Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zakon privlačnosti - The Secret of Attraction


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
389 komentarjev na to temo

#26 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. november 2006, 09:23

Free, kok maš lušten thank U meter x:Xx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 16. november 2006, 13:59

...dejte fantje no nehat s tem spiritualnim snobizmom... :o|o:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#28 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 16. november 2006, 17:56

Tehnično tudi lagati ni isto, če poveš le pol zgodbe.

...kaj pa sploh je laz in kaj resnica???... ce njihova resnica ne sovpada s tvojo to se ne pomeni, da je katerakoli laz... x:Ix
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#29 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. november 2006, 21:53

:palec:

...dejte fantje no nehat s tem spiritualnim snobizmom... :o|o:



#30 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. november 2006, 22:35

Da :vio: :palec:

Free, kok maš lušten thank U meter x:Xx



#31 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. november 2006, 09:20

Izpostavljanju "kar te osebno gradi" in "spregledaš vse ostalo" pa le ni tako nedolžno..
No, kaj pa je nedolžno navsezadnje xsrcx

...in kaj je bilo spregledanega??...potrosniska druzba ima drugacna merila...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#32 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. november 2006, 09:46

...dejte fantje no nehat s tem spiritualnim snobizmom... :o|o:

:palec: :palec: :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#33 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. november 2006, 16:17

No, le kdo sem jaz, da bi poskušal nekaj "dokazati", ker dokazujem svoji realnosti prav in ne tvoji.
In zaradi vsega zgoraj naštetega, se sam sebe negiram.
Nima smisla pol nadaljevat-v moji perspektivi, v moji realnosti-v moji resnici : )

Lep dan

...to je bistvo... lepo si spregledal... :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#34 white fish

white fish
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 19. november 2006, 15:23

Eden od producentov oddaje Larry King Live je videl ta dokumentarec/film in rezultat tega je bil da so naredili dve oddaji o tem.

"Beyond Positive Thiking" v petih delih

#35 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 22. november 2006, 09:55

Mah, samo še ena pompozna reč, kot je bila Da Vincijeva šifra, Evangelij po Judi in podobne zadeve, ki zaposlijo ume ljudi za nekaj časa, potem pa bliskovito utonejo v pozabo.


Vse, kar sem dobila na ta način je tako NORO, da mi rezultati ne bodo nikoli utonili v pozabo. To počnem že od malega, se mi zdi. Princip je tako naraven za logično razmišljajoče ljudi, da se čudim kako malo ljudi ga upa uporabljati.

Mene pa prav to moti -- da je zelo slabo predstavljeno. Kot da gre za neko ameriško ultra revolucionarno zadevo, ki bo spremenila svet.


Ej... meni je pa hecno, kako te je ta filmček prizadel in okupiral.


Duhovnost, ja... cel big deal!!! x:Dx x:Dx x:Dx

#36 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. november 2006, 10:02

Ej... meni je pa hecno, kako te je ta filmček prizadel in okupiral.

Ni me prizadel. Le način me moti, ker je predstavljen tipično ameriško pompozno, brez spoštovanja in skromnosti. V bistvu je glavno sporočilo to: lahko uresničite katerokoli željo, kakor da bi to bil glavni namen življenja na Zemlji.
Possible—but highly unlikely.

#37 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 22. november 2006, 13:20

Če bi se vsi zgoraj napisanega držali, potem bi odpadla bilokakšna potreba po dokazovanju in menjavi mnenj

..ja, tocn to... :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. november 2006, 15:21

Da, 'tehnicno' (mors met pol zmer klesce, pa izvijac s sabo... x:Dx x:Dx )

'Celo zgodbo' ali 'resnico' lahko pove le razsvetljeni (predvidevam). Ponavadi pa pravijo, da se je ne da opisat x:Dx :palec:
Drugo, ostalo pa je morda recimo temu 'pot do razsvetlitve' :8):

Tehnično tudi lagati ni isto, če poveš le pol zgodbe.



