Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

CISTO ISKRENO - BREZ OBOTAVLJANJA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
138 komentarjev na to temo

#51 Gumb

Gumb
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

Bigm.

Zanimiv pogled imaš na Markov tekst, ni kaj. ... pa tudi res tako misliš?

Gumb

#52 toom

toom
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 22. september 2002, 01:00

Vse lepo ti želim Marko. Že to da si bil z nami nekaj dni mi veliko pomeni,ker sem prepričan, da se boš vedno pogosteje vračal.V življenju delaj samo tisto,kar si želiš, da bi drugi delali tebi in božja svetloba te bo obsijala.
Vse lepo ti želim v življenju.


bablikoli

#53 MIKE

MIKE
  • Zavrnjeni
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 23. september 2002, 01:00

Marko,

Jest ti želim, da se ti čimprej odprejo očke, in da prepoznaš lastno samokritiko.

Kajti, tudi ti si vse kar si natipkal, prepisal, le da si se poprej vse naučil na pamet.

Pa še to. Zelo kmalu, se bo tvoje mnenje o marsičem in mnogočem globoko spremenilo.

Edi

Zdaj,... zdaj ... in samo zdaj

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2002, 01:00

Uh - tale tema... sem nanjo ze kar malo pozabila...
Vidim pa zdaj, da je se kako delujoca...

Sama se s tem, kdo je Marko, s katerimi nicki vse nastopa - in torej ali je Marko tudi Gumb - nisem nic ukvarjala.
Priznam, da tudi pomislila nisem na to - kot kaze, pa nisem bila posebej prodorna tokrat. ;)
Saj to je v bistvu vseeno - tudi ce zdaj to vem, mi ta podatek nic ne pomeni. Nekdo je pac podal svoje mnenje, ne glede na to, s katerim nickom se je sedaj podenj tudi podpisal.

Vidim tudi, da se je tema vmes nagnila tudi v malo druge vode...

Res je, da je mestoma nekaj zaljivih besed, za katere pa sem se odlocila, da ne bom nic brisala (*cenzura)..
Namrec - v primeru, da zaljivka leti na osebo, ki obstaja - torej s pravim imenom, bi tako ravnala (enkrat sem ze).
Ker pa Kljuka (ali Bibi ali Cuki ali Muki ali Papi...) govori NEKEMU Marku, Gumbu (Pukiju, Mukiju, Chukiju...) pa pustim...

Saj tule jih ni prav veliko, a ne, ki nastopajo s svojim pravim imenom...

Skratka - se naprej naj vsakdo pise, kar zeli, ce tako misli, ce ga to bogati ali tudi, ce bi rad samo nekoliko provociral.

Vseeno pa je eno dejstvo, ki ga opazim - namrec, Marko SODELUJE na tem Forumu.
Vpisal se je, registriral, malo prebral in se celo spravil napisat post.
To je v bistvu kul - sama se npr. na druge Forume ne vpisem tako zlahka - sploh pa nikjer nic ne sodelujem, kjer se mi zdi, da se nimam nic za zmenit...

Torej - Marko si je izbral morda pravo pot (saj je tu, ne?;), vendar morda nacin ni bil najbolj "primeren".

Saj konec koncev se tudi tisti lahko zgolj heca, ko sprasuje v kaksnem Forumu kaj - ces, da vidim, kaj mi bodo povedali..
Vendar ce bi vedno gledala s predsodkom, da se ima tisti namen delati norca, potem sploh lahko ne bi nic odgovarjala.

Torej - smo te opazili, ti namenili nekaj energij, casa, tudi filinga (saj je vseeno vecina postov bila precej razumevajocih)... in to je to.
Kot pac znamo.

Kot tudi ti, Marko in/ali Gumb.

V vsakem primeru Forum laufa - to pa je nekako bil tudi namen.

Tudi sama se raje pogovarjam brez takihle osti etc., vendar tudi to ocitno pase zraven.

Nihce pa ti nic ne zameri - no, jaz ti ze ne.

Ce tole (se) beres, te samo se lepo pozdravljam.
Vabim te tudi, da se se naprej tako aktivno udelezujes pogovorov - torej si lahko zaradi mene izberes se 6 nickov in z njimi poljubno popestris Forum.

