Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sibirska cedra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

#51 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. maj 2008, 15:46

Da odgovorim na tole: sadike dobiš v drevesnicah in vrtnarijah. Ne vem od kod si, vendar sem miljavžnt procentov prepričana, da je v kakšni bogato založeni vrtnariji ziher dobiš. Je pa to seveda dražje darilo.(dvomim, da boš takšne sreče kot Tipka, ki dobila tri za drobiž).

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#52 syd

syd
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 8. maj 2008, 21:09

O Hvala. Rojstni dan je sicer že mimo, obdarovanec pa se je oral zadovoljit z amuletom ;)
Sadike sem iskala v večjih centrih, ampak se mi zdi, da nekak niso imeli prav veliko ideje o kaki cedri ;) Oz. Atlantska je bila v enem izmed njih.

#53 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. maj 2008, 09:04

No, če boš še iskala cedro ti res priporočam da obiščeš kakšno večjo vrnarijo. V naših koncih - Ptujsko območje - jo boš sigurno našla v Žamencih pri Kovačecevih. Jaz tam redna stranka in res ceder koliko hočeš.. Res, da je dražje vse tamle, ampak do zdaj vse raste, kaj sem od tam privlekla in res je kvaliteta tamle na prvem mestu. Zanje upam dati roko v ogenj x;)x
Soseda - tale, ki lani pripela cedro je letos šla tja in tamle kupila cedro - tokrat brez švasanja in pripenjanja - in dala zanjo 80 eurov. Tokrat jo v skalnik posadila x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#54 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 24. maj 2008, 11:01

Sadike sem iskala v večjih centrih, ampak se mi zdi, da nekak niso imeli prav veliko ideje o kaki cedri ;) Oz. Atlantska je bila v enem izmed njih.

saj je niso mogli met...ideje......uvozniki olja in ostalega to prodajajo pod napačnim imenom....al se lepše sliši al je pa to direkten prevod iz ruščine....tega ne vem....drugače pa je sibirska cedra v resnici BOR in sodi tako kot vsi bori med pinuse.....s cedro nima ama čist nič skupnega....če odštejem dejstvo, da sta oba iglavca........cedre namreč rastejo na toplem.....zato atlaška cedra-gorovje atlas ob sredozemskem morju......tud v sloveniji raste samo na primorskem, kjer je ugodna klima.....mislim pa, da pri nas ni samonikla rastlina.......za bore smo se pa v oš učili, da sodijo med pionirske vrste......in so zadnji iglavci v tundrah pred prehodom v tajgo..... x;)x ....tako, da ne sekiraj se.....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#55 zibdan

zibdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 3. september 2008, 15:09

Prebral sem že skoraj 4 knjigo Anastazijine zbirke in sem preprosto navdušen nad pozitivnostjo sporočila knjige oziroma misli Anastazije. xDDx nočem nikogar učit, važno je da knjigo razumeš, kar pomeni da jo moraš brati počasi in dosledno. . Hočem rečt to, da je sibirska cedra ali libanonska ....cedra drevo, ki ima to lastnost da sprejema kozmično enregijo, kar pomeni da je zelo pomebno kje in kako raste in še posebno kako začne rasti (stvarjenje). Vsako drevo ki ga sam posadiš od A do Ž in to z ljubeznijo ne z ihto, bo sprejelo tvojo energijo in jo akumuliralo v sebi. Isto velja kot za tistega ki je to cedro tisti gospe ukradel, njemu cedra ne bo pomagala tako kot bi tej gospe. Glej priliko Anastazije o osvajanju rimskih vojakov, proti starcu rodovnega posestva. Sicer pa nekateri tega ne verjamejo zato pri njih tudi ne bo učinka, saj so pod učinkom okultizma (materializma) in ne ezoterike. Ker sem relativno pozno spoznal bistvo, pozno prebral knjige, nimam toliko izkušenj s sajenjem in sem vaše bloge z veseljem prebiral, sedaj pa že čakam mna prvi vznik kalčkov. Kar se tiče obstoja Anastazije in pozitivnosti cedre, v to niti malo ne dvomim. Vsak malo bolj razgledan človek, ki ga zanima samo resnica, bo takoj dojel, da besede in stvari ki jih govori Anastazija, niso navadne, so stavki ki povedo več kot tisoč besed današnjih ali bivših filozofov in pametnjakovičev. To začutiš ko bereš. Lahko bi rekel drugače, vendar bi ona bila užaljena če tako rečem Iz nje govori B...

