Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astralna projekcija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
185 komentarjev na to temo

#126 Avonaedon

Avonaedon
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 5. julij 2009, 11:02

mugoče so vsi teli friki sam u tvoji glau mislm sej tega ne morš vedt?!!

#127 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. julij 2009, 15:50

Kakorkoli že; človek je konfrontiran vsaj z lastnimi emocijami in v primerih, katere omenjaš, Iknee,
tudi s strahom.. v tem smislu je astral neprecenljiva lekcija, saj nudi direktno manifestacijo najbolj globokih travm,
s katerimi se človek instantno, zavestno sooči. Konec koncev popolnoma vseeno, ali so te manifestacije samostojna bitja,
ali pa "zgolj" simbolične uprizoritve arhetipov jastva... v primeru straha je prav strah tista resničnost,
ki praktikantu omogoča učenje in transcendenco (npr. strahu).

#128 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 5. julij 2009, 19:35

Kakorkoli že; človek je konfrontiran vsaj z lastnimi emocijami in v primerih, katere omenjaš, Iknee,
tudi s strahom.. v tem smislu je astral neprecenljiva lekcija, saj nudi direktno manifestacijo najbolj globokih travm,
s katerimi se človek instantno, zavestno sooči. Konec koncev popolnoma vseeno, ali so te manifestacije samostojna bitja,
ali pa "zgolj" simbolične uprizoritve arhetipov jastva... v primeru straha je prav strah tista resničnost,
ki praktikantu omogoča učenje in transcendenco (npr. strahu).


:palec:

Sem imela nekaj zelo podobnega v mislih, pa sem šla vmes v hrib nabirat rman ... pridem nazaj in - ejga. je odgovor že tu, pa še boljši najbrž! x:)x

#129 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. julij 2009, 23:42

hehe... rman... za kaj vse je že ta dober ?

#130 white fish

white fish
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 6. julij 2009, 01:20

Ta akcija bi bila zagotovo uspešna, ampak NE zato, ker bi imel "gospod" J.K. kaj s tem


Jezus ima vse s tem.

Če bi se ljudje lahko sami spravli v nebesa ne bi rabili Odrešitelja. Če ljudje ne bi rabili pomoči, Jezus sploh ne bi prišel. Torej, ljudje rabimo nekoga ki nam pomaga, nekoga ki je močnejši.


Če bi samozavest in volja posameznika bila dovolj močna da premore premagati karkoli (kar ti močno suggestiraš) ne bi noben brezupen alkoholik šel v AA in prepustil svojo voljo v roke Boga (kar je bistvo vseh 12 koračnih programov) in šele s tem okreval.

Torej, če dovoliš, ti bom jaz močno sugestiral da imata Bog in Njegov Sin veliko močnejšo voljo kot pa ti in jaz skupaj, ker sma le kaplje v morju oceana, ki je Bog.

Kako je lahko nekaj kar je bilo ustvarjeno pametjenše oz. močnejše od tega kar ga je ustvarilo? Ni šans.


da se praktikant zaveda laži, a se vseeno začasno poistoveti z vlogo, da doseže, karkoli mu je doseči


Lažeš samo sebi, in dobil boš toliko kot si iskreno prosil - nič.

#131 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 6. julij 2009, 08:54

Jezus ima vse s tem.

Če bi se ljudje lahko sami spravli v nebesa ne bi rabili Odrešitelja. Če ljudje ne bi rabili pomoči, Jezus sploh ne bi prišel. Torej, ljudje rabimo nekoga ki nam pomaga, nekoga ki je močnejši.


Če bi samozavest in volja posameznika bila dovolj močna da premore premagati karkoli (kar ti močno suggestiraš) ne bi noben brezupen alkoholik šel v AA in prepustil svojo voljo v roke Boga (kar je bistvo vseh 12 koračnih programov) in šele s tem okreval.

Torej, če dovoliš, ti bom jaz močno sugestiral da imata Bog in Njegov Sin veliko močnejšo voljo kot pa ti in jaz skupaj, ker sma le kaplje v morju oceana, ki je Bog.

Kako je lahko nekaj kar je bilo ustvarjeno pametjenše oz. močnejše od tega kar ga je ustvarilo? Ni šans.




Lažeš samo sebi, in dobil boš toliko kot si iskreno prosil - nič.


