojem nauku."


To učenje, da se človek lahko reinkarnira kot žival verjetni izhaja iz tega, da so s tem hoteli bolj kultivirati človeško družbo, kar pa je seveda jalovo. Za vshod je značilno, da to ponavljajo eden za drugim, do onemoglosti ;)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#152 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 29. avgust 2006, 16:31

Hmm jaz pa verjamem, da se lahko zgodi da se clovek reinkarnira kot zival. Pa ne mislim v smislu kazni, ampak iz takega ali drugacnega Namena ( o katerem je brezveze razkladati ) rodis se kot zival in tvoj um ima zavedanje necesa visjega.Bil bi naprimer macek, ki bi znal brati in to svojemu lastniku tudi pokazati, imel bi razumevanje.Podobno, kot posamzniki, ki pri starosti 5 let komaj znajo materin jezik, pa enako dobro zna nek popoloma tuj, nikoli ucen jezik. Sej ce ima clovek 10% izkoristek, kaksenga ima potem zival? in ali je mozno, da bi doloceni neaktivni receptorji/tranzitorji/karkoli pri zivali postali aktivni na taksen nacin? Pri taki zivali bi Duh nadvladoval njeno zivalsko bistvo / nagon. Ker sam sem opazil, da lahko zival v kontaktu s clovekom, katerega Duh je mocan ali zelo dobro ustrojen v njegov vsakdanjik postanejo bolj inteligentne, pridobijo na znacaju, na karakterju, 'zanemarijo' svoj nagon do neke mere. To je tako, kot da bi rekel, da bog v vecji popolnosti deluje preko zivali.

In naj recem, da pojma nimam kaj je Bog. Vse vibracije samozavedne v eni misli, ki pa po nasih predstavah sploh ni ena misel, mogoce samozavedna Vibracija obstoja. Kaj pa se bi se ta Vibracija zaradi nekega razloga odlocila se nam prikazati taksna kot je in ne taksna kot bi jo zeleli videti. Kaksna pa je? Spreminjajoca, Ljubezniva, Kruta, Razdiralna , Gradljiva, Sovražna, Hoteča, Avtoritativna in tako naprej in bi videli obliko nasim ocem tako strasno, da bi rekli ' NE TO ŽE NI NAŠ BOG' 'TO JE SAM SATAN, KI NAS ZAVAJA' in Bog bi odsel :eek: in seveda govorim o Materializirani obliki Boga - sej veste da delovne roke postanejo grobe in neprijetne na otip, zakaj bi bil potem Bog lep kot otroska ritka x?x
Brez podpisa

#153 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. avgust 2006, 16:42

uuu....vidim, da še kr filozofirate o nečem kar ne potrebuje besed....svaka vam čast, da se vam še da x:)x

Mogoče pa je to filozofiranje in nizanje prepričanj želja in globoka potreba, da bi prišli do Njega. To je konec koncev v vsakem bitju, pa naj se tega zavedamo ali ne. Tudi kako Ga imenujemo, je v bistvu vseeno. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#154 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 29. avgust 2006, 17:01

Kdo je u-bog?

Vsi smo bogovi, ti, jaz, on. Ko nekdo sebe postavi nad druge in se ima za boga, takrat je u-bog.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#155 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. avgust 2006, 17:29

Kdo pa je bog-at? xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#156 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. avgust 2006, 19:04

Kdo pa je bog-at? xrolleyesx


He, he. to besedno igro se gredo po farah, ko hodi duhovni okoli s "beherjem" kamor ljudje mečejo denar in vsakega pobara in reče "v Boga ime", medtem ko se to pogovorno sliši "ubogaj me" x:Dx x:Dx x:Dx . In potem naj še kdo reče, da duhovni ne berejo Freuda in Lacana x:px x;)x

uuu....vidim, da še kr filozofirate o nečem kar ne potrebuje besed....svaka vam čast, da se vam še da x:)x


Se ne strinjam. Na vsak način ga je potrebno razkrinkat, postavit na pranger in ga obsuti z .... akhm, vprašanji x:Dx x;)x


Kar se pa tiče nas, kot božje podobe. Res je, da že v genezi biblija govori o tem, da je Bog ustvaril človeka po svoji podobi. Za razmislek en primer. Jaz imam zdajle v glavi eno podobo... očarljivo in mamljivo deklico... njami, njami... ah, ja, to je mentalna podoba x;)x . Torej, mogoče je sposobnost razmišljanja božja podoba itd. itd. Normalerweisse so pa interpretacije, oseba, moškega spola :xx!: ... zraven pa še vsemogočen x:Dx ... ja, zdej pa bot vernik x:Dx x:px x;)x

Mam že raje tisto prsato grško boginjo plodnosti x^x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#157 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. avgust 2006, 21:07

Mam že raje tisto prsato grško boginjo plodnosti x^x

xrainbowx

Ali pa Ishtar. :2src:
Possible—but highly unlikely.

