Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Presnojedec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
98 komentarjev na to temo

#76 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:10

Seveda, če ti, ker ti sicer dobro deluje tisti del organizma, ki je povezan z absorbcijo določenih snovi, verjetno. Zato pa pravim da ni vse za vsakega in vedno.
Pomembno je ali je organizem prečiščen, ali dlačice lahko absorbirajo hranilne snovi v črevesju, kako deluje 12tnik, koliko je želodčne kisline, kako delujejo jetra, kakšna je kri, koliko strupov, parazitov v organih, kakšno je naša obnova celic, koliko smo naspani, itn. Mnogo tega je povezano z določenimi potrebami človeka, zato je posploševanje pogosto zmotno.

ja, očitno dobim to (cukr) z OH že dost. :)

mi tud za sladke okuse praviloma ni (razen za čokolado, če že sladko), ne sam da mi ga telo ne potrebuje oz. je to itak povezano. :)
men grenko paše recimo.
mam fulare sladek lajf, rabim mal grenkote. x:o)x x;)x


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#77 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:16

Ja. To sem slišal že večkrat kako možgani potrebujejo glukozo za delovanje, zato sem sklepal da je pri meni enako, med drugim. Ima pa tudi to vzroke.

"The brain's neurons must have this supply of energy from the bloodstream since they aren't capable of storing energy, like fat, for later use. In fact, your brain needs at least 125 to 150 grams of glucose per day to function." - http://www.brainheal...n_function.html

Bolj kot dela um, manj ko smo sproščeni, manj kot smo v meditaciji, bolj kot smo v stresu, bolj se veča poraba različnih koristnih snovi v organizmu. Zato se potrebe med ljudmi lahko zelo različne. Nekdo ki je veliko v satvi, precej meditira, je čustveno stabilen, skoncentriran, nima stresov, se veliko smeji, je radosten, ima redno zdravo prehrano z veliko encimi in energije, redno odvaja, bo lahko imel tudi 20x ali več, manjšo porabo določenih snovi, kot nekdo, ki je zelo veliko v stresu in je čustveno zelo napet. Telo v različnih negativnih stanjih lahko strupe odlaga na določene dele organizma.

Brain Energy Demand

Strinjam. :palec: Potreba po cukru je lahko posledica nezadovoljivega delovanja drugih organov (kot sem pisal zgoraj, preslabe absorbicje hranilnih snovi ali preveč trošnje mineralov in hranilnih snovi zaradi razstrupljanja, itn).

In ravno o tem sem pisal danes, prej... kako zelo mi sede sveža presna hrana! :palec: Namreč ko se človek očisti, lažje sprejema hranila iz hrane. Tako ne potrebuje več toliko dodatne junk food hrane, (če uravnoteženo živi), saj dovolj hranil, tudi sladkorja dobiva iz surove hrane in naravnega sladkorja, po moje. Recimo meni sedejo banane, fige, rozine, datelji, kar je vse bolj sladko.
Mnogim ljudem je to premedla hrana, in "potrebujejo" ali želijo večje doze sladkorja. Jst še malo niham v tem smislu. Sem pa orenk zmanjšal uživanje čokolade od kar sem vegan in je počutje boljše.


x:Dx a to si zdej dodal...

mal sem se pohecala...
ker pač si rekel, da tebi možgani zato tolk dobr laufajo, k pač ješ cukr, sem jaz 'logično sklepala', da glede na to, da ga jaz ne, mi morda včas zato počas delajo.
ja, včas mi res počas delajo, sploh ko naletim na hitrejše in zmogljivejše ume.
samo glede na to, da to pa spet ni zaskrbljujoče (pre)pogosto, mislim da ne more bit sam cukr fact. x:)x


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:24

Strinjam. :palec: Potreba po cukru je lahko posledica nezadovoljivega delovanja drugih organov...

po mojem sploh ni nujno, da eni organi 'nezadovoljujoče' delujejo, če ti pač kaj paše bolj kot kaj drugega. x:)x
gre tud čist za sam okus.

npr. sej sadje pa zelenjava imata druge vsebnosti in energijo dost podobno, razen cukra (pač fruktoze v tem primeru) - in jaz recimo maram zelenjavo velik bolj kot sadje; slednje lohk pogrešim, prve nikakor. :)

en poje za malco 1 banano, jaz pa recimo 1 paradajz (teoretično), oboje ima recimo velik kalija in če malo ješ, je sploh K vitalen predsvem za srce, pa pol pač tud za vse notranje organe, da lepo laufa vse.

no sej v bistvu je pa paradajz itak sadje. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:38

Jst vse bolj opažam kako neizmerno surova hrana bolj gode mojemu organizmu :vio: :palec:


Tudi jaz :palec:

Jaz večinoma sestavljam jedi tako, da je vsaj pol obroka surove hrane in da v celem dnevu pojem več presnega sadja in zelenjave kot kuhane hrane.
Velikokrat pa jem ves dan samo presno. Meni je zelo pomembna presna zelenjava v prehrani, po sadju sem hitro lačna po zelenjavi pa dolgo sita, kak zeleni smoothie, pa me včasih toliko nasiti, da za cel dan pozabim na hrano. x:)x Za sladkanje imam pa presne kroglice ali čokoladni smoothie.

