Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pik ose!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
63 komentarjev na to temo

#1 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:40

Včerej me je 2x pičla osa v spodnji del leve noge (meča) in ko sem se zjutraj zbudil je na obeh mestih nastala oteklina, zdaj je noga že ako otečena da komaj igram fuzbal postanovanju in komaj hodim. :)

Po posvetu z prijatelco zdravnico sem si dal ašičev kis na nogo. imate kakšen koristen nasvet kako odpravit oteklino?
Sem takšen, ker sem živ.

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:41

Da, obisces kliniko dr wohlmanna v ljubljani in ti odpravijo alergijo na pike insektov za vedno!
kar velaj tudi na vse drueg alergije, kot so kovine, jajca, mlecni izdelki, meso, zita, zelenjava, sadje, grmicevje in trave, nekateri dodatki prehrani, fhes (ovojnica in vsebina), stanetova sol, etc...

glede fhes - cista ironija x;)x :o|o: sodim med tiste 4% ljudi, ki so nanj alergicni, bodisi na vsebino ali na kapsulo, ocitno; oz, kmalu ne bom sodil vec x^x

(vse kar sem nastel sem (bil) alregicen in so mi predpisali 4 terapije, kot tisti najhujso alergiki :C: )

#3 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:42

Včerej me je 2x pičla osa v spodnji del leve noge (meča) in ko sem se zjutraj zbudil je na obeh mestih nastala oteklina, zdaj je noga že ako otečena da komaj igram fuzbal postanovanju in komaj hodim. :)

Po posvetu z prijatelco zdravnico sem si dal ašičev kis na nogo. imate kakšen koristen nasvet kako odpravit oteklino?

Ja, mam en koristen nasvet... :att: ne špili fuzbala po stanovanju! :vragec:

Za oso pa ne vem. :inocent:

#4 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:46

Da, obisces kliniko dr wohlmanna v ljubljani in ti odpravijo alergijo na pike insektov za vedno!
kar velaj tudi na vse drueg aleergije, kot so kovine, jajca, mlecni izdelki, meso, zita, dodatki prehrani, stanetova sol, etc...



Hm 2 leti nazaj so me opikale pa je bilo vredu v parih urah, bolečina je bila zdaj ful močna in takoj me je noga bolela.
Sem takšen, ker sem živ.

#5 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:51

Hm 2 leti nazaj so me opikale pa je bilo vredu v parih urah, bolečina je bila zdaj ful močna in takoj me je noga bolela.


Pa je bila zagotovo osa?
Da ni bila čebela?
Alergija na osji pik je redka, bolj pogosta in bolj nevarna je alergija na čebelji strup.
Tudi oteklina po piku čebele je običajno večja.
Vsekakor poišči zdravniško pomoč.
Srečno!

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. avgust 2006, 22:54

jaz sem ravno prisel iz terapije in se logiral na lnf in evo, ti napises o pikih ... x;)x

Stvar je v tem, da si morda imel takrat mocneji imunski sistem, kakor ga imas sedaj, zato se je organizem lazje odzval na alergijo!
kot sem ze velikokrat povedal, je cca. 75% alergij prikritih, torej jih na ven ne opazimo! dogaja pa se, da se slabse pocutimo in ne vemo zakaj. bolj ali manj.
To izgleda tako, da imamo manj energije kakor bi jo imeli sicer ce tiste snovi na katero smo alergicni nebi pouzili; ker se energija porablja za odpor proti alergiku! in ko pride neka mocnejsa bolezen, telo namesto da bi se postavilo v bran z veliko energije, jo hkrati porablaj za odpor proti alergiku in je ostne manj za recimo nek virus. in zbolimo.

Zadeva traja cca. 6 mesecev od terapije, da so znaki dejansko vidni. Pir otrocih ali izjemah se lahko zdravljenje opazi ze dosti prej ali celo 1 terapiji. Odvisno koliko hitro se informacija iz mozganov (da na nekaj nismo ec alergicni) prenese do celic, dnk in jih spremeni oz. spremeni informacijo v celicah.

Torej, bomo videli :8):

Pohval drugih pacientov je dosedaj ze veliko. predvsem pa zelo veliko ozdravljenih otrok vseh mogocih alergij :vio: :palec:

Aja, jaz mene je picla osa, gnezdo imam skoraj v stanovanju :o|o: (na balkonu) direkt prsi, enkrat malo, drugih mocneje, ker sva ponesreci spala v isti postelji x:Dx oziroma, zgleda da sm ji bil usec, in je kr u mojo poslo prsla xcivx x:o)x (vsaj kera) x;)x pa mi ni blo 0.

Ce bos imel mocne bolecine in glavoboe mocne slabosti ipd... seveda obisci zdravnika cimprej!!
Sicer pa mi pisi za telefonsko od klinike, ce zelis.

