Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šentjanževo olje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
31 komentarjev na to temo

#1 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 6. november 2006, 15:52

Pozdravljeni,

zanimam se za olje šentjanževke. Kje se dobi in za kaj se upporablja.
Olje so priporočili za lajšanje težav z hrbtenico.

Hvala in LP
Branko G

#2 krena

krena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 86

Objavljeno: 6. november 2006, 16:37

ŠENTJANŽEVO OLJE

Uporabljamo ga proti opeklinam, oparinam, oteklinam in razjedam od kislin in lugov. Dobro deluje preventivno proti sončnim opeklinam. Celi rane, odrgnine in blaži posledice pikov žuželk. Masiranje odlično pomaga pri obrabi vretenc, revmi, izvinih, izpahih. Če ga uživamo po 15- 20 kapljic, pomaga pri težavah z žolčnikom in odpravlja bolečine, ki jih povzročajo kamni v ledvicah in mehurju.


Branko_G na netu boš našel kar nekaj informacijo o šentjanževem olju. Vpiši v iskalnik šentjanževo olje in ti kr neki tega ven vrže. Drugače pa ne vem, če je glih za težave s hrbtenico, drugače pa se ga dobi v lekarni.

Lp x:)x

Mnogi ljudje imajo oči, ki ne vidijo, ušesa, ki ne slišijo in jezik, ki ne zna molčati.

#3 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 6. november 2006, 16:38

Pozdravljeni,

zanimam se za olje šentjanževke. Kje se dobi in za kaj se upporablja.
Olje so priporočili za lajšanje težav z hrbtenico.

Hvala in LP


Ti ga bom jaz prinesel , ko bova šla na šorlite- ene 2 dcl. Da je pa za hrbtenico- mi resnično ni znano. aja- tisto bo moj izdelek- mislim, da je precej močnejši kot pa kje drugje, ker ga delam precej bolj koncentrirano. -po klasičnih lekarniških recepturah, kar navadno pri ljudeh v povprečju ni praksa.
xegox :palec:
sam takrat me spomni- za vsak slučaj, saj veš kako je to.... xrolleyesx
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#4 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 7. november 2006, 08:10

Pozdravljeni,

vse kar ste napisali je res. Našel sem tudi:

ŠENTJANŽEVO OLJE

Uporabljamo ga proti opeklinam, oparinam, oteklinam in razjedam od kislin in lugov. Dobro deluje preventivno proti sončnim opeklinam. Celi rane, odrgnine in blaži posledice pikov žuželk. Masiranje odlično pomaga pri obrabi vretenc, revmi, izvinih, izpahih. Če ga uživamo po 15- 20 kapljic, pomaga pri težavah z žolčnikom in odpravlja bolečine, ki jih povzročajo kamni v ledvicah in mehurju.

Zanimalo me je če ima kdi praktično izkušnjo.

LP, Branko G
Branko G

#5 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. november 2006, 08:55

:palec: ja preverjeno, sam problem je ker rabiš enega prostovoljca, da ti redno vtira v hrbtenico, sam bolj težko :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#6 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 7. november 2006, 13:38

Šentjanževo olje je po mojem mnenju "olje za VSE" x:)x babica ga je delala, tiste stekleničke pa tko šparamo da ja ne zmanjka! Jst ga uporabljam predvsem za poškodbe na koži pa kake ureznine, hrastice, komolce ipd - nč ne sprašujem zakaj sam to gor pomažem x:)x mami ga je uporabljala tut za kožo na nogah ker je imela zelo zelo osušelo in so se ji kar luskice delale. Iz njega sem naredila pa tut masažno olje s parimi dodatnimi aromicami x;)x ni čudno da so bli potem blagodejni učinki, jst sm bla pa prepričana da je to samo zaradi masaže same x:Dx x:px
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#7 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 7. november 2006, 15:33

:palec: ja preverjeno, sam problem je ker rabiš enega prostovoljca, da ti redno vtira v hrbtenico, sam bolj težko :o|o:


To ni problem, to je zadovoljstvo.
Predstavljaj si, da na tla daš pvc, poliješ z oljem in se nato po njem na hrbtu voziš.

btw. Olje je priporočil zdravilec iz Graz-a. Kolega je poskusil ( ima diskoshernio ) in pravi da so težave milejše.

Če smo še komu pomagali tem boljše.