Vec clanov, vec postov, vec prebranih, vec obiska - tudi tako to gledam. ;)



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 24. september 2002, 01:00

Hej,saj to je ratal že pravi krimič:kje je Marko,kdo je Marko,Marko je Gumb,Marko ni Gumb,...Marko je Aquarius,...,ma brez veze.Fantina je svoje napisal,mi pa se pustimo provocirat,na evo tudi mene.Pustimo vsakega v svojem svetu sreče.Saj je prav,da se pokomentira,samo kakšen smisel ima Marku vračati cinizem nazaj?Cinizem rodi cinizem.
Glej naprej, če se le da,...

#56 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. september 2002, 01:00

_.._ potem je markec sam svoj test,
test v ogledalu.

pokowc

#57 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 25. september 2002, 01:00

Hoj!
Po dolgem času (in dolgem dopustu) brskam po forumu in naletim na tole debato.. In se spomnim Richarda Farmerja, ko nam je na eni svojih delavnic razlagal:

Ko najdeš svoj notranji mir, samozaupanje, nimaš več potrebe, da se zagovarjaš in razlagaš drugim svoja dejanja.
Kadarkoli nam pri duši "zavibrira", to pomeni, da nekaj še nimamo razčiščeno. Pri sebi. In tale Marko očitno kar prenekaterim pocvzroča precej vibracij..
Mislim, da je Natalija napisala zelo lepo.. Dobro je, da je prišel Marko med nas.. Ponudil nam je OGLEDALO.

daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#58 Gumb

Gumb
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2002, 01:00

Pozdravljeni!

Tale Marko je resnicno vsem zmesal strene, a? Naj povem se enkrat, da jaz nisem Marko. Pred casom sem naletel na to stran, se vpisal, tu pa tam kaj napisal, vendar je vse bolj malo. Nisem reden obiskovalec te strani, vendar pa, ko sem danes spet pogledal na to stran, me je zelo presenetilo. Toliksen odziv, pa ne samo na Markovo pisanje, pac pa tudi moje - nekdo me je pac primerjal z Markom. ... in to samo zato, ker sem tako redko na tej strani??? Cudna logika!

Vsekakor pa je res, kar so rekli predhodniki - pri taksnih in podobnih sestavkih se pokaze, kaksen je clovek in ali je vedno taksen ali pa taksen samo zeli biti. Tukaj mislim na razne 'kontraprovokativne' izjave 'Markovih nasprotnikov' in navsezadnej tudi Marka samega. Mogoce je njegov uvodni sestavek provokacija, mogoce ni. Le kdo bi to vedel? Marko najbolj! Osebno nimam nic proti njemu - povedal je pac svoje mnenje. Tako misli - prav.

In ce Marko prebira te vrstice, naj jih. Sprozil je velik plaz odziva in navsezadnje je taksen tudi namen tega foruma - izstaviti temo oz. 'vreci kost' in potem to obdelovati... in naj se kresejo mnenja po dolgem in cez.

Pa srecno vsem bralkam in bralcem foruma!

Gumb

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2002, 01:00

Namrec...
Tale tema ima tudi in/ali predvsem dober naslov - takoj te pritegne...
To je Marko res dober naslov izbral...
Prakticno MORAS zagledati to.

In na kaj sem zdajle pomislila, ko sem videla to temo: Cisto iskreno in brez obotavljanja...
Ponavadi si predstavljas, da bos za taksnim naslovom videl kaj, kar seka, ima namen sekati,.. ali vsaj majckeno zbosti ali pac povedati, kar komu/cemu... gre.

Ampak zakaj pa ne bi bilo pac tako, da bi povedal cisto iskreno in brez obotavljanja kaj drugega... karkoli...

Npr. jaz danes, zdajle, povem cisto iskreno in brez obotavljanja, da sem ful dobre volje in da mi je vse okej.
Tudi, ce malo kdaj zacne vreti kri, tudi ce se kaj grdega pove oz. izrece...
Dvomim pa, da se prav zares tudi grdo misli.
Mislim, da vsakdo cuti neko naklonjenost, morda celo delcek "pripadnosti", morda pa je kdo pri sebi zaradi tega celo v zadregi.

Mislim, da je vse okej.
Ciscenje, olajsanje, rast.