Tu še vedno dežuje... no, saj sem šel predhodnje dni dovolj pogosto ven, na sprehod,
tako, da pritoževati se res ne bi smel... in se tudi ne.
Mravlje so lepe živali, človek jih najde tu in tam. Občasno tudi v večjih skupinah.
Baje so po načinu življenja ljudem v marsičem slične, a z vso gotovostjo jaz tega ne bi trdil,
ker se jim nisem dovolj podrobno posvečal, da bi lahko dejal, da sem poznavatelj mravelj.
Zato pa rad prisluhnem petju ptičkov.

#132 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. julij 2009, 12:22

hehe... rman... za kaj vse je že ta dober ?



xDDx pa kam bova midva speljala tale topic? x;)x Sicer, pa, vprašanje, če niso tud naši pradedje in prababice v sanjah (takih in drugačnih) mal govoril tud z rastlinami, pa so jim kaj koristnega povedale, hehe.
Rman pomaga pri velik težavah - deluje protivnetno (dihala, prebavila, tud koža), blaži krče (prebavila, maternica), je dober za jetra, ledvice in mehur, sploh je pa dober za ženske težave. Skratka - ni, da ni... x:)x . (a odpremo poseben topic?)

#133 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 6. julij 2009, 12:58

(kaj pa vem, če lahko tu o jezusu govorimo, potem tudi o ženskih težavah x;)x)

Jaz sem svoj čas nabiral lapuh, koprive, pa včasih pelin in volčjo češnjo za kadila v smislu prečiščevanja prostora
oz. posvečanja (hecna beseda, a mi trenutno nobena druga ne pade na pamet)...
no, sploh kadila so lahko zanimivi stimulanti, kar se tiče astrala... zadostuje že minimalna količina,
kot je izredno majhen košček lista... bolj v smeri homeopatije.
A sicer ne poznam ogromnega št. zelišč, a saj je za to še čas :D

#134 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. julij 2009, 14:40

Konec koncev popolnoma vseeno, ali so te manifestacije samostojna bitja,
ali pa "zgolj" simbolične uprizoritve arhetipov jastva...


Hodim, hodim po deževnem gozdu (fajn deluje na misli, pa še na kaj...) ... in premišljujem - o Jezusu!
In mi pride na misel (no ja, nisem prva, ki ji je to prišlo na misel, resnici na ljubo) - da lahko Jezusa dojemaš tud kot arhetip jastva (ali višjega jaza, sebstva po Jungu ali kakorkol že tej ravni človeškega bitja rečeš). Ko se povežeš v mislih ali še bolj učinkovito v vizualizaciji s tem arhetipom si se povezal s svojim višjim jazom, postaneš kot bitje celovit, s tem pa močnejši, samozavestnejši, pa tudi kakšen dober uvid v kak svoj problem ujameš. Verjamem, da "Jezus" tako zares deluje - ampak nič manj kot Alah, Buda, Bela bizonka ... etc.etc. Nekateri tako razlagajo tudi duhovne vodnike. Če stvari vidiš tako, potem ni več problema s tem, čigav bog je bolj pravi. Vsak ima svojega in ta je pravi in je čisto vseeno, kako mu je ime, na neki višji ravni smo pa itak vsi povezani in eno. Edini, ki imajo s tem zares problem, so cerkvene institucije in njihovi predstavniki. Izgubijo namreč moč nad ljudmi.

#135 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. julij 2009, 15:34

Ups, lapsus - pa ga ne znam (al pa ne morem) popravt direkt:

Verjamem, da "Jezus" tako zares deluje - ampak nič manj kot Alah, Buda, Bela bizonka ... etc.etc.

#136 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 6. julij 2009, 16:20

... se strinjam, čeprav resnici na ljubo o tem ne govorim rad... prav zaradi samopotrditve,
katero premnogi človek, ki je še vedno v sponah religije, išče.
Ja, arhetip... ali neka določena stopnja iniciacije, razvoja.

#137 white fish

white fish
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 6. julij 2009, 19:04

Tu še vedno dežuje... no, saj sem šel predhodnje dni dovolj pogosto ven, na sprehod,
tako, da pritoževati se res ne bi smel... in se tudi ne.
Mravlje so lepe živali, človek jih najde tu in tam. Občasno tudi v večjih skupinah.
Baje so po načinu življenja ljudem v marsičem slične, a z vso gotovostjo jaz tega ne bi trdil,
ker se jim nisem dovolj podrobno posvečal, da bi lahko dejal, da sem poznavatelj mravelj.
Zato pa rad prisluhnem petju ptičkov.