#56 zibdan

zibdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. september 2008, 10:23

Hja maš prav glede enregij vsakega drevesa. Toda cedra izmed vseh izstopa. Zakaj najbrž ne ve nihče od nas, mogoče zaradi starosti itd..Poglej zgodovino (preberi), recimo Ep o Gilgamešu opisuje veliko cedro ki jo posekata.., Mojzes je imel skrinjo zaveze in daritvene stvari iz ?, salomon kot najbolj moder od modrih je imel kaj iz cedre, tempelj v celoti, v katerem se je zelo dolgo zadrževal in kao pogovarjal z b.. Skratka cedra ima nekaj več v sebi kot ostala drevesa. Na žalost posvečenih o tem znanju je prišlo to tudi do nas malih, ki pa ga ne znamo skoristit še v polni meri, vendar se stvari obračajo na boljše. Cedra se je zaradi nepoznavanja malih ohranila malo kje, vendar so posamezniki ki poznajo njen učinek vedno naskrivaj dobivali njene plodove in to počnejo še danes. Zahvala za to pa gre dvema osebama (Anastaziji in Megreju). x:)x

#57 zdravi zdravko

zdravi zdravko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 19. april 2010, 22:17

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo izkušnje z smolo sibirske cedre in kje se jo kupi? Slišal sem namreč, da blagodejno vpliva na glavobol. Ve morda kdo še kaj več?

Lep pozdrav,

Marko

#58 petra12

petra12
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 22. april 2010, 14:00

Zanima me, če kdo ve, kje bi lahko dobila semena sibirske cedre (oz. sibirskega bora)

#59 zdravi zdravko

zdravi zdravko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 27. maj 2010, 10:35

Sibirska cedra doseže višino celo do 40 metrov. Tekom leta dejasnko raste 40 do 45 dni kar ji omogoča visoko življenjsko dobo med 400, 500 in celo do 800 let. Vsi deli sibirske cedre – iglice, smola in drevesna vlakna – imajo veliko količino fitoncida. Samo en hektar gozda sibirske cedre proizvede v 24 urah 30 kg fitoncida. Ta količina po mnenju znanstvenikov zadostuje, da nevtralizira vse škodljive mikrobe v večjem mestu. Ruski znanstvenik R. T. Tokin dokazuje, da je zrak v gozdovih sibirske cedre praktično sterilen, saj vsebuje le 300 do 500 bakterijskih celic na kubični meter med tem, ko je v operacijski sobi dovoljena količina 500 do 1000 nepatogenih mikrobov.



Še v letu 1792 je akademik P.S. Palas pisal, da plodovi sibirske cedre povečujejo moč, pomlajujejo človeka in opazno jačajo imunski sistem.



OLJE SIBIRSKE CEDRE



Plodovi orehov sibirske cedre vsebujejo 60 do 70% visokokvalitetnega olja, ki ga človeško telo zelo lahko prebavlja. Cedrino olje se pridobiva s postopkom hladnega stiskanja, ki omogoča, da se ohranijo koristne značilnosti vseh njegovih sestavin.



Ruski zdravniki so uporabljali olje sibirske cedre pri zdravljenju hipertonije, arterioskleroze in želodčnega čira. Uporabljali so ga tudi za splošno uporabo pri čemer so zdravili opekline, ranice in ga med drugim uporabljali za inhaliranje, kopanje in masažo.



Olje sibirske cedre je zelo učinkovit naravni antioksidant in se lahko koristi preventivno za vse vrste bolezni kot sredstvo, ki vzdržuje antioksidantsko stanje organizma. Svetovna nutristika smatra, da olje sibirske cedre vsebuje več zdravilnih sestavin kot olivno in mandljevo olje.



V kozmetične namene se olje sibirske cedre uporablja za hranjenje, čiščenje in zaščito vseh vrst kož. Olje odlično razkraja in odstranjuje vso umazanijo in tako očiščeno kožo hrani z vitamini, minerali in antioksidanti.



Olje sibirske cedre vsebuje cel kompleks nezasičenih maščobnih kiselin, palmitinsko, stearinsko, oleinsko, linoleinsko, lanolinsko. Zadnji dve sta zastopani v zadostnem deležu, da zmanjšujeta raven holesterola v krvi.



Olje vsebuje celo petkrat več vitamina E kot olivno olje. Omenjeni vitamin povečuje sposobnost za delo in potenco, aromaterapevti pa pravijo celo, da sam vonj tega olja pri moških izziva seksualno slo.



Za razliko od plantaž sončnic, oljne repice in bombaža se gozdovi sibirske cedre ne gnojijo z pesticidi. Zato lahko rečemo, da je cedrino olje ekološko čisto.