Skratka - prav nic nisem hotela povedati s tem... Ni potrebno iskati skrite osti ali skritega namiga v tem.
Mislim tocno tako, kot sem napisala...
Tok mojih misli ob zagledanju teme Cisto iskreno in brez obotavljanja.

Imejte se kul.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 26. september 2002, 01:00

Tule sem naletela na precej hude krvi. Iskrenost očitno naleti na hud odpor. Pa se vam zdi to prav?
Zakaj mislite, da človek pri 28 letih ne more voziti BMW in biti uspešen? In kaj je narobe s tem? Zakaj si človek ne bi smel uresničiti svojih želja, če je sposoben? In kaj je tako neverjetnega, da se mu pripisuje bogate starše? Vas je strah priznati samim sebi, da niste tako uspešni kot Marko, bi pa z veseljem bili na njegovem mestu?
Zdaj bodo najbrž leteli klasični odgovori:
1. materialno stanje ni pogoj za srečo
2. nimam takih želja
3. nisem materialist ... itd itd

Konec koncev pa si lahko vsi priznamo, da je danes denar sveta vladar! Kup ljudi je iz dneva v dan nesrečnih, ker nimajo denarja - otroku bi radi kupili kolo, peljali ga na počitnice, radi bi si plačali dobrega zdravnika, da bi se pozdravili... Ne mi govoriti da denar v življenju ni pomemben. Je. Zakaj bi sicer delavci z mizernimi plačami stavkali in protestirali?
Družba, gledano globalno, je tako usmerjena. In ker ne živimo v dobi predjamskega človeka je prav, da se s tem sprijaznimo in si priznamo, da služiti denar ni nič napačnega in da lahko človeku, ki pri 28 letih uspešno služi denar, lahko samo čestitamo.

Kaj počnem na lunin.net? Brskam za informacijami, takimi in drugačnimi. Ne verjamem v horoskope, vsaj dobesedno ne. Vse, kar naj bi bile značilnosti nebesnih znamenj, namreč najdemo v vsakem človeku. Vsi smo trmasti kot biki, občutljivi kot raki, bojeviti kor levi, dvolični kot dvojčki, natančni kot device... To so normalne človeške lastnosti. In vsi smo pohlepni. Mene trenutno žene neznanski pohlep. To je sicer po krščanski veri čisto narobe, zdaj bi se morala sramovati same sebe, pa se ne. Nemoralno? Pohlep je čisto dobra stvar, če je pravilno usmerjena. In na kaj se navezuje pohlep pri meni? Želim si čim prej zaključiti študij - torej pohlep po znanju. Želim si pozdraviti se - torej pohlep po zdravju. Kaj naj? Naj rečem, da mi bo bog dal zdravja in da mi bo bog naredil fax? Ne bo. Če bi bilo tako, potem je brez vsakega pomena moje obstajanje. Če vse dela bog namesto nas in če nas vse usmerjajo neke zvezdne relacije, smo samo lutke. Potem nima smisla nič, nobeno naše početje, ker ima vse štrence v rokah nekdo drug.
Vsega smo si v življenju krivi sami in vse svoje uspehe v življenju lahko pripišemo sebi! Ne pa zvezdam, nevidnim silam in kaj jaz vem komu še.


Zdaj po vseh teh besedah se pred silnim napadom umikam, ker me čaka podobna usoda, kot Marka. Spljuvali me boste, pomilovali, zasmehovali, ignorirali, izzivali, skratka, nič pozitivnih vibracij ne bom deležna. Če bo tole prebiral kdaj Marko, mu namenim par besed:
Živi vsak dan, kot da je zadnji in ravnaj tako, kot da je pred tabo še mnogo let.

#61 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 26. september 2002, 01:00

Sem že kar pozabil kaj sem pred časom pisal tukaj, sploh pa ni važno to je bilo včeraj. Danes me je spodbudila Marsa ČISTO ISKRENO BREZ ...

Bom še jaz. Najprej denar. Ja, želim si veliko denarja, da ne bom stokal ko plačujem zidarju za obnovo saj se res trudi, da ne bom stokal ko plačam vrtec, da se ne bom bal kako bo ko bo šel še drugi v vrtec da.... ja res ga hočem veliko, in še več si ga zaslužim.

