Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zakon privlačnosti - The Secret of Attraction


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
389 komentarjev na to temo

#76 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. december 2006, 00:39

ja prou no. so ti bli tisti pac utrgani. jst sm se jih pa udelezil tudi kar nekaj, pa sem nekatere tudi kritiziral (neupraviceno seveda) :vio:
zdej pa dojemam, da ima vse nek smisel... x8Dx

drugo: se tako mocna zelja ima svoje meje... planet zemlja in celotno clovestvo je nad tem! upam da ne se tako kmalu (ceprav dejstva kazejo drugace) bodo osebne zelje postale skupne zelje in se ne bodo med seboj veliko raziskovale kot rezultat okoliscin (tsunami, orkani, potresi, suse, pozari...) :V:

in ce je recimo tako kot pravis, navajas, cesa se torej 'bojis', ce se tako izrazim? itak bo tisto, kar je znotraj... neglede na film, po tvoje.
In ce nekdo verjame, da se lahko spremeni, ce ima to namero, zeljo, bo to tudi storil, ker ga bo vso stvarstvo podrplo. in tudi tukaj dobi film se eno tocko vprid!
Verjamem, da je vecina ljudi na zemlji 'dobrih'. Primanjkuje pa zavesti.
zavedanje na visji ravni pa se verjetno ne meri z denarjem, raso, kasto etc...

torej, ce potegnem crto in recem ali je film dober, lahko odgovor in besede zazvenijo v prazno.. ce se polje zavesti ob tem ne osvetli in se energije ne preneze v zivljenje in ne prizemlji! - to ti je razumljivo! zavest prihaja vsak dan, od vsepovsod, venomer, glede na naso odprtost in zmoznost, notrjanjo energijo etc... in seveda nekdo tega filma ne potrebuje... nekomu pa bo ravno film tisti sprozilec na petelina ali zadnja kaplja, ki je napolnila kozarec, da se je voda pricela prelivati prek roba na zemljo...

kar hocem povedat je, da nekomu koristi, da za malico poje solato, polnozrnat kruh in spije salico caja..., docim za drugega je bolje, da sploh nic ne je tisti dan.

#77 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 15:18

Nič mi ni težko priznati, ko je treba priznati. x^x Tukaj nimam kaj: filma/dokumentarca nisem gledal v celoti, samo nekaj minut na začetku pa me je premagal dolgčas ob gledanju. Sem še malo klikal naprej, da vidim, če bodo vendarle povedali še kaj, pa je skozi samo nakladanje o zakonu privlačnosti.

Temu zakonu ne oporekam, ker je eden temeljnih zakonov življenja in prav nič skrivnosten -- vsakdo z vsaj malo inteligence ga spozna. Predstavljeno pa je točno tako, kot sem pisal na začetku. Prav tisti ameriški špon -- uresničite svoje sanje, saj je to vaša naravna pravica! In spet ne morem oporekati temu, ker je to res, pa vendar se sprašujem po namenu, s katerim je to izrečeno. Ni mi všeč njihov način, brez globljega razumevanja tega zakona. Je zelo podobno "pozitivnemu" razmišljanju. Če smo polni negative znotraj in se s tem ne želimo soočiti, kaj nam bo pomagalo pozitivno razmišljanje? Vse kar je znotraj nas, teži k uresničitvi in privablja situacije po tem zakonu, tudi če se tega ne zavedamo.

Torej, zdaj je film zunaj, vsi si pa bolj ali manj želimo določeno bogastvo. Me prav zanima, če se bo povečalo število milijonarjev in zmanjšalo število revežev, ker bomo vsi naenkrat "pozitivno" mislili. xrolleyesx

free: Je tudi nekaj cinizma v mojih besedah. V MM nisem delal, sem pa bil na seminarju in mi ni bilo v redu in mi je vseskupaj zgledalo utrgano. Doma me je skozi nekaj kuhalo in nenadoma sem spoznal, da mi intuicija kriči, naj se ne mešam v tisto bedarijo. In ni se mi samo zdelo utrgano -- tisti seminarji so dejansko utrgani.


