Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vitiligo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
165 komentarjev na to temo

#76 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. julij 2007, 22:37

V vedenje
Danes sem izvedel od osebe, ki ima vitligo, da se mu je vse skupaj zacelo v 8 razredu OŠ, ko so ga CEPILI proti tuberkolozi!
od takrat dalje pravi, da ima razlicne zdravstvene probleme, kakor sem ga razumel.
Ceprav mu povsem verjamem, mu medicina zal ne verjame.... tako ni dobil nikakrsne odskodnine.
Morda bi bilo vredno preizkusiti predlog, da cepivo, ki ga je dobil testira na eni izmed klinik za zdravljenje alergijskih bolezni oz. tam kjer kontrolirajo reakcije substanc na organizem... recimo na bioresonancnih aparatih, ali kliniki dr. wohlmann v Lj., ali bolnisnicnem oddelku za zdravljenje alergij, ali celo pri kakem priporocenem radiestezistu ali zdravitelju.
Kaj bi s tem dosegel je zadeva posameznika....

#77 Joman

Joman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 1. avgust 2007, 11:20

Hey!
Mene pa zanima po kolko tablet žive vode in spiruline vzemeš na dan? Sama vzemem 1 tableto žive vode zjutri pred zajtrkom in 1 tableto pred spanjem. Spirulino sem pa šele zdej dobila in bom šele začela.
Hvala za pomoč.


Zivjo
jaz zive vode ne jemam tako da nevem.Glede spiruline pa nebi vedu tudi.Ma kot jaz jemam tablete in kot sem razumel je tako.Da 1 teden zgodaj zjutraj na tešče z veliko vode zraven in 1 zvečer pred spanjem.
2 teden 2 zjutraj in 1 zvečer
3 teden 2 zjutraj in 2 zvečer in to nato nadaljuješ do konca tablet.
Pomembno je še da se lahko je čez pol ure šele.
In še neki je pomembno če jemaš še kaka druga zdravila ali preparate pa more biti 2 uri stran od teh zdravil tianshi.

To ti pravim glede mojih primeru zato ker jaz sem jemal dvojno celulozo in zdej pa jemam hitozan in sem šow po tem principu jemanja tablet kot sem ti napisal.
MSF
čaw

V vedenje
Danes sem izvedel od osebe, ki ima vitligo, da se mu je vse skupaj zacelo v 8 razredu OŠ, ko so ga CEPILI proti tuberkolozi!
od takrat dalje pravi, da ima razlicne zdravstvene probleme, kakor sem ga razumel.
Ceprav mu povsem verjamem, mu medicina zal ne verjame.... tako ni dobil nikakrsne odskodnine.
Morda bi bilo vredno preizkusiti predlog, da cepivo, ki ga je dobil testira na eni izmed klinik za zdravljenje alergijskih bolezni oz. tam kjer kontrolirajo reakcije substanc na organizem... recimo na bioresonancnih aparatih, ali kliniki dr. wohlmann v Lj., ali bolnisnicnem oddelku za zdravljenje alergij, ali celo pri kakem priporocenem radiestezistu ali zdravitelju.
Kaj bi s tem dosegel je zadeva posameznika....

Glede tega pa res nebi vedu kaj bi reku.Pomoje zna biti res ja.Vse skupi je že zj.... in ni za dvakrat rečt da je medicina kaj kriva.
In kako je z njim se zdravi s čim??

#78 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. avgust 2007, 14:37

Ziva voda oziroma komercialno ime produkta Active-H (aktivni vodik), ki ga trzi svedsko podjetje GOH; oziroma strokovneje:

" Flanaganov kremen oplemeniten z vodikom in dodanim magnezijem kot nosilec anionskega vodika "

se uziva tako kot pise na steklenicki.

Priporocena doza sta 2 kapsuli dnevno z vsaj 2 do 3 dcl vode, tekocine; lahko tudi redek zelenjavni ali sadni sok. Priporoca se uzivanje z spirulino ali kaksnim drugim superzivilom.



