Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spraševanje mize


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
190 komentarjev na to temo

#51 opat

opat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. marec 2007, 12:06

Meni je miza hudo zamerila saj z menoj ne govori že mesece.
Naj mi kdo svetuje kaj lahko storim, da bi se z mizo lahko še naprej pogovarjal?

#52 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 5. marec 2007, 12:16

Meni je miza hudo zamerila saj z menoj ne govori že mesece.
Naj mi kdo svetuje kaj lahko storim, da bi se z mizo lahko še naprej pogovarjal?

kadar ne veš kako ravnati, spomni se , kako te je učila mati :o|o: x^x x:Dx x:Dx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#53 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 5. marec 2007, 14:17

važno, da je miza polna dobrot.
dvigne pa se samo ob kakšni posebni..posebno sladki x:px xDDx

#54 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. marec 2007, 09:32

A so kje kakšne fotografije te odgovarjajoče in premikajoče se mize? Pa ne mislim tistih spiritističnih fotografij iz 19. stoletja...
Possible—but highly unlikely.

#55 simona limona

simona limona
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 12. marec 2007, 10:29

Ena takšna 'preroška' miza je tudi v Prevaljah na Koroškem. Na vprašanja odgovarja pritrdilno ali nikalno, torej se dvigne ali pa ne.

Zadevo sem sprobala na 'lastni koži'. Moram priznat, da sem bla rahlo skeptična glede samega delovanja (in to delono še vedno ostajam), vendar pa drži, da so takšne mize na energijsko močnih področjih. Jaz sem energijo v prostoru, kjer je preroška miza, definitivno čutila. Je bla zelo močna.

Hja, glede odgovorov in na povedi mize pa tako: mislim, da je moč lastnih misli mnogo večja od napovedi kogar in česar koli! Odgovore na vsa vprašanja nosimo vsi v sebi! x:)x

lp, liomona x;)x

ps: mize žal nisem slikala. x;)x
Objavljena slika

#56 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 11. maj 2007, 08:32

Simona limona, mislim, da si bila na isti kmetiji kot jaz - mimo Brančurnika pred Prevaljami. Najbrž ne gre za kakšne posebne energije, ki bi bile vezane na določeno lokacijo. Mizo smo dvignili tako v službi kot pri meni doma.
Kdor želi poskusiti, naj izbere ne pretežko leseno mizico in potem družbe 3 do 5 oseb sede na eno stran mize. Vsi rahlo položijo roke na mizo. Ko začutijo mravljince v rokah ali rahlo ščemenje, eden reče:''miza, ko boš pripravljena, se dvigni'' . Najkasneje v 15 minutah se miza dvigne. Potem se jo lahko sprašuje z vprašanji, na katere odgovarja pritrdilno ali nikalno. Za odgovor ''da'' se dvigne, za ''ne'' pa ne. Verjamem, da gre tu za stik s spiritualnim svetom, zato se sama rada zaščitim na začetku tako, da prosim za zaščito nadangela Mihaela ter vizualiziram velo svetlobo, ki nas obliva in varuje. Na koncu pa se zahvalim. Torej ne gre za kakšen poseben kraj - je čisto vseeno, ali je miza v gostilni, na kmetiji ali v pisarni, pomembno je, da jo sprašujejo ljudje, ki jih zadeva iskreno zanima, brez strahu in brez pretirane dvomljivosti. Podobna situacija je tudi z ouija tablo - deluje čisto navaden plastični ''plakat'' z abecedo, ki je sicer namenjen učenju črk, kot kazalec pa vžigalična škatlica in sploh ni potrebno, da bi bila kakšna posebna tabla. Tudi ne gre za kakšen poseben obred in ''klicanje duhov''. Po istem principu deluje tudi kozarec in črke na mizi.