Kakšen reply je to?

Prvič, sploh nisi odgovarju na post ki si ga citiral.

In drugič, blebetiraš kr neki.

Redko vidim tak 'low class' post kot je tvoj.

Če bi imel mal Marksistične in Lacanove teorije bi lahk postal nov pseudofilozof po vzoru Slavoj Žižek-a.

#138 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 6. julij 2009, 19:38

rofl

#139 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. januar 2010, 19:53

Vidim da je to edina dobra stran o astralu na forumu kjer so koristne informacije. Za moje pojme je pa Iknee zadela point. :palec: Za potepanje po astralu moraš delati na čiščenju podzavesti. In višje ko greš, bolj moraš imet spucane stvari, če ne imaš lahko probleme. Nima pa smisla delat vaj za astralna potovanja, če ne delaš tudi na srcu. Itak pa velja da se z meditacijo razvijajo tudi ta potovanja.

Nikjer pa nisem zasledil da bi kdo omenil čuvaje, graničarje al pa kaj podobnega. Za višje nivoje moraš pač imet vodnika, al pa dovoljenje oz. kao password, ki ti ga da učitelj. Ni nujno da ga imaš tudi v tem fizičnem življenju, lahko te vodi že iz prejšnjega življenja. Kar se pa zaščitnih tehnik tiče pa ne verjamem da so glih 100 % učinkovite če naletiš na hudega negativca. Jaz sem zvedel samo za par zaščit, pa nobena ni bila glih 100%, prej bi rekel da so bile tam okoli 50%. So bile pa bolj učinkovite mantre in simran. Bitja na astralu te znajo full preskenirat in opazijo tvoje šibke točke- negativna čustva in potem igrajo na to karto. Drugače pa velja da podobno privlači podobno. Ampak še večji problem je tist kar je ena opisovala zgoraj, kako ločit negativce od pozitivcev. Negativci se znajo dobesedno preoblečt, spreminjat barve, spremenijo se lahko v sveto osebo,........

Obstaja pa razlika ali prideš na astral spontano ali zavestno. Če je spontano potem glih ne boš imel časa mislit kaj pa zdaj, ampak reagiraš tako kot imaš stvari pošlihtane v podzavesti. Takrat ti glih ne bo padel na misel zaščita,....ampak bolj beg al pa kaj podobnega. Če je pa zavestno pa reagiraš drugače, takrat veš kaj bi bilo dobro narest.........in tudi probaš to izvest.

Glede na to da vas ima kar nekaj izkušnje z astralom, bi vas vprašal kakšne knjigice ste kaj prečital o tem. Pa ne kako izvest astralna potovanja, to je še najlažji del, težji del se je znajdt tam in ugotovit kakšne zakonitosti vladajo tam. Skratka zanima me kakšno literaturo ste kaj prečital o tem---opis astrala, zakonitosti,..... xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#140 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 28. januar 2010, 15:41

Kar se pa zaščitnih tehnik tiče pa ne verjamem da so glih 100 % učinkovite če naletiš na hudega negativca. Jaz sem zvedel samo za par zaščit, pa nobena ni bila glih 100%, prej bi rekel da so bile tam okoli 50%. So bile pa bolj učinkovite mantre in simran.


zdaj, ko gledam nazaj, se nekako vidi celotna slika in nekako gre za proces učenja.

Ta je potekal (vsaj pri meni), da sem prvo dobila vpogled v zgornji svet (lep barvast svet), kjer sem dobila vodnike in simbole, potem se mi je predstavil srednji svet in nato spodnji (siv) svet. In ravno iz ta zadnjega sem se naučila največ ... naučila se se ne opirat na molitve.
Kljub temu, da je bilo vse potrebno in da so se mi prvo pojavljali simboli, potem razno razne molitve (največkrat hebrejske in arabske) ter mantre...je pot vodila ravno k osvoboditvi in očitno se je bilo potrebno osvoboditi tudi molitev in form, ki jih ta nosi.
Zadnji pouk ali napad je bil resnično grozliv... in namesto utečene poti, trik in pobeg, sem se ustavila in se soočila. Znotraj mene je pričela vibrirati pesem (Bog je Ljubezen) in tista čudna siva temna bitja so se dobesedno razkrojili ... svetloba ki je začela sijati od znotraj njih jih je razkrojila (zato pravim, da tisti, ki je pisal scenarij za matrico, je dobro vedel kaj piše hehe).

od takrat dalje, napadov ni ...