.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#80 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:43

Ja, seveda da ni nujno. x:Dx
Da.
Da. :palec:
Sadje ima ponavadi več sladkorjev, več OH, kot zelenjava, koliko vem? Sicer pa je mim ja, nekak ta določba kaj je sadje in kaj zelenjava. Saša Tasevski piše o tem, kako ni pomembno katere hranilne snovi ima, temveč koliko energije ima kos hrane... :palec:

Ja, no jsej jst tudi. Recimo korenje, tudi paradižnik kdaj itn. Včeraj in predvčerajšnjim sem prvič probal surov brokoli s soljo in moram račt da je prou fajn xDDx :palec:

aja še to: meni full pašejo tut solate z avokadom, korenjem, zeljem, olji... x8Dx kolj je carska ta sveža surova hrana ane xDDx :palec:

po mojem sploh ni nujno, da eni organi 'nezadovoljujoče' delujejo, če ti pač kaj paše bolj kot kaj drugega. x:)x
gre tud čist za sam okus.

npr. sej sadje pa zelenjava imata druge vsebnosti in energijo dost podobno, razen cukra (pač fruktoze v tem primeru) - in jaz recimo maram zelenjavo velik bolj kot sadje; slednje lohk pogrešim, prve nikakor. :)

en poje za malco 1 banano, jaz pa recimo 1 paradajz (teoretično), oboje ima recimo velik kalija in če malo ješ, je sploh K vitalen predsvem za srce, pa pol pač tud za vse notranje organe, da lepo laufa vse.

no sej v bistvu je pa paradajz itak sadje. :)


Fajno :palec: Jst zdej bolj kot ne to šele spoznavam v praksi. :vio: sm zelenc x:Dx

Tudi jaz :palec:

Jaz večinoma sestavljam jedi tako, da je vsaj pol obroka surove hrane in da v celem dnevu pojem več presnega sadja in zelenjave kot kuhane hrane.
Velikokrat pa jem ves dan samo presno. Meni je zelo pomembna presna zelenjava v prehrani, po sadju sem hitro lačna po zelenjavi pa dolgo sita, kak zeleni smoothie, pa me včasih toliko nasiti, da za cel dan pozabim na hrano. x:)x Za sladkanje imam pa presne kroglice ali čokoladni smoothie.

.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#81 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2012, 16:52

Sadje ima ponavadi več sladkorjev, več OH, kot zelenjava, koliko vem?

ja sej sem menda napisala?

jaz jem brokolijeve štorčke surove, pikc pa ne. :) razen če bi jih zmiksala, nimam tolk dobrega mikserja.

korenja pa jaz velik pojem... čeprav se vedno najdejo poučnjakoviči okol raznih glikemičnih indeksov in tega in jaz rečem, ja, ja, pol pa grem dam pa pojem kilo korenja. x:Dx ne sej ne. ampak ga jem, še posebej surovega maram, zraven kikirikijevega masla pa je pri meni obvezno.
(imam neke fore, da mi je vse presuho in pol glede na hrano si izberem 'solato' zraven, ki pa je lohk tud jabuk. recimo prej sem jedla trd sir, orehe in jabuk). :)
meni je solata (nekaj svežega) point obroka, ostalega tudi če ni.
ko je bil regrad, mi je bilo kosilo ena blazotna skleda regrada.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2012, 19:39

a kdo ve, če res ni dobro uživati surove špinače?
jaz sem jo že večkrat (ampak kar tko malo samo, usput, ne da bi jo prav v solato naseckala al pa sok naredila), pa mi ni blo nič, zadnjič mi je pa ena rekla, da to ni okej, da se lohk špinača sam kuhana uživa?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. maj 2012, 22:45

a kdo ve, če res ni dobro uživati surove špinače?
jaz sem jo že večkrat (ampak kar tko malo samo, usput, ne da bi jo prav v solato naseckala al pa sok naredila), pa mi ni blo nič, zadnjič mi je pa ena rekla, da to ni okej, da se lohk špinača sam kuhana uživa?


Jaz jo jem že več let surovo v smootijih ali v solati, nič ne vem o tem, da se ne bi smela. Še bolj hranilna je surova, kuhana velik vitaminov in mineralov zgubi.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2012, 22:55

tenx, ja sej, mene je tud presenetilo, pa tud ko sem tko kej zasledila, da jo dajete not (recimo ko ste o smoothijih pisali kateri - že prej in kje drugje, še predno je bila potem odprta tudi tema).

pa sej pravim, tud jaz sem jo večkrat že jedla, pa je blo vse kul, samo res pa ne v kakšnih silnih količinah.

aja, sem pa mlado blitvo pa večkrat jedla tudi v solati, je pa dost podobna špinači.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. maj 2012, 23:08

sem pa mlado blitvo pa večkrat jedla tudi v solati, je pa dost podobna špinači.