#7 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 26. avgust 2006, 08:04

Ojla Matic! Mojega fotra je pičila osa prejšnji teden (v dlan - sploh je ni mogel pokrčit) in mu je mama šla v lekarno po neko zdravilo. Niti sanja pa se mi ne, če je bila to kakšna krema ali tablete ali ...

Mene je že pred leti pičila čebela (v podplat - v trenutku sem dobila platfus) in mi je zdravnica dala recept za neko tekočino, ki se jo potem morala dajati na gazo in si delati obkladke.

Skratka v lekarni se dobijo stvari, ki pomagajo.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#8 zmajcek

zmajcek
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 26. avgust 2006, 08:29

propolis in podobno tega je dosti u lekarni :palec:

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 09:40

zdaj je ze prepozno za to, ampak ker je tema, pa da bo se za druge:
NAJBOLJ ucinkovito sredstvo za blazitev pika os in cebel je PARADAJZ. xyesx

Tisockrat preizkuseno. xyesx x!x

Preprosto odrezes 'kapico' paradajza in ga das na pik. Cez 5 minut do 10 NI SLEDU o piku vec.

sem resila ze ful folka s tem, ogromn otrok. x^x
hec je da tam ko je ful paradajza, folk ki ga ma na vrtu svojem, ki ima dnevno opravka z njim, pa tega ne vejo in se vedno cebule tlacjo.

NIC ni blo nikol boljsega kot to.

Upam, da je oteklina uplahnila in da je vse OK, Matic. xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 zmajcek

zmajcek
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 27. avgust 2006, 09:44

hvala Marsa bom vedu za drugic x;)x

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 09:57

xDDx :palec: upam da si bos zapomnil, je zlata vredno tole vedt.

mene je 1x ponoc picla, pod pajsko! x:Ox
sem mela roke nad glavo pa nekaj zacutim, nardim tak gib, takoj sem vedla kaj je blo, ker sem mela kar omrtviceno, cutis da je strup, pa se vidla sem pac oso.
In mi V GLAVI nekaj rece, paradajz. xyesx
kasnej sem vse svoje bukle prebrskala, odkod mi ta podatek, ki sem pozabila odkod vem, sem mislila da sem nekje pac vidla, pa nikjer nisem nasla.
Kogarkoli sem sprasvala, nihce ni vedel za to.

Pol pa na vseh morjih sem tezek znalc. x;)x
pa kdo mal skepticen, sam pol sploh ne morjo stekat. x8Dx
en je na korculi za bajto sekal en les in je naletel na osje gnezdo in so ga cist popikale, med drugim tud v glavo (je bil cist pobrit), je hotel ze k dohtarju, sem rekla naj najprej s tem proba.
cez 10 minut ni mel vec nic, tud na glavi!

Zakon. xsuperx
pa ocitno sem si kar sama zmislila to al kaj, sam deluje stoprocentno.

*aja! ne vem pa kako se obnese v primerih, kjer je oseba mocno alergicna, ampak menim da bi tud tam lohk delovalo, ocitno tele kislince poleg zhela nekak vzamejo ven oz. nevtralizirajo tud oni strupek. xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:15

zakon!...si bom zapomnila tole. nikol ne veš, kdaj prav pride. a za pike čebel velja tudi?....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:22

tud, vmes je blo tud par cebel, saj mensezdi ma sam cebela zhelo... xscratchx
sam cebele pac redkeje picjo, slucajno ce pic.

saj ose pa tud.
Mi smo jih vendo imel na morju, cele roje, pa ni NIKOGAR picla nobena. xyesx x^x
Razen ce si jo recimo pohodil ipd.

samo 1x se mi je zgodil (ne v bistvu 2x), da me je prav napadla. ono kar skeri je blo.

drugac se je pa vedno izkazal recimo da so ble sam zhejne in so prisle ko smo se tusiral.... pa sem jim eno luzco mal stran nastimala pa so tam pile. Pa pogovarjam se z njimi, pa vse stekajo. x;)x xyesx xokx

ja, to res ne mors verjet, kok dela. x^x Ful dobr. pa nc ne smrdi pa tko, pa to mas pa res polet, ko so ose, vedno na broju. fantastische. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:23

verjetno za vse "strupene" pike ... razen kačjih recimo, pri teh je ipak fajn it čimprej do zdravnika.