Osebno mnenje:
Dnevna doza Active-H je odvisna od odzivnosti (organizma) posameznika.
* Kaj to pomeni:
Osebe, ki so ravno koncale intenzivno kemoterapijo, imajo tumor ali kasno drugo hujso degenerativno bolezen; veckrat posegajo po vecjih kolicinah
Active-H (tudi 6 ali vec kapsul dnevno) + drugi antioksidanti in dodatki prehrani. Veckrat se odlocajo tudi za dalsji post. Vprasljivo pa je ali je post vedno dobra odlocitev!? Namrec, ce je organizem ce tako ali tako sestradan, mu je potrebno dovesti prehranske snovi oz. ga nahraniti na celicni ravni!
Seveda tukaj pravil ni, in se je stradanje raka kot pravijo takemu postu ze veckrat obnesel.
Ljudje, ki trpijo manjse zdravstvene tezave ali so zelo obremenjeni, pod stresom, aktivnejsi sportniki ipd... prav tako veckrat posegajoi po vecjih dozah, kot je predpisana.
Veliko ljudi uziva priporoceno dozo, torej 2 kapsuli dnevno.
Nekateri se odlocajo za eno kapsulo ali celo uzivajo
Active-H kadar se spomnijo.
Osebno mislim, da je prava doza enostavno tista, ki vam odgovarja!
Sam trenutno uzivam najvec 2 kapsulo dnevno, ker je active-h dejansko zelo zelo mocna zadeva.
Uzivam ga ze vrsto let in morda je tudi to rezultat, da trenutno menim, da sta 2 kaspuli zame trenutno prevec.
Ce ga uzivam prevec, imam enostavno prevec (dolocene) energije in zato postanem nemiren.
Ce uzijem dve kapsuli skupaj ali vecjo dozo, imam veliko potrebo po gibanju, kar pa je tudi razumljivo glede na vrsto dela ki ga sedaj opravljam.




Z starostjo je v telesu vedno manj vodika, celo do 1000 krat manj.... (beri avgustovsko stevilko aure - "Kako se hraniti v zrelih letih" - Dr. Iztok Ostan; in AURA st. 206, 207)

iz zadnje stevilke:
"Kot smo ze pisali je Aktivni vodik za zdravo delovanje celice najpomembnejsi, o 45 letu pa ga je v krvi 1000-krat manj kot v mladosti (Smith et. al., Greenberg), zato ga nadomescamo z zivimi sokovi in vodami".

KAKO SE HRANITI V ZRELIH LETIH
Dr. Iztok Ostan
Po petinštiridesetem letu se začne naša prebava bistveno spreminjati. Ko posamezniki vstopijo v srednja leta, se količina solne kisline v želodcu, ki aktivira encim pepsin, čigar naloga je prebava beljakovin, zmanjša na polovico normalne ravni. To pomeni, da se velik del beljakovin, ki jih užijemo v teh letih, ne izrabi in jih telo izloči skozi črevo. Tudi presnova drugih hranil se poslabša. S kakšnimi ukrepi pomagamo telesu znova pridobiti vitalnost.).

#79 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. avgust 2007, 07:51

V vedenje
Danes sem izvedel od osebe, ki ima vitligo, da se mu je vse skupaj zacelo v 8 razredu OŠ, ko so ga CEPILI proti tuberkolozi!
od takrat dalje pravi, da ima razlicne zdravstvene probleme, kakor sem ga razumel.

ja, men so se ta cepljenja že od malega zdela "sumljiva" - hočem rečt, ne vem črno na belo, da je to neustrezno zame, sam instinktivno čutim, da to zame NI ustrezno. Zato se že od malega dalje izogibam raznoraznim cepljenjem, tudi v OŠ sem se uspešno izognila cepljenju proti tuberkulozi, prav tako na faksu x^x
Se pa zavedam, da si to lahko "privoščim" zaradi % precepljenosti populacije.
Obenem naj dodam, da če bi odkrili cepivo proti raku ali aidsu, bi se zihr šla cepit x:o)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#80 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. avgust 2007, 10:09

aidsu, bi se zihr šla cepit x:o)x

Zakaj pa to :inocent:

#81 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 1. december 2007, 08:42

Zivjo
jaz zive vode ne jemam tako da nevem.Glede spiruline pa nebi vedu tudi.Ma kot jaz jemam tablete in kot sem razumel je tako.Da 1 teden zgodaj zjutraj na tešče z veliko vode zraven in 1 zvečer pred spanjem.
2 teden 2 zjutraj in 1 zvečer
3 teden 2 zjutraj in 2 zvečer in to nato nadaljuješ do konca tablet.
Pomembno je še da se lahko je čez pol ure šele.
In še neki je pomembno če jemaš še kaka druga zdravila ali preparate pa more biti 2 uri stran od teh zdravil tianshi.

To ti pravim glede mojih primeru zato ker jaz sem jemal dvojno celulozo in zdej pa jemam hitozan in sem šow po tem principu jemanja tablet kot sem ti napisal.
MSF
čaw


Me zanima,če je že vidna kakšna sprememba na koži;izboljšanje mogoče?Sedaj je že kar nekaj mesecev odkar si začel jesti te tabletke in piti ta čaj,pa upam,da napišeš kaj pozitivnega !

Jaz se nisem odločila za pitje in jemanje teh tablet.Sem preveč skeptična.Jem samo tabletke B kompleks.Vitiligo se mi je v poletnih dneh malček razširil pod enim očesom,kljub temu ,da sem uporabljala gel Vitix. :sori:

Kako pa je s tistimi ,ki uživate "živo vodo"?Ali je vidna kakšna sprememba na vaši koži?

Lep vikend želim.

Čaw,čaw
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#82 Joman

Joman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 11. december 2007, 14:11

Oj
oprosti ka pišem tako pozno, nism gledu neč foruma :).
Glede spremembe pa je tako no, vsak mi pravi da je bujši tako kot doma kot prijatlji.jaz imam samo na roki in na desnem komolcu.ma tudi jst opažam da se bujša no, ratavajo bol tako debele rjave pikice okol teh lis.zdej mislim da je to to no.upam res da je to in da se izboljšava stanje.
Ja ja glede poletja pa je zmeri da se razširi to je normalno, tudi pri meni je.Glede teh tablet B kompleks jst sem enkrat jemal no in to po priporočilu nesposobnega dermatologa.pa sem neghal.Glede kreme vitix pa je nism kupil že ene 3 mesece.ka ne pomaga nič edino kot sem opazil samo obdržuje da se ne širi hitro.Sej jo uporabljam ma bol malo kot prej, ker je tudi predraga.rajši sem si reku dam za tablete 40€ ali več.
No to je to, zdej že jemam druge tablete in ne pijem več čaja pač ene druge tablete namesto čaja.in mislim da sprememba je vidna.
glede žive vode pa ti ne znam povedat ker je ne jemam.Pa drugi??
Lordes jst bi ti priporoču da bi probala s tabletami ker nimaš neč zgubit res!
msf
čaw

To temo je popravil/a Joman: 11. december 2007, 14:12


#83 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 11. december 2007, 20:12