#158 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 22:57

Bil bi naprimer macek, ki bi znal brati in to svojemu lastniku tudi pokazati, imel bi razumevanje.

Si me spomnu na en ruski vic x:o)x

Potuje moskovčan po sibiriji, in vid domačina, ki igra šah z medvedom. Je turist ful navdušen, in hoče odpeljat medveda v moskvo kot atrakcijo, da bi z ljumi igral šah. Sibirc je pa užaljen. "Zakaj pa medveda, saj jest vodim tri proti ena" x:Dx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#159 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. avgust 2006, 10:32

Lahko je potegnit mejo med človekom in betonskim stebrom.
Ampak obstajajo organizmi, za kater se ne more z gotovostjo reči, ali so rastline, ali živali.
Prav tako se ne da potegniti jasne meje med mineralnim in rastlinsim svetom. Meje so zgolj okvirne.
Ni treh kraljestev; mineralnega, rastlinskega in živalskega sveta, ampak zgolj eno kraljestvo stvarstva.
Koralni greben je istočasno mineral, rastlina in preprosta žival. Kako boš potem potegnil mejo.

Kot pravijo indijanci, kamni so naši predniki. In zavest se razvija od najnižjih oblik zavedanja.


evo me :)


ma saj v take podrobnosti se vseeno ni potrebno spuščat :)

korale so plenilske živali, saj se hranijo z drugimi koralami. niso niti najmanj rastline. čeprav imajo del telesa iz mineralov, je znotraj koralnega telesa živalsko meso. če ješ koralni kalcij je podobno temu, kot če bi jedel kosti od živali. tako da vegetarjanci ne uživamo koralnega kalcija, čeprav je zdrav in bogat s kalcijem. večina živali ima kosti navzven prekrite z mesom, korale imajo pa znotraj ˝kosti˝ meso. seveda to niso zares kosti, sem želel samo prikazat podobnost.

indijanci so živeli oz. nekateri še živijo v simbiozi z naravo. njihovo znanje tako izhaja predvsem iz materialne zavesti (večina subtilna materialna zavest, kot je astral). nekaj časa sem prebiral vse mogoče knjige o raznih šamanih,... itd. na začetku se mi je zdelo to neke vrste duhovnost, vendar sem potem kasneje ugotovil, da temu ni tako. kaj je duhovnost je v današnjem času zelo relativna stvar. dobro, vsak ima svoje mnenje o tem.

kamni niso naši predniki, čeprav je bilo na začetku samo kamenje na tem planetu. Bog je ustvaril vsa živa bitja. tako tudi opice niso naši predniki. mi smo duhovne duše in nimamo nobenih prednikov, saj že od vedno obstajamo. selimo se pa iz telesa v telo, vendar to v resnici nismo mi. če sem bil jaz v prejšnem življenju v telesu opice je bilo to pač tako. v duhovnem smislu mi nismo ta telesa, čeprav jih začasno naseljujemo.

kaj ti praviš?

#160 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 30. avgust 2006, 11:08

nima vse duše, obstaja živa in neživa materija. betonski steber ni živo bitje, človek pa je.

telo brez duše se komot lahko zažge (ni kaznjivo), če pa bi zakuril živega človeka (potem pa imaš lahko velik problem z zakonom).

in zakaj se telo takrat neha zavedati? zato ker je duša zapustila to telo.

telo takrat ni več človek, ampak samo kup mesa in kosti. ex človek.

ljudje se prepoznavamo po zunanjih telesih. recimo en Franci zgleda debel in nemaren. ampak Franci vseeno ni to telo, ki ga pred sabo vidiš, Franci je v bistvu duša, ki se nahaja v telesu.

zato ker v naslednjem lifu bo ta duša v drugem telesu in jo bodo klicali John. John bo pa maneken in se bo tuširal trikrat na dan.

na pogrebih bi morali govoriti. v tem telesu se je nekoč nahajal Franci, ki je veliko jedel in se ni nikoli umival.


