Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

"učitelji " v forumu -Duhovnost.....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
424 komentarjev na to temo

#26 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 19. september 2006, 13:33

Med uciteljem in ucencem ni razlike. Ucitelj to ve, ucenec pa ne se.
In ko to pogrunta se ucenec, se oba nakrohotata do onemoglosti.
To je vsa znanost ucenja.

To je moja izkusnja, za druge pa ne vem.

#27 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. september 2006, 13:35

Alan New, hvala :palec: temo o Sai Babi nism spremljala, hvala za razlago x:)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#28 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. september 2006, 13:47

Med uciteljem in ucencem ni razlike. Ucitelj to ve, ucenec pa ne se.

Prvi stavek se me prime, drugi ne toliko. (Sem pa celotno misel že nekje zasledil.)
Kaj pa taki, ki se postavijo v vlogo učitelja ali učenca? Če jso pa vendar oboje.

Samo opazovalec. (brez tendence učiti ali se učiti...)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#29 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 19. september 2006, 14:26

Dokler se tako počutiš, ne moreš bit učitelj...ja

lahk pa si poln sam sebe si domišljaš da si učitelj..v bistvu pa nisi nič xrolleyesx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#30 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 19. september 2006, 14:39

Heh...počutje menda ni zadosti....čutenje pa mogoče, ampak najprej treba preveriti vse možne trike lastnega ega x:)x
cosmic dancer

#31 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 14:42

jaz pa mislim da smo vsi nekomu učitelji in da se vedno od nekoga učimo. nihče ni več vreden od mene in jaz nisem od nikogar več vredna.... no, to je moje mišljenje....
Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#32 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 19. september 2006, 14:59

Čeprav razni učitelji zgledajo zelo poučni, mora vsak posameznik spoznavati življenje na svojih izkušnjah. Glede univerzalne Resnice, Walsch je rekel: "Življenje je resnica, ki se sama sebi razkriva." Mislim da ta stavek lepo pove, da Resnica vse, kar je, neresnica pa ne obstaja oz. je posledica iluzij.

jaz pa mislim da smo vsi nekomu učitelji in da se vedno od nekoga učimo. nihče ni več vreden od mene in jaz nisem od nikogar več vredna.... no, to je moje mišljenje....


To je zakon Vesolja, ampak včasih se je malo težko sprijazniti s tem, da je bankovec za dvajset tolarjev enako pomemben kot tvoje življenje.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#33 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. september 2006, 15:08

lahk pa si poln sam sebe si domišljaš da si učitelj..v bistvu pa nisi nič xrolleyesx



jaz pa mislim da smo vsi nekomu učitelji in da se vedno od nekoga učimo. nihče ni več vreden od mene in jaz nisem od nikogar več vredna.... no, to je moje mišljenje....



Ja, tole od Klarus- tole sem mislil , ko sem odprl temo, o folku , ki samoprepričano "uči " druge v tem forumu- povsem konkretno. . Nisem mislil učitelja , ki si ga recimo sam zbereš , ampak ljudi, ki SE imajo za učitelje in je njihova trditev in resnica neizpodbitna po njihovi misliin ne dopustijo kakšnih odstopanj v drugačnosti. In teh učiteljev je kar nekaj.
Tlele ne gre za manj oz. večvrednost, petra, čeprav naj bi tistega , ki nam POMAGA , da se česa naučimo / z določeno strpnostjo/ -tudi spoštovali. Vsaj jaz imam tako mišljenje- človeka , od katerega sem na forumu kaj odnesel, se česa / priznali ali ne/ novega naučil ali pa mi je malce razjasnil pogled - jaz vsekakor spoštujem.
Omenil bi v tem kontekstu razliko, ker so tudi taki, ki se ne grejo učitelje in povejo svoje misli, ki so včasih sprejete z upravičljivo hvaležnostjo , ker od njih vsi skupaj nekaj dobimo. Za razliko od nekaterih drugih..., ki se / po postih sodeč/ nimajo več kaj učiti, ker smo ostali očitno omejeni, kar dajo tudi nedvoumno vedeti.
xegox :palec:

Dialektika je zajebana zadeva, sploh , če nisi naredil nadaljevalnega tečaja, če nisi "svojih " resnic nadgradil in jih oplemenitil z kakšnim razumljivim in prijaznejšim odnosom. Pa če nisi pripravljen sprejeti dejstva, da se svet ne vrti samo okoli tvoje misli.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#34 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 15:08

To je zakon Vesolja, ampak včasih se je malo težko sprijazniti s tem, da je bankovec za dvajset tolarjev enako pomemben kot tvoje življenje.