Ne ne res, jaz sem začel jemat tianshi proizvode in to pa ANTILIPIDNI ČAJ(21€)- smanjšanje lipidov (http://www.s-scptuj....be/mascobe1.htm), zmanjašnje temperature, poboljšanje prebave, počutja, ... IN DVOJNO CELULOZO (13€)-regeneraciji strukture tankega tkiva, poboljšava motoriko čreva, ... Sej to kadar naročiš ti vse ta gospa razloži in pošlje informacije od teh proizvodov.Itak so na internetu vse informacije.
To oboje pa je tako da na začetku jemaš to dvoje zaradi tega da na začetku začneš čistit organizem.Ko to na praviš lahko s antilipidnim čajom nadaljuješ medtem ko s dvojno celulozo ni treba.- oba izdelka se da lepo prenašat, čaj se ga da pit normalno.zato ker sem tudi jaz mislu "ojej če bo slab kdo ga bo pil :))", ma ni je piten.
nato pa preideš na jačanje organizma.Jaz nism še na tej "terapiji".Kaj pa je za jačanje organizma pa ne vem, to mi pa pove neka gospa, ki naročujem preko nje.Vse te informacije pa mi je dala KRISS.Najlepša hvala še enkrat če bereš to :). Glede številke upam da ti je dala Kriss??? Če pa ni ti bom dal že jaz. To je to no.Kaj vem še kaj napisat.Glede ka sem to jemal mi ni blo neč slabo al kaj od teh proizvodov.
Glede vsega tega pa ti lepo vse pove ta gospa in je tudi full fajn in prijazna res.
MSF
čaw


Joman.Fajn,da si se javil s tako pozitivno novico.Več ti napišem na os.Tale tvoj post sem citirala zato,ker me zanima,če si jedel te tabletke ,ki si jih naštel v tem postu ali katere druge?Kako dolgo pa si pil čaj?
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#84 poldiy

poldiy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 1. januar 2008, 07:49

Drage moje in dragi moji!

Najprej veliko sreče v novem letu 2008.

Upam, da se bo v tem letu pojavila nova čudezna krema, ali tabletka, brez stranskih učinkov in bo delovala takoj. Da bodo našli tisti čarobni izrek, ki uniči VITILIGO!
Do takrat bom pa mirno bral tale prijeten forum in se veselil dejstva, da sem srečen, ker sem se naučil živeti z VITILIGOM (od 4 leta starosti - trnutno jih imam 38). Razen pogovora z dematologom v rosno mladih letih, ki so ga opravili moji starši, nisem zoper to nadlogico svojega življenja jemal nobenega strupa, "žegnane vodice" ali UVB in RTG žarkov (ker preprosto ne pomagajo - to mi dokazujete vsi s tem pisanjem). Seveda nimam nič proti, če jemljete to in ono, pijete ta ali oni čaj. Vsi gledamo reklame in vsakega od nas kdaj kakšna premami. A če moj nasvet velja, potem so vse stavri proti drugim nadlogam... VITILIGO ostane nam!

Če me kdo čudno gleda in ga moti, ker imam po rokah, obrazu, in tudi drugod po telesu lise mu preprosto rečem...
Eni so belopolti, drugi so temnopolti - MI SMO ŠEKASTI xDDx ...

Edini zaresni problem, ki mi ga VITILIGO predstavlja je, da moram vedno na plažo s seboj nostiti dve kremi za sončenje. Ena s faktorjem 6 in druga 20.

IN ENA VELIKA PREDNOST... NAM SE VIDI, DA SMO RJAVI, ker imajo ljudje možnost primerjati neporjavelo kožo s porjavelo x;)x...

Pa lepo in veselo se imejte!

Jure - CELJE

#85 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 4. januar 2008, 20:16

Drage moje in dragi moji!

Najprej veliko sreče v novem letu 2008.

Upam, da se bo v tem letu pojavila nova čudezna krema, ali tabletka, brez stranskih učinkov in bo delovala takoj. Da bodo našli tisti čarobni izrek, ki uniči VITILIGO!
Do takrat bom pa mirno bral tale prijeten forum in se veselil dejstva, da sem srečen, ker sem se naučil živeti z VITILIGOM (od 4 leta starosti - trnutno jih imam 38). Razen pogovora z dematologom v rosno mladih letih, ki so ga opravili moji starši, nisem zoper to nadlogico svojega življenja jemal nobenega strupa, "žegnane vodice" ali UVB in RTG žarkov (ker preprosto ne pomagajo - to mi dokazujete vsi s tem pisanjem). Seveda nimam nič proti, če jemljete to in ono, pijete ta ali oni čaj. Vsi gledamo reklame in vsakega od nas kdaj kakšna premami. A če moj nasvet velja, potem so vse stavri proti drugim nadlogam... VITILIGO ostane nam!