#57 simona limona

simona limona
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 11. maj 2007, 09:18

Ja, Violeta, očitno sma res obiskali isto kmetijo. x:)x

Glede na to, da se s zadevami, kot je npr. klicanje in izpraševanje duhov, ne ukavarjam, lahko povem samo, kaj se mi je dogajalo z mizo. Miza se je dvigovala in je mirovala. Odgovori so bili večinoma skladni z mojo voljo, torej če sem si želela pritrdilnega odgovora, je sledil 'da', če nikalnega pa 'ne'. Pri vprašanjih, ko mi je bilo bolj ali manj vseeno, pa so bili odgovori včasih točni, včasih ne. Iz svoje izkušnje lahko torej sklepam, da moč misli tudi pri mizah (navadnih ali 'posebnih') naredi svoje. x:o)x

Na dotični kmetiji pa me ni toliko presenetila sama miza, kot pa energija, ki je vladala v prostoru. Priznam, da je moj obisk imel veliko dozo skepse glede 'preroške' mize x:px , vendar pa energije ne morem zanikati. Bila je močna, mračna, tesnobna. :O: Name je delovala negativno. :eek: Te povsem razumem, zakaj pri svojih spiritualnih poskusih prosiš za zaščito! x;)x
Objavljena slika

#58 Bruce lee legend

Bruce lee legend
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 12. maj 2007, 12:47

sem že ču za to zadavico ja..more bit zanimivo =P...mogoče kai ugotovis o sebi, drugim..nekai..kar te lahko prizadene osreči..hmmm... :8): mogoče si om pa res kai sou to ogledat, en frend je sou...in baje je res čudežna=P x:)x

#59 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 12. maj 2007, 13:27

violeta prvo praviš da ne smejo probat kaki kristjani pa duhovno prizadeti ipd. pol pa razlagaš kak nekega nadangela mihaela prosiš da te obvaruje

pa ne se z duhovi zajebavat,
enkrat so eni šli duhove "klicat" pa niso na pravga naletel pa je zgorela cela hiša
pomoje ne rabimo neke mize da nam odgovarja glih tak ko ne rabmo da nam neke jasnovidke al karkoli šlogajo ka se nam bo zgodil

nejc

#60 Jalar

Jalar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. maj 2007, 21:51

Evo, lahko vidite kako ta slavna miza zgleda: x:)x

Objavljena slika

Mizica na Koroškem...


Bil pa je o njej posnet tudi kratek film (nisem ga videl)...

http://kumba.agrft.u...sp?PID=6146&l=0


Jaz sem sicer skeptik, se pa morda kdaj spotoma tam ustavim in jo kaj povprašam... :vragec:

#61 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. maj 2007, 14:05

Nekaj slik sicer je, a na nobeni ta miza ne lebdi. :o|o:
Possible—but highly unlikely.

#62 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 15. maj 2007, 14:54

Meni je miza hudo zamerila saj z menoj ne govori že mesece.
Naj mi kdo svetuje kaj lahko storim, da bi se z mizo lahko še naprej pogovarjal?


A ne bi raje prisluhnil sebi, kakor pa se z mizo pogovarjal? Wtf, bi vsi radi se pogovarjali z vsem in vsakršnim, le sebe ne najdejo v kontekstu tega iskanja sogovornika...
Torej je človek en čisto običajen poslušalec, še to ne v konstruktivnem smislu, in morja ne sliši brez klica galebov...privzeti vzorci so ena huda razvada in potuha sicer mislečemu človeku...


violeta prvo praviš da ne smejo probat kaki kristjani pa duhovno prizadeti ipd. pol pa razlagaš kak nekega nadangela mihaela prosiš da te obvaruje

pa ne se z duhovi zajebavat,
enkrat so eni šli duhove "klicat" pa niso na pravga naletel pa je zgorela cela hiša
pomoje ne rabimo neke mize da nam odgovarja glih tak ko ne rabmo da nam neke jasnovidke al karkoli šlogajo ka se nam bo zgodil

nejc


:palec: :palec:

Miza vrtavka v gostilni? A veste, kakšne povezave mi to asocira? x:Dx

No, a bi se miza vrtavka vrtela tudi izven gostilne, kje drugje, sredi ulice mogoče? Ali pa bi jo nemara bilo na ulici sram ali bi ji bilo premrzlo? :inocent:


Lohk se pa vsi ostali vrtijo okrog mize, se pa tud zgodi, da se vse skup vrti, sploh, če se človek predolgo zadržuje v gostilni, hahaha...

Drgač mi je pa čist vseeno, tud, če ona miza lebdi, kva pol, če se vrti? Kdor iz tega kaj razbere, ta pač, sicer pa ostalim to izpade kot neki izven miselnega obsega sprejemljivega in nima smisla delat panike glede tega, še manj pa cirkusa...