:lol: ampak jaz sem govorila, o ljudeh (nihče), ne pa o predmetih (nič) .... oz. bankovcih :P
Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#35 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 19. september 2006, 15:23

Dialektika je zajebana zadeva, sploh , če nisi naredil nadaljevalnega tečaja, če nisi "svojih " resnic nadgradil in jih oplemenitil z kakšnim razumljivim in prijaznejšim odnosom. Pa če nisi pripravljen sprejeti dejstva, da se svet ne vrti samo okoli tvoje misli.
xegox

prej kot slej tudi taki ljudje pristanejo na podnu...sam eni se poberejo, drugi pa raje obležija, kot da priznajo, da so se zmotl xrolleyesx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#36 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. september 2006, 15:30

prej kot slej tudi taki ljudje pristanejo na podnu...sam eni se poberejo, drugi pa raje obležija, kot da priznajo, da so se zmotl xrolleyesx


Saj je vprašanje, veš- iz katerega nadstropja "učijo "; lahko , da so ŽE na podnu, pa citirajo misli, ki so jih pobrali v mnogoštrvilčni literaturi o duhovnosti in svirajo nekaj , kar sploh niso... in to je žalostno..veš- v bistvu smo si precej podobni, čeprav malo od tega priznamo- lepše je biti tam nekje na vrhu- zgoraj in tuliti na "ovce" ltle spodaj. Priznanje pa tudi samopriznanje je pa gromozanski greh- za nekatere...xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#37 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 15:37

Tlele ne gre za manj oz. večvrednost, petra, čeprav naj bi tistega , ki nam POMAGA , da se česa naučimo / z določeno strpnostjo/ -tudi spoštovali. Vsaj jaz imam tako mišljenje- človeka , od katerega sem na forumu kaj odnesel, se česa / priznali ali ne/ novega naučil ali pa mi je malce razjasnil pogled - jaz vsekakor spoštujem.
Omenil bi v tem kontekstu razliko, ker so tudi taki, ki se ne grejo učitelje in povejo svoje misli, ki so včasih sprejete z upravičljivo hvaležnostjo , ker od njih vsi skupaj nekaj dobimo. Za razliko od nekaterih drugih..., ki se / po postih sodeč/ nimajo več kaj učiti, ker smo ostali očitno omejeni, kar dajo tudi nedvoumno vedeti.
xegox :palec:

ja, zepo, saj mislim, da te prav razumem, ne vem pa, če sem se jaz prav izrazila oz. če mi je uspelo povedat tisto, kar sem hotela....
to kar praviš, da moramo biti hvaležni ljudem, od katerih smo se nekaj naučili, se popolnoma strinjam. samo ne smemo pa pozabiti, da moramo biti hvaležni v prvi vrsti sami sebi, saj lahko imamo okoli sebe polno ljudi, ki nam dajejo fine in vsekakor dobre nasvete, ampak če nismo v tej fazi, da bi te nasvete prepoznali in jih sprejeli, vse skupaj potem ni nič. torej.... začaran krog dajanja in sprejemanja.... morda zdaj bolje razumeš moje razmišljanje?
včasih se mi pa zdi, da ravno tisti, ki mislijo, da se nimajo več kaj za naučit in to tudi jasno in glasno povejo - ravno od teh se imamo marsikaj za naučit. že za to, da jih prepoznamo in ugotovimo, da se moramo še veliko naučiti, smo lahko hvaležni sami sebi, njim pa zato, ker so nam pokazali, da znamo to prepoznavati... uf, danes mam pa dar pisanja... ali pač? x;)x

