Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

kako vi meditirate?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
110 komentarjev na to temo

#1 jelly

jelly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. november 2006, 18:21

da se prepričam da delam prov :sori: x:Ix
om mani padme hum

#2 jelly

jelly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. november 2006, 18:34

:vio: xcivx tnx
om mani padme hum

#3 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 7. november 2006, 19:08

Jelly, če te zanima in si iz Ljubljane, so se s tem mesecem začele meditacije , ki jih vodi moja prijateljica, Katja Božič. Jaz sem bila na prejšnjih in je bilo zelo lepo. Gre za vodene meditacije z vizualizacijo.

Potekajo ob četrtkih med 18. in 20. uro.
v Ljubljani - nove Fužine.
naslov: preglov trg 15 (zraven zdravstvenega doma).
Cena je 700 sit na srečanje.

Če te zanima, mi pošlji osebno sporočilce.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#4 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. november 2006, 19:40

jaz nisem za vodene in množične meditacije....sicer vsak ima svoja hotenja in občutenja.
xegox :palec:
skoraj vedno - solo- včasih- v dvoje -z namenom .
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#5 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 7. november 2006, 21:03

Ne vem, če je pri meditaciji kej prou al narobe. Namen meditacije je zaustavitev misli. Po mojem, potrebujemo za ta cilj samo pravo zagnanost oziroma to mora niti na prvem mestu v našem življenju. Tudi stvari, ki jih ponavadi ne štejemo za meditacijo so lahko meditacija. x:)x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#6 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 7. november 2006, 21:08

Na zvok in na svetlobo, brez vizualizacuje. Če je samadhi ni misli, včasih tekajo sem in tja in njih ne zaznavam, včasih so nadležne in počakam, da počasin odidejo. Je pa lepo, prijetno, toplo in velikokrat si želim, da sploh ne bi bilo konec in potem kar sedim in sedim, tudi po več in več ur skupaj.

#7 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 8. november 2006, 17:39

da se prepričam da delam prov :sori: x:Ix

za pomoč ...
Meditacija
Objavljena slika

#8 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 8. november 2006, 17:54

jaz nisem za vodene in množične meditacije....sicer vsak ima svoja hotenja in občutenja.
xegox :palec:
skoraj vedno - solo- včasih- v dvoje -z namenom .

:palec: :palec:
jaz sem pa nervozno bitje, pa mi včasih pomaga, če me kdo vodi.
Čeprav vedno bolj zadevo obvladam tudi sama.

Se strinjam, kakor za koga. Po občutku bo kar ta nar ta bolj taprav. x^x
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#9 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 8. november 2006, 18:32

Z zavestnim opazovanjem misli, ali pa z mantrami, če sem nemiren.

Ne vem, če je pri meditaciji kej prou al narobe. Namen meditacije je zaustavitev misli.


Aja, a ni to bolj osredotočenje misli? Ampak da se nehaš istovetit z umom.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#10 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 9. november 2006, 11:04

Z zavestnim opazovanjem misli, ali pa z mantrami, če sem nemiren.
Aja, a ni to bolj osredotočenje misli? Ampak da se nehaš istovetit z umom.

Ja, prvi korak je osredotočanje, pol pa ni več korakov. Če ni misli, vsota katerih se imenuje um, tudi ne more biti istovetenja z mislimi.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#11 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. november 2006, 11:39

sploh ne x:Dx xrolleyesx za meditacijo je bojda- tak pravjo potrebno izklopit misli, to pa pr men enostavno ni izvedljivo x:Dx ni osnovnih pogojev ker mi laufa sto na uro vse po dilih, miljon stvari in ko že misliš da si izklopu vse, ni vrag k me neki prešine spet, kej totalno bedastiga po možnosti x;)x x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#12 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. november 2006, 11:46

...do nedavnega nisem znal meditirat(prevec mentalen tip, misli non-stop svigajo sem ter tja)... potem sem prebral knjigco Tobin Blake: The power of stillness... zdaj se vem ce znam, samo se mi zdi, da mi je knjigca pomagala, da sem vsaj mal blizje temu kar naj bi meditacija bla... :8):
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#13 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 9. november 2006, 12:02

sploh ne x:Dx xrolleyesx za meditacijo je bojda- tak pravjo potrebno izklopit misli, to pa pr men enostavno ni izvedljivo x:Dx ni osnovnih pogojev ker mi laufa sto na uro vse po dilih, miljon stvari in ko že misliš da si izklopu vse, ni vrag k me neki prešine spet, kej totalno bedastiga po možnosti x;)x x:Dx

Na kaj se pa ta 'sploh ne' nanaša?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#14 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. november 2006, 12:03

Na kaj se pa ta 'sploh ne' nanaša?

x:Dx
naslov teme : kako vi meditirate?

sploh ne....tako x^x x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#15 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. november 2006, 12:37

...drgac se mi pa zdi zelo dobra "meditacija" to da pospravim vsake tolko vse stvari, ki mi lezijo v sobi/avtu ki jih ne nucam iz svojega zivljenja ven... x:Ix
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#16 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 9. november 2006, 12:40

sploh ne x:Dx xrolleyesx za meditacijo je bojda- tak pravjo potrebno izklopit misli, to pa pr men enostavno ni izvedljivo x:Dx ni osnovnih pogojev ker mi laufa sto na uro vse po dilih, miljon stvari in ko že misliš da si izklopu vse, ni vrag k me neki prešine spet, kej totalno bedastiga po možnosti x;)x x:Dx

Eni pravijo izklopit msili, spet drugi pustiti mislim, da so.
In nekje med temi mislimi, ki tam samo so, brez ocenjevanja, se včasih za trenutek nahaja tišina ... xDDx

Ko sem prve nekajkrat poskusila meditirat, sem se prav smejala sama sebi, ko sem videla, da poleg glavnega toka misli, ki ga ne znam utišat, je potem še eden, ki poteka levo, pa eden, desno (hecn prav videla sem ju levo in desno od sebe) ... in potem sem upanje na utišanje misli opustila. Zdaj mi je dovolj da me 'meditacija' sprosti in napolni z novimi močmi.

