Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Presnojedec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
98 komentarjev na to temo

#1 kelly

kelly
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Pozdravljeni!

Sem 80% frugojedka, v ostalih % pa jem zelenjavo in meso.
Rada bi postala 100% frugojedka, vendar se nekako ne morem odpovedati mesu - vsemu ostalemu, kar je toplotno predelano, prav tako tudi mlečnim izdelkom pa sem se odpovedala že pred 3. leti.

Če je imel ali ima kdo podobne težave, naj mi odgovori!

Naj samo še povem, da sem po horoskopu lev s krvno skupino 0, za kar naj bi veljalo, da sem čisti mesojedec.

Kelly

#2 maye

maye
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 26. avgust 2002, 01:00

Že nekaj časa se zanimam za presno prehranjevanje.

Z partnerjem že kak mesec uživava sveže sadje in zelenjavo, počutiva se odlično, polna sva energije, uredila se nama je prebava...
Pa me zanima, če ima tudi kdo med vami kakršnekoli lastne izkušnje s tem.

M.


#3 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Zakaj bi pa morala biti 100%? kje je fora? Če ti tako paše, zakaj bi se obremenjevala?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

hja, kaj naj ti rečem, rabiš samo odločnost,iti preko Vidne strastne´ hrane, močno strmljenje in zlato Voljo.
Glej meni uspeva to že deset let, pa se še vedno lovim, pa mi uspeva vsak dan bolj, če mam stabilen interes in krotim s tem sebe:)

pokowc

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. avgust 2002, 01:00

jest
~ deset leta nazaj sem´ experimentiral in se mi je oprijelo´´
dosegel sem večno mladostni videz :o)
zmagal sem zarad vztrajanja. ( kljub neodobravanju okolice :)
ojačalo se mi je tisto´´ kar je naravno v meni .
zaradi te prehrane se počasi staramo; ampak hkrati izgubljamo agresivnost. Zato menim, da je treba tole početje˝ v moderni dobi nekako skombinirat;prilagodit se sistemu ;poskrbeti za svojo varnost .
ker drugače ne preživiš; ker norci´ še vedno vladajo:-)


pokowc

#6 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Ja se strinjam s Pokowcem...tudi jaz sem ugotovila, da s sadjem postajam preveč 'meglena'...zato mi včasih kakšen pošten 'šnicelj' paše...
Kakšni so kej komentarji na to, mogoče smo kakšni ljudje preveč jin in rabimo jang hrano?
Cat

#7 starbak

starbak
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

Z Dravo!


Poglejte na:
http://chetday.com/billings.html
http://www.beyondveg.com/



starby

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2004, 15:23

Presnojedstvo je predvsem najbolj radikalen pobeg pred jodom, dadanim jedilnim solem. Je pa istočasno zelo radikalen dokaz o veliki zmoti WHO, ki še vedno zelo priporoča dodajanje joda solem, čeravno ni bilo še nobenega podatka o golšavosti in kretenizmu pri presnojedcih, ki soli sploh ne uživajo.
Morda bo ravno presnojedstvo pripomoglo k dokazovanju velike zmote medicine zadnjega stoletja in rešilo s tem človeštvo pred neizbežnim propadom, če te zmote ne spozna in odpravi.
Naj bo ta moja izjava istočasno v opravičilu letošnjemu zmagovalcu in velikemu zagovorniku presnojedstva, Aloisu Kolarju, če sem ga v svoji gorečnosti razkrivanja zmote nehote kdaj užalil.

#9 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 28. januar 2004, 10:54

Pozdravljeni!

Sem 80% frugojedka

A mi lahko bolj razložiš kaj je to frugojed x?x

#10 Celica

Celica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 6. november 2005, 20:38

Je kdo seznanjen s prehranjevanjem z "živo hrano" se pravi samo surova zelenjava in sadje?
Ima kdo kakšne izkušnje okoli tega?
Sem brala neke knjige na te teme. Se mi zdijo zanimive, kaj vse so ljudje doživljali ...

#11 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 6. november 2005, 20:39

x:Dx x:Dx x:Dx smo ja zelo dobro....smo sanjali zrezke vsako noč x:px
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#12 Celica

Celica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 6. november 2005, 20:45

potem to pomeni da si na presni hrani?