Če me kdo čudno gleda in ga moti, ker imam po rokah, obrazu, in tudi drugod po telesu lise mu preprosto rečem...
Eni so belopolti, drugi so temnopolti - MI SMO ŠEKASTI xDDx ...

Edini zaresni problem, ki mi ga VITILIGO predstavlja je, da moram vedno na plažo s seboj nostiti dve kremi za sončenje. Ena s faktorjem 6 in druga 20.

IN ENA VELIKA PREDNOST... NAM SE VIDI, DA SMO RJAVI, ker imajo ljudje možnost primerjati neporjavelo kožo s porjavelo x;)x...

Pa lepo in veselo se imejte!

Jure - CELJE



:palec: hvala za tako optimističen in realen post.

Vse dobro v letu 2008 tudi tebi. x:)x
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#86 dobenec

dobenec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 27. marec 2008, 21:11

vitiligo

#87 LONCEK

LONCEK
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 15. april 2008, 20:47

pozdravljeni

ali je že kdo probal z tabletami kalawall - proti vitiligu?

lp

#88 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 7. maj 2008, 19:06

pozdravljeni

ali je že kdo probal z tabletami kalawall - proti vitiligu?

lp


Jaz ne.



Ali lahko napišeš še kaj več o teh tabletah?
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#89 LONCEK

LONCEK
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 11. maj 2008, 21:10

Za te tablete sem zasledila na internetu.Piše da res pomagajo, pa me zanima če je že kdo to probal in kako deluje?

#90 LONCEK

LONCEK
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 15. maj 2008, 13:28

Ali pozna kdo olje št.36. To olje sem izsledila na internetu.Zanima me ali ga kdo uporablja in če kaj pomaga.Je za preprečevanje vitiliga.

#91 Lordes

Lordes
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 15. maj 2008, 14:51

Ali pozna kdo olje št.36. To olje sem izsledila na internetu.Zanima me ali ga kdo uporablja in če kaj pomaga.Je za preprečevanje vitiliga.


Jaz ne poznam.
Meni pomaga edino korektivni puder od Vichy št 25.Zelo fajn prekrije bele lise okrog oči.Z drugimi zadevami se ne ukvarjam več.Tudi k dermatologu ne hodim.Nima smisla.Sama izguba časa.
LOVE ME WHEN I LEAST DESERVE IT, BECOUSE THAT'S WHEN I REALLY NEED IT!

#92 kolo00

kolo00
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 21. maj 2008, 13:03

lep pozdrav


mene pa zanima če ima kdo kaj več informacij o tabletah kalawall ali o olju št 36???
Oziroma vsaka informacija o poskusu zdravljenja vitiliga je dobrodošla, saj sem ugotovil da ta naša medicina ne kaže nobenega zanimanja za kakšne nove ugotovitve na področju zdravljenja za to vrsto obolenja in si moramo pomagati sami!!

lp

#93 LONCEK

LONCEK
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 2. junij 2008, 11:49

lep pozdravček.
Tudi jaz imam vittiligo in sicer že 20 let.Dolga doba ,ni kaj.Sedaj imam 33 let in vsa ta leta sem kar dosti stvari že probala.Že 1 leto pijem oz.uporabljam proizvode TIANSHI in moram vam povedat,da se mi je stanje že 99%poboljšalo.V bistvu ta stvar deluje čisto enostavno na čiščenju in jačanju organizma.Osebno kontaktiram zdravnico,ki se ukvarja s tem in vsakič dogovoriva kako naprej.Proizvodi so naravni ter tudi drugače se z njimi počutim bistveno boljše.
p.s--Za tiste ,ki jemljete živo vodo vam priporočam,da zraven jemljete še spirulino kajti to je zmagovalna kombinacija.Tudi to sem preiskusila oz.še zmeraj jemljem.



by,by...krisss


pozdravljena,
tudi jaz imam vitiligo že štiri leta.Nimam zelo veliko, samo malo po rokah, ampak sedaj v poletnih mesecih je to grozno.Prebrala sem da uporabljaš proizvode TIANSHI.Ali so res učinkoviti? Mi lahko prosim napišeš kaj več in kako naj pridem do njih.Na internetu sem zasledila že več stvari.Tablete Kalawall, olje št. 36.Poznaš mogoče kaj od tega?
Hvala in lep pozdrav.