Vse je živo, beton je obtožen neživosti, zato ker človeško oko ne opazi življenja v njem. Tako kot človeško telo je tudi zid vibracija, ki tvori trdno snov. Razlika je v možganih, ki skupek mesa in kosti spremenijo v mišleče bitje. Življenje pa je v vsem in povsod.
Glede Francija pa ga lahko imaš za karkoli, me ne moti. Ampak če bi po teoriji reinkarnacije (s katero se ne strinjam popolnoma) iz človeškega telesa duša odšla nazaj v živalsko, bi se zato preimenovala, ali bi ostala človek v zajcu?

Mogoče pa je to filozofiranje in nizanje prepričanj želja in globoka potreba, da bi prišli do Njega. To je konec koncev v vsakem bitju, pa naj se tega zavedamo ali ne. Tudi kako Ga imenujemo, je v bistvu vseeno. x:)x


Namen je bil ugotoviti, da je iskati boga ali iskati žnj isto, če ne vemo o čem govorimo. Zaradi Njega se odvijajo razne bedarije, ki grejo v prazno. Če je bog vse, kar je, zakaj se ljudje prepirajo, ali bog obstaja ali ne?
Zaradi personifikacije.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#161 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. avgust 2006, 11:13

Saj sem vedu, da se tukaj ne boš strinjav. Ker je očitno, da slediš vshodnjaški šoli, mi je blo čist jasno, kaj boš napisu x;)x

Jest osebno bolj verjamen Lorberjevem podajanju Jezusovega učenja. (da še enkrat citiram :) )

"Pogosto ste že slišali o selitvi duš. Daljna jutrova dežela še dandanes trdno veruje v to. Toda ta vera je pri njih zelo omadeževana, ker naj bi se po njihovem človeške duše vračale v živalsko meso. Ampak še zdaleč ni tako.

Večinoma sem vam že povedal, da se duša človeka s tega sveta zbere iz mineralnega, rastlinskega in živalskega kraljestva in se povzpne do človeške duše, in tudi, kako se to v ustaljenem redu dogaja. Toda vzratno ne potuje več nobena še tako nepopolna duša, razen v duhovnem srednjem kraljestvu po zunanji pojavnosti, da bi se ponižala in potem morebiti poboljšala. Ko se to zgodi do določene stopnje, čez katero se potem zaradi pomanjkanja višjih sposobnosti ne more nadaljevati, lahko takšna duša preide zgolj v blaženost ustvarjenih bitij na kakšnem drugem svetu, se pravi v njegovem duhovnem delu, ali pa, če hoče, še enkrat stopi v meso ljudi te zemlje, si po tej poti morda pridobi višje sposobnosti in z njihovo pomočjo doseže celo Božje otroštvo.

Tako potujejo tudi duše z drugih svetov v meso ljudi te zemlje, da bi si v njem pridobile tiste neštete duhovne lastnosti, ki so potrebne za dosego resničnega Božjega otroštva.

Ker pa je ta zemlja takšna šola, jo tudi obravnavam s toliko potrpljenja, uvidevnosti in potrpežljivosti. Kdor od vas zmore to razumeti, naj razume; toda to naj obdrži zase, ker ne bo dano vsem, da bi razumeli vse skrivnosti Božjega kraljestva. Če pa vendarle najdete koga, ki je otrok kar se da pravega duha, temu lahko postopno odkrivate eno skrivnost za drugo, toda tudi tedaj samo zanj; kajti Jaz hočem, da si pravi človek vse to pridobi z lastno prizadevnostjo po mojem nauku."


To učenje, da se človek lahko reinkarnira kot žival verjetni izhaja iz tega, da so s tem hoteli bolj kultivirati človeško družbo, kar pa je seveda jalovo. Za vshod je značilno, da to ponavljajo eden za drugim, do onemoglosti ;)


si vedel kajne :) good :)

jaz ne sledim vzhodnjaški filozofiji, temveč univerzalnemu spiritualnemu znanju Boga. če je to uglavnem prisotno do neke mere v Indiji, potem to še ne pomeni, da so se ga tam izmislili oz. spomnili. Indija je pač taka lokacija, kjer trenutno (že kar nekaj časa) živi veliko pravih svetnikov in mojstrov modrosti. če boš kdaj obiskal Indijo ti bo jasno zakaj. veliko ljudi je zelo čistih in niso pogojeni z zmotnim egom, tako kot je tukaj na zahodu. to še ne pomeni, da je zdaj cela Indija taka. v Indiji lahko najdeš prav vse mogoče, kar ti pride ta trenutek na pamet. včasih je bilo dosti boljše, vendar zahod ima na Indijo vseeno nekakšen vpliv. je pa tudi taka doba, kar je v principu samoumevno. Kali Yuga oz. doba sovraštva in prepirov. samo še slabše bo..... tukaj nimaš kaj, lahko edino sam s sabo kaj narediš, saj sveta ni mogoče spremeniti.