No tole je kr neki, ne? Če se ti tudi tolk ne da, da bi si film pogledal, se mi zdi noro, da sploh presojaš o čemerkoli.

Če sodim po tebi, se število revežev ne bo zmanjšalo. x:Dx Ne glede na to, da je film zunaj.

Pa še vedno mi ni jasno, kakšno naj bi bilo po tvojem globlje razumevanje tega zakona. To kar naprej omenjaš. Dej mi razloži, prosim. Sproti pa lahko, če že veš, pojasniš, kakšen naj bi bil pristop k temu filmu, da ne bi bil "ameriški špon", kakor ti temu praviš. Skratka, zakaj nimamo Slovenci česa podobnega, oziroma boljšega. AJA, SAJ RES! MI TEGA NE RABMO! MI VEMO, DA NAM V BISTVU NI POMOČI. Če bi že imeli tak film, bi bil verjetno "skromen", "preprost", "blago navdušen"?

Mi pač vemo, da se ne smemo preveč navdušit, ker smo takoj tepeni!
:sleeping: :cry: :sleeping:
xsuperx

"Če smo polni negative znotraj in se s tem ne želimo soočiti, kaj nam bo pomagalo pozitivno razmišljanje?"
Tole naj bi bilo vprašanje nekoga, ki očitno odlično razume zakon privlačnosti?

#78 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 13. december 2006, 15:20

.. xsingx Joana gave me hope!!!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#79 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 15:28

.. xsingx Joana gave me hope!!!

A teb ga je že dala, al kaj? x:Dx x:Dx x:Dx x^x
Frajerstvo je vedno v detajlih.

#80 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 13. december 2006, 15:30

A teb ga je že dala, al kaj? x:Dx x:Dx x:Dx x^x
Frajerstvo je vedno v detajlih.

...dala, dala.. tvoji posti so polni nalezljivega entuziazma... :palec: :palec: :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#81 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. december 2006, 15:39

No tole je kr neki, ne? Če se ti tudi tolk ne da, da bi si film pogledal, se mi zdi noro, da sploh presojaš o čemerkoli.

Če sodim po tebi, se število revežev ne bo zmanjšalo. x:Dx Ne glede na to, da je film zunaj.

Pa še vedno mi ni jasno, kakšno naj bi bilo po tvojem globlje razumevanje tega zakona. To kar naprej omenjaš. Dej mi razloži, prosim. Sproti pa lahko, če že veš, pojasniš, kakšen naj bi bil pristop k temu filmu, da ne bi bil "ameriški špon", kakor ti temu praviš. Skratka, zakaj nimamo Slovenci česa podobnega, oziroma boljšega. AJA, SAJ RES! MI TEGA NE RABMO! MI VEMO, DA NAM V BISTVU NI POMOČI. Če bi že imeli tak film, bi bil verjetno "skromen", "preprost", "blago navdušen"?

Mi pač vemo, da se ne smemo preveč navdušit, ker smo takoj tepeni!
:sleeping: :cry: :sleeping:
xsuperx

"Če smo polni negative znotraj in se s tem ne želimo soočiti, kaj nam bo pomagalo pozitivno razmišljanje?"
Tole naj bi bilo vprašanje nekoga, ki očitno odlično razume zakon privlačnosti?

Zakaj bi gledal cel film, če vse povejo v prvih nekaj minutah, potem se samo ponavljajo? x:)x

Globlje razumevanje bi lahko bilo recimo tole: uresničitev želja dolgoročno ne prinese sreče. Želje samo ustvarjajo nove želje, nova hotenja in zahteve. Kdaj se konča ta večni krog nezadovoljstva?