paradajz :palec: huda fora

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#15 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:24

zanimivo...sam če me bo še piknala osa oz čebela..bom rajš zdrvela h zdravniku...če me obad piči je tak, kot da bi me čebela al pa osa :o|o: enkrat sem se mogla prav z dežurnim zdravnikom skregat, ko me je hotu prepričat, da pa pik obada ne more bit tak hud :o|o: :vragec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#16 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:28

o super. marsa thx.... :palec:

mi smo si na morju kolegialno delili zajtrk z osami. smo se navadli, kje majo svoj zračni koridor, pa nismo jim težili. so pa obrajtale sam salam...ostalo čist na miru pustile. pol si je pa vsaka odgrizla velik kos salame (po njihovem merilu) in so komaj odletele proti gnezdu......pa ful so ble vljudne...nič okrog ust letale pa težile. pol smo pa zmer počakali, da so opravle svoj del, pol pa šele mi rezali salam naprej.......res zanimivo sožitje......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 10:28

grozen je, ja; Klarus, se strinjam.

moj ex tip je alergicen in mu je cela noga zatekla pa modro je imel, ko ga je osa picla. :sori:
kaj sele pol srsen! ki je 3-5x vecji od ose!

tako da ce je ugotovljeno, da je clovek alergik na tole, res ni heca, res takoj k dr. xyesx x!x

sam v vecini primerov je ucinkovito tole (pr vseh 'mojih primerih' se ni blo nikol, da ne bi delal, pa je tega res blo ful, s 'tisoci' sem pac mal pretiravala x;)x, sam vec 10 pa stoprocentno. x!x)...

A ne Amis, no vidis, vi tud! x^x :palec:

Girly, morda, sam si ne upam posplosit pa tega trdit (kace itd.) - za ose pa dam roko v ogenj, ker je blo res na tolkih ljudeh sproban.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:05

In mi V GLAVI nekaj rece, paradajz. xyesx


Ko se biul jaz majhen, mi je moja stara mama na mesto pika vedno dala sveže prerezano čebulo ali pa širokolisti tropotec, katerega je prej mal potolkla, da je ven prišel sok.
Na morju sem mel enkrat šotor bliz manjšega sršenjega gnezda, kar mi je šlo blazno na jetra. Pa sem vtaknil vanj baklo in spizdil. En sršen, k ga je dejstvo, da je ratal brezdomec očitno razkačlo, me je zasledoval in me pičil v glavo. Vedenjske posledice mam verjetn še zdej, otekine pa praktično ni blo, saj sem dal takoj gor čebulo.

Nauk - tud na morje s čebulo

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:07

...in me pičil v glavo. Vedenjske posledice mam verjetn še zdej

x:Dx

ja, cebula je kar znana zadeva, tud ful ucinkovita. :palec:

to je fajn, ker mamo vse na broju najveckrat. x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. avgust 2006, 14:45

fajn! :palec:

zdaj je ze prepozno za to, ampak ker je tema, pa da bo se za druge:
NAJBOLJ ucinkovito sredstvo za blazitev pika os in cebel je PARADAJZ. xyesx

Tisockrat preizkuseno. xyesx x!x

Preprosto odrezes 'kapico' paradajza in ga das na pik. Cez 5 minut do 10 NI SLEDU o piku vec.

sem resila ze ful folka s tem, ogromn otrok. x^x
hec je da tam ko je ful paradajza, folk ki ga ma na vrtu svojem, ki ima dnevno opravka z njim, pa tega ne vejo in se vedno cebule tlacjo.

NIC ni blo nikol boljsega kot to.

Upam, da je oteklina uplahnila in da je vse OK, Matic. xcrossfingx



#21 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 14:46

Hja oteklina se je malo popravla ni pa še zginla. Bom en paradižnik žrtvoval sedaj čeprav se mi zdi da to ne pride v poštev po 2 dneh od pika.
Sem takšen, ker sem živ.

#22 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 15:43

Maticml -brezveze se tolk sekiraš, si pač skasiral malo bolj žleht oso , ki je bila oborožena z močnejšimi orožji- beri strupi.Mal boš imel še zateklo kakšen teden, pa to ni nič takega- reakcija je pa čisto normalna , kot pri polovici ljudi.
Se pa tudi spreminja, lahko imaš v življenju 5 pikov brez kakšnih posledic, potem pa pride takale alergijica, ki pa ni mus , da se bo ponovila naslednjič. Vse to je že raziskano in skoraj splošno znano, zato je tvoja skrb odveč.Pa tvoja reakcija ni nič proti oblikam , ki so možne...malce se sprehodi po netu pa si preberi.
No, vso srečo z žuželkami vnaprej. xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#23 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. avgust 2006, 16:55

Včasih pa tudi samo mrzel kamen pomaga ...al pa led. :8):

Paradajz, pa čebula....to se je pa treba zapomnit :vio: x^x

xsrcx

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:20

ponavad najbolj pomaga da mine :fool:
ka jpa makaroni, rdeca esa, pa zelena in hren.. zihr tut pomaga xg:Dx x:o)x

#25 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:21

Jp .....pa še res je xDDx x;)x :palec:

rdeča pesa Free...hmmm jaz ti rečem zelje.

To pa brez zafrkancije......samo ne proti oteklinam ose al pa tud...kaj pa vem....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0