Ja, pa še za kaj sem hvaležen... že spet za ves denar ki ga že imam ... za ženo .. za otroke ... zase da sem to kar sem ... za vse ljudi okoli mene, ki so tako prijazni da igrajo vloge v moji igri ...

za konev pa še .. spet sije sonce.. na nebU in tudi v meni ... srečen sem ...

ČISTO ISKRENO PA BREZ OBOTAVLJANJA ... DO SEBE ...

andrej

#62 Marko

Marko
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 29. september 2002, 01:00

Po dolgem casu - POZDRAVLJENI VSI SKUPAJ!

Lep pozdrav vsem prisotnim. Kar nekaj casa me ni bilo na tej strani... in sedaj sem spet med vami, drage gospe, dragi gospodje, gospodici in gospodicne.

Toliksnega odziva resnicno nisem pricakoval. Priznam. Po eni strani me je presenetil pozitivno, ker je toliko napisanega, po drugi strani pa negativno, ker ste me blatili, tolkli po meni, me zmerjali, da napadam in spolno zlorabljam otroke... glede tega ostajam brez besed. To ja nasploh zame poden od podna, zato tega podrobno tudi ne bom komentiral. Ne nameravam se namrec spustiti na tako nizek nivo.

Takoj na zacetku bi se rad zahvalil Catchi, ki me je edina odlocno podprla in naj ti, Catcha, povem, da sem na tvoji strani in hvala ti, ker si se opogumila in se v vsej tej mnozici oseb, ki so se hotele raztrgati na mojih besedah, stala na moji strani. Hvala!

Naj povem, da v mojem sestavku nisem imel namena nikogar zaliti - to sem ze povedal, sedaj povem se enkrat! Izrazil sem le svoje mnenje - tako, kot ga vi izrazate na vseh teh temah, ki so odprte in ki se se veselo odpirajo.

Oprostite mi, ampak dobil sem obcutek, da nekateri nimate pravega zivljenja, nimate toliko stikov z 'zivimi ljudmi', pac pa se velik del vasega zivljenja odvija preko interneta. Jaz internet uporabljam cisto v druge namene in nikakor ne bo nikoli postal moj stalni spremljevalec. Nikoli! ... pa naj si kdorkoli misli kar hoce. Saj vem, da bo tudi na to, kakor nasploh na vse, kar recem, letelo nesteto ocitkov, nesteto opazk, komentarjev... mogoce me boste spet primerjali za kaksnega sprevrzenca.... iskali boste svojo pravico (ki vam je niti pod razno ne odrekam).... PA VENDAR! Na tem mestu pa vam zelim povedati tudi to, da se pravo zivljenje dogaja zunaj, med ljudmi, z ljudmi. Nekateri (ponavljam: nekateri, torej niste vsi taki!!!) zamujate pravo zivljenje, odnos dveh ljudi, pristnost, iskrenost.... tega se ne isce na internetu, o tem se ne debatira na dolgo in siroko na internetu (na primer: kako bi, ce bi, zakaj bi, kje bi....) to se dogaja v pravem zivljenju. ... in ta del je najlepsi: spoznavati ljudi, se druziti, pogovarjati, ziveti skupaj, ljubiti, imeti otroke, druzino.... TO JE ZIVLJENJE!

Spet sem se razpisal. Spet sem na dolgo in siroko napisal, kar mislim. Sprva sem mislil, da bom veliko krajsi, pa sem pisal. Samo zato, ker zelim izraziti svoje mnenje - kot vsi vi. Prebral sem vase odzive in nekateri ste hudomusni, nekateri saljivi, nekateri nevtralni, nekateri zajedljivi, nekateri hudobni... in le ena je bila cisto na moji strani - Catcha.

Kaj zene ljudi, ki verjamejo v boga, ki so verniki, da svojo jezo izlijejo na nasprotno mislece? Je to kot sod bencina, ki potrebuje samo majhno iskro, da se vzge in vse tisto, kar noter tli, izbuhne v trenutku? Je taksna tudi vera? Poskusa biti prijazna, 'odprta', noce priznati, da ne prenasa nasprotno mislecih... in ko se ji kaj postavi nasproti, nekontrolirano izbruhne?