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#38 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. september 2006, 15:40

ja, zepo, saj mislim, da te prav razumem, ne vem pa, če sem se jaz prav izrazila oz. če mi je uspelo povedat tisto, kar sem hotela....
to kar praviš, da moramo biti hvaležni ljudem, od katerih smo se nekaj naučili, se popolnoma strinjam. samo ne smemo pa pozabiti, da moramo biti hvaležni v prvi vrsti sami sebi, saj lahko imamo okoli sebe polno ljudi, ki nam dajejo fine in vsekakor dobre nasvete, ampak če nismo v tej fazi, da bi te nasvete prepoznali in jih sprejeli, vse skupaj potem ni nič. torej.... začaran krog dajanja in sprejemanja.... morda zdaj bolje razumeš moje razmišljanje?
včasih se mi pa zdi, da ravno tisti, ki mislijo, da se nimajo več kaj za naučit in to tudi jasno in glasno povejo - ravno od teh se imamo marsikaj za naučit. že za to, da jih prepoznamo in ugotovimo, da se moramo še veliko naučiti, smo lahko hvaležni sami sebi, njim pa zato, ker so nam pokazali, da znamo to prepoznavati... uf, danes mam pa dar pisanja... ali pač? x;)x



:palec: xyesx sedi Pjotra, čista desetka....z žebljico na glavico x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#39 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 19. september 2006, 15:41

najboljši učitelj je tisti, ki svoje znanje ne uči in razlaga na široko...ampak da to kar ve in je dejansko živi..s tem druge največ nauči xsrcx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#40 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 15:42

:palec: xyesx sedi Pjotra, čista desetka....z žebljico na glavico x8Dx

x8Dx hvala hvala hvala avtograme delim kasneje x;)x x:o)x
Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#41 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 19. september 2006, 15:49

x8Dx hvala hvala hvala avtograme delim kasneje x;)x x:o)x



:2src: bom med prvimi....res si lepo napisala, vse prav vse in ne samo duhovnost....najprej moraš spoznat, potem dojet in na koncu še prakticirat :vio:

večinoma ostanemo na stopnji spoznavanja in receptur....najteže je prakticirat, vsak dan iz dneva v dan, ponavadi nas tam največ pogrne na izpitu :o|o:

pa da ne govorim o tem kakšna umetnost je prebrat zrnje od plev xcivx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#42 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 16:03

:2src: bom med prvimi....res si lepo napisala, vse prav vse in ne samo duhovnost....najprej moraš spoznat, potem dojet in na koncu še prakticirat :vio:

večinoma ostanemo na stopnji spoznavanja in receptur....najteže je prakticirat, vsak dan iz dneva v dan, ponavadi nas tam največ pogrne na izpitu :o|o:

pa da ne govorim o tem kakšna umetnost je prebrat zrnje od plev xcivx


ja, se strinjam xsrcx
tudi sama se občasno soočam s težavami prakticiranja. ampak na vso srečo se več ali manj zavem prav kmalu, česa se moram naučit. pravzaprav načeloma z ljudmi nimam "težav" (ali obratno). ampak tiste redke, s katerimi imam "težave" (kot je na primer moja trenutna šefica) poskušam jemati kot najboljše prijatelje in najboljše učitelje.... čeprav je to velikokrat izredno težko. ampak je vedno lažje....

priznam, da se učim in s tem poskušam biti vzor drugim..... in nikakor pa ne morem verjeti v to, da je kdorkoli lahko "popoln" v času bivanja na Zemlji v človeškem telesu. "popolni" bomo takrat, ko se bomo vrnili Domov.... in se bomo spet "nepopolni", pripravljeni na nove izkušnje, vrnili na Zemljo....