LP
Branko G

#8 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. november 2006, 16:12

ja- pri herniji diska bi mu jaz svetoval operacijo , pa nisem ortoped. Da ne bo predolgo čakal na ohromitev/ popolno/ kakšne okončine...kar se tudi zgodi.Pri teh zadevah ni rešitev v omilitvi bolečin temveč v odpravi vzroka/ medvretenčne ploščice, ki pritiska živec./
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#9 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 8. november 2006, 14:14

Pozdravljen,

Kolega je bil pri ortopedu.

Zadevo naj se uporablja kot komplementarna in ne kot primarna rešitev težave.

Po navedbah zdravilca naj bi se mehki deli kosti z uporabo tega olja ne samo več prenehali deformirati ampak celo do določene mere obnavljati. Sam imam težave z koleni tako, da bom zadevo preizkusil na sebi in bom nato lahko rekaj kaj je in kaj ni. Vredno je poskusiti.

LP
Branko G

#10 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 9. november 2006, 17:26

Pa je to kar opisujete zaradi šentjanževke same ....ali je olje...predvidevam da je to olivno olje x:)x (osnova)(kr se tiče kosti)

zato, ker za kosti obnavljanje hrustanca je tudi obkladek z maslom...priporočajo pa se obnese x:)x prav tako glineni obkladki.
šentjanževo olje je že znano za staro zdravilo za celjenje ran. Nekateri dodajo v olje ko namakaja še arniko.....še bolje.

Hm ...je arnika že zaščitena ...ker jo dejansko sploh nikjer več ni.....

:inocent: xsrcx

#11 positiva

positiva
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 273

Objavljeno: 9. november 2006, 19:04

Preden je mama naredila domačega, sem ga kupila v lekarni..
125 ml pride okoli 1400 tolarjev.

Na njem pa piše: šentjanževo olje se uporablja zunanje pri opeklinah ter vnetjih mišic in sklepov, kot so teniški komolec, išias in različne nevralgije.
Učinkuje pa tudi notranje za pospešitev izločanja žolča in za pomiritev preobčutljivega želodca. V te namene 2x dnevno popijte po eno čajno žličko.

OPOZORILO: pri daljši uporabi šentjanževega olja postane koža preočutljiva na sončno svetlobo, zato se med zdravljenjem izogibajte soncu.

Jaz ga uporabljam za želodec.
Love me if you dare...

#12 artista

artista
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 10. november 2006, 08:08

No, pa še jaz pokomentiram x:)x

Pred časom sem se v lekarni zanimala za kremo Nodol (kolena), pa me je farmacevtka seznanila z naslednjim:

Pred leti so v Nemčiji znanstveniki naredili študijo o vplivu šentjanževega olja na sklepni hrustanec. Poskuse so izvajali na bolnikih, ki so bili zaradi obrabe hrbtnih vretenc že na vozičkih. Rezultati so bili presenetljivi, dejansko so ljudje zopet na nogah x!x Koliko je stvari verjeti, pa mogoče v razmislek naslednje dejstvo: študijo so morali zaradi groženj ortopedov takoj umakniti in javnosti ni več dostopna... :o|o:

Zato sedaj pridno mažemo že kakšen mesec, kakšni bodo rezultati, bomo pa verjetno videli čez čas x^x ... sporočim, če bodo kakšne izboljšave.

lp
"I learned to make my mind large,
as the universe is large,
so that there is room for paradoxes."
-Maxine Hong Kingston


#13 frenky

frenky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 10. november 2006, 08:49

pozdravljeni!danes sem prvič tu gor.in vidim,da so zanimive teme.glede šentjanževo(olja)res je deluje(koleno kolku križ)sam ga pridelujem.sam sem imel tudi hude težave,z luskavico(nadležna zadeva)in doma smo imeli dom.zdravnik-iz leta 1899 in glej nabral določene rastline(prepražil)mazal in ni je več-že 14.let mir.in tako sem se podal,v zelišča(dom.lekarno)ni to -oglas ali promocija.ker vsi imamo težave(vsak drugačne)lp.frenky

#14 krena

krena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 86

Objavljeno: 10. november 2006, 12:03

pozdravljeni!danes sem prvič tu gor.in vidim,da so zanimive teme.glede šentjanževo(olja)res je deluje(koleno kolku križ)sam ga pridelujem.sam sem imel tudi hude težave,z luskavico(nadležna zadeva)in doma smo imeli dom.zdravnik-iz leta 1899 in glej nabral določene rastline(prepražil)mazal in ni je več-že 14.let mir.in tako sem se podal,v zelišča(dom.lekarno)ni to -oglas ali promocija.ker vsi imamo težave(vsak drugačne)lp.frenky