#94 DijanaG

DijanaG
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 15. julij 2008, 06:17

Oglašam se zaradi podobnih težav, ki jih imate ostali. Meni se je zadeva pojavila 5 let nazaj, ko sem doživela hud stres in spremembe v življenju. Opažam, da se mi širi. Zaenkrat ga imam samo po rokah, malo po nogah. Letos sem opazila, da se mi je pojavil tudi po stegnih. Stara sem 43 let.

Jemand, prostila bi te za telefonsko številko na kateri bi lahko naročila tiste čaje. Jaz vem, da mi je vso zadevo povročil stres. Stresno še sedaj živim, na žalost. V kreme ne verjamem, v čaje pa.

Lep pozdrav.

Dijana:)

#95 viharnica

viharnica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 16. julij 2008, 09:29

Pozdravljeni! Sem nova članica tega foruma in bi rada izvedela vse o zdravljenju vitiliga. Imam ga že par let, vendar se mi je letos spomladi stanje precej poslabšalo. Rabim kremo vitiks. Dermatolog, ki sem ga obiskala včeraj mi je rekel, da ni zdravila in naj na to pozabim. Vendar to ni tako lahko kot nekdo, ki ni prizadet, razmišlja. Ali kdo ve kaj o kakšnih zeliščih ali zdravilnih točkah? Kaj na to pra alternativna medicina? Ali ima kdo od vas, ki se na forumu oglašate kakšne vzpodbudne novice? Lep pozdrav viharnica

#96 Znanec

Znanec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. julij 2008, 11:03

pozdravljena,
tudi jaz imam vitiligo že štiri leta.Nimam zelo veliko, samo malo po rokah, ampak sedaj v poletnih mesecih je to grozno.Prebrala sem da uporabljaš proizvode TIANSHI.Ali so res učinkoviti? Mi lahko prosim napišeš kaj več in kako naj pridem do njih.Na internetu sem zasledila že več stvari.Tablete Kalawall, olje št. 36.Poznaš mogoče kaj od tega?
Hvala in lep pozdrav.


Jaz sem olje št 36 uporabljal dober mesec in pol, žal brez učinka :sori: .
Tako da sem stekleničko kar zaprl in jo spravil v kot.

LP

#97 LONCEK

LONCEK
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 28. julij 2008, 17:49

Oglašam se zaradi podobnih težav, ki jih imate ostali. Meni se je zadeva pojavila 5 let nazaj, ko sem doživela hud stres in spremembe v življenju. Opažam, da se mi širi. Zaenkrat ga imam samo po rokah, malo po nogah. Letos sem opazila, da se mi je pojavil tudi po stegnih. Stara sem 43 let.

Jemand, prostila bi te za telefonsko številko na kateri bi lahko naročila tiste čaje. Jaz vem, da mi je vso zadevo povročil stres. Stresno še sedaj živim, na žalost. V kreme ne verjamem, v čaje pa.

Lep pozdrav.

Dijana:)

Pozdravljeni, če boste slučajno dobili kakšne informacije za te čaje, bi prosila če se mi oglasite.