Vi pa kar tišajte svoje misli če hočete. x:Dx



...drgac se mi pa zdi zelo dobra "meditacija" to da pospravim vsake tolko vse stvari, ki mi lezijo v sobi/avtu ki jih ne nucam iz svojega zivljenja ven... x:Ix

:palec: :palec: :palec:
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#17 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. november 2006, 12:42

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obrenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#18 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 9. november 2006, 12:46

da se prepričam da delam prov :sori: x:Ix

Tako da jelly, kot vidiš vsi skupaj nimamo prav veliko pojma. Saj če bi znali misli utišat, nam verjetno ne bi bilo treba toliko tukile čvekat in bi se bolj s sabo ukvarjali. x:Dx x:Dx

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obremenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx

meni je tudi tako mišljenje najbližje. Ker meditacije si ne predstavljam kot koncentracije ali pa nekaj, kar se trudiš. Bolj to, da is preprosto pustiš, da si.
Nekaj dni nazaj sem si spustila po radiu eno pesmico, ki mi je blizu in hotela malo zaplesati, ker sem bila žalostna. Pa sem se spontano začela vrteti okoli svoje osi. hitreje in hitreje. Čutila sem, kot da se to dogaja samo. Da nekako nima veliko veze z mano, z mojim hotenjem. vse je bilo ok. Nič nisem razmišljala, ničesar počela. Le telo se je vrtelo.
Imam občutek, da je ta izkušnja bila najbližje meditaciji od vsega, kar sem doslej doživela.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#19 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. november 2006, 13:37

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obrenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx

xyesx

Meditacija je smrt znanega, je tudi rekel. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#20 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 9. november 2006, 17:19

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obrenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx

To je pa zelo res.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#21 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 9. november 2006, 18:25

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obrenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx


Hm, kaj pa če odpraviš meditirat z željo po notranjem miru in tišini? Če se odpraviš s kakšnim drugim namenom, boš nemiren in se ne boš mogel prepustit, ker nekaj pričakuješ.

Jaz sem tak "čuden" človek, da zelo rad in brez problema padem v tako odmaknjeno stanje potem pa se samo prepustim. Kar zagledam se nekam in strmim v prazno, včasih tudi miže, ne znam opisat. Ali pa se uležem in popolnoma sprostim vse telo, nato pa grem vse globlje in globlje, skoraj brez misli. Skupinsko mi pa ni preveč všeč.

#22 Neža

Neža
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. november 2006, 19:29

Jaz sem nekoč hodila na meditacijo Gama in inštruktorica nam je rekla, da moramo (pri meditaciji) na misli gledati kot na ptice, jih samo opazovati in ne "odleteti" z njimi.

#23 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 9. november 2006, 21:04

Hm, kaj pa če odpraviš meditirat z željo po notranjem miru in tišini? Če se odpraviš s kakšnim drugim namenom, boš nemiren in se ne boš mogel prepustit, ker nekaj pričakuješ.

Jaz sem tak "čuden" človek, da zelo rad in brez problema padem v tako odmaknjeno stanje potem pa se samo prepustim. Kar zagledam se nekam in strmim v prazno, včasih tudi miže, ne znam opisat. Ali pa se uležem in popolnoma sprostim vse telo, nato pa grem vse globlje in globlje, skoraj brez misli. Skupinsko mi pa ni preveč všeč.


Jaz imam tudi ves čas takšne "izpade".

Jaz sem nekoč hodila na meditacijo Gama in inštruktorica nam je rekla, da moramo (pri meditaciji) na misli gledati kot na ptice, jih samo opazovati in ne "odleteti" z njimi.


Zelo lep opis.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#24 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 10. november 2006, 06:20

Jaz sem tak "čuden" človek, da zelo rad in brez problema padem v tako odmaknjeno stanje potem pa se samo prepustim. Kar zagledam se nekam in strmim v prazno, včasih tudi miže, ne znam opisat. Ali pa se uležem in popolnoma sprostim vse telo, nato pa grem vse globlje in globlje, skoraj brez misli. Skupinsko mi pa ni preveč všeč.


Jest tut x:px .SAm k padem v to stanje se dobr počutim(en tak sproščen topu filing kot da bi spil ene 2 pira) in takrat so mi ovira samo ljudje okoli mene, ki kej hočejo.Drgače pa to izvajam skos krej kol sm, v mestu, doma, ko čakam v vrsti.Sprostim se, dobr počutim in še kakšne fajne zadeve premislim ko opazujem svoje misli.Defenitivno pa morem biti sam da do tega stanja pridem oziroma lahko tudi v množici kjer noben nima kontakta z mano.

Brez tega dvomim da bi ostal normaln, je pa to zadeva ki jo počnem že od mejhnega, vendar se prej tega nism zavedov ker je blo spontano.

#25 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. november 2006, 08:44

..men se zdi da je Krishnamurti najboljs povedu, ko je reku da meditacija ni meditacija, ce se ne zgodi spontano... kadar se odpravis meditirat, takrat tezko meditiras, ker si obrenjen z mislijo, da moras meditirat... x8Dx


absolutno velja- za njega .
Za nas tole ni merilo ..ne more biti.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0