Jaz nisem vernik, vendar pa imam rad ljudi, rad imam cloveka - samo, da je iskren, odkrit, posten. Svoji hcerki ne bom nikoli dovolil, da bo delala karsnekoli razlike med ljudmi, edino na dobre in slabe.

Na koncu naj vas se lepo pozdravim - prav vse. Zelim vam vse, kar si sami zelite.

Marko

Marko

#63 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 29. september 2002, 01:00

..."a naj bo viteško slovo! Verujem v to,
da so - čeprav jih nisem našel v teku let -
obljube, ki drže, in upi, ki ne mro,
in čednosti usmiljene, ki nam ne tko
pogubnih zank, da tu in tam srce
še čuti, ko se bližnjemu solzi oko,
da so stvari, ki skoraj so to, kar se zde,
da sreča ni le sen, in dobrota le ime".

Ha ha, Marko! Tvoje slovo je bilo prav v Byronovem stilu.
Če je bil tvoj prispevek provokacija, potem si uspel. Če resnično tako misliš, tudi prav. Vsak ima pravico do svojega pogleda na srečo, s to omejitvijo, da tvoja sreča ne pomeni drugemu nesreče. Tega pa ti pravgotovo ne počneš.

Za konec pa še tole misel, Marko, za katero pa sem žal pozabil, čigava je: "Sreča je kot metulj - če tečeš za njim, ga ne boš ujel, če pa mirno obstaneš, bo morda sam sedel nate".

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Dragi Marko!

Vseeno ti (cisto vsakic) odgovorim(o).
Res sem opazila odgovor Catche - celo strinjala sem se delno z njenim odgovorom.
Ker pa se mi je zadnji odstavek zdel povsem neprimeren in v bistvu tudi zaljiv, sem se odlocila, da ne bom nic komentirala - sploh, ce je nekdo ze vnaprej odlocen, da bo (moje) odgovore sprejel kot "pljuvanje" in torej sestavke oz. komentarje brez izjeme ze vnaprej opredeljuje in sprejema s predsodkom.
Tako nisem nic vec prilivala na ogenj.
"Zmotilo" pa me je tudi to, ker sem ravno tedaj napisala in objavila post, za katerega se mi je zdelo, da je v bistvu spravljiv itd., in sem mislila, da se je nasa debata s tem nagnila cisto v druge vode...
Takoj se je pojavil komentar, Catchin, kjer se pa v bistvu vnaprej razburja v zvezi s tem, kaksne odgovore ji bomo namenili. To se mi je pravzaprav (Catchin odgovor) zdelo celo nekoliko passe' (sploh s tem nabojem, ki ga ima oz. bolje - hoce imeti - njen post), saj je dinamika in tok pogovora, vsaj tako se mi je zdelo, ze bila cisto drugje.

Lepo, ko si javil nazaj, Marko - ja, prav zares - tema se je nagnila v te in v druge vode.

Vendar je vseeno v bistvu tudi rahlo logicno, da ce nekam upades in vse po vrsti skritiziras, da najbrz ne bos naletel na veliko naklonjenih mnenj.
In vecina odgovorov (z izjemo edinole Kljukinega) ni cisto nic posebnega in nic takega, da bi bilo potrebno pretirano uzaljenost gojiti se naprej.

Jaz vidim tako - nekdo se je v Forum prisel pac usajat tako cez sam Forum, kot tudi cez sodelujoce - kar je malo mimo, glede na to, da tisti, ki sodeluje, mu je najbrz blizu in vsecen tak nacin in tematika, kakrsna sta pac najpogostejsa na tem Forumu - meditacije, sanje, vera in podobno - vse to, kar je tebe tako zmotilo.
V bistvu s tem kaze vsak tudi svoje manire (kajti ze nevemkolikic ponavljam, da se jaz ne prijavljam na druge Forume, se posebej pa ne s posebnim namenom, da nekomu nekje, cigar mnenja ne spostujem, v bistvu podam svoje negativno mnenje o njegovem delu).

Prisel si na Forum, kjer smo te pravzaprav cisto prijazno sprejeli (vsaj nekateri, ce ne vecina), ti pa si nam samo prisel nekaj povedat.
Prisel si nam povedat, da smo v bistvu zelo mimo.
Ne bodi torej zacuden nad nasim odzivom.
In kot sem ze dejala, je naslov teme pac tak, da te takoj pritegne.
In ce je se CELO TEBE picilo sodelovati, zakaj nam zameris, ce ti odgovarjamo, saj najbrz si to zelel.. in pricakoval...