Blitva je tud super sploh mlada večjo se pa tud lahko sam mal prelije z vročo vodo da zgubi grenkobo in je tudi surovo, brokoli in cvetačo se tud brez problema je surovo pri presnih jedeh, če jih nadrobiš in preliješ s kako omako izgleda kot kaka rižota. Korenje je tud izredno zdravilno, to zanimivo kombinacijo s kikirikijevim maslom moram pa še probat. x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2012, 23:16

ja ja, cvetačne štorčke tud. xyesx

ja, probaj, meni ful paše korenje zraven (me zanima če bo tudi tebi všeč). morda k je tako mal sladkasto kikirikijevo, pa se lepo zlijeta okusa, pa še kul je glih, ker korenje da od sebe največ v povezavi z maščobo, ki je kikirikijevo maslo bogato z njo, pa še od korenja pol več dobiš. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2012, 19:38

aja tukaj je to! x:o)x
... sem komaj našla...

namreč o tehle kombinacijah... sem zdajle ful iskala pa ne našla, sem ziher da je bila odprta tema o kombinacijah (ampak ne a la montignaci ipd. al pa tko po razpredelnicah, pač pa naše kombinacije, kaj komu kaj skupaj paše, morda je bila tema odprta by Pokowc... morda je imela tudi kake znakce v naslovu pa sem jo clo jaz prenaslovila, pa se zdaj ne spomnim...)

V glavnem, k tahiniju (namazanemu na črn oz. ržen kruh al pa platke) mi tudi paše kroenček, če ni kalčkov. x:)x Če so pa kalčki (alfa~alfa), pol pa to.
No to mi je tud zakon kombinacija. Dodam še pikico sojine omake (ki pa jo sicer zelo zelo malo uporabljam, pa še to sam *boljše* x:)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#88 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 13. maj 2012, 22:28

Marsa, probaj še svežo peso, samo olupljeno in na palčke narezano zraven tahinija Objavljena slika
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. maj 2012, 22:46

ok, bom, jo glih imam in še nisem je skuhala danes (k sem jo hotla), tenx za namig. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 13. maj 2012, 23:19

V glavnem, k tahiniju (namazanemu na črn oz. ržen kruh al pa platke) mi tudi paše kroenček, če ni kalčkov. x:)x Če so pa kalčki (alfa~alfa), pol pa to.
No to mi je tud zakon kombinacija. Dodam še pikico sojine omake (ki pa jo sicer zelo zelo malo uporabljam, pa še to sam *boljše* x:)x)


Jaz pa sem ravno danes jedla eno kombinacijo , rezine kruhka ržen s sončničnimi semeni ( iz DM-a ) gor pa namazala čemaž ki ga imam v olivnem olju ( domač ) kalčke alfa-alfa ter rezine redkvice.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#91 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 25. maj 2012, 14:47

http://www.presnaumetnost.si/

POVEZAVE :palec:

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#92 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 31. maj 2012, 04:41

PRESNA POT (1. del
PRESNA POT (2. del)

:palec: :palec:

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#93 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. oktober 2012, 22:10

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#94 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 7. oktober 2012, 09:35

Objavljena slika

uf, same dobre zadeve za jesti. se mi zdi, da kar lačna postala x:o)x
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#95 Sončne ideje

Sončne ideje
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 9. november 2012, 11:30

Laneno seme je odlično za prebavo

več...
http://soncneideje.b...etovalnica.html

#96 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2012, 13:39

Res je. :)

In tudi kislo zelje je super za prebavo; dobiš vitamine in minerale, imaš izvrstno prebavo, pa še vitek oz. fit si.
Odlična in nenadomestljiva zelenjava za zimske dni (zame). x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#97 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 21. januar 2014, 22:09

Najbrž je malo težko shajati samo s sadjem in zelenjavo, če nimaš ravno svojega vrta? Imam občutek, da v trgovinah kupljena zelenjava in sadje nista zmeraj to, kar naj bi bilo pa še da ne omenjam pesticidov. Verjetno ni najbolj enostavno biti presnojedec, če si odvisen od presne hrane iz trgovine ali tržnice...



#98 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 22. januar 2014, 12:33

Najbrž je malo težko shajati samo s sadjem in zelenjavo, če nimaš ravno svojega vrta? Imam občutek, da v trgovinah kupljena zelenjava in sadje nista zmeraj to, kar naj bi bilo pa še da ne omenjam pesticidov. Verjetno ni najbolj enostavno biti presnojedec, če si odvisen od presne hrane iz trgovine ali tržnice...

 

Verjetn res ne...ampak...tud vsejedec ni glih enostavno bit.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#99 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 24. januar 2014, 15:48

Ja, tud vsejedec ni enostavno... ampak, če vse ješ, potem vsaj js tko mislim, da ti je malo bolj vseeno kaj ješ. Ker tisti ki vse je, najbrž ni tako kritičen do nezdravih primesi (strupov, pesticidov itd) v hrani. Če si pa presnojedec, si verjetno predvsem zaradi zdravja - in tu je problem - namreč v trgovini je sadje in zelenjava isto, kar dobro obdelano z raznimi konzervansi, strupi...






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0