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#43 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. september 2006, 16:25

ja, zepo, saj mislim, da te prav razumem, ne vem pa, če sem se jaz prav izrazila oz. če mi je uspelo povedat tisto, kar sem hotela....
to kar praviš, da moramo biti hvaležni ljudem, od katerih smo se nekaj naučili, se popolnoma strinjam. samo ne smemo pa pozabiti, da moramo biti hvaležni v prvi vrsti sami sebi, saj lahko imamo okoli sebe polno ljudi, ki nam dajejo fine in vsekakor dobre nasvete, ampak če nismo v tej fazi, da bi te nasvete prepoznali in jih sprejeli, vse skupaj potem ni nič. torej.... začaran krog dajanja in sprejemanja.... morda zdaj bolje razumeš moje razmišljanje?
včasih se mi pa zdi, da ravno tisti, ki mislijo, da se nimajo več kaj za naučit in to tudi jasno in glasno povejo - ravno od teh se imamo marsikaj za naučit. že za to, da jih prepoznamo in ugotovimo, da se moramo še veliko naučiti, smo lahko hvaležni sami sebi, njim pa zato, ker so nam pokazali, da znamo to prepoznavati... uf, danes mam pa dar pisanja... ali pač? x;)x


Ne vem, petra, jaz ne vidim glih preveč ljudi, ki bi dajali fine in dobre nasvete, ali pa sem toliko star , da precej razmislim, preden kaj sprejmem. Ljudje so taki pa drugačni..
Ne vem pa zakaj si sama sebi hvaležna/ to povdarjaš/ saj je vsa tvoja bit odvisna od tebe same, razen če se gledaš kot tretjo osebo..bi bilo zanimivo..tisti pa , ki pravijo , da vse vedo- ne vem, osebno ob takih prešaltam na drugo frekvenco, odnos se spremeni, od takih ne pričakujem veliko pa tudi malo ne... zaradi takih sem tudi odprl to temo...
Vidiš- jaz osebno ne verjamem glih tko v inkarnacijo, morda malce drugače , torej se s tabo ne strinjam. Je pa seveda prav , da imaš svoje mnenje, samo ne vem kje najdeš tako prepričanje v to... ali si kaj doživela, ali ...??
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#44 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. september 2006, 16:59

sej glede posmrtnosti se bomo itak vsi srečali in prepričali... če dobropomislim, kdo je bil v mojem življenju največji učitelj - dedek... kar se tiče duhovnosti, življenja in odnosa do vsega živega... pa ni citiral ničesar, bil je hm nikogršnji, ampak vendar veličasten. In kdo je zame še veličasten - tisti ki zna poslušat ljudi in naravo...
ampak me pa vleče v to temo ane... ampak res sem v teh dneh razmišljala o teh stvareh

#45 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. september 2006, 17:15

Ja, večina / velika večina/ stvari , ki so v nas , smo se naučili od drugih ljudi. Tamle je anarhist omenil - lastne izkušnje- no , povej kolikšen delež našega vedenja in znanja pa ima svoj izvor iz lastnih izkušenj brez povezave z drugimi ljudmi. Zelo malo, skoraj nič- naša moč je le um , ki poveže informacije, ki jih dobivamo, tako da lahko rečemo, da se ni nihče rodil pameten. Pa res nihče. Sam sebi zadostuješ šele, ko prehodiš pot, na kateri te spremlja cela gora ljudi, morda jih sploh ne beležiš, ne opaziš, jih/ pa njihove reakcije in neme nauke/ pa zihr zaznaš v podzavesti in le tako lahko pri teh stvareh govoriš o lastnih izkušnjah. Lastne izkušnje lahko uveljavljaš šele, ko si izdelana osebnost, in tle je glih vzorec razlike med "učitelji", ki nikoli ne priznavajo, da so bili tudi na tvoji stopnji in da so bili nekoč "učenci " in tistimi ljudmi, ki ti brez predsodkov in povdarjenega namena, tako mimogrede obogatijo življenje in tvoje vedenje .in to je razlika... ko pa praviš -poslušati.. ja - verjamem, da kdor zna poslušati ljudi in občutiti naravo, ta tudi mnogo da. Ker ni vezan na lastne / vcepljene / predsodke in ima navadno čiste misli ...pa tudi namene.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#46 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. september 2006, 17:18

Moje mnenje je pa, da na forumih nebi smelo biti učiteljev niti učencev. Kakor hitro se postaviš v eno od teh dveh vlog, si že udeležen z lastnimi vzorci. Na forumih naj bi se predvsem pisalo o pogledih na neko tematiko, predvsem iz lastnih izkušenj in doživetij.