Lorberjeva učenja se mi zdijo neka mešanica krščanskih naukov in vzhoda, pomešanih s špekulacijami nerealizirane osebe. takih učenj je veliko in imajo nekaj resnice v sebi, vendar zame niso verodostojni. seveda, to ne pomeni, da mora biti tako za vse. vsak naj verjame tistemu, ki misli, da mu bo najbolj pomagal.

To učenje, da se človek lahko reinkarnira kot žival verjetni izhaja iz tega, da so s tem hoteli bolj kultivirati človeško družbo, kar pa je seveda jalovo. Za vshod je značilno, da to ponavljajo eden za drugim, do onemoglosti ;)


človek se ne inkarnira kot žival brat moj. inkarnira se duša, ki se je prej nahajala v človeškem telesu. človek ni duša, je skupek telesa in duše. in duša lahko edino v tem telesu duhovno prakticira. ma kakšna kultivacija človeške družbe :) človeško družbo ni mogoče kultivirati oz. vsaj v tej dobi ne. to je bilo izgovorjeno že pred dosti dosti časa nazaj.

Bog v Vedah lepo pove. tisti ljudje, ki bodo svoje človeško rojstvo napačno uporabili, se bodo morali vrniti nazaj na začetek oz. bodo padli nižje v živalska telesa. meni se to zdi logično, je pa moja logika malo drugačna od tvoje oz. od Lorberjeve. to ne pomeni, da se mi zdita z Lorberjem brezvezna in da vaju morda preziram,.... se pa vseeno ne strinjam z vama oz. z njegovimi ugotovitvami, kar je moja pravica svobodne izbire. seveda, tebi pa ni treba verjeti temu, kar ti jaz pišem.

lahko se pa vseeno naprej pogovarjava, saj bo za oba dobro.

povej mi raje malo o sebi, kakšna je tvoja duhovna praksa in morda kakšne realizacije tebe kot duše. lahko mi napišeš tudi v zasebnem sporočilu. če imaš voljo seveda in če ni preveč osebno :)

lp :)

#162 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. avgust 2006, 11:27

Vse je živo, beton je obtožen neživosti, zato ker človeško oko ne opazi življenja v njem. Tako kot človeško telo je tudi zid vibracija, ki tvori trdno snov. Razlika je v možganih, ki skupek mesa in kosti spremenijo v mišleče bitje. Življenje pa je v vsem in povsod.
Glede Francija pa ga lahko imaš za karkoli, me ne moti. Ampak če bi po teoriji reinkarnacije (s katero se ne strinjam popolnoma) iz človeškega telesa duša odšla nazaj v živalsko, bi se zato preimenovala, ali bi ostala človek v zajcu?


beton je energija, vendar ni živo bitje. živo bitje ima dušo, katera odide iz telesa, ko je telo prestaro oz. preveč poškodovano, da bi lahko duša v njem še obstajala. ti mešaš energijo in živa bitja. saj betonski steber ima neko vibracijo, saj je sestavljen iz energije. energija je seveda tudi ˝živa˝ stvar, vendar vseeno to ni živo bitje. vsa energija prihaja od Boga in tako je tudi res, da je potem Bog prisoten v vsaki stvari. vendar betonski steber vseeno ni Bog, je pa sestavljen iz Njegove eksterne energije.

sem že Emanuelu napisal o dušah, preberi si malo tam.

dodal bom pa še to. ko duša za vedno zapusti materialno telo, ne vzame nič materialnega s sabo. to ni mogoče, zato si je brezveze pretirano prizadevat za materialni aspekt življenja. telo ti more služit, da lahko duhovno prakticiraš in ni za prav nič drugega. da pa ti lahko duhovno prakticiraš, pa potrebuješ neko uravnoteženo materialno življenje..... zaradi tvojega višjega cilja so te aktivnosti sčasoma popolnoma spiritualizirane.

to je moje mnenje :)

#163 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. avgust 2006, 13:51

Za tole diskusijo bi bilo najbolj priročno, če bi pozabli vse kar so nas učili iz oz. nas uči biblije/a. Ampak, a lahko ugasneš ušesa če ti nekdo cvili x?x

Imaš višje in nižje nivoje energije (e je ha krat ni npr.), govoriti o božji eksterni in potemtakem interni energiji... ne vem, gotova vednost o tem mi pošilja kurjo polt po telesu.