#39 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 22. november 2006, 20:52

Ni me prizadel. Le način me moti, ker je predstavljen tipično ameriško pompozno, brez spoštovanja in skromnosti. V bistvu je glavno sporočilo to: lahko uresničite katerokoli željo, kakor da bi to bil glavni namen življenja na Zemlji.

Aaaahh... veš kako je to... meni se recimo sploh ni zdel tak. Zdi se mi, da je vse odvisno od gledišča. Američani so res pompozni (običajno vedno), ampak kje bi pa bili, če bi bli taki kot smo mi, hlapci?

Skromnost je pa dobra stvar, ampak tam, kjer je na mestu. x?x

#40 Gost_Astral`_*

Gost_Astral`_*
  • Gost

Objavljeno: 23. november 2006, 00:26

Američani so res pompozni (običajno vedno), ampak kje bi pa bili, če bi bli taki kot smo mi, hlapci?

Skromnost je pa dobra stvar, ampak tam, kjer je na mestu. x?x


ha dobro napisano ni kej za dodat. Tle se vidi moč misli :palec:

#41 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 23. november 2006, 12:47

Vse, kar sem dobila na ta način je tako NORO, da mi rezultati ne bodo nikoli utonili v pozabo. To počnem že od malega, se mi zdi. Princip je tako naraven za logično razmišljajoče ljudi, da se čudim kako malo ljudi ga upa uporabljati.

Sej vsi dobivamo stvari/realizacije/izkušnje itd... na točno tak način (akcija - reakcija).

Nič kej skrivnostenga ni tlele (po moje, no), le gola zakonitost akcije in reakcjie.

Je pa vseeno zelo dobro, da človek zavestno sproža svoje misli, čustva, dejanja - kar seveda vodi v srečo, uspeh, izpolnjenost (če je to to, kar si človk želi, seveda...)

Saj je logično, a ne, če si (ne ti, na splošno govorim) fokusiran na minus/negativno, boš to tudi seveda tudi dobil.
In obratno.

:)

#42 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 26. november 2006, 17:53

Zlo dober dokumentarc. Marsikomu bo odprl oči, marsikdo se bo pa temu upiral.

Končno sem našel tudi te vrste dokumentarec. Je že dost knjig napisanih o tem, dost avido kaset, film/dokumentarc je pa prvi tak, ki si lahka sam hvaležen za njegov nastanek.

Bi bil kdo pripravljen prevest v slovenščino angleške podnapise? Na podnapisi.net lahko najdeš angleške, ni pa slovenskih. In bi zlo prav prišli...
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#43 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 29. november 2006, 21:13

Ja jaz neki poskušam. So kar precej zapleteni, če jih hočeš naredit res dober prevod. Pravim DOBER. Sicer je bolje z angleškimi, ne?
Film se mi zdi vreden slovenskih podnapisov. :palec:
Če mi uspe boste vedeli kam ponje, ne? x:Dx

#44 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 3. december 2006, 00:52

Ni me prizadel. Le način me moti, ker je predstavljen tipično ameriško pompozno, brez spoštovanja in skromnosti. V bistvu je glavno sporočilo to: lahko uresničite katerokoli željo, kakor da bi to bil glavni namen življenja na Zemlji.

Čist odvisno s kere strani gledaš na to.

Danes sem šel čez cel dokumentarc, in si pomembne stvari tudi zapisal, in se mi sploh ne zdi tak, kot ti praviš..

Pa tudi, "lahko uresničite katerokoli željo" oziroma, "you can be, have or do anything you want" se mi zdi izredno pomemben koncept. Saj je tisto, kar nas drži ujete večinoma to, da ne zaupamo v svoje sposobnosti - da svoje potenciale, svojo identiteto iščemo v preteklih dejanjih... Kar pa je seveda čisto zgrešeno. In v tem dokumentarcu to nekajkrat povdarjo.

Da ne pozabmo, to je prvi tak dokumentarec. In upam/verjamem, da bo takih še več. Pa kaj potem če so komercialni, kaj pa danes ni komercialno? Potencialni učinek, ki ga lahko ima tak dokumentarec na človeka, je neprecenljiv. Ker mogoče je pa to tisti kamenček, ki bo sprožil plaz dobrih dejanj in nadalnjih aktivnostih na tem področju pri vsakem posebej..
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#45 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 3. december 2006, 01:47

Film je pač še eno prodajanje megle.
Sem takšen, ker sem živ.