-krepi in obnavlja moč organizma,



-povečuje potenco pri moških,



-pripomore k premagovanju sindroma kronične utrujenosti,

-zvišuje sposobnost za delo, lajša posledice stresa in povišuje sposobnost prilagajanja človeškega organizma, še posebej v območjih z za življenje neprijetnimi klimatskimi in ekološkimi pogoji;



-olje sibirske cedre je posebej učinkovito pri zdravljenju obolenj želodčno-prebavnega trakta: gastritisov, pankreatitisov, holecistitisov, ranah na želodcu in dvanajsterniku (prav do uplahnitve) ;



-pomaga pri hudih respiratornih obolenjih (prehlad, gripa in drugo), laringitisu, traheitisu... posebaj cenjeno je kot preventivno sredstvo;



-preprečuje plešavost, cepljenje las in nohtov,



-učinkovito deluje pri psoriazi, dermatitisih, diatezi, koprivnici, nevrodermitisu in dr., preležaninah, trofičnih razjedah, opeklinah in ozeblinah ...



Uporaba:

Najpogosteje se cedrino olje uporablja tako, da se 1-3 krat na dan 30 do 60 minut pred obrokom zaužije ena kavna žlička. Tako kura naj traja 40 do 60 dni.



Masaža s cedrinim oljem zmajšuje zmatranost, izboljšuje periferno cirkulacijo krvi in kroženje limfe, preprečuje zastoj krvi in izboljšuje elastičnost kože.



Uporaba cedrinega olja z vtiranjem v kožo v parni kopeli ali savni pospešuje pomlajevanje kože in celjenje ran.



Navedimo le nakaj komponent cedrinega olja:

Vitamin B1 (Tiamin 0.39-0.66 ‰). ,Vitamin B2 (Riboflavin 0.14-0.17 ‰). ,Vitamin B3 (PP) (Niacin 1.05-1.40 ‰). ,Vitamin E (Tokoferol 9-10.12 ‰). ,Baker (do 4 ‰). Magnezij (do 551.6 ‰). Mangan (do 16 ‰). Silicij (do 3.2 ‰). Vanadij (do 0.0037 ‰). Kalij (do 650‰).Fosfor (do 840 ‰). Kalcij (do 110 ‰) Molibden (do 0.2 ‰)Nikelj (do 0.0781 ‰). Jod (do 0.5 ‰). Svinec (do 0.0029 ‰). Bor(do 0.0002 ‰). Cink (do 13‰). Železo (do 19 ‰).



SMOLA SIBIRSKE CEDRE

Smola sibirske cedre se uprablja za lajšanje bolezni pljuč, urogenitalnih infekcij, težavah pri prebavljanju, revmatizmu in kožnih bolezni. Na kitajskem so jo uporabljali za zdravljenje bronhitisa, reumatizma, zobobola, opeklin, čirov in dermatitisa.

V vsakdanji uporabi se lahko uporablja pri urezninah, opeklinah, ekcemih, srbečice, artritisa in bolečinah v mišicah.

Delovanje:

- anestetično

- antimikrobno

- antioksidantsko

- antiseptično

- baktericidno

- antirevmatsko

- diuretično

- pomaga pri izkašljevanju

- jača imunski sistem

Uporaba:

5% smola sibirske cedre: 1-3 kapljice se zaužije s čajno žličko medu 3 krat na dan

20% smola sibirske cedre: nanaša se v tankih slojih na problematične dele kože, komprese z 3-4 kapljicami pmagajo pri revmatizmu, artritisu, angini, vnetju kože , ranah, opeklinah, aknah, mastni koži

#60 viadukt

viadukt
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 22. avgust 2010, 21:55

Kje pri nas se pa dobi pravo cedrino olje. Je kar drago, tako da če ga že kupim bi rad dobil 100% olje.

#61 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 22. avgust 2010, 23:47

Kje pri nas se pa dobi pravo cedrino olje. Je kar drago, tako da če ga že kupim bi rad dobil 100% olje.


dej kle poglej
http://www.arstrade.si/
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#62 zdravi zdravko

zdravi zdravko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 28. avgust 2010, 18:33

Pozdravljen,

Olje in ostale izdelke iz sibirske cedre se lahko kupi tudi preko spletne strani www.sibirska-cedra.com . Naj izpostavim, da sem na tej strani kupil balzam sibirskega bora (bor je cedra) pri katerem se zaradi mešanja cedrinega soka in olja sibirske cedre zdravilne učinkovine potencirajo. Vsi v družini smo zelo zadovoljni s proizvodom, saj smo odpravili tur, zobobol, zagnojeno rano, seveda pa vsi koristimo tudi preventivno zjutraj na tešče 3-5 kapljic (12,5% raztopino).

Kar se cene tiče menim, da ni drago temveč dragoceno, saj jo imamo doma že več kot dva meseca pa še ni pošla.