... sedaj spoznavam drugačna bitja ... tista, ki pridejo v naš svet, ko zaspimo x:)x

resnično sem hvaležna za vse izkušnje in spoznanja, ki so mi (bila) dana ...

#141 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. januar 2010, 19:59

zdaj, ko gledam nazaj, se nekako vidi celotna slika in nekako gre za proces učenja.

Ta je potekal (vsaj pri meni), da sem prvo dobila vpogled v zgornji svet (lep barvast svet), kjer sem dobila vodnike in simbole, potem se mi je predstavil srednji svet in nato spodnji (siv) svet. In ravno iz ta zadnjega sem se naučila največ ... naučila se se ne opirat na molitve.
Kljub temu, da je bilo vse potrebno in da so se mi prvo pojavljali simboli, potem razno razne molitve (največkrat hebrejske in arabske) ter mantre...je pot vodila ravno k osvoboditvi in očitno se je bilo potrebno osvoboditi tudi molitev in form, ki jih ta nosi.
Zadnji pouk ali napad je bil resnično grozliv... in namesto utečene poti, trik in pobeg, sem se ustavila in se soočila. Znotraj mene je pričela vibrirati pesem (Bog je Ljubezen) in tista čudna siva temna bitja so se dobesedno razkrojili ... svetloba ki je začela sijati od znotraj njih jih je razkrojila (zato pravim, da tisti, ki je pisal scenarij za matrico, je dobro vedel kaj piše hehe).

od takrat dalje, napadov ni ...

... sedaj spoznavam drugačna bitja ... tista, ki pridejo v naš svet, ko zaspimo x:)x

resnično sem hvaležna za vse izkušnje in spoznanja, ki so mi (bila) dana ...


Lepo povedano. Samo to mi ni čist jasno, da si najprej vidla višje svetove, nato pa spodnje. Pri večini človečkov gre glih obratno od nižjih k višjih. Molitvice oz. mantre so pa res potrebne samo do določenega nivoja. Od tam dalje pa ni več negativnih primesi in obstaja samo ljubezen. Če povem še drugače, ko se dvigneš nad mental odpove tudi um in razmišljanje o mantrah, takrat se samo prepustiš.....in slediš določenim stvarem. Je pa res da se ravno na astralu najraje pojavljajo take stvari. Zato ker ljudje molijo in izvajajo razne rituale bolj na čustvenem nivoju. Sicer pa tisti simboli iz višjih nivojev bolj vplivajo na podzavest, če so že za razum nerazumljivi. Na res visokih nivojih pa lahko dobesedno slišiš različne zvoke, svetlobo in glasbo ki je prav magnet za dušico, skratka božanska glasba....

Predpostavljam pa da si najprej delala na srcu in potem šla na čiščenje podzavesti- nižji svetovi. Ma nema veze kakšno taktiko izbereš, važno da se znebiš vseh strahcov. Brez strahcov pa skoraj ni napadov. In ko nas ni več strah potem samo opazujemo stvari. Velja pa pravilo da pritegnemo taka bitja kakor sevamo avro v okolico in kolikor imamo prečiščeno podzavest. Bolj ko je črno v nas, več negativcev lahko pritegnemo in bolj ko je svetlo v nas več pozitivcev lahko pritegnemo. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#142 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 29. januar 2010, 01:38

Samo to mi ni čist jasno, da si najprej vidla višje svetove, nato pa spodnje. Pri večini človečkov gre glih obratno od nižjih k višjih.


hmm ... prvo mi se postavi vprašanje, kdo je večina x:Dx ... in drugo, zakaj bi naj bil pomemben vrstni red oz ali ta sploh je?

... vsekakor pa zanimive izkušnje x:)x

#143 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. januar 2010, 05:33

hmm ... prvo mi se postavi vprašanje, kdo je večina x:Dx ... in drugo, zakaj bi naj bil pomemben vrstni red oz ali ta sploh je?