#46 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. december 2006, 09:44

you can be, have or do anything you want

To je sicer res, življenje je neskončna možnost. Pa vendar ta stavek, ta miselni stav je primeren tudi za vso temo, ki jo nosimo s sabo. Je kje to v dokumentarcu povedano? Je kje povedano, da se tudi najtemnejše in škodoželjne želje hočejo uresničiti in pravzaprav se počasi uresničujejo, če nismo zavestni? Lahko imam vse, kar hočem? Sem lahko karkoli? To pa pomeni točno to: vse in karkoli, kar pomeni tudi vse slabo, negativno, škodljivo, temno. Nekateri imajo zavestno take želje in kaj ni tudi njim ta stavek, ta resnica lep izgovor za to postati? Nekaj ljudi mi je reklo, da nek tak podoben stavek tudi v Alamutu, ki ga sicer nisem bral (če se ne motim je ta: nič ni resnično, vse je dovoljeno).

No, nisem a priori proti temu načinu, rad bi samo opozoril, da je do neke mere nevaren, poleg tega je odličen priliv olja na ogenj ega za uresničevanje sebičnih želja. x^x
Possible—but highly unlikely.

#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. december 2006, 12:48

Ce tako gledas na zadevo morda tudi. Ne vem. Konec koncev ze tvoja misel in dvom kazeta ravno obratno od tega kar dokumentare oz. film ponuja in je nekje njegovo bistvo!! - torej razmisljati pozitivno! In recimo temu v nekem 'pozitivnem' razmisljanju tudi dvomom o tem da bo kdo nekaj izrabljal ni! Temvec so misli ravno obratne; torej, da si bodo ljudje zeleli predvsem zdravja, srece, miru, obilja, harmonije, osebnega zadovoljstva v katerem se morda porodi zelja, ideja ali socutje, ter naposled akcija, ki bo sledila v nameri, da pomaga tudi drugim, ipd... :vio:

Moj edini pomislek (ce mu lahko temu sploh tako recem, oz. bi bilo bolje, ce se izrazim IDEJA) k temu dokumentarcu, filmu, je, da se po eni strani oseba lahko prevec fokusira nase. To sicer ni nikakor narobe (katji njena sreca bo verjetno posledicno vplivala tudi na sreco drugih ljudi), pac pa sem ob tem dobil idejo, da prav isto energijo, isto motivacijo, isti zagon, isto vedeje ali whatever pac je, lahko clovestvo uporabilo tudi v visji namen, recimo:
- zdravljenje drugih ljudi, zdravljenje planeta, ozonske luknje, vode, ekoloskih zadev, pomoc tretjemu svetu, in za resevanej lokalnih problemov...ipd.
- torej isto motivacijo...; ...recimo zelja po vecjem bogatstvu s polnim bancnim racunom, ki nam omogoca zivljenje z vec casa in manj stresa; ob cimer pa si lahko recimo zazelim(o) tudi to, da bi zemlja bila tako mocna, da bi obnovila ozosko luknjo, in da bi tisti, ki ekolosko najbolj skodujejo planetu z njihovimi dejavnosti prenehali, da bi tisti, ki imajo prevec dobrin, le te razdelili med tiste, ki so jih nujno potrebni, ali da bi enostavno bili vsi nahranjeni, imeli streho nad glavo, imeli izobrazbo;i za zdravljenje hudih imunoloskih in degenerativnih bolezni, kot je AIDS, rak, pomoc izginjajocim zivalskim vrstam, etc...

Hkrati imam pomislek tudi o tem, da smo mi ljudje sami, kot posamezniki tisti, ki ozonu prav tako skodimo.. s svojimi mislimi, jezo, ipd... in iz tega stalisca je film vec kot dobrodosel, da se kot posamezniki na osebnem nivoju rajsi orientiramo v konstruktivno delovanje, kakor destruktivno, pa ceprav se tice samo nase osebnosti. Kajti posledicno bo to verjetno v vecini primerov dobro tudi za naso okolico.