Ne nasedaj nizkim cenam, ker vsi vemo kaj stoji za tem.

Lep pozdrav

#63 zdravi zdravko

zdravi zdravko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 30. avgust 2010, 20:39

Pozdravljeni,

pri iskanju izdelkov iz sibirske cedre sem naletel na spletno stran www.sibirska-cedra.com na kateri sem uspel najti skoraj vse prej omenjene izdelke. Posebaj zanimivo se mi zdi, da iz nje delajo tudi zobno pasto, ki je baje zelo prijetnega okusa. Ima morda kdo že izkušnje z nakupom na omenjeni strani?

Hvala za informacije.



Lp,



Zdravko



#64 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 3. september 2010, 16:35

Drevo sibirska cedra v resnici sploh ne obstaja, to poimenovanje je le posledica napake pri prevajanju knjig o Anastaziji in se je razširilo z evforijo o njej. V Sibiriji ne raste sibirska cedra ampak sibirski bor Pinus sibirica, nekateri botaniki pa imajo sibirski bor zaradi velike sorodnosti za podvrsto cemprina (Pinus cembra), ki raste v Alpah, Karpatih in v nižinskih predelih severne Sibirije. Sem slišala, da cemprin raste tudi pri nas, sicer zelo redko (Pohorje?), je pa obsežno rastišče cemprina v Švici ob ledeniku Aletsch in je celo uvrščeno na Unescov seznam naravne dediščine. Famozni oreški niso torej nič drugega kot semena bora - pinjole. Vse vrste iz rodu Pinus, torej tudi naši avtohtoni bori, imajo podobne ali enake snovi, lahko pa je v ekstremnih rastiščih koncentracija nekaterih snovi nekoliko povečana. Zato je možno, da je sibirski bor res nekoliko bolj zdravilen, ampak seveda samo tisti, ki raste tam. Ne vidim nobenega smisla siliti sibirski bor na naša rastišča, ker je zelo verjetno, da so naši avtohtoni bori enako ali celo bolj zdravilni. Poleg tega je pa vnašanje tujerodnih vrst ali podvrst ekološko zelo vprašljivo ali celo škodljivo.

Btw. Če že omenjamo Anastazijo, si ne morem kaj, da ne bi izrazila dvoma o verodostojnosti teh knjig. Lahko se sicer berejo kot navdihujoča beletristika in v tem smislu seveda nimam nič proti njim, ampak ne verjamem, da so napisane po resničnih dogodkih. Ena od dvomljivih stvari so ravno te famozne cedre, ki sploh niso cedre. Izgleda, da sam avtor Megre ne loči med cedrami in bori (nekje je zamešal ta drevesa z drugimi vrstami pravih ceder in vključeval njihovo simboliko v svoje knjige), kar mi daje dvom o tem, koliko je on sploh v resnici spoznal Sibirijo in njeno naravo. Cedre, z vso mitologijo in simboliko vred, namreč sploh niso sibirska drevesa, spadajo sicer med borovke, vendar v drug rod - Cedrus in so bolj toploljubne, sredozemske, še himalajska cedra raste samo na nižjih in toplejših pobočjih vznožja Himalaje. Druga stvar je pa sam lik Anastazije: predstavlja jo kot nekakšno avtohtono prebivalko Sibirije, vendar takšna kot je (belka in blondinka) ne more biti nič drugega kot ruska priseljenka. Avtohtoni prebivalci Sibirije, ki imajo zares pravo poznavanje sibirske narave in sposobnost preživetja s preprostimi sredstvi iz narave, niso belci, ampak avtohtona azijska ljudstva, rjavopolti, temnooki in temnolasi, ki imajo veliko več skupnega s severnoameriškimi ljudstvi kot z ruskimi priseljenci. In tudi njihovo duhovno in eksistenčno znanje je nastajalo v tisočletjih življenja v Sibiriji in se je prenašalo iz roda rod in je vse kaj drugega kot opisi Anastazijinega življenja, ki se zdi precej za lase privlečeno, če vsaj malo poznaš naravo in življenje ljudstev v tajgah in tundrah - zelo zelo verjetno se mi zdi, da si je avtor vse skupaj izmislil, potem pa izkoristil za dobro prodajo izdelkov iz Sibirije (nekakšen ruski Karl May, ki je svojim zgodbam dodal tudi biznis z naravnimi izdelki iz Sibirije). Malo zdrave pameti in prizemljenosti namesto naivnosti, sanjarjenja in evforije zna tudi v tem primeru prav priti.