... vsekakor pa zanimive izkušnje x:)x


Z zemeljskega vidika večina pomeni ostali človečki, ki spontano ali z namenom pristanejo na kakšnem astralnem nivoju....Vrstni red pa ni toliko pomemben, samo da večina gre lepo po stopničkah gor. Malokdo je pač sposoben se z liftom pripeljat gor in potem po stopničkah dol. x:Dx

Mogoče pa nekateri glih rabijo tako izkušnjo. Skratka da najprej srečajo neko črno ali pošastno bitje,ki jih total zjebe. Iz tega se tisti ki so pametni počasi naučijo da je treba odpirat srce in istočasno pucat podzavest...Lahko pa take stvari enostavno ignorirajo in se učijo podobne lekcije še večkrat. Nekateri pač odprejo srce hitreje, drugi počasneje. Tisti ki to storijo hitreje so se ponavadi že iz pretekle karme naučil dovolj in zakaj je to dobro in imajo počasi dosti igric Maye ali iluzije. Tisti počasnejši se pa še nekaj časa igrajo, dokler se tudi oni ne naveličajo te igrice in potem prešaltajo na Božansko igrico. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#144 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. januar 2010, 14:37

Nekaj najbolj osnovnih značilnosti astrala, za tiste ki se bojo tam igral. Astral ima 7. podravni.

........Ce se povrnemo k opazovanju nasih pod-ravni in jih ostevilcimo od najvisje in najmanj materialne navzdol, odkrijemo, da se naravno razvrstijo v tri razrede. Oddelki 1, 2, in 3 tvorijo en taksen razred, oddelki 4, 5, in 6 drugi, medtem ko 7. in najnizji oddelek stoji sam. Razlika med materijo dveh razredov se lahko primerja z razliko med trdno in tekoco materijo , medtem ko lahko razliko med oddelki primerjamo z razliko med dvema vrstama trdne snovi, kot na primer med jeklom in peskom.

Ce sedmi oddelek zaenkrat pustimo ob strani, potem lahko rečemo, da imajo oddelki 4, 5 in 6 astralne ravni za svoje ozadje fizicni svet, v katerem zivimo, z vsemi njegovimi znanimi dodatki. Zivljenje na sestem oddelku je podobno nasemu obicajnemu zivljenju na tej zemlji, a brez fizicnega telesa in njegovih potreb. Ko pa se dviguje skozi peti in cetrti oddelek postaja vse manj in manj materialno in se vse bolj umika iz nasega nizjega sveta in njegovih zanimanj.

Prizorisce teh nizjih oddelkov je torej taksno kot zemeljsko, kakrsnega poznamo, vendar pa je dejansko tudi precej vec, kajti ce nanj gledamo z drugega zornega kota in s pomocjo astralnih cutil, dobijo tudi cisto fizicni predmeti povsem drugacen videz. Kot smo ze omenili, jih tisti, ki ima oci popolnoma odprte, vidi, ne le kot obicajno z ene strani, ampak z vseh strani obenem - to pa je misel, ki je ze sama po sebi dovolj begajoca. In ce temu dodamo se to, da je popolnoma in jasno viden tudi vsak delec v notranjosti trdnega telesa, ravno tako kot tisti zunaj, potem bomo razumeli, da so pod taksnimi pogoji tudi najbolj znani predmeti na zacetku povsem nerazpoznavni........... xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#145 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. januar 2010, 15:00

PREBIVALCI ASTRALNEGA SVETA zelo na kratko

1. ČLOVEŠKI

1. Živi

-adept in njegovi učenci
-psihično razvita oseba, ki je ne vodi Mojster
-običajna oseba
-črni mag ali njegov učenec

2. Mrtvi
-Nirmanakaya
-učenec, ki čaka na inkarnacijo
-običajna oseba po smrti
-senca
-lupina
-oživljena lupina
-samomorilci in nenadno umrli
-vampirji in volkodlaki ( teh je zelo malo in jih skoraj ne srečamo, jih je pa čedalje manj...)
-človek v sivem svetu
-črni mag ali njegov učenec

2. NEČLOVEŠKI

-elementalna esenca, ki pripada naši evoluciji
-astralna telesa živali
-naravni duhovi vseh vrst
-deve

3. UMETNI

-nezavedno oblikovani elementali
-zavestno oblikovani elementali
-človeški umetni elementali

Te informacije so iz neke knjigice C. W. Leadbeater...Astral plane...po naše Astralna raven... x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#146 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 30. januar 2010, 16:07