Za zanimivost... človeški možgani oddajajo elektromagnetno valovanje dolžine 300-ij km... znanstveno potrjeno... toliko o telepatiji in čira čara. Vprašanje je samo kako velik pladenj bi morali potem nositi na glavah (vsaj d/4), da bi to delovalo... ampak saj ravno zaradi tega tudi vsi ne obvladamo telepatije.

No, hotel sem povedati, da se je tudi našim davnim prednikom strela, ki je po možnosti ožgala pridelek, zdel božji srd, danes se nam pa kaj drugega dozdeva nadnaravno oz. nedojemljivo.
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#164 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. avgust 2006, 14:40

Hojla gospe in gospodje, tovarišice in tovariši /ali kaj tretjega, vam ljubšega/

Jaz sem samo en neveden butl, ki z zanimanjem bere vaše traktate, goreče kar se da, na tako zelo nedoumljivo, misteriozno, izmikajočo temo iskalcev absoluta, pravzaprav absolutnega, vseobsegajočega odgovora, ki je vseobče in od nekdaj znano, ne glede na vprašanje. Devetinštirideset.

A je? Seveda da ja. Znano že ohoho inkarnacij nazaj, ko zgodovine še ni bilo. Se še zelo dobro spominjam, mislim, da nekje v četrti ali štirinajsti inkarnaciji, ko sva se zelo mimogrede srečala, tako, v rahlem razkoraku, se mi je predstavila, vsa sveža, dišeča po materinem mleku, čisto nova.

"Zgodovina", se mi je predstavila z grlenim glasom v rahli disharmoniji z njeno mladostjo.
"Be", sem izdavil prepričljivo, v skladu s svojim imenom in da bi popravil vtis, dodal še "devetinštirideset".
"A?", je prav nespodobno povesila čeljust, kar je bilo pričakovano, glede na to, da sem bil pa ja starejši, ona pa čisto nova novcata in ne bi bil dostojen butl, če ne bi pograbil tako nepričakovane priložnosti obojeročno in nožno tudi ter razširil pojasnilo na pomen interpretacije, pozicije, perspektive in zornega kota z nazornimi primeri...eee....recimo:

Če zamižiš čisto malo na levo oko, je /kar kriči a ne da ja/ Bog pravzaprav zapis devetinštirideset skupaj, ker če bi zapisal B o g, se pravi devet in štirideset, bi bilo to prav neznosno narobe, vsekakor pa zelo težko berljivo in izgovorljivo /kako izgovoriti presledke, jih časovno ovrednotiti, jih uporabiti za, kaj, čikpavzo, odhod v kino, sprehod po gozdu, za srk kapučina mogoče?...vsekakor zagatno, kajne/.

Sem jo vprašal, če je že kdaj videla vodomca v nizkem letu nad vodno gladino, s katere je sonce ravnokar popilo tiste bele čarobne meglice, iz katerih kdaj pa še kdaj pokuka glava čopastega ponirka z vabilom na igro "kuku, tu sem, kje si pa ti", pa je rekla da ne, da je še nova...mislim...zgodovina a ne. A je ravno taisti hip priletel mimo in ji je bilo precej vse jasno, ko je opazila ta bleščeči diamant jekleno modre svetlobe z izrazitim, rahlo živčnim prelivom v zeleno in vijolično. Ko sva zaobjela preliv za dva, tri trenutke neskončnosti, je zadonelo, tako, ene triglasno, kot ooommm. Milozvočno. Kar takoj sva zagledala devetinštirideset v vsej svoji dokončnosti in preprostosti med izrazitim in prelivom pod rahlo in živčnim. Ja, lepo res.

Ob deževnih večerih je pa odgovor tako ali čisto drugače vedno tu, le perspektivo malce prilagodim na gor ko se mi devetinštirideset razodene v šepetu kapelj /ja, deževnih a ne, če pa pada dež/, kot jata delfinov, ki mi mahajo in se poslavljajo z "zbogom in hvala za vse ribe", medtem ko na prav prijetno ljubek način plešejo rumbo.