#65 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. september 2010, 19:41

Zanimivo. :vio: Prav lepa hvala za pojasnila in tvoje mnenje. :palec:

sicer nisem bral knjig ipd, sem pa bral kaksen odlomek kje na spletu in veliko hvalevrednih izjav in zelj ljudi kako bi tudi oni tako ziveli.
v koncni fazi, verjetno knjige kot take niso vnasale v prostor slabih viber, temvec ravno nasprotno. zeljo cloveka biti svoboden, naravi blizu in ziveti zdravo. odstraniti balast iz svojega zivljenja in iskati sreco v naravnosti. Seveda pa, kot vedno, vsakdo razume vsebino neke knjige na svoj nacin in mu daje kar mu pac daje.
Nekateri ljduje se prevec postovetijo, drugi premalo izluscijo bistvo sporocila, tretji pa ..., no kakor kdo.

#66 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 3. september 2010, 20:11

Drevo sibirska cedra v resnici sploh ne obstaja, to poimenovanje je le posledica napake pri prevajanju knjig o Anastaziji in se je razširilo z evforijo o njej. V Sibiriji ne raste sibirska cedra ampak sibirski bor Pinus sibirica, nekateri botaniki pa imajo sibirski bor zaradi velike sorodnosti za podvrsto cemprina (Pinus cembra), ki raste v Alpah, Karpatih in v nižinskih predelih severne Sibirije. Sem slišala, da cemprin raste tudi pri nas, sicer zelo redko (Pohorje?), je pa obsežno rastišče cemprina v Švici ob ledeniku Aletsch in je celo uvrščeno na Unescov seznam naravne dediščine. Famozni oreški niso torej nič drugega kot semena bora - pinjole. Vse vrste iz rodu Pinus, torej tudi naši avtohtoni bori, imajo podobne ali enake snovi, lahko pa je v ekstremnih rastiščih koncentracija nekaterih snovi nekoliko povečana. Zato je možno, da je sibirski bor res nekoliko bolj zdravilen, ampak seveda samo tisti, ki raste tam. Ne vidim nobenega smisla siliti sibirski bor na naša rastišča, ker je zelo verjetno, da so naši avtohtoni bori enako ali celo bolj zdravilni. Poleg tega je pa vnašanje tujerodnih vrst ali podvrst ekološko zelo vprašljivo ali celo škodljivo.

Btw. Če že omenjamo Anastazijo, si ne morem kaj, da ne bi izrazila dvoma o verodostojnosti teh knjig. Lahko se sicer berejo kot navdihujoča beletristika in v tem smislu seveda nimam nič proti njim, ampak ne verjamem, da so napisane po resničnih dogodkih. Ena od dvomljivih stvari so ravno te famozne cedre, ki sploh niso cedre. Izgleda, da sam avtor Megre ne loči med cedrami in bori (nekje je zamešal ta drevesa z drugimi vrstami pravih ceder in vključeval njihovo simboliko v svoje knjige), kar mi daje dvom o tem, koliko je on sploh v resnici spoznal Sibirijo in njeno naravo. Cedre, z vso mitologijo in simboliko vred, namreč sploh niso sibirska drevesa, spadajo sicer med borovke, vendar v drug rod - Cedrus in so bolj toploljubne, sredozemske, še himalajska cedra raste samo na nižjih in toplejših pobočjih vznožja Himalaje. Druga stvar je pa sam lik Anastazije: predstavlja jo kot nekakšno avtohtono prebivalko Sibirije, vendar takšna kot je (belka in blondinka) ne more biti nič drugega kot ruska priseljenka. Avtohtoni prebivalci Sibirije, ki imajo zares pravo poznavanje sibirske narave in sposobnost preživetja s preprostimi sredstvi iz narave, niso belci, ampak avtohtona azijska ljudstva, rjavopolti, temnooki in temnolasi, ki imajo veliko več skupnega s severnoameriškimi ljudstvi kot z ruskimi priseljenci. In tudi njihovo duhovno in eksistenčno znanje je nastajalo v tisočletjih življenja v Sibiriji in se je prenašalo iz roda rod in je vse kaj drugega kot opisi Anastazijinega življenja, ki se zdi precej za lase privlečeno, če vsaj malo poznaš naravo in življenje ljudstev v tajgah in tundrah - zelo zelo verjetno se mi zdi, da si je avtor vse skupaj izmislil, potem pa izkoristil za dobro prodajo izdelkov iz Sibirije (nekakšen ruski Karl May, ki je svojim zgodbam dodal tudi biznis z naravnimi izdelki iz Sibirije). Malo zdrave pameti in prizemljenosti namesto naivnosti, sanjarjenja in evforije zna tudi v tem primeru prav priti.