:vio:

#48 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. december 2006, 12:57

... torej, da si bodo ljudje zeleli predvsem zdravja, srece, miru, obilja, harmonije, osebnega zadovoljstva v katerem se morda porodi zelja, ideja ali socutje, ter naposled akcija, ki bo sledila v nameri, da pomaga tudi drugim, ipd... :vio:

To so iluzije, pravljice. Če bi si ljudje res želeli, kar praviš, bi imeli mir na Zemlji. Pa ga nimamo.

Seveda, ljudje hočejo zdravje s cigaretom v ustih.
Possible—but highly unlikely.

#49 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 4. december 2006, 09:24

To je sicer res, življenje je neskončna možnost. Pa vendar ta stavek, ta miselni stav je primeren tudi za vso temo, ki jo nosimo s sabo. Je kje to v dokumentarcu povedano? Je kje povedano, da se tudi najtemnejše in škodoželjne želje hočejo uresničiti in pravzaprav se počasi uresničujejo, če nismo zavestni? Lahko imam vse, kar hočem? Sem lahko karkoli? To pa pomeni točno to: vse in karkoli, kar pomeni tudi vse slabo, negativno, škodljivo, temno. Nekateri imajo zavestno take želje in kaj ni tudi njim ta stavek, ta resnica lep izgovor za to postati? Nekaj ljudi mi je reklo, da nek tak podoben stavek tudi v Alamutu, ki ga sicer nisem bral (če se ne motim je ta: nič ni resnično, vse je dovoljeno).

No, nisem a priori proti temu načinu, rad bi samo opozoril, da je do neke mere nevaren, poleg tega je odličen priliv olja na ogenj ega za uresničevanje sebičnih želja. x^x

Kdor bo to hotel doseči, bo dosegel brez tega dokumentarca. Zdi se mi, da slednji, o katerih ti pišeš, nimajo veliko možnosti, da bi si ta film ogledali. Prepoln je svetlega sporočila. Enostavno jim ne bo prišel na pot. In tudi če bi jim, bi ga verjetno že kar "a priori" zavrnili. Ljudje o katerih pišeš, se takim stvarem ne posvečajo, ker se jim ni treba, če hočeš postati nekaj slabega. Tisti se itak učijo iz ameriških akcijskih uspešnic. x;)x Mislim pa tudi, da v vsem filmu enostavno ni slabega sporočila, ki bi jih lahko pritegnilo, niti lika, ki bi lahko zaposlil njihove možganske celice.

Ne vem kje najdeš te pomisleke. Nikoli ne bi pomislila, da bo šel ta film gledat neki novi Milošević ali pa Al Capone. Imaš zanimiv pogled na svet, da ti slaba plat nikoli ne uide x:Dx x?x .

Zdi se mi tudi, da bi si ga moral ogledati natančneje in večkrat. V njem boš našel odgovore tudi na ta vprašanja, ki si jih postavil. Tudi Alamuta bi moral prebrati.

In človek dejansko je lahko karkoli. in ljudje tudi so karkoli, kaj niso? Brez The Secret. Poglej Napoli in tamkajšnje prebivalstvo, recimo. Razen med posamezniki tam The Secret garantirano ne bo uspešnica. x:Dx x:Dx

Ce tako gledas na zadevo morda tudi. Ne vem. Konec koncev ze tvoja misel in dvom kazeta ravno obratno od tega kar dokumentare oz. film ponuja in je nekje njegovo bistvo!! - torej razmisljati pozitivno! In recimo temu v nekem 'pozitivnem' razmisljanju tudi dvomom o tem da bo kdo nekaj izrabljal ni! Temvec so misli ravno obratne; torej, da si bodo ljudje zeleli predvsem zdravja, srece, miru, obilja, harmonije, osebnega zadovoljstva v katerem se morda porodi zelja, ideja ali socutje, ter naposled akcija, ki bo sledila v nameri, da pomaga tudi drugim, ipd... :vio:

Moj edini pomislek (ce mu lahko temu sploh tako recem, oz. bi bilo bolje, ce se izrazim IDEJA) k temu dokumentarcu, filmu, je, da se po eni strani oseba lahko prevec fokusira nase. To sicer ni nikakor narobe (katji njena sreca bo verjetno posledicno vplivala tudi na sreco drugih ljudi), pac pa sem ob tem dobil idejo, da prav isto energijo, isto motivacijo, isti zagon, isto vedeje ali whatever pac je, lahko clovestvo uporabilo tudi v visji namen, recimo:
- zdravljenje drugih ljudi, zdravljenje planeta, ozonske luknje, vode, ekoloskih zadev, pomoc tretjemu svetu, in za resevanej lokalnih problemov...ipd.
- torej isto motivacijo...; ...recimo zelja po vecjem bogatstvu s polnim bancnim racunom, ki nam omogoca zivljenje z vec casa in manj stresa; ob cimer pa si lahko recimo zazelim(o) tudi to, da bi zemlja bila tako mocna, da bi obnovila ozosko luknjo, in da bi tisti, ki ekolosko najbolj skodujejo planetu z njihovimi dejavnosti prenehali, da bi tisti, ki imajo prevec dobrin, le te razdelili med tiste, ki so jih nujno potrebni, ali da bi enostavno bili vsi nahranjeni, imeli streho nad glavo, imeli izobrazbo;i za zdravljenje hudih imunoloskih in degenerativnih bolezni, kot je AIDS, rak, pomoc izginjajocim zivalskim vrstam, etc...

Hkrati imam pomislek tudi o tem, da smo mi ljudje sami, kot posamezniki tisti, ki ozonu prav tako skodimo.. s svojimi mislimi, jezo, ipd... in iz tega stalisca je film vec kot dobrodosel, da se kot posamezniki na osebnem nivoju rajsi orientiramo v konstruktivno delovanje, kakor destruktivno, pa ceprav se tice samo nase osebnosti. Kajti posledicno bo to verjetno v vecini primerov dobro tudi za naso okolico.

:vio:

:palec: :palec: :palec:

To so iluzije, pravljice. Če bi si ljudje res želeli, kar praviš, bi imeli mir na Zemlji. Pa ga nimamo.

Seveda, ljudje hočejo zdravje s cigaretom v ustih.

Ej Alan, če bi bilo vse tako črno kot bi ti rad videl, bi imeli grozljivko, ne pa tega, kar imamo sedaj. Marsikdo tudi tako misli. Jaz recimo ne. Z moje strani bi bilo lahko veliko veliko slabše. Če človek v svojem bistvu ne bi bil dobro bitje, bitje luči, potem bi se resnično lahko bali prihodnosti. Tako pa mislim, da se nam je ni treba. xDDx xDDx xDDx

#50 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. december 2006, 11:43

Ej Alan, če bi bilo vse tako črno kot bi ti rad videl, bi imeli grozljivko, ne pa tega, kar imamo sedaj. Marsikdo tudi tako misli. Jaz recimo ne. Z moje strani bi bilo lahko veliko veliko slabše. Če človek v svojem bistvu ne bi bil dobro bitje, bitje luči, potem bi se resnično lahko bali prihodnosti. Tako pa mislim, da se nam je ni treba. xDDx xDDx xDDx

Res ni vse črno, a samo zato, ker tebi ni grozljivka, ne pomeni, da tudi drugje ni. Reči to nekomu, ki vsak dan brska po smeteh, da preživi.

Sem raje optimističen kot pesimističen glede sveta in življenja, še raje samo mističen, a dejstva so dejstva in ta niso prijetna. Kar vidim, nima veze z mojim mnenjem.

Pri tej poplavi "duhovnosti" dandanes je največji problem, da kao že skoraj vsi vse vedo. Preberejo eno knjigo in že pripravljajo tečaje o tem in onem. Sprašujem se, kdo je v ozadju tega filma, pod vprašaj postavljam njihovo verodostojnost in namen. Sicer si ga bom te dni ogledal in bom lahko več komentiral.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0