Kaj sem že želel povedati?. Aja. Ja, kakorkoli že, vedno je devetištirideset, tudi če ni, je, s pravo interpretacijo, v poziciji, iz ugodne perspektive, iz udobnega zornega kota.

Devetinštirideset.

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#165 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 30. avgust 2006, 15:05

butl....kaj te lahko na pir povabim...plis, plis, plis x:Dx

#166 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. avgust 2006, 18:07

Sem tut žejen ratu pri tem branju x:Dx x:Dx x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#167 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. avgust 2006, 21:42

Za tole diskusijo bi bilo najbolj priročno, če bi pozabli vse kar so nas učili iz oz. nas uči biblije/a. Ampak, a lahko ugasneš ušesa če ti nekdo cvili x?x

Imaš višje in nižje nivoje energije (e je ha krat ni npr.), govoriti o božji eksterni in potemtakem interni energiji... ne vem, gotova vednost o tem mi pošilja kurjo polt po telesu.

Za zanimivost... človeški možgani oddajajo elektromagnetno valovanje dolžine 300-ij km... znanstveno potrjeno... toliko o telepatiji in čira čara. Vprašanje je samo kako velik pladenj bi morali potem nositi na glavah (vsaj d/4), da bi to delovalo... ampak saj ravno zaradi tega tudi vsi ne obvladamo telepatije.

No, hotel sem povedati, da se je tudi našim davnim prednikom strela, ki je po možnosti ožgala pridelek, zdel božji srd, danes se nam pa kaj drugega dozdeva nadnaravno oz. nedojemljivo.


če bomo na vse pozabili, potem bomo rabili spet ne vem koliko časa, da bomo prišli do sem, kjer že smo.

res je, da je veliko balasta v nas, ki samo moti zdrav duhovni razvoj,.... vendar ta balast je vseeno za nekaj dober. je nekakšna prizemljitev, da si ti ne zmeša, ko stopiš na duhovno pot. tistim, ki imajo premalo balasta, se ponavadi odtrga in pristanejo v kakšni umo bolnici.

jaz sem ugotovil, da pri duhovnem razvoju, nepotreben balast sčasoma sam odpade. počasi se osvobajaš zmotnega, čeprav to ni tvoja primarna želja oz. tudi sekundarna ni. osvoboditev pride zraven kot stranski učinek, seveda step by step in si ne rabiš posebi prizadevat za to oz. je celo slabo, če si želiš osvoboditve. dobil jo boš sklado z duhovnim napredkom. ko bo zmoti ego uničen, takrat si osvobojen vsega. iluzija se kot megla dvigne izndat tvoje duše, ki jo je prekrivala mnogo mnogo časa.

jaz nisem govoril o energiji, ki bi jo lahko določal z nižjo ali višjo energijo, ampak o eksterni energiji Boga, o tisti energiji, s katero je sestavljen materialni svet. imaš še mejno energijo Boga, od tam prihajamo pogojene duše in notranjo energijo Boga, s katero je sestavljen duhovni svet oz. eni temu rečejo božje kraljestvo. tukaj bi lahko še marsikaj napisal, pa se bom raje ustavil.

če si želiš mističnih moči, jih lahko tudi dobiš. telepatija, telekineza, materializacija, jasnovidnost, ..... za to pač imaš določene mistične procese. poznam proces, ki ti razvije možgane in ti delujejo v celoti oz 100%. vendar to je še vedno vse na materialnem nivoju. lahko je nek subtilni materialni nivo, vendar je še vedno v čisto materialni zavesti. za duhovni napredek so mistične moči huda slepa ulica..... največji mistik, je Bog sam.... če si pogojena duša pridobi mistično moč, potem misli, da je sama Bog. vendar pogojena duša nikoli ne bo Bog. še polbog ne more bit....

ne želi si mističnih moči, ne želi si osvoboditve...... samo predaj se meni. tako pravi Bog v Vedah.

:)

#168 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 30. avgust 2006, 21:56

Hojla gospe in gospodje, tovarišice in tovariši /ali kaj tretjega, vam ljubšega/

Jaz sem samo en neveden butl, ki z zanimanjem bere vaše traktate, goreče kar se da, na tako zelo nedoumljivo, misteriozno, izmikajočo temo iskalcev absoluta, pravzaprav absolutnega, vseobsegajočega odgovora, ki je vseobče in od nekdaj znano, ne glede na vprašanje. Devetinštirideset.