In kaj ima veze moje pisanje s slovensko zaprtostjo? Sploh ne gre za to. Seveda je v redu biti navdušen, a tu nikakor ni to problem. Način, feeling predstavitve je neustrezen. Me prav spominja na vse tiste ameriške bestsellerje avtorjev, ki so kradli iz raznih knjig resnične modrosti in jih potem prodajali kot svoje izume: Kako uspešno živeti, Kako ureničiti vse, kar ste vedno hoteli uresničiti, Kako to in kako ono, Ne pustite se voditi in podobni pompozni naslovi (vse te sem si izmislil). Enostransko je predstavljeno, samo en del resnice.

OK, nekomu bo ta film odskočna deska. Super, naj bo. Samo da ne ostane zgolj pri tem, ker je to šele začetek.
Possible—but highly unlikely.

#82 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 15:42

xDDx xflirtx xhypnox

#83 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 13. december 2006, 15:47

xDDx xflirtx xhypnox

...ali je nekdo zafarbal? :inocent:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#84 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 15:58

Zakaj bi gledal cel film, če vse povejo v prvih nekaj minutah, potem se samo ponavljajo? x:)x

Globlje razumevanje bi lahko bilo recimo tole: uresničitev želja dolgoročno ne prinese sreče. Želje samo ustvarjajo nove želje, nova hotenja in zahteve. Kdaj se konča ta večni krog nezadovoljstva?

In kaj ima veze moje pisanje s slovensko zaprtostjo? Sploh ne gre za to. Seveda je v redu biti navdušen, a tu nikakor ni to problem. Način, feeling predstavitve je neustrezen. Me prav spominja na vse tiste ameriške bestsellerje avtorjev, ki so kradli iz raznih knjig resnične modrosti in jih potem prodajali kot svoje izume: Kako uspešno živeti, Kako ureničiti vse, kar ste vedno hoteli uresničiti, Kako to in kako ono, Ne pustite se voditi in podobni pompozni naslovi (vse te sem si izmislil). Enostransko je predstavljeno, samo en del resnice.

OK, nekomu bo ta film odskočna deska. Super, naj bo. Samo da ne ostane zgolj pri tem, ker je to šele začetek.

Cel film si pogledaš zato, da ti ne more nihče srati o nepoučenosti. Pa da si prepričan, da ne kvasiš neumnosti. Film se namreč ne ponavlja.

Kar se tiče globljega razumevanja pa je po mojem mnenju takole: če imaš neko željo še ni nujno, da si nezadovoljen. Jaz imam kar nekaj želja, pa sem povsem srečna in ne trpim dokler se mi ne izpolnijo.

Nezadovoljstvo nima nič z željami, oziroma ni nujno, da ima kaj z njimi. Da bi bili pa brez želja... to se mi ne zdi uresničljivo ne glede na to koliko razni samooklicani guruji o tem :att: . Tudi želja biti brez želja je namreč želja in tako se znajdemo v začaranem krogu. Zato bi bilo popolnoma neumestno o tem pridigati v filmu. Bolje je se naučiti kako želje uresničiti in biti srečni, kot pa se "ribati" s tem kako doseči "nirvano".

Mogoče imam težave z razumevanjem tega, ampak to predvsem zato, ker ne poznam nikogar, ki bi to stanje dosegel.

Katere so knjige resnične modrosti iz katerih so kradli razni avtorji? Kateri so ti avtorji?
Pa tudi nikoli se ne da predstaviti vse resnice. Saj verjetno veš, kajne, kako izmuzljiva stvar je resnica?
Filmu se ne more očitati, da je predstavil samo en del nje, ker drugače ni mogoče.

...ali je nekdo zafarbal? :inocent:

itak :8):

#85 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 13. december 2006, 16:09

Katere so knjige resnične modrosti iz katerih so kradli razni avtorji? Kateri so ti avtorji?
Pa tudi nikoli se ne da predstaviti vse resnice. Saj verjetno veš, kajne, kako izmuzljiva stvar je resnica?