#13 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 6. november 2005, 21:12

:o|o: bila ...Past tense...pretekli čas.... x8Dx

xcivx mam bol slabe izkušnje x^x tak da bolj da sn tih x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. november 2005, 21:36

*sem zdruzila vse 3 teme (pa ceprav ni nic prav zlo konkretnega, so pa eni linki, upam da delujejo).

pa se ena tema, ki pase zraven:
presna hrana in menstruacija...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 6. november 2005, 21:52

x:)x x:Ix x;)x

Nobeno pretiravanje ni dobro - ne v eno ne v drugo smer. Najboljša je zlata sredina, s
katero dosežemo ravnovesje tako glede zdravja kot tudi psihičnega počutja, storilnosti...

Pred leti sem tudi jaz podlegla tej noriji imenovani presnojedstvo, vendar pa sem
vzdržala le kak mesec. Nič ne rečem - za čiščenje organizma je en mesec take
prehrane odlična zadeva, potem pa te lahko pripelje v situacije oz. stanje, ki si ga
ne želiš :vragec: :V: Meni je ta hrana vzbujala nenehno lakoto, ker sem zaradi
preobilice sadja imela v krvi stalno povišano količino sladkorja. Pankreas mi je garal
noč in dan in počasi mi je bilo tega dovolj.

Za tiste, ki so nagnjeni k sladkorni bolezni, je presnojedstvo zato lahko zelo negativna
zadeva. Prehranjevati bi se moral le z zelenjavo, veste pa, kako malo kalorij ta vsebuje.
Dnevno bi moral pojesti kar kakih deset kil zelenjave, da bi zadostil potrebam po energiji :O: xrolleyesx :eek:


x:px x:Dx :sori: x:o)x

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. november 2005, 21:59

:o|o: bila ...Past tense...pretekli čas.... x8Dx

xcivx mam bol slabe izkušnje x^x tak da bolj da sn tih x^x

Me še nisi poznala takrat, ali me samo poslušati nisi hotela :o|o: x:Dx

#17 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 7. november 2005, 21:12

Emily..to si zelo lepo napisala in se popolnoma strinjam s tabo!Zlata sredina!

Mantis...to od zobovja sem pa že večkrat zasledila in mislim, da je veliko resnice o tem. Pred kratkim je neka gospa oz. gospodična pisala ne nekem forumu, da dela v neki zobni ambulanti,kjer je sama priča tem stvarem. Žal so nekateri tako zagledani v to.

#18 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 7. november 2005, 21:26

Emily, presnojedstvo še ne pomeni veganstva ali sadjejedstva in podobnih nezdravih izpadov. Presnojedstvo je lahko zelo širok pojem.

Kelly, najbrž nisi nič brala moje teme Naravna prehrana v sekciji "prehrana"? Malo si prečitaj. Prosim, ne ravnajte se po wandmakerju, kolarju ali članov s foruma *svetjelep* (in še mnogih drugih), kajti taki ljudje so že na meji, ko delajo škodo. Marsikdo hitro podleže njihovi filozofiji, žal.

Lepo prosim, da si preberete tele članke o tveganju presnega veganstva in podobnih ekstremov, poleg tistih, ki jih je podal starbak:

http://drbenkim.com/...dvegandiet.html
http://drbenkim.com/...s-nazariah.html
http://drbenkim.com/...gandangers.html

KDOR želi furati presnojedstvo, NAJ NE JE SAMO SADJA in/ali zelenjave. To govorim iz lastnih izkušenj in izkušenj o katerih so pisali mnogi. Sam sem že marsikaj preizkusil in tudi še bom, saj me to področje zelo zanima, tudi zato, ker sem si s povečanim deležem presne hrane precej pomagal pri svojih zdravstvenih težavah.

Kelly in ostali, tale stran bo res prava za vas:
http://www.waisays.com/
Temeljito jo preštudirajte, ne bo vam žal. Po moje je to ena redkih strani, ki svoje trditve na strokoven način utemeljuje, ima tudi dva foruma, kjer se da prebrat izkušnje...

Tukaj je res še toliko koristnega za povedat...V glavnem, poslušajte svoje telo in širite obzorje z vseh strani. Upam, da se še kaj slišimo in izmenjamo kakšno izkušnjo, saj se ravno iz njih naučimo največ.