A je? Seveda da ja. Znano že ohoho inkarnacij nazaj, ko zgodovine še ni bilo. Se še zelo dobro spominjam, mislim, da nekje v četrti ali štirinajsti inkarnaciji, ko sva se zelo mimogrede srečala, tako, v rahlem razkoraku, se mi je predstavila, vsa sveža, dišeča po materinem mleku, čisto nova.

"Zgodovina", se mi je predstavila z grlenim glasom v rahli disharmoniji z njeno mladostjo.
"Be", sem izdavil prepričljivo, v skladu s svojim imenom in da bi popravil vtis, dodal še "devetinštirideset".
"A?", je prav nespodobno povesila čeljust, kar je bilo pričakovano, glede na to, da sem bil pa ja starejši, ona pa čisto nova novcata in ne bi bil dostojen butl, če ne bi pograbil tako nepričakovane priložnosti obojeročno in nožno tudi ter razširil pojasnilo na pomen interpretacije, pozicije, perspektive in zornega kota z nazornimi primeri...eee....recimo:

Če zamižiš čisto malo na levo oko, je /kar kriči a ne da ja/ Bog pravzaprav zapis devetinštirideset skupaj, ker če bi zapisal B o g, se pravi devet in štirideset, bi bilo to prav neznosno narobe, vsekakor pa zelo težko berljivo in izgovorljivo /kako izgovoriti presledke, jih časovno ovrednotiti, jih uporabiti za, kaj, čikpavzo, odhod v kino, sprehod po gozdu, za srk kapučina mogoče?...vsekakor zagatno, kajne/.

Sem jo vprašal, če je že kdaj videla vodomca v nizkem letu nad vodno gladino, s katere je sonce ravnokar popilo tiste bele čarobne meglice, iz katerih kdaj pa še kdaj pokuka glava čopastega ponirka z vabilom na igro "kuku, tu sem, kje si pa ti", pa je rekla da ne, da je še nova...mislim...zgodovina a ne. A je ravno taisti hip priletel mimo in ji je bilo precej vse jasno, ko je opazila ta bleščeči diamant jekleno modre svetlobe z izrazitim, rahlo živčnim prelivom v zeleno in vijolično. Ko sva zaobjela preliv za dva, tri trenutke neskončnosti, je zadonelo, tako, ene triglasno, kot ooommm. Milozvočno. Kar takoj sva zagledala devetinštirideset v vsej svoji dokončnosti in preprostosti med izrazitim in prelivom pod rahlo in živčnim. Ja, lepo res.

Ob deževnih večerih je pa odgovor tako ali čisto drugače vedno tu, le perspektivo malce prilagodim na gor ko se mi devetinštirideset razodene v šepetu kapelj /ja, deževnih a ne, če pa pada dež/, kot jata delfinov, ki mi mahajo in se poslavljajo z "zbogom in hvala za vse ribe", medtem ko na prav prijetno ljubek način plešejo rumbo.

Kaj sem že želel povedati?. Aja. Ja, kakorkoli že, vedno je devetištirideset, tudi če ni, je, s pravo interpretacijo, v poziciji, iz ugodne perspektive, iz udobnega zornega kota.

Devetinštirideset.

butl
xsrcx


ma dej no, devetištirideset je čista iluzija..... pa če jo pišeš skupaj ali narazen oz. če jo bereš iz lune ali venere in čeprav se nahaja v tihem oceanu. nima veze, če je vodomec ali beloglavi jastreb trikrat obkrožil pod kotom štiriindevedeset v visokem nizko hitrostnem letu.

cifra je druga, razkrijem ti jo, ko boš pozabil na devetinštirideset.

če pa na devetinštirideset nikakor ne moreš pozabiti in če boš imel iskreno željo, da jo resnično želiš pozabiti..... potem ti bom dal proces, tako da boš lahko pozabil na devetinštirideset. zdravil se boš s cifro, ki ti jo takrat razkrijem.

ko ti razkrijem cifro, ti dam še dieto, da bo zdravljenje popolno.

imam te rad....


:)

#169 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. avgust 2006, 22:51

Lorberjeva učenja se mi zdijo neka mešanica krščanskih naukov in vzhoda, pomešanih s špekulacijami nerealizirane osebe.