...ne matraj se... to sem ze jaz poskusal alanu dopovedat, sam se mu ocitno ne da... zanjga je resnica tist kar je povedu Krishnamurti, kar je zapisano v Bhagavad Gita, pa mogoce se enih par avtorjev... vse ostalo je zanjga BS oz. nepopolni plagiat vseh ostalih... ce bi se poglobil vase bi odkril, da je resnica v osnovi vedno ista, je pa vedno pogojena z iskalcem oz. opazovalcem(kvantna fizika)... in bi bil pripravljen to sprejeti... ampak nimamo mu kaj ocitati... vedno moras biti najprej indoktriniran, da postanes izobrazen... x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#86 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 16:21

...ne matraj se... to sem ze jaz poskusal alanu dopovedat, sam se mu ocitno ne da... zanjga je resnica tist kar je povedu Krishnamurti, kar je zapisano v Bhagavad Gita, pa mogoce se enih par avtorjev... vse ostalo je zanjga BS oz. nepopolni plagiat vseh ostalih... ce bi se poglobil vase bi odkril, da je resnica v osnovi vedno ista, je pa vedno pogojena z iskalcem oz. opazovalcem(kvantna fizika)... in bi bil pripravljen to sprejeti... ampak nimamo mu kaj ocitati... vedno moras biti najprej indoktriniran, da postanes izobrazen... x:Dx

ha ha ha :palec: dobra!!!

#87 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. december 2006, 16:34

...ne matraj se... to sem ze jaz poskusal alanu dopovedat, sam se mu ocitno ne da... zanjga je resnica tist kar je povedu Krishnamurti, kar je zapisano v Bhagavad Gita, pa mogoce se enih par avtorjev... vse ostalo je zanjga BS oz. nepopolni plagiat vseh ostalih... ce bi se poglobil vase bi odkril, da je resnica v osnovi vedno ista, je pa vedno pogojena z iskalcem oz. opazovalcem(kvantna fizika)... in bi bil pripravljen to sprejeti... ampak nimamo mu kaj ocitati... vedno moras biti najprej indoktriniran, da postanes izobrazen... x:Dx

A ti me tako dobro poznaš, da kar tveziš neumnosti, da sem indokriniran? Od kje ti to "znanje"?

Močno dvomim, da lahko pogojujem Absolutno Resnico, ki je nad mano. xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#88 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. december 2006, 16:37

:vio: :palec: ...kolk znas ti enostavnejs povedat, izrazit tisto kar mam jst u glavi!! x8Dx

...
Mi pač vemo, da se ne smemo preveč navdušit, ker smo takoj tepeni!
:sleeping: :cry: :sleeping:
xsuperx

"Če smo polni negative znotraj in se s tem ne želimo soočiti, kaj nam bo pomagalo pozitivno razmišljanje?"
Tole naj bi bilo vprašanje nekoga, ki očitno odlično razume zakon privlačnosti?



#89 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. december 2006, 17:01

he x:Dx jst te lahko zdej razumem kot da govoris da zelja ni tudi to, da imamo osnovna sredstva za bivanje in da jih imajo tudi drugi... in da so zelje samo imeti 93 nadstropno vilo in 4 ferarije s 3 soferji pred bajto ...
v tvojih odgovorim imamo konstantno obcutek, da se pravzaprav ti bojis svojih zelja? (sicer pa hvala za refleksijo :palec: ), in obcutek, da venomer porivas v ospredje predstavo nekoga, ki ima morda manj 'ciste' zelje, ki niso v okvirih nekih predstav o 'zdravi duhovnosti'!? (ko jaz nekako govorim o nekih 'dobrih' predstavah, ti govoris o 'slabih' ... )

so pa tukaj tudi sanje. ali lahko sanje izkljucimo iz svojega zivljenja, ali so neka tirnica po kateri se peljemo... ?

hm.. kritiziras... :o|o: (morda je to zate realnost... kakorokli pac.)
cetudi je res, da o nekateri nekaj kradli bla bla... je to njihova pot, njihov nacin, njihove karme...