#98 Martinkrajnik

Martinkrajnik
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 29. julij 2008, 21:01

Pozdravljeni,
dovolite da se vmešam še jaz v debato. Vitiligo imam že več kot 20 let od svojega 19 leta. Zadeva je predvsem problematična ker dobiš na soncu takoj opekline, mene moti samo zato, sicer se s tem ne obremenjujem. Bolezen po mojih izkušnjah izvira iz jeter. Veliko ljudi ki so imeli operacijo na jetrih je kasneje začelo dobivati belo kožo. Zadeva je pogojena tudi z drugimi dejavniki kot so stres in podobno. Vendar sem prepričan da je vzrok v jetrih. Ko sem bil pred leti pri neki dermatologinji, ki je bila pred penzijo in je na kratko rekla to je neozdravljivo in se ne ve vzrok, sem si rekel da je ni sram to priznati po 30 letih dela. Pozanimal sem se tudi za domače zdravilce in sem dobil informacijo, da to zdravi nekdo na Kubi. Imel sem tudi kontakt, nekega čika iz Bosne, ki pa ga je žal vzela vojna. Pred časom sem kupil neko drago Francosko mazilo Vitix, ki pa ne pomaga prav dosti, pričnejo se delati pikice z barvilom.
Bom vas obveščal če bo kaj bolje. Vsekakor pa iščem naravno zdravilo za odpravo vzroka. Vesel bom še kakšne vaše informacije, ki bo ovrgla ali potrdila moje vedenje o vzrokih.

Lep pozdrav
Martin
:inocent:


#99 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 29. julij 2008, 22:21

moj prijatelj mi je pred casom enkrat ob cveku priznal, da so se mu po prsih zaceli delati beli fleki.Ob prosnji, da naj mi to pokaze, sem mu takoj rekla, da lahko gre za vitiligo, na katerega je sumil tudi sam....zdravnica mu je to tudi potrdila... ob pogovoru nam je priznal ( bilo nas je vec ki smo se dobivali 1x nateden in cvekali svasta xDDx ), da se locuje ...takoj nam je postalo jasno, od kod fleki... pogovarjali smo se o tem, da mu bo to izginilo, ko si bo porihtal odnos in zivljenje na splosno... in tako se je tudi zgodilo... nasel si je drugo punco,se preselil k njej, si zrihtal privatni posel, ustvari druzino in fleki so mu isto sekundo zaceli izginjati...
danes o njih nima vec nit sledu...
zanimivo ob vsem tem , ko vas berem je to, da jih kar nekaj priznava, da so to dobili ob taksni in taksni prelomnici v zivljenju...da so ob stresu prizadeta jetra in vranica, sploh ni vec nic cudnega in to je popolnoma mogoce... v jetrih je po KTM shranjena tudi nasa jeza x:)x ...in tu bi se bilo potrebno vprasati, kaj lahko clovec stori, da bi delal, zivel in funkcioniral drugace ...ne pravim, da vse zunanje stvari od krem cajev, napitkov itd ne pomagajo....pomagajo samo toliko, kot je clovek pripravljen storiti za spremembo poti, na kateri se nahaja...in vecina jih ni pripravljena storiti NIC...

pa ne me narobe razumeti...mogoce je dobro, da se clovek zazre v sebe in spremeni vse, kar mu v zivljenju ne sluzi... kajti clovek ima v vsakem trenutnu moznost izbire ....samo odlociti se je treba....

naj vam uspe tako ali drugace :palec: , samo da vam uspe
Mojca

#100 elza

elza
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 5. september 2008, 18:13

Objavljena slikaObjavljena slikaciao sem vaša nova članica,zato potrpite z menoj. Stara sem 35 let in vitiligo sem dobila približno pred petimi leti.Imam ga kar precej razširjenega po telesu.Zdravniki itak ne naredijo nič in ti v posmeh vsemu še rečejo, da to ni najhujša kožna bolezen in da je samo lepotna napaka in da ne boli.Toda jaz imam to bolezen in je zame najhujša,kaj pa oni vejo saj je nimajo.Toda dovolj o tem, saj verjetno imaste tudi vi moji dragi podobne izkušnje. Jaz sem se nekako že sprijaznila z njo, toda zdaj me zanima ali kdo ve če jevitiligo deden in sem lahko mojo bolezen prenesla na moja dva sončka.Moram vam še povedati,da v moji družini nima nobeden te bolezni.Hiter odgovor. :2src: ELZA




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0