Žal nimama zdajle ravno veliko časa, zato na kratko;
Lorberjevo učenje ni mešanica vshoda in krščanstva, ampak čisto krščansko učenje.
Kaj se pa tebi zdi nerealizirano, je pa sam tvoj problem.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#170 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. avgust 2006, 23:05

ma saj v take podrobnosti se vseeno ni potrebno spuščat :)

kakšne podrobnosti :eek:
da se pri nekaterih najpreprostejših organizmih ne da določiti jasne meje med rastlinam in minerali ;)
Včasih, ko znanost ni bila tako razvita, je meja med rastlinami in minerali izgledala jasna, sedaj se pa ve, da meje ni, ampak prelivanje. Ali imajo elementi, ki jih znanost uvršča med rastline in minerale, dušo?

P. S.
Koralni greben zadošča tudi kriterijem tako rastline, kot tudi živali, in je zato vse obenem. Tisto, kar ti imenuješ zunanja kost, je čisti mineral, in zadošča definiciji tako imenovane nežive narave, in ni podoben živalski kosti.

človek se ne inkarnira kot žival brat moj. inkarnira se duša, ki se je prej nahajala v človeškem telesu. človek ni duša, je skupek telesa in duše. in duša lahko edino v tem telesu duhovno prakticira.

Kakorkoli, človeška duša se ne more več inkarnirati v živalskem telesu.
Itak pa je zame človek pač človek, pa če se nahaja v telesu, ali pa izven telesa.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#171 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. avgust 2006, 23:08

Kok, koliko solate okoli silno enostavnega vprašanja... odgovor je takisto enostaven, a ga je bolje zaviti v solato misli.
VSE JE IZ BOGA IN BOG JE VSE IN VEDNO V VSEM.
11 besed, ki razložijo bistvo Boga, kolikor je to možno storiti s tako omejenim sredstvom za opisovanje, kot je to jezik razuma.

Kakorkoli, človeška duša se ne more več inkarnirati v živalskem telesu.

Vsaka duša se utelesi v svojo obliko. To je vendar logično in ni potrebno poudarjati. Najbrž mora človek biti temeljito premaknjen, če verjame, da se pasja duša utelesi v ribjem trupelcu ali obratno. Kaj bi potem rekli človeku, v katerem se je utelesila svinja? Mu lahko rečem svinja? xDDx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#172 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. avgust 2006, 23:12

jaz ne sledim vzhodnjaški filozofiji, temveč univerzalnemu spiritualnemu znanju Boga.

S tem hočeš sevede povedat, da edino vshodnjaške duhovne šole dajo univerzalno spiritualno znanje o Bogu :o|o: ;)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#173 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 31. avgust 2006, 06:00

Žal nimama zdajle ravno veliko časa, zato na kratko;
Lorberjevo učenje ni mešanica vshoda in krščanstva, ampak čisto krščansko učenje.
Kaj se pa tebi zdi nerealizirano, je pa sam tvoj problem.




dobro meni se zdi mešanica. je pa tudi res, da je to moj pogled.


meni se zdi nerealizirano, ampak to je spet moj pogled na vso stvar.


:)

#174 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 31. avgust 2006, 06:52

Kok, koliko solate okoli silno enostavnega vprašanja... odgovor je takisto enostaven, a ga je bolje zaviti v solato misli.
VSE JE IZ BOGA IN BOG JE VSE IN VEDNO V VSEM.
11 besed, ki razložijo bistvo Boga, kolikor je to možno storiti s tako omejenim sredstvom za opisovanje, kot je to jezik razuma.
Vsaka duša se utelesi v svojo obliko. To je vendar logično in ni potrebno poudarjati. Najbrž mora človek biti temeljito premaknjen, če verjame, da se pasja duša utelesi v ribjem trupelcu ali obratno. Kaj bi potem rekli človeku, v katerem se je utelesila svinja? Mu lahko rečem svinja? xDDx



:palec: Zapletene stvari imajo vedno zelo enostavno razlago... samo vidimo jo ne, kajne.... :palec:

#175 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 31. avgust 2006, 07:44

Mogoče pa je to filozofiranje in nizanje prepričanj želja in globoka potreba, da bi prišli do Njega. To je konec koncev v vsakem bitju, pa naj se tega zavedamo ali ne. Tudi kako Ga imenujemo, je v bistvu vseeno. x:)x

ravno želje in globoke potrebe ti preprečujo pot do njega...naš začaran krog iskanja boga x:)x

VSE JE IZ BOGA IN BOG JE VSE IN VEDNO V VSEM.

mogoče bi dodal, da bog je tudi nič....ki je enakovreden vsemu....dojeti dvojnost vsega in niča...prikaže pravo bistvo boga x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0