ce morda pogledam iz nekega drugega zornega kota; ima tudi neko slepilo svoj dolocen namen (ker sicer verjetno ne bi obstajalo). in ta je morda za nekoga, da zacne nekaj verjeti in dvigne svojo rit in se premakne; gre v akcijo, v proces, v gibanje... ceprav bo nekoc dojel, da je bila iluzija, je moral to najprej ozavestiti. In brez tega, da je izkusil, probal, dozivel, morda nebi (no, mogoce kdo tudi...!?).
Torej, ljudje menda veckrat dobivamo razne iluzije, samo zato, da se sploh premikamo naprej. Kajti ce se nebi, bi morda pomenilo obstanek. Morda tudi zato potrebujemo osebnost in ego.
In spet, to ni pravilo... ker smo razlicni in ker je samo premikanje, ozavescanje verjetno odvisno od veliko drugega....

o resnici.. kdo po tvoje govori resnico? mar ni enostransko pravzraprav vse tisto kar ne razumemo mi sami...?

glej; morda zate ni primerna zadeva in imas pac tvoje mnenje, tvojo pot, tvoj nacin, tvoje potrebe in nacine kako pa bi ti moral dobiti servirano porcijo necesa kar morda potrebujes. zakaj pa ne. to ves pac ti sam kajne!?

da, itak. in ce mu ostane, mu pac ostane. zrno na zrno (dva zrna) x:Dx x;)x .. vsak ma svojo pot ane.

Zakaj bi gledal cel film, če vse povejo v prvih nekaj minutah, potem se samo ponavljajo? x:)x

Globlje razumevanje bi lahko bilo recimo tole: uresničitev želja dolgoročno ne prinese sreče. Želje samo ustvarjajo nove želje, nova hotenja in zahteve. Kdaj se konča ta večni krog nezadovoljstva?

In kaj ima veze moje pisanje s slovensko zaprtostjo? Sploh ne gre za to. Seveda je v redu biti navdušen, a tu nikakor ni to problem. Način, feeling predstavitve je neustrezen. Me prav spominja na vse tiste ameriške bestsellerje avtorjev, ki so kradli iz raznih knjig resnične modrosti in jih potem prodajali kot svoje izume: Kako uspešno živeti, Kako ureničiti vse, kar ste vedno hoteli uresničiti, Kako to in kako ono, Ne pustite se voditi in podobni pompozni naslovi (vse te sem si izmislil). Enostransko je predstavljeno, samo en del resnice.

OK, nekomu bo ta film odskočna deska. Super, naj bo. Samo da ne ostane zgolj pri tem, ker je to šele začetek.



#90 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 13. december 2006, 18:41

sej verjetno sprašujem neumnosti x:Ix
ampak če kdo ve link da bi si film na dvd lahko spravla ker se mi ne da pred računalnikom na stolu to gledat x:px
imam v dnevni super mehko sedežno na kateri se perfekto gledajo filmi x:Dx x;)x

#91 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 13. december 2006, 19:11

sej verjetno sprašujem neumnosti x:Ix
ampak če kdo ve link da bi si film na dvd lahko spravla ker se mi ne da pred računalnikom na stolu to gledat x:px
imam v dnevni super mehko sedežno na kateri se perfekto gledajo filmi x:Dx x;)x

Najlažje bo, če si ga snameš dol z mulo (emule), zapečeš na CD in to je to.
Upam, da imaš to možnost, ker sicer ne boš videla vsega.
:palec:

A ti me tako dobro poznaš, da kar tveziš neumnosti, da sem indokriniran? Od kje ti to "znanje"?

Močno dvomim, da lahko pogojujem Absolutno Resnico, ki je nad mano. xrolleyesx

Po tem kar si napisal nazadnje ga pa res ni treba vprašat, če te dobro pozna.
Kje nad tabo je Absolutna Resnica? In to oboje z veliko pisano!

#92 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. december 2006, 21:49

Kje nad tabo je Absolutna Resnica? In to oboje z veliko pisano!

Kaj te moti, če je oboje z velikima začetnicama? A ti misliš, da si center vesolja in najvišje razvito bitje v njem in da se ti bo klanjalo vse stvarstvo?
Possible—but highly unlikely.