#19 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 7. november 2005, 22:34

Moj pogled (sicer se zaenkrat ne štejem za presnojedca):
Gre se za snovi, ki jih tvoje telo pač potrebuje (beri: http://www.waisays.com/ ) in so že splošno znane. Cilj presnojedstva je, da jih v čim bolj kvalitetni obliki vneseš v svoje telo, da se brez težav prebavijo s čim manj škodljivimi stranskimi produkti, ki povzročajo zastrupljenost. Ta nastane predvsem takrat, ko telo nekoga s podedovanimi težavami npr. slabo delovanje jeter, ledvic, tr. slinavke itd. (sam se jih ponavadi celo ne zaveda) in nezdrave hrane ne more pravilno odvajati. Bistvena stvar so encimi oz. pomanjkanje le teh v hrani zaradi pretiranega kuhanja, kar potegne za sabo polno posledic. Strokovni članki o encimih, zelo priporočljivo ( http://www.radianthe...yme_therapy.htm ). Pravilen način te prehrane zelo razbremeni prebavni sistem, ki je temelj zdravja! To je moj princip gledanja presnojedstva. Itak je pa na zgornjem linku veliko napisano, kar lahko po večini samo potrdim... Nisem pa še odkril, kje imam šibko točko, zaradi katere mi večina nenaravne hrane dela težave.


Iz svojih izkušenj videl, da brez dodatka beljakovin (in maščob) živalskega vira (surove predvsem) postanem živi mrlič, tako po izgledu kot počutju. Pa nisem edini. Sploh, če se s športom ukvarjaš, zelo hitro upadeš pod zdravo težo. In ne reci potem, da je to normalno in zdravo, kot to trdijo razni živi okostnjaki (prezebli), ki paranoično pljuvajo po vseh, ki drugače mislijo (sem jih že omenil). Vendar popolnih beljakovin živalskega vira rabiš precej manj, kot trdijo mnogi, važno je, da z njimi izboljšaš absorbcijo aminokislin iz drugih živil - sadja... Velikokrat je problem tudi v nezadostnem vnosu energije - OH in maščob.

Srečko Bergant, znani tekač in ultramaratonec, ki že dolgo piše članke o zdravi prehrani za nedeljca, je tudi postal presnojedec. Že dolgo nazaj, ko še ni bil, je napisal par debelih knjig o športu in alternativni prehrani, zaradi katerih si po mojem zasluži precejšen ugled. V nedeljcu je bil pred mesecem, dvema njegov članek o presnojedstvu pa je tudi zelo zanimiv. Upam, da ga bom uspel kontaktirat v prihodnje... Lahko prepišem članek, če ima kdo interes...

Presnojedskih diet je pa ogromno in vsak zagovarja svojo. Od paleo (surove maščobe in beljakovine živalskega izvora, nekaj zelenjavnih sokov in malo sadja) do veganskih, kjer se silijo jesti razno zelenjavo, ki je tudi prebaviti ne morejo, saj je večina surove neužitna, zanimivo. Noben ekstrem ni dober, treba je s pametjo se lotit in opazovat, preizkušat...

Prednost ima zdravje! ne pa filozofija (tu ne mislim znanosti) in neki predsodki...

Popravljeno (sem dopisal eno malenkost)...

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. november 2005, 22:46

http://ava.rtvslo.si...mediaId=2456800

#21 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 7. november 2005, 22:49

Stane, daj prosim zraven napiši kaj to je pa kaj rabi za zagnat.

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. november 2005, 23:00

Teoretična podlaga presnojedtvu x;)x

http://www.real.com/...ayer/?rppr=rnwk

#23 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 7. november 2005, 23:16

A daj no! Saj sem vedel! Stane, meni ne boš prodal soli, pa če ne vem kaj. Zanimivo je to, da bolj kot povečam delež presne hrane, manj soli rabim oz. je sploh ne pogrešam.

Intervju bom vseeno pogledal, brez skrbi.

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. november 2005, 23:27

A daj no! Saj sem vedel! Stane, meni ne boš prodal soli, pa če ne vem kaj. Zanimivo je to, da bolj kot povečam delež presne hrane, manj soli rabim oz. je sploh ne pogrešam.

Intervju bom vseeno pogledal, brez skrbi.

Saj ti ravno zato to kažem x:Dx

#25 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 1. december 2005, 12:43

, Aloisu Kolarju,.

http://ava.rtvslo.si...mediaId=2590502
(ponedeljkov Studio City, prispevek od 49:46 do 57:40 minute)
:O:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0