Ne vem, kaj ti delas za javnost, da bi se jaz lahko kancek skritizirala tako tvoje delo kot tvoj nacin - kot si ti skritiziral mojega (nasega).
Slo pa je zgolj za nekaksno nastevanje s tvoje strani... In to materialnega, kar posedujes... Rahlo dolgocasno, se ti ne zdi?

Kaj si res tako prepotenten, da mislis, da imas samo ti BMW-ja? In hiso? In punco? In vezi, zive ljudi, s katerimi imas tako polne odnose...

Prepricana sem, da ima velika vecina tule nastopajocih vec stika z zivim kot ti, saj tebi ob tako popolnoma angaziranem dnevnem ritmu (drugace pac ne more biti?!) najbrz za cloveske vezi skorajda ne ostane nic casa... ?

Catcha - predpostavljam, da je tole zate pljuvanje...
Vseeno pa bi imela pripombico na en tvoj del v postu - pravis, da je torej mozno, da imas pri 28-ih letih s svojim pridnim delom novega bmw-ja in hiso?

Ocitno te prezivljajo in podpirajo in sponzorirajo starsi...
Ce bi imela kolickaj smisla za matematiko, bi najbrz sestela precejsnje vsote tule - za katere dvomim, da si jih studentek v podnajemniski sobici lahko privosci..
Aja - morda pa zate bivanje doma in studirati ne pomeni, da si na grbi svojih starsev?

No - zame pomeni.
Kajti vsakdo lahko studira, ce mu nekdo drug kuha, zanj placuje racune in mu pere - in seveda osnovno - ce ima kje biti.

Torej - 10 let ze studira, mesecna najemnina pa je sicer med 400 - 1000 dem (za stanovanje), 200 - 400 dem - za skromno sobico...
Studij najbrz ni zastonj - v tem casu pa tudi najbrz kaj jemo ipd..

Stanovanje ali hisa stane med pribl. 80 000 dem in 500 000 dem, BMW stane pribl. 80 000 dem... ... ... ?
Torej - Marku res svaka cast - da je namrec v 10 letih uspel sproducirati toliko enega denarja, zraven studirati, pa se polno ziveti zivljenje - torej ziveti pristne in tople medsebojne odnose in celo imeti otroka (ki tudi ni zastonj).
To je namrec cudez.
Zato mi je jasno, Catcha, da si se mlada in naivna in mislis, da se dejansko s postenim delom da imeti vse to in to tako mlad... ... ...

Aja in seveda - nikar si ne misli, Marko, da si o cemerkoli, o cemer pac tece beseda tu na tem mestu, ne upam povedati tudi na glas, v zivo, v obraz. Iz oci v oci - imam cas in pogum.
Pa ti?


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Jaz pa mislim, da sreča nikoli ne pride sama od sebe. Saj tudi na loteriji ne zadaneš, če ne vplačaš listka. Torej, za srečo se moramo potruditi - jo iskati.
Kaj pa pravzaprav počnemo tukaj? Pišemo v prazno? Morda, vendar kljub temu vsi nekaj iščemo. Morda prijetnega sogovornika, morda zanimivo informacijo, razvedrilo, karkoli - vsi imamo nek motiv. In če je tudi iskanje sreče motiv za mnoga naša početja, potem ne moremo reči, da jo čakamo, kar bi tudi ne bilo smiselno; nekaj je v življenju pač treba početi.
Je pa res, da je sreča nekaj subjektivnega. Če jaz najdem svojo srečo v neki stvari, še ne pomeni, da jo bo nekdo drug našel prav tam. Tisto, kar nas osrečuje, nam je različno in prav je tako.

En lep pozdrav vsem! In zdaj novemu dnevu naproti.

PS.: Marko, sploh nihče ni zares napadalen. In sploh ti takole nihče nič ne more, pa če si še tako želi.


Cacha

#66 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

No bom pa še jaz.