PREBIVALCI ASTRALNEGA SVETA zelo na kratko

-vampirji


to me spomnilo na ene sanje ...kjer sem prišla na neko livado, do neke ograje. Na strani, na kateri sem stala je bilo svetlo, medtem ko je bilo od ograje naprej totalna tema. Ob ograji je stala telefonska govorilnica. Vedela sem, da mi hočejo vampirji pokazat svoj svet ... rekli so mi, naj stopim v telefonsko govorilnico, da bom tako varna pred njimi samimi. Stopila sem noter, oni se prikazali in potem smo skupaj leteli. Bila sem v telefonski govorilnici in z njo vred sem letela, pri tem sem bila obkrožena z vampirji, ki so mi kazali njihov svet.
Ko smo se vračali nazaj... do ograje, so mi rekli, da moramo pohitet, saj bo kmalu sonce vzšlo. Spomnim se, da sem čutila žalost, kako so ujeti med svetovoma in da nikoli ne bodo mogli videt sonca.

... par let kasneje sem spoznala eno osebo, ki mi je razlagal svoje sanje in njegovo srečanje z vampirji in zanimivo, da je tud on letel z njimi tako, da je bil v telefonski govorilnici x:Dx

#147 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. januar 2010, 17:30

Spomnim se, da sem čutila žalost, kako so ujeti med svetovoma in da nikoli ne bodo mogli videt sonca.

Vampir in volkodlak

Preden zaključimo naš pregled, moramo omeniti se dve, celo bolj grozni, a na sreco zelo redki možnosti. Čeprav se med seboj preccj razlikujcta, ju lahko združimo ker imata skupni znacilnosti, to pa sta nadzemeljska grozovitost in izjemna redkost - ta zadnja izhaja iz dejstva, da sta dejansko dediščina zgodnejsih ras- ostudni neskladnosti, prestrašena relikta iz casov, ko sta bila clovek in njegovo okolje na več nacinov drugacna kot dandanes.

Mi, iz pete rase, smo se razvijali, ne da bi se srečali s tako grozno usodo, kot jo najdemo pri teh dveh vrstah bitij, tako da na ta bitja gledamo kot na srednjeveške bajke. Vendar pa obcasno najdemo taksne primerke še dandanes, čeprav predvsem v dezelah, kjer obstaja se precej plemen četrte rase, kot

sta Rusija in Madzarska. Ljudske legende o teh bitij imamo pogosto za pretiravanja, vendar je tudi v teh povestih ki krožijo od ust do ust na podezelju Srednje Evrope, zelo resen odtenek resnice. Splosne znacilnosti teh zgodb so tako dobro znane, da jih bomo le preleteli. Najbolj tipicni vzorec vanipirske povesti, ki ne kaze vecjih ambicij, je Sheridan le Fanujeva Carmilla, pa tudi Bram Stokerjeva Dracula, medtem ko lahko zelo pomembno porocilo o nenavadni obliki teh bitij najdemo v Odstrti Izidi, Zvezek 1., str. 454.

Bralci teozofske literature se zavedajo, da clovek lahko zivi tudi tako absolutno nizkotno in sebicno, tako popolnoma zlobno in nasilno zivljenje, da postane njegov celoten nizji um tako povsem povezan z njegovimi zeljami, da se dokoncno loci od svojega duhovnega vira, visjega ega. Nekateri studentje so celo mislili, da je kaj takega povsem splosna stvar in da taksne "brezdusne ljudi" srecamo v nasem zivljenju vsak dan, vendar pa to na sreco ni res. Da bi dosegel tako strazno prevlado zla, ki pomeni popolno izgubo osebnosti in tudi slabitev razvijajoce se individualnosti, mora clovek zadusiti vsak sij nesebicnosti ali duhovnosti in se mora odpovedati kakrsnikoli moznosti odresitve. In ce se spomnimo, da lahko tudi pri najslabsih zlocincih odkrijemo nekaj, kar ni v celoti slabo, potem vemo, da je zapuscenih osebnosti vedno zelo malo. No, najsi jih je se tako malo, pa iz teh vrst prihajajo ti redki vampirji.

Izgubljeno bitje kmalu po smrti ugotovi, da ni sposobno obstati v astralnem svetu in se nezadrzno in ob polni zavesti potopi v "svoj lastni kraj", skrivnostno osmo podrocje, kjer se po izkusnjah, ki jih raje ne opisemo, pocasi razgradi. Ce je to bitje umrlo zaradi samomora ali nenadne smrti, se lahko pod dolocenimi okoliscinami, se posebej, ce kaj ve o crni magiji, izogne tisti strasni usodi, ki ga caka ob smrti, v zivljenje, ki je komajda kaj manj grozno - se umakne v strahovito zivljenje vampirja.