Koliko bo pa te naše pisanje nekdo zase ponucal ali ne, je pa predvsem od njegovih vzorcev in naloge odvisno.

Vse prevečkrat se resnično spuščamo v polemike in prepričevanja naših resnic, premalo pa beremo in sprejemamo druge. Vendar tako je in zato smo še tukaj in tu in tam kaj bleknemo......Dokler bo v nas ego vsaj malo živ, bomo tudi sem in tja zacvilili, če nam bo nekdo na repka stopu. Brez lastnega ega bi pa nič ne naredili, nebi zrasli višje in bi lepo capljali na mestu in čakali, kaj nam bo z neba priletelo.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#47 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. september 2006, 17:30

Pa še nekaj , Ksenia - ali si poštekala, da je pri večini ljudeh , ki vsiljujejo svoja mnenja in nauk ,glavna pomanjklivost ta, da te ne razumejo..to lahko enačiš tistemu- ti ne znajo prisluhniti...
Tukaj nekateri velikokrat omenjajo stopnje osebnostnega razvoja...ja, seveda pozabljajo pa ,. da so tudi oni morali iti čez nekatere stopnje, da so danes na tisti tam zgoraj nekje...-seveda -če so... In od tam gor je zelo udobno mahati z duhovno učenostjo ali pa spoznanjem vsega , kar premore ta univerzum.. jaz temu rečem- božji glasniki...verjetno nekateri resnično verjamejo , da so se rodili kot nekaj več, da so preskočili vse /stopnje / in da so nekateri od boga dani, drugi pa ne... velika napaka... pa včasih se zaviješ v nekakšen plašč lažne skromnosti, ki pa ne "drži vodo "- kot se tudi reče-.No ja , življenje nas vodi po čudnih poteh, pa te naše izkušnje včasih kar drago plačujemo, zato pa je lepo, če koga tudi prišparamo muk in mu malce skrajšamo pot z preprosto besedo , ki ni glih bljižnica, je pa lažja pot.
Nihče me ne bo prepričal, da če sem jaz najebal v lifu, morajo vsi... nikoli ne sme biti tako...vsaj če se da... če le obstoja lažja pot...jo komu tudi treba pokazati, pa čeprav včasih pade krona z /samookronane/ glave.
xegox

Moje mnenje je pa, da na forumih nebi smelo biti učiteljev niti učencev. Kakor hitro se postaviš v eno od teh dveh vlog, si že udeležen z lastnimi vzorci. Na forumih naj bi se predvsem pisalo o pogledih na neko tematiko, predvsem iz lastnih izkušenj in doživetij.

Koliko bo pa te naše pisanje nekdo zase ponucal ali ne, je pa predvsem od njegovih vzorcev in naloge odvisno.

Vse prevečkrat se resnično spuščamo v polemike in prepričevanja naših resnic, premalo pa beremo in sprejemamo druge. Vendar tako je in zato smo še tukaj in tu in tam kaj bleknemo......Dokler bo v nas ego vsaj malo živ, bomo tudi sem in tja zacvilili, če nam bo nekdo na repka stopu. Brez lastnega ega bi pa nič ne naredili, nebi zrasli višje in bi lepo capljali na mestu in čakali, kaj nam bo z neba priletelo.....


Pravilno- saj sem tako pisal o folku , ki sami sebe postavljajo na tako mesto -učitelja.mislim , da vsak lahko zazna takele usmeritve nekaterih.xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#48 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 19. september 2006, 17:36

Ne vem, petra, jaz ne vidim glih preveč ljudi, ki bi dajali fine in dobre nasvete, ali pa sem toliko star , da precej razmislim, preden kaj sprejmem. Ljudje so taki pa drugačni..
Ne vem pa zakaj si sama sebi hvaležna/ to povdarjaš/ saj je vsa tvoja bit odvisna od tebe same, razen če se gledaš kot tretjo osebo..bi bilo zanimivo..tisti pa , ki pravijo , da vse vedo- ne vem, osebno ob takih prešaltam na drugo frekvenco, odnos se spremeni, od takih ne pričakujem veliko pa tudi malo ne... zaradi takih sem tudi odprl to temo...
Vidiš- jaz osebno ne verjamem glih tko v inkarnacijo, morda malce drugače , torej se s tabo ne strinjam. Je pa seveda prav , da imaš svoje mnenje, samo ne vem kje najdeš tako prepričanje v to... ali si kaj doživela, ali ...??
xegox :palec:

kje najdem takšno prepričanje? no, kar se tiče inkarnacije ti ne morem ravno potrdit, da sem si ustvarila menje na lastni izkušnji, ker se ne spomnim.... :vio: zaupam pa svoji intuiciji.
glede preostalega pa ti lahko povem, da sem si mnenje oz. prepričanje zgradila na osnovi lastnih izkušenj in opazovanjem drugih....pa tudi kakšna dobra knjiga mi je občasno prekrižala pot, predvsem, da me je spomnila na te stvari. čeprav nobene knjige ne jemljem za biblijo...


Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#49 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. september 2006, 17:53

Tukaj nekateri velikokrat omenjajo stopnje osebnostnega razvoja...ja, seveda pozabljajo pa ,. da so tudi oni morali iti čez nekatere stopnje, da so danes na tisti tam zgoraj nekje...-seveda -če so....xegox


sej sploh ni važna stopnja razvoja nekoga za drugega, ker ima vsak svojo specifično nalogo, ki se v določenih točkah stika tudi z drugimi, vendar je naloga čisto individualna posamezniku, torej nivo jaza za druge ni pomemben, ker je pomemben samo za določeno osebo, je pa seveda pot padcev in rasti, kar potem štenglce premaguje.

Bl je narobe če nekdo prejeducira svojo resnico.......naprimer nekdo reinkernacijo, drugi jasnovidnost, tretji zdravilstvo in podobno, četrti jogo, peti božanstvo, čeprav vsakega po malem je, vendar je treba prav vse to uravnovesiti v pravo razmerje, če hočemo razumeti celoto in potem iz celote zase nekaj potegniti ven.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#50 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. september 2006, 19:46

sej sploh ni važna stopnja razvoja nekoga za drugega, ker ima vsak svojo specifično nalogo, ki se v določenih točkah stika tudi z drugimi, vendar je naloga čisto individualna posamezniku, torej nivo jaza za druge ni pomemben, ker je pomemben samo za določeno osebo, je pa seveda pot padcev in rasti, kar potem štenglce premaguje.

Bl je narobe če nekdo prejeducira svojo resnico.......naprimer nekdo reinkernacijo, drugi jasnovidnost, tretji zdravilstvo in podobno, četrti jogo, peti božanstvo, čeprav vsakega po malem je, vendar je treba prav vse to uravnovesiti v pravo razmerje, če hočemo razumeti celoto in potem iz celote zase nekaj potegniti ven.


Kako mimo je vsiljevanje resnice nekomu drugemu, se zelo dobro vidi iz tegale hipotetičnega primera, ki sem ga sicer na ta forum že enkrat napisal:
Startna situacija: na tleh v gozdu leži knjiga.
- Do nje pride žival in si jo ogleda. Zanjo je to le barvit predmet. In iz svoje stopnje dojemanja ima prav.
- Nato nanjo naleti prazgodovinski lovec. Pobere jo, jo odpre in v njej opazi neke "simbole", ki pa jih ne razume. Zanj je torej knjiga predmet, ki vsebuje neznane simbole. In iz svoje stopnje dojemanja ima prav.
- Do knjige pride mačona. Pobere jo, jo prebere in dojame vsebino. Zanjo je predmetna knjiga fantastičen avantgardno realističen roman. In iz svoje stopnje dojemanja ima prav.

Iste stvari torej dojemamo glede na osebnostni razvoj, zato je nesmiselno nekomu nekaj vsiljevati, saj je povsem mogoče, da je njegovo stališče povsem pravilno.
Sicer pa, dokler razpravljamo o resnici kot nekemu pojmu, ki ga nihče zadovoljivo ne opredeli, je vse skupaj le golo klobasanje. Precej bolj globoko bi prišli v to "resnico", če bi se lotili razprave o tem, zakaj se nekateri med seboj razumemo, nekateri ne, zakaj so nekateri srečni, drugi ne ...

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0