eh...
poprawi me prosim...
tale anastazija je en čist nawaden (eden od mnogih) njuejđerski trip. in tko kt usaka neumnost tut tole najde privržence.
da se razumeva... nč ne kritiziram ljudi, k nasedejo. clo nasprotno... dobr se mi zdi. vse oz. karkoli člouk počne z namenom osebnostnega razvoja, se mi zdi super in kapo dol. hehe. če se sebe spomnim xcivx sej zdej ga pa drgač serjemo ane x8Dx
kr se sibircov tiče... sej so tut severnoameriški indijanci sibirci, če se dost kolen nazaj pogleda. tolk, da so kr peš pršli u ameriko. in sibirija ima menda še dons nekej pravih indijancou, k niso nkol slišal niti za stalina, rasputina niti anastazijo. oni jahajo in molzejo svoje jelene in grejo tja, kjer se ne primrznejo na tla.
kr se sibirske cedre tiče... zgleda da veš več kt jest, kar me veseli, da vem, komu težit, k bom hotu vedet še več, kr bo očitno že kr zdej koj xcivx pa upam, da o ginku bilobi veš tut kej več. to sem enkrat clo kupu sadiko, pa sem jo nekje pozabu po poti ... jebi ga.
uglavnem tale cedra me je tut mal zanimala in tut jest sem hitr pogruntou, da je u bistvu le bor... ...
ampak najdu sem pa tut modele, k jo prodajajo. sadika 50 eur, energijska kapa 200 eur..... ...uglavnem... rajš ne komentiram ker ne bi šlo čez cenzuro.
klele se kupi, če koga zanima
http://www.prebujenjezavesti.si/
tistega lesenaga klobuka za 200 eur in sadike še ni v spletni trgovini, kukr vidim, ampak v reviji pa je.
kaj sem hotu rečt?
da povej, kolker se ti lub okol tega. brez linkov u cirilici seweda.
oziroma da mal razmisliš, če ni že čas za kakšno gozdno skrivnost, ker drgač padeš u nemilost pr men in se loh zgodi, da se nč posebnga ne zgodi. xcivx al pa res nč ne weš x:px
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#67 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. september 2010, 21:59

Jap, Iknee dobra razlaga...Objavljena slika sicer se pa jaz nisem tolk poglabljal v drevesa...Sem celo prebral tiste zgodbice o Anataziji...to good to bee truth...Objavljena slika preveč fantazijsko, ampak važen je pomen teh pravljic...in prav zaradi tega, ker mi nekatere stvari niso glih bile logične sem vzel te zadevce s cedro in norost na njih bolj za markentinško potezo...Sigurno se tudi pri nas najde kakšna rožca, ki ima podobne učinke kot cedra...Izdelki iz cedre imajo prav napihnjene cene...Objavljena slika

E jankecu za tebe pa nisem vedel da si newagerski tip...da gledaš take linke in slušaš take bajke...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#68 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 3. september 2010, 22:08

Jap, Iknee dobra razlaga...Objavljena slika sicer se pa jaz nisem tolk poglabljal v drevesa...Sem celo prebral tiste zgodbice o Anataziji...to good to bee truth...Objavljena slika preveč fantazijsko, ampak važen je pomen teh pravljic...in prav zaradi tega, ker mi nekatere stvari niso glih bile logične sem vzel te zadevce s cedro in norost na njih bolj za markentinško potezo...Sigurno se tudi pri nas najde kakšna rožca, ki ima podobne učinke kot cedra...Izdelki iz cedre imajo prav napihnjene cene...x:Dx

E jankecu za tebe pa nisem vedel da si newagerski tip...da gledaš take linke in slušaš take bajke...Objavljena slika


eh bejbi... nauš wrjeu... ampak še marsikej ne weš xcivx
jest sm čist old fešn gaj... x8Dx
ker kwa pa dons delajo teli njufakinejđerji....
nosorog jim prawi ljubitelji curryja. in anastazijini feni bi bli pa ljubitelji ljubiteljev curryja x:Dx

btw... kakšne učinke pa po twoje ima cedra? menda ne moreš več scat, ker ti skos stoji xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#69 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. september 2010, 08:00

da povej, kolker se ti lub okol tega. brez linkov u cirilici seweda.
oziroma da mal razmisliš, če ni že čas za kakšno gozdno skrivnost, ker drgač padeš u nemilost pr men in se loh zgodi, da se nč posebnga ne zgodi. xcivx al pa res nč ne weš x:px


No prov, bom pa kšno rekla, da ne bom padla v nemilost, ker to bi blo pa res hudo :sori:

Iz borov pridobivajo dve kemično različni vrsti olj. Olja, ki jih pridobijo s stiskanjem semen (=pinjole ali borovi oreški) so trigliceridi tako kot druga rastlinska olja in se podobno tudi uporabljajo (kot dodatek k prehrani ali kot osnova, v katero vmešamo druge v maščobah topne zdravilne snovi). Iz smole in iglic pa z destilacijo in ekstrakcijo pridobivajo dišeča in lahko-hlapna borova eterična olja. Borov balzam je pravzaprav smola v poltekoči obliki (terpentin), ki se na zraku strdi in vsebuje terpentinova eterična olja. Ta olja izločijo iz smole z destilacijo z vodno paro in jih uporabljajo v zdravilstvu, najpogosteje za inhalacije pri obolenjih dihal (blaži kašelj), če jih vmešamo v mazilno osnovo pa dobimo znano borovo (če uporabimo smolo smreke pa smrekovo) mazilo, ki zelo dobro zdravi vnete ali poškodovane mišice in sklepe. Iz iglic pridobivajo borovo eterično olje, ki je zelo uporabno v aromaterapiji, za inhalacije in za obkladke pri revmatičnih obolenjih in vnetjih živcev in mišic, je tudi zelo dober antiseptik (fitoncid), pa še kaj bi se našlo.

Uporaba bora v zdravilne namene je v Sloveniji zelo dobro znana, naši zdravilci to poznajo in uporabljajo že stoletja in nič ne zaostajajo za drugimi ljudstvi (npr. Sibirci), ki tudi živijo v pokrajinah, kjer uspevajo bori. Prepričana sem, da naši slovenski pripravki iz borov po zdravilni moči prav nič ne zaostajajo za sibirskimi, tu gre le za spreten marketing, ki mu je uspelo spraviti na slovenski trg sibirske zdravilne pripravke po (pre)visokih cenah. Pa še nekaj imamo pri nas, kar zelo verjetno prekaša uvožene pripravke iz borov (bi bilo zanimivo narediti primerjalne analize): rušje (Pinus mugo). Na Gorenjskem ta stari dobro poznajo njegovo zdravilno moč, uporabljajo se predvsem eterično olje iz iglic, pa tudi smola. Glede na znano dejstvo, da imajo rastline iz skrajnih rastišč, še posebno na visokih nadmorskih višinah še posebno veliko koncentracijo zdravilnih snovi, bi kar verjela, da rušje prekaša vse druge vrste borov po svoji zdravilni moči, se je pa seveda treba potrudit in it v hribe ponj (lazenje po rušju ni glih najlažja reč, to vedo tisti, ki so kdaj zašli na kako brezpotje x;)x). Če bi kdo napisal dobro zgodbo o kaki Mojci iz visokih gora tam nekje pod Oltarjem, ki pozna skrivnosti in zdravilne moči gorske narave, se sestaja z vilami in Belimi ženami (ali Belimi srnjakovimi ženami in kar je še takih bitij v zakladnici slovenske mitologije, ki tudi ni nič manj bogata od kake tuje, na katere tripajo njuejdžerji) in to predstavil skupaj z zdravilnimi pripravki ruševja in drugih zdravilnih rastlin iz hribov, bi verjetno tudi lahko naredil zelo dober biznis – ampak seveda ne v Sloveniji, ker slovenski njuejdžerji tripajo le na eksotiko, ki so jo pripravljeni tudi noro drago plačati, za domače pripravke jim je pa vsakega centa škoda.


(o ginku pa drugič - razen tega, da smrdi ko swina x;)x)





#70 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 7. september 2010, 08:05

No prov, bom pa kšno rekla, da ne bom padla v nemilost, ker to bi blo pa res hudo :sori:

Iz borov pridobivajo dve kemično različni vrsti olj. Olja, ki jih pridobijo s stiskanjem semen (=pinjole ali borovi oreški) so trigliceridi tako kot druga rastlinska olja in se podobno tudi uporabljajo (kot dodatek k prehrani ali kot osnova, v katero vmešamo druge v maščobah topne zdravilne snovi). Iz smole in iglic pa z destilacijo in ekstrakcijo pridobivajo dišeča in lahko-hlapna borova eterična olja. Borov balzam je pravzaprav smola v poltekoči obliki (terpentin), ki se na zraku strdi in vsebuje terpentinova eterična olja. Ta olja izločijo iz smole z destilacijo z vodno paro in jih uporabljajo v zdravilstvu, najpogosteje za inhalacije pri obolenjih dihal (blaži kašelj), če jih vmešamo v mazilno osnovo pa dobimo znano borovo (če uporabimo smolo smreke pa smrekovo) mazilo, ki zelo dobro zdravi vnete ali poškodovane mišice in sklepe. Iz iglic pridobivajo borovo eterično olje, ki je zelo uporabno v aromaterapiji, za inhalacije in za obkladke pri revmatičnih obolenjih in vnetjih živcev in mišic, je tudi zelo dober antiseptik (fitoncid), pa še kaj bi se našlo.