#63 Cooper

Cooper
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. september 2007, 17:16

Tudi sam sem sprobal in moram reči da res deluje! Marsikdo mi ne verjame ali pa se dela norca, tako kot sem se tudi jaz od vsega začetka, a vse do takrat dokler nisem sprobal...

#64 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. september 2007, 17:40

Tudi sam sem sprobal in moram reči da res deluje! Marsikdo mi ne verjame ali pa se dela norca, tako kot sem se tudi jaz od vsega začetka, a vse do takrat dokler nisem sprobal...

Bi miza odgovarjala tudi na ulici, v gozdu, v gorah, ali odgovarja samo v določenih (zaprtih) prostorih?
Possible—but highly unlikely.

#65 Cooper

Cooper
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 1. oktober 2007, 08:37

Smo se to tudi pogovarjali, pa noben ne ve! Ker miza se v tisti hiši ne prestavlja!

#66 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. oktober 2007, 08:45

No, če se ne prestavlja, pa ni možnosti za preverit, če bi odgovarjala tudi na ulici. xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#67 Cooper

Cooper
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 8. oktober 2007, 20:54

Verjetno ne, najboljše se boš prepričal, če jo boš osebno obiskal tam kjer je!!

#68 ouija master

ouija master
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 19. april 2008, 18:16

seos folk.nism glih najbol natancno pregledo ka se je dogajalo sam bi rad povedo da ma moja soseda mizo.pa zanima me, tst ko je naceu temo ke je vido mizo prevale??pa za inf. miza deluje kao na energijo pa ne smes se norca delat.pa ce koga zanima kk se mizo nardi da pole deluje mi naj pove
P.S. miza ne dela ce je glasno ko smo u soli probali(dvigne se z sam kr neki touce) za zuna pa nvm(pa naj bi jo na les postajo)

#69 ouija master

ouija master
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 19. april 2008, 18:36

pa se nekaj.violeta ni ti treba trositi takih lazi.u mizi so vijaki ali zeblji????in plastika???
a ti se samo usedes za mizo pa z skace?a ves ka res na mizo narisat?NE

#70 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 20. april 2008, 09:03

Bil sem na rojstnem dnevu ene omare, ki je povabila stole in mizo.
Potem pa je od nekje prišel še pralni stroj.
Stoli so ves čas spraševali mizo s katero kremo si maže noge, da ima tako lepe.

AMEN



x:Dx dobra!
Objavljena slika

#71 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 21. april 2008, 17:10

Verjetno ne, najboljše se boš prepričal, če jo boš osebno obiskal tam kjer je!!

Ne, hočem, da se vrti v moji sobi! x:o)x
Possible—but highly unlikely.

#72 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. april 2008, 06:18

Ne, hočem, da se vrti v moji sobi! x:o)x



sej veš, kej močnega je treba spit, pa bo.
Objavljena slika

#73 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 6. maj 2008, 10:12

Pozdravljen, Ouija masterček,
če ste kar tako nekaj ''probali'' v šoli, potem ste se res norčevali in zabavali - tega pa duhovni svet ne mara. Ne bom te prepričevala, sama vem, kar vem- ničesar ne prodajam, zakaj bi potem lagala. Ko boš odrasel, lahko spet poskusiš - morda bi za začetek šel h Kogelniku na Prevalje (veš to je na Koroškem, kakšnih 10 km pred bivšim mejnim prehodom Holmec - blizu Avstrije). Tam imajo mizo pri hiši že več rodov in ti bodo lahko dali vse informacije, kako se je potrebno obnašati - soseda ti jih očitno ni, da ste poskušali v šoli. Za otroke in mladeniče je bolje, da se učijo in pripravljajo na resno delo, raziskovanje paranormalnega in spiritualnega pa prepustite starejšim.

#74 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 6. maj 2008, 16:47

A bi duhovni svet maral, da bi Kogelnikovo mizo poskusili spraševati kje drugje? Ali deluje samo pri njemu?
Possible—but highly unlikely.

#75 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 6. maj 2008, 17:50

Ne vem, vprašaj Kogelnikove. Vem pa, da k njim pride veliko ljudi in svoje vtise glede mize vpisujejo v poseben zvezek.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0