#93 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 14. december 2006, 09:42

Kaj te moti, če je oboje z velikima začetnicama? A ti misliš, da si center vesolja in najvišje razvito bitje v njem in da se ti bo klanjalo vse stvarstvo?

xegox
Včasih. x:Dx Ti ne?
Še raje bi pa nekako pogruntala, kaj je to čemur se klanjaš ti. Oziroma... čemu naj bi se jaz?

#94 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. december 2006, 12:48

xegox

Veš, kako je ime temu smeškotu?

Včasih. x:Dx Ti ne?

Ne, meni je jasno, da nisem center vesolja, še najmanj pa da bi bil najbolj razvito bitje.

Še raje bi pa nekako pogruntala, kaj je to čemur se klanjaš ti. Oziroma... čemu naj bi se jaz?

Pravijo, da kdor išče, najde. Mogoče boš kdaj pogruntala, ko boš dovolj skromna.
Possible—but highly unlikely.

#95 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 15. december 2006, 16:42

Mal zašli spet s tematike tega dokumentarca.

Ja Alan, sej noben ni reku, da je to kej novega, pa da ti tega še nisi slišal. Je pa to novo in ogromno ljudi za to še ni slišalo, ali pa nekateri so, in ne verjamejo v to. Zato je fajn, da je čim več takih filmov.

Ne razumem pa, kako lahko sploh kakorkoli kritiziraš film, če nisi celega pogledal. Ja, res je, da mogoče zgleda mal preveč "materialističen". Ampak tako samo izgleda. Poglej si zadnjo tretino filma. Je predstavljeno še bistveno več - več kot lahko najdeš v matrici, vsaj jaz :). To da smo energija, da je vesolje tok dobrega, da je telo samoozdravljivo, da ce smo proti nečemu ustvarimo še več tega (anti teroristične akcije, boj proti raku, boj proti...), da če ne ljubimo sebe, kako lahko potem pričakujemo da nas bo nekdo drug, da smo neomejena bitja, da je meja naše ustvarjalnosti naš um - prepričanja/ovire ki si jih sami postavimo (in ne nebo).. Pa tudi omeni, da materialno bogastvo še ne prinese sreče, da je pot iz noter navzven...
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#96 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. december 2006, 17:20

... da je pot iz noter navzven...

Prav to je temeljna napaka. Pot gre najprej iz zunanjosti, kjer smo sedaj, v notranjost, v globino našega bitja.
Possible—but highly unlikely.

#97 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 15. december 2006, 17:46

Prav to je temeljna napaka. Pot gre najprej iz zunanjosti, kjer smo sedaj, v notranjost, v globino našega bitja.


Se popolnoma strinjam, :palec: :palec: :palec:

In vsi ti različni pogledi izhajajo iz naših različnih globin!!!! Ne moremo videt, le čutimo z duhom. Kako to povedat?, se ne da.

Razmem lahko vse, ki se prerekate okoli tega filma, a imam enako mnenje kot Alan.
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#98 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 15. december 2006, 17:49

ampak a se ne prebudi nekaj v jedru, a se ne začnejo v nas porajati vprašanja, da se sploh namenimo in storimo prvi korak?

#99 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 15. december 2006, 19:00

Prav to je temeljna napaka. Pot gre najprej iz zunanjosti, kjer smo sedaj, v notranjost, v globino našega bitja.

Vidm da sm narobe povedal. Mišljeno je v tem smislu, da če v notranjosti nimaš pošlihtan, če nimaš notranjega miru/sreče, ga ne boš našel v materialnem bogastvu.. Ma ne dase mi razlagat še naprej, upam pa da je dost jasno napisano.
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#100 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. december 2006, 19:10

:) Stara zadeva tole The Secret of Attraction... :) meni je to tata razlagal že ko sem bil čisto mali, to je moja prvi duhovni secret... :D :) Najbolj preprost, najbolj resničen... :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0