Uporaba bora v zdravilne namene je v Sloveniji zelo dobro znana, naši zdravilci to poznajo in uporabljajo že stoletja in nič ne zaostajajo za drugimi ljudstvi (npr. Sibirci), ki tudi živijo v pokrajinah, kjer uspevajo bori. Prepričana sem, da naši slovenski pripravki iz borov po zdravilni moči prav nič ne zaostajajo za sibirskimi, tu gre le za spreten marketing, ki mu je uspelo spraviti na slovenski trg sibirske zdravilne pripravke po (pre)visokih cenah. Pa še nekaj imamo pri nas, kar zelo verjetno prekaša uvožene pripravke iz borov (bi bilo zanimivo narediti primerjalne analize): rušje (Pinus mugo). Na Gorenjskem ta stari dobro poznajo njegovo zdravilno moč, uporabljajo se predvsem eterično olje iz iglic, pa tudi smola. Glede na znano dejstvo, da imajo rastline iz skrajnih rastišč, še posebno na visokih nadmorskih višinah še posebno veliko koncentracijo zdravilnih snovi, bi kar verjela, da rušje prekaša vse druge vrste borov po svoji zdravilni moči, se je pa seveda treba potrudit in it v hribe ponj (lazenje po rušju ni glih najlažja reč, to vedo tisti, ki so kdaj zašli na kako brezpotje x;)x). Če bi kdo napisal dobro zgodbo o kaki Mojci iz visokih gora tam nekje pod Oltarjem, ki pozna skrivnosti in zdravilne moči gorske narave, se sestaja z vilami in Belimi ženami (ali Belimi srnjakovimi ženami in kar je še takih bitij v zakladnici slovenske mitologije, ki tudi ni nič manj bogata od kake tuje, na katere tripajo njuejdžerji) in to predstavil skupaj z zdravilnimi pripravki ruševja in drugih zdravilnih rastlin iz hribov, bi verjetno tudi lahko naredil zelo dober biznis – ampak seveda ne v Sloveniji, ker slovenski njuejdžerji tripajo le na eksotiko, ki so jo pripravljeni tudi noro drago plačati, za domače pripravke jim je pa vsakega centa škoda.


(o ginku pa drugič - razen tega, da smrdi ko swina x;)x)



wau. mi je kr mal narodn, tolk si se potrudla. x:o)x

preden sploh preberem.... maš malo pivo u dobrem... :palec:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#71 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 7. september 2010, 08:21



(o ginku pa drugič - razen tega, da smrdi ko swina x;)x)




sej... da bosta 2 pirčka ane x:o)x x:)x x:Dx

ej...
ena od miljaužent stwari, k jih bom še naredu u lajfu je (drgač okol tega že par let gruntam x:Ix),da bom kupu kotel za šnops kuhat in gor, v tist balon, kjer mora bit drgač sadje, nametou not točno to kar praviš.... iglice, storže, vejice, listje... ni, da ni...
in enostavno kuhal kt šnops. no... tko sem laično razmišljou.
a misliš, da bi to blo ok.?
mislu sem, da bi para odprla vse te pore v iglicah ... ... in odnašala s sabovse, kar bi pač odnesla, pol na koncu, kjer se paro ohladi, bi se pa itak ločilo od vode in samo pobereš dol, ker bi verjetno plaval na površini. pa učasih se imal en čist poseben postopek menda, za pridobivat brinovega olja. samo to so pa delal istočasno, kt brinovec kuhal. a to tut kej poznaš?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#72 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 7. september 2010, 08:24

Breavo Iknee! :palec:

Janko, škrtica! xcivx

#73 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 696

Objavljeno: 7. september 2010, 08:32

Breavo Iknee! :palec:

Janko, škrtica! xcivx


zakwa brawo iknee? sej je samo cviknla, da nau u nemilost padla xcivx

ti rajš ne izzivej, da te ne pošljem nabirat tiste zelenjave po hribih :vragec: xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#74 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 7. september 2010, 08:53

Z veseljem se grem metat po borovčkih x:Dx
Kam pa? Snežnik, Vršič (tale je glih penzion paket...)? x8Dx

#75 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 10. oktober 2016, 20:07

Evo minilo nekaj let od vaše zadnje debate ...

Iknee so te uslišali inovativni Slovenci ....pa našli Rdeči bor....OK2.gifOK-thumb.gif...sam kot razumem lubje se še zmer uvaža iz Skandinavije- kao bolj neonesnažena klima ....icon27.gif

 

https://www.youtube....h?v=3enmtCMblN8


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0