Najprej glede denarja. Čisto možno je, da dosežeš to kot Marko na žalost jaz to ne znam. Imam visoko izobrazbo z vsemi potrebnimi dodatnimi izobraževanji za moj poklic, svoj biro in šest let delovnih izkušenj. Nadpovprečen dohodek za mojo stroko pa kljub temu nimam pri 33 tega kar ima Marko. Ne bom pisal kaj imam me pa zelo zanima, ker bi se rad naučil, kako lahko dosežem še več! Vsi recepti so dobrodošli.

Marko, ne bi pa se mogel bolj strinjati s tabo glede tega, da se pač največ naučimo skozi življenje. Osebne izkušnje na vseh področjih nas naučijo največ. Seveda pa lahko živimo po naše polno življenje pa smo še vedno slepi. Važne so prioritete. Moje mneje je da je finančno in materialno stanje eden od pogojev za polno življenje, seveda pa nikakor ni cilj, je samo pripomoček. Če me naprimer zelo sprošča in veseli in mi polni življenje stik z naravo to pomeni, da moram imeti dovolj denarja, da si to lahko privoščim. Da si lahko uzamem prosto popoldne, da grem lahko na počitnice itd. Lahko je to tudi kaj drugega. Da ne stokam ko vidim v knjigarni knjigo in podobno. Finančno blagostanje je s tega vidika zame pomembno, seveda pa se da tudi drugače.

Tretja stvar. Smo socialna bitja zato tudi iščemo potrditev sebe in svojega mišlenja v družbi. Tako Marko, ki je tukaj na žalost našel samo Cacha, kot tudi mi ostali. In dokler nisi sam popolnoma prepričan vase in se sprejemaš, razumeš in ljubiš vedno potrebuješ to zunanjo potrditev nekoga drugega, ki ti potrdi da delaš prav, da si normalen. Očitno smo vsi še malo zgubljeni v svojih svetovih, saj vsi še nenehno iščemo potrditve svojega prav. Kakor koli pa se trudimo lahko to potrditev najdemo le v sebi. V svoji ljubezni do sebe in potem tudi do vseh ostalih.

No, nekaj pa sem siguren, pot do te iskrene, brezpogojne ljubezni do sebe pa vendar le ne vodi skozi, ali vsaj samo skozi materilano potrditev in sigurnost. Vse skupaj je pa že malo bolj celovito in kompleksno. Vsak pa ima svojo pot in svoje meje zato se tudi ne nameravam postavljati in istovetiti s katerim koli stališčem. Ker pa kljub mogoče napačnim vtisom, živim polno življenje med veliko različnimi ljudmi in ker imam odprte oči vidim da je edino pomembna brezpogojna ljubezen in slej ko prej vsakega udari po glavi, da bi končno to spoznal. Seveda pa spet vsakega na svoj način, ponavadi na njegovo najšibkejšo točko. Vse prevečkrat sem videl ljudi, ki so stopali ponosno in pokončno skozi življenje pa je bilo vse skupaj samo fasada in na koncu se jim je ta fasada podrla, ali pa jo je načel čas, in so ostali sami, zgubljeni ... No, takrat so se ponovno vprašali o smislu in predvsem bistvu življenja!

andrej

#67 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

ODGOVOR MARSI
Ja, res so redki, ki pri 28 dozežejo takšno materialno stanje, jih pa nekaj poznam in vem, da je to še daleč od nemogočega in tudi jaz bom po vsej verjetnosti med njimi, če mi ne pade kaka skala na glavo. Pa ne počnem prav nič nelegalnega.
Zame finančno ne skrbijo moji starši, že od moje polnoletnosti ne. Študiram toliko časa, kot običajni študentje - še zdaleč ne 10 let. Trenutno mi razen zdravja nič na svetu ne manjka - morda je to cena, ki jo plačujem zaradi obremenjenosti? Včasih se v življenju postavimo v situacije, ko preprosto moramo delati prekomerno, kar pa je vseeno bolje, kot da se smilimo samim sebi.

In ključ uspeha? Vse je v glavi. Svoje omejitve si postavlja vsak sam. Polena, ki ti jih mečejo pod noge, lahko vedno preskočiš, ali pa greš po drugi poti k cilju. Ne misli pa, da je pot lahka. Ravno zato po njej hodijo redki.

Cacha

#68 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Še to, če je že tema iskrenost.

Ne da mi mir tale denar. Da končno vidmo kaj se res da!