Pozdravljen!
Videla sem, da si omenil luskavico...če sem te prav razumela, si jo imel ti in si jo pozdravil. Zanima me, če mi lahko poveš kaj več o tem. Sprašujem te zato, ker ima od mojega očima sin - star je 18 let tudi luskavico in vem da nonstop hodi k zdravniku po neke kreme in zdravila. Hvala za odgovor. x:)x

To temo je popravil/a krena: 10. november 2006, 12:04

Mnogi ljudje imajo oči, ki ne vidijo, ušesa, ki ne slišijo in jezik, ki ne zna molčati.

#15 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 10. november 2006, 22:08

Pozdravljeni,

zanimam se za olje šentjanževke. Kje se dobi in za kaj se upporablja.
Olje so priporočili za lajšanje težav z hrbtenico.

Hvala in LP


Šentjanževo olje

#16 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 19. november 2006, 16:04

JA se hitro poceli ....

pri nas smo to imeli imamo vedno v domači lekarni. Arniko pa v cvetu namočeno ...tudi za rane samo tisto pa peče xDDx

xsrcx :palec:

#17 frenky

frenky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. november 2006, 16:20

Jzt ga mam zarad pirsinga... ful pomaga... tut za rane pa to... :)




to je res!šentjanževa rožica blaži tudi bolečine živčnega izvora.tako da lahko rečemo-toutsain-da je zdravilo,za vse bolezni.lp

#18 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 14. januar 2008, 13:33

Moja mama je sama delala šentjanževo olje, ko sem bila še majhna, uporabljali smo ga za sončenje. Hja, potem smo prešli na sočne kreme... Drugače pa nenormalno dobro diši.

#19 macasa

macasa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 30. januar 2008, 15:20

Ej kala*, nebi hotela mami zaupati recepta tudi nam, kmalu bo pomlad , cvetela bo tudi šentjanževka, pa bi mi to sami zvarili ? x:)x

#20 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. januar 2008, 17:44

[PDF]
Šentjanževo olje
http://www.zdravilec...janzevoolje.pdf
http://www.google.si...e...kanje&meta=

#21 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 31. januar 2008, 09:43

Jst šentjanževke nič ne perem z vodo. Nabiram v sončnem, suhem vremenu, in NIKOLI ne izrujem rastline s korenino vred :vragec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#22 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. januar 2008, 10:03

Se strinjam.

#23 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 31. januar 2008, 19:55

macasa, je že tantra odgovorila.
Ja, kakor se spomnim je res mama to nabirala ko je bilo sonce in samo cvetove. Itak je to delala ''na oko''. Ta olček drugače tko fino diši, mmm....

#24 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 1. februar 2008, 07:17

Pozdravljen Tantra
Tamle sem si prebral članek s povezave -cool, le pri izdelavi bi naj bilo težnostno razmerje 1:1- zel sveže šentjanževke -enaka teža olivnega olja.Tako je koncentracija učinkovin pravšnja, kar je tudi predpogoj za izdelavo mazila. Je pa tako, tako olje zdrži dve leti le pri nekakšni manjši temperaturi , zanesljivo ne tam, kjer presega 30 st. Sam ga shranjujem najraje v hladilniku , zanesljivo pa mazilo, ki ga naredim iz šentjanževega olja.

xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#25 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. februar 2008, 08:47

macasa, je že tantra odgovorila.
Ja, kakor se spomnim je res mama to nabirala ko je bilo sonce in samo cvetove. Itak je to delala ''na oko''. Ta olček drugače tko fino diši, mmm....

men pa ta olje prej smrdi, kot diši xrolleyesx
nabiram tko kt rože sa šopek; se pravi mora met nekaj stebla in listkov + socvetja. Pol narežem s s škarjami, dam v kozarček za vlaganje, prelijem z oliv.oljem, pokrijem s pokrovom, mal potresem (da grejo ven zračni mehurčki), pustim na soncu, da se obrava rdeče; precedim, dam v rjave kozarčke (kokr une iz lekarne, sam se jih dobi tut v Sanolaborju).
Shranim v temni omari (itak pa je boljše da v hladilniku, sam nimam tok placa v njem za vso to raznorazno šaro, k jo sproduciram), naredim pa zmer samo en kozarček - zame&bližnje je to dovolj).
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0