Ker ga osmo podrocje ne more sprejeti pred smrtjo telesa, ga ohrani kot neko vrsto omrtvicenega transa s strasnim sredstvom prenosa krvi iz drugih cloveskih bitij preko na pol-materializiranega astrala, ki odlaga svojo dokoncno usodo z ubijanjem. Ljudsko "vrazeverje" ima prav tudi glede najlazjega in najbolj ucinkovitega proti-sredstva, ki je izkop in zazig telesa, s cimer bitju odvzamemo njegov point d appui. Ko odpremo grob, se zdi telo precej sveže in zdravo, krsta pa je pogosto napolnjena s krvjo. V deželah, kjer je kremacija obicaj, vampirizem te vrste seveda ni mogoč.

Volkodlak je proizvod drugačne karme, čeprav je enako strašen. Morda bi ga morali umestiti v prvi in ne v drugi oddelek človeških prebivalcev te ravni, saj se vedno objavlja v tej obliki še za časa človekovega življenja. To pa zahteva nekaj znanja o umetnosti magije- zadostni za projekcijo astralnega telesa.

Ko popolnoma krut in surov človek opravi ta postopek, nastopijo določene okoliščine, v katerih lahko telo zasežejo druge astralne entitete in ga materializirajo, sicer ne v človeško, ampak v obliko neke divje živali- običajno v volka. V tem stanju kroži po okolici in ubija druge živali in celo človeška bitja in tako zadovoljuje svoje hrepenenje po krvi, pa tudi tistega svojih prijateljev, ki ga vodijo.

V tem primeru, kot je to pogosto pri običajnih materializacijah, se bo vsaka rana, ki bo prizadejana živalski obliki, poustvarila na človekovem fizičnem telesu z neobičajnim pojavom odboja; čeprav bo astral, (ki se bo verjetno še naprej pojavljal v isti obliki) po smrti fizičnega telesa manj ranljiv. Bo pa tudi manj nevaren, kajti razen če bo našel primernega medija, se ne bo sposoben celovito materializirati. V tovrstna objavljanja je verjetno vkljucen dobrsen del materije etericnega dvojnika, in morda vzpostavljen most s plinastimi in tekocimi sestavinami fizicnega telesa, kot je to primer v nekaterih objavljanjih. V obeh primerih je to tekoce telo sposobno preiti veliko vecje razdalje, kot je to obicajno mogoce, vsaj kolikor je to doslej znano za nosilec, ki vsebuje doloceno kolicino etericne materije.

V nasem obdobju se ljudje obicajno radi posmehujejo tako- imenovanemu vrazeverju nevednih podezelanov, vendar pa bodo studentje okultizma s skrbno preiskavo skritih ali pozabljenih resnic narave odkrili, da morajo biti previdni pri zavracanju kot tudi sprejemanju stvari, ki se zdijo na prvi pogled kot nesmiselne. Raziskovalcem astralne ravni se ni potrebno posebej bati, da bi srecali ta zares neprijetna bitja, ki smo jih opisali v tem poglavju, zato ker so sedaj izjemno redka, poleg tega, da se s casom njihovo stevilo se naprej zmanjsuje. V vsakem primeru so njihova objavljanja obicajno omejena na neposredno sosescino njihovih fizicnih teles, na kar lahko sklepamo iz njihove skrajno materialne narave. xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#148 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 30. januar 2010, 17:47

V vsakem primeru so njihova objavljanja obicajno omejena na neposredno sosescino njihovih fizicnih teles, na kar lahko sklepamo iz njihove skrajno materialne narave.


hmmm

#149 d-omen

d-omen
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 98

Objavljeno: 11. marec 2010, 19:30

oj
ali ve mogoče kdo za kakšno fajn stran ali knjigo za astralna potovanja oz. projekcija
in ali ima kdo doma kej v elektronski obliki...

hvala pa lep večer še naprej
Domen

#150 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. marec 2010, 19:45

Na forumu lunin.net = funkcija: search your friend:

Objava #77
http://www.lunin.net...mp;p=1055461326

http://www.lunin.net...topic=9953&st=0
http://www.lunin.net...t...7569&st=150
...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0