Najprej bom jaz kaj imam oz. imava skupaj z ženo: dva avta v skupni vrednosti 11.000 eurov, stanovanje 82m2 v vrednosti 100.000 evrov in razne druge drobnarije drugim brez vrednosti. Vse to sva z ženo prislužila sama oba z visoko izobrazbo (moja žena že ima magisterij in dela doktorat), starši so prispevali cca 10%. Poleg tega pa niso zanemarljivi stroški dveh otrok, vzdrževanja stanovanja in avtomobilov in drugo in seveda internet storitve. To imam jaz od materialnega.

Ker pa poznam veliko ljudi in je samo eden!, ki mu je uspelo na materialnem področju kaj več brez tuje pomoči me zares zanima kako se da še več. Mogoče imam napačen poklic? Marko, če si že iskren, bi lahko napisal kako se to dela.

Poudarjam da to ni nobena kritika ampak gola radovednost. Ja, pa še moj ego si je dal malo duška!

andrej

#69 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Med tem je Catcha že nekaj odgovoril-a?, vidim, da poznam napačne ljudi, ne napačne samo premalo jih poznam. Mogoče bi se lahko spoznali?!?

Da še malo izničim tole mojo materialnost. Kljub temu, da si želim veliko denarja pa si ga ne želim toliko, da bi prekomerno delal, že sedaj delam čisto preveč in iščem načine kako do denarja z manj dela. Iščem ravnotežje med vsemi aspekti življenja! Nekdo mi je enkrat rekel, da se da imeti veliko denarja in če misliš da moraš za to delati tudi prav, v bistvu pa ni potrebno, vse je v glavi. To mi ne da miru, zato nenehno iščem kaj to je. Jest bi tut! Za enkrat mu še ne morem verjet.

andrej

#70 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Eh, Andrej, veliko delati... Stvar je relativna! Obremenjen je človek lahko od čisto drugih stvari - biti npr. razpet na 100 koncev in zaradi premalo časa nikjer res 100% učinkovit, čeprav bi to rad bil.


Cacha

#71 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Jaz bi dodala oz. vprašala nekaj cacho. Kakšne težave z zdravjem? Očitno moraš nekaj v življenju korenito spremeniti. Me pa čudi, da tela težave z zdravjem jemlješ tako lahkotno. Ko nimaš zdravja, ti tudi noben denar več ne pomaga. ALhko imaš kakšno prednost, kupiti ga pa ne moreš. TO lahko narediš la sama.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#72 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Ja, to je pa umetnost življenja, biti uravnotežen na vseh področjih.

andrej

#73 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Ja, Andrej, saj to je tisto. Stalno iščemo neko ravnotežje in Aristotelovo zlato sredino, ki se nam vsem tako rada izmuzne. Mogoče je to tudi odgovor Teji. Verjetno moram res kaj korenito spremeniti, ampak zaenkrat še odkrivam KAJ. Jaz načeloma za spremembe sem, sploh pri sebi, saj konec koncev je prav, da rastemo. In tisto, kar me meče iz tira, iščem že 4 leta. Kot kaže, neuspešno. Človek nikoli ne more imeti vsega.
Denar - pri zdravju je danes žal še kako pomemben. Vsa zdravila plačujem, ker ne spadajo na "listo". Niso poceni. Tudi razni specialisti precej stanejo, pa moram reči, da je bilo kar smiselno iti k njim, pa četudi na drug konec sveta.
O bioenergetikih pa ne bi izgubljala besed... Kradejo čas, denar in farbajo folk. Morda bi bilo smiselno odpreti forum na to temo. No, jaz ga ne bom.
Hotela sem samo povedati, da v marsičem podpiram Marka in da bi bil v krogu ljudi, ki jih srečujem sicer spoštovana oseba, vendar kljub vsemu ne bi bilo nič posebnega, da pri 28ih vozi BMW itd., ki mu ga ni kupil očka.

Cacha

#74 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Spet se čisto ne strinjam. Lahko imamo vse!!! vprašanje je le kaj res potrebujemo!!! Vsak pa mora odkriti pri sebi kaj to je.

andrej

#75 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Lahko imamo vse, ampak, a si predstavljaš, kakšen dolgčas bi to bil?

Cacha




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0